Чи дає вівця молоко

Авторadmin

Чи дає вівця молоко

Зміст:

Яка користь від молока та як правильно вживати: відповідь вчених

За складом молока відомо, що воно насичене багатьма корисними речовинами, які добре засвоюються організмом, а за рахунок високого вмісту кальцію молокопродукти незамінні для зміцнення зубів і кісток. Але існує і безліч інших корисних властивостей молока, про які відомо менше

Про це розповіли у Національному університеті біоресурсів і природокористування, передає “ДС”.

Зокрема, вчені виділили такі маловідомі властивості молока:

Молоко заспокоює нервову систему, кальцій і фосфор беруть участь у побудові клітин головного мозку.

2. Молоко, за рахунок високого вмісту білка, допомагає наростити м’язову масу.

3. Молоко покращує роботу шлунку, сприятливо впливає на його слизову оболонку і є ефективним засобом при печії.

4. Молоко покращує роботу серцево-судинної системи.

5. Молоко допомагає при застуді. Для хворого горла склянка гарячого молока (особливо з медом і маслом) – найкращі ліки.

6. Тепле молоко з медом вважається ефективним засобом від безсоння, не будучи снодійним засобом. Випите на ніч молоко заспокоює організм, знижує секрецію шлункового соку шляхом впливу на рецептори.

7. Молоко завдяки збалансованому складу і високій перетравності поживних речовин корисне для дітей.

Вчені припускають, що молоко, сир і сироватка сприяють довголіттю. Яскравим доказом цього твердження слугує англійський селянин Томас Парр, який прожив до 152 років і вживав виключно молочні продукти. Звичайно на тривалість життя людей впливає не лише раціон, а багато й інших факторів, зокрема генотип, стан довкілля тощо.

Що з молоком не так?

Не так давно англійські вчені приголомшили майбутніх мам, оголосивши сире (незбиране) молоко небезпечним продуктом для породіль. Справа в особливій речовині – ерготіонеїні, яку раніше помилково приймали за антиоксидант. Насправді ж ця речовина здатна викликати у вагітних прееклампсію – стан, небезпечний як для дитини, так і для самої матері. Досить невтішне оголошення, але вживання молока багатьма вагітними жінками, які народили здорових дітей є доказом того, що не все так однозначно. Небезпечні речовини можна знайти у більшості продуктів харчування, але збалансоване харчування дозволяє мінімізувати їх шкоду.

В ході різних досліджень були визначені категорії людей, яким пити молоко протипоказано.

Алергіки. Молочний антиген “А” може викликати свербіж, висип і навіть напад бронхіальної астми.

Люди з дефіцитом лактази. До них відносять представників деяких народів, а також людей старше 50 років. Щоб розщеплювати молочний цукор (лактозу), організму потрібен фермент лактаза. Чим старша людина, тим гірше у нього виробляється лактаза, а у літніх людей, які тривалий час не вживали молока, її вироблення практично припиняється. Тому незбиране молоко дорослі не завжди можуть вживати без ризику розладу травлення.

Існує багато теорій, які стверджують, що молочні продукти стимулюють розвиток ракових клітин. Але в одній з публікацій в якій проаналізовано результати 61 дослідження доведено, що ферментовані молочні продукти (тобто, кисломолочні продукти) навпаки знижують ризик виникнення онкологічних захворювань стравоходу, сечового міхура та товстого кишківника на 15%.

Існує досить багато інших теорій відносно шкідливості молока та молочних продуктів на організм людини, але також існує й багато фактів, які їх спростовують.

Овече молоко корисні властивості

Вівці розлучалися для отримання молока протягом тисяч років. Можливо, ще до того, як люди стали доїти корів. У сучасному світі розведення молочних овець зосереджене в Європі і країнах поблизу Середземного моря.

Молоко овече дуже поживно і більш багате на вітаміни А, В і Е, кальцієм, фосфором, калієм і магнієм, ніж коров’яче. Воно також містить більш високу частку жирних кислот малої і середньої ланцюга, які вважаються корисними для здоров’я. Наприклад, деякі з них мають незначний вплив на рівень холестерину у людей. Крім того, вони допомагають молоку легше засвоюватися.

Як його вживають?

Молоко овече можна заморозити і зберігати до тих пір, поки не набереться необхідна його кількість для продажу або виробництва сиру. Заморожування не впливає на сироварні якості продукту.

Овече молоко має більш високий вміст твердих речовин, ніж козяче або коров’яче. В результаті більшу кількість сиру може бути отримано з його літра, в порівнянні з одержаним продуктом з тієї ж одиниці козячого або коров’ячого продукту. Овече молоко дає від 18 до 25 відсотків сиру, в той час як козяче і коров’яче мають вихід від 9 до 10 відсотків.

У той час як вівці, як правило, виробляють менше продукту, ніж кози, і набагато менше, ніж корови, молоко овече продається за значно вищою ціною за літр. У фермерських магазинах воно майже в чотири рази дорожче коров’ячого.

Сир з овечого молока

Основним продуктом, який виробляють з овечого молока, є сир. Найвідоміші види такого продукту наступні: фета (Греція, Італія і Франція), рикотта і пекоріно романо (Італія), рокфор (Франція). Міжнародним широко відомим продуктом також є сир бринза. З молока овець також роблять йогурт і морозиво.

Як воно добувається?

Незважаючи на те що в період лактації овець будь-якої породи можна доїти (як і інші види худоби), існують спеціалізовані породи молочних тварин. У всьому світі є понад десяток молочних порід, які здатні виробляти від 200 до 600 літрів в період лактації, в той час як виробництво продукту від звичайних видів овець становить всього від 50 до 100 літрів в цей же період. Калорійність при цьому приблизно однакова – на рівні 108 ккал на 100 грам продукту.

У всьому світі більшість овець доять вручну. Це пояснюється тим, що багато молочні породи вирощуються на невеликих фермах у віддалених районах, де технічне оснащення залишається дуже скромним. Сучасні господарства, де розводять овець, використовують складні механізми для доїння: апарати, трубопроводи, об’ємні резервуари і т. Д. Роблять це один або два рази на день.

Максимальний вихід молока вийде в тому випадку, якщо ягнята будуть видалені зі своїх загонів протягом 24 годин після народження і згодом будуть вирощуватися на штучному заміннику молока.

Овече молоко: користь і шкода

Це молоко багате кальцієм і таким мінералом, як цинк. Їх зміст дуже високо, в порівнянні з молочними продуктами інших тварин. Завжди варто пам’ятати про те, що лакто-кальцій набагато легше засвоюється, ніж карбонат кальцію (який являє собою мармур). У поєднанні з лактозою і вітаміном D кальцій має життєво важливе значення в боротьбі з остеопорозом. Цього мікроелемента в овечому молоці майже вдвічі більше, ніж у коров’ячому.

Кальцій також необхідний після будь-якої виснажливої ​​хвороби. Цинк, в свою чергу, потрібен для підтримки здоров’я шкіри, а також рекомендується при різних тривалих захворюваннях, включаючи анорексію.

Разом з тим молоко вівці має дуже високий показник жирності. Це може мати негативне значення. Ненасичені жири можуть підвищити рівень холестерину в організмі, тому продуктом краще не зловживати.

Вітаміни, в основному B-комплексу, а також А, D і Е, є необхідними для підтримання здоров’я, і ​​найчастіше саме їх рекомендується приймати в якості доповнення до харчування. Навіщо ж турбуватися про це, коли вони все присутні в овечому молоці? Особливо багато в ньому міститься фолієвої кислоти і B12, які найчастіше пропонуються у вигляді синтетичних вітамінних комплексів.

Багатьох людей відлякує високий рівень жиру, що міститься в овечому молоці. Однак потрібно пам’ятати, що так звані «жири» містять три жиророзчинних вітаміну, без яких організм починає страждати від важких хвороб. Це вітаміни A, D і E – молоко овече містить їх значно більше, ніж коров’яче або козяче. Вміст вітаміну D становить 0,18 г / 100 грамів, в порівнянні з літнім коров’ячим молоком з пропорцією 0,04 г / 100 г. Овече молоко також містить більш високий відсоток насичених жирних кислот, і вважається, що це призводить до більш високої абсорбції лактози у випадках її поганий переносимості.

Інший важливий момент полягає в тому, що 45% жирних кислот, що містяться в продукті, є моно- або поліненасиченими. Це означає, що при вживанні такого молока воно дуже довго зберігається в організмі. Медики навіть рекомендують випити йогурт з овечого молока за три години до запланованого застілля. Цей спосіб працює краще, ніж загальновідоме оливкова олія. Ніхто не буде сперечатися з тим, що наслідки застілля краще запобігти, ніж потім з ним боротися.

Але пам’ятайте, що ненасичені жири можуть підвищити рівень холестерину в організмі, так що все повинно бути в міру!

Білок, що міститься в молоці і не потрапляє в сир, залишається в сироватці. Зміст цього елемента в овечому молоці в три рази вище, ніж в коров’ячому або козячому. Завдяки цьому цільний продукт легше засвоюється, а сироватка, в свою чергу, також рекомендується до вживання.

Навіть якщо люди сильно страждають непереносимістю лактози, вони можуть без ризику для здоров’я вживати продукти з овечого молока. При виробництві йогуртів з нього молочний цукор окислюється. Крім того, велика частина лактози виходить з сироваткою при приготуванні сирів. Існують також докази того, що лактоза в овечому молоці легше переноситься, ніж в інших видах цього продукту, тому завжди варто спробувати його особисто і переконатися на власному досвіді.

Пам’ятайте, що будь-яка хвороба і застосування антибіотиків погано впливають на вашу імунну систему. Крім того, навіть найкращі ліки зазвичай вбивають корисні бактерії поряд з шкідливими. Йогурт з овечого молока і сир бринза допомагають виправити це і відновити флору кишечника.

овече молоко

Овече молоко традиційно використовується на Північному Кавказі, в Середній Азії, Закавказзі і Криму. Також овече молоко широко використовується жителями країн Близького Сходу, Греції та Італії. У цих країнах виведені особливі породи овець, які за період лактації, що триває від 4 до 5 місяців, здатні дати до 150 кг молока. Овече молоко – це дуже калорійний і поживний продукт, що володіє ніжним і злегка солодкуватим смаком. З нього виготовляють масло, кисле молоко, йогурти, кефір і, звичайно ж, у всьому світі гурмани добре знають смак сиру з овечого молока.

застосування

Через специфічного запаху овече молоко рідко вживають в цілісному вигляді. Зазвичай з нього виготовляють різні кисломолочні продукти і сири. Живильні речовини овечого молока легко засвоюються, тому дієтологи рекомендують включати його в раціон людей похилого віку і дітей. Однак цей продукт містить в собі велику кількість жирів і тому особам, схильним до ожиріння, бажано пити незбиране овече молоко і кисломолочні продукти з нього, розвівши їх водою.

Склад і властивості овечого молока

Овече молоко в 1,5 рази більш поживні коров’ячого молока. Воно багате на вітаміни групи В і вітаміном А. Особливо корисно овече молоко вагітним жінкам і дітям, підліткам. Це молоко славиться своїми антиоксидантними властивостями. При його регулярному вживанні поліпшується засвоєння кисню і поживних речовин клітинами головного мозку, в результаті чого поліпшується пам’ять, концентрація уваги, підвищується здатність до навчання.

У овечому молоці міститься до 10% жиру і до 20% сухих речовин. У порівнянні з коров’ячим або козячим молоком воно містить в кілька разів більше цинку і кальцію. Кальцій овечого молока знаходиться в легкозасвоюваній формі, окрім того співвідношення фосфору і кальцію в ньому є ідеальним. Саме тому дієтологи радять регулярно вживати овече молоко для лікування і профілактики остеопорозу. Крім того потреби кальцію різко зростають після перенесення простудних захворювань. Цинк необхідний для здоров’я шкіри і волосся, а також і для загального хорошого самопочуття в цілому. Достатнє надходження з їжею цинку сприяє підвищенню апетиту. У зв’язку з цим овече молоко рекомендується включати в меню людей, які страждають на анорексію.

Білок овечого молока має меншими алергенними властивостями, ніж білки козячого або коров’ячого молока. Овече молоко показано при бронхіальній астмі, екземі та інших алергічних захворюваннях. Вміст білка в овечому молоці становить 5,6%, а калорійність 100,0 г цього продукту – 109,7 ккал.

Всього одна чашка теплого овечого молока, випита за півгодини до сну, подарує вам міцний і здоровий сон.

Протипоказання

Овече молоко і продукти з нього повинні бути виключені з раціону людей, які страждають індивідуальною непереносимістю (ідіосинкразією) цього продукту харчування.

Сир з овечого молока

Завдяки своїм високим поживним якостям, високому вмісту жиру і білка, а також своєрідного запаху овече молоко є практично ідеальним вихідним сировиною для виготовлення сирів. У різних країнах сир з овечого молока робиться за різними технологіями і, відповідно, називається по-різному. Найбільш відомими є такі види сиру з овечого молока:

  • Рокфор – відомий на весь світ французький овечий сир;
  • Прованські сири – всі вони виробляються тільки з овечого молока. Найбільш відомими серед них є «Брусс-дю-Рів» і «Пікодон»;
  • Бринза – один з видів розсолу сиру;
  • Фета – найбільш традиційний ропні сир в Греції.

Користь сиру з овечого молока

У овечому сирі містяться всі незамінні амінокислоти. Він багатий білком, мікроелементами, вітамінами. Сир можна сміливо порівняти з концентратом молока, в якому всі корисні і поживні речовини містяться в значно більшій концентрації.

Серед тих народів, які регулярно вживають в їжу сири з овечого молока, спостерігається значно менше захворювань органів зору, шлунково-кишкового тракту. Значно зміст в цих сирах солей кальцію і фосфору, та ще й в найбільш оптимальному співвідношенні, що робить їх вживання відмінною профілактичним заходом розвитку остеопорозу, а також сприяє скороченню термінів зрощення переломів.

Сир з овечого молока містить в собі більше 30% жирів і його відносять до жирних і висококалорійних продуктів. Тому, незважаючи на всі корисні властивості, вживати його в їжу слід в розумних межах. Так дорослій людині в день слід з’їдати не більше 100,0 – 150,0 г овечого сиру. Це кількість дозволить наповнити організм жирами, білком, лецитином, мінеральними солями і вітамінами, але при цьому і не призведе до відкладення надлишків жирів у вигляді зайвих кілограмів.

Особливо корисний сир з овечого молока вагітним жінкам, годуючим матерям, дітям та підліткам, а також людям, які займаються важкою фізичною працею і витрачає занадто багато енергії.

Користь і шкода овечого молока

Овече молоко використовується людиною давним-давно. І це не дивно, адже воно має унікальні властивості і привабливими смаковими якостями, а також містить величезну кількість всіляких мікроелементів і не протипоказане алергікам. Ось чому людям, які не можуть вживати коров’яче, бараняче або козине молоко, рекомендується перейти на овече.

Користь і шкода від молока вівці

Кавказ, Близький Схід, Середня Азія, Греція – ось далеко не повний перелік місцевостей, де молоко вівці регулярно використовується в раціоні. Для того щоб збільшити виробленої овечого молока, тваринниками спеціально була виведена особлива вівця, яка в термін від 3 до 5 місяців дає до 150 кг цього унікального продукту.

застосування

Овече молоко використовують як і будь-яка інша. Воно має досить специфічним запахом – його рідко вживають в нерозбавленому вигляді. Цей продукт незамінний для кулінарних цілей. З овечого молока можна приготувати і чудові йогурти, і дуже смачне масло, і інші кисломолочні продукти, а також дивовижний за своїми смаковими якостями сир.

По всьому світу величезною популярністю користується овече свіже молоко і сири з нього (рокфор, прованські, бринза, фета). Величезний плюс в тому, що його поживні речовини легкі і добре засвоюються організмом, тому овеча продукція завжди рекомендується фахівцями при дієтичному і збалансованому харчуванні.

унікальний склад

Що міститься в овечому молоці?

  1. По-перше, група різних корисних вітамінів. Так, вітамін А не тільки допомагає покращити зір, але і незамінний в боротьбі з різними очними хворобами. Вживання напою збагатить організм вітамінами D і Е і таким чином допоможе вашій шкірі стати красивою і здоровою. Особливо це поєднання вітамінів буде корисно тим, хто страждає від різних шкірних захворювань.
  2. По-друге, в овечому молоці в надлишку містяться вітамін В12 і фолієва кислота. Як правило саме ці вітаміни необхідні для підтримки організму і найчастіше приймаються в якості добавок, щоб зміцнити імунітет в сезон застуд.
  3. По-третє, велика концентрація калію, що міститься в ньому, допоможе налагодити здоров’я серцево-судинної системи.
  4. По-четверте, ще один плюс напою полягає в тому, що він багатий цинком, який незамінний для краси і здоров’я волосся, а також бадьорості й енергійності всього організму. Крім того, надходження необхідної кількість цинку підвищує апетит, тому овече молоко дієтологи призначають тим, хто бореться з анорексією.
  5. По-п’яте, молочко вівці містить багато кальцію, через що його часто радять пити для лікування такої хвороби, як остеопороз.

У чому полягає користь

Користь овечого молока – окрема тема. Цей продукт буде корисний всім, оскільки є найкращим помічником для підняття імунітету. Особливо важливо його пити дітям, годуючим мамам, а також працівникам фізичних професій.

Користь овечого молока

  1. Молоко, яке дає вівця, володіє прекрасними антиоксидантними властивостями: у людини, що регулярно вживає його, краще засвоюється кисень, завдяки чому нормалізуються робота мозку, концентрація уваги і пам’ять.
  2. Після перенесених простудних хвороб овечий продукт особливо корисний.
  3. Випитий на ніч напій стовідсотково забезпечить солодкий сон.
  4. Найголовніша відмінність овечого молока від козячого або коров’ячого полягає в тому, що на нього практично не буває алергії, тому його спокійно можуть використовувати в своєму раціоні люди з астмою і екземою.
  5. Також даним продуктом можна скористатися при вигодовуванні породистих домашніх тварин.

Сир з молока вівці

Не любите сир? Швидше за все, ви просто ніколи не пробували сири з овечого молока. Завдяки корисним і поживним речовинам, цей напій є чудовим сировиною для виробництва неповторного за смаком сиру. У багатьох країнах розроблена своя унікальна технологія виготовлення даного продукту. Зараз на прилавках магазинів можна часто зустріти аналоги такого сиру, правда, вони значно відрізняються за смаком від своїх оригіналів.

Сири з овечого молока користується величезною популярністю

Як і овече молоко, сир, одержуваний з нього, містить не тільки корисні амінокислоти, а й мікроелементи. Люди, регулярно включають в свій раціон сир з овечого молока, практично не страждають від очних хвороб і захворювання органів шлунково-кишкового тракту, легше переносять переломи і легко дотримуються дієти.

Шкода і протипоказання

Якщо спостерігається індивідуальна непереносимість, безумовно, овече молоко протипоказане і може завдати шкоди. Через високу жирності цей продукт не рекомендується повним людям, а також тим, хто страждає нирковою та печінковою недостатністю, дискінезією.

Не варто забувати, що у даного напою високий показник жирності, що підвищує рівень холестерину в організмі, тому до його вживання необхідно ставитися з обережністю. Слід врахувати кількість харчових калорій, які в ньому містяться, і вживати, чи не переборщуючи. Скільки ж це? Щоденна норма на добу повинна становити не більше 150 м

Овече молоко: корисні властивості і шкода

«Пийте, діти, молоко – будете здорові!» Цей вислів відомо кожному з малих років, адже багато героїв мультиків і кінофільмів із задоволенням п’ють цей напій і стають міцними і сильними.

Існує безліч різновидів молока. Для жителів України, безсумнівно, звичніше всього коров’яче. Народи Сходу переважно п’ють кінське молоко, а на Північному Кавказі, в Середній Азії, Забайкаллі, Криму повсюдно використовується овече. До речі, а яка його особливість? Поступається воно по якостям коров’ячого чи ні? Спробуємо розібратися.

Що таке овече молоко?

Відповідаючи на питання, що ж таке овече молоко, більшість з нас відчуває складне становище. Але насправді кардинальних відмінностей між овочами і, наприклад, коров’ячим молоком немає. Різниця полягає лише в тому, що овече має більш густу консистенцію, велику жирність, а так же специфічний смак і запах.

Як і будь-який молочний продукт, молоко вівці дуже корисно для людини, але у нього є і свої мінуси.

Користь овечого молока

Овече молоко є справжнім «коктейлем здоров’я»:

  • Варто почати з того, що продукт питательнее коров’ячого молока в півтора рази . Це – рекордсмен за кількістю корисних речовин. У ста грамах цього молока міститься 8 відсотків жирів, приблизно 5 грамів вуглеводів, а також 6 грамів білків. Насиченість білком робить його незамінним для спортсменів, які нарощують м’язову масу.
  • Мікроелементи , наприклад, вітаміни А, Е, що містяться в молоці, виводять токсини з організму і покращують зовнішній вигляд шкіри. Високий вміст вітаміну D зміцнить крихкі кістки. Продукт багатий на кальцій, а також фосфором.
  • Наступним фактором, що позитивно впливає на здоров’я людини, стало наявність нуклеотидів і нуклеозидів . Ці чужі далекому від біології людини слова є позначенням двох найважливіших органічних сполук, здатних запобігти розвитку ракових пухлин.
  • Чому так приємно випити склянку теплого молока перед сном? Тому що це є звичкою з дитинства, навіває теплі спогади про безтурботне часу? Можливо. Але також вчені довели, що стакан саме овечого молока заспокоїть нервову систему і стане запорукою міцного, здорового сну.
  • Як і будь-який продукт тваринного походження, молоко містить велику кількість амінокислот . Тому цей напій може знизити кров’яний тиск, тим самим захищаючи серце людини.
  • Наступний пункт буде важливий для людей, які дотримуються дієти або ж просто стежать за фігурою. Калорійність даного продукту – всього лише 109 ккал на 100 грам .
  • Батьки немовлят, дізнавшись про всі корисні властивості цього молока, можуть задатися питанням – чи може їх дитина вживати його? Так. Безліч вітамінів і амінокислот в ньому підуть лише на користь малюкові, а легка засвоюваність препарату не перевантажить травну систему. Однак є деякі нюанси. Цей продукт протипоказаний дітям до 5 місяців, при індивідуальній непереносимості лактози.

Шкода і мінуси молока вівці

Може створюватися враження, що овече молоко – такий собі еліксир здоров’я, щастя і вічної молодості. Однак воно може надавати і негативний вплив на організм:

  • Будь-молочний продукт містить лактозу . Овече молоко – не виняток. Тому пацієнтам з індивідуальною непереносимістю цієї речовини доведеться відмовитися від цього напою.
  • До складу молока складу входить багато мононенасичених жирів , які піднімають рівень холестерину в організмі. Це збільшує ймовірність серцевого нападу та інсульту. Люди зі схильністю до хвороб серця повинні звернути на це увагу. Також елементи, що входять до молоко вівці, можуть спровокувати задишку у людей з, наприклад, астму.
  • До мінусів продукту варто віднести специфічність його смаку і запаху . Для кого-то це не перешкода, але особливо вибагливий покупець може залишитися розчарованим, і навіть всі цілющі властивості продукту не зможуть змінити його думку.
  • Не можна забувати, що отримання молока вівці – досить трудомісткий процес. Його добувають лише через 80 діб після народження ягняти. Через це даний продукт зустрічається на прилавках досить рідко.
  • Навіть якщо вдасться знайти зачаїлася пляшечку овечого молока в магазині, її ціна буде високою. Середня вартість за літр перевищує 500 гривень !

Поради щодо використання та прийому в їжу

У попередніх пунктах були описані групи людей, які повинні з обережністю вводити молоко вівці в своє меню. Ті, хто не перебуває в зоні ризику, можуть видихнути з полегшенням – для них немає особливих обмежень у вживанні продукту. Однак дієтологи вважають, що 150 мл в день – ідеальна доза .

Вводити молоко вівці в раціон дітей до року потрібно з особливою обережністю. Батькам слід простежити за тим, чи не проявиться у малюка алергічна реакція.

Якщо комусь не подобається смак продукту в первісному вигляді, різноманітна молочна продукція, вироблена з нього – прекрасний вибір. Овечий сир, наприклад, неймовірно відомий і високо цінується гурманами усього світу.

висновок

Як з’ясувалося, овече молоко – досить незвичайний, екзотичний, але корисний продукт. І це чудово! Кожен повинен хоч раз в житті спробувати його, щоб пізніше з посмішкою згадувати емоції після першої дегустації напою. А може бути, цей напій стане для когось коханим, подарує життєві сили і відмінне самопочуття.

Овече молоко – склад і користь, де використовується

Овече молоко можна вважати делікатесним продуктом. Чи не в кожному магазині його зустрінеш, а якщо і є в продажу, то в 4-5 разів дорожче коров’ячого молока. У чому ж цінність і користь овечої молочної продукції, де використовується, чи є протипоказання? Спробуємо розібратися.

Склад, особливості

Висока поживність овечого молока доведена – вона в півтора рази вище коров’ячого. За жирності перевершує і козяче. Причому жирні кислоти містяться в тій кількості, щоб допомогти легкому засвоєнню кальцію і лактози. Рекордно і вміст білка – 5,7%. Що стосується вітамінів і мінералів, в складі є всі життєво важливі – А, D, Е, фолієву кислоту, комплекс групи В, магній, фосфор. У молоці містяться і необхідні організму амінокислоти. Кількість і баланс «корисних речей» в «молочку» від овець ідеальні, відсоток засвоєння майже 100%.

Увага! У овечому молоці до 20% сухих речовин, що вигідно при виготовленні сирів – вихід продукту більше в порівнянні з коров’ячим і козячим «сировиною».

Чому ж так рідко продають молоко від овечкі- джерело корисних речовин? По-перше, через невелику кількість надоїв навіть від молочних порід. У порівнянні із середньою молочної коровою, яка дає 200-500 літрів за лактаційний період, удій вівці становить не більше 100. Друга причина – регіональна специфіка. Господарства зосереджені, здебільшого, в південних регіонах – Кавказ, Крим, Середня Азія. Крім того, на більшості ферм овець доять вручну, що робить неможливим отримувати великі надої.

16 відмінних сортів слив для

Деякі складнощі викликає далека транспортування напою в чистому вигляді – воно починає сквашуватися вже при 20 градусах. Тому частіше в продажу з’являються продукти переробки – сир і сири.

Властивості – користь і шкода

Перш ніж привести значний список «корисних речей», необхідно сказати про протипоказання. На щастя, відомо тільки одне – індивідуальна непереносимість у вигляді лактозной алергії. В інших випадках овече молоко принесе тільки користь, його використовують в комплексних терапіях багатьох захворювань. Наведемо деякі з них:

  • бронхіальна астма, екзема, проблема зі шкірою – в комплексних терапіях;
  • остеопороз, відновлення кісткової маси – за рахунок високого вмісту кальцію;
  • рахіт – завдяки великій кількості вітаміну D;
  • анорексія – висока калорійність дозволяє вживати в їжу невелику кількість.
  • поліпшення стан волосся – цинк сприяє їх зміцненню і здорового вигляду.

Крім того, молочні напої від овець рекомендується вживати вагітним жінкам – потрібно кількість фолієвої кислоти допомагає нормальному розвитку плоду. Є дані, що народності, що постійно вживають в їжу молочні продукти від вівці, рідше схильні до захворювань шлунка, у них до глибокої старості зберігається ясне зір.

застосування

Не всім до смаку специфічний запах молочного напою, яке дають вівці. Але зате як смачні сири, безліч популярних сортів виготовляють саме з цієї сировини. Особливо славляться ропні:

А французький сир Рокфор вже багато років займає перші позиції в «рейтингу» улюблених по всьому світу. Овечий сир можна назвати концентрованим продуктом. Для дорослого організму досить добових 100 г, щоб отримати норму білка, жирів, амінокислот і вітамінів.

Дизайн квіткової клумби. ТОП-10 простих і ефективних прийомів

«Молочка» від овечки є сировиною для смачного сиру, та й залишилася сироватка дуже корисна. Сир можна зробити і в домашніх умовах, правда натуральну закваску складно купити. В цьому випадку можна використовувати таблетки – замінники лактобактерій, наприклад ацидин-пепсин. На продуктових полицях можна зустріти айран – кисломолочний напій, який за легендою горців допомагає довголіттю. Згадаємо і ще один відомий напій – мацоні. Не всі знають, що це йогурт, безцінний продукт за змістом живих лактобактерій.

Увага! У 90-х роках минулого століття, завдяки його високій жирності, овече молоко відносили ні до напоїв, а їжі.

Овець одомашнили багато століть назад. І крім вживання в їжу, жінки використовували їх молочні продукти для збереження краси. Відомо, що особливо багаті дами брали молочні ванни. Ну, а в наші дні, молочні концентрати використовується в косметологічної промисловості. Їх додають в лосьйони і шампуні, в креми. У домашніх умовах для збереження гладкості шкіри і рівного кольору обличчя, можна робити маски з сироватки або сиру.

Овечі молочні продукти – унікальні по корисним якостям. Високий вміст потрібних елементів дозволяє його вживати в невеликому добовому кількість. При досить високій ціні, це плюс. Молочні продукти овечок смачні і абсолютні безпечні. Знаючи, при яких захворюваннях вони особливо необхідні, можна зміцнити здоров’я, звівши до мінімуму аптечні препарати.

Овече молоко – користь, подарована природою

Коров’яче і козяче молоко і продукти з них звичні для кожного жителя нашої країни. Але не кожен знає, що можна доїти і овець. А між тим, молоко цих тварин вкрай корисно.

Овече молоко поширене в країнах Кавказу, на Балканах, в Криму, в Середній Азії. Там з нього готують вишукані сири, сир, кисломолочні вироби. Продукти з овечого молока відрізняються підвищеною жирністю, великим вмістом вітамінів, корисних жирів.

Властивості овечого молока

Овече молоко називають рекордсменом за вмістом кальцію та інших мінералів. Показник вітаміну D в ньому вдвічі вище, ніж у коров’ячому. Воно рекомендується для профілактики рахіту у дітей, для зміцнення кісткової системи у дорослих.

Кальцій, що міститься в молоці, сприяє зміцненню імунітету, відновленню організму після тривалих захворювань. До того ж, в цьому молоці міститься ідеальне кількість фосфору, який необхідний для кращого засвоєння кальцію. Сама природа подбала про такий цілющий складі.

Користь овечого молока для майбутньої мами просто неможливо переоцінити. Великий вміст фолієвої кислоти сприяє гармонійному розвитку плода під час виношування.

Дієтологи вивчають овече молоко, користь і шкоду цього продукту. Воно корисно практично всім. Єдиною причиною відмови від нього може стати індивідуальна непереносимість. Але і це трапляється вкрай рідко. Найчастіше людям не подобається смак свіжого продукту, а от страви з нього – сир, сир – їдять практично все.

жирність продукту

Багато хто задається питанням, чи корисно овече молоко? Однозначно, так. Це природна комора корисних речовин в ідеальному співвідношенні. Безперечно, що воно саме жирне з усіх видів молока, що вживаються людиною. У його складі найважливіші вітаміни: А, E і D, причому в рекордних пропорціях.

Жирні кислоти в овечому молоці сприяють кращому засвоєнню лактози. У людей, схильних до алергії на молоко корів, часто не проявляється реакція при вживанні овечого.

До 1990 року дієтологи відносили цей продукт не до напоїв, а до їжі внаслідок його високої жирності.

Особливості овечого молока

Це не найпоширеніший продукт на прилавках магазинів через його специфічних особливостей. Надої від вівці незрівнянно нижче, ніж від корови. Одна особина молочної породи може видавати до 150 літрів за 5 місяців. Багато хто хоче знати, чи має присмак овече молоко. Так, у цього корисного продукту в непереробленому вигляді специфічний смак. Тому його частіше використовують або в розбавленому, або в переробленому вигляді.

Якість овечого молока залежить від породи овець, від їх харчування і умов утримання. Завдяки своїм складом це молоко засвоюється на 99%. Це рекорд серед продуктів цього типу.

Квашення овечого молока відбувається при 20-27 С. Може бути, і це є причиною того, що його так рідко вживають в цілісному вигляді і намагаються переробити. Що роблять з овечого молока? Вражаюче розмаїття корисних продуктів: катик, сир, айран, сир або йогурт.

смачні корисності

Виготовляють смачні сири. Розсільні:

М’які сири за стародавньою технологією визрівають тривалий період. За час вимочування в розсолі вони отримують особливий смак, і властивий їм аромат. Розсіл служить і дезинфікуючим засобом.

Масова частка сухої речовини вище в порівнянні з молоком корів. Виходить овечого сиру майже в 1,5 рази більше, ніж при використанні молока корови. Масло з овечого молока, навпаки, менш смачно і володіє специфічним присмаком.

Айран – ще один напій, який готується з овечого молока. Горяни здавна вживали його в їжу і славилися своїм довголіттям. Готувався цей кисломолочний напій просто – в свіже молоко додавали спеціальну закваску, сіль і воду.

У кожному селищі або у різних народів допускалися варіації рецептури з додавання інших інгредієнтів, які кардинально змінювали смак готового продукту. Регулярне вживання айрану сприяє відновленню мікрофлори, зміцненню імунітету і життєвого тонусу.

Йогурт з овечого молока – цінний продукт. Століттями склалася технологія допускає застосування тільки живих лактобактерій. Мало хто знає, як називається йогурт з овечого молока. На Близькому Сході він носить назву джамід, а ось на Кавказі – мацоні. Цей продукт можуть без побоювання вживати навіть ті, хто не переносить більш звичні види йогуртів.

овечий сир

Сир з овечого молока смачний і поживний. Приготувати його можна і в домашніх умовах. Головним інгредієнтом в його приготуванні є молоко вівці, яке дістати в умовах міста досить складно.

Ще один не менш важливий інгредієнт – це якісна закваска. У народностей, споконвіку займаються виготовленням цього продукту, даний компонент раніше зберігався в таємниці. Навіть зараз натуральну закваску вищої якості знайти досить проблематично.

Для зручності можна використовувати таблетки аціддін-пепсину, які виконають роль лактобактерій.

  • Молоко – 1 л.
  • Таблетки аціддін-пепсину (або закваска натуральна) – 2 шт.
  • Йогурт без добавок – 1 ст.л.
  • Сіль, бажано морська – 1 ст.л.
  • Вода – 1/3 ст.

Приготування не дуже складно, але вимагає часу і вправності:

  • Молоко потрібно злегка нагріти. Воно повинно бути вище кімнатної температури, але при цьому не гарячим. Адже квашення відбувається вже при 27 градусах.
  • Таблетки перетерти до порошкоподібного стану і розвести в зазначеній кількості води. Дати настоятися протягом години.
  • Додати в молоко йогурт і розчин таблеток. Вже через півгодини молоко згорнеться і розшарується на гладку кисле молоко і сироватку. Потрібно залишити їх вистаїваться на добу. У холод не прибирати. Сироватку злити. А щільну частину акуратно порізати на невеликі кубики, розмір яких може бути трохи більше сантиметра.
  • Кубики сиру перемішати і викласти в чисту марлю, складену в декілька шарів. Обережно зав’язати краю марлі і підвісити для того, щоб сироватка стекла.
  • Години через 4 сир буде досить сухим. Марлю розгорнути і викласти вміст в чистий посуд. Посолити, гарненько перерішати. Готовий сир зберігати в холодильнику.

Ось, як зробити сир з овечого молока. З 1 літра свіжонадоєне продукту виходить близько 200 г сиру. Його можна сміливо вживати в їжу. Сироватка – відмінний засіб для косметичних цілей. Її теж можна використовувати для замішування тіста і інших кулінарних потреб.

Сир з овечого молока дуже смачний і специфічний. Розсолу сир також можна робити вдома, вимочуючи в розсолі готовий сир. Людям, що страждають хворобами шлунка і зайвою вагою, не варто зловживати цими виробами. Але в обмежених кількостях допустимо.

Ропні сири досить солоні, адже в якості консервантів і дезінфікуючих речовин в них використовується сіль. Тому тим, хто обмежує споживання солі, також слід врахувати цей аспект.

Будь-сир з овечого молока їдять з бутербродами, використовують, як добавку до салатів зі свіжих овочів і в інших стравах.

косметологія

Відомо, що в давнє часи жінки для збереження молодості використовували молоко овець. Сьогодні ванни з нього можливо і не приймають, але саме молоко активно використовується при виробництві косметичних засобів.

Його додають в креми, лосьйони, шампуні та іншу продукцію. У домашніх масках також можна використовувати сир, молоко і сироватку. Від них шкіра стає гладкою, шовковистою і доглянутою.

Овече молоко: опис, користь і шкода

Останнім часом точаться запеклі суперечки щодо того, наскільки корисно для людини овече молоко. Щоб розібратися, якими властивостями воно володіє, необхідно більш детально розглянути даний продукт.

В якому вигляді споживається?

Сьогодні овече молоко в основному використовується в Греції та на Близькому Сході. Воно рідко буває в продажу, оскільки тварина виробляє його тільки протягом 80-100 днів після народження ягнят. Напій має високий вміст жиру, кон’югованої лінолевої кислоти, якщо порівнювати його з молоком інших тварин. Також продукт багатий лактозою.

Завдяки високому вмісту білка даний вид молока ідеально підходить для приготування йогуртів та сиру. Найпопулярніші види сиру, які виробляються з овечого молока, називаються:

Йогурт з такого молока – відмінна альтернатива традиційним кисломолочним продуктам. Цей вид напою, виготовлений з овечого сировини, не тільки є смачним і корисним, а й має зовсім інший консистенцією. Його можна вживати як окремо, так і разом з фруктами та іншими добавками. Він містить необхідну кількість калорій і володіє високим вмістом кальцію. У ньому в два рази більше вітаміну В, ніж в звичайному продукті з молока корови. Він легше засвоюється, але знайти його на полицях магазинів не так просто. Крім того, вартість даного продукту набагато вище цін на звичайні йогурти.

З молока вівці часто роблять креми, які славляться унікальними властивостями і користю. Клеопатра приймала молочні ванни саме з овочами продуктом. Завдяки цьому її шкіра залишалася м’якою, еластичною і сяючою. Сьогодні можна робити те ж саме. На стандартну ємність досить кількох склянок напою, який містить в собі особливі речовини, корисні для епідермісу. Молочна кислота допомагає домогтися гладкості, пружності, зменшення кількості зморшок.

Однак, якщо є індивідуальна непереносимість продукту, такі ванни краще не приймати.

поживна цінність

Одна гуртка напою містить 265 калорій, 14,65 г білка, 17,15 г жиру, 2,35 г золи і 13,13 г вуглеводів. Крім того, в напої багато вітамінів і мікроелементів:

Плюси і мінуси

Серед усіх наявних видів молока, які людина використовує в харчуванні, овече вважається найкращим. Воно має особливий аромат і нерідко використовується для приготування оригінальних страв. Смак у нього також яскраво виражений. Причиною цього є висока жирність. Тому багато хто не може вживати напій в чистому вигляді і розбавляють його невеликою кількістю води.

Продукт забезпечує людський організм достатньою кількістю необхідних мінералів і вітамінів. Він містить вітаміни Е і А, які допомагають зміцнити імунну систему. Молоко має антиоксидантні властивості, сприяє виведенню з організму вільних радикалів, покращує зовнішній вигляд шкіри.

Це відмінне джерело білка, який особливо необхідний для дітей на певному етапі розвитку. Його мінеральний комплекс життєво важливий для клітин, тканин і кісток. Протеїн дає необхідну кількість енергії і допомагає спортсменам збільшувати м’язову масу, тому вони п’ють цей напій є у великих кількостях.

Овече молоко має високий вміст нуклеотидів і нуклеозидів, які знижують шанси захворіти на рак. У ньому знаходиться цілий спектр вітамінів групи В, які життєво важливі для репродуктивного здоров’я жінки. Вживання напою сприяє поліпшенню метаболізму. Також вчені довели, що стакан теплого молока допомагає жінкам впоратися з симптомами ПМС, заспокоїти нервову систему.

Продукт являє собою незамінний засіб для пацієнтів, які страждають від підвищеного кров’яного тиску. У овечому молоці містить більше амінокислот, ніж в аналогічному продукті кози, корови або буйвола. Вони допомагають захистити серце, знижуючи артеріальний тиск.

Необхідний рівень цинку, кальцію і магнію підвищує щільність кісток. Лікарі рекомендують регулярно вживати в їжу продукти з овечого молока літнім людям, щоб мінімізувати ризик появи остеопорозу. Кальцію в напої міститься в два рази більше, ніж в козячому або коров’ячому молоці.

Кому краще утриматися?

Незважаючи на всю користь продукту, не можна не сказати і про можливу шкоду від його вживання. Напій містить мононенасичені жири, які підвищують рівень холестерину в організмі. Відповідно, підвищується ймовірність серцевого нападу, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та інсульту. Ось чому людям, що знаходяться в групі ризику, краще не зловживати продуктами з овечого молока.

Є й інші групи осіб, яким лікарі радять дуже обережно вживати напій. До них відносяться:

  • мають нетерпимість до лактози;
  • люди з надмірною вагою;
  • пацієнти з задишкою і гикавкою.

Свіже молоко вживати в їжу не радять нікому, оскільки в ньому можуть міститися шкідливі для людини бактерії і збудники хвороб. Напій вживається тільки після певної обробки.

Чи можна давати немовлятам?

Людина постійно перебуває в пошуках продукту, який приносив би максимальну користь немовлятам і міг би замінити грудне молоко. Такий продукт можна давати малюкам з 5 місяців, але тільки обробленим (ні в якому разі не цільним) і за умови, що у дитини немає індивідуальної непереносимості лактози.

Високий вміст протеїну робить продукт ідеальним для зростання і розвитку немовляти. Багате поєднання мінералів і поживних речовин, вітаміни A і Е, наявні в овечому молоці, дарують здоров’я імунній системі. Кальцій забезпечує міцні кістки і зуби.

Більша кількість калорій дає необхідну енергію дитині, щоб той залишався активним протягом всього дня. Завдяки багатому вмісту мінералів напій приносить користь всьому організму. Він легко засвоюється, не навантажуючи травну систему немовляти.

Детальніше про овечому молоці ви дізнаєтеся, подивившись наступне відео.

Користь овечого молока

Овече молоко використовується людиною давним-давно. І це не дивно, адже воно має унікальні властивості і привабливими смаковими якостями, а також містить величезну кількість всіляких мікроелементів і не протипоказане алергікам. Ось чому людям, які не можуть вживати коров’яче, бараняче або козине молоко, рекомендується перейти на овече.

Користь і шкода від молока вівці

Кавказ, Близький Схід, Середня Азія, Греція – ось далеко не повний перелік місцевостей, де молоко вівці регулярно використовується в раціоні. Для того щоб збільшити виробленої овечого молока, тваринниками спеціально була виведена особлива вівця, яка в термін від 3 до 5 місяців дає до 150 кг цього унікального продукту.

застосування

Овече молоко використовують як і будь-яка інша. Воно має досить специфічним запахом – його рідко вживають в нерозбавленому вигляді. Цей продукт незамінний для кулінарних цілей. З овечого молока можна приготувати і чудові йогурти, і дуже смачне масло, і інші кисломолочні продукти, а також дивовижний за своїми вкусовимкачествам сир.

По всьому світу величезною популярністю користується овече свіже молоко і сири з нього (рокфор, прованські, бринза, фета). Величезний плюс в тому, що його поживні речовини легкі і добре засвоюються організмом, тому овеча продукція завжди рекомендується фахівцями при дієтичному і збалансованому харчуванні.

унікальний склад

Що міститься в овечому молоці?

  1. По-перше, група різних корисних вітамінів. Так, вітамін А не тільки допомагає покращити зір, але і незамінний в боротьбі з різними очними хворобами. Вживання напою збагатить організм вітамінами D і Е і таким чином допоможе вашій шкірі стати красивою і здоровою. Особливо це поєднання вітамінів буде корисно тим, хто страждає від різних шкірних захворювань.
  2. По-друге, в овечому молоці в надлишку містяться вітамін В12 і фолієва кислота. Як правило саме ці вітаміни необхідні для підтримки організму і найчастіше приймаються в якості добавок, щоб зміцнити імунітет в сезон застуд.
  3. По-третє, велика концентрація калію, що міститься в ньому, допоможе налагодити здоров’я серцево-судинної системи.
  4. По-четверте, ще один плюс напою полягає в тому, що він багатий цинком, який незамінний для краси і здоров’я волосся, а також бадьорості й енергійності всього організму. Крім того, надходження необхідної кількість цинку підвищує апетит, тому овече молоко дієтологи призначають тим, хто бореться з анорексією.
  5. По-п’яте, молочко вівці містить багато кальцію, через що його часто радять пити для лікування такої хвороби, як остеопороз.

Жирність цього продукту

З тим, що молоко, яке дають вівці, дуже жирне, не посперечаєшся. Через це, а також через особливого запаху, його відкидають. А чи варто? Спробуємо разом розібратися.

Жири, що містяться в молоці овець, мають в своєму складі три вкрай необхідних вітаміну, які володіють жиророзчинними властивостями – вітаміни A, D і E. Їх в цьому продукті значно більше, ніж, наприклад, в молоці, що отримується від корів і кіз. Для порівняння наведемо один приклад: зміст в овечому молоці вітаміну D знаходиться на рівні 0,18 грам на 100 грам продукту, тоді як цей же показник для літнього коров’ячого молока складає лише 0,04 грама на 100 грам.

Крім того, в молоці овець набагато вищий вміст насичених жирних кислот, які сприяють кращому засвоєнню лактози.

Раз вже мова зайшла про лактози, слід згадати і такий важливий факт: якщо людина не може пити молоко через алергічної реакції на лактозу, йому варто звернути увагу на кисломолочні продукти з молока овець, оскільки в ніхлактоза повністю перетворюється в молочну кислоту.

У багатьох випадках люди з непереносимістю молока корів вживають овече без найменших негативних наслідків для свого здоров’я.

У чому полягає користь

Користь овечого молока – окрема тема. Цей продукт буде корисний всім, оскільки є найкращим помічником для підняття імунітету. Особливо важливо його пити дітям, годуючим мамам, а також працівникам фізичних професій.

  1. Молоко, яке дає вівця, володіє прекрасними антиоксидантними властивостями: у людини, що регулярно вживає його, краще засвоюється кисень, завдяки чому нормалізуються робота мозку, концентрація уваги і пам’ять.
  2. Після перенесених простудних хвороб овечий продукт особливо корисний.
  3. Випитий на ніч напій стовідсотково забезпечить солодкий сон.
  4. Найголовніша відмінність овечого молока від козячого або коров’ячого полягає в тому, що на нього практично не буває алергії, тому його спокійно можуть використовувати в своєму раціоні люди з астмою і екземою.
  5. Також даним продуктом можна скористатися при вигодовуванні породистих домашніх тварин.

Вітаміни, в основному B-комплексу, а також А, D і Е, є необхідними для підтримання здоров’я, і ​​найчастіше саме їх рекомендується приймати в якості доповнення до харчування. Навіщо ж турбуватися про це, коли вони все присутні в овечому молоці? Особливо багато в ньому міститься фолієвої кислоти і B12, які найчастіше пропонуються у вигляді синтетичних вітамінних комплексів.

Багатьох людей відлякує високий рівень жиру, що міститься в овечому молоці. Однак потрібно пам’ятати, що так звані «жири» містять три жиророзчинних вітаміну, без яких організм починає страждати від важких хвороб. Це вітаміни A, D і E – молоко овече містить їх значно більше, ніж коровьеілі козяче. Вміст вітаміну D становить 0,18 г / 100 грамів, в порівнянні з літнім коров’ячим молоком з пропорцією 0,04 г / 100 г. Овече молоко також містить більш високий відсоток насичених жирних кислот, і вважається, що це призводить до більш високої абсорбції лактози у випадках її поганий переносимості.

Інший важливий момент полягає в тому, що 45% жирних кислот, що містяться в продукті, є моно- або поліненасиченими. Це означає, що при вживанні такого молока воно дуже довго зберігається в організмі. Медики навіть рекомендують випити йогурт з овечого молока за три години до запланованого застілля. Цей спосіб працює краще, ніж загальновідоме оливкова олія. Ніхто не буде сперечатися з тим, що наслідки застілля краще запобігти, ніж потім з ним боротися.

Читайте також:

Але пам’ятайте, що ненасичені жири можуть підвищити рівень холестерину в організмі, так що все повинно бути в міру!

Білок, що міститься в молоці і не потрапляє в сир, залишається в сироватці. Зміст цього елемента в овечому молоці в три рази вище, ніж в коров’ячому або козячому. Завдяки цьому цільний продукт легше засвоюється, а сироватка, в свою чергу, також рекомендується до вживання.

Навіть якщо люди сильно страждають непереносимістю лактози, вони можуть без ризику для здоров’я вживати продукти з овечого молока. При виробництві йогуртів з нього молочний цукор окислюється. Крім того, велика частина лактози виходить з сироваткою при приготуванні сирів. Існують також докази того, що лактоза в овечому молоці легше переноситься, ніж в інших видах цього продукту, тому завжди варто спробувати його особисто і переконатися на власному досвіді.

Пам’ятайте, що будь-яка хвороба і застосування антибіотиків погано впливають на вашу імунну систему. Крім того, навіть найкращі ліки зазвичай вбивають корисні бактерії поряд з шкідливими. Йогурт з овечого молока і сир бринза допомагають виправити це і відновити флору кишечника.

Протипоказання

Овече молоко і продукти з нього повинні бути виключені з раціону людей, які страждають індивідуальною непереносимістю (ідіосинкразією) цього продукту харчування.

Сир з овечого молока

Завдяки своїм високим поживним якостям, високому вмісту жиру і білка, а також своєрідного запаху овече молоко є практично ідеальним вихідним сировиною для виготовлення сирів. У різних країнах сир з овечого молокаделается за різними технологіями і, відповідно, називається по-різному. Найбільш відомими є такі види сиру з овечого молока:

  • Рокфор – відомий на весь світ французький овечий сир;
  • Прованські сири – всі вони виробляються тільки з овечого молока. Найбільш відомими серед них є «Брусс-дю-Рів» і «Пікодон»;
  • Бринза – один з видів розсолу сиру;
  • Фета – найбільш традиційний ропні сир в Греції.

Користь сиру з овечого молока

У овечому сирі містяться всі незамінні амінокислоти. Він багатий білком, мікроелементами, вітамінами. Сир можна сміливо порівняти з концентратом молока, в якому всі корисні і поживні речовини містяться в значно більшій концентрації.

Серед тих народів, які регулярно вживають в їжу сири з овечьегомолока, спостерігається значно менше захворювань органів зору, шлунково-кишкового тракту. Значно зміст в цих сирах солей кальцію і фосфору, та ще й в найбільш оптимальному співвідношенні, що робить їх вживання відмінною профілактичним заходом розвитку остеопорозу, а також сприяє скороченню термінів зрощення переломів.

Сир з овечого молока містить в собі більше 30% жирів і його відносять до жирних і висококалорійних продуктів. Тому, незважаючи на всі корисні властивості, вживати його в їжу слід в розумних межах. Так дорослій людині в день слід з’їдати не більше 100,0 – 150,0 г овечого сиру. Це кількість дозволить наповнити організм жирами, білком, лецитином, мінеральними солями і вітамінами, але при цьому і не призведе до відкладення надлишків жирів у вигляді зайвих кілограмів.

Особливо корисний сир з овечого молока вагітним жінкам, годуючим матерям, дітям та підліткам, а також людям, які займаються важкою фізичною працею і витрачає занадто багато енергії.

овечий сир

Сир з овечого молока смачний і поживний. Приготувати його можна і в домашніх умовах. Головним інгредієнтом в його приготуванні є молоко вівці, яке дістати в умовах міста досить складно.

Ще один не менш важливий інгредієнт – це якісна закваска. У народностей, споконвіку займаються виготовленням цього продукту, даний компонент раніше зберігався в таємниці. Навіть зараз натуральну закваску вищої якості знайти досить проблематично.

Для зручності можна використовувати таблетки аціддін-пепсину, які виконають роль лактобактерій.

  • Молоко – 1 л.
  • Таблетки аціддін-пепсину (або закваска натуральна) – 2 шт.
  • Йогурт без добавок – 1 ст.л.
  • Сіль, бажано морська – 1 ст.л.
  • Вода – 1/3 ст.

Приготування не дуже складно, але вимагає часу і вправності:

  • Молоко потрібно злегка нагріти. Воно повинно бути вище кімнатної температури, але при цьому не гарячим. Адже квашення відбувається вже при 27 градусах.
  • Таблетки перетерти до порошкоподібного стану і розвести в зазначеній кількості води. Дати настоятися протягом години.
  • Додати в молоко йогурт і розчин таблеток. Вже через півгодини молокосвернется і розшарується на гладку кисле молоко і сироватку. Потрібно залишити їх вистаїваться на добу. У холод не прибирати. Сироватку злити. А щільну частину акуратно порізати на невеликі кубики, розмір яких може бути трохи більше сантиметра.
  • Кубики сиру перемішати і викласти в чисту марлю, складену в декілька шарів. Обережно зав’язати краю марлі і підвісити для того, щоб сивороткастекла.
  • Години через 4 сир буде досить сухим. Марлю розгорнути і викласти вміст в чистий посуд. Посолити, гарненько перерішати. Готовий творогхраніть в холодильнику.

Ось, як зробити сир з овечого молока. З 1 літра свіжонадоєне продуктавиходіт близько 200 г сиру. Його можна сміливо вживати в їжу. Сироватка – відмінний засіб для косметичних цілей. Її теж можна використовувати для замішування тіста і інших кулінарних потреб.

Сир з овечого молока дуже смачний і специфічний. Розсолу сир також можна робити вдома, вимочуючи в розсолі готовий сир. Людям, що страждають хворобами шлунка і зайвою вагою, не варто зловживати цими виробами. Але в обмежених кількостях допустимо.

Ропні сири досить солоні, адже в якості консервантів і дезінфікуючих речовин в них використовується сіль. Тому тим, хто обмежує споживання солі, також слід врахувати цей аспект.

Будь-сир з овечого молока їдять з бутербродами, використовують, як добавку до салатів зі свіжих овочів і в інших стравах.

косметологія

Відомо, що в давнє часи жінки для збереження молодості іспользовалімолоко овець. Сьогодні ванни з нього можливо і не приймають, але саме молокоактівно використовується при виробництві косметичних засобів.

Його додають в креми, лосьйони, шампуні та іншу продукцію. У домашніх масках також можна використовувати сир, молоко і сироватку. Від них шкіра стає гладкою, шовковистою і доглянутою.

Шкода овечого молока

Протипоказань у цього продукту, на щастя, немає. Але якщо у людини є індивідуальна непереносимість овечого молока, то, природно, його і продукти, зроблені на його основі, необхідно виключити з раціону людини.

Сир з цього молока – поживний і калорійний продукт. Можна сказати навіть, висококалорійний. У ньому міститься 1/3 жирів, тому вживати його необхідно в розумних кількостях. Щоб отримати різні корисні речовини без шкоди для своєї фігури, рекомендується з’їдати 100-150 г сиру в день. Якщо з’їдати більше, то це неминуче призведе до набору зайвої ваги.

Як доять овець?

Цей процес має свої особливості. Для доїння цих тварин споруджується невеликий загончик, за розмірами трохи більше їх габаритів. Відкриватися такий загін з двох сторін, щоб забезпечити наскрізний прохід. Технологію можна описати наступними словами: загнали – отримали молоко – відпустили. Для зручності доїння підлогу в закончик краще зробити з невеликим ухилом, та й вівці поводяться набагато спокійніше, якщо голова розташовується вище рівня кінцівок.

Далі дояр або доярка сідає ззаду і встановлює під вим’я вівці накритий марлею дійниця. Далі все проиходит також, як під час доїння корів, якщо не брати до уваги мініатюрний масштаб. Вим’я тваринного ретельно миють, змащують або особливої ​​мастилом, або простим рослинним маслом. Першу молочну струмінь завжди пукают не в дійниця, а на підлогу. Триває процес зазвичай від двох до п’яти хвилин. Цей час залежить від майстерності працівника та обсягу вимені.

Як воно добувається?

Незважаючи на те що в період лактації овець будь-якої породи можна доїти (як і інші види худоби), існують спеціалізовані породи молочних тварин. У всьому світі є понад десяток молочних порід, які здатні виробляти від 200 до 600 літрів в період лактації, в той час як виробництво продукту від звичайних видів овець становить всього від 50 до 100 літрів в цей же період. Калорійність при цьому приблизно однакова – на рівні 108 ккал на 100 грам продукту.

У всьому світі більшість овець доять вручну. Це пояснюється тим, що багато молочні породивиращіваются на невеликих фермах у віддалених районах, де технічне оснащення залишається дуже скромним. Сучасні господарства, де розводять овець, використовують складні механізми для доїння: апарати, трубопроводи, об’ємні резервуари і т. Д. Роблять це один або два рази на день.

Максимальний вихід молока вийде в тому випадку, якщо ягнята будуть видалені зі своїх загонів протягом 24 годин після народження і згодом будуть вирощуватися на штучному заміннику молока.

Скільки вівця може дати молока?

Незважаючи на свої невеликі розміри, ці тварини здатні давати багато молочної продукції.

Середніми показниками продуктивності за цим показником вважаються 130-180 кілограм молока за лактаційний період, що триває від чотирьох місяців до півроку. Кількість одержуваного молока залежить не тільки від раціону харчування, але і від породи тварини. Деякі овечі різновиди відрізняються досить високими надоями при збереженні всіх корисних якостей цього цінного продукту.

висновок

Овече молоко – це дуже корисний харчовий продукт, що має дієтичні властивості. Також роблять з нього різні кисломолочні продукти, такі, наприклад, як сир, йогурт, айран, мацоні, кисле молоко. Але, найбільше молоко овець переробляють на сири. Такі цінні і високоякісні сири, як рокфор, горгонзола, качкавал, пікаріно, єреванський, осетинський сир – це все продукти овечого молока. А найпоширеніший сир з овечого молока – це бринза. Її виробництво не складне і не займає надто багато часу.

У порівнянні з коров’ячим, молоко овець має більшу кількість жиру і білка, а саме, в ньому 6-8% жиру, 4-6% білка, 18-20% сухих речовин. Крім цього, овечьемолоко легко засвоюється людським організмом. З огляду на всі його корисні якості, фахівці і виробничники шукають способи підвищення молочної продуктивності.

Від того, скільки молока дає вівця, і залежить прибуток виробництва. І тому, для виробництва молочних продуктів з молока вівці використовують, в основному, смушеві породи овець. Вони не вигодовують ягнят, так як через цінності шкурки ягнят вбивають в перші дні їх життя. Сюди відносяться і вівці каракульської породи.

Овець доять протягом всього лактаційного періоду, а це становить 4-6 місяців. За цей час надоюють від вівці 130-180 кг молока. Найпродуктивнішою молочнойпородой в світі є східно – фризька порода. Її вирощують, в основному, в Північній Голландії та Німеччини. Протягом лактаційного періоду, а він триває 220-260 днів, вівця виробляє 300-1500 літрів молока.Високую продуктивність забезпечується за рахунок раціонального використання пасовищ.

Слід випасати овець на одній території 2 дня, а потім, через 4-5 днів, знову повертатися на цю територію, так як личинки хробаків на рослинах не встигають дозрівати і вівці, таким чином, менше їх поглощают.Молочная продуктивність вівці залежить і від інших чинників – від породи, утримання, годівлі, від кількості народжених ягнят.

Дуже важливо правильно збалансувати раціон маток в період годування, особливо взимку, інакше незбалансований раціон може негативно позначитися на кількості і якості молока. Адже влітку основний корм для овець – це пастбищная трава, а взимку до хорошого сіна слід додавати спеціальний комбікорм в гранулах.

Помічено, що вівці, які народили баранців, дають більше молока, ніж ті, які народили овечок. Молочна продуктивність підвищується до 4-5 лактації, а потім кількість молока знижується. Зараз є сухий замінник овечого молока. Іноді, для отримання більшої кількості молока, ягнят після 3-денного віку переводять на харчування замінником молока. Це дуже впливає на те, скільки молока дає вівця.

Вибравши хорошу породу овець і створивши для них оптимальні умови для утримання, можна забезпечити себе корисними і смачними продуктами. Скільки молока дає вівця і чи дає вівця молоко – все залежить від господаря і від того, чи створить він їм хороший догляд. Якщо так, то ці тварини обов’язково віддячать його хорошими удоями.

Про автора

admin administrator