Як посадити лілію в горщик у домашніх умовах

Авторadmin

Як посадити лілію в горщик у домашніх умовах

Як правильно доглядати за лілією в горщику: пересадка в домашніх умовах

Відео: ЯК ПРАВИЛЬНО пересаджувати ОРХИДЕИ? ГОРЩИКИ-КОРОНИ

Багато різновидів лілій можна вирощувати вдома. До таких відносяться королівська лілія, золотиста, карликові, азіатська і східна групи, длінноцветковой і прекрасні, а також гіппеаструм і амариліс.

Відео: Кімнатна лілія. Посадка і догляд

Яскраві витончені квіти допоможуть створити в будинку атмосферу безперервного свята.

  • Посадка і догляд за домашніми ліліями в горщику
  • Догляд за кімнатної лілією під час активного росту і цвітіння
  • полив
  • Догляд після цвітіння
  • пересадка
  • Чому не цвіте кімнатна лілія?
  • висновок

Посадка і догляд за домашніми ліліями в горщику

Однією цибулині досить отримати горщик діаметром 16-18 см, у велику ємність можна висадити кілька лілій відразу. Якщо розмістити цибулину в широкому кашпо, вона замість цвітіння почне активно освоювати простір, випускаючи безліч дочірніх цибулин. Крім того, горщик повинен бути високим.

Перед посадкою цибулини не менше 16-19 діб повинні пролежати в холодильнику при температурі 3-6 °.

Потім їх обробляють марганцівкою близько 1,5-2 годин, витримуючи в середньо-рожевому розчині. І останнім етапом цибулини занурюють в розчин стимуляторів зростання, наприклад, Циркон, Бурштинову кислоту, Епін з додаванням мікроелементів.

В цей же час готують хороший грунт. Він повинен бути родючим і пухким, можна купити готовий для лілій або змішати садову грунт з компостом, піском і перегноєм.

У їх складі є обов`язковими магній, залізо, азот, фосфор і калій. При бажанні грунт знезаражують, гарненько проливаючи фунгіцидними розчинами і кип`ятком.

На дно ємності викладається дренаж з камінчиків, засипається шар грунту близько 8-10 см, на ньому розміщуються цибулини і засипаються земляним шаром близько 17-19 см. Зверху бажано залишити бортики висотою 6-8 см, щоб можна було досипати грунт у міру того, як з`являться додаткові корінці.

До утворення пагонів горщик з домашньої лілією слід поставити в прохолодне затінене приміщення. Потім ємність переставляють до світла, забезпечуючи постійний приплив чистого прохолодного повітря.

Догляд за кімнатної лілією під час активного росту і цвітіння

Як доглядати за ліліями в горщику, в домашніх умовах? Правильно посаджена в горщик лілія починає інтенсивно розвиватися. У цей час їй необхідно забезпечити гарне харчування і доступ вологи.

Підживлення проводяться регулярно з інтервалом в 7-9 діб комплексами мікроелементів. Їх можна чергувати з органічними добривами.

До цвітіння молоді рослини двічі на місяць обприскують прохолодною водою, розводячи в ній стимулятори росту. Ця процедура полегшує ятати квіткових бруньок і подальше цвітіння.

Дуже важливо регулярно розпушувати грунт в ємності, щоб доступ повітря до коріння був безперервним. Рихлити можна верхній шар товщиною близько 4-6 см, не глибше, щоб не пошкодити кореневу систему.

Коли стебла виростуть на 9-12 см у висоту, домашню лілію можна буде виносити на вулицю або балкон. Але попередньо її потрібно гартувати, привчаючи поступово. починати рекомендується з 25-35 хвилин, збільшуючи час перебування на півгодини щодня. Якщо нічна температура опускається нижче 12 °, залишати квітка на вулиці не варто, щоб не продовжувати період закладки бутонів.

Розвиток листя і квітів піде швидше, якщо регулярно обприскувати наземні частини м`якою водою з пульверизатора. Це можна робити щодня, прибираючи рослина в тінь. В іншому випадку можна отримати опіки листя під впливом агресивних променів сонця. Вода не повинна потрапляти на розкрилися суцвіття і бутони, так як вона сильно зменшує термін їх життя.

При наявності великої кількості квітів необхідно встановити опору для підтримки стебел.

полив

Практично всім видам лілій при вирощуванні вдома потрібно досить велика кількість вологи.

При пересиханні кома грунту зростання сповільнюється, рослини починають марніти. Тому поливати потрібно рясно і часто – з інтервалом не більше 3-4 діб.

Використовується тільки м`яка вода – кип`ячена і охолоджена або відстояна. Можна також застосовувати дощову або талу. Полив жорсткої водою утворює білуватий наліт на поверхні землі в горщику, який не пропускає повітря. Крім того, солі осідають на коренях рослин.

Догляд після цвітіння

У природі і при вирощуванні на вулиці наземні частини лілій поступово жовтіють і засихають, а цибулини переходять в стан спокою. Кімнатні рослини роблять те ж саме. Щоб зацвісти на майбутній рік, вони повинні відпочити. Наше завдання забезпечити повний спокій на кілька місяців.

У домашній лілії спочатку засихають і опадають суцвіття, потім починають жовтіти стебла. Обрізати їх не потрібно! У цій стадії скорочують подачу вологи рослині, збільшуючи інтервал між поливами до 6-8 діб, а обприскування припиняють. Таким чином активується перехід всіх корисних речовин, накопичених наземною частиною, в цибулину. Тут закладається основа для зростання в наступному сезоні.

Дочекавшись, коли стебла з листям засохнуть природним чином, припиняють поливи зовсім.

Відео: #TinaTrue | Гузмания. Пересадка, ДОГЛЯД. ЯК ВИГЛЯДАЮТЬ ДЕТКІ?

Що робити далі з лілією в горщику яка відцвіла?

Цибулини слід викопати і перемістити в пакет з поліетилену, заповнений трохи вологою тирсою або мохом.

Пакет прибирають в холодне місце, де температура зберігається в межах 3-6 °. Це може бути підвал, погріб або холодильник.

пересадка

Як пересадити кімнатні лілії? Пересадка повинна проводитися щороку з повною заміною грунту. Земля за період цвітіння лілії встигає виснажитися і втратити більшість поживних речовин, тому повноцінного розвитку цибулини і якісного цвітіння можна не дочекатися.

Найважливіше – правильна підготовка цибулин до періоду спокою і подальшій пересадці. Після відмирання наземних частин, цибулини викопують і промивають, очищаючи від грунту. Маленькі цибулинки – дітки відразу відбирають і висаджують в ящики для розсади. Вони будуть активно рости всю зиму, набираючись сил.

Великі цибулини оглядають, вирізують плями гнилі, обробляючи зрізи товченим вугіллям (деревним або активованим). Якщо стебло ще не відпав, його потрібно обрізати, залишивши пеньок 4-6 см довжиною. Цибулини знезаражують, занурюючи в розчин фунгіцидів або марганцівки на 25-40 хвилин. Потім сушать на папері або м`якому матеріалі і прибирають на холод.

В кінці лютого – березні цибулини дістають з пакета і висаджують в горщик з грунтом.

Чому не цвіте кімнатна лілія?

Причин може бути декілька і всі вони відносяться до погрішностей змісту і ухода.Растеніе отримує недостатньо поживних речовин, і у нього просто не вистачає сил для формування бутонів.

Лілія страждає від дефіциту вологи в грунті і повітрі.Причинами є недолік свіжого повітря і світла, коли квітка розміщується в погано вентильованому приміщенні далеко від вікна.

Цибулина посаджена в дуже широкий горщик. Вона зайнята освоєнням території, інтенсивно нарощуючи діток.

Неправильне зміст взимку без вираженого періоду відпочинку – в теплі або на світлі. Особливо це актуально для гиппеаструма.

Чому жовтіє листя у кімнатної лілії?

Ця проблема є найчастішою, адже пожовтінням листових пластинок лілія сигналізує про неправильний догляд за нею. Про що може говорити зміна забарвлення?

1.Прішла осінь і процес пожовтіння є цілком нормальний.

2.На вологі листя потрапляють прямі промені сонця, викликаючи опік. Найчастіше в цьому випадку жовтіє тільки одна сторона – та, яка повернута до сонця. Рослина необхідно переставити в інше місце і обприскувати у вечірній час.

3.Ізлішняя сухість повітря. Щоб збільшити рівень вологи, поряд з лілією можна поставити відкриту ємність з водою або помістити горщик на піддон, заповнений зволоженими камінням (наприклад, керамзитом або галькою). Також допоможе придбання зволожувача.

4.Недостаточное харчування. Рослина в період активної вегетації споживає велику кількість мікроелементів з грунту, особливо калій і залізо. Якщо вчасно не вносити добрива, листя пожовтіє через порушення процесу фотосинтезу, хлорофіл просто перестане вироблятися. Терміново підгодувати лілію, використовуючи комплекси мінералів або суміш залізного купоросу з лимонною кислотою (2 ч.л. кислоти і 7-9 г купоросу розмішати в 3 л холодної води).

висновок

Для того, щоб отримати постійно квітуче красива рослина, досить слідувати нехитрим правилам, описаним в нашій статті. І живі лілії будуть прикрашати не тільки палісадник, а й інтер`єр будинку.

Як доглядати лілії в горщику, в домашніх умовах

Ніжна, тендітна красуня з дивовижно прекрасним ароматом, лілія у багатьох народів символізує чистоту та непорочність. У Стародавній Греції білі лілії вважалися улюбленими кольорами богині Гери, у перекладі з грецької «лі-лі» означає «білий-білий».

На сьогоднішній день виведено близько 300 сортів цієї дивовижної квітки. Лілію навчилися вирощувати і в горщику, в умовах сучасних квартир. Для домашнього розведення рекомендовані особливі сорти, зазвичай це східні та азіатські гібридні лілії.

Коріння лілії виростають з донця цибулини, вони бувають витягнуті та базальні. Інше коріння утворюється над цибулею на стеблі і усихає до зими разом з ним.

Стебло лілії прямостояче, висотою від 14 см до 2,5 м, це також залежить від сорту. Лілійне листя розміщується на стеблі по спіралеподібній лінії. У деяких сортів листя розташоване мутовками, з прикореневими розетками, відігнутим або притиснутим до стебла.

Суцвіття лілій бувають різної форми – циліндричної, конічної або зонтичної. В одному кисті утворюється 8-16 квіток. Квіти поступово з`являються від низу до верху. Термін життя кожної квітки в межах від 3 до 9 днів, тому цвітіння триває майже 2 тижні.

Квітка звичайної лілії має 6 пелюсток, а ось у махрових сортів пелюсток трохи більше. За своєю формою квіти лілії бувають трубчастими і дзвоновими, чашоподібними і зірчастими, лійчастими, і чалмовидними, а іноді і плоскими, дивлячись до якого сорту вони належать. Діаметр квіток від 5 до 25 см, забарвлення буває однотонне і комбіноване, з цятками і без, всіх відтінків білого, рожевого, червоного, бузкового та фіолетового кольорів. Це можна побачити на фото.

Аромат квітів лілії зазвичай тонкий, ніжний і надзвичайно приємний, але в окремих сортів він занадто нудотний і задушливий, їх не рекомендується розташовувати в спальних приміщеннях.

Різновиди лілій у горщику

Сорт лілії визначається за конфігурацією квітки та розташування пелюсток:

  1. Чашоподібні, з широко розкритими пелюстками. До цього класу відносяться сорти: Лілія Позолочена, Лілія Прекрасна, Лілія Імператриця Китаю.
  2. Воронкоподібні пелюстки, які ніби зібрані у своєрідну трубку. Забарвлення у цих лілій варіюється від світло-жовтого до сонячно-помаранчевого. До цього класу належать сорти: Лілія Царственна, Лілія Довгоцвіткова, Ройял Голд.

Вибір місця та умови утримання

Від правильного вибору місця для горщика з лілією та від створених навколо неї умов утримання залежатиме успішне вирощування та пишність цвітіння:

  1. Освітленість. Лілії необхідно добре освітлення. Але її ніжним пелюсткам шкодять надто яскраві сонячні промені, тому влітку їй необхідно створити затінення, а взимку підсвітити фітолампами. Горщики з квітучими ліліями краще помістити будинки на підвіконня вікон, що дивляться на південь та захід.
  2. Температура. Лілія воліє ніжитися в теплі, взимку їй необхідне тепле підвіконня. Після завершення посадки горщик витримують 2-3 місяці у темному приміщенні та при стабільній температурі повітря +5 градусів. Для цієї мети підійде льох, холодний підвал або гараж, що не опалюється. Через пару місяців горщики переміщують у місце з температурою повітря +10 градусів і залишають там доти, доки не з`являться проростки заввишки 5 см. Далі температуру навколишнього повітря треба підвищити до +18 градусів, причому вночі повинна зберігатися прохолода до +10 градусів. Коли пофарбуються бутони, горщики можна переставити на підвіконня.

Підготовка посадкового матеріалу

  1. Вибирати цибулини лілії для висаджування в горщики треба з урахуванням деяких тонкощів. Підійдуть тверді, тугі цибулини, що важать не менше 40 г.
  2. Перевагу у виборі треба віддати карликовим, азіатським, королівським, східним, а також довгоквітковим сортам лілій.
  3. Перед висаджуванням цибулини обов`язково треба стратифікувати – протримати їх до посадки в холодильнику або в іншому холодному місці 15-20 днів при температурі повітря не більше +5 градусів.
  4. Напередодні посадки цибулини треба вимочити протягом 2 годин у слабкому, трохи рожевому розчині перманганату калію (марганцівки).
  5. Потім на 12 годин цибулини занурюють у розчин зі стимулятором росту та з поживними добривами.
  6. Ґрунт беруть покупну або складають із суміші дерну, перегною та компосту з піском у рівних частках. До неї додають азотно-калійно-фосфорну суміш, взяту з розрахунку 50 г на літр ґрунту.
  7. Напередодні посадки ґрунт обливають окропом і дезінфікують розчином будь-якого фунгіциду або слабким розчином перманганату калію.

Інструкція до посадки

Посадити цибулини і виростити лілії можливо, знаючи час початку їх цвітіння, до якоїсь важливої ​​дати. Якщо необхідно отримати квіти влітку, то висаджувати цибулини треба пізніше 15 березня. Тоді квіти розпустяться після 15 травня. Якщо ж квіти потрібно отримати до Нового Року, то висаджувати цибулини треба ближче до кінця вересня.

Схема посадки цибулин лілії:

  1. На дно горщика закладають шар дренажу товщиною 5 см. Дренажними матеріалами можуть бути осколки цегли, галька, керамзит або крихти пінопласту.
  2. Далі викладають шар ґрунтової суміші товщиною 10 см.
  3. Цибулини викладають верхівками вгору, дном вниз, і злегка втискають у ґрунт.
  4. Зверху засипають шар родючої землі заввишки 15-20 см.
  5. Поливають водою, підігрітою до кімнатної температури, до рівномірного насичення ґрунту вологою.
  6. До верхньої кромки горщика треба залишити вільну відстань 7 см. Після виходу паростків землю доведеться підсипати для прикриття нового додаткового коріння, яке випускають лілії в міру розвитку.

Догляд

Кімнатна лілія невибаглива у догляді, однак певних правил агротехніки доведеться дотримуватися, щоб отримати чудові пахучі квіти.

Полив

Лілії вологолюбні рослини, їм життєво необхідне регулярне насичення водою. Треба стежити за тим, щоб ком землі в горщику не ставав занадто сухим. У середньому полив виробляють один раз на 3-4 дні.

Воду для поливу і обприскування треба брати м`яку, кип`ячену і остиглу, що відстоялася, добре підійде дощова, а ще краще тала вода. Вкрай небажано застосовувати для поливу жорстку воду, після неї утворюється білий наліт на верхньому шарі ґрунту та на корінцях лілії. Ґрунт із білим нальотом не пропускає вологу та повітря, і рослина гине.

Підживлення

З появою проростків здійснюють перше підживлення органікою. У період утворення бутонів двічі на тиждень лілію обприскують «Корневіном» для стимуляції зростання. Через тиждень вносять калійні та фосфорні добрива. У розпал цвітіння додають до ґрунту деревну золу, це сприяє появі великої кількості квіток.

Лілію продовжують підгодовувати і після припинення цвітіння, чергуючи органіку з мінеральними добривами. Якщо ж цибулини на зимівлю не викопують із горщиків, то й у зимовий період продовжують їх удобрювати, але значно зменшують полив.

Розпушування

Верхній шар грунту треба частіше розпушувати, щоб створювати безперешкодний доступ кисню і води до коріння, інакше квітка може захворіти.

Пересадка

Один раз на 3-4 роки лілії треба пересаджувати. Після завершення цвітіння і пожовтіння втечі, квітка перестають поливати. Далі чекають природного засихання втечі, викопують цибулину з дітками, поділяють їх і розсаджують у нові горщики зі свіжим ґрунтом. Після чого переносять нові горщики з молодими цибулинами в холодне місце і весь цикл розвитку повторюється.

Розмноження

Відомі 2 способи розмноження лілії – цибулинний та насіннєвий. Найчастіше вибирають розмноження за допомогою цибулин. Після завершення цвітіння та повного висихання стебла цибулини відкопують та розділяють один від одного діток. Їх можна розсадити в інші горщики, дотримуючись алгоритму, описаного вище.

Насіння лілій висіють у підготовлені контейнери з шаром дренажу та ґрунту на відстані близько 1-1,5 см один від одного. Зверху засипають піском і покривають плівкою. Поливають помірно, містять контейнери з розсадою при кімнатній температурі в затемненому приміщенні. Коли зійдуть паростки, їх можна буде пересадити звичайним методом у горщики.

Догляд за лілією під час спокою

Коли лілії завершують своє цвітіння, спочатку жовтіють і відпадають пелюстки, потім опадає листя, жовтіє стебло. У цей період треба урізати полив до мінімуму, але стебло не видаляти. Дочекатися його природного засихання, потім відкопати цибулини і скласти їх у целофановий пакет із зволоженою тирсою або мохом. Прибрати пакет у холодне місце, де температура повітря не піднімається вище +6 градусів.

Провесною, приблизно в середніх числах березня, цибулини можна буде висадити в горщики. Якщо ж цибулини залишаються зимувати в горщиках, їх треба помістити в прохолоду до березня.

Профілактика хвороб та боротьба зі шкідниками

Рослина, яка отримує відповідний догляд при дотриманні рекомендованих умов його утримання, зазвичай зберігає гарний і здоровий вигляд. Але якщо щось було порушено, то цибулини лілій цілком можуть захворіти на червону гниллю. Виникає вона при утриманні квітів у дуже холодних приміщеннях при підвищеній вологості. Треба відкопати цибулину і акуратно вирізати всі уражені червоною гниллю фрагменти, а місця зрізів обробити порошком активованого вугілля, підсушити цибулину протягом 3 днів, а потім знизити частоту поливів.

Паразити, які можуть завдати шкоди лілії, всім відомі – це павутинний кліщ, щитівка та борошнистий червець. Боротися з ними можна за допомогою обприскування інсектицидами. Павутинний кліщ атакує квітку при пересушеності повітря, і якщо створити необхідну зволоженість, то цієї проблеми можна уникнути.

Якщо листя лілії спочатку жовтіє і чахне, а потім опадає, то цілком можливо, має місце надлишок вологи або її нестача. Якщо блідніють квіти, то лілія знаходиться на яскравому сонці, якщо квіти темніють – холодній рослині. Потрібно спостерігати за квіткою, доглядати, аналізувати її стан та вживати вчасно профілактичні заходи.

Вирощування фрезії в горщику, посадка та догляд у домашніх умовах$ Як доглядати за кротоном у домашніх умовах?$ Як доглядати за жасминоподібною гарденією в домашніх умовах$ Аіхрізон: як доглядати в домашніх умовах$ Як виростити нарциси в домашніх умовах$ Кальцеолярія: вирощування та догляд у домашніх умовах$ Як доглядати за китайською трояндою в домашніх умовах$ Як доглядати за орхідеєю цимбідіум в домашніх умовах?$ Як доглядати за каланхое в домашніх умовах$ Діффенбахія: як доглядати в домашніх умовах$ Посадка та догляд за гіацинтами в домашніх умовах$ Посадка та догляд за гіацинтами в домашніх умовах$ Як доглядати за цикламеном у домашніх умовах$ Як доглядати за фікусом у домашніх умовах$ Як доглядати за цикламеном у домашніх умовах$ Як доглядати фаленопсис в домашніх умовах$ Як доглядати за бугенвіллією в домашніх умовах$ Як виростити китайську троянду в домашніх умовах$ Гіацинт у горщику: догляд у кімнатних умовах$ Квітка оленячі роги – як доглядати в домашніх умовах$ Як доглядати аукубу ​​в домашніх умовах$

Про автора

admin administrator