На якому курсі стають старостами

Авторadmin

На якому курсі стають старостами

На якому курсі стають старостами

23 вересня 2022 року відбулася зустріч адміністрації факультету зі старостами 1 курсу, де були обговорені ключові питання організації освітнього процесу та студентського дозвілля.

Варто відзначити, що навчання у вищому навчальному закладі для сучасної молодої людини – один із найважливіших періодів її життєдіяльності, особистісного зростання та становлення як фахівця з вищою освітою. Пошук шляхів успішної адаптації до змінених соціальних умов та нової діяльності є нагальною проблемою для кожного, хто переступив поріг університету. Основний вид діяльності студента – професійне навчання – стає більш складним за формами та змістом, а тому підвищує вимоги до особистості. Спроможність адаптуватися, долати труднощі, віднайти своє місце у життєвому просторі є вирішальним чинником вдалого розвитку молодої людини, а в майбутньому – фахівця з вищою освітою. Завдання науково-педагогічного колективу допомогти адаптуватись студентам першого курсу, розкрити здібності та знайти компроміси у вирішенні проблемних питань.

Декан факультету Анатолій Остапчук звернувся до старост з настановами щодо стовідсоткового відвідування занять, потреби у вивченні іноземних мов, використання свого вільного часу продуктивно та з користю.

Заступники декана Лариса Карпенко та Людмила Чорненька довели до відома старост інформацію щодо особливостей організації освітнього процесу у 1 семестрі 2022-2023 навчального року. Старости отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

На якому курсі стають старостами

Директор коледжу детально зупинився на питаннях організації освітнього процесу та студентського життя в умовах воєнного стану, виокремив основні завдання спільної діяльності студентського активу та адміністрації коледжу перед успішним завершенням навчання за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра. «Колектив нашого закладу освіти в умовах війни плідно працює над створенням умов для якісного оволодіння знаннями, уміннями, компетентностями, у чому студенти випускних курсів мали можливість пересвідчитись на власному досвіді. Один з ключових напрямків діяльності – допомога у культурному зростанні, виховання патріотизму, активної громадянської позиції, поваги до України та коледжу. І старости академічних груп у цьому процесі відіграють важливу роль» – підкреслив Дмитро Андрійович.

Надалі зустріч проходила у форматі «запитання – відповідь». У діалозі із студентським активом прозвучали проблеми, які бентежать студентів-випускників: організація виробничої практики в умовах воєнного стану, питання заліково-екзаменаційної сесії та атестації, подальшого працевлаштування. Особливе місце у спілкуванні з директором мали питання стосовно продовження навчання за освітнім ступенем бакалавра на основі освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра. Дмитро Андрійович вкотре наголосив, що здобуття вищої освіти – важливий крок у побудові майбутньої кар’єри та нагадав про можливості та перспективи навчання у Національному університеті біоресурсів і природокористування України як за денною, так і за заочною формами навчання на міжкафедральній навчальній лабораторії, яка успішно функціонує у коледжі вже п’ятий рік.

Староста групи 304-М Вікторія Юрченко поділилась враженнями від комунікації студентського активу з директором: «На зустрічі ми з директором, як із найближчою на освітньому фронті людиною, обговорили всі деталі навчання, поставили запитання, які нас найбільше турбують, змогли порадитися й дізнатись багато цікавої інформації, зокрема й психологічної, адже це наразі нам так важливо. Кожен студент зміг висловити те, що йому подобається й не подобається, а згодом отримати якісну та чесну відповідь від керівника. Це і є основною цінністю нашого закладу, на мою думку: студенти можуть бути відвертими з наставниками й вільно висловлювати власні думки».

Зустріч була конструктивною і цікавою для обох сторін. На завершення Дмитро Андрійович побажав студентському активу продовжувати успішно поєднувати навчальну діяльність з громадською роботою і не втрачати юнацького запалу та жаги до знань. Активна життєва позиція сприятиме успішному формуванню їх як фахівців, так і патріотів своєї Батьківщини. У майбутньому домовилися про збереження доброї традиції для наступних курсів – проведення таких зустрічей і відвертого обговорення актуальних проблем.

Тетяна Семененко,
завідувачка відділення підприємництва
та інформаційних технологій

Права та обов’язки старости академічної групи

Староста є представником деканату для організаційного забезпечення навчального процесу в академічній групі та для управління студентським колективом групи при залученні її до всіх офіційних заходів, що проводяться деканатом факультету (інституту) і ректоратом або за їх дорученням.

Староста представляє інтереси студентів групи в деканаті і на кафедрах, співпрацює із заступником декана (директора) по роботі зі студентами. Староста академічної групи може брати участь у роботі органів студентського самоврядування факультету (інституту) та університету.

Старостою академічної групи може бути один із успішних у навчанні студентів, який відзначається високими моральними якостями, користується авторитетом і повагою серед студентів групи і викладачів, має позитивний вплив на колектив групи і володіє організаторськими здібностями.

За належне виконання своїх обов’язків староста може бути матеріально та морально заохочений адміністрацією та органами студентського самоврядування факультету (інституту) та університету.

Староста несе відповідальність за виконання обов’язків та використання прав, передбачених цим Положенням, і дотримується конфіденційності в індивідуальній роботі зі студентами академічної групи.

Призначення та звільнення старости

Староста академічної групи на 1-му курсі призначається адміністрацією факультету (інституту) на перший навчальний семестр. Після закінчення цього терміну рішення про переобрання старости приймає академічна група.

Староста переобирається на зборах академічної групи при обов’язковій присутності представника адміністрації факультету (інституту). Рішення про переобрання приймається простою більшістю від загальної кількості студентів академічної групи шляхом прямого голосування, що фіксується у відповідному поданні (заяві, протоколі тощо) до деканату. За поданням академічної групи староста призначається наказом (розпорядженням) по факультету (інституту).

Староста обирається на весь період навчання. Звільнення старости може здійснюватись за власним бажанням, з ініціативи адміністрації, органів студентського самоврядування або студентів даної групи, якщо він не справляється з обов’язками чи втратив моральне право бути офіційним лідером студентського колективу.

Обов’язки старости

Староста зобов’язаний:

1.своєчасно інформувати студентів про розпорядження ректорату, деканату, викладачів, які ведуть заняття, стосовно організації навчального процесу та інших офіційних заходів;

2.брати участь у плануванні, організації та проведенні заходів, пов’язаних з навчально-виховним процесом академічної групи;

3.готувати та проводити збори студентів академічної групи, на яких обговорюються стан навчання і дисципліни, інші актуальні питання з життя студентського колективу;

4.щоденно вести в журналі групи облік відвідування занять студентами;

5.стежити за станом дисципліни та поведінки в групі, за збереженням навчального обладнання та інвентарю в аудиторіях, лабораторіях, навчальних корпусах;

6.проводити індивідуальну роботу зі студентами групи стосовно виконання вимог навчального плану, правил внутрішнього розпорядку;

7.забезпечувати участь студентів групи у заходах, які проводяться на факультеті (в інституті) та в університеті із залученням студентів академічної групи;

8.оперативно інформувати деканат про зрив занять, можливі непорозуміння у розкладі занять тощо;

9.оперативно інформувати органи студентського самоврядування та адміністрацію факультету (інституту) про порушення прав студентів, можливі конфлікти з викладачами, інші проблеми, що є важливими для студентів;

10.брати участь у зборах старост академічних груп;

11.брати участь у роботі комісій, що створюються на факультеті (в інституті) та в університеті з розв’язання конфліктних ситуацій;

12.після закінчення заліків та екзаменів отримувати підсумкову інформацію про результати екзаменаційної сесії і доводити її до відома студентів;

13.призначати на кожний день чергового по групі.

Права старости

Староста має право:

•рекомендувати кращих студентів групи до матеріального та морального заохочення за відмінне навчання, активну участь у науково-дослідній, громадській, спортивній та культурно-масовій роботі тощо;

•вносити пропозиції щодо накладання на студентів адміністративних стягнень за порушення навчальної і трудової дисципліни, правил внутрішнього розпорядку;

•представляти інтереси групи під час призначення стипендій та поселення в гуртожиток;

•давати розпорядження студентам щодо організації навчально-виховного процесу, громадської роботи та виконання поставлених перед групою доручень адміністрацією факультету (інституту) та університету.

Про автора

admin administrator