Коли Покров двадцять першому році

Авторadmin

Коли Покров двадцять першому році

Коли відзначають Покрову Пресвятої Богородиці у 2023 році: нова дата свята

Цього року відбулася важлива для всіх православних віруючих подія. Помісний Собор Православної церкви України ухвалив рішення перейти на новоюліанський календар, який збігається із загальноприйнятим у європейських країнах. ПЦУ готувалася до переходу на новий стиль упродовж п’яти останніх років.

Коли відзначається Покрова Пресвятої Богородиці — нова дата

Україна переходить на новий церковний календар із 1 вересня 2023 року. Це означає, що з вересня всі церковні свята з фіксованою датою офіційно буде зміщено на два тижні раніше. Відповідно, якщо минулого року свято Покрови відзначалося 14 жовтня, то цього року цей день святкуватиметься 1 жовтня.

Покрова Пресвятої Богородиці — історія свята

В основу цього великого свята лягли перекази про видіння Пресвятої Діви Богородиці, яке відбулося в одному із храмів Константинополя. За описами, Свята Марія з’явилася до церкви у супроводі ангелів та інших святих, розпростерла над вірянами свій опромінений світлом омофор (тобто мантію, покров), який зняла з голови, і молилася разом з ними про мир.

З таких описів стає ясно, у чому сенс свята Покрова — християни вірять, що завдяки заступництву Божої Матері від міста відступили війська супротивника і його жителі були врятовані. З давніх-давен віряни цього дня просять Богородицю захистити їх від усіх бід і нещасть.

Раніше ми розповідали про рідкісну астрономічну особливість останнього дня літа, зокрема, про повний місяць — серпень 2023 року приніс їх цілих два. Вам може бути цікаво дізнатися, чому сьогоднішня повня називається “Блакитний Місяць” і які особливості сьогоднішнього дня.

Покрова 2023: нова дата свята та які заборони не можна порушувати

Якого числа Покров Пресвятої Богородиці відзначаємо цьогоріч, чому перенесли дату і що потрібно робити цього дня.

Покров Пресвятої Богородиці, або Покрова Пресвятої Богородиці – це велике церковне свято, пов’язане з переказами про чудесне явлення Діви Марії жителям Константинополя. Історію цієї події, яких традицій потрібно дотримуватися в цей день і що грішно робити – розповідаємо в матеріалі.

Покрова Пресвятої Богородиці – як з’явилося це свято і чому воно так називається

Свято Покрови Пресвятої Богородиці має дивовижну історію. Віряни згадують чудесне явлення Божої Матері, яке відбулося в середині X століття у Влахернській церкві Константинополя. У цьому храмі тоді зберігалися головний покров, риза та пояс Пресвятої Богородиці.

910 року Константинополь потрапив в облогу сарацинів – у будь-який момент місто могло впасти. Жителі, розуміючи, що ось-ось увірвуться солдати, знайшли притулок у Влахернському храмі і стали там молитися, зокрема й імператор Лев VI з імператрицею. Під час всенічного бдіння сталося диво: святий юродивий Андрій з учнем Епіфанієм побачили, як Божа Матір уклінно молилася за порятунок народу. Опісля Вона підійшла до Престолу, зняла з голови покривало і покрила ним усіх, хто молився в храмі. Покров сяяв у Її руках, а сама Богородиця стояла в оточенні ангелів і святих. Зникла Вона так само непомітно, а наступного ранку ворог відступив від міста. Є версія, що на морі здійнялася велика буря, яка знищила ворожий флот, за іншою версією – сарацинів розбило візантійське військо.

Як би там не було, але явлення Богоматері стало знаковим і після цього люди стали звертатися до Неї з молитвами про захист і покров. Так свято і отримало свою назву.

Коли Покрова Пресвятої Богородиці у 2023 році

Повна назва свята – Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Православна церква завжди відзначала його 14 жовтня. Але цього року, у зв’язку з переходом ПЦУ на новоюліанський календар, дата свята зсунулася на 13 днів раніше. У 2023 році Покров Пресвятої Богородиці відзначають 1 жовтня за новим церковним календарем та 14 жовтня – за старим.

Нагадаємо, що прийняття нового календарного стилю або збереження старого залишається правом релігійних громад і монастирів.

Про автора

admin administrator