Операційний підсилювач: навіщо потрібний оптичний зворотний зв'язок (ООС)?

Авторadmin

Операційний підсилювач: навіщо потрібний оптичний зворотний зв'язок (ООС)?

Одним з важливих елементів операційного підсилювача є об'єктний зворотний зв'язок (ООС), завдяки якому досягається стійка робота підсилювача та покращується його характеристики. ООС є метод, що дозволяє встановлювати контроль і стабілізувати роботу підсилювача за рахунок підключення сигналу з виходу до входу через додаткові елементи.

Основна мета включення ООС в операційний підсилювач полягає у підтримці сталості посилення та стабільності роботи в залежності від зовнішніх умов. За допомогою ООС вдається усунути нелінійності, збільшити посилення та розширити смугу пропускання підсилювача, а також зменшити спотворення сигналу на виході підсилювача.

Завдяки ООС операційний підсилювач здатний правильно обробляти складні сигнали та гарантувати точне відтворення вхідного сигналу на виході. Крім того, ООС дозволяє керувати роботою підсилювача, роблячи його більш гнучким та адаптивним до змін навантаження та інших зовнішніх факторів.

Для чого включають ООС в операційному підсилювачі
НомерООС
1Стабілізація посилення
2Підвищення стійкості
3Зниження спотворень
4Регулювання робочих точок
5Компенсація зрушень фаз
6Зменшення шумів

Навіщо зворотний зв'язок в операційному підсилювачі?

Зворотній зв'язок можна використовувати для формування джерела струму (вихідний імпеданс близький до нескінченності) або джерела напруги (вихідний імпеданс близький до нуля), з її допомогою можна отримати дуже великий або дуже малий вхідний опір.

Навіщо потрібне балансування операційного підсилювача?

Після увімкнення напруги живлення підсилювач необхідно відбалансувати. Балансування дозволяє встановити на виході постійну напругу, що дорівнює нулю, при нульовій постійній напрузі на вході. Підключіть до неінвертованого входу ОУ кабель генератора Г3-33.

Що всередині операційного підсилювача?

Отже, операційний підсилювач (ОУ) є диференціальним підсилювачем постійного струму з двома входами (інвертуючим та неінвертуючим) та одним виходом. Крім них ОУ має висновки харчування: позитивного та негативного. Ці п'ять висновків є в майже будь-якому ОУ і є необхідними для його роботи.

Які входи має операційний підсилювач?

Зазвичай операційний підсилювач має два входи, що інвертує та неінвертує, та один вихід. ОУ посилює різницю напруги на входах. Коефіцієнт передачі операційного підсилювача з відключеною ООС – близько 104…106 (80…120 dB) ланцюгах постійного струму.

Про автора

admin administrator