Армерія квітка вирощування з насіння

Авторadmin

Армерія квітка вирощування з насіння

Зміст:

Армерія: особливості рослини

Ця витончена невелика рослина, що зростає в Центральній і Південній Європі, цвіте з кінця весни і все літо. Найкраще вирощувати на неродючих, сухих, добре дренованих ґрунтах, потрібно вибрати місце, де присутні постійні сонячні промені. Листя цієї рослини мають тенденцію гнити, якщо вони змушені рости на вологих, родючих ґрунтах або у важкій глині. Хороший дренаж для армерії необхідний.

Посадка армерії

Ця квітка взагалі невибаглива до умов, тому її можна висаджувати навіть восени, вона зможе перенести заморозки, а влітку така прекрасна багаторічна рослина є посухостійкою, і цвіте досить довгий час і дає чимало квітів. Така квітка починає своє цвітіння на початку травня і закінчує вже тільки в кінці серпня. Висота куща приблизно 60 см. Для кращого цвітіння, і щоб були хороші сходи від насіння армерії, ви можете покласти їх в холодильник. Перед тим як садити їх в землю, потрібно замочити насіння у воді кімнатної температури на 6-8 годин. Також ви повинні пам’ятати, що армерія взагалі не переносить вапно, тому потрібно садити в ґрунт, який його не містить. А якщо у вас такої ділянки немає, то місце де ви будете садити рослину потрібно злегка полити розчином оцтової кислоти. Саме так ви нейтралізуєте вапно в ґрунті і підвищите його кислотність. При посадці між кожним кущем або будь-якою іншою рослиною повинно бути не менше 30-40 см. Перед посадкою, десь за два тижні бажано розпушити ґрунт і за бажанням внести добрива. Ямку для рослини потрібно копати досить неглибоку, аби коренева шийка була на рівні з землею. Після того, як ви накриєте корінь рослини землею, потрібно буде все гарненько утрамбувати і полити рослину. Перші тижні три бажаний частий полив, але потрібно щоб у проміжку між поливами, ґрунт встигав просохнути.

Догляд за армерією

Догляд за армерією нескладний, найголовніше це видаляти зів”ялі квітки і обов’язково обрізати квітконоси, на яких квітів, звичайно ж, вже не буде. Це потрібно зробити для того, аби армерія направила всі свої сили на утворення нових бутонів. Якщо літо дуже спекотне, то необхідно поливати рослину частіше, а взагалі цей кущик не вимагає рясного зрошення. Якщо ви сильно будете поливати, то квітка просто згниє і загине. Коли рослина досягає віку близько п’яти років, то її потрібно обов’язково поділити на пару частин і розсадити в різних місцях, таку процедуру потрібно потім буде робити кожні два-три роки, інакше армерія переросте. Ця квітка дуже подобається садівникам, тим, що вона стійка до багатьох хвороб і будь-яких шкідників. А оскільки рослина морозостійка, то на зиму її вкривати не потрібно.

Розмноження армерії

Розмножується ця рослина насінням, живцями і діленням куща. Оглянувши кущ, ви зможете побачити, що сама рослина складається з невеликих частин. Обережно секатором ви повинні відкусити невелику частину від самого кущика, після злегка заглибити в землю, і накрити пляшкою, або ж кришкою. Найголовніше, це підтримувати вологість під пляшкою.

Партнери армерії

Якщо у вас є квітник, то відмінними партнерами для армерії будуть: флокси, кампанула, фізостегія. А якщо в альпінаріях, то: седуми або низькі флокси.

Використання в ландшафті

Ця квітка підходить для будь-якого виду дизайнерського оформлення, оскільки вона чудово виглядає як сама, так і з різними видами рослин. Вона відмінно підійде для оформлення кам’яної клумби або кам’янистого саду. Також армерія чудово виглядає з декоративним мохом або папороттю.

Шкідники і хвороби армерії

Цей вид культури дуже стійкий як до перепадів температури, так і до захворювань. Однак, садівники визнають попелицю шкідником армерії. Якщо раптом ви її виявите, то, на жаль, рослину слід повністю обрізати, оскільки обприскування отрутою неефективне. Після повної обрізки, можете обробити будь-яким засобом від цієї напасті, щоб уникнути повторного зараження. Добре б перевірити кислотність ґрунту. Адже армерії страждають саме через неправильний ґрунт, що виражається в розвитку проблем з плямистістю листя і попелиць.

Квітка армерія: посадка і догляд у відкритому грунті, вирощування з насіння

Армерія (Armeria) відноситься до роду трав’янистих квіткових рослин сімейства свинчатковые. Цей рід об’єднує близько 90 видів різних рослин. За однією з версій назва цієї квітки походить від 2 кельтських слів таких, як: «ar» — «поблизу, неподалік» і «mor» — «море». Так, в підтвердження цієї версії був виявлений вид, що росте в армерії, при цьому він воліє рости в приморських дюнах. Також є версія, яка полягає в тому, що назва армерії походить від слова «armoires», саме так називалася старофранцузькою мовою гвоздика бородата, а на неї схожі кілька видів армерії. У природних умовах така рослина можна зустріти в Середземномор’ї, Америці, Східній Європі, Монголії, а також у Сибіру.

  • 1 Особливості армерії
  • 2 Вирощування з насіння армерії
    • 2.1 Посів
    • 2.2 Розсада
    • 3.1 В який час висаджувати
    • 3.2 Як посадити армерію
    • 4.1 Захворювання і шкідники
    • 5.1 Збір насіння
    • 5.2 Зимівля многолетника
    • 6.1 Армерія альпійська (Armeria alpina)
    • 6.2 Псевдоармерия, або армерія красива (Armeria pseudarmeria)
    • 6.3 Армерія приморська (Armeria maritima)
    • 6.4 Армерія дернистая, або армерія можжевеловолистная (Armeria juniperifolia, Armeria cespitosa)
    • 6.5 Армерія Вельвича (Armeria welwitschii)
    • 6.6 Армерія звичайна, садова (Armeria vulgaris)
    • 6.7 Армерія прекрасна (Armeria formosa)
    1. Особливості армерії
    2. Вирощування з насіння армерії
    3. Посів
    4. Розсада
    5. Посадка армерії у відкритий грунт
    6. В який час висаджувати
    7. Як посадити армерію
    8. Особливості догляду
    9. Захворювання і шкідники
    10. Армерія після цвітіння
    11. Збір насіння
    12. Зимівля многолетника
    13. Основні сорти і види з фото і назвами
    14. Армерія альпійська (Armeria alpina)
    15. Псевдоармерия, або армерія красива (Armeria pseudarmeria)
    16. Армерія приморська (Armeria maritima)
    17. Армерія дернистая, або армерія можжевеловолистная (Armeria juniperifolia, Armeria cespitosa)
    18. Армерія Вельвича (Armeria welwitschii)
    19. Армерія звичайна, садова (Armeria vulgaris)
    20. Армерія прекрасна (Armeria formosa)

    Особливості армерії

    Висота цієї квітки варіюється від 15 до 60 сантиметрів. У нього є коротеньке стрижневе кореневище. Велика кількість сидячих цілокрайого листових пластин, що мають лінійно-ланцетну форму, зібрані в прикореневу розетку. При цьому вони утворюють подушки (щільні куртини). Прямий стебло може мати опушення або бути гладким. Маленькі квіточки входять до складу голівчатих суцвіть, при цьому вони можуть бути пофарбовані в рожевий, білий або пурпурний колір. Односім’яний плід. Цвітіння триває з кінця весняного до кінця літнього періоду. Найбільшою популярністю користується такий вид, як армерія приморська (Armeria maritima). Даний вид армерії вирощують так само, як і всі інші види, але при цьому слід врахувати, що він воліє рости у відносній близькості від водоймищ.

    Вирощування з насіння армерії

    Посів

    Виростити рослину з насіння можна за допомогою без розсадного способу, а також через розсаду. У відкритий ґрунт висів насіння проводять в кінці осіннього періоду, так, у зимовий час вони пройдуть природну стратифікацію. Також можна зробити висів навесні в перші дні березня. У теплиці розсаду висів проводиться в останні дні лютого, або перші — березня. Також розмноження даного квітки може відбуватися і самосівом. При посіві насіння у відкритий ґрунт, а також у теплицю потрібно врахувати, що занадто заглиблювати їх не варто. Так, насіння рекомендується присипати шаром грунту в 5 мм. Такі насіння володіють високим відсотком схожості.

    Розсада

    Для того, щоб сходи були дружніми, рекомендується на 7 днів покласти насіння на полицю холодильника, а потім перед безпосереднім висівом занурити їх у теплувату воду і витягнути через 6-8 год. Посіви необхідно перенести в добре освітлене і тепле місце. Після того як у сходів з’явитися за 2 справжніх листочки, проводять їх пікіровку в парничок для підрощування. Там вони повинні пробути до тих пір, поки не зміцніють.

    Посадка армерії у відкритий грунт

    В який час висаджувати

    Після того як у рослинок в парнику листові пластини стануть досить міцними, їх можна буде пересаджувати у відкритий ґрунт, але тільки в тому випадку, якщо заморозки точно не повернуться. Для такої рослини рекомендується виділити найбільш сонячне і добре прогрівається ділянку. Підходящий грунт повинен бути трохи зволоженим і злегка кислим, так, чудово підходить кам’яниста або піщана земля. Армерія погано росте в грунті, де знаходиться багато вапна, тому перед посадкою потрібно це виправити. Для цього рекомендується внести в грунт аміачну селітру або полити його розчином оцтової кислоти.

    Як посадити армерію

    Підготовку ґрунту слід провести за півмісяця до висадки. Для цього його треба добре розпушити і внести в нього органічні добрива. У разі вирощування армерії, як одиночного рослини, її потрібно посадити в заздалегідь підготовлені луночки, при цьому дистанція між кущами повинна бути від 30 до 40 сантиметрів, а також приблизно на такій же відстані вони повинні знаходитися від інших рослин. Армерію встановлюють таким чином, щоб її листові пластини не були занурені в грунт, при цьому занадто заглиблювати кореневу шийку не слід. В лунки насипають необхідну кількість грунту, після чого її утрамбовують, а потім проводять полив. У тому випадку, якщо вирощувати армерію передбачається суцільним килимом, між рослинами не слід робити дистанцію більше 15-20 сантиметрів. Замість лунок краще зробити не дуже глибокі траншеї. Після посадки перші 3 тижні потрібно робити досить частий полив, однак поливати їх потрібно тільки після того, як поверхня ґрунту злегка підсохне. Цвітіння рослин, вирощених з насіння, починається лише з другого року життя. З насіння армерію приморську треба вирощувати точно так само.

    Особливості догляду

    Доглядати за таким квіткою дуже просто. До цвітіння в грунт рекомендується вносити повне мінеральне добриво. Після цього таким же чином рослина підгодовують ще 1 або 2 рази. Прив’ялі квіточки треба своєчасно обривати, а також потрібно видаляти ті квітконоси, на яких квіток більше не з’явиться. В результаті цього збережені сили квітки підуть на появу нових бутончиків. У посушливий літній період полив повинен бути регулярним, але при цьому перезволожувати грунт не слід. Після того як армерії виповниться 5 років, необхідно викопати кущик і поділити його на частини, а потім розсадити. А потім дану процедуру слід проводити 1 раз в 2 або 3 роки, в іншому випадку квітка израстется.

    Захворювання і шкідники

    Рослина володіє високою стійкістю до різних захворювань і шкідливих комах. Однак якщо кислотність грунту менше ніж потрібно, то в армерії можуть початися проблеми з плямистістю або попелиць. В якості боротьби з такими напастями використовується радикальна обрізка стебел.

    Армерія після цвітіння

    Збір насіння

    У тому випадку, якщо армерія вирощується на вашому садовій ділянці, то збирати її насіння немає особливої необхідності, так як вона чудово розмножується за допомогою самосіву. А ще не слід забувати, що кущики треба буде регулярно розсаджувати, при цьому поділяючи їх на деленко, а посівні рослини будуть розмножуватися своїми насінням, тому садивного матеріалу вам точно вистачить. У тому ж випадку, якщо ви хочете поділитися з ким-то армерией, то краще віддати частину деленок або зрізати кілька живців. Однак якщо ви вкрай потребу в насінні, то суцвіття, яке почне в’янути, треба буде обв’язати шматочком марлі, що запобігає випадання насіння на поверхню ґрунту. Повністю висохла суцвіття необхідно акуратно обрізати. Насіння потрібно витрусити на листочок. Після цього їх очищають від рослинних решток. Коли насіння досохнут, їх треба зсипати в пакетик з паперу.

    Зимівля многолетника

    Така рослина володіє високою стійкістю до морозів, у зв’язку з цим вкривати їх на зиму не слід, тим більше, якщо зимові періоди в даній галузі досить снігові. Однак армерія дернистая потребує в обов’язковому укритті. Вкрити кущики можна лапником, сухим торфом, а також нетканим матеріалом. У разі, якщо прогнозується малосніжна зима, то краще все-таки вкрити армерію.

    Основні сорти і види з фото і назвами

    Найбільшою популярністю у садівників користуються приблизно 10 видів армерії. Їх вирощують в рабатках, кам’янистих садах, у групових посадках, альпінаріях і в якості кольорових бордюрів.

    Армерія альпійська (Armeria alpina)

    Такий багаторічник утворює щільні подушки, які можуть досягати у висоту 15 сантиметрів, а в діаметрі — не більше 30 сантиметрів. Більшість листових пластин лінійно-ланцетної форми здатні зберегтися під час зимівлі. Голівчаті пазушні суцвіття в діаметрі досягають 30 мм, забарвлення квіточок блідо-рожевий. Висота квітконіс близько 30 сантиметрів. Цвітіння триває приблизно 3-4 тижні і починається в червні. Сорти:

    Псевдоармерия, або армерія красива (Armeria pseudarmeria)

    У висоту кущик даного виду армерії може досягати 40 сантиметрів. До складу прикореневих розеток входять вічнозелені листові пластини. Суцвіття складаються з квіточок, пофарбованих у рожевий або білий колір. Цвітіння триває з перших днів червня і до останніх — серпня. Популярні сорти:

    Армерія приморська (Armeria maritima)

    У природних умовах рослина даного виду воліє рости на морських узбережжях. Як правило, висота куща не перевищує 20 сантиметрів. Діаметр прикореневої розетки так само дорівнює 20 сантиметрам. Вузенькі плоскі листові пластини володіють лінійною формою і зеленувато-синім забарвленням. Квітки зібрані в суцвіття головчатой форми, їх забарвлення лілово-рожевий. Квітки вкриті плівковою приквітками. Цвітіння починається в травні, при цьому воно триває приблизно 70 діб. У деяких випадках відбувається повторне цвітіння в осінній час. Популярні сорти:

    Армерія дернистая, або армерія можжевеловолистная (Armeria juniperifolia, Armeria cespitosa)

    Батьківщиною такого виду армерії є високогірні області Португалії, а також Іспанії. Висота цієї багаторічної рослини може досягати 15 сантиметрів. Вузенькі листові пластини мають лінійну форму, вони входять до складу прикореневої розетки, яка в діаметрі може сягати близько 20 сантиметрів. Квіточки зібрані в суцвіття головчатой форми, вони можуть мати рожевий або червоний колір. Суцвіття мають обрамлення, що представляє собою перетинчасті приквітки. Висота квітконосів близько 6 сантиметрів. Відрізняється даний вид багатством свого цвітіння, так, дуже часто квіток і суцвіть буває настільки багато, що вони повністю закривають собою листові пластини і стебла куща. Цвітіння починається в липні і може тривати 40-50 діб. Такий вид армерії вкрай негативно ставиться до застою води в кореневій системі. Великою популярністю користується гібридна рослина, створене з армерії приморської і армерії дерністой, і його іменують армерія Зюндермана. Популярні сорти:

    Армерія Вельвича (Armeria welwitschii)

    Такий високорослий вигляд у висоту може досягати 35 сантиметрів. Довжина великих листових пластин 10 сантиметрів, а ширина — 5 сантиметрів. До складу голівчатих суцвіть входять квіточки рожевого забарвлення, діаметр яких дорівнює 2 сантиметри. Цвіте дуже рясно і довго, з початку літнього і до початку зимового періоду. Такого виду потрібен грунт збагачений кальцієм.

    Армерія звичайна, садова (Armeria vulgaris)

    У висоту квітка може досягати 60 сантиметрів. Довжина цілокрайого лінійних листових пластин дорівнює 12,5 сантиметрів, а ширина — 1 сантиметру. На верхівках голих квітконосів знаходяться суцвіття головчатой форми. До їх складу входять запашні квітки кармінно-рожевого забарвлення. На одному кущі може бути до 40 суцвіть.

    Армерія прекрасна (Armeria formosa)

    Компактні розетки складаються з вічнозелених листових пластин, що мають узколинейную форму. Округлі жорсткі втечі є прямостоячими. Діаметр суцвіття близько 5 сантиметрів, а забарвлення — червоний, білий або рожевий. Рясне цвітіння закінчується лише в жовтні.

    Популярністю також користуються такі види, як: армерія японська, сибірська, колюча, луковидная, арктична та ін.

    ​Армерія – вирощування та догляд

    Літня пора вважається не тільки самим жарким і трудомістким періодом у садівників-аматорів, а й унікальною родзинкою знайомства та отримання позитивних емоцій від пишного цвітіння рослинності. Адже влітку цвітуть безліч садових культур, перетворюючись і своїми незвичайними формами, розмірами та фарбами радують своїх господарів.

    Тривалість квітучого параду різних рослин зовсім різна. Одні зацвітають і мають короткий термін своєї краси, а інші цвітуть протягом усього літа. За допомогою цих екзотів садівники прикрашають сад унікальними композиціями.

    До таких садових рослин належать гвоздика, сальвія, шавлія, герань, флокси, лаватера, дельфініум, зантедескія.

    Невибаглива рослина Армерія у ландшафтному дизайні користується особливою увагою. Надзвичайна яскравість цих кольорів незаперечна. Вони є справжніми зірками, які прикрашають квітники, садові доріжки, міксбордери, рабатки, альпінарії, кам’янисті композиції.

    Армерія (Armeria) – унікальний рід складений трав’янистими квітковими багаторічниками у родині Кермекові (Plumbaginaceae). У цю спільноту входить дев’яносто різновидів різноманітних культур.

    Вчені біологи розглядають два трактування цієї цікавої назви квітки. Армерія дуже схожа на гвоздику. Ці зовнішні дані позначилися і на її імені. Французьке словосполучення «armoires» можна перекласти зі старофранцузької гвоздикою бородатою.

    Другу версію імені «армерія» запозичено з кельтської мови. Якщо скласти два слова «аг», що означає, «поряд, близько», і «mor» – море. Імовірно, таке трактування імені дано завдяки деяким різновидам армерії, які облагороджують своєю присутністю приморські дюни.

    Природні умови Середземномор’я, Америки, Східної Європи, Азії є рідними для квітки Армерія.

    Тут культура розростається густими трав’янистими дернинами, а вгору подаються тоненькі квітконоси з яскравими суцвіттями у вигляді надзвичайних кульок.

    Їй до вподоби гористі схили, розташовані неподалік морського узбережжя.

    Зовнішні особливі показники армерії

    У культурному вирощуванні квітка армерія вирощується ще з тисяча сімсот шістдесят восьмого року. Представлена ця рослинність невеликими багаторічними чагарниками, які можна уявити щільними тридцятисантиметровими подушками з висотою від п’ятнадцяти до шістдесяти сантиметрів.

    Коріння у рослини коротеньке стрижневе. Має пряме стебло, яке має гладку або опушену поверхню. Прикоренева розетка складена з величезної кількості ланцетно-лінійних листочків, довжина яких може сягнути п’ятнадцяти сантиметрів, а ширина – трьох міліметрів.

    Квітучий кущик прикрашається невеликими дрібненькими квіточками та бутончиками, які організують суцвіття головчастої пазушної орієнтації. Вони бувають білого, блідо-рожевого, пурпурового відтінку.

    Армерія сорти та різновиди

    Армерія Приморська (Armeria Maritima)

    Ця декоративна багаторічна рослинність зі скромними розмірами має шикарні суцвіття, які можуть скласти конкуренцію найкращим квітучим у літній період чагарникам таким, як Бересклет, Скумпія, Чубушник, Азалія та безліч інших екзотів.

    У природі цю культуру можна споглядати поблизу морського узбережжя. Армерія рожева наділена виразними та ошатними квіточками, згрупованими у надзвичайних кульках. Вони підносяться довгими квітконосами та виглядають сферами.

    Цвіте морська армерія протягом усього літнього періоду.

    Ця армерія багаторічна має вигляд подушкоподібних чагарників, заввишки трохи більше двадцяти сантиметрів. Кущики складені з вузьких плоских листочків зеленувато-синього забарвлення, конфігурація у них лінійна.

    Цей різновид багатий своїми цікавими сортами, що культивуються:

    Армерія Луїзіанська – краса цього різновиду походить від ніжних рожевих квіточок.

    Бладстоун або Дюссельдорф Штольц – ця сортова приналежність представлена темно-червоними квіточками.

    Віндиктив – червоний колір кульок покращує ці кущики.

    Армерія Альпійська (Armeria Alpina)

    Ця армерія багаторічна створює щільні п’ятнадцятисантиметрові подушки.

    Листочки мають ланцетно-лінійну конфігурацію їм не страшна зимова прохолода. Тридцятисантиметрові квітконоси прикрашені суцвіттями – кульками, зібраними ніжно-рожевими квіточками.

    Армерія в саду може сформувати чудові килимки та цвісти протягом усього літа. Її часто висаджують у альпінаріях, на газонах, бордюрах, рабатках. Чудово виглядатимуть групові посадки поряд із седумом, папороттю.

    У армерії альпійської є дуже оригінальні сорти:

    Армерія Альба – суцвіття цього сорту мають біле забарвлення.

    Rosea – строкаті рожеві квіточки на кущиках виглядають чарівно.

    Laucheana – цікавий різновид із червонувато-карміновими квіточками.

    Армерія Ялівцеволиста або армерія дерниста (Armeria Cespitosa, Armeria Juniperifolia)

    Багаторічник армерія дерниста спустилася до квітникарів-аматорів із гірської системи Піреней, яка вважається її рідною місцевістю. У природних умовах рослинність представлена суцільними низенькими чагарниками, над якими в квітучий період розташовується безліч суцвіть-кульок, складених рожевими або червоними квіточками. Цей квітковий килимок радує присутніх протягом двох місяців.

    Прекрасно виглядає армерія ялівцева при організації ландшафтного дизайну, особливо барвистими з присутністю армерії виглядають міні-альпінарії та переносні альпінарії.

    Вимоглива армерія дерниста бажає рости в легкій півтіні, не прощає занадто мокрого ґрунту та зимових заморозків – потрібне утеплення.

    Цікавими сортами, які мають попит у квітникарів, є:

    Армерія «Зюндермана» – армерія дерниста та приморська стали прототипами цього гібридного сорту.

    Армерія Брно – унікальність низькорослого сорту полягає в його шикарних махрових квіточках лілового кольору.

    Армерія Бівенз Верайєті – відрізняється світло-рожевими махровими квіточками.

    Армерія Прекрасна (Armeria Formosa)

    Є найбарвнішим різновидом армерій. Витончені розетки зібрані вічнозеленими вузенькими листочками. Буйно квітуча армерія прекрасна своєю присутністю прикрасить присадибну ділянку протягом теплого міжсезоння. Колірна гамма суцвіть різноманітна. Вони бувають рожевими, білими або червоними.

    За допомогою білої армерії прикрашають квітники.

    Армерія Звичайна (Armeria Vulgaris)

    Цей високорослий різновид може досягати висоти близько шістдесяти сантиметрів. Ціліснокроєної конфігурації листочки можуть досягти довжини трохи більше 12 см, а ширина у них всього один сантиметр. Довгі голі квітконоси підносять унікальні кулясті суцвіття, які зібрані з запашних квіточок рожево-кармінного кольору. На кожному кущику може розташуватися до сорока суцвіть.

    Армерія Широколиста (Armeria Latifolia)

    Компактний різновид армерії представлений шикарними щільними подушками зеленого забарвлення. Утворена ця краса розетками із прикореневих листочків. Безліч високих до 50 см квітконосів прикрашені великими кольорами білого або рожевого кольору, організованими в суцвіттях головчастої форми.

    Армерія Червона (Armeria Red)

    Багаторічний сорт має тендітні стеблинки та зелені листочки, які досягають висоти більше 30 см. При цвітінні обзаводиться витонченими розкішними суцвіттями коралового забарвлення, які можна уявити яскравими пухнастиками, що підіймаються над поверхнею грунту. Чудовий невибагливий вид віддає перевагу сонячним територіям садової ділянки, на яких квітучий період триває протягом усього літа.

    Сухі зимові букети з довгими квітконосами червоної армерії в поєднанні з іншими квітами виглядають чарівно. Їх зрізають такими, що не розпустилися, та висушують.

    Як виростити з насіння армерію

    Шикарну рослинність із насіння можна отримати двома способами:

    • вирощуванням розсади;
    • посівом насіння у відкритий ґрунт.

    Для отримання рясного проростання насіння необхідно правильно підготувати як для посадки у відкритий грунт, так і для розсади:

    • протягом семи днів насіння тримають у холодильнику;
    • напередодні посіву насіння замочують на дев’ять годин у тепленькій воді, бажано додати «Циркон» або інший препарат.

    Посадка армерії на розсаду

    Насіння висівають у низенькі ящики із заздалегідь підготовленим грунтом не глибше двох сантиметрів.

    Місткості повинні бути розташовані в теплому світлому місці. При появі у саджанців двох листочків їх можна розсадити в індивідуальні вазони або в парничок для подальшого підростання.

    Готові міцні паростки можна висадити на присадибну ділянку, за винятком появи морозів.

    Вибір місця має важливе значення при вирощуванні багаторічної армерії.

    Квітка Армерія бажає рости на добре освітлених сонечком територіях присадибної ділянки. Їй не страшні короткочасні посушливі періоди.

    Тінисті місцевості не надто комфортні для цієї садової культури. Листочки у чагарника будуть блідими, стеблинки витягнутими, а цвітіння мізерним.

    Природа як би створила ці шедеври, щоб прикрасити схили, на яких регулярно затримуються яскраві сонячні промінчики. Добре буде виглядати армерія на альпійських гірках або клумбах неподалік водойм.

    Південні сторони ділянки будуть найкомфортнішими територіями для армерії у саду.

    До настання зими кущики необхідно вкрити, щоб на них не потрапив сніг та зайва волога.

    Грунт

    Для зручного та приємного росту квітку армерію потрібно забезпечити легким супіщаним або кам’янистим грунтом, реакція у нього повинна бути кисла.

    Якщо у землі надлишок вапняних сполук це потрібно виправити внесенням аміачної селітри або обробити її оцтовою кислотою.

    Головне, застою вологи у ґрунті допускати не можна – це загрожує захворюванням армерії, вона може навіть загинути.

    Правильний догляд за армерією

    Головними дуже легкими моментами отримання розкішної армерії в саду можна назвати:

    • своєчасне підживлення рослини;
    • якісний полив;
    • регулярне прополювання ділянки,
    • передислокація армерії кожні п’ять років на нову територію.

    Виконання цих правил дозволить кущикам бути гранично декоративними та радувати своїх господарів багатими екзотичними квіточками.

    Полив

    Ця чудова рослинність дуже посухостійка. Часто поливати її не бажано. Для комфортного стану квітки злегка зволожують ґрунт.

    Якщо дощове літо, кущики необхідно забезпечити дренажними траншеями для стоку зайвої водички.

    Підживлення

    Як і будь-яка рослина в саду армерія не відмовиться від підживлення рідкими мінеральними добривами під час вегетаційного періоду та восени. Адже ця процедура пов’язана з тим, як довго цвіте армерія. Якщо поживних речовин у ґрунті недостатньо цвітіння буде мізерним.

    Обрізання армерії

    Процедура періодичної обрізки після квітучого періоду є обов’язковою умовою при вирощуванні цієї культури. Ваша армерія в саду не тільки шикарно виглядатиме, але й зможе пройти підготовку та набратися сил перед наступним квітучим періодом.

    При підготовці до зими у армерії не повинно бути пошкоджених та сухих листків – їх бажано видалити.

    Армерія взимку

    Ця рослинність витримує заморозки. Якщо, звісно, в зимовий період випадає мало снігу, то кущики бажають утеплення. Особливо вимагають укриття чагарники дернистої армерії. Для цієї процедури повинно взяти сухий торф, лапник та нетканий матеріал.

    Розмноження Армерії

    Отримання молоденьких екземплярів армерії насінням та розсадою вже розглянуто. Чудово можна розмножити рослину:

    Живцями. Відокремлюємо частину прикореневої розетки та присипаємо її шаром ґрунту. Створюємо умови парникового ефекту для кращого приживання.

    Розділом кущика. Для цієї процедури використовують трирічну рослину. Викопаний кущик ділять на частини. Позбавляємося пошкоджених ділянок коренів та стебел. Висаджуємо у підготовлені ямки на відстані близько тридцяти сантиметрів.

    Шкідники та хвороби армерії

    Всім різновидам армерії не страшні комахи та хвороби за умови, якщо якісно виконано догляд.

    Дуже неприємним шкідником для армерії вважається попелиця, якій подобається сік листочків. Позбутися непрошених гостей або запобігти їх появі можна за допомогою інсектицидних препаратів. Необхідно обробити стволи та листочки «Інта-Віром» або «Кінміксом».

    У разі захворювань армерію необхідно терміново рятувати.

    Якщо листочки та стебла покрилися темно-бурими, коричнево-жовтими, чорними цятками квітку армерію та грунт навколо неї бажано обробити за допомогою фунгіцидів.

    На кущику армерії може утворитися гниль. Перезволоження ґрунту може бути причиною цього непорозуміння.

    Чому не росте Армерія? Необхідно виключити такі фактори: ґрунт не повинен бути лужним. Поливають рослину лише у спекотні періоди. Застійних явищ у ґрунті не повинно бути. Висадку армерії в сад роблять або з настанням весни або в осінній період.

    Армерія – чудова рослинність для саду. Величезна різноманітність її різновидів дозволяє садівникам своїми даними фантазувати над її застосуванням. Універсальність культури проявляється у різній колірній гамі, тривалості квітучого періоду та її невибагливими якостями. Вся ця краса чудово вписується в альпінарії, кам’янисті сади.

    Садова ділянка перетвориться із присутністю на ній армерії, особливо в компанії з Церцисом, Екзохордою, Скимією, Краспедією, Панданусом.

    З багатьма цікавими рослинами можна ознайомитися, якщо відкрити каталог садових рослин за алфавітом на сайті.

Про автора

admin administrator