Скільки коштує вхід до Луксора

Авторadmin

Скільки коштує вхід до Луксора

Куди полетіти зі Львова: Луксор – вічне місто фараонів

Якщо у Європі титул «вічного міста» отримав Рим, то в Африці такий справедливо належить Луксору – колишнім Фівам. Tvoemisto.tv розповідає, як бюджетно і «непакетно» зануритись у життя стародавнього міста та доторкнутись до справжньої Африки.

У Луксорі збереглися сотні давньоєгипетських пам’яток, створених 4-5 тисячоліть тому. Деякі з них пишнотою і розмахом перевершують усі відомі нам античні руїни. До прикладу, Карнакський храм у 40 разів більший за Колізей. А щоб відвідини Луксора перетворилися на справжню пригоду, його варто оглянути не з вікна екскурсійного автобуса, а пожити тут бодай кілька днів. Ми переконалися в цьому на власному досвіді.

Чому варто

За концентрацією на одній території настільки давніх артефактів Луксор перевершує будь-яке місце у світі. Руйнівні землетруси і війни рідко докочувалися до Серединного Єгипту, тому чимало споруд і скульптур дійшли до нинішніх часів у дивовижно доброму стані, деякі – майже в ідеальному. Крім того, в Луксорі можна побачити Ніл у його спокійній величі й відчути доторк реальної Африки, який до приморських курортів не досягає. Весна – вдалий момент, щоб досліджувати Луксор, бо уже з кінця травня починається немилосердна спека, що інколи сягає 40-50 градусів. Єдине, чого не вистачає Луксору, – це пірамід. Усе решта – в таких непомірних кількостях, що голова йде обертом. Тому наша порада: щоб уникнути «передозу» й не притупляти відчуття Wow-ефекту, навіть не намагайтеся охопити все за один день. Розтягніть задоволення принаймні на 3 дні.

Covid-чек

Єгипет ще з літа 2020 року відкрив кордони для українських туристів. Зараз у туристів вимагають негативний ПЛР-тест не більш як 72-годинної давності. Також ще в літаку ви повинні заповнити міграційну картку, де вказуєте мету візиту, місце проживання, свої телефони, чи контактували з хворими на коронавірус. В аеропорту здаєте її в кабінку прикордонника, а він натомість ставить у паспорт візу – безкоштовно і практично без жодних підтверджень. Наш прикордонник у міграційні картки не вчитувався, резервацій готелю не вимагав, жодних питань не ставив.

Тести під час прильоту в Хургаду перевіряють ще в літаку. У кого є тест – по черзі виходять, у кого нема (переважно це місцеві бедуїни) – залишаються сидіти на місці. Але далі все було швидко: перевірили дату тесту, QR-код не зчитували, температуру не міряли.

У самому Єгипті на пандемію дивляться трохи крізь пальці. Маски просять вдягати лише в таксі чи автобусі, і то хіба тому, що їх може перевірити поліція. У готелях, кафе, ресторанах, магазинах ніхто до цього не присікується – усе на ваш особистий розсуд. Хоч засоби дезінфекції розставлено повсюди. Єгипет стабільно тримається у «зеленій зоні» країн, які щотижня переглядає український МОЗ, тому можна гарантовано розраховувати, що по поверненні в Україну не доведеться робити повторний тест чи сідати на самоізоляцію.

Шлях

Щоб потрапити в Хургаду, є кілька варіантів. Найпростіший – придбати тур у якійсь турагенції. Другий – купити тільки чартерний переліт за допомогою сайтів https://chartershop.com.ua/uk/ або https://chartersale.com.ua/. Третій – летіти регулярними рейсами з пересадкою у Стамбулі.

Ми літали у лютому, що вважається «несезоном», і тоді у турецького авіаперевізника Pegasus можна було знайти квитки за 200 USD в обидва боки. На весну таких цін уже нема – навіть у 300 доларів вкластися сутужно. Ціни на чартерні перельоти – десь на тому ж рівні. Але й вартість тижневого відпочинку в Хургаді стартує орієнтовно з 300 доларів за людину. Зрозуміло, що в такому економ-пакеті вам запропонують не найкомфортніший готель, інколи зовсім розбитий. Але якщо ви налаштовані побачити Луксор, а не тюленити на пляжі, це не має особливого значення.

У Хургаді можна відпочити день після тривалого перельоту, але вона швидко набридає. Тому, довго не затримуючись, купуємо квитки до Луксора на автобус компанії Go-bus. Хоч є й інші перевізники, Tripadvisor і всі-всі-всі в один голос рекомендують саме Go-bus. Можливо, тому що в нього єдиного нормально працює англомовна версія сайту і можна навіть придбати квитки онлайн. Вартість – приблизно 10 доларів в один бік. Відстань – приблизно 300 кілометрів. Цей шлях автобус може долати 5 годин, а то й більше. Проблема – не дороги, а поліцейські. На маршруті ви зустрінете з десяток блок-постів. На кожному, хоч мінімально, доведеться зупинитися. Як правило, зупинка обмежується спілкуванням патрульного з водієм, але інколи поліцейські можуть зайти і в салон. До туристів не присікуються, а от до місцевих – залюбки. Ще одна перешкода – лежачі поліцейські. У Єгипті майже не побачиш класичний світлофор чи перехід-зебру. За безпеку руху тут борються іншим способом. По всіх автошляхах, особливо у межах міст, але не тільки, накатали «лежачих поліцаїв». І щоб не позбутися бампера, ваш транспортний засіб змушений скидати швидкість майже до нуля буквально кожні десять-п’ятнадцять хвилин.

Автобус чистий, курей і кіз у ньому не перевозять, туалет працює. Пів маршруту пролягає через пустелю, що неочікувано красива. Це не монотонні гори піску, а переважно химерні кам’яні утворення, тож картинка за вікном постійно змінюється. Вишенькою на торті стала зупинка в такому собі осучасненому караван-сараї на краю пустелі. Уже звечоріло. Водій вирішив повечеряти, а ми – випити кави. Гіршої кави в Єгипті ми не куштували. Але й кращого зоряного неба більше не бачили.

Два береги

У Луксорі ви нарешті побачите Ніл. Він ділить місто на дві частини – Східний і Західний береги. Інколи про них ще кажуть Місто живих та Місто мертвих відповідно. Східний берег – півмільйонний мегаполіс, метушливі бетонні джунглі, де й на хвилину не розслабишся.

Натомість Західний берег – це натуральне єгипетське село. Тут майже нема високих будинків, а житлові квартали чергуються з плантаціями цукрової тростини. Для багатьох місцевих вона – основне джерело доходу. Тут зранку усіх будять півні, удень пасуться корови, поважні дядьки гонорово їздять на віслюках, жінки печуть хліб просто на вулиці під своїми хатками. На цьому березі мало готелів, зате тут можна винайняти простору віллу за символічні гроші. Наша була з басейном і коштувала приблизно 30 доларів на чотирьох за добу. Без басейну можна знайти і за 20.

Більшість пам’яток дислокується на західному боці.

Між двома берегами ходить пором, що коштує 5 місцевих фунтів – це дріб’язок. Курсує без спеціального розкладу, в міру наповнення: удень це може бути 15 хвилин, увечері – довше. Як не дивно, жодного моста в Луксорі нема – до найближчого їхати 10 кілометрів кудись за місто. Тому ніколи не повторюйте нашу помилку і не добирайтеся з одного берега на інший на таксі: це не так щоб дорого, але страшенно довго.

У межах одного берега таксі – найкращий, а здебільшого і єдиний спосіб дістатися з пункту А до пункту Б. Тим більше, що нормальна вартість таких поїздок не перевищує 15-30 єгипетських фунтів, тобто 1-2 долари. Звичайно, якщо ви захочете, щоб вас завезли в Долину царів, там зачекали і повернули назад, такий сервіс коштуватиме дорожче. Максимум, на що можна погоджуватися, – 100 фунтів. Натомість за 300 фунтів, тобто 20 USD, вас залюбки хоч півдня возитимуть від атракції до атракції.

День перший. Карнакський і Луксорський храми

Карнакський храм, як лего. Його будували, добудовували й перебудовували понад 80 фараонів. У результаті вийшла друга за розмірами культова споруда у світі, після камбоджийського Ангкору. У храмі встояло 134 мармурових стовпи, із них 12 центральних заввишки 23 метри й один 28-метровий обеліск (як 10-поверховий будинок). Колони до вершка покриті ієрогліфами й малюнками. Колись це все ще й було кольоровим, як циганська хустка, але за століття сонце вибілило їх до природнього каменю, тільки в деяких місцях збереглися залишки барви. На території запросто загубитися, щоб потім знайтися в домовленому місці. Наприклад, біля пам’ятника жуку-скарабею на березі Священного озера. Згідно з туристським повір’ям, обійдеш жука тричі – і буде тобі щастя. У самому ж озері жерці тримали не хижих крокодилів, як лякають деякі екскурсоводи, а мирних гусей. Бог Амон-Ра любив цих птахів.

Луксорський храм компактніший і делікатніший, ніж Карнакський, хоч і побудований за подібним архітектурним лекалом. Йому влаштували багату підсвітку, тому краще спланувати візит сюди, коли вже починає темніти. Храм відкритий на вхід аж до 22:00. Перше, що впадає в око, – дуже схожа на злітну смугу алея сфінксів. В голову аж починають лізти різні антинаукові думки: може, то й справді весь Давній Єгипет забудували інопланетяни. Тим більше, що колись ця алея тягнулася аж до Карнакського храму, а між ними майже 3 кілометри відстані. Тепер більшу частину алеї затоптало сучасне місто. Вхідний квиток до Луксорського храму коштує 160 єгипетських фунтів (це приблизно 10 USD), до Карнакського трохи дорожче – 200 фунтів.

Дорогою між двома храмами, на набережній Нілу, вам трапляться ще два музеї – Луксорський історичний та музей муміфікації. Не скажеш, що вони набиті цінними експонатами, але якщо хочете побачити кілька мумій і саркофагів зблизька – велкам. Вхід – приблизно ті ж 10 доларів. До речі, зі студентським квитком – 50- відсоткова знижка. Навіть якщо він не ID.

День другий. Колоси, Дейр-ель-Медіна, храм Хатшепсут

Одним зі символів Луксора стали колоси Мемнона – дві гігантські, 20-метрові статуї-близнюки, що, наче вартові, сидять на виїзді з міста в Долину фараонів. Внаслідок вивітрювання їхні обличчя стерлися. І це тільки додає колосам містичності. За легендою, в давнину північна фігура «співала», точніше видавала звуки, що дехто порівнював із зітханням, а дехто – зі звуком ліри. Але магія зникла після того, як співчутливий античний реставратор вирішив заліпити тріщину, що пронизувала статую. Колоси височіють при самій дорозі, тому ледь не кожне авто робить тут коротку зупинку для фото на згадку.

Проїхавши ще якийсь кілометр уперед, потрапляєш на археологічний сайт Дейр-ель-Медіна (квиток – 6,5 USD). Це закинуте село ремісників, які будували луксорські храми і гробниці. Багато туристів його проминає, а дарма. Тут можна спуститися в підземелля, де ховали не фараонів, а звичайних єгиптян. Ну, може, не зовсім звичайних. Судячи з багатства оздоблень, майстри були доволі привілейованою кастою, якщо могли собі дозволити такі склепи. Камери всуціль покриті візерунками та сценками і зі земного, і з потойбічного життя, як-от, плавання на човнах по Нілу, процес муміфікування чи битва шаблезубого кролика зі змієм. За скромний бакшиш провідник дозволить відзняти хоч кожну фреску. Користайте з нагоди, бо у гробницях фараонів цей номер не проходить. Фотографувати без спеціального дозволу там суворо заборонено, і навіть всесильний бакшиш не поможе – відеонагляд.

Ще кілометр – і храм Хатшепсут. Він належить до найкраще збережених давньоєгипетських храмів. Це будівля з трьох терас, що каскадом піднімаються одна над одною, підтримувані колонадами. До певної міри споруда є праобразом багатьох майбутніх пантеонів. Видовищності храму додає те, що він буквально вмонтований у природну скелю, що відгороджує долину Нілу від пустелі. Фараонок в історії Єгипту можна порахувати на пальцях однієї руки. Хатшепсут була не тільки найуспішнішою з них, а й більшість чоловіків-правителів зуміла заткнути за пояс своїми звершеннями. Але при цьому їй самій нерідко доводилося уподібнюватися до чоловіка. Ті кілька фігур зі складеними руками й накладною борідкою, що підпирають колони на третій терасі, – це Хатшепсут в образі бога Осіріса.

День третій. Долина царів

Найвідоміший некрополь світу розташований у безживній пустелі на Західному березі Нілу. Якщо не знати, що там під землею, можна спокійно проминути цей поворот. У долині вже виявлено понад 60 фараонських гробниць і пошуки тривають. Для огляду нині відкрито 19 з них. Але діє одне хитре правило: за вхідним квитком (приблизно 16 USD) ви можете відвідати лише три поховання. Які – вибираєте самі. І багато туристів вирішує цю проблему пальцем в небо. Базуючись на власних враженнях і спостереженнях попередників, ми уклали топ-5 найцікавіших склепів (у порядку спадання): Тутмос ІІІ, Рамзес ІІІ, Мернептах, Аменхотеп ІІ, Рамзес ІІ. На особливих правах перебуває усипальня Тутанхамона – найбільш розпіарене з усіх поховань. На його оглядини треба купувати окремий квиток вартістю 20 USD. І, щиро кажучи, ви не побачите за ці гроші щось грандіозніше, ніж в інших гробницях.

Бюджет

Якщо у вас є 500 USD, то в цю суму ви без проблем вкладетеся, враховуючи і переліт, і тижневе перебування в Єгипті. Саме квитки на літак є головною статтею витрат. Усе решта на Землі Єгипетській коштує навіть дешевше, ніж в Україні. Авжеж, докоронавірусна епоха привчила нас до ловкостів і помітно бюджетніших мандрівок. Але в нинішньому закритому світі туризм стає дорожчим і логістично складнішим захопленням. У нас не так багато варіантів вибору. І в такій ситуації Єгипет, попри все, залишається одним із найдоступніших. А Луксор здатен вразити навіть найбільш досвідчених мандрівників.

Олег Дорожовець, Христина Дорожовець

Фото авторів і Національної туристичної агенції Єгипту

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

Луксорський храм

Давньоєгипетське місто Фіви все ще залишає хороший приклад того, що це було. Це правда, що вона вже у вигляді руїн, але одну з них варто відвідати. На цій прогулянці ми його зустрінемо Луксорський храм. Одне з найбільш знакових місць в історії Єгипту.

Настільки, що ми все ще можемо помітити, як частина історія і навіть її легенди, вони все ще відпочивають у цьому місці. Сьогодні ми оглянемо все це, оглянемось і відкриємо все, що воно приховує, і це не мало деталей. Зайти в храм Луксора?

Де знаходиться храм Луксор

Цю назву він носить саме тому, що знаходиться в Луксорі, який є містечком, що піднявся на місці Фіви. будучи цією, як ви вже точно знаєте, столицею Стародавнього Єгипту. Поруч з річкою Ніл знаходиться Луксор, який, як ми говоримо, є одним з основних районів. Територія, яка має пустелю і яка досягає 40 ° і більше, влітку. Назва місця дана завдяки палацам чи храмам, що були в ній: і тому, який сьогодні є головним героєм і присвячений Амон-Ра, і Карнаку. Отже, якщо ви хочете побачити Луксорський храм, вам доведеться зайти в місто, тому що воно знаходиться в його центрі.

Історія Храму

Цей храм був побудований за часів Нового царства. Крім того, це пов’язано з іншим, про що ми щойно згадали, – це Карнакським. Це був свого роду проспект, який обидва місця розділяли, і він був повний сфінксів. Тож площа храму стає більш ніж широкою. Це одне з місць, де було багато частин для відкриття. Важливим фактом є необхідність знати, що його побудували два фараони, які були Аменхотепом III, який відповідав за підвищення внутрішньої площі. З іншого боку, другий з Фараонами був Рамзес II який взяв на себе завдання його завершити.

Хоча вони були головними, правда, були й інші, хто додавав до цього місця деталі у вигляді декоративних аплікацій, подібних до тих, які він розмістив Тутанхамон і навіть Олександр Македонський. З римських часів він став одним з найважливіших військових таборів. Це правда, що за ці роки важливі частини були втрачені, але багато інших все ще залишаються. Ви можете побачити внутрішні дворики та кімнати, які все ще мають власну плитку.

Основні частини Луксорського храму

Звичайно, фараони не шкодували коштів на будівництво храму, присвяченого богу. У цьому випадку це було призначено Богу неба і сонця. Тож треба було щось робити відповідно. Отже, з одного боку, ми знаходимо загальновідоме ‘dromos’. Ім’я, еквівалентне проспекту чи центральній частині, щоб його можна було перетнути. Коли ви дійшли до вхідних дверей, вас зустріли два великі обеліски. Хоча слід уточнити, що одного з них доставили на площу Згоди в Парижі.

Незважаючи на це, нас вражають дві статуї, які сидять з кожного боку і які також найкраще вітають. Оскільки, як ми говоримо, вони перед входом і є зображеннями Рамзеса II. Потрапивши всередину, ви зможете помилуватися внутрішнім двориком, а також колонадою або атріумом. Ключові частини самого храму. У кількох кімнатах ми знаходимо кімнату приношень, а також кімнату, присвячену Мут, яка була Богинею неба а також інший, присвячений Йонсу, який був місячним Богом. Не забуваючи про палату народження та різні святилища. Не забуваючи, що також у північній частині він має мечеть, поєднуючи тим самим єгипетські та ісламські деталі.

Скільки коштує вхід до Храму?

Правда полягає в тому, що Луксор має безліч куточків для відкриття. Отже, коли ми хочемо зробити це повністю, а не лише обличчям до храму, доцільно вибрати путівник. Що стосується храму, це також хороший варіант для всіх частин, які він має, і для всіх історій у кожній з них. ціна відвідування храму Луксора Це 7,50 євро, що при зміні єгипетського фунта становить близько 140 EGP. У той час як сусідній храм, Карнак має ціну 150 єгипетських фунтів стерлінгів, що становило б близько 8 євро (Ви маєте це всього пару кілометрів і з’єднані алеєю Сфінксів). Цей також має музей під відкритим небом, за який ми можемо заплатити 80 EGP, тобто 4,27 євро. Пам’ятайте, що години можуть відрізнятися, тому краще запитати раніше.

Коли насолоджуватися відвідуванням Луксорського храму?

Це правда, що ми завжди обираємо літній сезон для такого типу подорожей. Бо тоді у нас справді канікули. Але в цьому випадку осінні місяці. Більше за все, тому що влітку температури дійсно високі, піднімаючись до 40 °. До того ж там більше агломерації людей. Це правда, що знайти це майже порожнє місце – дуже складне завдання. Але відійшовши від найхарактерніших місяців і зупинившись на осінніх, ми можемо ходити трохи спокійніше.

Повний шлях до статті: Абсолютні подорожі » Луксорський храм

Будьте першим, щоб коментувати

Про автора

admin administrator