Як приготувати спиртову настоянку прополісу в домашніх умовах

Авторadmin

Як приготувати спиртову настоянку прополісу в домашніх умовах

Настоянка прополісу на спирту – рецепт, приготування і застосування

З давніх часів прополіс використовується для профілактики і лікування безлічі захворювань. Якщо цей продукт життєдіяльності бджіл змішати зі спиртом, позитивний ефект зросте в кілька разів. Я розповім, як правильно зробити настоянку прополісу на спирту в домашніх умовах, щоб вона була максимально корисною. Окремо ми поговоримо про застосування отриманого кошти в народній медицині.

  • прополіс – 80 грам;
  • медичний спирт – 300 мл;
  • пляшка з темного скла – 1 штука.

Також можна приготувати настоянку прополісу на горілці, замінивши спирт підлогу літром якісної магазинної горілки. Багато хто використовує навіть самогон, але я б не радив так робити, оскільки містяться в самогонку сивушні масла і інші шкідливі домішки можуть нівелювати лікувальний ефект.

Рецепт настоянки прополісу на спирту

1. Очищення. Прополіс-сирець (нагадує пластилін темно-коричневого кольору) витримати 2-3 години в холодильнику, подрібнити на тертці, потім залити холодною водою. Після цього весь прополіс ляже на дно, в той час як сторонні домішки впливут на поверхню. Через 5 хвилин злити воду і добре просушити очищений прополіс. На даному етапі прибираються непотрібні домішки, пропускати його не рекомендую.

Прополіс-сирець для спиртової настоянки

2. Змішування. Висушений подрібнений прополіс помістити в ємність зі скла темного кольору. Туди ж додати спирт або горілку, перемішати, після чого ретельно закупорити пляшку пробкою.

3. Наполягання. Отриманий еліксир повинен настоюватися протягом двох тижнів при кімнатній температурі. Хоча б раз на добу його потрібно інтенсивно струшувати.

4. Фільтрація. Після витримування настоянку профільтрувати через марлю і розлити в ємності з темного скла, вона готова до використання.

Термін придатності домашньої настоянки з прополісу – до 3-х років. Але запасатися засобом на кілька років вперед не варто, краще готувати його кожен рік, щоб воно працювало краще.

застосування настоянки

Увага! Прополіс на спирту не підходить людям, у яких спостерігалася алергія на продукти бджільництва. При виникненні алергічних реакцій (свербіж, почервоніння шкіри, нежить, набряки, кашель) слід припинити прийом настоянки і звернутися за допомогою до лікаря.

Залежно від ситуації спиртову настоянку прополісу використовують для розтирання або прийому всередину. При вживанні слід пам`ятати, що наливати її можна тільки в чисту воду або молоко, інші напої не підходять.

Потрібно уважно розраховувати дозування. Дорослій людині дозволено приймати всередину не більше 20 крапель в день протягом місяця, далі обов`язково робиться перерва на кілька тижнів.

Дозування для дітей інша: на кожен рік життя дитини додається 5% від норми дорослої людини. Наприклад, якщо дитині 10 років, то в день він може приймати не більше 50% від звичайної дози, тобто 10 крапель.

Прополісовая настойка протипоказана людям, у яких:

  • індивідуальна непереносимість прополісу;
  • камені в нирках;
  • панкреатит;
  • захворювання печінки і жовчних шляхів.

З метою профілактики засіб застосовується в наступних випадках:

  • підняття апетиту;
  • поліпшення сну;
  • як заспокійливий засіб;
  • для загального підвищення тонусу організму.

У народній медицині спиртовою настоянкою прополісу лікують:

  • грип і простудні захворювання (7-10 днів);
  • хронічний і гострий бронхіт (до місяця);
  • підвищений артеріальний тиск;
  • пневмонії;
  • туберкульоз (1 місяць);
  • захворювання шлунково-кишкового тракту.

При хронічних захворюваннях і під час прийому медичних препаратів доцільність використання настоянки прополісу на спирту краще обговорити зі своїм лікуючим лікарем, так як вона може нівелювати дію багатьох медикаментів або стати причиною побічних ефектів.

PS Якщо немає бажання робити настоянку самостійно, її можна придбати в аптеках, причому є різновиди на водній основі, де спирт зовсім не використовується.

Настоянка прополісу: приготування на спирту в домашніх умовах, лікувальні властивості та протипоказання

АЛОЭ ВЕРА. ЧУДО РЕЦЕПТ СВЯЩЕННИКА МОНАХА ОТ ОНКОЛОГИИ

Зміст:

Прополіс – один з продуктів бджільництва, інакше званий «бджолиний клей». Бджоли використовують його для запечатування вуликів, а також для дезинфікування сот, перш ніж дбайливо укласти туди яйця – майбутнє потомство.

Чи пробували ви його коли-небудь? Якщо так, то знаєте: смак його не відрізняється приємністю. Зате цей продукт приносить користь при лікуванні великої кількості захворювань. У ньому містяться:

  • вітаміни;
  • мікроелементи;
  • ефірні масла;
  • цукру.

Вони добре засвоюються організмом. Однак вживати прополіс в чистому вигляді наважиться не кожен через специфічний смак і запах. Зате спиртовий настій прополісу або настій прополісу на горілці – ліки, що застосовується в розведеному вигляді, – приймають багато з користю для здоров’я.

Як зробити на спирту?

Приготувати настій прополісу на спирту нескладно. Правда, для цього потрібно дістати чистий медичний спирт, що сьогодні не всім доступно. Приготування настоянки прополісу на спирту в домашніх умовах починається з процесу очищення продукту і його подрібнення.

Беруть шматок прополісу, відокремлюють від нього частину вагою в 10 р «Бджолиний клей» має консистенцію пластиліну. Тому перед тим, як робити з ним будь-які дії, його поміщають в холодильник. Там він твердне. У такому вигляді його легше подрібнити.

Як виглядає процес «крошения»? Застосовуйте будь-який спосіб на вибір:

  1. Натріть «бджолиний клей» на дрібній тертці.
  2. Покрийте шматок марлею і постукайте по ньому молотком.

Далі прополіс кладуть на півгодини в прохолодну воду. Це необхідно, щоб якість майбутнього настою прополісу на спирту вийшло високим. Продукт містить домішки, від яких його очистить холодна вода. Всі ці частинки спливуть, а сам прополіс опиниться на дні.

Рецепт настою прополісу на спирту:

  • подрібнений прополіс (10 г);
  • медичний спирт (100 мл).

Спирт нагрівають на водяній бані. В ту ж каструльку поміщають «бджолиний клей». Рідина повинна стати гарячою, але не можна доводити її до кипіння.

Знявши майбутнє ліки з плити, його остуджують, проціджують через кілька шарів марлі і виливають в пляшку з темного скла. Ємність закупорюють, поміщають в темне сухе місце.

Настій прополісу на спирту варто пару тижнів, після чого він готовий до застосування.

Чи траплялося вам використовувати який-небудь з наведених вище рецептів? Як ви думаєте, чи дійсно настільки корисна настоянка прополісу? Можливо, ви можете запропонувати свої, не схожі на наші, варіанти приготування і використання ліків з «бджолиного клею». Пишіть, ми будемо раді отриманим відгукам.

Якщо ви пробували який-небудь з рецептів на собі, але не виявили особливого ефекту – розкажіть нам про свій випадок.

Будь-яка інформація, отримана від вас, буде нам корисна. Ми постараємося розміщувати її на сайті, щоб якомога більше людей дізналося про лікувальні властивості і потенційних протипоказання для застосування настоянки прополісу. Народні способи зміцнення здоров’я повинні бути відомі всім бажаючим, адже іноді саме вони і приносять довгоочікуване полегшення. Ви згодні?

Про автора

admin administrator