Як зберегти цибулини гіацинтів після цвітіння

Авторadmin

Як зберегти цибулини гіацинтів після цвітіння

Зміст:

Гіацинт після цвітіння – що робити і як зберегти цибулину, посадка і догляд за рослиною домашніх умовах

Гіацинт після цвітіння знову порадує вас своїм прекрасним ароматом і яскравими квітами, якщо здійснювати правильний догляд за квіткою і зберігати цибулину за всіма правилами. Завдяки універсальності гіацинт можна вирощувати як в квартирі, так і у відкритому грунті. Ця рослина підійде навіть для початківця квітникаря-любителя. Не варто викидати зів`ялий гіацинт, це велика помилка. Цибулини гіацинта цілком реально зберегти, а як це правильно зробити, читайте в нашій статті.

Як зберегти цибулину?

Гіацинт – це цибулинна рослина, вперше виявлене в Середземномор`ї і в Середній Азії. Квітка універсальний, його можна вирощувати як в кімнаті, так і у відритому грунті. Цвісти гіацинт починає в березні, коли тільки почав сходити сніг, і триває цвітіння до двох тижнів. Про ароматі і красі цієї квітки можна говорити довго і багато. Найпоширеніші забарвлення цієї рослини – бордова, рожева, біла, фіолетова. Коли гіацинт відцвіли, що робити з цибулиною, як її зберегти? Цибулину варто висушити і зберігати до осені, коли будете проводити посадку назад в грунт. Детальніше про те, як правильно зберегти цибулину, написано нижче.

Зберігати цибулину можна починати після того, як у гіацинта засохли листя і ви його витягли з ємності з землею. Для того щоб рослина відновилося і приготувалася до наступного цвітіння, потрібно дев`яносто днів. Завдяки нижчеперелічених правилами ви зможете подбати про те, щоб все пройшло добре і ваш квітка навесні знову радував вас ароматом і красивим цвітінням. Ви повинні зробити наступні дії:

  1. Витягніть цибулину з підсохлої землею з ємності, в якій виростав квітка.
  2. Листя, які підсохли, але не встигли відпасти, обріжте акуратно секатором, ножем або ножицями.
  3. Очистіть цибулину від грунту, сухих лусочок і коренів. При очищенні будьте обережні: у квітки напевно вже встигли утворитися нові бульби. Не лякайтеся, якщо вони легко відділяються, це означає, що вони готові самостійно виростати. Якщо ж вони не відокремлюються, що не відламується.
  4. Приготуйте розчин для дезінфекції. Найпопулярніший препарат для дезінфекції цибулини рослини – «Максим». Його можна придбати в будь-якому квітковому магазині, а можна замінити марганцівкою. Приготуйте розчин в пропорції один літр води на два мілілітри препарату. З чистою цибулиною проводять наступну процедуру: руками в рукавичках беруть гіацинт, кладуть в приготований розчин і замочують в ньому на півгодини.
  5. Висушіть гіацинт при температурі до20 ° С в добре провітрюваному місці. Не допускайте попадання прямих сонячних променів на цибулини, краще розкласти їх в тіні. Сушіть протягом семи днів.
  6. Після того як ви виконали всі процедури, перераховані вище, зберігайте цибулину гіацинта в теплому приміщенні, температура якого не нижче 25 ° С. У період літа у вас не повинно виникнути проблем з підтриманням цієї температури. Для зберігання цибулин гіацинта використовуйте ящики з тирсою або паперові, картонні пакети. Таке зберігання забезпечить проникнення повітря до цибулин. Не використовуйте поліетилен: в ньому цибулини запреют і згниють. Перед посадкою перенесіть цибулини гіацинта в більш прохолодне приміщення, зробити це потрібно за місяць до висадки.

Якщо ви слідували правилам, то восени при висадці в горщики або відкритий грунт, у вас не виникне проблем. Також ви можете подивитися відео нижче для засвоєння матеріалу, який прочитали тільки що. Про те, як правильно здійснити посадку, читайте далі.

У відкритому грунті

У відкритому грунті вашого саду відцвіли гіацинт, і ви не знаєте, що робити з ним далі. Процеси такі ж, як описано вище, але є і відмінності. Квітконіс зрізають ще до того, як встигли утворитися насіння, так як у цибулини рослини вони забирають багато сил і енергії. Дочекайтеся, коли листя відсохнуть самі, так як вони – головний постачальник поживних речовин до цибулини гіацинта. Здійснюйте полив між рядами на відкритому грунті, припиніть полив, як тільки листя пожовтіє. Викопайте цибулини з сухого ґрунту, як тільки відсохнуть квітконоси і листя. Можна кілька років не чіпати цибулини, залишити на тому ж місці і не викопувати їх. При цьому варто враховувати, що не всі сорти гіацинта переносять морози, і цибулини більше схильні до захворювань і гниття.

Восени гіацинт варто викопати і задати глибину цибулині таку, щоб одна третя її частина була над землею, інакше рослина може не викинути квітконоси і не порадувати вас своїм цвітінням. Не забудьте провести дезінфекцію цибулин. Як це зробити, описано вище. Гіацинт глибоко вростає в грунт, тому не пропустіть момент, коли все листя і суцвіття відпадуть, так як цибулини гіацинта буде складно знайти без них.

Увага! У цибулинах гіацинта є щавлева кислота. Вона може викликати роздратування на шкірі. Працюйте з цибулинами гіацинта в рукавичках.

Дотримуйтесь правил по догляду за цибулинами гіацинта – і навесні рослина знову зацвіте, прикрасивши собою сад або куточок вашого будинку або квартири.

посадка цибулин

Посадка цибулин гіацинта після цвітіння відбувається восени. Якщо ви зберегли цибулини і доглядали за гіацинтом правильно, то восени у вас будуть якісні цибулини для посадки. На відкритому грунті в саду, дворі, клумбі повинні бути дотримані норми, які сприятливі для гіацинта.

Ідеальне місце для посадки цибулин гіацинта після цвітіння помірно освітлено сонцем, вода не застоюється і немає вітру. Такі ж норми і для будинку або квартири. Перед посадкою огляньте цибулини на наявність пошкоджень або захворювань. Ідеальний час для посадки рослини – початок вересня. Гіацинт любить простір, що не садіть і не ставте його поряд з іншими квітами. Таким чином ви поліпшите розвиток і забезпечите рослина потрібними корисними речовинами і оптимальною кількістю світла.

Якщо ви хочете бачити свою квітку на лоджії або балконі, то для посадки використовуйте горщик, який більше, ніж цибулина. Не забувайте про просторі: висота горщика повинна становити 18 см, а діаметр бажаний 6 см.

Засипте дренаж, в горщику повинні бути отвори для того, щоб зайва вода стікала. Використовуйте біогумус для посадки. Так ви отримаєте хорошу середу для цибулини з помірною кислотністю, і повітрю буде легше живити цибулину всередині грунту. Підгодуйте гіацинт добривами. Третина цибулини повинна залишатися на поверхні грунту. Якщо ви використовуєте ящик, де поміщається більше одного гіацинта, то розсаджувати їх потрібно на відстані один від одного в три сантиметри. Таким чином на вашому підвіконні утворюється невелика красива клумба.

Цибулини проростають в темному місці, температура повинна становити 5-7 ° С. Гіацинт, що росте в домашніх умовах, вимагає більшого догляду у вигляді підгодівлі і поливу. Гіацинт любить простір, і він вважає за краще більше відкритий грунт, ніж квартирні умови. Проте рослини прижилися в квартирах і ростуть часом навіть краще, ніж в саду.

Що робити з цибулинами гіацинтів після цвітіння?

Квіти гіацинта радують нас своїм прекрасним цвітінням і ароматом в середньому 2 тижні, а при правильному догляді можна досягти повного цвітіння з кінця квітня до початку червня. Якщо точніше, то першими зацвітають гіацинти з блакитними та фіолетовими квітками, а потім розкриваються рожеві, червоні, білі та бузкові сорти. Пізніше за всіх зацвітають кремові, жовті та помаранчеві гіацинти.

Тривалість цвітіння гіацинта залежить від сорту і погодних умов. Якщо тепло і волого, то суцвіття продовжує рости навіть під час цвітіння, додаючи все нові і нові квітки, таким чином продовжуючи час цвітіння гіацинта. Але як тільки гіацинт відцвітає, починається дуже важливий етап – ріст і формування цибулини.

Що робити з цибулинами гіацинтів після цвітіння

Після закінчення цвітіння стебло необхідно зрізати. Це потрібно зробити ще до утворення насіннєвих коробочок. Інакше вони будуть забирати поживні речовини у цибулини, тим самим послаблюючи її. Більш того, голландські квітникарі радять видаляти квітки з квіткової стрілки у рослин, яким виповнилося 1-2 роки, щоб вони не забирали харчування у цибулин гіацинтів, адже чим більша цибулина, тим розкішнішим буде суцвіття гіацинта.

Чи можна пересаджувати цибулини гіацинтів після цвітіння?

Цибулини гіацинтів можна залишати в ґрунті на одній ділянці на 3-4 роки. За цей час вони збільшуються в розмірах і нарощують цибулини. На п’ятий рік росту їх можна викопувати і висаджувати. Але голландські фахівці рекомендують не залишати цибулини гіацинтів нестійких сортів в землі, тому що після зимівлі в саду гіацинти можуть погано зацвісти. Краще викопати цибулини, оглянути їх, перебрати, продезінфікувати і відправити на зберігання.

Що робити з цибулинами гіацинтів після вигонки в контейнерах

Після того, як квіти на цибулинах гіацинтів відцвіли, настав час щось з ними зробити. У вас є кілька різних варіантів:

  1. Викинути цибулини. Це, мабуть, найпростіший варіант, але він також означає, що вам доведеться почекати до наступного року, щоб насолодитися свіжими квітами гіацинтів у приміщенні.
  2. Пересадіть цибулини в землю. Якщо у вас є сад, це чудовий варіант. Цибулини гіацинтів виростуть і знову зацвітуть наступного року.
  3. Посадіть цибулини у більші контейнери. Це хороший варіант, якщо у вас немає саду або якщо ви хочете насолоджуватися квітами протягом більш тривалого періоду.

Що робити з цибулинами гіацинтів після цвітіння в приміщенні

У приміщенні повинна бути низька вологість, і дуже важлива вільна циркуляція повітря. У серпні цибулини гіацинтів слід висадити в ґрунт на зиму. Ви можете виростити гіацинт вдома – в горщику, наприклад – до певної дати. Також можна форсувати цвітіння в кінці зими або на початку весни. Після цвітіння листя відмирає, а цибулина переходить у стан спокою.

Є кілька речей, які можна зробити з цибулинами гіацинтів після цвітіння. Один з них – висадити їх у відкритий ґрунт. Інший – тримати їх у горщику і чекати, поки вони знову зацвітуть навесні.

Якщо ви вирішили висадити їх у ґрунт, вам потрібно зробити це до кінця серпня. Переконайтеся, що ґрунт добре дренований, а цибулини отримують достатньо сонячного світла. Ви також можете посадити їх у горщик, але переконайтеся, що там є хороша циркуляція повітря. Якщо ви вирішите залишити їх у горщику, їх потрібно буде регулярно поливати.

У будь-якому випадку, перед тим, як припинити полив, переконайтеся, що листя відмерло. Після того, як листя відімре, цибулина перейде в стан спокою, і ви можете припинити полив до осені. Якщо ви живете в холодному кліматі, можливо, ви захочете зберігати цибулини в прохолодному місці на зиму.

Як зберігати цибулини гіацинтів після цвітіння

Одним з найважливіших кроків у вирощуванні гіацинтів є правильне зберігання цибулин гіацинтів. Спочатку добре просушіть придбані або викопані цибулини при температурі 20-22°С, потім звільніть їх від залишків ґрунту. Лусочки, під якими опинилися цибулини, потрібно відокремити дуже обережно. Потім цибулини потрібно помістити в більш прохолодне місце, і поступово знижувати температуру кілька разів, щоб до осені цибулини гіацинтів зберігалися при температурі 16-18°С.

Як зберігати цибулини гіацинтів після цвітіння

Існує безліч порад, як досягти найкращих результатів, щоб наступної весни ваша рослина зацвіла ще краще. Найпростіший спосіб – знову висадити їх у ґрунт і дати їм рости. Однак, якщо у вас немає саду або достатньо місця, ви також можете висадити їх у горщики. Щоб посадити гіацинти в горщик, використовуйте глиняний або пластиковий горщик глибиною не менше шести дюймів. Наповніть горщик свіжою землесумішшю і покладіть цибулини зверху, гострим кінцем догори. Засипте цибулини ґрунтом на один-два сантиметри і ретельно полийте. Поставте горщик на сонячне місце і підтримуйте ґрунт у вологому стані, доки квіти не відцвітуть.

Як доглядати за цибулинами гіацинтів після цвітіння

Після того, як квіти відцвітуть, полив цибулин можна припинити. Дайте їм повністю висохнути і зберігайте в сухому прохолодному місці до наступної осені. Коли прийде час висаджувати їх знову, саджайте у свіжий ґрунт і добре полийте. Якщо ви вирішили висадити цибулини в горщик, ви можете залишити їх у тому ж горщику або пересадити в сад.

Посадка в сад ранньою весною

Якщо ви хочете пересадити гіацинти в сад, зробіть це рано навесні, поки земля ще не відтанула. Розпушіть ґрунт у саду лопатою і покладіть цибулини зверху, загостреним кінцем догори. Засипте їх двома-трьома сантиметрами ґрунту і добре полийте. Вони швидко підуть у ріст і зацвітуть навесні.

Читайте також Що робити, коли нарциси закінчили цвісти?

Поширені запитання про догляд за гіацинтами після цвітіння

1. Що робити з цибулинами гіацинтів після того, як вони відцвітуть?

Після того, як гіацинти закінчили цвісти, дуже важливо доглядати за ними, щоб забезпечити гарне цвітіння в наступні роки. Почніть з видалення зів’ялих квітів, але залиште листя недоторканим. Це дозволить рослині фотосинтезувати і накопичувати енергію в цибулинах. Поливайте їх у міру необхідності, щоб підтримувати ґрунт рівномірно вологим, і уникайте перезволоження, яке може призвести до загнивання цибулин. Коли листя пожовтіє і зів’яне, зазвичай це відбувається наприкінці весни або на початку літа, їх можна сміливо зрізати. У цей момент ви також можете обережно викопати цибулини, якщо хочете їх розділити або пересадити. Зберігайте цибулини в сухому прохолодному місці, поки не настане час висаджувати їх восени.

2. Чи можна пересаджувати цибулини гіацинтів відразу після закінчення цвітіння?

Найкраще зачекати, поки листя гіацинтових рослин зів’яне і пожовтіє, перш ніж пересаджувати цибулини. Зазвичай це відбувається наприкінці весни або на початку літа. Обережно викопайте цибулини, видаліть всі зміщення і зберігайте їх у сухому прохолодному місці до осіннього сезону посадки. Цей період очікування дозволяє цибулинам омолодитися і накопичити необхідні поживні речовини, щоб забезпечити сильне цвітіння наступної весни. Занадто рання посадка може спричинити стрес для цибулин і призвести до поганого цвітіння в наступному сезоні.

3. Чи можна висаджувати нові цибулини гіацинтів на тому ж місці, де щойно відцвіли старі?

Хоча висаджувати нові цибулини гіацинтів на те саме місце можна, зазвичай це не рекомендується. Гіацинтам, як і багатьом іншим цибулинним рослинам, корисна зміна місця, щоб запобігти накопиченню шкідників і хвороб у ґрунті. Якщо ви вирішили пересадити гіацинт на ту саму ділянку, обов’язково додайте в ґрунт органіку, щоб поліпшити його якість. Однак для досягнення найкращих результатів бажано вибрати іншу ділянку саду для нових цибулин або періодично змінювати місце розташування, щоб підтримувати здоров’я ґрунту.

4. Чи можна зберігати цибулини голландського гіацинта в холодильнику після того, як вони відцвітуть?

Зберігати цибулини гіацинтів у холодильнику не рекомендується. Цибулини потребують прохолодного сухого місця для періоду спокою, але звичайна температура в холодильнику часто занадто низька для них і може пошкодити цибулини. Замість цього зберігайте цибулини в прохолодному, добре провітрюваному місці, наприклад, в гаражі або підвалі, при температурі від 35°F до 45°F (від 1°C до 7°C). Зберігайте їх у повітропроникному контейнері, наприклад, сітчастому мішку або картонній коробці, забезпечуючи хорошу циркуляцію повітря, щоб запобігти появі цвілі або гнилі.

5. Чи можна замовити цибулини гіацинтів у вашому інтернет-магазині?

Ми раді запропонувати гіацинти для покупки через наш інтернет-магазин. У нашому асортименті представлені різноманітні сорти гіацинтів, кожен зі своїми унікальними кольорами та характеристиками. Замовляти у нас зручно, і ми гарантуємо, що ви отримаєте високоякісні, здорові бульби. Просто перегляньте наш магазин, оберіть улюблені сорти гіацинтів і пройдіть простий процес замовлення, щоб отримати їх до вашого порогу, готовими до посадки.

Про автора

admin administrator