Як розмножити виноградну лозу: практичні поради та інструкції

Авторadmin

Як розмножити виноградну лозу: практичні поради та інструкції

Виноградна лоза – одна з найпопулярніших культурних рослин, яку можна вирощувати в саду або на присадибній ділянці. Однак, щоб отримати рясний урожай, необхідно вміти розмножувати виноградні лози. У цій статті ми розповімо про кілька основних способів розмноження виноградної лози, щоб кожен міг вибрати відповідний метод.

Перший і найпоширеніший спосіб розмноження виноградної лози – живцювання. Для цього потрібно відрізати досить довгі зрілі пагони, щоб вони мали кілька бруньок і кілька сантиметрів деревної частини. Після цього черешок поміщається у вологий пісок або деревне вугілля для коріння. Через деякий час на живці з'явиться коріння, після чого його можна пересадити в ґрунт.

Ще одним способом розмноження виноградної лози є використання насіння. Однак, слід зазначити, що даний метод не гарантує збереження сортових якостей винограду, оскільки нові рослини будуть отримані з насіння гібриду. Для посіву насіння необхідно зібрати зрілі ягоди винограду та витягти з них насіння. Потім насіння поміщається в пакет з піском і витримується в холодильнику кілька місяців для стратифікації. Після цього насіння можна засіяти в грунт.

Також виноградну лозу можна розмножити за допомогою способу підживлення чи щеплення. Для цього необхідно вибрати здорову втечу або корінь, розрізати його по діагоналі та приєднати до іншої рослини. Щеплення проводиться навесні чи восени, коли рослина перебуває у стані спокою. Після щеплення, рослину необхідно прив'язати до опори та забезпечити її гарним доглядом.

Спосіб розмноженняОпис
Розмноження живцямиВідрізаємо від дорослої рослини зрілий, нелистяний черешок з 2-3 нирками, занурюємо у вологу підкладку з перегною і тримаємо до появи коренів.
Розмноження живцями у водіВідрізаємо від дорослої рослини зрілий, нелистяний черешок з 2-3 нирками, поміщаємо його в склянку з водою так, щоб тільки нижня ділянка була занурена. Через кілька тижнів з'явиться коріння, після чого черешок можна пересадити в горщик.
Розмноження шляхом поділу кущаВибираємо здоровий та міцний кущ, який потрібно розділити на кілька частин. Кожна частина повинна мати корінь і кілька пагонів. Рослини висаджуються в готові лунки або горщики з підготовленим ґрунтом.
Розмноження насіннямЦей спосіб використовують головним чином для створення нових сортів винограду. Збирають стиглі ягоди, виймають насіння і висівають їх у ґрунт. Через кілька років з'являться нові молоді рослини, з яких можна буде вибрати найкращі та зберегти для майбутньої пересадки.

Коли можна зрізати виноградну лозу для посадки?

Краще готувати живці для розмноження восени, коли з лози опаде листя. Зазвичай це відбувається в жовтні-листопаді. Виноград до цього часу переходить у стан спокою, і обрізка для нього не буде травматичною.

Як визначити де верх у черешка винограду?

Таким чином, з боку вічка – верх, з боку листа – низ. Іноді місце прикріплення листа важко розглянути. Але воно є завжди, придивіться уважніше. Якщо видно погано, озброїться збільшувальним склом або зверніть увагу на сусідні очі, можливо на них цей слід буде чіткішим.

Скільки пагонів залишати на живці винограду?

Якщо зрізати і верхню частину черешка – то вище за верхнє вічко на 2-3 см. На кожному живці винограду залишають по два верхні вічка, всі інші видаляють.

Про автора

admin administrator