На Херсонщині з 21 видання повністю реформувалося чотири. Це редакції газет «Голос Таврії» Чаплинка, «Високе поле» Високопілля, «Нове життя» Іванівка, «Приазовська правда» Генічеськ. На фінішну пряму вийшли 5 редакцій – «Слава праці» Каланчак, «Трудова слава» Новотроїцьк, «Чорноморець» Скадовськ, «Маяк» Берислав та «Вісті» Нововоронцовка.
Деякі співзасновники й досі не хочуть відпускати комунальні газети на волю. На Херсонщині один із співзасновників КП “Редакція газети «Каховська зоря», а саме Каховська районна рада, не бажає, щоб газета реформувалась. Спочатку хоче дивідендів. Потім взагалі відхрещуються від співзасновництва, судиться з редакцією та вимагають звільнити приміщення, які редакція використовує вже більше 30 років. При чому кошти із районного бюджету на видання не виділялись з моменту перетворення редакції у комунальне підприємство. Тобто з 2007 року газета повністю на самоокупності. Каховська міськрада ще у квітні минулого року вийшла зі складу співзасновників газети, виконавши Закон і прийнявши для цього лише одне рішення. Такий же проект рішення про вихід райради розміщений на її сайті вже більше року з однієї лише причини — монополістом порядку денного сесій є голова райради Т.Тертична і на голосування вона цей проект не подає. Голова РДА В.Салтиков повністю підтримує голову райради у її намаганні знищити газету.
Великою помилкою було би думати, ніби закони України обов’язкові до виконання для всіх: не тільки для редакцій, а й для депутатів. В законі «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації » відсутні дієві механізми впливу на органи місцевого самоврядування, які порушують законодавство України. Необхідно встановити відповідальність органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування за неприйняття рішення про реформування та про спосіб реформування; відмову і перешкоджання в передачі майна перетвореним підприємствам та відмову надати їм в оренду як для бюджетних організацій приміщення та земельні ділянки тощо.
Редактори скаржаться на низький рівень знань юристів райрад та райадмінстрацій і пропонують провести тренінг для них.
Є редакції які досі отримують чимале фінансування із бюджету і не хочуть йти у вільне плавання. Не поспішають з роздержавленням редакції газет «Рідний край» Верхній Рогачик, «Нова Каховка» Нова Каховка та «Таврійські вісті» Велика Лепетиха.
Більшість редакторів через погане фінансування та брак кадрів роблять газету самі. Кадровий голод у редакціях газет «Голопристанський вісник» Гола Пристань, «Придніпровська зірка» Білозерка і «Таврійські вісті» В. Лепетиха.
Після проведення тренінгів та надання юридичної допомоги, редактори районних газет почали розуміти необхідність роздержавлення. Завдяки посібникам роблять перші кроки, готують документи для перетворення комунальних газет у приватні.
Редакції газет, які не реформуються до 1 січня 2019 року, припинять своє існування, Свідоцтва про реєстрацію анулюються.