Холодильник працює але не виключається

Авторadmin

Холодильник працює але не виключається

Холодильник не включається

Як би тихо не працював холодильник, ми все одно це чуємо. Потрібно пам’ятати про те, що якою б не була надійною техніка, вона все-таки може вийти з ладу. Якщо вдома стало зовсім тихо, то це тривожний сигнал. Значить, зламався холодильний агрегат. Коли ви занадто довго не чуєте звуків працюючого мотора, то побутова техніка вийшла з ладу, і збереження продуктів знаходиться під загрозою.
Хоч би яка була причина, яка призвела агрегат до поломки, в такій ситуації ви повинні реагувати оперативно і не втрачати дорогоцінний час. В іншому випадку зволікання неминуче може закінчитися псуванням зберігаються в холодильнику продуктів. Можна спробувати самостійно розібратися з виниклою проблемою.

Що можна зробити самостійно

Для цього зробіть наступне:

Якщо в холодильному агрегаті горить світло, і в камері при цьому тепло, то доцільно перевірити установку. Коли холодильник на поверхні підлоги варто нерівно, тоді його дверцята не прилягають щільно, пропускаючи всередину тепле повітря. Моделі з електронним управлінням «розуміють», що морозити марно, і просто припиняють роботу мотора. Відповідний код помилки можна побачити на дисплеї. Тому холодильники марки Ariston практично завжди підлягають ремонту

Коли в холодильнику світло згасло, то потрібно перевірити по черзі

Можливо, що несправність криється тут. Якщо, проте, шнур виявиться цілісним, а не пошкодженим, і вилка з розеткою працюватимуть справно, значить, пошуки причини виниклої несправності слід продовжити.

Щоб самостійно перевірити справність роботи терморегулятора і кнопки розморожування ви можете зробити наступне:

перевірте, загоряється лампочка усередині холодильної камери. Якщо вона горить, а холодильник все одно відмовляється працювати. Тоді до наступного кроку ви можете переходити, тільки якщо у вас є технічні знання, хоча б на базовому рівні.

До терморегулятора підводяться 2 дроти, які з’єднані між собою клеми. Спочатку клему необхідно зняти.

Потім виконати замикання 2-х проводів. Якщо холодильник при цьому став працювати. Тоді просто робимо заміну терморегулятора.

кнопка розморожування перевіряється аналогічним способом.

Коли модель холодильника була випущена в минулому столітті, то, якщо агрегат не включається, і зовнішній огляд не дав ніяких результатів, то, швидше за все, поломка сталася всередині. Тоді рекомендується відключити пристрій від мережі, витягнути з холодильника продукти, які можуть швидко зіпсуватися і викликати професійного майстра .

Причини, які можуть пояснити, чому холодильник не включається

Якщо розглядати причини, які викликають дану проблему, то вони можуть бути найрізноманітнішими. До них відносяться досить серйозні: наприклад, поламався мотор, і незначні такі, як несправні датчики. Якщо відключили електроенергію, то холодильник теж включатися не буде.

Тут у неспеціаліста без знань і досвіду розібратися в проблемі грамотно шансів немає, так як для цього потрібне спеціальне діагностичне обладнання. Якщо його немає, можна тільки зробити коло проблем вже. Рекомендується ні в якому разі не намагатися відремонтувати агрегат самому, ви можете погіршити становище. Після такого втручання далеко не кожен майстер візьметься полагодити техніку, та ще й дати на це гарантію.

Ознаки поломки, за якими можна судити про можливі проблеми

  • Якщо всередині холодильника горить світло, але при цьому не працює мотор. Або лунають клацання, що свідчать про безуспішні спроби мотора завестися, то, значить, перегорів компресор. Лунають клацання видаються пускозахисна реле, яке відповідає за те, щоб мотор вмикається і вимикається. Холодильник також може включатися, але відразу ж вимикатися. Дана несправність усувається повністю, якщо зробити заміну мотора-компресора.
  • У електромеханічної моделі холодильного агрегату є світло, а мотор не працює. Час від часу лунають клацання. В цьому випадку, швидше за все, прийшов час міняти терморегулятор або термостат, який визначає температуру в холодильнику. У центр управління не подається ніякої інформації про те, що всередині стає занадто тепло, тому не включається мотор. Потрібно замінити термостат.
  • У моделі з електронним управлінням світло горить, але не працює мотор. Однією з причин даної несправності може стати поламаний повітряний датчик в камері холодильника. Керуючий центр не отримує від нього відповідного сигналу про підвищення температури до критичної позначки, після якого мотор приводиться в дію. Потрібна заміна повітряного датчика. Особливо часто подібна несправність зустрічається в холодильниках Атлант .
  • Не горить світло, і не запускається побутової холодильник. Найбільш вірогідною є поломка, яка сталася в пускозахисна реле. Потрібно провести заміну деталі, яка вийшла з ладу.
  • Холодильний агрегат не включається взагалі. При цьому світло в камері холодильника може горіти або може не загорятися. Схоже на те, що збився модуль управління. У даній ситуації проблема торкнулася самого «мозку». Дані від датчиків до нього надходять, але він отриману інформацію і не виконує жодних, чи не робить відповідних висновків і не віддає мотору команду на охолодження. Потрібно виконати перепрошивання керуючої плати або замінити її.

Діагностика, яка може привести до омани

На жаль, діагностику за гарячою або непалаючої лампочці не можна назвати досить інформативною. Наприклад, якщо стався стрибок напруги в мережі, то повітряний датчик може вийти з ладу. Світло при цьому повинен горіти. Однак його не буде, якщо лампочка теж перегоріла. В даному випадку відсутність світла може стати лише причиною омани.

Це, значить, самостійно, спираючись тільки на зовнішні ознаки, провести діагностику вкрай складно. Даний процес буде скоріше нагадувати російську рулетку. Розібратися зможе тільки майстер, у якого є багаторічний досвід. Тому він швидко зможе знайти причину несправності і усунути її.

Можливість більш точного визначення несправності

Спробувати визначити, де точно криється поломка, за допомогою способу, наведеного нижче, можуть тільки ті, хто близький до техніки. Це дасть можливість зорієнтуватися заздалегідь, у скільки обійдеться майбутній ремонт. До виходу двигуна з ладу можуть привести

  • замикання обмотки або її обрив
  • замикання на корпус компресора

Причину можна визначити, якщо перевірити контакти електродвигуна за допомогою омметра. Опір менше 20 Ом свідчить про замиканні витків обмотки.

Якщо не допомогло, залишається тільки перебрати мікросхеми та контактні групи. Швидше за все, десь окислились контакти. Буде потрібно витратити досить багато часу на це. Але якщо це єдиний спосіб повернути колишню працездатність агрегату, то це того варто.

Всі методи пошуку поломок в холодильнику зводяться до наступних:

  1. Перевіряється напруга в електромережі.
  2. Потрібно перевірити, чи горить лампочка всередині холодильної камери, коли дверцята відкриті. Якщо вона не загоряється, то можна спробувати включити агрегат в іншу розетку, яка точно є робочою. Огляньте вилку і шнур.
  3. Коли лампочка горить, то, напевно, вийшов з ладу терморегулятор. Знаходимо 2 дроти, що йдуть до терморегулятора, і замикаємо їх. Якщо холодильник заробив, то робимо заміну терморегулятора.
  4. Якщо причина не в регуляторі, то знімаємо захисне і пусковий реле, щоб їх обмотки продзвонити омметром. Якщо вони не прозваниваются, замініть реле. (Часта несправність холодильника Бош )
  5. Не отримавши результату, зверніть увагу на компресор. Той, хто знає, як працювати з електродвигунами, зможе перевірити і цілісність обмотки компресора. Всі 3 контакту повинні продзвонювати, а замикання на корпус бути не повинно. Якщо ви виявили замикання або при перевірці опір склало менше 20 Ом між перевіряються контактами, то компресор слід відремонтувати в сервісному центрі.
  6. Коли дефекти виявити не вдалося, залишається тільки несправність електронних схем холодильного агрегату. А тут без професійного фахівця вже обійтися ніяк не можна.

Чому не відключається холодильник?

Що робити, якщо не відключається холодильник? Таке питання хвилює багатьох людей. Поломка холодильника зазвичай асоціюється з повним його відключенням. Але досить поширена проблема – холодильник працює постійно і не відключається. Нормальна робота агрегату повинна відбуватися з циклічністю в 15-20 хвилин, протягом години техніка повинна перебувати в спокої 3-4 рази. Якщо в приміщенні жарко, компресор холодильника може працювати і більш тривалий час, але мінімум один раз на годину він повинен відключитися.

Чому не вимикається холодильник

У разі коли мотор постійно працює і не відключається, поломка зовсім не обов’язкова, зазвичай це виникає з кількох технічних і зовнішнім факторам . Розглядаємо основні неполадки і повертаємо холодильника можливість відключатися.

Поширені причини некоректної роботи:

  • поломка реле,
  • несправність термостата,
  • поломка плати, можливо терморегулюючого контуру,
  • зношені ущільнювачі на дверях,
  • витік фреону,
  • засмічені капіляри магістралі циркуляції фреону,
  • недотримання температурного режиму в приміщенні або розміщення холодильника поруч з джерелами тепла,
  • негерметичні закриття дверцят,
  • включення режиму швидкого охолодження або супер заморозки.

Розглянемо кожну причину докладніше, для того щоб ви самостійно могли усунути будь-яку з цих неполадок.

Холодильник працює без зупинки і при цьому сильно морозить. У тому випадку, якщо холодильник постійно працює і не відключається, без перерви морозить, слід перевірити заморозку. Якщо режим виявився включеним, достатньо його відключити, несправність буде усунена. Не всі сучасні холодильники мають цю функцію, але, наприклад, у моделей Індезіт або Атлант режим супер заморозки є.

Чому холодильник не відключається, якщо заморозка відключена? Можливо, некоректно працює контролюючий термостат або компресор. Якщо проблема в компресорі, можливий збій через заліпшіе реле, компресор не може працювати відключаючи, йому заважають контакти реле, прікіпевшіх один до одного. Якщо компресор в порядку, можливо, зламаний сам термодатчик, через це відбувається постійна заморозка. Якщо холодильник оснащений електронним управлінням, швидше за все, в платі управління стався збій.

Замороження в звичайному режимі, але холодильник не вимикається. Ця проблема може бути пов’язана з зносом ущільнювачів з гуми на дверях. Внаслідок цього агрегати працюють безперервно і не відключаються.

Можливий витік холодоагенту, який потрібен для правильної роботи приладу. Компресор повинен постійно підтримувати потрібну температуру, нагнітаючи фреон. Через його витоку він може працювати і не відключатися.
Ще одна відповідь на питання, чому не відключається холодильник. Можливо, в приміщенні досить жарко або холодно. Неправильний температурний режим призводить до збою в роботі пристрою. Чи не відключається холодильник і через засмічених магістралей циркуляції холодоагенту, вони можуть мати занадто маленький діаметр.

Що робити, якщо холодильник не вимикається

Крім всіх цих поломок, існує ще людський фактор: несвоєчасна розморожування, розморожування неприродним шляхом, механічні пошкодження. Якщо неправильно поводитися з технікою тягне за собою серйозні поломки. Не варто забувати про елементарні правила по експлуатації холодильника. Не допускайте намерзання льоду і не прискорюйте розмороження. Частота розморожування вказана в інструкції. А зробити її можна тільки одним способом: вимкнути живлення, відкрити дверцята і дочекатися, поки лід самостійно відтане.

Виникла несправність потрібно обов’язково усунути.

Відмова від ремонту може привести до серйозної поломки. Якщо мотор працює без перебою, то рано чи пізно він вийде з ладу. Незначний дрібний ремонт може обернутися заміною дорогою деталі, адже, наприклад, компресор на холодильник Самсунг або Атлант може коштувати половину вартості всього агрегату.

Як правильно повести себе в цій ситуації? Природно є варіант самостійно провести ремонт холодильника. Навіть якщо ви правильно встановіть компресор і термостат, існує ймовірність того, що незабаром деталь зламається. Потрібні певні навички, навіть для установки нового ущільнювача. Слід все-таки звернутися в сервісний центр за допомогою замість самостійного ремонту.

Якщо ви власник дорогого холодильника, радимо проводити ремонт техніки в фірмовому центрі. Фахівці з ремонту зможуть в найкоротші терміни з’ясувати, чому не відключається агрегат, виявлять причини і усунуть їх. Ремонт в фірмовому сервісному центрі надійніший.

Якщо термін гарантійного талона не закінчився, то не намагайтеся самостійно ремонтувати холодильник тим більше не можна. В цьому випадку у вас не буде можливості використовувати гарантійне обслуговування, безкоштовний ремонт. Щоб уникнути додаткових витрат, не варто забувати про гарантії.

Схожі статті:

Про автора

admin administrator