Черешня її корисні властивості

Авторadmin

Черешня її корисні властивості

Черешня: користь, шкода та калорійність літньої ягоди

Настало довгоочікуване літо, а разом з ним і сезон черешні. Читай про корисні властивості цієї ягоди.

Влітку черешню хочеться купувати кілограмами і тут же з’їдати улюблену ягоду в непристойних кількостях. Якщо у руки потрапляє тарілка митої черешні, зупинитися вже неможливо, хіба що схаменутися через кілька миттєвостей поруч з жменею кісточок. Тому в нашому матеріалі ми розповімо все про улюблені сезонні ласощі – про шкоду і користь, а також калорійності черешні.

Чим корисна черешня

Черешня свіжа рекомендована людям з залізодефіцитною анемією, 100 г плодів містить 10% добової норми заліза. Також потрібно їсти черешню тим, хто страждає дерматологічними захворюваннями. А косметичні засоби (маски) на основі черешні допомагають впоратися з вуграми, підлітковими прищами. Водночас черешню не рекомендують їсти у великих кількостях людям, схильним до повноти і хворим на цукровий діабет з-за підвищеного вмісту глюкози і фруктози. Також не варто нею зловживати людям, у яких є схильність до діареї і підвищеного газоутворення в шлунку.

“Рекомендована норма фруктів 300 грамів в день. Їжте із задоволенням ці чудові ягоди! Сезон короткий – до кінця червня. Не забувайте заготовлювати їх на зиму. Ви пам’ятаєте, що краще всього їх заморозити”, – рекомендує дієтолог Світлана Фус.

Шкода черешні

Черешню не рекомендується вживати людям з гастритом з підвищеною кислотністю шлункового соку і при цукровому діабеті. Свіжі ягоди черешні не можна їсти відразу після їжі – це може викликати газоутворення і нетравлення шлунка. Не варто вживати черешню при порушенні прохідності кишківника, бо це може посилити хвороба.

Чи можна черешню при вагітності

Про те, чи можна вагітним жінкам є черешню варто з’ясувати заздалегідь, щоб потім не позбуватися від непотрібних проблем. Але особливих протипоказань для майбутніх мам немає – вагітним не можна їсти черешню тільки в тому випадку, якщо у них діагностували проблеми з гастритом і кишківником. В іншому черешня підвищує імунітет і очищає організм від токсичних речовин. Вагітним, які їдять черешню, важливо пам’ятати лише про те, що ягід не повинно бути занадто багато – перенасичення ніколи не йде на користь.

Скільки калорій в свіжій черешні

Багатьох цікавить головне питання – так скільки ж калорій свіжої черешні. Відповідь така: 100 грам черешні – 50 ккал.

Черешня на зиму

Як і будь-які ягоди, черешню можна заморозити, однак цього зазвичай не роблятьчерез те, що з неї погано видаляються кісточки. Більш поширені варіанти консервації — це варення з вишні без кісточки або з кісточкою, компот, черешня у власному соку. Особливо смачним виходить конфітюр з черешні. Влітку ж черешню здебільшого їдять в сирому вигляді. Однак не розчарує і літній пиріг з цими ягодами — клафуті.

Черешня: користь і шкода, калорійність. Корисні властивості, чим корисна черешня?

Вишня пташина (саме таку назву має черешня) високо цінується за приємні смакові якості. Однак не варто забувати і про корисні властивості цього фрукта.
Калорійність: в 100 г продукту міститься 50 ккал.
Харчова цінність:
білків: 11 м;
жирів: 04 г;
вуглеводів: 115 р.

Користь і шкода черешні

Фрукт багатий пектинами, кислотами (наприклад, яблучною), фарбувальними речовинами з групи каротиноїдів, антоціанів. Користь таких плодів при атеросклерозі і гіпертонії неоціненна.
По мінеральному складу черешня досить різноманітна. Найбільше в цьому фрукті міститься калію, в ньому також присутні кальцій, натрій, залізо, магній, фосфор, йод, хром, нікель, фтор, кремній, цинк, кобальт, марганець, мідь. З вітамінів варто згадати З, РР, каротин, В6 і В1.
Чим корисна черешня по лікарським властивостям, так це здатність підвищувати апетит, надавати загальнозміцнюючий і тонізуючий вплив на організм. Дані плоди рекомендується вживати при недокрів’ї і слабкою перисталькою кишечника.
Якщо організм не засвоює речовини, що містяться в черешні в сирому вигляді, з ягід можна готувати соки або компоти. Так целюлоза легше перетравиться, а кислоти будуть нейтралізовані.
Користь черешні – в попередженні утворення тромбів, звільнення організму від шкідливих продуктів обміну, «поганого» холестерину, допомоги при неврозах, захворюваннях печінки, нирок, здатності знімати набряки, нормалізувати вагу, позбавляти від больових відчуттів при ревматизмі , артриті, подагрі , стимулювати травлення і т. д.
Пташина вишня – гарний косметологічний засіб: маски з м’якоті цих плодів знижують шкоду від впливу несприятливого навколишнього середовища, знімають омертвілий верхній шар шкіри, очищають і зменшують пори, живлять шкіру, зволожують її.
На жаль, корисні властивості черешні абсолютно марні для людей з цукровим діабетом . Таким пацієнтам фрукти не те що не принесуть користі, а взагалі нашкодять. В чому ще може проявитися шкоду черешні? Її протипоказано вживати пацієнтам з порушеною прохідністю кишечника: це просто погіршить і так тяжке захворювання.

Вітамінна бомба. У чому користь черешні і чому неприпустимо прогавити її сезон

Поїдаючи черешню, ви не лише насолоджуєтеся смаком самого літа, але й приносите користь своєму організму: покращуєте сон, зменшуєте жир на животі, дбаєте про серце і не тільки.

Черешня, або вишня пташина, — це найдавніший з видів вишні, деревної рослини роду Слива з сімейства Трояндових. Вважається, що вона була відома вже більше 10 тис. років тому в Анатолії та на території сучасних Скандинавських країн.

Плоди черешні належать до типу кістянки, з м’ясистим соковитим околоплідником, за формою вони бувають овальними, круглими або нагадують серце. Забарвлення черешень — від блідо-жовтого до темно-вишневого. Культурні плоди досягають 2 см в діаметрі та відрізняються солодким смаком. Такі сорти черешні як Регіна, Саміт, Василиса, Карина, Стаккато, Ярославна належать до найвідоміших у нас. Втім, частіше на базарі шукають черешню мелітопольську або херсонську.

Черешня: калорії

У 100 г черешні — 52 ккал. При цьому ягода добре втамовує голод і радує солодким смаком — це десерт для тих, хто бореться із зайвою вагою, створений самою природою.

Черешня: корисні властивості

Ці плоди на 82% складаються з води, містять 16% вуглеводів, 1% білка і практично не мають жиру (0,2%). Завдяки меншій кислотності, ніж у вишні, черешні підходять тим, хто страждає печією. Користь черешні пов’язана з вмістом в ній вітамінів А (25 мкг), B1 (0,01 мг), B2 (0,01 мг), С (15 мг), Е (0,3 мг), мікро- та макроелементів (кальцій, залізо, магній, фосфор, калій, натрій, йод), а також органічних кислот, цукрів (фруктоза, глюкоза), пектинів і великої кількості антоціанів — речовин з групи флавоноїдів. Всі разом вони надають ефект, який виводить черешню в ряд лікувальних продуктів.

10 причин, щоб почати « лікування» черешнями прямо зараз:

1. Захист від діабету: глікемічний індекс черешні 22, нижчий, ніж у абрикосів (57), винограду (46), персиків (42), чорниць (40) або слив (39). А значить, це вибір номер один для тих, хто страждає на цукровий діабет.

2. Поліпшення сну: згідно з дослідженнями, сік черешні і вишні стимулює вироблення потрібного для здорового сну мелатоніну. А значить, ці ягоди допоможуть і в боротьбі з джетлагом й зміною часових поясів.

3. Зменшення жиру на животі. Цей ефект підтверджується експериментами з порошком з черешні, що проводилися на щурах.

4. Запобігання хвороби Альцгеймера: Асоціація Альцгеймера відносить черешню до продуктів, що поліпшують пам’ять, оскільки ці кісточкові багаті антиоксидантами.

5. Зниження ризику інсульту: антоціани — пігменти, що додають вишні та черешні колір, запускають механізм метаболізму жиру й глюкози, знижуючи таким чином рівень холестерину, артеріальний тиск і ризик діабету.

6. Молодість шкіри: антиоксиданти, якими багата черешня, допомагають організмові боротися з вільними радикалами, що прискорюють старіння. Вишневий сік рекомендують як альтернативне лікування різноманітних захворювань шкіри.

7. Зниження ризику нападів подагри на 35% підтвердилося в експериментах на людях, які страждають на подагру, що проводилися університетом Бостону.

8. Зменшення м’язових болів. Група марафонців, що пила сік вишні після забігу, підтвердила благотворний вплив на м’язи — запалення і хворобливі відчуття зменшувалися.

9. Регуляція кров’яного тиску: калій допомагає регулювати частоту серцевих скорочень і кров’яний тиск і знижує ризик гіпертонії, а фітостероли допомагають знизити рівень поганого холестерину.

10. Запобігання раку товстої кишки: вважається, що корисні речовини, які містяться в вишні, можуть зменшити утворення канцерогенних хімічних речовин, що утворюються при обвуглюванні м’яса для бургера, тож вишня і черешня особливо рекомендовані тим, хто полюбляє червоне м’ясо.

Черешня на зиму

Як і будь-які ягоди, черешню можна заморозити, однак цього зазвичай не роблять через те, що з неї погано видаляються кісточки. Більш поширені варіанти консервації — це варення з черешні без кісточки або з кісточкою, компот, черешня у власному соку. Особливо смачним виходить конфітюр з черешні. Влітку ж черешню здебільшого їдять в сирому вигляді. Однак не розчарує і літній пиріг з цими ягодами — клафуті.

Про автора

admin administrator