На що слід звернути увагу при виборі місця встановлення ПЗВ

Авторadmin

На що слід звернути увагу при виборі місця встановлення ПЗВ

Пристрій захисного відключення (ПЗВ) – незамінна система, призначена для безпеки електричних мереж. Воно виявляє різні несправності та аварійні ситуації, спрацьовуючи та відключаючи електроживлення для запобігання можливої ​​пожежі або удару електрикою. Однак є ситуації, де використання ПЗВ не тільки не рекомендується, а може бути небезпечним.

В першу чергу, ПЗВ не рекомендується використовувати у разі підключення до електроживлення технічних пристроїв, які можуть мати несправжні струмові витоки, зумовлені особливостями їхньої конструкції або нормальною роботою. Наприклад, це стосується деяких спеціалізованих приладів, медичного обладнання або пристроїв, що зазнають постійних впливів вологи або інших агресивних середовищ.

Крім того, необхідно бути обережними при використанні ПЗВ у мережах з високочастотним або імпульсним навантаженням. У таких випадках, система ПЗВ може неправильно спрацьовувати, через вихід високочастотних імпульсів за межі допустимих значень, що може пошкодити сам пристрій або призвести до неконтрольованого відключення електроживлення.

Де не можна використовувати ПЗВ
Сфера використанняПричина
МедицинаПЗВ може перешкодити роботі медичного обладнання та вплинути на точність діагностики
Виробництво харчових продуктівПЗВ може стати джерелом інфікування харчових продуктів, якщо не дотримується гігієни при його використанні
Обслуговування електричних системПЗВ може бути неправильно налаштовано, що призведе до помилкових аварійних спрацьовувань та перебоїв у подачі електроенергії
Гірнича справаПЗВ може стати джерелом вибуху в газонепроникних шахтах

Чи можна використовувати ПЗВ без заземлення?

Простіше кажучи, підключення ПЗВ у мережі без заземлення виправдане у будь-якому випадку для двопровідних мереж. Тільки механізм його роботи буде таким, що спрацьовуватиме воно лише при дотику людини до корпусу електроприладу, на якому вже раніше виникла напруга.

Чи потрібно ПЗВ якщо є земля?

У мережах із заземлюючим контуром ПЗВ забезпечує максимальний ступінь захисту користувачів від ураження струмом. Якщо ж у ланцюзі немає заземлення, пристрій теж виконає відключення, але тільки після дотику людини до корпусу обладнання, що перебуває під напругою.

Чи можна обійтися без ПЗВ?

Чи можна обійтися без ПЗВ? Функціонально на роботу електричної мережі воно впливає, оскільки у нормальному режимі його контакти розімкнені. Тому користуватися приладами без пристрою захисного відключення можна.

Як не можна підключати ПЗВ?

Чого робити не можна Можливі помилкові спрацьовування; паралельно підключати нулі від різних пристроїв захисного відключення; приєднувати нуль навантаження до нульового провідника до ПЗВ; приєднувати фазу споживача від одного приладу захисту від витоків, а нуль від іншого.

Про автора

admin administrator