Чому індоутки вищипують піря одне в одного

Авторadmin

Чому індоутки вищипують піря одне в одного

Що робити, якщо качки вищипують пір`я?

Звичка вищипування пір`я один у одного, а також деякі прояви канібалізму несуть величезні втрати домашнім господарствам. Зустрічається таке аномальна поведінка як у курей, так і у індичок, перепелів і качок. Давайте розберемося більш детально, чому качки вищипують пір`я один у одного і що робити в такому випадку.

всілякі причини

Як кажуть фахівці, найчастіше причина того, чому качки вищипують пір`я один у одного, пов`язана з нестачею поживних речовин. Але це не завжди означає поганий раціон або неналежним догляд господаря за птахом. Якщо можна так сказати, іноді буває збіг обставин. Справа в тому, що багато порід качок генетично мають підвищені показники зростання і розвитку. Відповідно для набору м`язової маси їм необхідно підвищена доза білка і поживних речовин. І ось часто так буває, що в цей період припадає якраз годування кабачками, овочами і висівками.

Взагалі, фахівці-птахівники не радять занадто часто давати овочі, особливо гарбуз і кабачки зростаючим качках. Справа в тому, що вони мають проносний ефект і вимивають з організму солі та мікроелементи. Якщо їх нестача припала на період формування пір`яного покриву, то вищипування складно уникнути. Також є й інші причини такої поведінки:

  • Порушення раціону годівлі, бідність корми – ця причина вже пов`язана з неправильним годуванням птиці. Так, наприклад, це може виникнути внаслідок перегодовування або дефіциту білка.
  • Відсутність в раціоні арганіна – якщо норма арганіна падає з показника 6,9 до 3,9, то починається масове поїдання пір`я.
  • Порушення мікроклімату – сухе повітря, мало кисню підвищує ламкість пера і його випадання, а також бажання птиці позбутися його. Нерідко вони клюють не тільки своє оперення, а й чуже також.

ускладнення

Вищипування пір`я качок – це досить неприємне, але і ще до того ж небезпечне явище. Справа в тому, що птах часто не просто висмикує перо, а й расклевивает шкіру. А ось тут якраз починаються ознаки канібалізму. Як тільки качки відчують кров, вони можуть сильно розбити дзьобом рану і птах загине від втрати крові або зараження.

Особливо небезпечне це явище серед каченят. Дуже часто ознаки розкльову і вищипування з`являються після 60 днів від народження, коли пташенят переводять на вигул. Качки стають агресивними, дратівливими, починають битися і вискубувати один у одного пір`я на хвості, шиї, крилах. При перших симптомах такого негативного поведінки слід вживати відповідних заходів.

Чи можна вирішити проблему?

Отже, чому качки вищипують одне в одного пір`я розібралися, тепер варто поговорити про те, як вирішити проблему і як її попередити. Перше і найголовніше правило – це повноцінний корм. Якщо ваші качки інтенсивно ростуть і розвиваються, не сподівайтеся на власні сили і корми. Краще докупити спеціальний збалансований корм для каченят, який буде мати підвищену дозу макро- і мікроелементів.

Якщо качки вищипують пір`я «до крові», вирішити проблему допоможе спеціальний курс білкової їжі тваринного походження. Слід своїм птахам давати боенские відходи, подрібнений фарш, жир до 50 грамів на добу на одну особину. Давати такі продукти можна раз в тиждень. Також фахівці радять збільшити в раціоні норму м`ясо-кісткового, рибного борошна і сухого молока.

Для профілактики виникнення бажання вискубувати пір`я можна додатково в корм додавати підживлення: аргінін, цистин, метіонін, а також бромисті препарати, марганець і сірку. Ці елементи також будуть стимулювати зростання пір`я на вже пошкоджених ділянках.

дотримання норм

Якщо з харчуванням качок в вашому господарстві все добре, птиці досить отримують білка і всі необхідні елементи, значить варто придивитися до умов утримання.

  • Не можна різко змінювати умови проживання качок, місце їх вигулу;
  • Можна знизити інтенсивність освітлення, щоб зняти нервову напругу птахів. Добре застосовувати червоне світло;
  • Дотримання норм щільності посадки птахів;
  • Збільшення вентиляції, нормалізація температурного режиму;
  • Збільшення і кількість гнізд.

Якщо ви помітили, що в зграї з`явилася тільки одна качка, яка страждає канібалізмом або вищипуванням чужих пір`я, її слід негайно відсадити від основної групи. Бажано змінити їй раціон, подавати вітамінно-мінеральні добавки, білкові корми. Те ж саме стосується і індоуток.

Для профілактики такого явища ще фахівці радять давати два рази в тиждень кожному каченяті по 1-2 сирої рибки. Наприклад, мойви або кільки. Якщо є поруч водойма обов`язково випускайте їх збирати ряску або самостійно ловите їм черепашки (беззубок). Це цінний білковий корм, який сприяє доброму розвитку і росту птиці.

Відео «Домашні качки»

У цьому відео ви можете побачити, як виглядають здорові дорослі домашні качки білого забарвлення, яким має бути оперення без слідів прояви канібалізму.

Качки вищипують пір’я один у одного

–>При розведенні качок важливо знати всі премудрості догляду за цими птахами. Також треба бути готовими попереджати, а можливо, і боротися з різними проблемами. Наприклад, багато досвідчені птахівники знають не з чуток, що дорослі качки і навіть маленькі каченята можуть вищипувати один у одного пір’я, і це призводить до чималого збитку. Щоб птахи не спотворювали своїх родичів, слід знати, які заходи потрібно робити для боротьби з цією напастю.

  • Причини агресивної поведінки
  • Можливі причини в окремих порід
    • Качки муларди вищипують пір’я один в одного
    • Индоутки щипають один одного до крові
    • Відселення агресора
    • Зміна раціону
    • Поліпшення доступу до поїлок і годівниць
    • Підтримка рівня вологості
    • Збільшення загороди

    Причини агресивної поведінки

    Щипання пір’я в цілому властиво домашньої птиці. Один одного щипають качки, кури і індички, але особливо люблять так робити каченята. Це пояснюється тим, що у віці 2 місяців старших малюків випускають на вигул. Дорослі качки не дуже раді поповненню, так як бачать у молодняку конкурентів, і можуть почати їх щипати.

    Знаєте ви? За однією з версій походження фразеологізму «газетна качка», причиною його появи стала ненажерливість качок — звичайно ж, вигадана. У 1815 році журналіст Роберт Корнеліссен сміху ради написав замітку в журналі про те, що ці птахи без докорів совісті з’їдали своїх родичів, порізаних на шматки. Легковерная публіка прийняла інформацію за чисту монету і жваво обговорювала цей феномен. Надалі жахливий факт було спростовано самим журналістом.

    А нетямущі каченята беруть приклад з дорослих і також починають вищипувати пір’я. Це неминуче призводить до бійок і агресії. [img hint=Качки вищипують пір’я]id:6238[/img] На думку фахівців, є наступні причини нестандартного агресивної поведінки:

    • погане харчування і недостатня кількість питної води;
    • кількість їжі перевищує норму, тобто ви перекармливаете птицю;
    • змінилися харчові потреби качок;
    • недостатня площа загону;
    • нестача годівниць та ємностей для води;
    • наявність в зграї агресивних від природи особин.

    Можливі причини в окремих порід

    Бувають випадки, коли начебто і немає причин такої поведінки, а качки все одно кусають і щипають один одного. Виявляється, в цьому винна генетика. Існують породи качок, які ростуть дуже швидкими темпами, а отже, їм потрібно більше речовин для нарощування м’язової маси. Познайомимося з представниками таких порід.

    Качки муларди вищипують пір’я один в одного

    Результатом схрещення пекінської качки і индоутки стала поява мулардов. Це дуже міцна птиця, яка має сильну імунну систему. Але у них також можуть бути проблеми, пов’язані з оперенням. Муларди вискубують пера у родичів, у результаті чого у тих з’являються залисини і пошкодження шкіри.

    Знаєте ви? Качки як домашня птиця дуже популярні в Китаї, де вирощують до 2 млн особин на рік. А ось в країнах Латинської Америки качок майже не їдять.

    Причини такого явища у цих качок — у цілому такі ж, як у всіх, проте є і властиві для цієї породи. Прихвостовые залози у качок виробляють жир, так от у мулардов трапляються порушення в роботі цих залоз. З-за цього птиці смикають спочатку свої пір’я, а потім і сусідські. [img hint=Качки вищипують пір’я]id:6239[/img]

    Индоутки щипають один одного до крові

    Индоутки, або качки-шипуни, також схильні до агресії. Вони видирають пір’я по всім перерахованим вище причин, але крім цього дана порода дуже чутлива до яскравого освітлення і підвищеної вологості.

    Якщо нічого не робити, то наслідки бувають дуже сумними: птахи клюють родичів до крові, а це призводить до зараження різними інфекціями.

    Чому каченята вищипують пір’я

    Що стосується каченят, то у них головними причинами аномального поведінки є незбалансоване харчування і неналежне умови утримання. Малюки спочатку покриті пухом, а коли починається процес оперення, то при нестачі поживних речовин пташенята вищипують та пух і пір’я.

    Іноді можна спостерігати, як каченята навіть їдять пір’я, оскільки бачать в них джерело життєво необхідних їм компонентів.

    Також причиною вищипування може бути невдала підсадка молодняку до дорослим особинам, в результаті чого на пташиному дворі починається боротьба за виживання.

    Які можуть бути наслідки

    Якщо ви помітили в своїх качок проблеми з оперенням, то напевно вони стали займатися висмикуванням пір’я один у одного.

    Важливо! Якщо ви помітили навіть незначне відсутність пір’я на хвості, крилах або шиї у своєї домашньої птиці, то будьте уважні і готові вживати рішучих заходів проти агресивних особин. Проблему легше вирішити в самому початку.

    Потрібно відразу приймати заходи проти таких дій, інакше пернатих чекають такі наслідки:

    1. Незначні пошкодження на шкірі піддаються подальшому расклеву, після чого може вийти настільки глибока рана, що птиця втрачає свідомість від втрати крові, і виникає навіть ризик загибелі.
    2. Через відкриті рани вільно може проникнути будь-яка інфекція, а хвора особина може заразити своїх родичів, що призведе до великих втрат.

    Що робити, народні засоби

    Тепер розглянемо, які дії потрібно робити, якщо качки або каченята щипають, а потім і задзьобують своїх побратимів.

    Відселення агресора

    Якщо ви встановили призвідників такого аномального поведінки, то отловите їх і помістіть в окреме місце. Ізолювавши агресивну птицю, забезпечте її необхідними продуктами харчування і спостерігайте за нею. У більшості випадків посилений раціон зводить проблему нанівець.

    Тільки після зникнення симптомів агресії качку можна повертати назад у сім’ю.

    Зміна раціону

    Неправильний раціон, як виявляється, — найчастіша причина розкльову. Тому якщо внести в меню правильні зміни, то проблеми не залишиться і сліду.

    Тут рекомендації фахівців такі:

    1. В період інтенсивного росту і розвитку найкраще давати качкам спеціальний корм, який повністю збалансований і містить підвищену порцію необхідних речовин.
    2. У разі вищипування пір’я до крові рекомендований спеціальний курс, в складі якого міститься білковий корм, але тільки тваринного походження (дається 1 раз в 7 днів).
    3. Сухе молоко, кісткова або рибне борошно також можуть бути відмінною добавкою до основної їжі.
    4. Овочі, а особливо кабачки і гарбуз, давайте обмежено, тому що така їжа може викликати розлад шлунку і привести до вимивання корисних речовин.
    5. Давайте пару разів протягом тижня 1-2 штуки кільки або мойви.
    6. Якщо є можливість, випускайте птахів у водойму. Вони там знайдуть собі ту їжу, яка їм потрібна для росту.

    Поліпшення доступу до поїлок і годівниць

    Огляньте свій пташиний двір і поспостерігайте за качками. Цілком можливо, що ви неправильно розрахували кількість напувалок і годівниць. Це може призводити до бійок між особинами, в процесі яких качки і розкльовують один одного.

    Важливо! Добавки аргініну, метіоніну і цистину, марганцю і сірки можуть використовуватися в профілактичних цілях при подібних діях птиці. Крім того, ці речовини стимулюють ріст пера.

    Тому якщо виявлені такі незручності для птиці, збільште кількість точок доступу в їжі і питва і зробіть їх зручними.

    Підтримка рівня вологості

    Перо качки дуже чутливо до рівня вологості. Вся справа в тому, що в силу своєї будови пір’я псуються тоді, коли занадто сухо, або занадто волого. Оптимальна вологість у пташнику — 60 %. Щоб її забезпечити, необхідна хороша вентиляція або хоча б регулярні провітрювання.

    Збільшення загороди

    На кожну птицю в загоні потрібно виділяти достатньо місця, скупченості бути не повинно. Птахівники рекомендують облаштовувати загін з розрахунку 2 качки на 1 кв. м. Звичайно ж, це ідеальні умови, і не завжди їх можна дотримуватися.

    Але якщо причина вищипування і розкльову криється саме в нестачі місця для кожної птиці, то доведеться розширювати простір або зменшувати поголів’я. [img hint=Качки вищипують пір’я]id:6247[/img]

    Як запобігти в майбутньому

    Тепер, коли ви знаєте можливі причини проблеми щипка пір’я і як цього уникнути, достатньо просто проводити профілактичні заходи. Дотримуйтесь правил догляду, годівлі та напування птиці, при необхідності давайте додатково вітаміни і мінерали, це допоможе запобігти неприємності, пов’язані з вищипуванням пір’я.

    Важливо! Особина, яка отримала навіть незначне пошкодження шкіри, повинна бути ізольована в чисту клітку. Ранки необхідно обробляти антисептиком до повного загоєння, можна використовувати для цього дьоготь.

    Додатково можна обприскувати всіх качок настоєм з трав, які володіють гірким смаком, а також застосовувати метод обрізання дзьоба (у агресивних качок). Якщо потрібно зробити саме останню процедуру, то краще довірити це досвідченого ветеринара.

    Якщо ви помітили, що качки викльовують свої і чужі пір’я, то тепер ви знаєте, що таке поведінка в качиної зграї — зовсім не рідкість. Не впадайте в паніку, а постарайтеся зрозуміти причину таких дій. Робіть необхідні коригування у харчуванні, догляді або утриманні, і тоді подібні проблеми швидко зійдуть нанівець.

    Будьте уважні до своєї домашньої птиці, дотримуйтесь норми і правила, і тоді вас минуть будь-які неприємності.

Про автора

admin administrator