Картопляні очищення курям

Авторadmin

Картопляні очищення курям

Чи можна давати курям картоплю

Правильне харчування гарантує курям відмінне здоров’я і високу продуктивність. Тому, незважаючи на їх всеїдність, заводчики повинні чітко розуміти, які продукти принесуть пернатим підопічним користь, а які нашкодять. Далі ми розповімо про тонкощі курячого раціону, овочевий його складової і навчимо вас грамотно складати меню для домашньої птиці для отримання якісного м’яса і яєць.

  • Чи можна курям давати картоплю
    • Сирі бульби
    • Варена картопля
    • Картопляні очищення
    • Риба
    • Капуста
    • Квасоля
    • Горох
    • Морква

    Чи можна курям давати картоплю

    –>Багато фермерів, навіть не замислюючись, дають своїм вихованцям різні відходи зі свого столу, а також Картопляні очищення. але ветеринари такий підхід категорично не схвалюють. адже для курей важливі продукти, які не просто вгамують відчуття голоду, а забезпечать їх організми вітамінами і мінеральними речовинами.

    Чи знаєте ви? Назва “картопля «має італійське коріння і походить від слова» tartufo «(»трюфель”), а назвали так коренеплід через зовнішню схожість з цим грибом.

    У курячий раціон обов’язково повинні входити корми, багаті білками, жирами і вуглеводами, оскільки ці речовини є головною складовою яєць, а також забезпечують птиці енергетичний баланс і повноцінне функціонування внутрішніх органів. Не менш важливі вітаміни групи В, А, З, H, PP, D і мінерали. Саме цей поживний набір може забезпечити курці картопля, в складі якого, крім перерахованих вище речовин, у великих кількостях містяться:

    • Кальцій;
    • Калій;
    • Марганець;
    • Магній;
    • Залізо;
    • Сірка;
    • Хлор;
    • Йод;
    • Фтор;
    • Молібден;
    • Цинк;
    • Селен;
    • Мідь;
    • Хром;
    • Бор;
    • Олово;
    • Ванадій;
    • Титан;
    • Кобальт;
    • Кремній;
    • Нікель;
    • Алюміній;
    • Натрій;
    • Фосфор:
    • Крохмаль;
    • Амінокислоти.

    Потрапляючи в будь-який живий організм, коренеплід працює як луг, нейтралізуючи кислоти. Відомо, що таке середовище несприятлива для хвороботворних мікробів. На думку фахівців, картопля корисний ще й тим, що сприяє обмінним процесам, покращує формулу крові і роботу травних органів, але не всі його види принесуть пернатим очікувану користь.

    Сирі бульби

    Така їжа категорично протипоказана для домашньої птиці. заборона на введення сирої картоплі в раціон курей обумовлений складністю її перетравлення. Це дуже грубий корм, який погано засвоюється в організмі, в результаті у пернатих можуть виникнути кишкові розлади і пов’язані з цим хвороби, тому сирі бульби не можна давати ні пташенятам, ні дорослим особинам навіть в малих кількостях.

    важливо! щоб у курей не було авітамінозу, їх рекомендовано годувати свинячим і риб’ячим жиром, силосом, хлібними крихтами і свіжою зеленню .

    Варена картопля

    Це єдиний прийнятний варіант для курячого харчування . У вареному вигляді коренеплоди дуже корисні для пернатих вихованців, оскільки зберігають свою поживну цінність і не викликають труднощів при перетравленні.

    Більш того, відварені картопляні шматочки благотворно впливають на стінки шлунка, покращують апетит. Їх обов’язково потрібно додавати у вологі мішанки, а також можна давати у вигляді окремого корму.

    Важливо при виборі бульб відбраковувати екземпляри з позеленілої шкіркою, вічками неправильної форми, сухими або мокрими гнильними ураженнями і бляшками. В ідеалі відібраний для варіння картопля може бути будь-яких розмірів, але обов’язково з сухою і гидкою шкіркою природного для певного сорту кольору без видимих пошкоджень і хворобливих ознак.

    важливо! для повноцінного розвитку скелета у курчат досвідчені птахівники радять ставити у вольєр додаткову годівницю з дрібною фракцією гравію, вапном, а також черепашкою морського або річкового Походження. З цією метою в мішанки обов’язково потрібно додавати подрібнений крейда і кісткове борошно.

    Вводити даний інгредієнт в курячий раціон можна з 15 дня життя, починаючи з 4-грамової добової порції. Надалі, у міру зростання підопічних, дозування збільшують таким чином, щоб до двомісячного віку молодняк щодня поїдав не менше 40 грамів цього продукту. Для того щоб правильно збалансувати кількість вареної картоплі в харчуванні курей, скористайтеся наступною таблицею:

    рекомендована добова доза вареної картоплі для курей
    Вік по днях кількість корму, г
    11-204,0
    21-3010,0
    31-4020,0
    41-5030,0
    51-6040.0-50.0

    Картопляні очищення

    Незважаючи на прагнення кожного фермера вести безвідходне ГОСПОДАРСТВО, сирі картопляні очистки для курей є справжньою бідою. Справа в тому, що в шкірці акумулюється токсична речовина соланін.

    Під дією сонячних променів він все більше себе проявляє, що позначається навіть на зовнішньому вигляді бульб — вони стають зеленими і твердими. такий корм не може потрапляти в годівницю пернатих, оскільки є отруйним для них. Якщо ви ретельно проваріть відібрані Картопляні відходи і додасте їх в мішанку, кури залишаться задоволені. На думку фахівців, поживні речовини розташовуються в коренеплоді в максимальних кількостях саме під шкіркою. Але неприпустимо обшпарювати заготовку, вона повинна варитися до повного розпаду м’якоті.

    Вибирайте лише якісні очищення, де немає позелених ділянок, деформацій незрозумілого походження, гнилі і засохлих порізів. Після готування подрібніть вміст в каструлі і додайте його до основного корму.

    Багато куроводи здійснюють ці маніпуляції з вечора, щоб вранці погодувати своїх підопічних. Але ветеринари попереджають, що пернаті не люблять холодної картоплі, також їм не можна його давати в гарячому вигляді. Враховуйте також, що Картопляна шкірка у великій кількості може спровокувати збої в роботі травного тракту курей.

    Протипоказання і шкода

    Як не дивно, але при всій своїй корисності, картопля очолює рейтинг найнебезпечніших для курей продуктів. Це пов’язано з наявністю в його складі рослинного отрути, що складається з кристалів глюкози і соланоидина. В особливо великих кількостях він міститься в зелених, незрілих і пророслих бульбах, а також в бадиллі всіх пасльонових рослин. Науково доведено, що соланінові накопичення залишаються в коренеплодах навіть після тривалого варіння. На жаль, термічна обробка не в силах зруйнувати ці речовини. Чи не менше нашкодити пернатим може і картопляне бадилля.

    У природних умовах при вільному вигулі вони практично не звертають уваги на буяють кущі, але в закритому вольєрі, де вибір трав обмежений, можуть охоче накинутися на зелені стебла. Згодом від отриманої дози отрути кури страждають від діареї і порушень в роботі органів шлунково-кишкового тракту.

    чи знаєте ви? Кури, незважаючи на сформований стереотип про обмежені можливості їх мозку, можуть запам’ятовувати близько сотні людей, дізнаватися свого господаря і добре орієнтуватися в часі.

    Чим ще можна годувати курей

    Овочевий компонент в курячому раціоні задовольняє потребу птахів в клітковині, золі, вуглеводах, вітамінах і мінералах, особливо він актуальний на ранніх порах розвитку, коли організм формується і вступає в фазу статевої зрілості. Але, крім овочів, щодня курям потрібно давати м’ясо-кісткові відходи, благотворно впливають на здоров’я і продуктивність птахів.

    Риба

    Для курей цей продукт є джерелом легкозасвоюваного білка, поліненасичених жирних кислот, вітамінів і мінеральних речовин. До того ж в його складі міститься багато кальцію, що необхідний для хороших показників несучості.

    важливо! курей не можна годувати шкіркою цитрусових, чистотілом, амброзією, солоними і солодкими продуктами. Травна система птиці не зможе їх переварити.

    Досвідчені птахівники рекомендують давати птахам сирі відходи після чищення риби, а також залишилися після вашого обіду хвости, голови і кістки. Маленьким курчатам слід підмішувати в годівниці рибне борошно і жир. Для того щоб правильно розрахувати норму риби на кожну курячу голову, залежно від вікових особливостей пташиного росту, скористайтеся наступною таблицею:

    рекомендовані добові норми споживання рибних продуктів курми
    Найменування продукту кількість корму, г вік птиці
    рибні відходи, сира і варена риба будь-якого походження5,022-47 тижнів
    10,047 і більше тижнів
    рибне борошно3,0-4,022-47 тижнів
    47 і більше тижнів
    6,05-30 днів
    3,031-63 дня
    Риб’ячий жир3,022-47 тижнів

    Досвідчені куроводи радять дотримуватися правил годівлі домашньої птиці:

    1. Категорично заборонено годувати пернатих солоної, а також зіпсованої рибою.
    2. Краще засвоюється варений продукт.
    3. Немає потреби в щоденному поїданні водоплавної живності. Курям для повноцінного розвитку досить підмішувати цей інгредієнт 2-3 рази в тиждень.
    4. Враховуйте, що після риби птах завжди відчуває спрагу, тому в Полицях обов’язково повинна бути свіжа вода. В іншому випадку через зневоднення у вихованців можуть виникнути проблеми з випорожненням.
    5. Сиру рибу кури їдять неохоче, тому її бажано підмішувати до основного корму в якості добавки.

    Капуста

    У зимовий період, коли в курячих кормах знижується частка зеленої маси, важливо подбати про забезпечення вихованців вітамінами. З цією метою багато птахівники підвішують в курник цілі головки білокачанної капусти, щоб живність її клювала.

    важливо! курчат до десятиденного віку потрібно годувати через кожні 2 години до 10 разів на добу, причому під час останнього годування молодняк повинен досхочу наїстися.

    Цей овоч містить поживні речовини, які мають протизапальні властивості, а також стимулюють обмінні процеси і активну вироблення шлункового соку. Присутні вітаміни групи В, А, З, до, PP, а також численні мінерали запобігають інфекційні захворювання і авітаміноз. Користь пернатим принесе і квашена капуста, але перед годуванням її потрібно ретельно промити від солі і залишити на деякий час в друшляку, щоб стекли надлишки води.

    Для того щоб правильно розрахувати норму цього продукту, скористайтеся наведеною нижче таблицею:

    рекомендована добова норма білокачанної капусти для курей
    вік кількість корму, г
    11-20 днів4,0
    21-30 днів10,0
    31-40 днів13,0
    41-50 днів15,0
    51-60 днів18,0
    22-47 тижнів30,0-40,0
    47 і більше тижнів40,0

    Квасоля

    Бобові культури для домашньої птиці є невичерпним джерелом білків, вуглеводів, клітковини і пектинів.

    До того ж наявні в складі вітаміни PP, B1, B2, B3, B6, E, З, а також мікро – і макроелементи покращують формулу крові, сприяють нормалізації роботи внутрішніх органів і відображаються на якості яєць. Квасоля відновлює обмін речовин і забезпечує птицю життєвою енергією на весь день.

    важливо! щоб попередити розвиток гельмінтозу у курей, ветеринари радять щомісяця протягом 3 днів поїти підопічних різного віку свіжими відварами ромашки лікарської і щавлю.

    Сирі боби неприйнятні для годування будь-якої живності, тому квасоля потрібно попередньо зварити до повного розм’якшення. Після варіння в подрібненому такому вигляді її можна підмішувати до основного корму, особливо це актуально для підрослого осіннього молодняка. Щоб не помилитися з розрахунками необхідної на кожну голову поголів’я порції вареної квасолі, керуйтеся даними таблиці:

    рекомендована добова норма споживання курми квасолі
    вік птиці кількість корму, г
    21-30 днів2,8
    31-40 днів3,0-3,2
    41-50 днів3,5
    51-60 днів4,0-5, 0
    22-47 тижнів10-20
    47 і більше тижнів

    важливо! Строго стежте за кількістю поглинається курми корму — перегодовування погано позначаться на параметрах несучості. Тому найкраще годувати дорослих вихованців 2 рази в день, а при наявності просторого вигулу досить буде лише ранкової годівлі .

    Горох

    У горосі містяться харчові волокна, ненасичені жирні кислоти, крохмаль і рослинні білки. Особливо багатий мінеральний і вітамінний склад цієї бобової культури. У комплексі ці компоненти регулюють травні процеси, виводять з організму токсини, шлаки, а також виступають в якості глистогінний засіб. досвідчені куроводи відзначають, що молодняк, який зрідка харчується гороховою кашею, відрізняється міцним імунітетом і хорошою виживаністю.

    виходячи з того, що кури є майже всеїдними істотами, необхідно знати, якими продуктами можна годувати курей, а якими ні .

    Ветеринари вітають додавання бобового інгредієнта в мішанки, але попереджають, що його надлишок може стати причиною кишкового дискомфорту у курей. Тому важливо на кожну птицю, залежно від її вікової категорії, правильно визначати необхідну норму корму. У цьому Вам допоможе наведена нижче таблиця:

    рекомендована добова норма вареного гороху для курей
    вік птиці кількість корму, г
    31-40 днів0,6
    41-501,2
    51-602,5
    22-47 тижнів3, 5-5,4
    47 і більше тижнів6,0-8,0

    Морква

    Успішне вирощування курей передбачає введення моркви в їх раціон. Наявні в ньому каротини, фітофлуени, лікопінеи, крохмалі, ефірні масла, флавоноїди, а також вітаміни і мінерали сприяють нормалізації роботи внутрішніх органів. В цілому овоч надає антисептичну, жовчогінну, знеболюючу і глистогінну дію.

    чи знаєте ви? кількість курей в три рази перевищує чисельність людей на планеті.

    Крім того, він стимулює роботу травного тракту, покращує апетит і послаблює токсичний вплив антибіотиків на організм. Це актуально у випадках лікування пернатих або профілактичних заходів від ряду захворювань. Найкраще давати курям морква в кінці осені, коли коренеплоди дозріють і акумулюють в собі максимальну кількість поживних речовин. Перед годуванням урожай потрібно промити від городньої бруду, потім його подрібнюють за допомогою терки або варять. Звичайно ж, більше користі буде від сирого продукту.

    важливо! неприпустимо, щоб в годівницях курей залишався зіпсований вологий корм. Перед кожним годуванням ретельно очищайте ємності. В іншому випадку з необережності можна позбутися всього поголів’я .

    Розрахувати необхідні норми коренеплоду на кожну курячу голову ви зможете, керуючись наведеною нижче таблицею:

    рекомендовані добові норми моркви для курячого раціону
    вік птиці кількість корму, г
    1-3 дні1,0
    4-10 днів3,0
    11-20 днів7,0
    21-30 днів10,0
    31-40 днів13,0
    41-50 днів15,0
    51-60 днів18,0
    22-47 тижнів10,0
    47 і більше тижнів

    погодьтеся, що дуже важливою частиною харчування є тваринні продукти — джерела протеїну. Читавши все про годування курей хробаками .

    Утримання курей вимагає відповідальності від заводчиків. Якщо хочете, щоб підопічні віддячили якісними яйцями і соковитим м’ясом, чітко дотримуйтесь правил годування — це найважливіший фактор, що визначає майбутню продуктивність стада. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам грамотно скласти збалансований раціон для пернатих.

    Правильне годування курей несучок в домашніх умовах

    Чим годувати курей несучок, щоб краще неслися? Це дуже важливе питання для птахівників. Так як кожен розвідник прекрасно розуміє, що від харчування залежить не тільки здоров`я птиці, але і її продуктивність.

    У даній статті ми розберемо тему годування курей несучок в домашніх умовах, поговоримо про склад корму для них своїми руками. І дізнаємося який краще, курячий комбікорм або корм, приготований самостійно.

    Найменування компонента Маса в грамах
    Мел3
    Мушля5
    сіль0,5
    Добавка для несучості1
    Кісткове борошно1
    Пшениця50
    Кукурудза10
    Висівки20
    Ячмінь40

    Також птицю годують саморобними кормами, які називаються мешанками. У них крім основних компонентів, у вигляді дробленого зерна, кладуть добавки мінерального вмісту.

    Щоб курка неслася більш активно, досвідчені розвідники знають, що в щоденному раціоні, повинні бути присутніми свіжа трава і овочі. Все повинно бути максимально подрібнене, що дасть можливість повноцінному засвоєнню їжі.

    Вода і гравій, це ті компоненти, які життєво важливі в травленні курки, тому про них теж не варто забувати.

    Щоб несучка отримувала правильну кількість кальцію, в її раціон включають комбікорми, які спеціально адаптовані під цю категорію птиці.

    Комбікорм – це суміш, яка включає в себе необхідні для підвищеної несучості вітаміни, зернові культури, мікроелементи.

    Види корму: який хороший для несучки

    Для тих, хто розводить птицю дуже важливо пам`ятати, що правильно підібраний баланс всіх життєво важливих компонентів, допоможе виростити здорове і продуктивне поголів`я. У зв`язку з цим, при складі щоденного меню варто враховувати наявність таких компонентів.

    1. білок. Цей компонент допомагає повноцінному будовою клітин і тканин курей. Також в яйці ця речовина відіграє дуже важливу роль і є одним з головних складових. Для цього в раціон включають:
      • бобові;
      • макуха;
      • дощові черв`яки;
      • шроти соняшнику;
      • молюски;
      • кісткове борошно;
      • рибні відходи;
      • ріпак;
      • соя.
    2. жири накопичуються в підшкірному шарі і утворюють енергетичний запас, який бере активну участь в будові яйця. Щоб цей важливий компонент отримала несучка, в раціон включають:
      • овес;
      • кукурудзу.
    3. вуглеводи допомагають організувати повноцінну роботу всього організму птиці, для цього в їжу рекомендують додавати:
      • гарбуз;
      • картопля;
      • буряк кормову;
      • морква;
      • цільне зерно.
    4. вітаміни дуже важливі для курки, особливо, це вітаміни A, B, D. Якщо їх недостатньо в раціоні, то це може викликати хворобливість організму несучки, що негативно позначиться на її несучості. Щоб цього уникнути в меню птиці включають:
      • хвойну муку;
      • риб`ячий жир;
      • зелену траву;
      • силос;
      • звичайні дріжджі.
    5. Мінеральні речовини відповідають за будову кісткового корсета курки і за формування шкаралупи яйця. Тому в їжу, птахи варто додавати:
      • кісткове борошно;
      • деревну золу;
      • крейда;
      • черепашки в подрібненому вигляді;
      • гравій;
      • вапно.

    Склад деяких кормів для курей несучок на 100 г

    Кукурудза:

    • вуглеводи: 66,7;
    • білки: 10,2;
    • жири: 5;
    • вода: 13,9;
    • вітаміни: РР, А, Е, група В, Н;
    • макро і мікроелементи: марганець, калій, бор, кальцій, хлор, сірка, мідь, фосфор, натрій, хром, селен, олово, йод, залізо.

    Пшениця:

    • вуглеводи: 56;
    • білки: 12,9;
    • жири: 2,6;
    • вітаміни: група В, РР, С, А, каротин;
    • макро і мікроелементи: залізо, натрій, фосфор, калій, магній, кальцій.

    Ячмінь:

    • вуглеводи: 9,5;
    • білки: 12,5;
    • жири: 2,5;
    • зола: 2,3;
    • волокна харчові: 16,9;
    • вода: 2,4;
    • вітаміни: група В, К, С, А, Е, фолієва кислота;
    • макро і мікроелементи: селен, калій, залізо, магній, марганець, фосфор, натрій, цинк, кальцій, мідь.

    Овес:

    • вуглеводи: 6,4;
    • білки: 58;
    • жири: 6,4;
    • вода: 14;
    • зола: 3,5;
    • вітаміни: група В, РР, Е;
    • макро і мікроелементи: фтор, калій, мідь, кальцій, йод, молібден, марганець, кальцій.

    жито:

    • вуглеводи: 61;
    • білки: 11;
    • жири: 1,7;
    • вода: 10,3;
    • зола: 1,7;
    • волокна харчові: 14,9;
    • вітаміни: К, С, група В, А, Е, холін, фолієва кислота, ніацин;
    • макро і мікроелементи: калій, залізо, фосфор, мідь, магній, цинк, натрій, селен, кальцій.

    Овочі і коренеплоди:

    Чим не можна годувати

    Є деяка категорія продуктів, які не варто давати курям в їжу.

      Свіжий, білий хліб або батон. Хліб давати можна, але він повинен бути попередньо висушений і розмочений, також підійде чорний черствий хліб. Свіжий хліб дуже погано сприймається шлунком несучки.

    Перед забоєм птиці можна давати мішанку з білим хлібом. Роблять це за десять днів, для того, щоб м`ясо набуло, особливий приємний смак.

    В ті дні, коли подається риба, обов`язково варто збільшити обсяг води для пиття, так як цей продукт підвищує бажання пити.

    Також не можна:

    • цитрусові і їх шкірку;
    • чистотіл;
    • солодкі і солоні продукти;
    • амброзії;
    • бадилля помідорів.

    Як почати годувати курей несучок

    Щоб кури не втрачали свою несучість круглий рік, дуже важливо правильно і збалансовано їх годувати. Корм птах повинна отримувати три рази в день:

    • перше годування повинно складатися з сухої суміші або зерна;
    • друге годування включає в себе вологі мішанки і вітамінні склади;
    • останнє годування складається з зерна.

    Проміжки між подачею їжі повинні бути однаковими. Під час холодів мішанки повинні бути теплими.

    Обов`язково стежте, щоб птах не переїдати, інакше вона перестане повноцінно нестися.

    Коли у курей починається линька вони перестають добре нестися. У цей період варто поліпшити раціон харчування за рахунок збільшення мінеральних речовин, особливо рекомендують додавати сірку.

    Вам також буде цікаво дізнатися:

    • Чим годувати курчат з перших днів життя?
    • 8 видів годівниць для курей, зроблені своїми руками.
    • причини, чому кури не несуться і що з цим робити?

    Чим годувати по місяцях для правильного догляду: поради фермерам

    зима. Холодний період року дуже складний для птиці, тому варто в цей час особливу увагу приділити харчуванню і нормам його складових:

    • зерно – 50 гр;
    • мішанка – 30 гр;
    • картопля – 1 середній коренеплід;
    • макуха – 7 гр;
    • кропива і подрібнене сіно – 10 гр;
    • сироватка – 100 гр;
    • черепашки, крейда – 3 гр;
    • кісткове борошно – 2 гр;
    • сіль – 0,5 гр.

    Всі розрахунки взяті на одну птицю. Чим прохолодніше в приміщенні, де міститися кури, тим краще і частіше має бути харчування. Якщо, обігрів хороший, то варто подбати про інтенсивний питво.

    У зимовий період треба періодично давати кормові буряки, капусту, ріпу. Особливо ретельно варто стежити, щоб птах не зажиріли. Несучість в холодні пори помітно зменшується, але переживати не варто все відновитися з приходом теплих днів і збільшення світлового дня.

    Сезонне годування курей несучок

    весна. З приходом весни рекомендується збільшити в харчування зелений і багатий вітамінами корм. Ще на початку останнього місяця зими птахівникам рекомендують починати пророщувати зерно, яке допоможе відновити недолік вітаміну Е:

    • пророщене зерно – 40 гр;
    • дріжджі – 3 гр;
    • зерно – 50 гр;
    • солома, сіно – 15 гр;
    • макуха, відходи – 15 гр;
    • черепашки, яєчна шкаралупа – 25 гр;
    • кісткове борошно, сіль – 3 гр.

    літо. Літо найзручніший період для годування птиці. В цей час кури можуть поласувати різними травами, комахами, черв`яками. Також дуже важливо давати яєчну шкаралупу, яка допоможе збільшити несучість несучок:

    • зерно – 50гр;
    • кісткове борошно – 1,5 гр;
    • сінна борошно з вітамінами – 9,5 гр;
    • мінеральні добавки, сіль – 6 гр;
    • суміш борошняна – 50 гр;
    • корми на білку – 12,5 гр;
    • тверді корми – 40 гр.

    осінь. У період линьки важливо правильно складати раціон харчування курей несучок, це допоможе уникнути великих втрат в несучості, яка дуже сильно знижується в цей сезон. Осінь, це, то час, коли птах стає ослабленою і у неї страждають усі обмінні процеси, тому кожен розвідник пернатих повинен урізноманітнити і правильно збалансувати харчування. Для цього рекомендують:

    • збільшити кількість білків;
    • включити м`ясні відходи і черв`яків;
    • більше вітамінізувати корм;
    • давати більше зелені, коренеплодів і овочів.

    Додати до основного корму:

    • сироватку, сир;
    • яєчну шкаралупу, добре подрібнену;
    • бобові, у вигляді зелені;
    • бадилля буряка і листя капусти;
    • крейда і черепашки;
    • гарбузове насіння і варену картоплю;
    • пророслі зерна;
    • дріжджі.

    Під час линьки курей рекомендують годувати не менше трьох разів на день.

    • Ранок. Птаху пропонують 1/3 норми зерна за добу.
    • обід. Кур годують спеціальної мешанкой, в яку додані мінеральні речовини і вітаміни. Норму розраховують, так, щоб несучка все з`їла протягом півгодини.
    • вечір. Кур годують простим зерном.

    Слідкуйте, щоб птах не зажиріли, так як це дуже негативно впливає на продуктивність курки.

    Годування курей несучок дітьми

    Скільки разів давати корм влітку і взимку?

    Кількість прийомів їжі для птиці розраховують виходячи з пори року і індивідуальних особливостей. Якщо курка призначена для яєць, то її категорично не можна перегодовувати. Тому подачу їжі розраховують так, щоб птах не зажиріли. Зазвичай корм дають два рази на день, це при позитивних погодних умовах. Під час линьки і настання холодів годівлі збільшують до трьох – чотирьох разів.

    Раціон в таблиці

    Нижче надана таблиця показує можливий раціон для курей несучок з розрахунку на одну птицю в грамах за віком.

    На 48 тижні рекомендують норму харчування знизити, так як несучість помітно знижується. Ще через кілька тижнів птицю відправляють на бій.

    Як розраховувати норму по вазі

    Скільки давати корми можна розрахувати за вагою птиці, роблять, це наступним чином. Якщо несучість = 100 яєць. Вага = 1800 грам. Корм = 125 грам, розділений рівними частинами на прийом їжі на добу.

    На кожні зайві 100 грам додають 5 грам корму щодня. Якщо курка приносить 130 яєць, корм збільшують на 5 грам від норми. На 160 яєць додають 10 грам корму.

    Кури несучки на вигулі на фермі

    Вік, коли кури починають нести яйця і як збільшити їх кількість: зовнішні ознаки

    А тепер поговоримо про зовнішні ознаки, коли кури починають нести яйця. Вважається, що курка починає нести яйця, коли її вага досягає показників 75% від дорослої птиці. Приблизно цей вік настає на 17 – 20 тижні.

    Рання несучість, в деяких випадках негативно позначається на здоров`я птиці, тому не варто штучно прискорювати несучку.

    1. Дрібні породи приносять перше яйце набагато раніше, ніж більші м`ясні.
    2. Розгромна замовна стаття птах в лютому і березні дозрівають швидше, ніж травневі і літні кури.
    3. Якщо несучка народилася занадто пізно, то вона може почати нестися тільки через рік.
    4. Яєчні породи курей починають нестися з 17 тижня і роблять це протягом десяти місяців без перерви.
    5. Середня несучка виробляє в рік близько 200 яєць.
    6. Найбільш продуктивними вважається англійська порода Леггорн, саме її люблять вітчизняні птахівники, які виводять курку для яєць. Норма для цієї породи 340 яєць на рік, а у особливо обдарованих продуктивність може доходити до 370 штук.
    7. Гібриди несуться на 2% більше, але їх нащадки не запозичується ці якості, тому в цьому випадку рекомендують молодиць оновлювати кожні 24 місяці.
    8. М`ясо-яєчні породи приносять в рік до 170 яєць, але їх дозрівання починається з 22 тижня.
    9. М`ясні породи починають кладку яєць пізніше всіх інших курей, приблизно на восьмому місяці. Продуктивність їх набагато нижче, але ось яйця за розмірами значно більше. Несуться такі породи не більше семи місяців. У рік такі кури можуть приносити до 120 яєць.
    10. Бійцівські породи несуться дуже рідко і всі їхні яйця, в основному призначені для виведення пташенят.

    Кури можуть приносити яйця до п`ятнадцяти років. Але варто знати, що з кожним роком кількість яєць зменшується, що перестає приносити вигоду розвідників, та й на забій стара птиця не йде. Тому багато хто намагається тримати птицю не більше двох років.

    Несучість різних курей в рік і як її підвищити

    Фактори, які впливають на несучість:

    • здоров`я птиці;
    • освітлення;
    • порода;
    • Температура повітря;
    • вік курки;
    • харчування.

    Щоб підвищити продуктивність птиці рекомендують дотримуватися наступних правил годування.

    1. Харчування має надходити регулярно і рівними порціями.
    2. Перший прийом їжі повинен бути відразу ж, як несучка прокинулася, тобто рано вранці.
    3. Птахів можна недогодовувати і перегодовувати, все це негативно може позначитися на продуктивності птиці.
    4. Друге годування проводять за годину до сну курей.
    5. Раціон повинен бути різноманітний і збагачений вітамінами і мінеральними речовинами.
    6. Від якості їжі залежить кількість отриманих яєць, тому варто обов`язково дотримуватися баланс між вуглеводами, білками, вітамінами, жирами.
    7. Поживність корму рекомендують максимально підвищувати в весняний період, так як в цей час починається період інкубації і це допомагає отримати здорове потомство.
    8. Дуже корисно в основний раціон харчування включати: незбиране зерно, кукурудзу, ячмінь, пшеницю, овес.

    Дуже важливо забезпечити хороше освітлення саме цей фактор може позитивно вплинути на продуктивність курей. Бажано птахам забезпечити 17 годин світлового дня.

    Повітря в приміщенні, де міститися птиці повинен бути сухим і максимально теплим. У зв`язку з цим курник повинен бути добре утеплений. У період холодів треба заздалегідь подбати про нагревателях. Якщо несучка буде регулярно мерзнути, вона перестане добре нестися.

    До найпродуктивнішим породам можна віднести:

    штук на рік

    комбікорм

    Комбікорм важливе харчування для птиці, де зібрані кілька компонентів включаючи мінерали і вітаміни. Подібне харчування важливо для правильного утримання і догляду за птицею.

    ПК 1: вміст корисних речовин в зерні для харчування птиці

    Цей комбікорм містить в собі, як основу пшеницю, кукурудзу, ячмінь і висівки. Кісткове борошно, яка також входить до складу комбікорму допомагає птахові більш активно розвиватися і рости.

    компоненти%
    Премікс П1-221
    Мушля2
    сіль0,40
    Кукурудза30
    Мел10
    Макуха соєва8
    лізин0,10
    Макуха соняшника20
    метіонін0,05
    Висівки6,2
    монокальцій фосфат0,8
    показники%
    натрій0,2
    Вологість12,5
    фосфор0,71
    протеїн сирої16
    кальцій4
    жир сирої5,5
    треонін0,55
    калорії260
    лізин0,75
    цистин метіонін0,4
    метіонін0,35

    Як зробити в домашніх умовах. На 1 кг беруть:

    • пшеницю 640 гр;
    • м`ясо-кісткове борошно 40 гр;
    • соди 7 гр;
    • солі 1 гр;
    • шрот соняшнику 170,5 гр;
    • премікс П1-2- 10 гр.

    Все змішати і додати невелику кількість звичайних дріжджів і соняшникової олії приблизно по 20,5 гр.

    Склад ПК 2 для правильного годування

    Комбікорм ПК 2, так само, як і попередній містить в основі кукурудзу і пшеницю. Також в нього додають соняшникову олію, жир і рибну муку, що допомагає підвищити продуктивність птиці.

    компоненти%
    Премікс П-51
    Пшениця20,3
    метіонін1
    Кукурудза37
    лізин1
    Макуха соняшникова13
    сіль0,5
    Соя екструдована11
    Мел2
    соєва макуха13
    монокальцій фосфат1,5
    борошно рибне1
    показники%
    натрій0,2
    Вологість13
    фосфор1
    клітковина сира5
    кальцій1
    протеїн сирої20
    треонін0,5
    жир сирої5,5
    лізин1
    калорії290
    метіонін0,5
    цистин метіонін1

    Як зробити в домашніх умовах, приблизний розрахунок на 1 кг:

    • пшениця 550 гр;
    • ячмінь 300 гр;
    • висівки 50 гр;
    • соняшникову макуху 50 гр;
    • рибне борошно 40 гр;
    • соняшникова олія 20 гр;
    • черепашка 50 гр;
    • сіль 3 гр;
    • крейда 27 гр;
    • премікс П-5 1 гр.

    Все ретельно перемішати і використовувати для годування несучок.

    Організація годування несучок в промисловому масштабі

    Рецепти курячого комбікорми для несучок та молодих курчат

    Змішати наступні компоненти:

    • кукурудза – 450 гр;
    • горох – 70 гр;
    • ячмінь – 120 гр;
    • пшениця – 120 гр;
    • шрот соняшнику – 70 гр;
    • борошно з трав – 20 гр;
    • м`ясо-кісткове борошно – 60 гр;
    • рибне борошно – 60 гр;
    • крейда – 20 гр;
    • сода – 0,5 ч.л .;
    • сіль – 2 ч. л.

    З`єднати наступні складові:

    • пшениця – 640 гр;
    • борошно м`ясо-кісткове – 40 гр;
    • олія соняшникова – 25 гр;
    • дріжджі кормові – 25 гр;
    • сода – 7 гр;
    • сода – 1 гр;
    • вапняк – 75 гр;
    • шрот соняшнику – 175 гр;
    • премікс П1-2 – 10 гр.

    висновок

    Курка, – птах, яка дуже популярна серед птахівників. Вона невибаглива і має властивість, є все, що їй дають, будь то відходи зі столу або спеціальний корм. Також дуже часто розвідники готують для них спеціальну мішанку, яку бажано згодувати за один раз або розділити на денну норму. Всі ці методи годування, якщо вони правильно оформлені і розраховані, допоможуть збільшити несучість птиці.

    Також в харчування не варто забувати додавати спеціальні, потрібні курям, вітаміни, макро і мікроелементи, бадилля, зелень, коренеплоди, овочі.

    Щоб кури не переводили корм не за призначенням, засипати його коштує не багато. Якщо у птиці є можливість гуляти, тоді подачу зелені можна скоротити.

    Харчування дуже важливий фактор в продуктивності несучки, тому до цього питання варто поставитися дуже серйозно. Нижче пропонуємо подивитися невелике відео, з якого ви дізнаєтеся поради, як годувати курей влітку.

Про автора

admin administrator