Чи можна годувати синиць кормом для папуг

Авторadmin

Чи можна годувати синиць кормом для папуг

Зміст:

Чим можна годувати папуг, а чому не можна

Основа здоров`я і гарного самопочуття папуги – це якісне і повноцінне харчування. Купуючи пернатого вихованця, важливо попередньо з`ясувати, чим харчуються папуги в домашніх умовах, критерії вибору готового корму, особливо збалансованого раціону.

Яким кормом або чим годувати?

Та продукція, ніж можна годувати папугу, ділиться на дві основні групи: рослинна їжа і продукти харчування тваринного походження.

  • насіння рослин, культурних і дикорослих;
  • зерно;
  • зелені частини рослин;
  • овочі та фрукти.

Ознайомтеся з особливостями змісту таких видів папуг, як нерозлучники, хвилясті, ожерелові, амазонські, какапо, ара, розелла, Корелла і Жако.

Насіння і зернові входять до складу збалансованих кормів, які продаються в зоомагазинах. До їжі тваринного походження відносяться личинки, жуки та інші комахи, все те, чим харчується папуга в природному середовищі існування. Оскільки забезпечити таку їжу вдома непросто, то слід давати йому нежирний сир як джерело білка і інших цінних речовин. Не слід забувати, що раціон птахи не буде повноцінним без доповнення спеціальними мінеральними добавками.

Дозволені насіння і зерна

Оптимальним вважається такий склад готової зернової суміші:

70%Просо (біле, чорне, червоне, жовте)
10%Овес
20%Канаркове, лляне, конопляне насіння з добавкою інших злаків, наприклад пшениці.

Часто папуга з задоволенням їсть насіння соняшнику, але важливо пам`ятати, що для хвилястих папуг краще їх виключити, оскільки вони занадто жирні. Те ж стосується горіхів.

Вибирати готове харчування потрібно дуже уважно. Перевагу краще віддати щільній упаковці, не пропускає вологу і можливих шкідників. Завжди звертайте увагу на термін придатності. Хороший корм зроблений зі свіжого зерна природного кольору, він не має неприємних запахів вогкості або цвілі.

важливо! Ні в якому разі зернова суміш не повинна бути оброблена хімікатами.

Перевірити якість їжі в домашніх умовах можна шляхом пророщування. Якщо через 12 годин з`являться паростки, це означає, що суміш можна сміливо їсти папугам. Зелені паростки викидати не потрібно.

Навпаки, ви отримаєте багатий джерело вітамінів і корисних мікроелементів, що особливо цінно для холодної пори року, і папуги їх прекрасно їдять. Але стежте, щоб паростки були не більш 1 мм в довжину і зберігалися в холодильнику не більше декількох днів.

Такий їжею можна годувати папуг в домашніх умовах не рідше, ніж пару раз в тиждень.

зелений корм

Зелений корм складається з молодих пагонів різних рослин, в першу чергу трави, конюшини, кульбаби. Їх можна збирати лише далеко від автострад, промислових зон і полів, оброблюваних пестицидами.

Вам напевно буде цікаво почитати про те, скільки живуть хвилясті папужки, кішки, собаки, хом`яки, щури і їжачки.

хвилястим папугам можна давати, крім корму, також частини городніх культур, що включають в себе бадилля редиски і моркви, листя салату і шпинату, зелень гірчиці.

Овочі, фрукти, ягоди

Для повноцінного харчування вашим вихованцям потрібні вітаміни і клітковина, яка міститься в овочах, фруктах і ягодах. Не всі птахи хочуть їх є. Але методом проб і помилок можна підібрати те, що сподобається пернатому одному. Вибрати є з чого:

фруктиОвочіягоди
Ананас, абрикос, вишня, виноград, банан, гранат, яблуко, груші та ін.Буряк, свіжі огірки, солодкий перець, морква, кабачок, капуста та ін.Полуниця, журавлина, ожина, брусниця, малина і ін.

Чи знаєте ви? Хвилясті папужки – найбільш поширені декоративні птиці, з людьми їх живе більшу кількість, ніж в дикій природі.

Пам`ятайте, що ці плоди краще давати свіжими, а перед годуванням ретельно вимити.

Виробничий корм

Чим якісніше корм ви вибрали, тим краще харчується ваш папуга, так що економити на цьому не слід. Добре зарекомендували себе такі готові продукти:

Чи знаєте ви? Спостерігаючи за своїм улюбленцями під час годування, можете виявити цікаву річ: серед них бувають правші і лівші. Відповідно, однією лапкою вони орудують частіше, ніж інший.

  • PRESTIGE корм для хвилястих папуг (бельгійський «Престиж»)-
  • PRESTIGE Premium корм для хвилястих папужок (Budgies)-
  • Padovan. Cocorite GrandMix-
  • NutriBird В14-
  • Menu Vital корм для хвилястих папуг.

Дізнайтеся як навчити папугу говорити і які породи папуг самі балакучі.

Чим не можна годувати

  • їжа з вашого столу (в тому числі молоко, хліб і м`ясо), крім знежиреного сиру або яйця;
  • картопля, манго, хурма і папайя;
  • ефірні трави.

важливо! Слід пам`ятати, що сіль, шоколад і авокадо смертельно небезпечні для цих птахів.

Майте на увазі, що пернатим можуть подобатися багато заборонені продукти. Але якщо ви дбаєте про їхнє здоров`я і довголіття, то простежте, щоб ваш улюбленець правильно харчувався.

Що можна і що не можна годувати птахів взимку в годівниці: таблиця. Чим краще годувати зимуючих вуличних птахів взимку в місті: корм для птахів в годівницю. Що їдять горобці, синички, снігурі, дятли, омелюхи взимку в годівниці? Які птахи їдять горобину вз

Стаття розповість вам про те, як правильно підготувати в годівниці корм для зимуючих птахів.

  • Чим можна і краще годувати птахів взимку в годівниці: таблиця продуктів
  • Чому не можна годувати птахів взимку в годівниці: список продуктів
  • Чому не можна годувати птахів солоним салом, смаженим насінням?
  • Які птахи прилітають взимку до годівниці, і яка птиця не з’явиться у годівниці взимку?
  • Чим краще годувати горобців, синиць, снігурів, дятлів, свиристелей взимку в годівниці?
  • Які птахи їдять горобину взимку?
  • Яку крупу можна давати птахам взимку в годівницю? Чи можна годувати птахів взимку в годівниці пшоном, кукурудзяного, пшеничного, перлової, ячної крупою, гречкою, вівсом, геркулесом, рисом, вівсяними пластівцями?
  • Чи можна годувати птахів взимку в годівниці гарбузовим, кавуновими, насінням, соняшника?
  • Чи можна годувати птахів взимку в годівниці сухарями, хлібом, свіжим салом?
  • Відео: «Зимуючі птахи»

Чим можна і краще годувати птахів взимку в годівниці: таблиця продуктів

Людина часто відчуває бажання піклуватися про «братів наших менших». Якщо ви не можете дозволити собі роботу волонтера в притулках для тварин або щомісяця надсилати суми в добровільні організації по захисту тварин, то прогодувати місцевих птахів у зимовий час року вам цілком по силам. Створюючи годівницю у своєму дворі або на балконі ви не лише даєте їжу маленьким пернатим створінням, ви даєте шанс вижити, продовжуючи життя на кілька днів, тижнів, сувору зиму.

Звичайно ж, не варто чекати подяки від маленьких істот, вони допоможуть вам у інший час – влітку, коли почнуть поїдати шкідливих комах (комарів, личинок мух, мурах, тлю і черв’яків), що заважають вирощувати гідні врожаї. Та й погодьтеся, що підгодівля птахів не вдарить по вашій кишені, але принесе приємне почуття виконаного обов’язку.

ВАЖЛИВО: Якщо ви вирішили підгодовувати птахів у зимовий час року, коли їм важко знайти для себе їжу, важливо знати, що взимку їх раціон суттєво відрізняється від літнього. Птахам потрібна калорійна їжа, але не шкідлива (інакше ви просто-напросто вб’єте).

Чим можна годувати:

Їжа:Особливості:Хто харчується:
Соняшник (насіння)Насіння повинні складати практично 70-75% всього корму (вони сытны і калорійні, в них багато жирів)Синиці, дятли, горобці, повзики і інші пташки зерноядные
ПшоноСира чи варена крупа (без спецій і масла)Горобці, щиглики, голуби, зеленушки і інші зерноядные
ПросоСухий корм (часто продається, як корм для домашніх папуг в магазинах для тварин)Горобці, щиглики, голуби, зеленушки і інші зерноядные
ОвесСира чи варена крупа (без спецій і масла)Горобці, щиглики, голуби, зеленушки і інші зерноядные
ПшеницяСира чи варена крупа (без спецій і масла)Горобці, щиглики, голуби, зеленушки і інші зерноядные
РисСира чи варена крупа (без спецій і масла)Горобці, щиглики, голуби, зеленушки і інші зерноядные
М’ясоШматочки сирого або сушеного м’яса, дрібно подрібнені. Без солі і спецій!Синиці, повзики і інші види (можуть прилітати ворони, галки і сороки)
СалоСире сало без солі! Його можна нанизати на нитку і підвіситиСиниці, повзики і інші види (можуть прилітати ворони, галки і сороки)
Яловичий або курячий жир Його можна змішувати з хлібом або класти окремо в годівницю. Жир не повинен бути солоним!Синиці, повзики і інші види (можуть прилітати ворони, галки і сороки)
Горобина сушена (калина, глід)Ягідки повинні бути заздалегідь підготовлені і висушені з осені. Їх можна класти в годівницю або розвішувати намистомСнігурі, омелюхи
Насіння клена (крилатки)Їх слід збирати восени, коли вони лупляться з дерев. Взимку така їжа часто недоступна птахам, так як покривається листям. Брудом і снігомСнігурі, омелюхи
ШишкиЗ різних видів хвойних дерев, збирати слід по осеніДятли, клесты
ГоріхиБудь-які свіжі горіхи, не солоні (як буває покупної арахіс) і не смаженіДятли сойки та інші види
ЖолудіЗбираються по осеніСойки
КукурудзаСушена
Зерна кавуна і диніХороший джерело жирів і поживних речовин (заготовляються з літа, висушуються)Снігурі, сойки, дятли
Гарбузове насінняХороший джерело жирів і поживних речовин (заготовляються з осені)Всі види птахів зерноядные
Шкаралупа курячого яйцяСлужить гарною кальцієвої підгодівлею (можна класти в годівницю шматочок натурального крейди)Для всіх видів птахів

Чому не можна годувати птахів взимку в годівниці: список продуктів

Що потрібно знати про шкідливу їжу для птахів:

  • Безумовно, взимку птахи потребують жирної їжі, такої як м’ясо і сало. Проте ні в якому разі це не повинні бути солоні продукти, так як така їжа може погубити маленьких істот, провокуючи в них зневоднення та інтоксикацію у вивідних органах.
  • М’ясо, сало і жир слід давати в чистому вигляді, можна змішувати ці інгредієнти з іншим кормом (зерна, варені каші або хліб).
  • Не можна давати чорний хліб – це продукт, виготовлений на житньому борошні, може викликати у птахів розлад і пронос, що призведе їх до загибелі. Солі в чорному хлібі багато, а вона так само призводить до порушення роботи нирок і печінки у птахів.
  • Житній хліб може заграти в зобу у птахів і вбити їх, так як дріжджів в ньому набагато більше, ніж у пшеничному.

Що не можна додавати в годівницю:

  • Солоні продукти
  • Смажену їжу
  • Гостру їжу
  • Кислі продукти
  • Цитрусові (навіть шкірку)
  • Шкірка і плоди бананів
  • Молоко
  • Смажені горіхи
  • Пряні продукти

Чому не можна годувати птахів солоним салом, смаженим насінням?

Будь-яка хвороба вражає птицю в зимовий час року стає для неї в рази небезпечніше, ніж це було б влітку. Захворювання ШКТ у птахів трапляються досить часто, так як в суворі зими вони можуть з’їсти шкідливу їжу в пошуках виживання. Цю їжу пропонує їм людина, яка мало знає про особливості живлення тварин.

ЦІКАВО: Виявляється, викинута людиною жуйка, часто сприймається птахами, як шматочок хліба. Вони скльовують її, але після цього вмирають, так як жуйка повністю гальмує і забиває їх травний тракт.

Пропонуючи синичкам та іншим птахам сало, переконайтеся, що ви вирізали його не з солоною частини. Сіль – отрута для птахів. Їх нирки і печінка не можуть її переварити і вивести, а тому такий продукт буде вірною загибеллю для маленької істоти.

Здавалося б, насіння соняшнику – сама корисна їжа для птахів. Але тільки якщо насіння сирі. Смажені насіння вбирають в себе дуже велику кількість жиру і ШКТ птахів не може засвоїти його, провокуючи отруєння, пронос і нетравлення, що дуже згубно для більшості видів.

Особливості шкідливої їжі для птахів взимку

Які птахи прилітають взимку до годівниці, і яка птиця не з’явиться у годівниці взимку?

Встановлюючи годівницю, вам слід знати про те, що вона – завжди джерело сміття. Тому годівниць не місце на підвіконнях і балконах будинків (ваші сусіди можуть скаржитися). Краще всього встановлювати її на деревах на тій висоті, де вони не будуть доступними дітям, що бажають похуліганити і збити її (або підсипати шкідливу їжу).

Не виключено, що разом з «добрими» птахами, ви зможете помітити і «нахабних» злодюжок начебто ворон, голубів, сорок і галок. Проте найчастіше все-таки в годівницях харчуються:

  • Горобці
  • Снігурі
  • Синички
  • Повзики
  • Сойки
  • Щиглик
  • Шишкар
  • Пищуха
  • Свиристель
  • Чиж

Чим краще годувати горобців, синиць, снігурів, дятлів, свиристелей взимку в годівниці?

Якщо ви можете собі дозволити купувати пташиний корм, то періодично робіть це в магазині для тварин. Там можна легко підібрати корм із суміші просо, вівса, пшениці та насіння соняшника. Цю їжу можна комбінувати з сушеними ягодами горобини, шматочками білого хліба (або хлібної крихтою), тваринним жиром і салом.

ВАЖЛИВО: Оновлювати годівницю слід у міру з’їдання корму. Не насипайте занадто багато відразу корми, адже птахи дуже часто спорожняються прямо під час їжі і це псує частина їжі.

Які птахи їдять горобину взимку?

Яскраві червоні ягоди горобини часто приваблюють птахів. Ці ягідки, засушені людиною і подсыпанные в годівницю або ж залишилися висіти на дереві, служать їжею для:

  • Рябинников
  • Дроздов
  • Снігурів
  • Омелюхи

Яку крупу можна давати птахам взимку в годівницю? Чи можна годувати птахів взимку в годівниці пшоном, кукурудзяного, пшеничного, перлової, ячної крупою, гречкою, вівсом, геркулесом, рисом, вівсяними пластівцями?

Крупа – ситна, поживна і корисна їжа для всіх зерноядных птахів. Її можна підсипати в сирому і сухому вигляді, у відвареному, доведеному до напівготовності. Важливо не солити каші під час варіння, не додавати цукор і спеції, не вливати олію (виняток – невелику кількість натуральної тваринного жиру: яловичого або курячого).

Яку крупу можна давати зимуючим птахам:

  • Рис
  • Гречку
  • Пшоно
  • Вівсянку (геркулес, пластівці)
  • Перловку
  • Кукурудзу
  • Пшеницю
  • Овес

Чи можна годувати птахів взимку в годівниці гарбузовим, кавуновими, насінням, соняшника?

Зберегти насіння баштанних з літа далеко не складно, коли ви їсте кавуни, дині та гарбуза. Для цього їх слід добре промити проточною водою і підсушити на сонці від вологи. Такі насіння – відмінна живильне і здорова їжа для всіх зимуючих пташок, адже в ній містяться харчові волокна і масла. Вона легко засвоюється і дає заряд енергії птахів на зиму.

Чи можна годувати птахів взимку в годівниці сухарями, хлібом, свіжим салом?

Як вже говорилося, хліб – не ідеальна їжа для птахів, але допустима. Однак мова йде тільки про білому і прісному хлібі. Його слід висушити або покришити. В годівницю так само дозволено додавати сухарі з білого хліба, підвішуючи їх на щільних нитках.

ВАЖЛИВО: Якщо ви кладете в годівниці шматочки сирого не солоного сала і м’яса, їх так само рекомендується нанизувати на ниточки намистом, щоб птахи не втрачали цю їжу, не падав з годівниці, не намагалися проковтнути цілком, а відщипували по шматочку.

Чим годувати синичок: наповнюємо годівницю!

Тріскучі морози – один з найскладніших періодів для птахів. Всі рослини занесені снігом, насіння знайти вкрай складно. Одна надія, що люди спорудять годівниці і великодушно допоможуть перезимувати співуни. І тоді синички навесні віддячать завзятим свистом і знищенням шкідливих комах.

Відео: “Чим годувати птахів . ” або “заповнення годівниці”

На роль годівниці підійде будь-яка придбана або зроблена власноруч конструкція. Сьогодні в господарських та будівельних магазинах представлений широкий вибір таких «будиночків». Якщо ж прийнято рішення проявити талант і спорудити годівницю своїми руками, варто враховувати кілька нюансів. Краще, якщо «громадська їдальня» буде зроблена з дерева, метал на морозі дуже сильно остигає і може завдати шкоди птахам. Всі місця зчленувань, в тому числі капелюшки цвяхів, повинні бути оброблені, і не виступати над основною поверхнею. Якщо годівниця зроблена з пластикової пляшки, її можна модернізувати, для цього достатньо проколоти шилом кілька дірок в стінці і протягнути щільну нитку, яка знизить ковзання, це не дозволить птахам виявитися в пастці.

Одна з найпростіших у виконанні варіацій годівниці – зроблена з картонного пакета з-під кисломолочної продукції. Тару необхідно ретельно вимити і висушити. Потім за допомогою гострого ножа вирізати бічні стінки, краще, якщо отвори будуть в панелях, розташованих поруч, а дві інші залишаться глухими, це допоможе уникнути протягів, видувають корм. Згини, що виступають в ролі колон можна зміцнити дерев`яними планками. До верхньої частини годівниці-пакета потрібно прикріпити щільну мотузку або дріт, це знизить ймовірність обриву.

Ні в якому разі не можна давати зимуючим птахам смажені або солоні продукти, вони істотно підривають витривалість і здоров`я птахів. Також небезпечний чорний хліб, він може викликати процес бродіння в зобу, особливо, якщо годування проходить при негативних температурах.

Тепер прийшов час дізнатися, чим годувати синичок, щоб милі співачки благополучно перезимували. З дитинства відомо, що дрібні міські пташки із задоволенням клюють хлібні крихти. Дійсно, крихти, свіжі або підсохлі – відмінний спосіб урізноманітнити раціон пернатих.

Відео: Як правильно годувати синиць?

Також добре підходять на роль корми всілякі крупи. Пшоно, пшениця, зерна кукурудзи та навіть вівсяні пластівці «Геркулес». Також при можливості можна повісити на годівницю «намиста» з горобини, таке їстівне прикраса оцінять півчі червоногруді гості – снігурі. Варто подбати про те, щоб наповнення годівниці було різноманітним, це допоможе залучити до рятівної їдальнею різних птахів, адже всі вони мають потребу в харчуванні в період зимових холодів.

Не важливо, що їдять синички в природному середовищі, насіння рослин або дрібних комах. Під час тріскучих морозів підтримати сили їм допоможуть будь-які маслянисті насіння. Гарбузове або соняшнику, головне, щоб вони були досить дрібними і, звичайно, не смаженими і не присмаченими сіллю.

Не зайвою для зимуючих птахів буде і кальцієва підгодівля. Щоб її виготовити, не доведеться витрачати сімейний бюджет або докладати особливих зусиль. Все що потрібно – шкаралупа від яєць. Її необхідно ретельно подрібнити і додати в зерновий корм.

Також можна виготовити апетитні і корисні гірлянди. Для цього за допомогою циганської голки на міцну нитку необхідно нанизати різні види сухофруктів, горіхи, а також невеликі сухарики і черстві бублика. Миловидні співачки обов`язково оцінять такий подарунок.

Якщо займатися приготуванням особливого корму немає часу або бажання, можна в годівницю насипати придбану в зоомагазині суміш для дрібних птахів. Корми для папужок і канарок цілком підійдуть. Вони мають збалансований склад і підтримають птахів в холоди.

Якщо зима видалася особливо морозної, птахам потрібно висококалорійний корм. Це пов`язано з тим, що вони змушені витрачати більше енергії на підтримку температури тіла. І якщо сільські синички можуть грітися в підсобних приміщеннях, то мешканок мегаполісів врятує тільки повноцінний раціон. Кращою висококалорійної підгодівлею є тваринний жир: сало і маргарин.

Відео: Як правильно годувати птахів взимку

Отже, якщо годівниця для синичок виготовлена, варто її модернізувати, вбити в колони кілька цвяхів, не забувши зашліфувати їх капелюшки. На ці штирі прикріпити кілька скибок сала, обов`язково несолоного. Міські пташки, горобці і синички будуть охоче «тріпати» його, заповнюючи сили.

Маргарин можна давати у вигляді шматка, якщо температура навколишнього середовища не розтоплює його. Також можна приготувати «пташиний пиріг», в такому вигляді вживати тваринний жир птахам простіше. Для цього необхідно взяти будь-який відповідний корм, наприклад, насіння, пшоно, яєчну шкаралупу, хлібні крихти і залити їх розтопленим несолоним маргарином. Після застигання вийшов пиріг можна помістити в сітку з-під овочів і підвісити поруч з годівницею.

Якщо «пташиний пиріг» вийде рідким, його можна перелити в будь-яку відповідну ємність і поставити близько годівниці, птиці будуть ласувати їм і в такому вигляді.

Взимку птахів обов`язково потрібно підгодовувати, дотримуючись усіх правил і рекомендації. Це допоможе їм пережити тріскучі морози, щоб з першими променями весняного сонечка знову радувати своїми піснями і завзятим поведінкою, не кажучи вже про їхню користь для екосистеми міста.

Про автора

admin administrator