Хто живе у постільну білизну

Авторadmin

Хто живе у постільну білизну

Як прати білизну, щоб вона була м’якою: поради, які знадобляться всім

Постільна білизна не завжди може порадувати своєю м’якістю, особливо, якщо вона з бязі або льону. Як пом’якшити білизну швидко і просто – дізнайтеся на УНІАН.

Гарна постільна білизна здатна істотно підвищити якість сну людини. Погодьтеся, колюча постільна білизна не схиляє до солодких сновидінь. УНІАН, зібрав для вас не тільки види самих м’яких тканин, але і лайфхаки, як зробити м’якою постільну білизну, яке вже у вас є.

Раніше ми говорили про те, що робити, якщо білизна збивається в підковдру постійно.

Яка сама м’яка постільна білизна – види тканин

Давайте розберемося в типах постільної білизни і її градації за рівнем м’якості. Ось рейтинг тканин від найм’якших до більш жорстких:

  • перкаль;
  • жаккард;
  • сатин;
  • льон;
  • поплін;
  • бязь.

Почнемо відразу з останнього виду, оскільки бязь – найпоширеніша тканина. Її обирають за довговічність, міцність і здатність довго зберігати яскравість малюнка. Однак саме ці її якості не дозволяють їй входити в топ самих м’яких.

Як пом’якшити бязь в домашніх умовах – варіанти

Найпростішим рішенням цієї проблеми можуть стати вже готові пом’якшувачі тканини і кондиціонери для білизни. Однак, якщо ви любите експерименти і народні методи, то наступні лайфхаки для вас:

  • перед початком прання помістіть в барабан півсклянки соди. Вона посилить порошок і спрацює як пом’якшувач;
  • налийте в відсік для полоскання 125 мл 9% оцет. Він не тільки пом’якшить полотно, але і видалить з нього сторонні запахи.

Важливо: не використовуйте соду і оцет одночасно з відбілювачами. Це може зіпсувати постільну білизну. Крім цього краще вибирати нижній поріг температури і віджиму, щоб менше травмувати тканину.

Постільна білизна колеться: що робити з проблемою

При бажанні можна зробити домашній кондиціонер. Його можна використовувати як окремо, так і разом з магазинним. Для цього змішайте склянку соди зі склянкою води. Потім потрібно додати 6 склянок оцту, перемішати і через деякий час влити ще стільки ж. Щоб надати розчину приємний аромат, можна додати 20-25 крапель улюбленого ефірного масла. Зберігати засіб краще в герметичній ємності.

Якщо після прання білизна все одно колеться, то можна її відпарити. Зараз навіть найдешевші праски володіють цією функцією. Для посилення ефекту можна також злегка підсолити воду.

Вас також можуть зацікавити новини:

Як часто потрібно прати постільну білизну? Розбираємося з мікробіологом

У Великобританії провели незвичайне дослідження за участю двох тисяч респондентів. З’ясувалося, що в консервативній і багатій традиціями Англії третина населення змінює постільну білизну тільки раз на рік! Як ставляться до постільної гігієни українці і як часто важливо міняти постільну білизну, розповіла в програмі “Ранок з Україною” на телеканалі “Україна” мікробіолог Оксана Вольська.

Чому важливо часто міняти постільну білизну

Чому важливо часто міняти постільну білизну / Фото: Pexels

Більшість людей навіть не уявляють, які монстри чекають їх в ліжку. На наших тілах живе незліченна кількість різних бактерій і грибків, більшість з них нешкідливі, але ліжко – ідеальне місце для їх розмноження, особливо за рахунок вологи, яка накопичується, поки ми спимо.

Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території

Заборона на пересування країною для військовозобов’язаних – всі деталі

Ракетні удари по мирних українськиих містах – липень 2022

Ядерний тероризм Росії

Третину свого життя ми проводимо уві сні – 8 годин на добу. І тому хочеться спати завжди в чистому і затишному місці.

По-перше, в постільній білизні можуть бути грибки, по-друге, часта зміна постільної білизни корисна для тих, хто страждає від астми, дерматитів, алергії і так далі.

Як правильно доглядати за постільною білизною

Чому важливо часто міняти постільну білизну / Фото: Pexels

Сьогодні можна вибрати постіль різних кольорів, фактур і складу тканини: бязь, сатин, бавовна, махра, фланель, поліестер, льон.

Експерти радять в прохолодний період вибирати ліжко з сатину, а в літній час – бавовняну.

Звичайно, у кожного є свої методи догляду за своєю постільною білизною, але мало хто підозрював, що правильно робить це меншість.

“Постільну білизну потрібно прати не рідше ніж раз на тиждень. Потрібно постійно провітрювати постіль. Після того, як прокинулися, треба швиденько винести білизна на балкон і витрусити, якщо є можливість – залишити на прямих сонячних променях, – розповіла мікробіолог Оксана Вольська. – Скоро зима, морози, в цей час для того, щоб убити пилового кліща, потрібно винести постіль на мороз “.

А ще чиста постіль допомагає заснути. Особливий комфорт, запах чистоти – сон огортає, і людина засинає, відчуваючи себе в безпеці. Більшість людей стверджують, що нічні тривоги залишають їх, як тільки вони поміняють постіль.

Народні прикмети про постільну білизну:

  • якщо застелити ліжко навиворіт і поспати на ній – чекайте неприємностей;
  • не варто міняти постільну білизну в релігійні свята або в неділю. Кращий день для цього – субота;
  • білизну потрібно прати в понеділок – це забезпечить міцний і спокійний сон. Практична сторона цієї прикмети в тому, що в давнину за тиждень – якраз до суботи комплект білизни встигав висохнути.

Як правильно вибрати постільну білизну – дивіться відео:

Про автора

admin administrator