Антуріум квітка як розмножити в домашніх умовах

Авторadmin

Антуріум квітка як розмножити в домашніх умовах

Як розмножити антуріум у домашніх умовах: виберіть один із 6 способів

Якщо ви є щасливим володарем квітучого антуріуму, то у вас може виникнути побоювання, що ця пишність може захворіти або загинути від неправильного догляду чи раптової інфекції. У навколишньому світі стільки мікроорганізмів, які можуть занапастити рослину. А якщо антуріум у вас у єдиному екземплярі? Краще вчасно подбати про його розмноження. Зайві екземпляри завжди стануть у нагоді, тому рано чи пізно ви замислитеся про розмноження антуріуму в домашніх умовах.

Розподіл великого куща антуріуму

Такий спосіб розмноження підходить для дорослого, куща, що добре розрісся. Зазвичай його здійснюють під час планової пересадки навесні. До речі, це добрий спосіб омолодити рослину, тому що з одного великого куща можна отримати близько десятка нових.

Відокремлені кущики повністю самостійні та легко приживаються в окремих горщиках. Якщо ви все-таки турбуєтеся про їх стан і приживання, то можна раз на тиждень обприскувати саджанці будь-яким біостимулятором (Корневін, Циркон і т.д.)

Перед процедурою добре поливаємо материнську рослину і даємо волозі вбратися. Потім акуратно виймаємо його з горщика, струшуємо ґрунт із коріння. Приступаємо до поділу куща і при цьому стежимо, щоб у кожного маленького кущика була своя точка росту, кілька листків і кілька розвинених коренів.

При розподілі куща будьте дуже обережні, намагайтеся розплутувати коріння, а не рвати і не розрізати ножем, тому що коренева система антуріуму дуже тендітна. Якщо ран не вдалося уникнути, обов’язково присипте їх корицею або активованим вугіллям.

Огляньте кущики: видаліть сухе і зів’яле листя, обріжте коріння, що підгнили. А далі розсадіть їх у невеликі горщики з ґрунтом, який ви зазвичай використовуєте при пересадці антуріуму (докладніше про те, як це зробити, читайте у статті Як пересадити антуріум). Слідкуйте тільки за тим, щоб коріння нових екземплярів було заглиблене так само, як і в материнській рослині.

Буває так, що молода рослина досить висока, і коріння поки не може її утримати – тоді використовуйте опори, щоб підв’язати стебло. Але передбачте такий сценарій заздалегідь, оскільки опора встановлюється до посадки у ґрунт, а не після.

Підбір добрив

На стадії активної вегетації кущам антуріуму потрібне підживлення. Поживні суміші достатньо вносити двічі на місяць. Купуйте у спеціалізованому магазині добриво для кімнатних декоративно-листяних рослин. Влітку віддайте перевагу спеціальним добривам для декоративно-квітучих культур. Це допоможе антуріуму (його ще називають квіткою фламінго і чоловічим щастям) рясно і довго радувати красивими бутонами.

На вигляд куща можете визначити, якого мікроелемента не вистачає рослині. Якщо йому мало азоту, то листя жовтіє. Потім вони засихають та опадають. Бутони при цьому дрібні, а пагони припиняють зростання. Часто кущі доводиться омолоджувати. Тут знадобляться знання про розмноження антуріуму за допомогою листя в домашніх умовах.

Укорінення бічних пагонів

Цей спосіб розмноження – природний, і закладений самою природою. Дітки утворюються як пагони від батьківської рослини. Відокремлюють їх при плановому пересадженні. Висмикувати відростки з антуріуму, що стоїть у горщику, не можна, оскільки постраждають коріння.

Буває, що відросток потрібний терміново, а до пересадки рослини ще далеко. Тоді можна, попередньо добре проливши рослину, акуратно вийняти її з горщика, максимально зберігаючи ґрунт, та відокремити «дітку». А потім повернути антуріум назад у горщик.

Так як «дітка» менш розвинена, ніж відокремлена рослина, то потрібно створити їй певні умови для кращого приживання. Горщики для розсади наповніть сфагнумом і добре зволожте його. Далі садимо в нього дітей і накриваємо їх поліетиленовими пакетами або пластиковими пляшками. Дотримуємося інших тепличних умов: температура не нижче 27 градусів, вологість – від 80 % і вище, максимальна освітленість, але не прямі сонячні промені.

Щодня на 15-20 хвилин знімайте покриття з посадок, щоб вони провітрювалися. Раз на 3-4 дні обприскуйте будь-яким біостимулятором. Приблизно через місяць молода втеча досить зміцниться, зміцніє і її можна буде пересадити у звичайний ґрунт.

Зволоження повітря

У природі антуріум росте в тропічних лісах, тому важливим є створення для нього відповідного мікроклімату. Він не може рости і цвісти у сухому приміщенні. Вам знадобиться зволожувач повітря чи інші перевірені методи. Ви можете пристосувати для такої процедури тацю з вологим керамзитом. Волога з нього випаровуватиметься, але не потрапить у горщик. Комфортно себе почуватиме рослина, якщо повітря навколо неї ви будете регулярно обприскувати. Тільки намагайтеся не потрапляти на листя, інакше це призведе до вапняного нальоту на них. Квітка після цього стає непривабливою.

Розмноження антуріуму від корінця

Цей вид розмноження є початковим етапом попереднього. Тільки при розмноженні втечею ми забираємо вже готову рослинку, а тут доведеться виростити її з кореня самостійно, тому спосіб витратніший за часом.

Для операції потрібне хороше коріння – потужне і здорове. Вони відокремлюються від материнської рослини під час пересадки. Далі відокремлений шматочок кореня міститься в пісок або перліт і накривається поліетиленом. Слідкуємо, щоб субстрат завжди був злегка вологим.

Процес нешвидкий, займає близько двох місяців. Зазвичай до зазначеного терміну з’являються 1-2 листочки, тоді можна зняти поліетилен з посадки. І лише через місяць молодий антуріум готовий для пересадки у звичайний ґрунт.

Коли це потрібно?

Найкраще вегетативне розмноження антуріуму поєднати з пересадкою. Кореневища ділять після цвітіння, інакше доведеться зрізати квітконоси. Без цього молодий антуріум швидше за все загине: рослина не зможе і підтримувати цвітіння, і вкоренитися.

Верхівковими або листовими живцями зі шматочком стебел розмножують рослини, якщо коренева система гине. Іноді на розпродажі купують стару квітку з стеблом, що витягся, який без омолодження цвісти не буде, тому верхівку зрізають і вкорінюють.

Антуріум, що росте як ліана, лазить розмножують живцями з одним або двома міжвузлями в кінці весни, намагаючись не пошкодити повітряне коріння.

Зверніть увагу! Отримане самостійно насіння висаджують відразу після дозрівання, незалежно від сезону. Через погану схожість чекати весни не варто.

Живцювання

Це теж один із найпростіших і найчастіше застосовуваних способів. Живцювання найкраще проводити навесні. Для операції потрібні стебла завдовжки від 15 см і більше, на яких є щонайменше 2-3 листи. Сам черешок є частиною стебла з листочком на ньому. До речі, сам аркуш можна видалити.

Місце зрізу на материнській рослині необхідно знезаразити золою чи йодом. Готові живці залишаємо на повітрі на 15-20 хвилин для просушування. Далі саджаємо їх у пластикові стаканчики зі сфагнумом. Не забудьте зробити в дні склянок отвору для стоку води.

Інший варіант – вирощувати живці у воді. Але пам’ятайте, що вода має бути теплою, очищеною, і міняти її потрібно щодня. Можна додавати у воду кілька крапель біостимулятора. Слідкуйте, щоб у воді чи моху знаходилося не більше 4-5 см нижньої частини живця.

Для створення тепличних умов накриваємо склянки поліетиленом. Постійно перевіряємо зволоженість сфагнуму.

Коріння з’являються зазвичай через тиждень, а коли вони досягнуть 2-3 см завдовжки, молоденькі антуріуми можна буде висадити у звичайний ґрунт. При цьому горщики повинні бути маленькими, інакше ґрунт закисне, а рослина вразить гниль.

Детальніше про те, як розмножити антуріум живцюванням, дивіться у відео:

Полив рослин

Антуріум дуже любить воду. Іноді може тривалий час перебувати у воді без грунту. Поливати квітку потрібно рясно. Дотримуйтесь золотої серединки: зайвим або пересушеним ґрунтом можете нашкодити рослині. Регулярно перевіряйте піддон, щоб у ньому залишалася зайва вода.

Проводьте полив, як тільки помітите підсихання верхнього шару ґрунту. Якщо в приміщенні дуже жарко, то збільшуйте зрошення, а при низькій температурі зменшуйте. Для літнього періоду достатньо двох поливів на тиждень. Взимку обходьтеся одним разом. Застосовуйте для поливу м’яку теплу (дощову або відстояну) воду. Не використовуйте вапняну воду, адже антуріуми люблять кислі субстрати.

Пророщування насіння

Спосіб дуже трудомісткий і непопулярний у квітникарів. Великий ризик, що взагалі нічого не вийде або що вирощене потомство не успадкує від батьківської рослини його властивостей, оскільки багато домашніх сортів – гібриди.

Але якщо ви все-таки вирішили розвести антуріум таким чином, налаштуйтеся на те, що перше цвітіння ви побачите не раніше ніж через 3 роки.

Де взяти насіння? Вони продаються у будь-якому квітковому магазині. При виборі дивіться на придатність: якщо насіння більше півроку, то шанс на схожості мінімальний. Оптимально – 3 місяці між збором та посадкою.

Можна отримати насіння та самостійно за умови, що у вас в будинку 2 антуріуми. Коли зацвіте перший, акуратно збираємо з качана на листок паперу пилок і поміщаємо в холодильник. Чекаємо, коли зацвіте другий, а потім ваткою розподіляємо пилок по його качанах, рухаючись у різних напрямках.

Процедуру треба повторити щонайменше 4-5 разів. Якщо у вас все вийшло, то через місяць качан почне пухнути. Плід визріватиме приблизно рік. Дозріле суцвіття буде зеленувато-коричневим, а ягоди дуже темними. Тоді суцвіття зрізаємо, виймаємо насіння і сушимо його 3-4 дні. Чим раніше ви посієте отримане насіння, тим краще.

Для кращої схожості висіваємо насіння в торф, попередньо вимочивши їх у блідо-рожевому розчині марганцівки 15-20 хвилин. Посадку накриваємо поліетиленом, організуємо яскраве світло та 25-градусну температуру повітря. Ідеально буде, якщо ви зможете забезпечити легкий нижній підігрів горщика.

Сходи мають з’явитися за тиждень. Їх потрібно щодня провітрювати хвилин по 10-15, періодично обприскувати. Зняти плівку дозволяється лише тоді, коли почнуть з’являтися справжні листочки. Молоді рослини можна розсаджувати в стаканчики не раніше, ніж у них сформуються 3-4 листи.

Захворювання рослини

Вам не завадить знати одну особливість антуріуму: доросла рослина починає скидати нижнє листя, воно відмирає. Через це квітка втрачає свою привабливість. Ось чому потрібно знати кілька способів його омолодження.

Антуріуми в домашніх умовах можуть хворіти на хлороз, стеблову гниль, рослинну віспу, антракноз, вірус бронзовості листя, енацію, септоріоз, фузаріозне в’янення.

Уповільнення росту та цвітіння спостерігається при нестачі фосфору. Потім починається скручування листя, вони покриваються червонувато-фіолетовими або буро-фіолетовими плямами. Гострий дефіцит фосфору призводить до припинення цвітіння.

Якщо антуріуму не вистачає калію, то на листі утворюються коричневі плями. Зеленими залишаються лише листочки у центрі. Також брак калію веде до грибкових захворювань та ураження шкідниками.

Нестача магнію викликає блідість листя та скручування їх на краях. Жовте забарвлення та плями такого ж кольору говорять про нестачу освітлення. Уражене листя потрібно обрізати, а рани – присипати антисептиком, в якості якого візьміть деревне вугілля, порошок кориці або золу. Якщо ви навіть квітникар-початківець, то при дотриманні всіх наших рекомендацій зможете розмножити і правильно доглядати прекрасну квітку антуріумом.

Розмноження листом

Цей вид розмноження підходить лише для деяких сортів антуріуму, які мають товсті прожилки на листі. Наприклад, антуріум Шерцера, Андре, шкірястий.

Для операції зрізаємо лист із частиною черешка. Далі згортаємо його трубочкою, злегка перетягуємо резинкою. Цю трубочку саджаємо на 2/3 довжини у суміш торфу з піском і накриваємо поліетиленовим пакетом.

Забезпечуємо посадці тепличні умови, щодня провітрюємо та обприскуємо стимулятором коренеутворення. Приблизно через 3 тижні з вирви повинен з’явитися паросток, а ще через місяць молодий антуріум можна посадити у звичайний ґрунт.

Температурний режим

Початківцю квітникарі важливо знати про розмноження антуріуму в домашніх умовах листком і живцями. Догляд за квіткою не менш важливий. Красенем антуріуму підходить кімнатна температура. Природне середовище цієї рослини – тропічна зона. Оптимальна температура для нього – +20-25°С. Взимку достатньо прогріти приміщення до +18°С. Не розміщуйте рослини поблизу гарячих батарей. Причиною загибелі та хвороб квітки можуть стати небажані перепади температури та протяги.

Хвороби та шкідники

Відсутність правильного догляду стає причиною виникнення проблем з антуріумом:

  • Листя стає темнішим – надмірне освітлення.
  • Листя антуріуму стає жовтим або коричневим – низька температура повітря.
  • Погано цвіте – брак світла, нестача поживних речовин у ґрунті.
  • Чорні та коричневі плями на листі – надлишковий полив, щільний, важкий субстрат.
  • Листя антуріуму скручується – надлишок або недолік освітлення, низька вологість повітря.
  • Жовтіють кінчики листя – низька температура, протяги, надто сухе повітря.
  • Листя чорніє частково – надлишок кальцію в ґрунті, занадто жорстка вода.

Антуріум може уражатися борошнистим червцем, павутинним кліщем, кореневими нематодами, попелицею.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Антуріум в домашніх умовах

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 15 листопада 2023 Опубліковано: 18 лютого 2019 Перша редакція: 18 квітня 2013 🕒 3 хвилини 👀 30096 разів 💬 28 коментарів

Антуріум – відмінна прикраса для дому. Ця тропічна квітка може бути як прекрасним доповненням до колекції досвідченого квітникаря, так і просто елементом декоративного оздоблення. Квіти і листя Антуріума мають яскравий і незвичайний відтінок, який надає йому певну елегантність, і саме ефектний зовнішній вигляд квітки став причиною популярність цієї тропічної рослини у вигляді кімнатної квітки. Незважаючи на походження, він не надмірно вимогливий до догляду. Якщо у вас є певний досвід у розведенні кімнатних рослин, ви без особливих зусиль зможете вирощувати Антуріум в домашніх умовах. Якщо ж ні, то на цей випадок нижче наведені основні поради та інформація з розведення цієї екзотичної рослини.

Вирощуємо Антуріум в домашніх умовах

Найчастіше багато хто зауважує, що тропічні квіти вирощувати в квартирі досить складно. Антуріума це твердження стосується менше, ніж його кліматичних побратимів. Головною особливістю даної квітки є вимогливість до вологості, тепла і світла в приміщенні. Як ви розумієте, більшість квартир не дуже нагадують природний ареал зростання Антуріума. Але не потрібно впадати у відчай, всі питання дуже швидко знаходять своє рішення. Перш за все, варто подбати про необхідне освітлення для рослини. Антуріум полюбляє яскраве світло, але бажано, щоб світло було розріджене. При недостатньому освітленні квітка починає в’янути, це можна визначити за сильною деформацією листя.

На замітку: якщо ви хочете завести Антуріум, але немає можливості забезпечити йому повноцінне освітлення, раджу звернути увагу на декоративні види цієї рослини, їх чутливість до світла значно нижче.

Окремо слід розповісти про грунт, який ви будете використовувати для квітки. Найчастіше для грунту здебільшого використовують торф, з додаванням деревини і моху. Таким чином, грунт може достатньо тримати воду, і найбільш походить на природний грунт для Антуріума. Але варто пам’ятати, що застій води біля коріння часто призводить до захворювання рослини. Уникнути подібної ситуації допоможе хороший дренаж, таким чином, ви будете витримувати золоту середину у питанні вологості. Фахівці рекомендують використовувати рідке добриво для грунту приблизно раз на місяць, це дозволить вашій рослині уникнути захворювань.

Також не варто забувати про температурний режим. Якщо декоративні Антуріуми найменш вибагливі до освітлення, то до температурі вони навпаки досить вимогливі. Найбільш актуальна температура для даної рослини – двадцять градусів за Цельсієм і вище. Температури понад тридцять градусів можуть пошкодити листя і квітки. Але як правило, при розведенні Антуріума в домашніх умовах рідко виникає ситуація з неправильним температурним режимом.

На замітку: рекомендується періодично промивати листя в душі. Це може здаватися дивним, але таким чином відбувається зволоження листя і з нього змиваються паразити. До слова багато які тропічні рослини рекомендовано обполіскувати таким чином.

Якщо ви робите все правильно, то Антуріум в домашніх умовах може цвісти цілий рік, часом навіть постійно. Із власного досвіду можна говорити, що Антуріум найбільш актуально утримувати на кухні, зважаючи на підвищену вологість і вищу температуру повітря, які зазвичай у даному приміщенню. Існує думка, що ще краще Антуріум утримувати у ванній кімнаті, оскільки там найкраща вологість для квітки. Вибір як завжди за вами.

Про автора

admin administrator