Де народився RASA

Авторadmin

Де народився RASA

Де народився Ісус?

Біблія розповідає про народження Ісуса Христа в Матвія 1:18–25; 2:1–12; Луки 1:26–38; і 2:1–20. Під час вагітності Марії вийшов указ кесаря ​​Августа про те, що весь світ має бути зареєстрований (Луки 2:1). Це означало, що кожна людина на римській території повинна була повернутися до міста своїх предків, щоб бути підрахованою в переписі.

У той час Йосип жив у Назареті, але йому потрібно було подорожувати на південь, до регіону Юдеї, до міста Давида, яке називається Віфлеєм, тому що він був із дому й роду Давида (Луки 2:4). Природно, що Йосип взяв свою наречену Марію, щоб пішла з ним, щоб вважатися членом його сім’ї. Так молода пара опинилась у маленькому містечку Віфлеємі в момент народження Ісуса.

Це місце узгоджується з пророцтвом, передбаченим Міхеєм, проголошуючи, що Христос народиться у Вифлеємі: Але ти, Вифлеєме Ефрато, хоча ти малий серед кланів Юди, з тебе вийде для мене той, хто буде володарем над Ізраїлем , походження якого походить із давніх-давен, із давніх часів (Михея 5:2).

Оскільки так багато людей повернулося до Віфлеєму для перепису, маленьке місто було переповнене людьми. Для Марії та Йосипа в корчмі не було місця, що змушувало їх ховатися в єдиному доступному місці — притулку для тварин. (Хоча Біблія ніколи не згадує про присутність тварин при народженні Христа, Лука каже, що немовля Ісус був покладений у ясла — і присутність ясел однозначно означає присутність тварин).

Традиційно корчма, про яку йдеться в Луки 2:7, вважається свого роду комерційним готелем. А місцем, де сховалися Марія та Йосип, була стайня десь поблизу. Однак ми не знаємо напевно, чи це було так, оскільки грецьке слово перекладається як корчма ( каталума ) також можна перекласти як кімната для гостей. Цей переклад змусить нас уявити більше приватного будинку, наповненого гостями, плюс окрему зону, яка використовується для розміщення тварин сім’ї.

Іноді місце для тварин розміщувалося на нижньому рівні будинку, подалі від місця проживання людей. Отже, коли Лука говорить про відсутність кімнати в каталума , він міг означати, що на верхньому поверсі, де вже було повно сплячих відвідувачів чи родини, не було місця. Археологічні знахідки також виявили будинки, у яких була лише стіна, що відокремлювала передню частину будинку від задньої, де тварини трималися в безпеці. Обидва ці плани поверхів мають на увазі критий притулок для тварин, якимось чином пов’язаний з будинком. Незалежно від того, на місці, де народився Христос, були ясла або годівниця, яка використовувалася як місце відпочинку для новонародженого Ісуса, як сказано в Луки 2:7.

Існує також теорія, що притулок, в якому народився Ісус, був місцем у північній частині Віфлеєму під назвою Мігдол-Едер. Це була сторожова вежа з місцем під ним, яке пастухи використовували під час сезону ягнят, щоб дати притулок новонародженим ягнятам, які пізніше використовувалися як жертви в Єрусалимському храмі. Пророк Міхей, який передрік Віфлеєм як місце народження Месії, також згадує Мігдол Едер: А ти, сторожова башта отари [єврейський, Мігдол Едер ], твердиня дочки Сіону, колишнє панування буде відновлено тобі; Царство прийде до дочки Єрусалиму (Михея 4:8). Ця теорія використовується, щоб пояснити, чому, коли ангели-провісники дали знак, що дитина буде загорнута в тканину і лежатиме в яслах, пастухи, здавалося, точно знали, куди шукати. І було б доречно, щоб Месія народився в тому самому місці, де народилися жертовні ягнята.

Незалежно від того, чи насправді місце народження Ісуса було притулком для тварин, окремим хлівом чи вежею, яка використовувалася для ягнят, Біблія ясно свідчить, що Ісус Христос, Син Божий, народився в скромному місці у місті Віфлеємі.

Де народився RASA

Нова радість стала, яка не бувала,
Над вертепом звізда ясна світлом засіяла.

Де Христос родився, з Діви воплотився,
Як чоловік пеленами убого оповився.

Пастушки з ягнятком перед тим дитятком
На колінця припадають, Царя-Бога вихваляють.

– Ой ти, Царю, Царю, небесний Владарю,
Даруй літа щасливії цього дому господарю.

Даруй господарю, даруй господині,
Даруй літа щасливії нашій славній Україні.

Останній рядок кожного куплету повторюється двічі.

Рекламне оголошення

Українська народна пісня

Про автора

admin administrator