Як упіймати тхора який вбиває курок

Авторadmin

Як упіймати тхора який вбиває курок

Як позбутися від тхора в курнику: ефективні методи і профілактика появи

Небезпечними для продуктивності і життєдіяльності курей є не тільки паразити, а й хижаки. Одним з найбільш поширених і шкідливих хижаків є тхір. У статті розглянемо, як розпізнати ознаки появи звірка в курнику і методи боротьби з ним.

Інформація про хижака

Тхір відноситься до роду ссавців сімейства куницевих. На латині його назва звучить як furonem, що означає «злодій».

Розрізняють декілька видів даного хижака:

Забарвлення тхорів може бути різним, зазвичай їх шерсть буро-чорна, хвіст, голова і лапи – темніше. Світлі покриви вовни спостерігаються з боків і на животі хижака. Бувають випадки, коли забарвлення у звірка рудий або білий. Хижакові властиво мати струнке, витягнуте тіло, довжина якого становить 30-50 см. Лапи з гострими кігтями, за допомогою яких звірята риють глибокі нори, захищаються і нападають. Вага тхора – 1,5-2 кг. Тривалість життя – 6-12 років.

Характер у цих тварин агресивний, вони вступають в бійку з суперниками за розміром навіть більше себе. У денний час хижак спить, а вночі полює. І тільки відчуваючи сильний голод, він може почати полювання днем. За своєю здобиччю хижак приходить вночі: він тихо підкрадається до жертви, з агресією накидається на неї, а потім за допомогою лап душить.

Чи знаєте ви? Найулюбленішою їжею для тхора є курчата, але, разом з тим, він не відмовиться поласувати і інший домашньою живністю.

Ознаки появи тхора в курнику

Тхір – нічний звір, якого складно помітити в темряві. Однак існують ознаки, за якими легко визначити, що тхір і кури вже зустрічалися:

  • окоп уздовж периметра курятника-
  • розбиті яйця або їх відсутність-
  • задушені курчата-
  • наявність мертвої курки з перегризенной шиєю-
  • зникнення пернатих з пташника-
  • налякана птах, що не спускається з сідала навіть при вигляді господаря.

Задушена тхором куріцаОбнаружів, що в курник навідався тхір, але при цьому він розчавив тільки яйця і не зачепив птахів, не варто думати, що він більше не повернеться. Помітивши територію, хижак буде вважати її своєю власністю і приходити вночі, щоб поживитися.

Як позбутися від тхора в курнику

Відвадити тхора від можливості постійно отримувати їжу складно. Будь-які прийняті вами заходи боротьби з ним хижак буде сприймати, як перешкоди, і з легкістю їх долати.

важливо! У фізіології тхора найважливішими органами є органи слуху і нюху. Вони компенсують його поганий зір.

  • прибрати сміття з двору (дошки, ящики)-
  • відремонтувати курник-
  • завести собаку-
  • міцно закривати всі лазівки в пташник на ніч.

Але що робити, якщо профілактичні заходи виявилися неефективними? У цьому випадку вихід тільки один – необхідно боротися зі звіром, щоб захистити своє поголів`я. Нижче розповімо, як вивести тхора з курника.

як спіймати

Оскільки звірок полює тільки вночі, зловити його буде нелегко, проте можливо.

Існує кілька способів затримання хижака:

  • використовувати собаку-
  • встановити капкан-
  • зловити вручну-
  • спорудити живоловушки.

За допомогою капкана

Для того щоб зловити тхора в капкан, в ньому потрібно розмістити приманку: це можуть бути пір`я або раніше задушена звіром куріца.Еффектівним способом буде не приміщення тушки в капкан, а підвішування її над пасткою, що дозволить розосередити хижака. Таким чином, він швидше потрапить в капкан.Тут слід сказати, що пастка не повинна мати людського запаху. Почувши його, хижак не полізе в капкан. Існує кілька методів усунення запаху:

  • змастити капкан вапном-
  • натерти розчином вареної їли-
  • обробити гноєм.

важливо! Особливу увагу необхідно приділити розстановці пасток, якщо у вас є домашні улюбленці, оскільки вони теж можуть зацікавитися приманкою і потрапити в капкан.

За допомогою жіволовушек

Спіймати хижака можна і за допомогою жіволовушкі.Чтоби її спорудити самостійно, вам знадобляться такі матеріали та інструменти:

  • металева сітка-
  • зварювальний апарат-
  • металева арматура-
  • штир-
  • пружина-
  • петлі-
  • дошка для приманки.
  1. За допомогою зварювального апарату зваріть з металевої арматури каркас для пастки.
  2. Встановіть дверцята і механізм, який буде спрацьовувати, коли хижак встане на дошку, де знаходиться приманка. Це дозволить закрити вхід, і звір залишиться всередині.
  3. Обшийте каркас металевою сіткою з усіх боків.
  4. Пастка готова, встановіть її в курнику.

Відео: Пастка для тхора


як відлякати

Якщо не хочеться використовувати радикальні методи в боротьбі з тхором, то можна вдатися до способів відлякування звірка. Розглянемо їх докладніше.

Сучасні технічні засоби

Існують сучасні засоби з відлякування різних хижаків. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах.

Розрізняють два типи відлякувачів:

  1. світлозвукові. Коли до курника наближається хижак, відлякувач подає звуковий сигнал і починає блимати червоним кольором, що відлякує звірка. Працює пристрій від батарейок або електромережі.
  2. ультразвукові. Видають ультразвукові хвилі, які відлякують не тільки тхорів, але і мишей, щурів, кротів. Чи не несуть шкоди для домашніх улюбленців і людини. Працюють за допомогою акумулятора або електромережі.

Використання вихованців

Домашні вихованці також можуть відлякати хижака від полювання на курей. Якщо у вас є собака, перемістіть її будку ближче до курника. Ідеальним варіантом буде поставити будку біля самих дверей пташника. Звичайно, не кожна собака здатна зловити спритного звірка, але оповістити вас про непрошених нічному гостя за допомогою гавкоту вона зможе.

Можна також використовувати домашнього кота, якого слід замкнути на ніч в курнику, але не варто забувати про те, що тхір хитрий і агресивний звір, тому кіт може постраждати від його лап. Крім того, немає ніякої гарантії, що ваш вихованець не захоче поласувати домашніми корочками, перебуваючи з ними в безпосередній близькості.

народні способи

Одним з популярних народних способів відвадити тхора від курятника вважають фарбування стін пташника зовні дьогтем. Однак це не допоможе, якщо пташник коштує не на фундаменті, оскільки звір може прорити собі прохід під підлогою. На стіни курника можна також розвісити цапову шкуру, її запах відлякає хижака. Або можна встановити просту пастку: поставити відро на опорі, під нього покласти приманку, а як тільки тхір захоче нею поласувати, він обов`язково торкнеться опору, і його накриє відро.

Профілактичні заходи проти появи

Завжди простіше запобігти появі хижака в курнику, ніж боротися з ним. Для цього необхідно знати і застосовувати деякі заходи профілактики:

  • приберіть двір від сміття, гілок, дощок і ящиків, оскільки хижак може в них ховатися або жити-
  • зміцните стіни, стелю та дах курятника, щоб спритний звірок НЕ пробрався всередину-
  • заганяйте всіх курей на ніч в пташник і щільно закривайте всі двері і лазівки: коли тхір не отримуватиме видобуток довгий час, він залишить затію полювання на ваших курей і відправиться на пошуки нових місць.

Чи знаєте ви? Тхори народжуються дуже маленькими. Новонароджені діти можуть навіть поміститися в чайну ложку.

Знаючи, як боротися з тхорами і не допустити їх появи, ви зможете запобігти появі звірка у себе у дворі і захистити своїх птахів від його набігів.

Як спіймати тхора в курнику: кращі методи боротьби і як відвадити назавжди

Цей симпатичне звірятко, герой багатьох мультфільмів, є небезпечним хижаком, здатним за короткий час знищити все поголів’я домашньої птиці. Розумні господарі заздалегідь повинні убезпечити курей від хижака і знати, як зловити спритного і хитрого тхора в разі появи в курнику. Для цього існує досить перевірених і ефективних способів.

Що потрібно знати про хижака

Це ссавець, що відноситься до сімейства Куньи. Тіло витягнуте, покрите густим, м’яким, коротким хутром (від світлого, бежевого до темно-коричневого кольору). Воно закінчується пухнастим хвостом, в довжину до 20-25 сантиметрів. Лапки кремезні, короткі, тому тіло тхора виглядає приземкуваті. У звірка овальна голова, невелика мордочка злегка витягнута, з темним візерунком у формі маски.

Тхір дуже рухливий і активний – це спритне тварина без проблем пролазить в будь-яку щілину, залазить на дерева, дахи будинків, риє підкопи і нори і добре плаває у воді. При своїх невеликих розмірах (до 50 сантиметрів в довжину) цей маленький, але дуже моторний, розумний і хитрий, звір здатний за ніч знищити все куряче стадо.

Пробратися він може в будь-який, навіть на вигляд найміцніший і міцний, курник. Причому з’їдає тхір тільки одну птицю, а інших вбиває запас, про запас, тому він є подвійно небезпечним хижаком. Звірятко умертвляє курей, придушивши їх, перегризаючи горло.

Часто сліди його перебування в пташнику виявляються господарями тільки тоді, коли вже стає пізно – вся птиця безжально убита і зіпсована.

ознаки появи

Тхір є нічним, потайним хижаком, тому застати його зненацька буде досить проблематично. Тому необхідно знати і враховувати ознаки його появи, в іншому випадку все через кілька днів можна знайти всіх курей мертвими.

  • виявлення вузького підкопу під стіною курника або отвори в даху в разі покриття очеретом;
  • знаходження курчати або дорослої курки з перегризенним горлом, а також частин птиці: відірваних лап, голів, пір’я і калюж крові;
  • при заході вранці господаря в курник кури продовжують перебувати на сідалах, поводяться неспокійно, відмовляються спускатися на підлогу.

Як позбутися від тхора в курнику?

Тхір, влаштувавшись в курнику, буде вважати його своїми «законними» мисливськими угіддями. Причому, навіть знищивши всіх птахів в курнику, він буде приходити за здобиччю знову. Тому регулярне оновлення поголів’я птахів не допоможе – все повториться знову.

Єдиний правильний вихід – піймання і знищення хижака.

саморобні пастки

Боротися зі звіром можна, зробивши ефективні пастки самостійно. Знадобиться сталева клітка або дерев’яний ящик з закриваються дверцятами, в який легко влізе тхір. Всередину пастки поміщається приманка, що є ласощами для звіра, зазвичай кладуть частину тушки птиці. Дверцята налаштовується так, щоб вона закрилася в той момент, коли тхір схопить приманку всередині клітини.

Пастку в курник ставлять на ніч, а на ранок йдуть перевіряти, попався чи хижак. У разі успіху перед людиною постає питання – позбавити чи звірка життя або вчинити більш гуманно? При виборі другого варіанту його відвозять за кілька кілометрів від курятника і випускають, бажано в лісі. Але у такого способу лову є свої недоліки, які необхідно знати перед установкою:

  • приманка привертає інших тварин і птахів;
  • тхір нерідко вибирає живу здобич замість мертвих тушок, що виконують роль приманки;
  • якщо неправильно розрахувати пропорції приманки або буде збій механізму, захлопували дверцята, то звір ніколи більше і близько не підійде до пастки.

Сучасні технічні засоби

Технічний прогрес не стоїть на місці, сьогодні існують пристрої, здатні легко позбавити ділянку від непроханих гостей. Ультразвукові сучасні відлякувачі (по типу Торнадо 1200) виробляють низькочастотні, що не чутні для людського вуха, звуки. Тхори їх не переносять і вважають за краще обходити захищений таким чином ділянку стороною.

Відлякати нічного хижака допоможуть світлові, а також звукові відлякувачі. При наближенні до курника звірка вони починають яскраво моргати і видавати неприємні, гучні звуки. І обережний тхір вважатиме за потрібне не наближатися до будови, захищеному таким способом. Працюють вони автономно, підживлюючи від акумуляторних батарей.

Але важливо регулярно стежити за рівнем заряду, щоб вони завжди знаходилися в «боєздатному стані».

капкани

Якщо буде виявлено підкоп під стінкою курника, господарям не варто засипати або закладати його. По-перше, хижак без проблем прориє новий, а по-друге, виявлений підкоп – відмінна можливість вивести тхора, піймавши його. Біля входу в хаотичному порядку розставляють капкани. Але в порожній, не підготовлена механізм, хитрий тхір навряд чи попадеться. Для того щоб зацікавити хижака, поруч кладуть мертвого птаха, а сам капкан збризкують кров’ю і присипають пір’ям.

Встановити пастки необхідно з урахуванням мисливських звичок тварини – зазвичай схопивши зубами жертву, тхір задкує. Тоді він і може догодити в один з заздалегідь встановлених капканів на шляху його проходження.

Важливо попередньо змастити механізм свіжим гноєм або облити ялиновим відваром, щоб тхір не впізнала людського запаху. Саму установку капкана проводять тільки в рукавичках. Але навіть такі заходи не дають повної гарантії успіху в затриманні спритного звірка.

Допомога вихованців

У разі появи звіра на допомогу можуть прийти домашні вихованці – кішки і собаки. Але при цьому важливо пам’ятати, що для ніжної і домашньої кішки битва з досвідченим, збройним гострими зубами, спритним тхором може закінчитися плачевно. Інша справа кішки, які звикли до життя і полюванні на подвір’ї, так звані «щуролови».

Їх закривають на ніч в курнику, а на ранок перевіряють результат полювання. А ось довірити охорону пташника однієї або кількох собакам може бути досить ефективно. Особливо добре вдається ловля тхора в’юнким, мисливським породам, типу ягдтерьера.

народні способи

У сільському побуті за роки боротьби з хижаком вироблено кілька способів для того, щоб відвадити або зловити тхора. Ось основні з них:

  • в курнику розвішують шкури козлів, які мають специфічний, неприємним, різким запахом, відлякує звірка;
  • в недоступних для птахів місцях стіни курника обмазують дьогтем – тхір не переносить такого запаху, він буде обходити пташник стороною;
  • облаштовують пастки, що відрізняються простотою, з підручних засобів. Встановлюють велику каструлю, виварювання або відро на хисткій опорі. Всередину кладуть м’ясну приманку, яку тхір зіб’є, коли буде намагатися з’їсти ласощі, а впало відро накриє його. Залишиться тільки акуратно підняти і зловити звіра.

Варто відзначити, що особливу ефективність народні засоби набувають в поєднанні з іншими, більш сучасними, методами.

Чи можна зловити і приручити звіра?

Тхір – розумне і хитре тварина, яке з часом піддається дресируванню, він здатний виконувати різні трюки. У перший час звірка необхідно тримати в клітці, а потім можна буде вільно випускати. Крім усього іншого, одомашнений тхір може відлякувати своїх диких побратимів.

Як запобігти знищенню птахів

Для запобігання загибелі птахів необхідно виконувати ряд комплексних дій, що складаються з таких чинників:

  • зміцнення, підготовка курника;
  • заклад на ділянці кішок або собак;
  • прибирання сміття та відсутність імпровізованих смітників;
  • регулярна перевірка на наявність підкопів;
  • спостереження за появою курей;
  • установка сучасних відлякувачів.

Як уникнути появи?

Проникнення тхора в пташник можна зробити максимально важким. Для цього спочатку заливають бетонну підлогу, так як основний спосіб проникнення хижака – підкоп. Можна зробити і дерев’яна підлога, але обшити листами такого матеріалу, який тхір не зможе прогризти. Потрібно перевірити, чи немає щілин в стінах, біля підлоги, а також між дахом і стінами.

Вентиляційні отвори закривають сіткою, а також перевіряють надійність покрівлі. Якщо у господарів немає можливості зробити міцний підлогу, то пташник захищають дрібною сіткою, зариваючи її на півметра в землю.

Варто стежити за чистотою всієї ділянки – звалища будівельного і органічного сміття приваблюють звірка, і він із задоволенням оселиться поруч.

Непрохані гості в курнику: позбавляємося від хижаків

«Ми через це тхора п`ятдесят курей втратили. Знищив їх за одну ніч . »Таких історій тисячі. Жертвами цього спритного й розумного звіра стають не тільки кури, а й гуси, качки, кролики . Як позбутися від напастей тхора в курнику і що робити з таким же кровожерливими куницями, ласками, лисицями? Про це поговоримо вже зараз.

  • 1 Тхір – гроза курятника
  • 1.1 Позбавляємося від тхора
  • 2 Куниця – віртуозний шкодник
  • 2.1 Методи захисту курника від куниць
  • 3 Ласка – маленький, та молодецький хижак
  • 3.1 Методи захисту курей від ласки
  • 4 Лисиця – моторна злодійка курей і яєць
  • 4.1 Захищаємо курей від лисиць
  • 5 Відео «Ласка – невгамовний вбивця»

Тхір – гроза курятника

Сільських жителів, що мають зуб на тхора, зрозуміти можна. На совісті цього звірка тьма тьмуща знищених стад птиці. Обережний, розумний і азартний звір тижнями може переводити живність – подвір`я за подвір`ям, спритно обходячи розставлені для нього пастки. З`їсть за ніч одну курку, а інших курей залишить без голови або пустить їм кров. Не дарма цього хижака називають грозою курника.

Однак звірство тхір немає від поганого характеру, а підкоряючись своєму сліпому інстинкту, який велить йому робити на зиму запаси. Останніх в будь-яку холоднечу багато не буває. Зрештою рослинна їжа в його меню природою не передбачена.

Проте, розсердившись на цього хижака, згадайте, що користі від нього не менше, ніж шкоди. Тхір знищує також мишей, щурів, ховрахів, хом`яків і навіть отруйних змій. Тому сім разів подумайте, перш ніж діяти за принципом «око за око, зуб за зуб». Чи виправдана така боротьба? Може, краще відігнати непрошеного гостя подалі від ваших курей і побажати йому мисливського щастя в іншому місці?

Позбавляємося від тхора

Позбутися від тхора непросто. Занадилися в курник, він не зупиниться, поки не винищить зі світу всіх курей. Тому краще трагедію попередити.

Обережні господарі для цього пол в курнику бетонують або роблять з паль – щоб уникнути підкопу звіра. Далі оббивають стіни металевими листами або хоча б сіткою, вкопуючи її по периметру на півметра. Двері і горище в курнику теж повинні бути міцними.

Але надійного сараю мало. Територія навколо будівлі повинна бути вільною від дощок, хмизу та іншого мотлоху, який може сподобатися тхора ближче до зими. Уподобавши собі таке укриття, звір поселяється в ньому поряд з їжею. Тоді боротьба з ним ускладнюється.

Залучіть до охорони курника свого Полкан або Рекса, який гучним гавкотом буде оповіщати хижака про те, що йому тут не раді. Нехай бігає по двору вільно або на подовженій ланцюга вночі – тхір шкоднічает лише ночами. Не варто тільки замикати собаку до курей: спокою не буде ні птахові, ні охоронцеві. Якщо ж одного ранку ви виявите в сараї підкоп, знайте, що у хижака дуже серйозні наміри щодо ваших курей. Щоб позбутися від тхора, доведеться діяти оперативно.

Любителям «цивілізованих заходів» в цьому випадку можемо рекомендувати придбати відлякувач тварин. Пристрій розміщується поруч з пташником і видає при появі хижака неприємні сигнали: звук, ультразвук, світловий спалах, вібрації. Працюють такі прилади від мережі, акумулятора або батарейок. Випробувавши на собі пару раз дію відлякувач, звір залишає спроби проникнути в сарай.

Сміливці можуть вартувати тхора самостійно. Запасіться термосом з міцною кавою на ніч і старим пальто і вставайте в караул. Як тільки тхір наблизиться до підкопу, накиньте на нього пальто, а потім добре їм обмотайте хвостатого злочинця. Про всяк випадок надіньте перед сутичкою товсті рукавиці: у тхора хороші зуби.

Ну а тим, кому нічні чування не до душі, радимо поставити в підкоп два капкана – один на вході, другий – на виході. Тільки попередньо проваріть їх разом з ялиновим гіллям – щоб позбутися від людського запаху. В якості приманки підійде м`ясо, риба і навіть курячі пір`я.
І наостанок самий гуманний спосіб позбутися від тхора – живоловушки. Один з її варіантів показаний на відео від Vilali Zapryd.

На відео показана магазинна або саморобна сітчаста коробка з закриваються після потрапляння в неї звіра дверцятами. Приманку всередину – і чекайте! Не забувайте тільки про обережність: слід позбутися людського запаху. Замість ялинового настою можете обмазати пастку вапняним, плюс, звичайно, рукавиці. Піймавши тхора, відвезіть його подалі від будинку на кілька кілометрів. Неприємна пригода він запам`ятає надовго, а ваша птах залишиться цілою.

Будьте уважні! Розставивши пастки або капкани на тхора, забезпечте на час кішок і собак – своїх і сусідських! Вони не менш цікаві, ніж тхори, і обов`язково перевірять залишені приманки.

Куниця – віртуозний шкодник

На відміну від тхора, куниця – тварина всеїдна. Крім мишей, щурів, птахів, пташиних яєць та іншої дрібноти, вона не проти поласувати смачними ягодами і солодкими плодами кущів і дерев. Заходить ця пустунка і в пташники. Точніше, проникає, оскільки робить це вона настільки віртуозно, що диву даєшся. Будь-яка щілина в підлозі, в вікні, мишачий або щурячий хід, нещільно зачинені двері – і ось вже куниця в приміщенні. Підійде і вентиляційний отвір, якщо ви забули прикрити його металевою сіткою.

Проникаючи в пташник, перегризає одному з його мешканців глотку, а потім з`їдає. До такого свавілля, як тхір, не доходить, звичайно. Але якщо господарі не реагують на перша подія, що не починають з ним боротися, може участи і позбавити вас від багатьох курей.

Методи захисту курника від куниць

На полювання куниця виходить ночами і вартувати її краще в цей час. На щастя, звір це дуже обережний і в околицях вашого сараїв навряд чи оселиться. Не виявивши щілин, може зробити підкоп. Тому запобіжні заходи при облаштуванні пташника аналогічні – міцні і надійні стіни і фундамент.

Способи позбутися куниці ті ж, що і від тхора. Крім того, можна використовувати всілякі капкани аж до мише- і крисоловок. Приманка – свинина або баранина, підійдуть також тушки або окремі частини птиці або миші. Щоб запах приманки був ядренее, його кілька днів тримають в закритій банці, поки не протухне.

Ласка – маленький, та молодецький хижак

Маленька юркая ласка також відноситься до сімейства куницевих і, подібно куниці, їсть дрібних гризунів. Найголовніший її об`єкт полювання – миші. За сезон ласка здатні знищити до двох-трьох тисяч особин, відкладаючи тушки на чорні дні і оселившись в нірці жертви. Не дарма ласка вважається одним з найбільш корисних в природі тварин.

На відміну від тхора і куниці, ласка не боїться людини і, якщо її роздратувати або зловити в капкан, може сміливо кинутися на кривдника. Бували випадки, коли звір накидався на кішку і собаку.

Методи захисту курей від ласки

У сараях ласка краде яйця, птахів, кроликів, поїдаючи також щурів і мишей вона може просто лякати птаха. Остання мета, звичайно, прийнятна. Але оскільки допит господарі пестощів влаштувати не можуть, краще позбутися від непрошених гостей. Особлива увага – щілинах, крізь які цей крихітний хижак пробирається всередину. У хід підуть також пастки і капкани з приманками.

Приручена з дитинства ласка може працювати у вашому будинку кішкою, позбавляючи подвір`я від щурів і мишей. Іноді її так і називають – ласка-кішка. Птицю та іншу домашню живність при цьому вона не чіпатиме, дотримуючись закону свого виду. А ось до сусідів навідуватися їй ніщо не заборонить.
Тому краще, як нам здається, від ласки просто позбутися.

Лисиця – моторна злодійка курей і яєць

Про хитрої Шахрайці лисиці, любительку курей і яєць, в народі складено казки та легенди. І не дарма. Полює лисиця з розумом, хитрістю, вигадкою. Проникнувши в пташник, робить в ньому справжній переполох, під час якого встигає вбити кілька курей, хоча подужати може тільки одну-дві.

Відваджувати лисицю від подвір`я, боротися з нею непросто. Робити це необхідно не тільки тому, що вона краде курей, а й з-за того, що лисиці є переносниками сказу. Чому ж не дивлячись на природну обережність хижачка заходить в гості до людей? Залучити лисицю може не тільки птах. Якщо на ділянці лежить незакритий гній – місце прожитку і курей, і гризунів, лисиця поцікавиться, що навколо цієї купи відбувається.

Захищаємо курей від лисиць

Зупинити лисицю може високий паркан, укріплений вкопаної на півметра сіткою-рабицею або зведений на хорошому кам`яному фундаменті. Бояться лисиці і грізних псів – маленьких і полохливих, навпаки, можуть покусати. Перш ніж боротися з лисицею, постарайтеся не привертати її доступними пакетами або відрами з харчовими рештками. Чи не є для них перешкодою і всілякі пластикові ємності.

Не варто використовувати на городі також добрива з риб`ячих кісток. Шахрайка вирішить, що вони розкидані саме для неї. Проте гуманна управа на лисицю є – ті ж промислові відлякувачі для тварин, капкани і живоловушки. В якості приманки для пустунки можна використовувати м`ясо птиці. Не забувайте тільки про необхідність позбутися від людського запаху: у лисиці – відмінний нюх!

Наостанок побажаємо вам удачі в боротьбі з хижаками. Постарайтеся розійтися з ними мирно!

Відео «Ласка – невгамовний вбивця»

Ласка – найменший хижак на землі. Чому вона настільки ненажерлива і як вона полює? Дивіться захоплююче відео від Ollegish.

Про автора

admin administrator