Які особливості характерні для мейозу

Авторadmin

Які особливості характерні для мейозу

У результаті мейозу утворюються клітини з гаплоїдним набором хромосом, надалі при заплідненні поновлюється диплоїдний набір хромосом, що і забезпечує сталість хромосомного набору при статевому розмноженні. У процесі мейозу відбувається два послідовні поділи з утворенням чотирьох гаплоїдних клітин з однієї диплоїдної.

Мейоз (або редукційний поділ) — особливий вид поділу еукаріотичних клітин, характерний тільки для статевих клітин (не соматичних), унаслідок якого хромосомний набір зменшується вдвічі, клітини переходять із диплоїдного стану в гаплоїдний.

МЕЙОЗ (грец. méiōsis — зменшення) — поділ дозрівання, особливий спосіб непрямого поділу клітин, у результаті якого відбувається редукція (зменшення) кількості хромосом та перехід клітин з диплоїдного стану в гаплоїдний; основна ланка гаметогенезу.

«Під час метафази першого поділу мейозу відбувається обмін ділянками між гомологічними хромосомами (кросинговер), завдяки цьому відбувається перетасування генів у хромосомах (рекомбінація)».

Його біологічне значення. Мейоз — це особливий спосіб поділу клітин, у результаті якого відбувається редукція (зменшення) кількості хромосом удвічі й перехід клітин з диплоїдного стану в гаплоїдний.

Упродовж мітозу відбувається один поділ клітини, який складається з чотирьох фаз: профази, метафази, анафази і телофази. Набір хромосом у клітинах перед поділом і після поділу диплоїдний. Стан спадкової інформації після поділу незмінний.





Після мітотичного поділу відбувається формування соматичних клітин. Без нього багато життєво необхідні процеси, наприклад, регенерація, розвиток, безстатеве розмноження або зростання, не представляються можливими. А характерною рисою мейозу є утворення гамет, без яких неможливо …

Про автора

admin administrator