Часник кавалер опис сорту

Авторadmin

Часник кавалер опис сорту

Види і назви кращих сортів часнику з описом

Часник сорти, відповідного до особливостей клімату і складу грунту, порадує великим урожаєм. Володіючи великим списком корисних властивостей і незвичайним смаком, даний пряний овоч садять все, у кого є земельна ділянка. Щоб розібратися, який сорт часнику найбільший, попередньо рекомендується познайомитися з описом кожного з них.

Алькор

Озимі види часнику представляє сорт Алькор, у якого середні терміни дозрівання. На стеблі розвивається до 11 листя, довжина яких 40 см. Стрілка витягується до одного метра. Пір`я темно-зелені з легким блакитним переливом і вираженим восковим нальотом.

Цибулина утворюється округлої форми і щільної консистенції. Колір лушпиння рожево-бузковий з темно-фіолетовими поздовжніми смугами. У голівці може бути до 5 великих зубчиків. Вага кожної цибулини становить 30 г.

Для благополучного розвитку часнику потрібно багато простору, при цьому сорт не пред`являє особливих вимог до складу грунту. Часник відрізняється стабільною врожайністю, морозостійкістю і високою опірністю хворобам.

До посадці приступають в останніх числах вересня або початку жовтня. Для посадки краще відбирати зовнішні зубчики цибулини. На ділянці вибирають добре освітлюється, тепле місце. Протягом всього періоду розвитку рослини, необхідно прополювати грядки від бур`янів, зрізати стрілки, поливати раз на тиждень і вчасно вносити добрива.

Гаркуа

До озимому часнику відносять сорт Гаркуа. Рослина характеризується середньоранніми термінами дозрівання, до збору врожаю городники розпочинають вже в середині червня. Шкірка головки відрізняється біло-рожевим забарвленням.

Головними перевагами сорти є висока продуктивність незалежно від складу грунту, зимостійкість. Посаджені зубчики часнику не замерзають навіть при -20 градусів. Зубчики формуються невеликі, і їх кількість досягає 16 штук.

Висаджувати овоч починають в кінці вересня на самий освітлену ділянку в городі. Ідеально підходить для глинистих або супесних, розпушених грунтів. Як посадковий матеріал вибирають найбільші зубчики, без пошкоджень і плям. Після появи сходів потрібно вести постійну боротьбу з бур`янами, проводити розпушування грунту після кожного поливу.

Гарпек

Високою врожайністю відрізняється сорт часнику Гарпек. Відноситься до овочів із середніми межами дозрівання, приступати до збору зрілого врожаю можна вже в середині липня. Головка вагою близько 70 г включає 10-12 щільних, соковитих зубчиків невеликого розміру. Колір цибулини біло-фіолетовий.

Назва сорту не настільки відоме серед овочівників, тому щоб зробити правильний вибір потрібно познайомитися з характеристиками. Сорт стійко переносить зимові холоди і різкі перепади температури, вимагає проведення додаткових заходів по зміцненню імунітету.

Висаджувати насіння часнику починають в середині вересня в грунт, яку попередньо перекопали і внесли добрива. Протягом усього вегетаційного періоду потрібно рихлити і прополювати грядки. Щоб всі поживні елементи кинулися в підземну частину рослини, стрілки рекомендовано зрізати спеціальними ножицями.

Герман

Ще одним різновидом озимого часнику є сорт Герман. Часник відноситься до середньостиглих видам, весь період вегетації триває 95 днів. Листя яскраво-зеленого кольору з незвичайним восковим нальотом, середньої інтенсивності, виростають до 60 см.

У округло-плоскою голівці формується по 6 зубків, які мають складну будову. В середньому головки часнику важать 50 г, луска пофарбована в біло-бузковий колір. Відрізняється тривалими термінами зберігання (до 8 місяців) за умови, що урожай був зібраний правильно.

Для отримання великого і численного врожаю радять вирощувати сорт Герман в теплиці з дотриманням всіх правил. Режим поливу повинен бути помірним, не можна допускати перезволоження грунту (найкраще підходить крапельний полив). В період проростання листя рекомендованої температурою вважається +20 градусів, а в період активного росту трохи вище – +23 градуси. Щоб цибулина отримала більше поживних компонентів, рекомендується обрізати стрілки. Обов`язково потрібно прополювати грядки, не допускаючи бур`янів і в певні терміни вносити добрива.

Грибовський ювілейний

Високоврожайний сорт Грибовський відноситься до стрілуючим і цінний за відмінну зимостійкість. Середньопізні строки дозрівання головки дозволяють зібрати урожай через 106 днів. Довжина матово-зеленого листя на стеблі досягає 30 см.

Вага трохи плескатої головки 35 г, всередині зібрано 8-10 зубчиків. Луска світло-фіолетового кольору з темно-фіолетовими смужками. Сорт добре переносить морози, посуху, різкі коливання температури, стійкий до грибкових та бактеріальних хвороб і шкідників теплиці. Не піддається атаці нематоди і цибулевої мухи. Такі хвороби, як фузаріоз, вірусна мозаїка часто обходять стороною рослина.

Для посадки підходять місця, які далекі від тіні дерев, паркану або будівель. Погано розвивається у важких грунтах, кращий суглинний або супіщаний склад.

Москаль

Популярністю серед городників користується часник-велетень. Всі сорти відрізняються великими розмірами головки, вага яких може становити 500 м Більшість з них добре переносять зиму, стійкі до хвороб і дають найкращі результати. До поширених видів відносять: Гулівер, Титан, Олексіївський, Москаль, Жовтий гігант, Башкирська-85.

Сортовий часник Москаль відрізняється своїми гігантськими розмірами і тим, що не утворюються стрілки. Округло-видовжена головка важить 80 р Луска має бузково-фіолетовий забарвлення. В кінці вегетації формується до 4 зубчиків, кожен з яких важить по 20 г.

Комсомолець

Кращий сорт озимого часнику – Комсомолець, добре переносить морози і формує численний урожай, який дозрівати починає одночасно. Тривалість вегетаційного періоду 115 днів, тому часник відносять до середньостиглих рослинам. Довжина численних стрілкових листя досягає 40 см, стрілки можуть виростати в довжину більше метра. Колір зелений з легким восковим нальотом.

Щільні цибулини важать 35 г. У доброму грунті, з достатньою кількістю добрив вага може досягати 105 м Колір лушпиння світло-фіолетовий. У кожній голівці знаходиться по 10 зубчиків.

Сорт відрізняється високою морозостійкістю, невибагливий до відходу і складу грунту, стійкий до багатьох збудників хвороб, особливо до бактеріальної гнилі. Урожай дозріває численний і відрізняється гарною якістю.

Щоб зростання рослини не сповільнилося, і врожайність залишалася висока, садити треба подалі від тіні, на добре освітленому місці. Сорт не любить вологий грунт. Садити починають в перших числах жовтня. Перед посадкою грунт рекомендовано удобрювати компостом або перегноєм. Після посадки бажано утеплити грядку шаром мульчі (підійдуть тирсу).

Любаша

Гігантський сорт часнику Любаша в висоту досягає 120 см, відноситься до рослин з ранніми термінами дозрівання. Листя ростуть щільно, темно-зелені з середнім восковим нальотом довжиною близько 40 см і шириною 2 см.

При гарному догляді плоско головка виростає великої, вагою до 300 г. Середня вага становить 110 г. У кожній цибулині формується по 7 зубчиків, які покриті лускою білувато-рожевого кольору з фіолетовими прожилками.

Часник прекрасно переносить морози, дає хороші врожаї навіть в посушливі роки, не пред`являє особливих вимог до складу грунту. Відрізняється високою врожайністю. Тривалий час зберігається, не втрачаючи своїх корисних якостей до 10 місяців. Рідко піддається атаці шкідників і майже не хворіє грибковими та бактеріальними інфекціями.

Висадкою зубків або насіння займаються до появи перших заморозків, аж до початку листопада. Краще посадити на узвишші, де сухо і куди без перешкод потрапляє сонячне світло. Попередньо ділянку перекопують, удобрюють і роблять грядки. Догляд полягає в своєчасному поливі і видаленні бур`янів.

Зубренок

Озимий стрелкующийся часник Зубренок відноситься до середньоранніх сортів (вегетаційний період триває близько 95 днів). Головка починає дозрівати з моменту появи перших весняних сходів через 105 днів. Довжина темно-зеленого пір`я з легким восковим нальотом досягає 45 см.

Округлі головки часнику вагою до 70 г утворюються великі, щільні з біло-кремовою лускою. Всередині може утворюватися до 7 зубчиків. Для посадки краще вибрати тепле, добре освітлене місце.

Позитивними якостями сорти вважається висока врожайність, зимостійкість, хороша лежкість (зберігається урожай може до 7 місяців), протистояння грибкових хвороб.

Висівати часник починають на початку жовтня. Після цього рекомендовано провести мульчування, щоб зберегти тепло і додатково забезпечити грунт мікроелементами. В якості мульчі вибирають тирса, компост, солому.

Мессідор

Перш ніж зробити вибір на користь сорти Мессідор, треба бути обізнаним з описом даного виду часнику. Це дуже урожайний, ранньостиглий сорт, отриманий в Голландії. Листя має насичену темно-зелене забарвлення, їх довжина сягає 70 см. Рослина не формує стрілку з цибулинами.

Кругла цибулина білого кольору вагою близько 115 г містить в собі до 14 зубців. Рослина рідко хворіє, зібраний урожай довго зберігатися. Садити починають в кінці вересня або початку жовтня, а збір врожаю починають в кінці червня. Про зрілість головок судять за станом пір`я, шийки цибулини і лусці на ній.

Часник стійкий до багатьох грибкових, вірусних і бактеріальних хвороб, добре переносить зиму з сильними морозами. Зібрати вдається багатий урожай, який довгий час зберігається.

Для посадки відбирають великі, без пошкоджень насіння. У разі коли в голівці не утворюється більше трьох зубчиків, насіння не відбирають, так як культура перероджується. Підживлення проводять тричі за весь сезон, не слід допускати появи бур`янів, полив організовують помірний.

Петровський

Озимий сорт часнику, що викидає стрілки, Петровський має середні кордону дозрівання коренеплоду (масове пожовтіння листя з моменту їх появи починається через 100 днів). Пріплюснутая головка біло-фіолетового кольору важить близько 80 м Усередині формується до 6-8 світло-коричневих зубчиків. Темно-зелене листя покриті восковим нальотом.

Сорт характеризується формуванням багатого врожаю, гарною лежкістю і стійкий до захворювань. Часник добре відчуває себе в родючому грунту з нейтральною кислотністю. Для посадки вибирають сонячне, сухе місце на городі. Садити рекомендовано за три тижні до настання холодів (в останніх числах вересня і до середини жовтня).

Після появи перших сходів починають грядки полоти, рихлити. Добрива вносять три рази за весь вегетаційний період. Перший раз добрива вносять, коли з`являється три листочка. Останню підгодівлю проводять за три тижні до збору врожаю.

Дубковський

Часник Дубковський відноситься до озимим стрілуючим рослинам. До середини вегетаційного періоду утворюються стрілки з насінням. Сорт відноситься до середньостиглих видам, з моменту появи перших весняних сходів до періоду дозрівання цибулин проходить близько 105 днів. Цінується за можливість розмноження повітряними цибулинами, у яких блідо-фіолетового відтінку.

Листя яскравого, насиченого зеленого кольору зі слабким восковим нальотом, висота їх близько 35 см. Головки формуються округлі, злегка приплюснуті, масою близько 35 р Луска біло-фіолетового кольору. Усередині утворюється до 12 щільних часточок, будова їх просте.

При дотриманні правил агротехніки і правильному догляді отримують високі врожаї, до 7 кг з кожної сотки. До переваг сорту відносять морозостійкість, тривалу лежкість і опірність грибкових хвороб.

Помічено, що часник часто уражається нематодою, тому вчасно проводять профілактичні обробки овочевих грядок.

Поліський сувенір

Гарними характеристиками володіє стрелкующийся вид озимого часнику, виведений білоруської селекцією – Поліський сувенір. Відноситься до середньостиглих сортів, вегетаційний період триває 100 днів.

На одному стеблі розгортається до 10 темно-зеленого листя з восковим нальотом середньої інтенсивності, довжиною 58 см. Вага однієї округлої цибулини із середньою щільністю і рожевою лускою доходить до 150 м Усередині утворюється до 7 великих зубчиків.

Сорт добре переносить морозну зиму, довгий час зберігається (до 8 місяців) і швидко адаптується до різних умов, стійкий до багатьох інфекцій і шкідників. Характеризується майже 100% схожістю.

Висаджувати посадковий матеріал починають з середини серпня і до початку вересня. Можна вирощувати як в теплиці, так і на відкритому грунті. Часник вимагає часту прополку, не менше трьох крапельних поливів за сезон, добре відгукується на калійні підгодівлі і добрива суперфосфатом. Під час масового утворення стрілок їх зрізають. Чи не рекомендовано садити часник більше трьох років на одне і те ж місце.

Спас

Часник Спас відрізняється позитивними характеристиками: стійко переносить зиму з морозами, стійкий до поширених збудників інфекцій, не схильний до нематоди. Завжди дозріває багатий урожай, який тривалий час зберігається. Відноситься до рослин із середніми термінами дозрівання головок. З моменту появи сходів і до повного вилягання бадилля проходить близько 110 днів.

На стеблі розгортається близько 11 листів темно-зеленого кольору з легким восковим нальотом, довжиною до 35 см. В середині вегетаційного періоду утворюється багато стрілок з насінням.

Цибулини мають округло-овальну форму масою 90 г. Будова зубчиків просте, їх кількість доходить до 8 штук в одній голівці. Колір лусочок сіро-червоний з фіолетовими поздовжніми прожилками.

Вирощувати можна тільки у відкритому грунті, на добре освітленому і сухому місці. Догляд за овочевими грядками полягає в своєчасному внесення добрив, частою прополюванні від бур`янів, розпушуванні і помірного поливу.

Опис сорту часнику харківський фіолетовий, особливості вирощування та догляду

Корисну добавку для будь-якої страви більш, ніж легко виростити своїми руками. Часник – один з найвибагливіших овочів, і все що йому потрібно, це сонячне світло і трохи води.

  • опис сорту
  • вирощування
  • особливості догляду
  • Достоїнства і недоліки
  • Шкідники і хвороби
  • Збір і зберігання врожаю
  • Відгуки садівників

опис сорту

Український сорт часнику має зубчиками 4-5 см в діаметрі. В середньому цибулини виходять округлі і трохи приплюснуті зверху, по 40-50 грам і мають по 4-6 зубчиків. Плоди даного сорту мають гострим смаком, що значно відрізняється за цим фактором від інших. Сорт стрелкующийся, рослини у міру зростання досягають висоти в 70 см, а то і вище.

На стрілках утворюються повітряні цибулини, що містять в собі близько 100 суцвіть. Має смугасте забарвлення у вигляді яскраво-фіолетових прожилок на білій лушпинні. Згодом лушпиння стає більш темне забарвлення і практично повністю стає фіолетового кольору.

вирощування

Сорт середньостиглий, тобто врожай можна збирати трохи більше, ніж через 3 місяці після проростання перших паростків. Озимі сорти часнику висаджують в грунт ще восени, і там вони повинні проводити всю зиму. Зубчики або повітряні цибулини садять з інтервалом в 10 см, і покриваються зверху шаром землі в 5-6 см. Зубчики краще відокремлювати один від одного тільки перед посадкою, щоб вони не встигли засохнути, до того ж так найпростіше відстежити, щоб серед цибулини не попалася зіпсована. Безпосередньо перед посадкою важливо гарненько просушити заготовки, щоб вони ні в якому разі не проросли в грунті раніше терміну.

Для посадки можна використовувати:

  • повітряні цибулини;
  • зубчики;
  • однозубчіковие цибулини.

Висадка повітряних бульб має ряд переваг, по-перше, ви здорово заощадите на посадковому матеріалі. По-друге, ймовірність зараження захворюваннями при висадці бульбочек набагато нижче. Висаджуються в землю вони точно так само, як і зубчики. Часник можна вирощувати на одному і тому ж місці 2 роки, цього часу якраз вистачить для розвитку повноцінного врожаю з повітряних цибулин. На перший рік з них виходять однозубчіковие цибулини, які використовуються для посіву через рік.

особливості догляду

Рекомендується до вирощування на півдні Росії в відкритому грунті, часнику необхідно багато сонячного світла і тепла. Коли тільки з`явилися паростки часнику досить зміцніли, в першу чергу потрібно ретельно розпушити грунт.

Грядки обов`язково періодично проріджувати, прибирати з них бур`яни. Рослинам потрібен постійний полив, особливо ви періоди раннього дозрівання. Однак необхідно стежити, щоб не було зайвої вологи, інакше цибулини почнуть гнити. На цей фактор варто орієнтуватися і при виборі місця для посадки. За кілька тижнів до збору врожаю полив варто припинити практично повністю.

Зайві стрілки необхідно видаляти, інакше це може серйозно знизити врожайність. В якості добрив підійде використання традиційного перегною і калійної солі. Також в регулярному порядку варто грунт посипати золою або вапном. На ніч молодий часник краще вкривати спанбондом, а на зиму для цього можливо використовувати ялинові гілки.

Достоїнства і недоліки

Основною перевагою Харківського часнику є стабільність урожай, крім цього, він виділяється завдяки смаковим якостям. Стрілки часнику можна вживати в їжу, наприклад, для салатів або в часниковому соусі. Зелень стрілок у відвареному вигляді навіть вважається делікатесом.

Дана культура невибаглива і вирощувати її зовсім неважко. Догляд за рослинами не займе у вас ні багато часу, ні грошових витрат, ні особливих зусиль. До того ж Харківський часник стійкий до холодних температур і теоретично він буде здійснювати зростання і в період знижених температур, аж до 0 °, хіба що цибулини не будуть такими великими, як при нормальній температурі.

Шкідники і хвороби

Фіолетовий часник дуже слабо уражається захворюваннями, шкідники також не страшні йому. Більшість садівників спеціально висаджують цибулини часнику, щоб вони служили захистом для інших рослин.

Але все ж краще застосовувати профілактичні заходи щодо запобігання захворювань. Найчастіше рослини піддаються зараженню грибковими захворюваннями, наприклад: бактеріальної гниллю, чорною пліснявою або фузаріозом. Боротися з ними можна за допомогою фунгіцидів і інших розчинів в залежності від того, що може вразити часник. Нерідко і проста перекопування разом зі знищенням бур`янів може сильно зменшити ймовірність ураження.

Збір і зберігання врожаю

Починати збір врожаю слід, коли листя починає жовтіти і опускатися, бадилля потрібно відразу відрізати, залишивши максимально 10 см від стебла. Тоді цибулини треба ретельно промити, висушити і очистити від верхнього шару лушпиння.

Урожай добре зберігається протягом року і більше в сухому теплому приміщенні, наприклад, в житлових кімнатах, коморах або ж на кухні. Найзручніше урожай пов`язувати в пучки і зберігати в такому вигляді, таким чином буде забезпечена постійна вентиляція і на цибулинах не зможе зібратися зайва волога.

Відгуки садівників

Більшість садівників, висаджують Харківський фіолетовий часник, залишаються задоволені результатом. Рекомендується садити їх по краях грядок з полуницею або суницею. Так зубчики вийдуть набагато смачніше і будуть соковитими.

Часник цього сорту можна використовувати в сирому вигляді, як добавку до м`яса або в салат, і для консервування. Єдине, що в сирому вигляді смак можливо здасться надто гострим, тому для приготування його потрібно менше, ніж вказується в рецептах.

Цибулини добре зберігаються, якщо дотримуватися мінімальні умови, інакше вони можуть почати гнити або зсихатися. Краще підбирати сухе приміщення з середньою температурою повітря, тоді корисними плодами можливо буде насолоджуватися протягом довгого часу.

Про автора

admin administrator