Хто сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ)?

Авторadmin

Хто сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ)?

Єдиний соціальний внесок (ЕСВ) – це обов'язковий платіж, який роботодавець та самозайнятий підприємець мають сплачувати у Росії. Він призначений для фінансування системи соціального забезпечення, включаючи пенсійне, медичне та соціальне страхування.

Відповідно до законодавства РФ, роботодавець зобов'язаний сплачувати ЄСВ своїх працівників. Це означає, що частину зарплати працівника буде утримано роботодавцем та перераховано до фондів соціального забезпечення. Розмір ЄСВ залежить від величини заробітної плати працівника та передбачених законодавством коефіцієнтів.

Самозайняті підприємці також мають сплачувати ЄСВ. Цю нову вимогу запроваджено з 2019 року з метою контролю за доходами самозайнятих громадян та забезпечення фінансової стійкості системи соціального забезпечення. Самозайняті підприємці повинні самостійно сплачувати ЄСВ на основі обсягу своїх доходів, включаючи всі види самозайнятості – від надання послуг до продажу товарів.

Таким чином, ЄСВ оплачується роботодавцем за своїх працівників та самозайнятими підприємцями в Росії. Це дозволяє забезпечити фінансову підтримку системи соціального забезпечення та забезпечити пенсійні, медичні та соціальні виплати для громадян.

Категорія платникаОб'єкт оподаткування
1Фізичні особи, які працюють за трудовим договоромЗарплата
2Індивідуальні підприємціДохід від підприємницької діяльності
3Юридичні особиЗарплата співробітників
4Самозайняті фізичні особиДохід від підприємницької діяльності

Левадський Іван ЄСВ – це обов'язковий консолідований платіж, що сплачується або застрахованою особою самостійно або роботодавець робить це за него.3 жовт. 2023 р.

Хто платить ЄСВ працівник чи роботодавець?

ЄСВ – це обов'язковий платіж до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування. ЄСВ – не належить до утримань, внесок нараховують окремо та сплачує роботодавець за власний рахунок (підприємство, ФОП) як додаткове нарахування на фонд заробітної плати працівників.

Хто має право не платити ЄСВ?

VIII Закону про ЄСВ ФОП-"єдинники" (як і ФОП на загальній системі оподаткування та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства) звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців.

Хто не сплачує ЄСВ 2023 Україна?

Звільнення від сплати єдиного внеску ФОП звільняються від сплати ЄСВякщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують пенсію чи соц. Збережена копія

Чи потрібно ФОП платити ЄСВ?

Фізична особа – підприємець має сплачувати єдиний соціальний внесок із моменту сплати єдиного податку. Представникам 1 та 2 груп єдинників необхідно сплачувати ЄСВ з моменту сплати єдиного податку, тобто, починаючи з місяця, що настає за місяцем держреєстрації.

Про автора

admin administrator