Чи можна заморожувати сливи на зиму у морозилці

Авторadmin

Чи можна заморожувати сливи на зиму у морозилці

Як заморозити сливи в морозилці на зиму

Влітку кожна господиня прагне, якнайбільше зробити різних заготовок з овочів та фруктів на зиму. Це і компоти, і варення, і соління. Але одним із найпоширеніших способів зберігання продуктом є заморозка. Заморожувати можна будь-які фрукти, зокрема й сливи. З них можна потім варити компоти, робити начинку для пирогів, пиріжків та тортів. Тому ми вам розповімо, як заморозити сливи у морозилці та що для цього процесу знадобиться.

  • сливи (стиглі, але не перезрілі);
  • Целлофанові пакети або контейнери для заморожування.

Приготування

Ягоди промийте в декількох водах, ретельно переберіть.

Після чого за допомогою гострого ножа розріжте кожну ягідку на дві частини, а потім видаліть кісточку. Чому ножем, адже можна порвати ягоду руками? А ні, ножем буде акуратніше і зовнішній вигляд ягода не втратить, її потім хоч для прикраси випічки використовуй.

Розкладіть всі половинки на плоске блюдо м’якоттю вгору. І відправте в морозилку на 5-8 годин.

За цей час слива затвердіє і покриється памороззю.

Тепер можна розкласти часточки ягід по целофановим пакетам, які потрібно буде зав’язати, зібравши кінці разом або затягнути за допомогою хомута.

Так само сливу можете розкласти в харчові контейнери, які зараз продаються майже в кожної крамниці.

Ну, а тепер відправляємо упаковані ягоди в морозилку, де для неї вже виділена полка і там вона може зберігатися досить довгий час.

Правила заморозки сливи з кісточками

  1. Заморозити сливи з кісточкою дуже просто. Сам процес не займає багато часу. Але в такому випадку готовий заморожений продукт можна буде використовувати тільки для компотів.
  2. Фрукти необхідно промити холодною водою кілька разів, щоб видалити всі забруднення. Потім обсушити їх на паперовому рушнику. Дуже важливо, щоб на ягодах не залишилися краплі води.
  3. Тепер перекладіть сливи в пакети для заморожування і видаліть повітря з них. Зробити це можна трубочкою або використовувати при наявності вакуумний насос. У такому вигляді відправляємо їх в морозильну камеру.

Як заморозити пюре зі слив

  • Сливове пюре дуже просто приготувати в домашніх умовах. Для цього не потрібно мати якісь особливі кулінарні навички. Досить правильно підготувати інгредієнти і поетапно виконати роботу.
  • Якщо у вас залишилася велика кількість злегка перезрілих ягід, то не варто їх викидати. Можна приготувати з такої сировини дуже смачне пюре.
  • Сливи ретельно промийте і видаліть кісточки. Потім подрібніть їх в блендері або м’ясорубці. Якщо фрукти дуже солодкі, то цукор не потрібно додавати. У разі кислуватого смаку рекомендується додати трохи цукру.
  • Готове пюре потрібно розлити по силіконовим формочках і відправити в морозильну камеру на ніч. Вранці витягніть сливове пюре з формочок і розфасуйте по пакетах.
  • Як бачите, слива продукт універсальний і заморожувати її можна будь-якими способами. Тепер про те, як заморозити сливи на зиму в холодильнику ви знаєте і зможете з легкістю впоратися з таким процесом.

Розморожувати сливи і сливове пюре потрібно тільки природним способом. Тобто досить їх дістати і підтримати при кімнатній температурі. Не рекомендується розморожувати сливи в мікрохвильовій печі або піддавати тепловій обробці. Нехай ваші заготовки будуть не тільки смачними, але і корисними!

Чи можна заморозити сливи на зиму і як правильно це зробити в морозилці, з цукром і з кісточкою

Щоб насолодитися смаком ароматних ягід взимку, можна їх не тільки консервувати традиційним способом, але також і заморозити. Такий спосіб зберігання користується все більшою популярністю через свою простоту і доступність. Зливи – не просто смачна, але ще і дуже корисна ягода. У цих плодах знаходяться вкрай корисні харчові волокна, а також необхідні людському організму кислоти, мінерали, вітаміни А, В, Е. Вона знижує рівень холестерину в крові, а також сприяє виведенню з організму важких металів. Допомагає нормалізувати роботу кишечника, а також зміцнюють стінки судин.

  • Особливості заморозки сливи на зиму
    • Підготовка продукту до заморожування
    • Підготовка морозильної камери
    • З кісточкою
    • без кісточок
    • скибочками
    • У цукрі
    • У сиропі
    • У вакуумі

    Особливості заморозки сливи на зиму

    Правильно заморожена слива прекрасно зберігає не тільки аромат і апетитний вигляд, але і всі корисні речовини, що містяться в плодах.

    Щоб правильно заморозити її, необхідно дотримуватися кількох основних правил:

    1. Заморожувати можна як сливи з кісточками, так і без них, а також в цукрі, сиропі або у вакуумній упаковці. Зберігати таким чином можна не тільки свіжі плоди, а й чорнослив.
    2. Заморожувати слід невеликими порціями, щоб було зручно використовувати.
    3. У процесі попередньої заморозки плоди повинні перебувати в ємності або на блюді в один шар, щоб уникнути пошкоджень.

    Рекомендується також на другий день витягнути пакети, щоб повністю видалити з них повітря, а потім знову помістити їх в морозильну камеру.

    Підготовка продукту до заморожування

    Замороження сливи, як і чорносливу, – справа проста. Але дуже важливо правильно підготувати ягоди. Плоди необхідно відібрати тільки цілі, слід прибрати тріснуті або зіпсовані. Потрібно їх ретельно вимиті, а потім обсушити. Для заморожування плодів підходять поліетиленові пакети зі слайдером (спеціальною застібкою) або без таких, а також різні ємності з харчового пластику.

    Підготовка морозильної камери

    Морозильну камеру холодильника, де будуть зберігатися ягоди, слід спочатку добре вимити і висушити. Слід в ній звільнити достатньо місця, щоб можна було помістити плоди на перші кілька годин для початкового заморожування одним шаром.

    Варто подумати, де саме буде зберігатися продукт. У холодильнику поруч зі сливами не повинні перебувати продукти з сильним запахом, наприклад, м`ясо, риба або морепродукти.

    Як заморозити сливу в домашніх умовах

    Різні рецепти збереження смакоти на зиму можна знайти в Мережі у вільному доступі. Далі піде мова про найбільш відомих способах.

    З кісточкою

    Це найменш витратний спосіб, оскільки немає необхідності чистити ягоди. Вимиті і висушені цілі свіжі сливи потрібно розкласти на підносі таким чином, щоб ягоди майже не стикалися, потім відправити на кілька годин в морозилку. Це робиться для того, щоб вони при заморожуванні чи не деформувались.

    Через 3-4 години сливи дістають і перекладають в підготовлені ємності або пакети і повертають в морозилку.

    без кісточок

    Якщо заморожувати належить плоди без кісточок, то попередньо їх миють, сушать рушником, а потім видаляють кісточку. Ягоди повинні бути свіжими і щільними.

    В цьому випадку краще віддати перевагу тим сортам, в яких вона видаляється без праці – процес підготовки пройде краще і швидше.

    Половинки плодів потрібно розкласти в один шар на блюді, прикрити харчовою плівкою і відправити в морозильну камеру. Вони повинні полежати в морозилці 3-4 години. Зливи потрібно розташувати на невеликій відстані один від одного, щоб вони не стикалися.

    Потім затверділі плоди необхідно розкласти в пакети або ємності для заморожування і відправити в морозильну камеру на тривале зберігання. Заморожувати переважно плоди сорту Угорка.

    скибочками

    Можна заморозити також і скибочками. В цьому випадку плоди також миються, обсушують, з них видаляється кісточка, а м`якоть нарізається на скибочки гострим ножем, щоб не завдати пошкоджень. Далі процес такий же, як у заморожування слив без кісточок.

    У цукрі

    Існує також спосіб заморожування цих ягід в цукрі. Для такого зберігання слід відібрані ягоди вимити, дати їм висохнути або промокнути рушником для видалення зайвої вологи.

    У посуд для заморожування складається невелика кількість скибочок або половинок, засипається невелику кількість цукру.

    Це робиться до тих пір, поки контейнер не завантажиться повністю. На 1 кг плодів потрібно 200 грамів цукру або ж цукрової пудри.

    Якщо передбачається в подальшому зберігати сливу в пакетах, а не в контейнерах, то слід вчинити таким чином:

    • підготовлені плоди розкласти на блюді або підносі так, щоб вони не стикалися;
    • засипати ягоди цукром або пудрою;
    • відправити ягоди морозити на 3-4 години в камеру;
    • після закінчення цього часу перекласти заморожені сливи в підготовлений посуд і повернути в морозилку;
    • замерзлі ягоди витягнути з морозилки, скласти в пакети і повернути в камеру для подальшого зберігання.

    У сиропі

    Для такого варіанту заморожування підходять не тільки добірні, але і злегка переспілі ягоди. Спочатку робиться сироп. Для його приготування слід узяти 800 грамів цукру на кожен літр води. Якщо ягоди дуже солодкі, то можна додати в цю кількість води і цукру одну чайну ложку лимонного соку. Якщо ягоди не дуже солодкі, то можна обійтися без нього. Воду з цукром доводять до кипіння, злегка помішуючи, щоб цукор повністю розчинився.

    Потім сироп слід охолодити. Коли він повністю охолоне, потрібно залити їм підготовлені і поміщені в підходящі ємності сливи і відправити в морозильну камеру для зберігання.

    Слід пам`ятати, що сливи не потрібно укладати занадто щільно і заливати контейнери до самого верху, адже рідина при заморожуванні збільшиться в об`ємі.Правильно заморожені плоди порадують надалі всю сім`ю.

    У вакуумі

    Для заморожування підходять щільні і м`ясисті плоди, але в деяких способах можна використовувати навіть переспілі ягоди. У вакуумній упаковці зливу також прекрасно зберігається при низьких температурах. Для заморожування плодів таким способом необхідно спеціальний пристрій – вакуумізатор. Заморожується і зберігається зливу в спеціальних пакетах.

    Зберігання заморожених продуктів

    Зберігатися заморожені сливи при температурі -10 можуть до півроку. Якщо температура буде нижче (в межах -19 градусів), то термін зберігання буде більше – до 9 місяців.

    Можна помістити в пакет або контейнер з замороженими сливами папірець, на якій записано дату заморозки. Це допоможе визначити в подальшому, які плоди варто використовувати в першу чергу.

    Правила розморожування сливи

    Заморожене ласощі можна використовувати при приготуванні різних начинок в кондитерських виробах, при приготуванні напоїв, дитячого харчування, а також в чистому вигляді.

    Щоб зберегти всі корисні властивості, а також зовнішній вигляд, розморожувати слід, дотримуючись деяких рекомендацій:

    • робити це потрібно виключно природним чином. Не можна розморожувати ягоди в теплій воді або в мікрохвильовій печі ягоди в цьому випадку будуть безнадійно зіпсовані;
    • після розморожування в ємності з`явиться невелика кількість рідини. Її можна злити в окремий посуд і потім використовувати;
    • якщо сливи були розморожені, то їх слід використовувати. Заморожувати їх вдруге не потрібно.

    Часто при приготуванні кондитерських виробів господині використовують сливу, не розморожуючи її до кінця. Заморожені сливи стануть справжніми ласощами в холодну пору року.

    Як заморозити сливи на зиму: чотири перевірених способи

    Сливи – солодкі, смачні і корисні плоди, сезон яких триває з кінця липня до середини вересня. На щастя, ви можете легко їх заморозити, щоб взимку додавати в випічку, м’ясні страви та напої.

    Заготовлювати сливи в морозилці можна кількома способами: половинками, з цукром, в сиропі або у вигляді пюре. Всі наведені нижче рецепти підійдуть для заморожування персиків, абрикосів і нектаринів.

    Як заморозити сливи половинками

    Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території

    Заборона на пересування країною для військовозобов’язаних – всі деталі

    Ракетні удари по мирних українськиих містах – липень 2022

    Ядерний тероризм Росії

    • Стиглі сливи помити і обсушити. Розділити фрукти на половинки і видалити кісточки.
    • Розкласти половинки слив зрізом вгору на підноси, листи або обробні дошки. Прибрати фрукти в морозилку на кілька годин.
    • Потім перекласти сливи в пластикові пакети з застібками і поставити на зберігання в морозильну камеру.

    Як заморозити сливи в сиропі

    Приготувати сироп. Додати 1 чашку води і 1 чашку цукру в сотейник. Нагріти і готувати, помішуючи, поки весь цукор не розчиниться. Дати сиропу повністю охолонути. Вам знадобиться близько 1/2 чашки сиропу на кожен літр ємності, в якій ви будете заморожувати сливи. Додати 1/8 чайної ложки лимонної кислоти на чашку сиропу.

    Налити 1/2 чашки охолодженого сиропу в контейнер ємністю 1 л. Викласти шматочки слив, залишивши зверху приблизно сантиметр вільного місця. Закрити кришку контейнера і відправити його в морозильну камеру.

    Як заморозити сливи з цукром

    Сливи помити, видалити кісточки і розрізати м’якоть на шматочки. Викласти в пластикові контейнери, пересипати цукром за смаком і залишити при кімнатній температурі, поки не виділиться сік. Закрити і відправити в морозилку на зберігання.

    Як заморозити пюре зі слив

    Cливи помити і видалити кісточки. Розрізати фрукти на шматочки і скласти в чашу блендера.

    Засипати цукром за смаком, потім подрібнити в пюре. Спробувати, при необхідності всипати більше цукру. Якщо вийде надто солодко, додати лимонний сік або лимонну кислоту.

    Дивіться відео, як зробити сливовий соус на зиму:

Про автора

admin administrator