Огірки не ростуть плоди що робити

Авторadmin

Огірки не ростуть плоди що робити

Огірки: чому плоди стають гіркими і що робити – 7 основних помилок догляду

Улюблені домашні огірочки – найсмачніші, літні, напоєні сонцем, вмиті вранішньою росою. Усі з нетерпінням чекають, коли можна буде нахрумтітися досхочу солоденькими ніжними плодами. У розпал сезону їх уже багато, можна їсти скільки завгодно, і маринувати, і заквашувати і робити малосольні, прихильники здорового харчування влаштовують собі огіркові дні. І як прикро, коли замість рівних зелених плодів виростають криві, пузаті, з порожнечами, круглі, гачком, та ще й гіркі огірки. Чому вони раптом стають такими негарними та несмачними? Чого їм не вистачає? В чому причина?

Насіння та розсаду висаджують повсюдно і на грядках, і в теплицях, і на балконах, і в контейнерах на домашніх підвіконнях. Незважаючи на те, що огірки у нас традиційно вирощують покоління городників – їхня агротехніка не така проста як здається городникам-початківцям. То в огірків жовтіють листя, то вони цвітуть, але не зав’язують плоди, то вони ростуть дрібними і неправильною форми, а то й стають гіркими. Давайте розбиратися разом у причинах гірких огірків і що робити, щоб вони були солоденькі.

Чому огірки гірчать?

Є така чудова речовина – кукурбітацин, вона допомагає огіркам благополучно рости, а нам полегшує їхнє вирощування. Але все добре в міру. Коли кукурбітацину в огірках стає більше, ніж потрібно – ось тоді і з’являється той гіркий смак плодів. Іноді, достатньо зрізати шкірку і кінчики огірків, щоб прибрати гіркуватість, а іноді у плодів гірчить вже вся м’якоть повністю.

У процесі еволюції огірки виробили захисний механізм, який робить саму рослину та плоди – несмачними, ними менше цікавляться шкідники та тварини, тому плід може повністю дозріти і дати насіння. Відомо, що кукурбітацин виробляється в рослинах сімейства баштанних, до яких належить і огірок – за певних агротехнічних, погодних та природних умов, а також передається у спадок наступним поколінням через насіння. З одного боку, завдяки цій речовині в стеблах і листі, огірки менше схильні до враження шкідниками і нам простіше їх виростити з мінімумом обприскувань. З іншого боку, на помилки агротехніки, як тільки вони відчувають загрозу виживанню – огірки реагують появою гіркоти вже й у плодах. Тому догляд за рослинами має бути досить ретельним, правильним та постійним. Тобто чим здоровішими, сильнішими буду кущі, тим менше в них буде гіркоти.

Чи можна їсти гіркі огірки? Чи є шкода кукурбітацину для людини? Гіркі огірки можна спокійно їсти, деякі навіть люблять легку гіркуватість, ця речовина вважається навіть корисною.

Що робити з гіркими огірками та як прибрати гіркоту? При маринуванні та квашенні гіркота сама йде під дією солі та високих температур, і потім не впливає на смак готових огірків. Можна попередньо вимочити плоди в холодній воді кілька годин, їхній смак стане кращим. Але, звичайно, смак у свіжих салатах після такої обробки вже не той.

Повернемося до агротехніки та навчимося вирощувати врожайні, смачні та гарні

Чому огірки ростуть гіркими – виправляємо помилки агротехніки

1. Надлишок освітленості – спека, сухі вітри

Проблема: на відкритих ділянках, сонці, при жарких висушуючих вітрах – огірки відчувають сильний перегрів. Навіть за хорошого поливу огірки бувають гіркі. Чому? Причина у повітряній посусі. У гарячому та сухому повітрі волога занадто швидко випаровується з листя. Від природи компактна коренева системам огірка – фізично не може подати в надземну частину достатньо води за таких умов. Рослина відчуває стрес зневоднення та реагує на це різким підвищенням кукурбітацину, плоди стають гіркими.

Рішення:

  • По можливості огірки не варто вирощувати на ділянках під прямим сонцем, вони краще ростуть при розсіяному світлі з легкої напівтіні.
  • На відкритих грядках найчастіше вирощують огірки у розстил, горизонтально. Так рослина краще притіняє себе сама. Але такий спосіб вважається менш ефективним, ніж при вертикальній посадці на шпалері – менш врожайним і більш трудоємний. І часто огірки все одно відчувають серйозний перегрів, кущі швидко старіють, і навіть хороші гібриди не можуть повною мірою проявити свої високі характеристики та гірчать.
  • Теплиці теж потребують затінення у спекотні періоди.
  • Додаткове спеціальне затінення дозволяє знизити перегрів та надлишок освітленості, для цього використовують агроволокно, найкращим рішенням буде навіс із затінюючої сітки.

2. Нестача світла та тепла

Проблема: Огірки люблять яскраве розсіяне, хоч і непряме сонячне світло. При нестачі освітленості огірки теж стають гіркими та ще й водянистими, загальна врожайність значно знижується.

Рішення:

  • Вибирайте для огіркових грядок та теплиць добре освітлені місця.
  • При весняному та осінньому вирощуванні, коли світловий день вже недостатньо довгий, будьте готові штучно досвічувати огірки, особливо на домашньому підвіконні.
  • Протягом сезону – вчасно знімайте матеріали, що затіняють, коли немає сильної спеки.
  • Проріджуйте і формуйте кущі за потреби, щоб вони не затіняли самі себе.

3. Недостатній та надмірний полив

Проблема: Найбільш органічно огірок почувається у теплих вологих тропіках, де завжди тепло, але не спекотно, волого, але не мокро, різниця температур день-ніч – дуже помірна. За наших українських умов рослині доводиться пристосовуватися. І при неправильних поливах огірки починають у прямому розумінні протестувати та давати гіркі плоди. При нестачі вологи шкірка стає сухою, жорсткою і гірчить навіть у найменших огірків. Якщо вологи в ґрунті та повітрі замало, молоді зеленці не можуть нормально сформуватися, залишаються дрібними, а в огірках, що підросли, утворюються порожнечі і з’являється помітна гіркота. При постійному надлишку вологи ніжне коріння огірка швидко уражається гнилями і не тільки плоди гірчать, а й саму рослину можна швидко втратити. Великі стреси рослина відчуває і під час поливу холодною водою.

Рішення:

  • Чим полити огірки, щоби не гірчили? – запитують у наших консультантів. Теплою водою. Приготуйте воду для поливу заздалегідь, вона має прогрітися до температури 22-24°С. Не можна лити під огірки воду зі свердловини чи колодязя. Ідеальним буде регульований краплинний полив.
  • У відкритому ґрунті мульчуйте посадки для збереження вологи у ґрунті.
  • Дотримуйтесь оптимального режиму поливу для кожного періоду розвитку рослини та відповідно до погодних умов. Навесні, поки немає спеки та огірки ще маленькі і до появи перших квіток, достатньо буде поливів до 1-2 разів на тиждень, кожні 4-5 днів. Коли рослини вже активно плодоносять, але температури не перевищують 25-26°С – поливи роблять через день, а в спеку – щодня. При похолоданні – знову скорочуйте поливи.

Важливо, щоб земля промокала хоча б на 25-30 см, полив не має бути поверхневим. Інакше, коріння формуватиметься тільки у верхньому шарі ґрунту, і при найменшій перерві в поливах – вони пересохнуть і огірки стануть гіркими.

4. Різкі перепади температури

Проблема: велика різниця денних та нічних температур дискомфортна для огірків. А як ви вже знаєте, на це вони відповідають появою гіркоти у плодах. Огірки дуже теплолюбні, добре розвиваються при температурі 22-26°С. Вони не люблять ні перегріву, ні холоду, при +10°С у них повністю зупиняються у розвитку. При різких коливаннях температур рослини не можуть нормально засвоювати елементи живлення із ґрунту.

Рішення:

  • Оптимальним рішенням буде вирощування огірків в окремій телиці на вертикальній шпалері або підв’язування. Зверніть увагу, що огірки та помідори – не найкращі сусіди по теплиці. Але якщо вже немає іншого виходу – читайте, як оптимізували умови вирощування в теплиці для кожної рослини.
  • У спеку прикривайте огірки затінюючою сіткою, в холод – утеплюйте агроволокном.
  • Провітрюйте теплицю, щоб вдень не було надто спекотно. Увечері закривайте двері та вікна, щоб тепло довше зберігалося.

5. Недостатні та надлишкові підживлення

Проблема: нестача елементів живлення теж призводить до того, що огірки ростуть гіркими. Для гарного росту та смакових якість плодів однаково погано як недолік, так і надлишок добрив. Також гостро рослини можуть реагувати не брак мікроелементів – бору, магнію, цинку та інших.

Рішення:

  • Як добрива використовуйте не тільки органіку, а й мінеральні комплекси для огірків. Вони містять усі необхідні елементи в оптимальному співвідношенні.
  • Для додаткового підживлення та зволоження листя є спеціальні водорозчинні добрива Аква для огірків, їх можна використовувати для позакореневого підживлення і поєднувати з поливами, додавати в систему поливу.
  • Дотримуйтесь рекомендованих норм внесення добрив. Не перевищуйте дозування, це призводить до того, що огірки гірчать, хворіють та втрачають якість плодів.

6. Неправильний вибір сортів, насіння від випадкових продавців

Проблема: як ви вже знаєте, кукурбітацин – це захисний механізм огірків і ця властивість передається насінням у спадок наступним поколінням, особливо якщо рослини пережили стрес при вирощуванні. Є безліч «народних порад» таких як – не брати насіння з гіркого огірка, або брати тільки з нижньої частини, ближче до квіточки, а не плодоніжки, тому що там найгіркіший «хвостик».

Рішення:

  • Здорова думка тут у тому, що справді є сорти, у яких в процесі селекції схильність до утворення кукурбітацину мінімізована. Вони менш схильні до гіркоти в плодах, ніж «бабусині сорти».
  • А є сучасні гібриди, у яких гіркота відсутня генетично. Тому краще купувати насіння сучасних сортів огірків, а партенокарпічні гібриди – порадують вас і високою врожайністю та стійкістю до основних захворювань. Докладніше про те, як вибрати краще насіння огірків – читайте у публікації. Окремо рекомендуємо звернути увагу на сорти для засолювання та маринування.

Важливо: не потрібно випробовувати навіть найкращі сорти огірків на міцність – чи стануть і вони гіркими, якщо не дотримуватись правил агротехніки. Сучасні гібриди можуть згладити та стерпіти деякі похибки в агротехніці, вони дуже врожайні та стійкі до хвороб. Але, без поливів, на холоді та в спеці – будь-які огірки будуть несмачними, кривими та маловрожайними. Їм потрібен нормальний догляд.

7. Стресові ситуації: хвороби, шкідники, механічні ушкодження

Викидом кукурбіцитину огірки реагують на будь-які стреси та плоди стають гіркими. Тому, вчасно захищайте рослини від шкідників, комахи ранять пагони та заносять інфекцію, використовуйте біопрепарати в період плодоношення.

При збиранні врожаю будьте обережні з огірковими гілками, плоди зрізайте чистим і гострим секатором, не рвіть, не топчіть пагони. Не можна перевертати або заламувати пагони огірка, травмувати листя. Для зручного збирання великого врожаю рекомендуємо зручний сектор із тонкими кінчиками або спеціальні ножиці.

Так, для того, щоб виростити багато чудових хрустких огірків, потрібно трохи повозитися. Але, сучасні сорти – варті того, і за гарний догляд вони віддячать вам дуже солодкими та красивими плодами.

Що робити, якщо огірки погано ростуть?

Новачки в городній справі можуть зіткнутися з тим, що посаджені ними огірки не ростуть. Проблема може виникнути в різні періоди розвитку: на стадії сіянців або розсади, під час цвітіння або плодоношення. Зупинитися в зростанні можуть рослини, посаджені в теплиці і у відкритому грунті. Нижче розглянуті причини того, чому огіркові кущі перестали рости, і даються поради про те, що робити в такій ситуації.

Чому огірки погано ростуть: основні причини

Найчастіше огірки не ростуть або не починають плодоносити тоді, коли порушені правила агротехніки при посадці або догляді за культурою.

До помилок можна віднести:

  • посадку неякісних або непідготовлених насіння-
  • погану грунт-
  • неправильне місце посадки-
  • недостатнє освітлення-
  • порушення поливного режиму-
  • хвороби і комахи.

Розглянемо кожну причину.

Чи знаєте ви? Еквадорські огірки досягають розмірів дині.

погана грунт

На всіх стадіях вегетації огірків необхідна родюча земля, з якої вони отримують поживні речовини. Кисла і непітательной грунт не підходить і потребує попередньої підготовки. Нейтралізувати кислотність і вносити добрива потрібно ще з осені, під час перекопування ділянки. Якщо цього не зробити, сіянці не проросте або будуть рости дуже повільно. Такі рослини навряд чи дадуть плоди або вони будуть дрібними і некрасивими. Поганий для огіркової культури може бути грунт в теплиці, якщо її давно не оновлювали. Також не можна садити огірки на одній ділянці з року в рік. Грунт виснажується і стає бідним на корисні речовини, при цьому накопичуючи небезпечні хвороби і личинки шкідливих комах.

Чи знаєте ви? Європейці люблять гладкі огірки, а колючі вони називають «російськими огірками».

недолік освітлення

Огіркова культура світлолюбна. Особливо потребує великої кількості сонячного світла в період зростання розсади. Недолік освітлення можна визначити по слабких витягнувся паросткам, на яких жовтіють листя. Ці ознаки спостерігаються у розсади, ящики з якою стоять в місці з поганим освітленням, например не на сонячному підвіконні. Також рослини відчувають дефіцит освітлення, якщо густо посаджені. Вони затінюють один одного і тому повільно ростуть.

Погані посадочні насіння

Якщо зійшли не всі посіяне насіння, і не ростуть далі або розвиваються, але повільно, пізно вступають в плодоношення, швидше за все, причина криється в неякісному посадковому матеріалі.

Поганими можна назвати насіння:

  • пустотілі і безплідні-
  • зберігалися в поганих умовах-
  • заражені хворобами і не протруєне фунгіцидами-
  • зібрані в минулому році.

важливо! З однорічних насіння виростають кущі, які дають багато чоловічих квіток або пустоцвіту. Найбільш родючими вважаються 34-річні екземпляри.

неправильна посадка

До помилок садівника відносяться недотримання правил посіву насіння і посадки розсади.

Посадка неправильна, якщо:

  • насіння поглиблені більш, ніж на 2-2,5 см, через що сходи з`являться пізніше терміну або не з`являться взагалі-
  • рослини в теплиці або у відкритому грунті ростуть густо і затінюють один одного, перешкоджаючи доступу сонячного світла і свіжого повітря, тому вони слабкі, витягнуті, викидають багато пустоцвіту, тобто чоловічих квіток-
  • місце посадки знаходиться в тіні (під деревами), і кущам не вистачає освітлення-
  • в теплиці, де немає доступу комах, ростуть не самозапильних (партенокарпические), а бджолозапильний – зав`язі не утворюються.

Неправильний режим поливу

Огірок – вологолюбна культура. Вона може сильно постраждати, якщо ігнорувати правила поливу.

Уповільнити зростання рослин можуть такі порушення:

  • надмірне зволоження призводить до зупинки росту, загнивання кореневої системи і загибелі куща-
  • недостатнє зволоження (рідше 2 разів на тиждень), при якому грунт сильно пересихає, призупиняє розвиток молодих і дорослих рослин, вони засихають, листя жовтіє, а що утворилися зав`язі відвалюються зовсім маленькими-
  • полив холодною водою може привести до грибкових захворювань-
  • невідповідний спосіб поливу: сильний струмінь води з шланга оголює кореневу систему, позбавляючи її грунтової захисту і поживних речовин.

Захворювання і шкідники

Огірки можуть раптово зупинитися в рості, а також частково або повністю позбутися від зеленцов через захворювання (борошниста роса, антракноз) або які напали шкідників (павутинний кліщ, тля). Початківці городники можуть не відразу визначити, чому рослини ніяк не ростуть. Коли ознаки захворювання стають явними, починати лікування буває вже пізно.

Що потрібно робити?

Причин того, чому огірки погано розвиваються, погано цвітуть і плодоносять, багато. Визначивши точний діагноз, потрібно негайно діяти, щоб врятувати ситуацію.

Рекомендовані дії:

  1. Землю під огірки потрібно готувати заздалегідь. Чим можна підгодувати: восени під час перекопування внести органіку (торф, перегній або курячий послід), а навесні за 2 тижні до посадки – азотне мінеральне добриво (сечовину). Деякі садівники вносять добрива вже при посадці безпосередньо в лунки. У теплиці старий грунт слід замінити новим: зняти 20-сантиметровий шар землі, насипати стільки ж родючого грунту, трохи піску, перегною і перекопати.
  2. Насіння варто брати сухі і не торішні, а що пролежали 3-4 роки. При відборі посадкового матеріалу потрібно звертати увагу на зовнішній вигляд: однакового розміру і кольору, без ушкоджень і слідів цвілі. Навіть гарні насіння бажано підготувати до посадки: продезінфікувати розчином марганцівки або фунгіцидною засобом, обробити стимулятором росту і проростити на вологій серветці. Якщо насіння все-таки свіжі, то їх прогрівання стимулює цвітіння жіночих, а не чоловічих квіток.
  3. Дотримуватися правил посадки: не садити на одному і тому ж місці, ділянка вибирати сонячний, зберігати мінімальну відстань між розсадою не менш 20 см.
  4. Встановити правильний режим поливу: кожні 2-3 дні, але не рідше 2 разів на тиждень. Якщо рослини завмерли через перезволоження, потрібно відкласти полив на кілька днів до повного висихання грунту. Важливо, ніж поливати: тільки теплою відстояною водою. Не можна також сильним струменем зі шланга лити прямо під корінь. Ідеальний варіант – крапельний полив.
  5. При будь-якому порушенні росту (кущів прийнялося багато, але не ростуть, або плоди зав`язалися, але погано ростуть) необхідно ретельно оглянути кожну рослину на наявність ознак захворювання або присутності шкідників. Якщо виявлено хоча б один з підозрілих симптомів, слід одразу ж обробити всі кущі хімічними або народними засобами.

важливо! Якщо виявилося, що в теплиці посаджений бджолозапильний сорт, потрібно провести штучне запилення: м`якою щіткою доторкнутися до пустоцвіту (чоловічого квітки) і потім нею перенести пилок на жіночий квітка (з натяком на зав`язь).

профілактичні заходи

Профілактикою є правильна агротехніка:

  • садити в хорошу удобрення землю-
  • використовувати тільки якісне насіння, що пройшли попередню обробку фунгіцидами-
  • підбирати для посадки сонячний ділянку-
  • не садити поруч різні сорти, які потребують різного догляду-
  • дотримуватися правильної схеми посадки-
  • дотримуватися правильного режиму поливу.

Обов`язковою заходом профілактики є щотижнева підгодівля рослин:

  • на стадії розсади – азотовмісних добривом-
  • під час цвітіння і плодоношення – добривом з калієм, фосфором і магнієм.

Як визначити, якого добрива не вистачає:

  • листя грубі, плоди деформуються, на них ростуть колючки – недолік азоту, підгодувати сечовиною-
  • зеленці мають грушоподібної форми і погано наливаються, облямівка листя жовтого кольору – не вистачає калію, удобрити сульфатом калію або деревною золою-
  • листя буйна і красива, багато пустоцвіту, плоди якщо і з`явилися, то засихають – огірки «жирують» від надлишку азоту, його потрібно прибрати з раціону і підгодувати суперфосфатом.

Корисні поради городників

Досвідчені городники знають багато прийомів, як стимулювати ріст і плодоношення огірків.

Вони рекомендують:

  1. Робити обрізку кущів: основне стебло прищипнуть на рівні 1 м, а додаткові батоги – на 40-60 см. Це необхідно, тому що зародки плодів зав`язуються на бічних плетучи. Без прищипування може зав`язатися багато дрібних плодів, але у них не буде сил, щоб піти в зростання.
  2. Вчасно збирати урожай. Якщо цього не робити, зрілі огірки будуть забирати все соки рослини. Зародки нових зеленцов з`являться, але будуть висіти маленькими і не зможуть налитися.

Огірки зійшли і не ростуть – що робити?

Огірки вважаються простими у вирощуванні овочами, однак і вони іноді починають “вередувати”. Те погано зійдуть, то раптом перестануть рости, то плоди не зав’язуються, то гірчать. Сьогодні ми хочемо детально розповісти, чому огірки зупиняються в рості.

Щоб допомогти їм, спочатку потрібно з’ясувати, чому огірки не ростуть. Перелічимо основні причини.

Причина 1 – низька температура

Огірок – культура теплолюбна. Оптимальна температура, необхідна йому для нормального розвитку, – 23-25 ​​° С вдень і 15-18 ° С вночі. При температурі нижче 14 ° С ростові процеси огіркових батогів припиняються.

Помічено, що зростання рослини проходить в нічний час. З цієї причини зниження нічної температури до позначки нижче 14 ° С (а таке явище не рідкість в середній смузі в червні) призводить до того, що кущі перестають рости.

Що робити?
Якщо ваші огірки ростуть у відкритому ґрунті, то в період похолодання встановіть над ними дуги й укрийте плівкою або будь-яким нетканим матеріалом. Цей прийом дозволить захистити посадки від низьких нічних температур. При сильному зниженні температури на ніч можна покласти на грядки пляшки з гарячою водою. Такий спосіб підходить і для теплиць.

Причина 2 – нестача вологи

Огірок – рослина не тільки тепло-, але і вологолюбна. Недостатнє зволоження ґрунту часто призводить до того, що зростання кущів призупиняється. Особливо це актуально для піщаних ґрунтів, з яких дуже швидко випаровується волога.

Що робити?
Налаштуйте режим поливів. Огірки, що ростуть у відкритому ґрунті, в період посухи поливають через 1-2 дні. Кількості води повинно бути достатньо, щоб промочити ґрунт на глибину не менше 10 см – саме там знаходиться велика частина кореневої системи рослини.

Для тепличних огірків полив повинен бути ще більш частим. Зазвичай в теплиці рослини поливають щодня, у найспекотніші дні – двічі в день, рано вранці та пізно ввечері.

Поливати огірки потрібно теплою, відстояною на сонці водою. Її температура не повинна бути нижче 18 ° С.

Причина 3 – недолік азоту

Ще одна причина того, що огірки не ростуть, – нестача поживних речовин, найчастіше азоту. Саме цей елемент “відповідає” за зростання зеленої маси. На його дефіцит також вкажуть бліді, іноді жовтуваті, листові пластинки й тонкі жорсткі батоги.

Що робити?
Якщо причиною зупинки росту огірків став недолік азоту, то слід підгодувати посадки мінеральними або органічними добривами з високим вмістом даного елементу.

Прекрасно впорається з цією роллю сечовина : 1 ст.л. добрива розчиніть в 10 л води й обробіть рослини по листю.

Прихильники органічного землеробства можуть використовувати курячий послід. Щоб приготувати його настій, заповніть будь-яку місткість курячим послідом на 1/10 і долийте до верху води. Протягом 2-4 днів регулярно помішуйте вміст, а потім розведіть готову підгодівлю водою з розрахунку 1:10 і полийте посадки. Норма – 0,5-1 л на кущ.

Можна також використовувати розчин коров’яку: у відрі води розведіть 0,3-0,5 л органіки та полийте кущі. Норма – 1 л на одну рослину.

Азотне добриво можна зробити й з кропиви або іншої трави. Для приготування трав’яного настою третю частину місткості наповніть травою, залийте її доверху водою, поставте в тепле місце і настоюйте декілька днів. Потім розведіть водою з розрахунку 1 частина настою на 5 частин води та полийте цією підгодівлею посадки.

Причина 4 – загущеності посадок

У різних сортів огірків оптимальна відстань між рослинами буде відрізнятися. В середньому ж рослини садять на відстані 30-35 см – в ряду і близько 70-80 см – між рядами. Намагаючись використовувати кожен метр невеликої ділянки з користю, дачники часто висаджують огірки дуже близько один до одного. Це може стати причиною зупинки росту рослин. Річ у тому, що при занадто густій ​​посадці кущі отримують недостатню кількість світла і повітря, що уповільнює їх розвиток. Крім того, через поганий провітрювання рослини частіше піддаються захворюванням і нападу шкідників.

Що робити?
Можливі два варіанти розв’язання проблеми:

Прорідити сходи, видаливши зайві рослини. Можна спробувати пересадити зайві сіянці на інше місце, але огірки дуже погано переносять пересадку, тому шансів, що пересаджена рослина прийметься і дасть хороший урожай, небагато.
Щоб не виривати сіянці, але при цьому забезпечити їх достатньою кількістю світла і повітря, спробуйте вирощувати огірки вертикальним способом – на шпалері.
Вертикальне вирощування, на думку тих, хто його використовує, однозначно краще розведення огірків традиційним способом – в розстил.
Головні переваги шпалерного методу:

  • огірки рівномірно висвітлюються сонцем;
  • збирати плоди набагато зручніше, ніж з лежачих на землі батогів;
  • за рослинами простіше доглядати;
  • з невеликої площі можна отримати багатий врожай.

Причина 5 – нестача світла

Причиною повільного зростання сіянців може бути також неправильно вибране місце для огіркової грядки. Оптимальний розвиток цієї культури можливо лише на сонячному, захищеному від сильних і холодних північних вітрів ділянці. Може рости й плодоносити огірок і в півтіні, проте врожайність буде нижче, ніж на освітлених сонцем грядках.

Що робити?
Не саджайте огірки в тіні дерев, чагарників або біля високих рослин. Якщо все-таки виявилося, що сусідні високі рослини протягом цілого дня створюють огірковій грядці тінь, постарайтеся позбутися від них.

Захистити посадки від сильного вітру допоможе щільний кордон зі високорослих або кучерявих культур: соняшнику, кукурудзи або бобів, висаджених з північного боку огіркової грядки.

Причина 6 – неправильне формування

До зупинки росту може привести й надлишкова зелена маса рослини. З приводу того, видаляти пасинки на огірках чи ні, як формувати огірки – в одну батіг або кілька, серед городників немає єдиної думки. Однак в одному, мабуть, всі сходяться: огірковий батіг потрібно “засліплювати”.

Що робити?
Що таке “осліплення” огірків? Це видалення до висоти 4-5 листка всього: зав’язей, пасинків, вусів і листя. Даний прийом прискорює розвиток огіркового куща, спрощує догляд за ним і стримує розвиток захворювань.

Про різні способи формування огірків ми писали раніше.

Причина 7 – поява хвороб

Зупинка зростання огірків може статися і внаслідок захворювання рослин.

Чому огірки починають хворіти?
Найчастіше причини наступні:

  • заражений ґрунт, який перед посадкою не продезінфікують;
  • несприятливі погодні умови;
  • застій води;
  • недолік або, навпаки, надлишок поживних речовин у ґрунті та ін.

Що робити?
Щоб захистити огірки від хвороб, потрібно дотримуватися агротехніку і проводити профілактичні обробки рослин. Як профілактичний засіб добре зарекомендував себе біофунгіцид Фітоспорін, який ефективно захищає від збудників декількох десятків захворювань. Обробку даними засобом проводять протягом усього періоду вегетації.

Перше обприскування посадок виконують, коли у сіянців з’являється перший справжній листок.

Друге – через 2 тижні після першої.

Третє – перед самим цвітінням.

Після третьої обробки обприскування Фітоспорін проводять кожні два тижні .

Якщо ж на огірках вже з’явилися перші ознаки захворювань, потрібно переходити до більш рішучих дій. Про заходи боротьби з хворобами та шкідниками огірків ми писали раніше.

Дотримання нескладних правил агротехніки допоможе вам завжди бути з великим урожаєм огірків.

Про автора

admin administrator