Які є зелені водорості

Авторadmin

Які є зелені водорості

Зелені водорості: загальна інформація та характеристики

Відомо більше 100 тисяч видів водоростей. Вони поділяються на відділи: бурі, діатомові, червоні, зелені водорості. Всі вони є эукариотами, так як їх клітини містять ядро. Однак науці відомі й синьо-зелені водорості, які є прокариотическими організмами. За здатність до фотосинтезу їх колись зараховували до рослин, але тепер вони вважаються бактеріями і зустрічаються під назвами «цианей» або «ціанобактерій».

Зелені водорості належать до царства рослин і включають організми найрізноманітніших форм і розмірів. Найчастіше вони мешкають в прісних водоймах і зволожених регіонах, але зустрічаються і в солоних, і в солонуватих водах.

Існує кілька класів зелених водоростей:

  • ульфоциевые;
  • бриопсидовые;
  • хлорофициевые;
  • требуксиевые;
  • празиновые;

Їх розміри коливаються від декількох мікрометрів до двох метрів. Характерний зелений колір надає їм високий вміст хлорофілу. Крім нього, водорості містять пігмент лютеїн, неоксантин. З-за присутності каротиноїдів деякі з них мають червонуватий або помаранчевий відтінок.

Зелені водорості: загальна інформація та характеристики

Зелені водорості – один з найбільш численних відділів водоростей. Вони широко розповсюджені на нашій планеті і включають до 20 000 видів. Насамперед їх об’єднує колір основного пігменту, в іншому ж вони дуже різні. Давайте дізнаємося, які водорості – зелені. Які види і класи до них ставляться? Якими рисами вони володіють?

Головні ознаки водоростей

Водоростями ми зазвичай називаємо всі рослини, що живуть у воді. Вологу вони дійсно люблять, проте це далеко не єдиний їх ознака. Вони являють собою велику групу різних за походженням організмів, об’єднаних деякими загальними особливостями:

  • наявність хлорофілу;
  • фотоавтотрофность;
  • відсутність поділу тіла на функціональні частини;
  • відсутність покривної оболонки;
  • відсутність виразної провідної системи.

Водорості мешкають у вологій місцевості. Вони можуть жити у ґрунті, на поверхні землі, на корі рослин, у морях, океанах, болотах та інших водоймах. Вони є важливими учасниками екологічних і біологічних процесів. Саме з водоростей починаються морські і деякі наземні харчові ланцюжки.

За типом живлення вони є фотоавтотрофами. Це означає, що вони вміють виробляти органічні речовини з неорганічних і роблять це, використовуючи енергію світла і вуглекислий газ. Своєю діяльністю вони виробляють приблизно половину всього об’єму кисню, який виробляється рослинами.

Їх тіло називається таллом, або слоевищем. На відміну від тіла вищих рослин воно не розділяється на різні органи і тканини. І хоча зовні водорості можуть мати видимі стебла, коріння, листя – це всього лише обман. Всі їх частини складаються з клітин одного типу, які виконують одні і ті ж функції.

Про автора

admin administrator