Чи можна густий кисіль розбавити водою

Авторadmin

Чи можна густий кисіль розбавити водою

Густий кисіль з полуниці, малини і вишні: 3 простих рецепта

Як правильно приготувати ягідний кисіль і в чому користь такого напою – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Для чого корисно пити кисіль – поради та рецепти / depositphotos.com

Кисіль – корисний напій, який всі ми пам’ятаємо з дитинства. Дієтологи кажуть, що завдяки своїй в’язкій структурі він обволікає слизову шлунка і дарує відчуття насичення, тому рекомендований маленьким дітям і дорослим. Крім того, натуральні пребіотики в складі (крохмаль) допомагають налагодити роботу шлунково-кишкового тракту.

Раніше ми говорили про те, як готується компот з вишні-п’ятихвилинка, а сьогодні розповімо, як зробити кисіль з ягід з кукурудзяним крохмалем.

Кисіль з вишні густий

  • вишня (без кісточок) – 400 гр
  • вода – 1.7 л
  • крохмаль – 6 ст. л.
  • цукор – за смаком

Вишню висипати в каструлю, залити водою, довести до кипіння. Поставити вогонь на мінімум, додати цукор і варити 10 хвилин, помішуючи. У 0.5 склянки холодної води розвести крохмаль і влити тонкою цівкою в вишневий сироп, постійно помішуючи його. Як тільки кисіль закипить, відразу ж зняти його з плити – подати до столу або почекати, поки напій охолоне.

Густий кисіль з малини

  • малина – 400 гр
  • вода – 1 л
  • цукор – 1 склянка
  • крохмаль – 60 гр

Малину вимити, висипати в каструлю, залити водою і довести до кипіння. Всипати цукор і, помішуючи, варити 3 хвилини до повного розчинення піску. Готовий напій процідити через сито і перетерти, а крохмаль розвести в 50 мл холодної води. Поставити малиновий компот на вогонь, дочекатися закипання і тонкою цівкою влити крохмальну рідину, постійно помішуючи напій. Як тільки кисіль загусне – відразу вимкнути вогонь.

Густий кисіль з полуниці

  • полуниця – 200 г
  • цукор – 50 г
  • кукурудзяний крохмаль – 30 г
  • вода – 1 л

Полуницю вимити, злегка розім’яти виделкою до стану пюре. Налити в каструлю воду, довести до кипіння, а потім туди викласти ягоди і всипати цукор, варити 3-5 хвилин. У 50 мл холодної води розвести крохмаль, в цей час полуничний компот процідити і повернути на плиту. Помішуючи компот, влити в нього крохмаль тонкою цівкою. Варити, помішуючи, до тих пір, поки кисіль не загусне, а потім зняти з плити.

Вас також можуть зацікавити новини:

Чим корисний кисіль для здоров’я

Кисіль – споконвіку український напій, відомий ще з часів Київської Русі, налічує вже понад тисячу років. Не має світових аналогів, цей продукт виглядає, як драглиста суміш.

У стародавні часи кисіль був самостійною стравою і готувався із зернових культур, борошна чи гороху. У рідкому вигляді його можна було віднести до перших страв, а в загустілому вигляді – до каш (гарнірів).

Інша річ – фруктово-ягідний кисіль, зварений на крохмалі. Залежно від густоти страви, його можна вважати або напоєм, або десертом. Але саме такий кисіль є для нас звичнішим.

Для того щоб визначити властивості напою, необхідно з’ясувати, з яких компонентів він складається і як вони впливають на організм людини.

Найбільш калорійним серед інших вважається молочний (з незбираного молока) кисіль ( 117 кал на 100 г продукту ). Другим за калорійністю слід відзначити вівсяний кисіль. Його калорійність становить 110 Ккал на 100 г. Крім цього напій містить у собі вітаміни: В 1 , В 2, В 5, РР.

У звичному для нас фруктово-ягідному киселі переважають вітаміни: С та Е. Його калорійність становить у середньому 54-55 Ккал залежно від основного інгредієнта.

Напій багатий на мінеральні компоненти:

Вміст поживних речовин може змінюватись, залежно від інгредієнтів, з яких приготовлений кисіль.

Як впливає на організм людини приємний, ситний та улюблений багатьма напій? Кому він рекомендований?

Нехитрий за своїм приготуванням та кількістю інгредієнтів кисіль надає неоціненну допомогу людині:

  • Знімає неприємні та болючі відчуття при захворюваннях ШКТ.
  • Регулює мікрофлору кишок.
  • Підвищує тонус.
  • Покращує обмін речовин.
  • Стабілізує кислотно-лужний баланс.
  • Перешкоджає виникненню печії.
  • Зміцнює ЦНС.
  • Регулює рівень холестерину.
  • Встановлює гормональний баланс.
  • Збільшує фізичну витривалість та сприяє розумовому процесу.
  • Покращує хімічний склад крові.
  • Блокує вогнища запальних процесів.
  • Виводить з організму шлаки та токсини.
  • Служить профілактичним заходом проти простудних захворювань.
  • Полегшує стан при кашлі та бронхіті.
  • Має сечогінний і жовчогінний ефект.

Кисіль, включений у дієти, перешкоджає переїдання. Прискорюючи процес травлення, усуває почуття тяжкості у шлунку.

Напій вноситься до раціону ослаблених після операції або важкої хвороби людей. У цьому випадку він одночасно виконує дві функції: легка їжа та швидке насичення.

Тим, у кого є порушення функції печінки, є проблеми з травленням, виразкою дванадцятипалої кишки, гастритом та гемороєм, цілком підійде кисіль із насіння льону.

Такий напій очищатиме печінку, сприятиме жовчогінному процесу . За рахунок обволікаючого ефекту зменшить біль та неприємні відчуття в епігастральній ділянці.

Не останнє місце у списку займає буряковий кисіль, здатний очистити печінку та кишечник. Вживання цього напою допомагає привести до норми артеріальний тиск у гіпертоніків.

Подолати наслідки важкого отруєння, у тому числі і солями важких металів, допоможе рисовий кисіль. Рисовий кисіль виконує в організмі роль адсорбенту. Єдиний недолік цього напою може спровокувати запор.

Хорошою профілактикою для зору може стати чорничний напій . Він протистоятиме виникненню глаукоми та катаракти. Сприятиме підвищенню гостроти зору.

Солодкий і запашний приємний напій ніби спеціально створений для того, щоб зміцнювати здоров’я людини. Жодних шкідливих властивостей у нього немає, і побічних ефектів він не викликає.

Однак, невеликий список обмежень для вживання киселю є. Не рекомендується вживати напій за наступних відхилень від норми:

  • Цукровий діабет.
  • Хронічні запори.
  • Ожиріння та надмірна вага.
  • Алергічна реакція компоненти напою.

При цукровому діабеті звичайний плодово-ягідний кисіль, що містить цукор та картопляний крохмаль, може зашкодити здоров’ю. Проте ці інгредієнти можна замінити на інші. І, якщо немає інших протипоказань, то можна вживати в їжу вівсяний або толокняний киселі.

Простий у приготуванні напій не потребує жодних кулінарних здібностей. Достатньо лише суворо дотримуватися пропорцій інгредієнтів.

Для приготування двох порцій потрібно взяти:

  1. Вода – 2 склянки.
  2. Вівсяний концентрат – 4 столові ложки.
  3. Мед – 1 столова ложка.

Воду та концентрат, помістивши в каструльку, добре перемішують і ставлять варити на слабкий вогонь. Напій слід варити п’ять хвилин після закипання, при постійному помішуванні. До готового продукту потрібно додати мед. За бажання замість меду можна використовувати замінник цукру – сорбіт.

Кисіль, завдяки своїй консистенції, остигає довше за інші напої. Тому їм легко обпектися.

Старовинний, неперевершений, смачний і корисний кисіль можна і потрібно вживати у будь-якому віці. Крім відчутної користі здоров’ю, він подарує неперевершене гастрономічне задоволення.

І лише людям, які мають протипоказання, цей напій слід приймати обережно або виключити його з раціону. Більш повну інформацію з цього питання може надати лікар-дієтолог.

Звичайно, дуже даремно, кисіль корисний напій і необхідний для здоров’я як дітям, так і дорослим.

Безумовно, кисіль корисний, але він може шкодити, якщо ви придбаєте його в магазині, адже у складі магазинних киселів багато різних добавок. Найбільші корисні властивості має кисіль зварений вдома.

Давайте готувати кисіль самі, повірте він цього вартий. Кисіль усім відомо базується на крохмалі кукурудзяному або картопляному. Завдяки цьому забезпечується густа консистенція, ситність та його оригінальність. Кисіль цінний не за здатність та вміння швидко насичувати, а за корисні властивості.

Найцілющіші властивості киселю — це підлуговливий ефект, тобто середовище організму має бути трохи лужним, але у більшості людей воно кисле, через неправильне харчування, стресів, шкідливі звички. Тому людям страждаючим гастритом та іншими захворюваннями ШКТ кисіль має стати напоєм номер 1.

Якщо навіть при болях у шлунку прийняти склянку киселю, то біль пройде. Саме така консистенція киселю
сприятливо позначається на слизовій оболонці шлунка.

  1. Обволікає стінки шлунка.
  2. Полегшує запальні процеси.
  3. Дуже корисний кисіль для кишечника в ньому велика кількість клітковини, яка сприяє кращій роботі системи травлення, очищає від токсинів, шкідливих мікроорганізмів.
  4. Обов’язково пийте кисіль при дисбактеріозі.
  5. У киселі є холін, що відновлює жировий обмін, що обмежує вміст холестерину.
  6. Містить лецитин, завдяки якому виводиться зайвий холестерин.
  7. Є метіонін, що нормалізує роботу підшлункової залози.
  8. Містить вітаміни А, групи В, РР.

Найцінніший це звичайно вівсяний кисіль. Якщо готувати його на воді, крохмалю не потрібно, так як овес відмінний загусник.

Вівсяний кисіль корисні властивості.

  1. Ефективний засіб для імунітету.
  2. Відмінний помічник для шкіри волосся.
  3. Якщо регулярно пити хоча б раз на тиждень то шкіра позбавиться від лущення і сухості шкіру, волосся стане
    блискучим і здоровим, якщо пити вівсяний кисіль раз на тиждень.
  4. Вбереже нас від застуди.
  5. Покращує обмін речовин.
  6. Сприятливо впливає на роботу серця.
  7. Забезпечує бадьорість та енергію на весь день.

Зверху накрийте і залиште на 10-12 годин. Потім необхідно обов’язково процідити, злиту рідину перелити в каструльку і варити, весь час помішуючи, до загусання. Потім киньте в нього вершкове масло та сіль. Розлийте і приберіть для охолодження. Перед вживанням додайте цукор та горіхи.

Але вівсяний кисіль калорійний продукт, особливо зварений на молоці. Тому хтось вирішив схуднути, зловживати їм не варто.

100 г вівсяних пластівців замочити двома склянками молока нехай набухає. Потім процідити, у молоко покласти столову ложку крохмалю, дрібку солі, дві столові ложки цукру або можна взяти мед. Варити постійно перемішуючи та не допускати закипання. Як тільки кисіль починає густіти, відразу зняти з вогню і розлити по склянках. Можна подавати такий кисіль із сиропом та з варенням.

Дуже корисний журавлинний кисіль. Пийте його по 2-3 склянки на день, якщо захворіли на грип або застуду.

Кисель з ягід чорниці хороший при грипі, ГРВІ, застудах і сприятливий при розладах шлунково-кишкового тракту, покращує і зберігає зір.

Яблучний кисіль лікарі радять пити для профілактики анемії, гіповітамінозу та проблем із травленням. Яблучний кисіль є засобом схуднення.

Щоб приготувати кисіль із яблук, візьміть:

  • пів кіло яблук;
  • ¾ склянки цукру;
  • 1,5 стол.ложки крохмалю;
  • 2 склянки води.

Кисель із горобини корисний для печінки або жовчного міхура.

Хороший антисептик та чудовий засіб проти застуди вишневий кисіль.

Потрібно взяти склянку будь-яких ягід, розім’яти. Додати півсклянки холодної води, протерти ягоди. Отриманий сік поки що нам не потрібен, поставте його окремо. Візьміть вичавки ягід, додайте 2 склянки води, прокип’ятіть 5 хвилин і як звичайно процідіть.

У проціджений відвар покладіть ? Але не можна доводити до кипіння. Потім швидко прибрати з вогню і влити сік, що відставлений убік, і все перемішати.

Давайте ознайомимося з правилами правильного киселю.

  1. Будь-який кисіль окрім овочевого буде смачнішим, якщо ви його готуєте, додайте трошки ваніліну, цедру лимона або апельсина.
  2. Ніколи не потрібно доводити кисіль кипіння після того, як у нього вже поклали крохмаль. Так кисіль не загусне.
  3. Щоб кисіль з ягід і фруктів залишився гарного кольору, додайте трошки лимонної кислоти.
  4. Молочний кисіль краще готувати не на картопляному крохмалі, а на кукурудзяному, для ніжного та тонкого смаку.
  5. У готовий кисіль насипте зверху цукрової пудри, тоді при остиганні не буде пінки.

Сьогодні у магазинах дуже багато різноманітного киселю. Насамперед читайте склад. Кисель повинен виготовлятися з ягід, фруктів, натуральних соків як загусник може бути тільки картопляний і кукурудзяний крохмаль. Добавки дозволені сіль, цукор, ванілін, лимонна кислота.

Висновок: ось скільки корисного в киселі, обов’язково варіть його дітям, пийте самі і ваш шлунок та кишечник працюватимуть як годинник.

Між дієсловом «киснути» та іменником «кисіль» є прямий взаємозв’язок. Раніше цей напій готувався за зовсім іншою технологією, але з появою картопляного крохмалю ситуація змінилася. Тепер кисіль – це желеподібний десерт, користь і шкода якого залежить від інгредієнтів, що пішли на його приготування.

Дані показники залежать від того, з чого виготовлений продукт, а також від рецептури, тому що і основні інгредієнти (фруктово-ягідна сировина, молоко та ін.), Додаткові (цукор) беруться «на око». Що стосується промислово виготовлених сухих киселів, то всю інформацію про хімічний склад та калорійність надає виробник. Усереднені значення для натурального киселю виглядають так:

ПоказникЗміст
Вода, г77
Білки, г0,2
Жири, г0,2
Вуглеводи, г20
Клітковина, г1,6
Мінерали,0,6
ВітаміниЗалежно від компонентного складу

У вівсяному киселі міститься велика кількість вітамінів групи В, також ніацин. У фруктово-ягідних киселях дуже багато аскорбінової кислоти, яка частково руйнується при термічній дії.

Вид киселюКалорійність на 100 г, ккал
Журавлинний55
З чорної смородини53
Сливовий59
Молочний (з незбираного молока)118
Молочний (з знежиреного молока)77
Вівсяний100
Гарбузовий98

Продукт має в’язку структуру, отже, він благотворно впливає на органи травлення. Обволікаючі властивості мають всі види киселю, незалежно від компонентного складу і густоти. Продукт особливо показаний до вживання особам, які страждають на виразкову хворобу (шлунка або 12-палої кишки), гастритами, колітами, дисбактеріозом.

Зазвичай на Русі готувався вівсяний кисіль, з дробленого вівса. Він нічого не мав спільного з сучасними напоями, оскільки був самостійною стравою – корисною та ситною. Його не пили, а їли ложками, як кашу. Сучасний кисіль сприймається як десерт або як напій, тому що все визначає його консистенція. Цілющі властивості залежать від вихідної сировини:

  1. Журавлина . Хороша при застуді та грипі, оскільки містить рекордну кількість вітамінів, саліцилової та аскорбінової кислоти.
  2. Чорниця . Корисна не тільки для очей, а й для органів шлунково-кишкового тракту, особливо при харчових отруєннях.
  3. Горобина . Відмінний засіб для профілактики та лікування захворювань нирок, жовчного міхура, печінки. Працює як проносний засіб.
  4. Яблуко . Справжня знахідка для тих, хто має низький гемоглобін і розвинувся авітаміноз.
  5. Овес . Особливу користь приносить людям з хворим на шлунок і підвищеною кислотністю шлункового соку.
  6. Вишня . Ліквідує розлади травлення та здуття живота.
  7. Буряк . Рекомендується до вживання всім, хто хоче захистити свій організм від ракових клітин.
  8. Чорноплідна горобина . Має в’яжучі властивості.

Увага! Всі види киселю наділені сечогінним ефектом, підтримують кислотно-лужний баланс та заспокійливо діють на нервову систему.

Магазинний кисіль краще не купувати, адже власноруч приготований напій з натуральних інгредієнтів набагато корисніший. До того ж, калорійність «кисневих концентратів» дуже висока – 300-400 ккал, отже, їх вживання особливо не рекомендується таким, що худне. Корисні властивості домашнього напою лежать у прямій залежності від компонентного складу.

Напій є суто дитячим, хоча, і дорослі люди не проти їм поласувати. Для приготування потрібно 4 склянки молока, півсклянки цукру та 2 ст. л. крохмалю. Коли молоко почне закипати, потрібно влити в нього тонким струмком суміш, що складається з води і крохмалю. Після цього додати цукор. Чим довше варити кисіль, тим густіше він буде. Даний десерт можна вживати в холодному або гарячому вигляді, причому введення до складу додаткових інгредієнтів (ваніліну, горіхів, шоколаду, какао) не забороняється.

Може використовуватися для профілактики та лікування різних захворювань, у тому числі печінки. Простий гарбузовий кисіль готується з м’якоті гарбуза, яке необхідно порізати кубиками і відварити. Після цього вміст каструльки збивається блендером і знову ставиться на вогонь. Потім тонким струмком вливається суміш води і крохмалю, а для поліпшення смакових характеристик можна додати цукор, цедру лимона або апельсиновий сік.

Якщо напій приготований із натуральних фруктів, овочів та ягід, то він не становить жодної загрози для здоров’я вагітної жінки. Навпаки, він несе користь і може замінити собою пізню вечерю. Особливо корисним у період вагітності є молочний кисіль, який слід вживати у розумних дозах. Мама, що годує, може включати в свій раціон цей напій за умови, що він не містить цукру і приготований з яблук або груш. Через місяць після пологів допускається вживання фруктово-ягідних десертів, але з обережністю.

Не слід давати кисіль дітям, які не досягли віку 1 рік. Хоча деякі педіатри рекомендують напій на основі молока вводити в раціон шестимісячних малюків, у яких у цей період починається прорізування зубів. Рекомендована доза – по 100 мл двічі на тиждень. Дитяча норма (1-3 роки) – не більше 200 мл на добу, а старші хлопці можуть випивати до 500 мл киселю. Зрозуміло, це має бути продукт, виготовлений у домашніх умовах.

  1. Ожиріння та цукровий діабет (у солодкого киселя високий глікемічний індекс).
  2. Хронічні запори.
  3. Алергія на конкретні інгредієнти.

Чи допоможе кисіль схуднути? Так, тому що він швидко насичує, покращує перистальтику кишечника, покращує метаболізм і «працює», як сечогінний засіб. Цукру у складі бути не повинно.

Кисіль – це десертне блюдо? Не завжди, тому що іноді він виступає в ролі лікувально-профілактичного засобу, за умови, що до його складу входить овес, насіння льону, буряк.

Чи корисний кисіль у брикетах із магазину? Ні! Щоб у цьому переконатися, достатньо ознайомитись із хімічним складом, у якому картопляний крохмаль є чи не єдиним натуральним компонентом. Решта – барвники, підсилювачі смаку, ароматизатори.

У складі киселю міститься багато вітамінів. Продукт має цілющі властивості. Медики рекомендують його вживати при хворобах печінки, підшлункової залози, серця. Кисіль приносить користь для організму жінки. Але хімічний склад не такий простий. Тому користь та шкода киселю потребує вивчення.

Напій має українське походження. Він став відомий із часів Київської Русі понад тисячу років тому. Десерт не має аналогів, а слово не має перекладу англійською мовою.

Продукт є в’язкуватою сумішшю. В основу приготування входить крохмаль та фруктовий компот. Напій готувати легко та швидко. Він відрізняється приємними смаковими якостями.

Спочатку холодець варили із злакових культур на воді чи молоці. Він не входив ні до категорії напоїв, ні до категорії десертів.

Як правило, продукт подають як другу страву, але також його можна їсти як десерт. Якщо у напої міститься мало крохмалю, його п’ють як компот. Якщо потрібно замінити загусник, можна взяти борошно – вівсяне, житнє, пшеничне.

Часто люди відмовляють собі в ласощах через хворобу або через рішення знизити вагу. Кисіль – аналог солодощів без шкоди. Він позитивно впливає на мікрофлору кишечника, обволікає його та захищає.

Калорійність продукту на 100 г становить:

  • ягідний – 55 ккал;
  • смородиновий – 54 ккал;
  • сливовий – 58 ккал;
  • молочний із цільного молока – 117 ккал;
  • вівсяний – 100 ккал.

Якщо говорити про середню калорійність, то вона дорівнює 53 ккал. У продукті від 13 до 50 г вуглеводів. Переважно він складається із води – 86%.

У вівсяному напої містяться вітаміни В1, В2, В5, РР, у ягідному та фруктовому – Е, С.

Мінеральні речовини: натрій, кальцій, залізо, фосфор. Також у ньому міститься крохмаль, холін, зола, лецитин.

Користь киселю здоров’ю людини значна, а то й зловживати ним. Існує безліч видів продукту, кожен з яких має свої особливості.

Цей продукт допомагає відновити здоров’я після лікування антибіотиками, тривалої хвороби без шкоди. Цілющий напій здатний вилікувати дисбактеріоз. Також вівсяні ласощі мають антисептичні властивості. Волокна, що містяться в складі, відсувають калові маси і тим самим вивільняють організм від шлаків.

У рецепті Ізотова використовується мелений овес. Його запатентували як чудовий результативний засіб. Але в домашніх умовах краще купувати пластівці. Інакше замість позитивного результату можна заподіяти шкоду організму.

Користь лляного киселя полягає в наступному:

  • покращує стан шкіри без шкоди;
  • показаний при захворюваннях печінки;
  • позитивно впливає на ШКТ;
  • кисіль із насіння льону приносить користь для судин, він очищає їх;
  • знижується ризик появи інсульту.

Продукт прискорює обмін речовин завдяки вмісту в ньому глікозидів. Але в надмірній кількості вони завдадуть шкоди.

У складі є необхідні для організму амінокислоти – триптофан, лецитин. Калій забезпечує нормальне функціонування м’язової системи. Користь молочного киселю неоціненна. У ньому містяться вітаміни В1, В2, В5, РР, дуже важливі для нервової системи, мозку.

Десерт, зварений із ягід журавлини, забезпечує організм аскорбіновою кислотою. Десерт має зміцнюючу властивість, він підвищує імунітет. Особливо корисно його вживати під час застудних та вірусних захворювань. Журавлинний кисіль приносить користь для шлунка, нирок. Він не надто калорійний, тому його можна включити до раціону при схудненні без шкоди.

Корисний продукт містить потрібні елементи – кальцій, фосфор, калій. Холодник ефективно знижує жар. Його рекомендують вживати при грипі, застуді. Чинить протимікробну дію, відрізняється протизапальними, жовчогінними властивостями.

У чорниці перебувають дубильні речовини, фосфор, залізо, кальцій. Кисіль застосовується з лікувальною метою без шкоди. Лікарі рекомендують вживати його при гастриті та виразці. Користь киселю для шлунка в тому, що він добре знімає запалення, позбавляє проносу.

У складі є активні елементи, які оновлюють клітини печінки, виводять токсини. Кисіль із крохмалю та заморожених ягід приносить користь для жовчного міхура. Він має жовчогінні властивості.

Напій захищає від шкідливих бактерій, мікроорганізмів. Кисель із чорної смородини приносить користь при інтоксикації. Він відновлює сили у міжсезоння без шкоди.

Властивості напою сприяють прискоренню одужання при застуді, грипі, пом’якшують кашель, знімають запалення у горлі, легенях. Користь ягідного киселю на сніданок у тому, що він корисний при харчових отруєннях, що супроводжуються нудотою, порушенням випорожнень.

У період вагітності лікарі рекомендують вживати препарат, зварений в домашніх умовах. Швидкорозчинний кисіль може завдати шкоди за наявності консервантів. Його вживати не варто.

Яку користь має кисіль для вагітних жінок:

  • знімає набряклість;
  • перешкоджає появі анемії, зокрема яблучний;
  • житній напій покращує стан шкіри;
  • кисіль має лікувальні властивості – він чистить кишечник;
  • полегшує стан при печії.

У період лактації рекомендується вживати ягідні продукти. Заздалегідь потрібно врахувати, на що алергія у матері чи немовляти, щоб уникнути використання цих плодів.

Напій має корисні властивості. Рекомендується починати вводити його в прикорм із 1 року. Не варто годувати ним малюка, коли у нього починають з’являтися зуби – у 6 місяців.

Користь киселю для дітей неоціненна. У натуральному напої багато вітамінів. Це позитивно впливає на імунітет, служить профілактикою захворювань. Скільки можна приймати за день:

  • малюкам від 1 року дозволено давати трохи більше 200 мл щодня;
  • дітям від 3 до 6 років до півлітра.

Властивості напою принесуть користь для дітей, якщо давати його 2 рази на тиждень і лише домашнього виробництва.

Під час загострення хвороби рекомендується включати в меню страви однорідної консистенції зниження навантаження на ШКТ. Властивості препарату відмінно підходять для хворих на гастрит і виразку. Напій має обволікаючі властивості. Це знижує подразнювальну дію соку шлунка на запалену слизову оболонку.

Кисель із картопляного крохмалю приносить користь для органів травної системи. Він відновлює мікрофлору та нормалізує перетравлення їжі. Які властивості має напій:

  • знімає біль при запаленні слизової оболонки;
  • зміцнює імунну систему;
  • кисіль надає користь для кишечника – очищає його, виводить шлаки.

На особливу увагу заслуговує питання про користь і шкоду киселю в брикетах і пакетиках. У напої, приготовленому вдома, немає консервантів та хімії. У магазинному замість аскорбінової кислоти додають синтетичну лимонну Е330. Її властивості негативно впливають на слизову оболонку шлунка та зуби.

Відтінок у справжнього десерту не надто яскравий, приглушений. У промисловості застосовують штучні барвники, які дозволяють зробити напій гарним, насиченим. Необхідно розуміти, що яскравий відтінок – сигнал того, що властивості розчинного киселя завдадуть шкоди.

Оскільки картопляний крохмаль може спричинити тяжкість у шлунку, краще варити з додаванням кукурудзяного крохмалю. Для людей, що сидять на дієті, підійде напій на основі пектину.

Купуючи магазинний десерт, слід звертати увагу на його склад. Щоб покупний кисіль приносив користь, у його складі мають бути натуральні ягідні або фруктові екстракти та натуральні концентрати. Деякі виробники додають консерванти, ароматизатори, підсилювачі смаку. Властивості киселю в брикетах завдадуть шкоди організму, якщо в ньому міститься лимонна кислота, барвники, добавки.

Властивості киселю для жінок дуже корисні, він допомагає схуднути. Приготувати напій легко. Які інгредієнти знадобляться:

  1. Усі компоненти з’єднують, заливають двома літрами гарячої води.
  2. Ставлять на вогонь та варять близько 20 хвилин до запустіння маси.

Калорійність блюда становить 100 ккал на 100 гр. Холодець очищає кишечник, нормалізує роботу шлунка, допомагає скинути зайву вагу. Пити його можна не більше трьох разів на день порціями по 100-200 мл. Курс – 1 місяць.

Принесе користь кисіль, випитий на ніч. На сніданок можна приготувати лляний гречаний напій.

Для покращення смаку можна перемішати йогурт, молоко чи кефір. Можна трохи додати сухофруктів, свіжі ягоди.

Існує безліч різноманітних корисних рецептів. Для різних захворювань рекомендуються склади, що відрізняються.

Користь принесуть властивості фруктового киселю. Беруть кілька яблук, нарізують на часточки, заливають 2 ст. окропу та варять протягом 7 хвилин. Розварені фрукти протирають через сито, кладуть у відвар. Потім заливають попередньо розведений крохмаль і перемішують. Печінку лікують протягом місяця, п’ють 2 ст. напій на день.

Малиновий. У 2 ст. води кладуть 2 ст. л. ягід і відправляють кип’ятитись 8 хвилин. У каструлі розбавляють 1 дес. л. крохмалю. Малину охолоджують, проціджують і виливають у каструлю, швидко помішуючи.

Для підвищення імунітету чудово підійде калиновий продукт. Готують його так: 1/2 ст. соку калини змішують з 200 гр цукру та медом. Вливають 4 ст. гарячої води.

Також чудово допоможе горобиновий. 3 ст. л. сухих ягід заливають 500 г води. Ставлять на маленький вогонь, чекають на закипання і додають розчинений крохмаль. Знову кип’ятять.

Для реабілітації після тривалого лікування підійде вівсяний холодець. Готувати його просто:

  1. Пластівці заливають молоком і дають постояти, поки не набухне.
  2. Потім суміш проціджують, рідину переливають у каструлю та ставлять на плиту.
  3. Чекають кипіння, кладуть 2 ст. л. цукру, трохи солі та крохмаль.

У цьому випадку рекомендується напій із шипшини. Склад:

  • сухі ягоди – 2 ст. л.;
  • вода – 3 ст.;
  • крохмаль – 2 ст. л.;
  • мед на смак.
  1. Ягоди заливають водою і кип’ятять на дрібному вогні під кришкою протягом 15 хвилин.
  2. Потім охолоджують, проціджують через 2 шари марлі.
  3. Розводять крохмаль та мед у теплій воді.
  4. Переливають у ягідний відвар і ретельно перемішують.

У цьому випадку добре допоможе лимонний десерт. Продукти:

  1. Цукор насипають у воду та підігрівають.
  2. Крохмаль розчиняють у лимонному соку.
  3. Усі змішують та ставлять на вогонь.
  4. Як тільки закипить, плиту вимикають.

Кисіль приносить не лише користь, а й шкоду для організму. Напій протипоказаний і може завдати шкоди у таких випадках:

  1. При надмірній вазі та ожирінні. Корисний продукт має високий глікемічний індекс.
  2. При захворюванні на цукровий діабет, оскільки напій містить цукор. Дозволено вживати лише вівсяний.
  3. Не рекомендується вживати холодець при запорах, оскільки крохмаль, що знаходиться в складі, завдасть ще більшої шкоди.
  4. Схильність до алергії. Більшою мірою це стосується магазинного напою. У ньому часто перебувають консерванти, барвники.

При покупці варто подивитися на упаковку та з’ясувати термін зберігання. Зазвичай магазинні напої тримаються не більше як півроку. Якщо вище – то продукт нашпігований всілякою хімією. У складі повинні бути присутні концентрати соків або екстракти. Краще придбати продукт із кукурудзяним крохмалем.

Оскільки в десерті, звареному вдома, немає консервантів, він довго не зберігатиметься. Рекомендується готувати корисний напій на один раз. Дорослі можуть його випити наступного дня після приготування.

Оскільки в покупному продукті багато консервантів, зберігатиметься він довго. У холодильнику може простояти кілька місяців.

Користь та шкода киселю вивчаються дослідниками. Тягучий солодкий напій знайомий з дитинства. Магазинні продукти виявляються шкідливими. Тому для організму людини краще варити в домашніх умовах – користь киселю буде максимальною.

Кисіль є чудовим та корисним для здоров’я напоєм. Іншого подібного напою ви не знайдете в жодній країні світу, тому всіма мовами він вимовляється однаково. Споконвічно українське блюдо, що зародилося ще в Київській Русі. Одним дуже подобається в’язкість киселю, іншим вона не до вподоби, проте краще, якщо він буде присутній у вашому раціоні, адже кисіль здатний відмінно покращувати здоров’я. Хоча, звичайно, і шкода організму його вживання також може завдати. Як шкода, так і користь киселю походять від його складових. Давайте про це сьогодні та поговоримо докладно.

Спочатку кисіль сприймався не як напій або солодкий десерт, а як поживне та доступне простим людям самостійне блюдо. Раніше його готували з вівса, гороху, насіння льону, пшениці, жита, конопель. Наприклад, заливали окропом перемелене в борошно зерно вівса, поміщали суміш разом із скибкою хліба в тепле місце і давали йому киснути всю ніч (тому і одержала свою назву цю страву). Потім вранці кисіль проварювався і заправлявся конопляним молоком та олією. Замість конопляного молока могли використати макове молоко.

Киселі та солоними були – їх готували з хріном та цибулею.

Коли в 19 столітті стала популярною картопля, з неї навчилися отримувати дешевий крохмаль, який потім стали використовувати для приготування киселів. Тільки тоді з’явилися рецепти фруктово-ягідних солодких киселів, знайомих нам сьогодні.

Кисіль можна робити різної консистенції. Якщо вам не до смаку густа та в’язка консистенція, достатньо додати менше крохмалю, і ви отримаєте досить рідкий напій, який можна пити як компот.

У багатьох сім’ях досі кисіль є другою самостійною стравою. Киселі мають велику поживну цінність. Готувати їх просто, вони не вимагають свого приготування великих тимчасових і грошових витрат.

Фруктові киселі роблять, використовуючи відвар або сік ягід, цукор та картопляний крохмаль. Такий напій виступає як десерт. Любителі цієї солодкої страви урізноманітнюють його смак медом, варенням, сиропами.

Для приготування мигдального киселю або молочного використовують кукурудзяний крохмаль, який надає особливої ​​ніжності страв.

Якщо ж кисіль готується на основі злаків, у нього цукор не кладуть, замість цукру чи меду у страву йдуть солодкі фрукти та ягоди.

На прилавках в магазинах ви можете зустріти пачки з вже готовим киселем – просто розведіть порошок (або брикет) водою, проваріть кілька хвилин – і готовий до вживання кисіль.

Незалежно від складових, кисіль містить масу загальних для всіх видів цього напою корисних речовин, що допомагають покращити здоров’я:

  • завдяки лецитину ви отримаєте чудову підтримку печінки та судин, оскільки ця речовина для них є будівельним елементом. До того ж лецитин допомагає знизити рівень холестерину в крові;
  • на поліпшення роботи печінки та нормальний рівень холестерину також «працюватиме» амінокислота метіонін у складі киселю;
  • покращить виробництво гормонів та ферментів, які беруть активну участь у травному процесі амінокислота лізин, яку ви знайдете у будь-якому вигляді киселю. Лізин також сприяє активному відновленню тканин;
  • завдяки калію покращиться стан вашої м’язової тканини, нормалізується кислотно-лужний баланс в організмі;
  • центральна нервова система та робота мозку будуть у нормі завдяки вітаміну В1;
  • зміцниться імунітет та прискориться обмін речовин за рахунок вітаміну В2 у складі киселю;
  • покращить роботу мозку та вітамін В4, до того ж він нормалізуватиме в крові рівень інсуліну;
  • для кращої роботи кишечника, стану шкіри та волосся та відновлення слизових на допомогу приходить вітамін В5 у киселях;
  • ніацин у складі киселю не лише знизить у крові рівень холестерину, але й братиме участь у процесах спалювання жирових відкладень, покращить роботу мозку та зменшить загальну інтоксикацію організму.
  1. Кисіль є прекрасним напоєм, що очищає організм. Корисні властивості цієї страви полягають у його зворушливих і пом’якшуючих біль здібностях. Тому він такий корисний при хронічному запальному процесі, чи то гастрит або виразка шлунка, і особливо при підвищеній кислотності шлункового соку.

Оболонки шлунок властивості киселю виявляються, коли ви з’їдаєте його натще за 2ч. до їжі.

  1. Кисіль на кукурудзяному крохмалі покращує мікрофлору кишечника.
  2. Завдяки киселям нормалізується робота кишківника.
  3. Поліпшується функціонування нирок, виводяться надлишки рідини.
  4. Цей напій підтримує роботу підшлункової залози та зменшує ризик панкреатиту.
  5. Якщо ви переїли за столом, кисіль усуне тяжкість у шлунку.
  6. При проблемах перетравлення їжі вживання киселю зупинить здуття та підвищену газоутворення у кишечнику.
  7. Кисіль відновить сили ослаблених операцією чи хронічними захворюваннями людей.
  8. Надасть енергію організму та збільшить працездатність.
  9. Багатий на вітаміни напій усуне авітаміноз.

Звичайно, користь киселю велика, проте його необмежене вживання здатне зашкодити здоров’ю.

  1. Через високий глікемічний індекс цей напій не варто вживати людям з цукровим діабетом і зайвою вагою. Як варіант – пити вівсяний кисіль (на основі борошна із зерна вівса). Такий кисіль готується без цукру та шкоди від нього не буде.
  2. Крохмаль у напої може спровокувати запор, тому тим, кому властива ця проблема, не варто їм захоплюватися.
  3. Індивідуальна непереносимість у вигляді алергії на цю страву більше відноситься до комерційного киселю – магазинних брикетів і порошків, в які виробники поміщають барвники та консерванти.

Ось і вся шкода, яка може завдати вживання киселю.

Вівсяний кисіль . Якщо ви, все ж таки, прагнете схуднути і при цьому обожнюєте кисіль, не все втрачено! Приготуйте найкорисніший вівсяний кисіль – він не тільки спалюватиме жирові відкладення, але й зміцнить імунну систему, наповнить тіло енергією та покращить самопочуття при гастриті – йому навіть дали таку назву: «бальзам» для кишечника та шлунка. Докладніше про вівсяний кисель читайте у моїй статті «Вівсяний кисель — чудовий дар своєму здоров’ю!».
Вівсяний кисіль

Молочний кисіль , як і вівсяний, принесе користь при виразці шлунка і 12-палої кишки. Пити їх потрібно по 200мл щодня протягом 30 днів. Також молочний кисіль сприятиме нормалізації мікрофлори, зменшить біль у м’язах, допоможе у лікуванні алергії та полегшить стан при гормональному дисбалансі.

Готується кисіль так: у каструлі закип’ятіть 750мл молока і влийте в нього тонким струмком, весь час помішуючи, розведений кукурудзяний крохмаль (2ст.л. у 250мл води). Прокип’ятив 3-5хв., знімайте з вогню. За смаком покладіть цукор чи мед.

Кисіль з насінням льону врятує вас від гастриту та виразки, а також запорів, хвороб печінки та проблем з обміном речовин.

Найпростіший рецепт лляного киселю, який вимагатиме від вас мінімум зусиль: змішайте в термосі 1ст.л. лляного насіння і 500мл окропу і залиште наполягати 8ч. Через цей час кисіль готовий до вживання. Краще, якщо ви ставитимете кисіль на ніч, щоб вранці його можна було вже приймати. П’ється він за 30 хв. до їди по 100мл чотири рази на день. Вживати цей лікувальний кисіль можна не більше 10 днів поспіль.

У період вагітності та годування груддю, при холециститі, коліті та панкреатиті у гострій формі, а також при діареї від лляного киселю доведеться відмовитися, інакше його вживання завдасть вам шкоди, посиливши неприємні відчуття.

Кисель із шипшиною рекомендують при виразкових процесах. Готується він просто: вимиті ягоди шипшини змішайте з 1л гарячої води. Накривши кришкою, проваріть на слабкому вогні 10-15хв. та дайте постояти 6ч. Потім відфільтруйте і в 200мл настою розчиніть 2ст. крохмалю. У настої, що залишився, розчиніть 5ст.л. цукру та доведіть його до кипіння. Влийте у відвар під час постійного помішування підготовлений крохмаль, дайте закипіти і знімайте з вогню. Кисіль готовий!

Кисель з медом і соком лимона допоможе тим, хто хоче схуднути, очистити судини та кишечник та зміцнити імунітет. Рецепт такий: 3ст. крохмалю розведіть у 100мл прохолодної кип’яченої води, додайте сік двох лимонів, ще долийте воду (1л) і проваріть на повільному вогні, поки відвар не загусне. Після того, як кисіль трохи охолоне, покладіть у нього 200-250 г меду. Коли все добре перемішаєте, кисіль буде готовим до вживання.
Медовий кисіль

Кисель із черемхою дасть організму значну кількість вітаміну К, необхідного для функціонування роботи серця та судин. Можна брати як свіжі, так і сухі ягоди черемхи (200г), залити їх водою (300мл) і накривши кришкою, проварити на слабкому вогні 10хв. Після проціджування акуратно, весь час помішуючи, щоб не утворилися малоприємні грудочки, влийте 100мл води з розчиненим у ній крохмалем (1ст.л.). Додайте цукор до смаку.

Кисіль з коренем лепехи та горобиною – чудовий засіб для профілактики простудних захворювань. Висушені горобинні ягоди дадуть організму каротин і вітамін С, а ефірна олія лепехи, володіючи властивостями, що відхаркують, допоможе виводити мокротиння. Плюс горобина ще допоможе при хворобах печінки та покращить стан при запорах.

Змішайте сухі ягідки горобини (2ст.л.) з подрібненим коренем лепехи (0,5ч.л.) і 500мл окропу. Прокип’ятіть суміш на слабкому вогні 10хв., відфільтруйте і, ретельно помішуючи, влийте у розчин розчинений у воді крохмаль (2ст.л.). Після того як закипить, знімайте з плити готовий кисіль. За смаком покладіть цукор чи мед.

Кисіль з калиною вам допоможе позбавитися будь-якої застуди: відіжміть з ягід калини сік, щоб отримати 50мл., змішайте його з медом або цукром за смаком і залийте гарячою водою (400мл). Після цього тоненьким струмком акуратно влийте розчинений в охолодженій кип’яченій воді крохмаль (1ст.л.).

Кисель з журавлиною чудово виводить з організму токсини, допомагає зміцнити імунітет, покращує стан при хворобах нирок, жовчного та сечового міхура, нормалізує тиск. Відіжміть сік з 1,5 склянки ягід, макуху залийте 300мл води і проваріть 5хв. відфільтруйте, покладіть у відвар 3ст. цукру і закип’ятіть. Паралельно змішайте з віджатим журавлинним соком 2,5ст.л. крохмалю і тонким струмком, постійно помішуючи, влийте його у відвар з макухи журавлини. Після того як кисіль закипить, знімайте його з вогню.

Кисіль із смородиною також принесе користь здоров’ю. Він дасть організму багато вітаміну С, що захистить його від застуди та інфекції, а також передчасного старіння. Допоможе впоратися з інтоксикацією та сезонним гіповітамінозом.

Розімніть ягоди чорної смородини (300г) до стану кашки, залийте їх 600мл води. Після того, як суміш закипить, всипте 100г цукру і проваріть 5хв. Бажано іноді знімати пінку, що утворюється на поверхні смородинового морсу. Крізь марлю відфільтруйте морс, коли він охолоне, відіжміть макуху та доведіть відфільтрований відвар до кипіння. Розчиніть у 100мл холодної води 2ст.л. крохмалю і акуратно влийте його в смородиновий морс. Довівши до кипіння, знімайте готовий кисіль із вогню.

Кисель з яблуками рекомендують при проблемах із печінкою та травленням, низькому гемоглобіні. Частками наріжте яблука і проваріть їх у 500мл окропу кілька хвилин. Коли часточки яблук розваряться, їх потрібно буде вийняти і, протерши крізь сито, знову помістити у відвар. Туди ж влити розчинений у воді крохмаль. Як лікування кисіль потрібно пити щодня по 200мл двічі на день протягом 30 днів.

Кисель з малиною можна робити як з висушених ягід, так і зі свіжих і навіть малинового варення:

  • сухі ягоди (2ст.л.) проваріть кілька хвилин у 500мл води, дайте трохи охолонути, відфільтруйте і при постійному помішуванні влийте у відвар заздалегідь розчинений у прохолодній воді крохмаль (1дес. ложку);
  • свіжі ягоди (200г) перетріть через сито, щоб не використовувати кісточки. Залийте перетерті ягоди 450мл води, дайте закипіти, всипте цукор до смаку і проваріть 3хв. Розведіть прохолодною водою (50мл) крохмаль (30г). Влийте в киплячий малиновий компот, постійно помішуючи розведений крохмаль. Дайте закипіти та прибирайте з вогню;
  • малинове варення (50г) помістіть у воду, що закипіла (500мл), добре перемішайте і відфільтруйте, щоб позбутися кісточок. За необхідності підсолодіть. Доведіть до кипіння відфільтровану рідину і акуратно влийте в неї при постійному помішуванні попередньо розведений холодною водою крохмаль (1ст.л.). Доведіть до кипіння і одразу знімайте з плити.

Кисіль з цитрусовими . Вам знадобиться лимонний сік або сік апельсина. У киплячу воду (500мл) влийте сік цілого апельсина або половинки лимона, підсолодіть за смаком. Розведіть 1ст. крохмалю прохолодною водою і влийте в нього цитрусову суміш. Добре все перемішайте.
Кисіль з гарбуза та апельсина

Кисель з мигдалем : 200г солодкого мигдалю і 3г (10шт.) гіркого залийте окропом, накрийте кришкою і пропарте таким чином 10хв. Потім воду злийте і, очистивши від шкірки, промийте зернятка, виштовхніть їх у кашку, іноді змішуючи з холодною водою (2-3ст.л.). Схожу на тісто масу, що вийшла, залийте охолодженою кип’яченою водою (800мл), перемішайте і відіжміть за допомогою марлі. Якщо ви хочете отримати густіше молоко з мигдалю, повторно поштовхніть макуху, залийте цим же молоком і знову відіжміть.

Залийте 200мл холодного мигдального молока 2ст. кукурудзяного крохмалю, що залишилося молоку дайте скипіти, змішавши його зі 100г цукру. Коли молоко закипить, додайте до нього тоненьким струмком підготовлений розведений крохмаль. Іноді змішуйте суміш ложкою і дайте їй закипіти. Мигдальний кисіль готовий!
Мигдальний кисіль

Кисель із вишнею надасть сил, захистить організм від вільних радикалів, очистить від токсинів та солей важких металів. Візьміть вишню без кісточок (200г), закип’ятіть її в 800мл води, покладіть цукор і проваріть на слабкому вогні 10хв. Приблизно в 100мл охолодженої кип’яченої води розчиніть 3ст. крохмалю і тоненьким струмком при постійному помішуванні влийте його у відвар. Довівши до кипіння, одразу знімайте з вогню.
Вишневий кисіль

Кисіль із брусницею – «крапля безсмертя», як його називали наші предки. Користь для здоров’я цього виду киселю велика: він покращує жовчовідтік, має сечогінну дію, захищає від інфекції та бактерій. Також він рекомендується при неврозах та залізодефіцитній анемії.

Трохи потовкти ягоди брусниці (250г) і перетерти через сито. Макуха засипати 100г цукру і залити 1,8л води. Закипілу суміш відфільтрувати, щоб у рідині не залишилися зернятка. Поставивши відвар на вогонь, влийте в нього сік брусничний і розчинений в 200мл води крохмаль (4ст.л.). Помішуючи, проваріть кисіль 3хв. та знімайте з вогню. П’ється кисіль як теплим, і холодним.

Коли ви готуєте кисіль з метою оздоровлення, найкраще, якщо його суміш буде густою або середньо густою – так ви отримаєте від нього більше користі. Не кип’ятіть кисіль надто довго. І ще: цей напій за смаком приємніший у теплому або гарячому вигляді, проте найкраще киселі засвоюються, якщо пити їх холодними.

Яскравим представником української кухні є смачний напій під назвою кисіль. Така унікальна страва не має аналогів у світовій кулінарії, проте ставлення до неї суперечливе. Цей напій більше на любителя: одні дегустатори вважають справжніми ласощами, інші – на дух не переносять такої специфічної консистенції.

Для любителів це не просто тонізуючий напій із приємним смаком, це корисний для здоров’я концентрат густої консистенції, який демонструє свою багатогранну дію в організмі. Таку в’язку страву можна варити в домашніх умовах, або купити вироблений харчовою промисловістю продукт. Перш ніж реалізувати обраний рецепт, корисно розібратися, в чому полягає користь киселю, і для кого його повсякденне розпивання особливо затребуване. Лікування ефективне. Корисні властивості киселю такі:

  1. За рахунок обволікання стінок шлунка можна позбавитися сильних болів при гастриті, виразці, забезпечити профілактику дисфункції органів ШКТ.
  2. Завдяки стабілізації мікрофлори кишечника, напій пригнічує ознаки прогресуючого дисбактеріозу.
  3. Позбавляє почуття тяжкості після вживання їжі, у разі систематичного переїдання людини.
  4. За рахунок виведення з організму зайвої води забезпечує нормальну роботу нирок, користь для сечовивідної системи.
  5. Як натуральний енергетик, користь така: підвищує витривалість, життєздатність.

Цей не калорійний десерт бере безпосередню участь у процесі позбавлення зайвих кілограмів. За рахунок клейкої консистенції він пригнічує апетит, що розгулявся, надає органам ШКТ відчуття ситості, наповненості. Калорійність киселю в 100 г натурального продукту становить 53 ккал, причому у складі жири повністю відсутні. Вживаючи концентрат, надмірна вага зникає буквально на очах, а організм додатково отримує корисні вітаміни, мінерали, мікроелементи. Калорії ж продуктивно спалюються без шкоди здоров’ю.

У сучасній дієтології це потужний жироспалювач, який додатково очищає кишечник і славиться своїми дієтичними властивостями. Кисіль при схудненні сприяє продуктивному розщепленню підшкірного жиру, при цьому захищає організм від проблем травлення. Перш ніж готувати за рецептом такий напій, важливо індивідуально визначити кислотність шлунка, обговорити з лікарем медичні протипоказання. Основні інгредієнти таких дієтичних засобів – вівсянка чи геркулес.

Геркулесовий коктейль робить удар на проблемне травлення, а для продуктивного позбавлення зайвої ваги в рецепт включені такі харчові інгредієнти, як пластівці Геркулес, відварені буряки, чорнослив. Якщо в однакових пропорціях з’єднати всі складові, а потім трохи проварити, виходить корисний засіб для виведення шлаків, токсинів, отрут. Кисель із вівсянки руйнує підшкірний жир, робить фігуру стрункішою на 2-3 розміри з користю для здоров’я у відносно стислий термін.

Оскільки напій має цінні для здоров’я складові, його активно використовують у всіх напрямках сучасної медицини. Таке лікування забезпечує користь, внутрішній комфорт, вирішує усі проблеми хворого шлунка. Наприклад, при хронічному гастриті спостерігається стійка позитивна динаміка тривалий період ремісії. Напій можна приготувати із закваски або використати натуральні компоненти у вигляді ягід, окремих круп. Кисіль при гастриті – це хороша можливість уникнути хвороботворних ознак гострої стадії недуги.

Ось чим корисний кисіль для шлунка:

  • нормалізація перистальтики кишківника;
  • найкраще засвоювання вітамінів, мінералів, зміцнення ослабленої імунної системи;
  • очищення кишечника для відновлення функцій органів шлунково-кишкового тракту;
  • профілактика панкреатиту, запалення підшлункової залози;
  • хороша можливість не товстіти при порушеному обміні речовин;
  • усунення пошкоджень слизової оболонки, стінок кишківника;
  • підвищення витривалості органічного ресурсу;
  • лікування сезонного авітамінозу

Лікувальні властивості вівсянки для кишечника не викликають сумніву, оскільки такий продукт запускає системне травлення. Лікарі рекомендують починати ранок із зазначених ласощів, заряджаючи організм припливом сил та бадьорості. Кисель із вівсяних пластівців має простий спосіб приготування, а зробити його можна за 3-5 хвилин. Це хороший рецепт від нападів диспепсії та запорів, і навіть дитина готова вживати склянку за склянкою. Якщо правильно зварити коктейль із вівсянки, це користь для шлунка, можливість швидко схуднути без шкоди здоров’ю.

Ягідні напої не лише смачні, а й корисні. Шкода для здоров’я зовсім мінімальна. Наприклад, журавлинний кисіль нормалізує роботу сечовидільної системи, є профілактикою патологій жовчного міхура. Крім того, сприяє нормалізації підвищеного артеріального тиску, тому для гіпертоніка стає справжнісіньким порятунком від небезпечних нападів. Плодовий коктейль продуктивно бореться з інфекціями та вірусами, є чудовою профілактикою грипу, ГРВІ, застуди.

Це може бути не лише вівсяний чи геркулесовий напій, це смачний кисіль із молока з колосальною користю для здоров’я. Особливо актуальне таке призначення при кишковому дисбалансі, коли згубна мікрофлора шкодить травній системі. Для домашнього приготування можна використовувати сухе молоко, а варити такий коктейль при алергічних реакціях, болях м’язів, гормональному дисбалансі. Відгуки пацієнтів найпозитивніші, шкода здоров’ю повністю виключено.

Шкода напою з насіння льону відсутня, якщо попередньо погодити таке призначення з лікарем. Найчастіше кисіль із льону при правильному приготуванні має обволікаючі властивості, що особливо актуально при хронічному гастриті, виразці дванадцятипалої кишки, запорах, патологіях печінки, надмірній вазі та порушеному обміні речовин. Шкідлива дія спостерігається виключно при затяжній діареї, холециститі, панкреатиті. Тоді від коктейлю краще відмовитись. Потенційна шкода можлива при вживанні киселю з крохмалем при цукровому діабеті.

Вишневий напій тонізує, мало того, дозволено до застосування навіть за наявності цукрового діабету. Якщо зацікавив як ліки кисіль – користь і шкода для організму – на цю тему краще додатково проконсультуватися з лікарем. Ось вишневий кисіль є потужним антиоксидантом, що сприяє продуктивному виведенню токсинів, очищенню кишечника від шкідливих речовин. Шкоди органам шлунково-кишкового тракту не завдає, але при алергії на вишню на шкірі з’являється висип та роздратування. З’ясовувати, чи корисний кисіль на крохмалі, краще індивідуально – також не виключені побічні явища.

Це ще один натуральний антиоксидант із користю для здоров’я, який просто приготувати у домашніх умовах. Смородиновий кисіль захищає організм від вірусів, бактерій та інших патогенних мікроорганізмів. Сам коктейль приносить користь своїми антиоксидантними властивостями, оскільки стає ефективною профілактикою як сезонного авітамінозу, а й гострої інтоксикації організму. Оскільки кисел має крохмаль, краще заздалегідь визначити переносимість цього компонента, щоб не було шкоди.

Цю ягоду недаремно називають крапелькою безсмертя. Брусничний кисіль корисний для здоров’я, оскільки має бактерицидні, антисептичні, жовчогінні, діуретичні, антигельмінтні та проносні властивості. Такий напій з користю справи дають гіпертонікам для усунення нервозів та залізодефіцитної анемії. Знаючи, чим корисний кисіль з крохмалю, можна вилікувати будь-яке захворювання, до того ж, цілющими властивостями володіють не тільки ягоди, а й молоді пагони, листя.

Якщо пацієнт страждає на одну з форм ожиріння або цукровий діабет, йому краще утриматися від такого призначення. В даному випадку йдеться не тільки про картопляний, а й про плодовий кисель. Однак вихід знайдений – діабетикам можна готувати такий в’язкий концентрат без додавання цукру та крохмалю. У такому разі шкоди киселю для здоров’я зовсім відсутнє, а приймати його можна без побоювання. Інші протипоказання докладно викладені нижче:

  • схильність до алергічних реакцій;
  • підвищена чутливість до окремих плодів та ягод;
  • порушений гормональний фон.

Споконвічно український напій кисіль завжди користувався особливим коханням. За старих часів на Русі його варили на кислуватий злаковій заквасці, через що він і отримав свою назву. Кисіль популярний навіть зараз. Найчастіше господині варять його із застосуванням картопляного або кукурудзяного крохмалю на основі фруктів, ягід. З такими інгредієнтами кисіль надзвичайно смачний.

Проте чи варто з’ясувати, чого від киселю більше: користі чи шкоди?

Кисіль вважається одним із найкорисніших напоїв. Чим корисний кисіль для організму та шлунка зокрема? Завдяки своїй в’язкості він обволікає, захищає слизову оболонку шлунка, покращує травлення . Ця властивість особливо важлива для хворих на гастрит, підвищену кислотність, захворювання шлунка. Цінність продукту ще в тому, що він покращує мікрофлору кишечника, перешкоджаючи розвитку дисбактеріозу.

Недавні дослідження показали, що напій здатний виводити з організму свинець, токсини, шлаки . Клітковина, що міститься у його складі, нормалізує функції шлунково-кишкового тракту, а незамінні вітаміни та амінокислоти позитивно впливають на весь організм.

Кисіль корисно пити після вживання їжі з гострими прянощами . Обволікаючи стінки шлунка, напій перешкоджає його подразненню, пошкодженню, значно покращує травлення.

У приготуванні цього корисного десерту, крім ягід та фруктів, можна використовувати молоко, вівсяну крупу, чай, навіть житній хліб .

Користь киселю залежить від його складових:

Молочний

    дуже корисний для дітей. Це джерело кальцію, що допомагає молодому організму зростати. Він нормалізує мікрофлору кишок.

Журавлинний, брусничний або цитрусовий – джерело вітаміну C. Напій підвищує імунітет, допомагає у боротьбі із застудою.

Вівсяний виводить з організму токсини, інші шкідливі речовини, зміцнює серце та судини, сприятливо впливає на роботу шлунка, печінки, допомагає в лікуванні панкреатиту. Вівсяний кисіль особливо корисний людям похилого віку, заряджає їх силою, бадьорістю, позитивом.

Яблучний корисно пити для профілактики гіповітамінозу, анемії, при зниженому рівні гемоглобіну, для поліпшення травлення.

Черничний сприяє гострості зору, допомагає боротися з інфекцією, розладами шлунка та кишечника.

Вишневий завдяки антисептичним властивостям є корисним при хворобах органів дихання.

Горобиновий відрізняється жовчогінними, проносними, сечогінними властивостями, тому рекомендується при порушеннях роботи печінки та жовчного міхура.

Черемховий багатий на вітамін K, корисний при захворюваннях серця.

Щоб у киселі збереглася максимальна кількість корисних властивостей, потрібно правильно приготувати його. Рецепт простого ягідного напою:

    Взяти 300 г будь-яких свіжих ягід або 0,5 кг заморожених, 1 літр води, близько 3 ст. ложок цукру та крохмаль. Для густого желеподібного киселю достатньо 4-5 чайних ложок крохмалю, для напою середньої густоти – 2,5-3 ч. л., Для рідкого – 2 ч. л.

Ягоди протерти за допомогою сита, а сік, що вийшов, відставити вбік. Ягідну макуху залити окропом, довести до кипіння, варити всього хвилину.

Відвар процідити в каструльку, поставити його на плиту, додати цукор, акуратним струмком ввести крохмаль, розведений у прохолодній воді.

Довести напій до кипіння, далі влити приготований ягідний сік, за кілька секунд зняти з вогню. Корисний десерт готовий. Його можна пити гарячим чи холодним.

Більше про користь киселю, про приготування вівсяного варіанта дивіться на відео:

Кисіль має дуже мало протипоказань. Продукт містить велику кількість крохмалю та вуглеводів, тому може бути шкідливий страждаючим цукровим діабетом або ожирінням .

Напій можна включити до їх раціону, якщо приготувати його без крохмалю, з вівсяного борошна і без додавання цукру . Діабетикам можна вживати не більше однієї склянки киселю на день.

Залізоподібний десерт, приготовлений з такими вуглеводами, що швидко засвоюються, як крохмаль і цукор, однозначно не корисний для охочих схуднути . Але ця проблема легко вирішується. Досить класти в десерт поменше цукру або взагалі відмовитися від солодкого компонента, замінивши його на мед, стевію або свіжі ягоди.

З обережністю слід пити кисіль людям, схильним до алергії на цитрусові, мед або ягоди. Ця проблема має просте рішення. Вибір компонентів для напою такий широкий, що завжди можна підібрати склад напою індивідуально з найбільшою користю.

Шкідливими можна назвати киселі з концентратів , які пропонує наша харчова промисловість. Достатньо лише поглянути на склад цих продуктів із барвниками, стабілізаторами, підсилювачами смаку. Кількість вітамінів у такому продукті прагне нуля.

Особливо шкідливий такий напій дітям, тому що в ньому можуть бути штучні добавки, здатні викликати алергію. Висновок напрошується один – найкориснішим є кисіль домашнього приготування.

Кисіль здавна є активним помічником у лікуванні різних захворювань. Є багато перевірених рецептів його приготування з лікувальною метою . А з недавніх пір цей чудовий продукт застосовується для схуднення.

Лікування печінки.

    3 або 4 яблука нарізати часточками, залити окропом (400 мл), варити 5 хвилин. Далі вийняти яблука, протерти їх за допомогою сита, покласти назад у відвар, поставити його вогонь. Влити розведений крохмаль, довести, помішуючи до кипіння і зняти з вогню. Для полегшення хвороби напій бажано пити курсом щонайменше місяць по 200 мл двічі на день.

При грипі, застуді. 2 ст. ложки сушеної горобини змішати з|із| 0,5 ч. л. дрібно порубаного кореня лепехи, залити 400 мл окропу, кип’ятити на малому вогні близько 10 хвилин. Відвар процідити, ввести розведений крохмаль і довести до кипіння постійно помішуючи. Ефірна олія лепехи допомагає відходженню мокротиння, а багата на вітамін С і каротином горобина сприяє відновленню слизових бронхів.

Для відновлення здоров’я після хвороби. Залити 100 г “Геркулеса” 400 мл молока, дати їм набрякнути. Потім процідити суміш, довести настій до кипіння, додати близько 2 ст. ложок цукру або трохи солі, 1,5-2 ст. ложки розведеного крохмалю.

Довести суміш до кипіння, зняти із плити. Пити напій курсом близько 3 тижнів по склянці за обідом. Без додавання цукру такий кисіль корисний для діабетиків.

При авітамінозі, грипі, застуді, ревматизмі. Витиснути сік з півтори склянки журавлини. Макуха залити окропом (300 мл), кип’ятити близько 5 хвилин, потім профільтрувати. У процідженому відварі покласти 2-3 ст. ложки цукру, довести до кипіння та ввести 2,5 ст. ложки крохмалю, розведеного журавлинним соком.

Після закипання кисіль одразу ж зняти з вогню. Пити цілющий напій протягом 3 тижнів по склянці щодня. Він також дуже корисний при гіпертонії, атеросклерозі.

При хворобах печінки, жовчних шляхів, зниженому апетиті. 2 ст. ложки цукру розвести водою (400 мл) та довести до кипіння. 2,5-3 ст. ложки крохмалю розвести в 0,5 склянки соку лимона, додати в закипілу суміш. Відразу після нового закипання напій зняти з вогню. Цей рецепт рекомендується при шкірних захворюваннях, посиленої згортання крові, тромбофлебіті, атеросклерозі, хворобах серця.

Натерти на тертці невеликі буряки, додати 100 г якісного чорносливу, 50 г «Геркулеса». Залити все це 1,5 літрами окропу, варити 15 хвилин.

Цей рецепт вівсяного киселя вважається найкориснішим і дієвим для схуднення. Чорнослив і буряк мають легкий послаблюючий ефект, а вівсянка багата бета-глюканом і клітковиною, що допомагають у боротьбі з ожирінням.

200 г неочищеного вівса і 100 г вівсяних пластівців «Геркулес» залити в банку склянкою кислого молока, прикрити тканиною. Настояти суміш протягом доби, рідину злити, додати 1,5 л води, закип’ятити. Гущу викинути, а кисіль пити для зниження ваги . У 100 г такого напою міститься лише 60 ккал.

Засипати в трилітрову банку 300 г вівсяних зерен, залити 0,5 склянки кислого молока, 1 ст. ложку сметани, покришити туди невелику житню скоринку, залити все водою (1,5 літра). Накрити банку марлею і розмістити її на 3 доби в теплому місці . Далі настій процідити, прокип’ятити. Напій загусне і стане готовим до вживання.

Не відмовляйте собі в такому смачному та корисному продукті, як кисіль. Цей напій додасть сили та енергію, забезпечить необхідними вітамінами та мікроелементами.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Як приготувати кисіль у домашніх умовах

Хочете приготувати кисіль у домашніх умовах? Найголовніше в смаку цього напою – рідина, яку ви обираєте за основу. Ви можете використовувати джеми, варення, свіжі або заморожені ягоди, сухофрукти. Кисіль також готують на основі молока або води.

Дивіться відео, як приготувати смузі в домашніх умовах:

Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території

Заборона на пересування країною для військовозобов’язаних – всі деталі

Ракетні удари по мирних українськиих містах – липень 2022

Ядерний тероризм Росії

Завдяки в’язкій структурі він добре поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту, покращує травлення і є відмінною профілактикою дисбактеріозу. Кисіль рекомендують пити людям, які хворі на гастрит.

Рецепт вівсяного киселю

  • 700 г вівсяної крупи
  • Скоринка з половини буханця простого житнього хліба
  • Велика жменя пророщеного вівсяного зерна
  • Мед і сухофрукти – для подачі
  1. Всипати вівсяну крупу в чисту трилітрову банку і залити 2 л теплої (36-38 °С) питної води. Додати пророщене зерно і ретельно перемішати. Накрити банку рушником і залишити при кімнатній температурі на 6-8 годин. Одночасно зрізати з хліба скоринку і залишити на той же час – підсихати.
  2. Додати в банку корочку житнього хліба, поламану на кілька частин, знову накрити і залишити на добу.
  3. Видалити хліб. Процідити вівсяну масу через сито, з силою віджимаючи крупу. Отримана маса – концентрат вівсяного киселю. Вона може зберігатися в холодильнику 6-7 днів.
  4. Щоб приготувати кисіль, розвести концентрат питною водою в співвідношенні 1:2,5 і прогрівати на середньому вогні, помішуючи, поки кисіль не почне закипати. Вимкнути вогонь, накрити кисіль кришкою і дати постояти 5 хвилин. Подавати вівсяний кисіль із медом і сухофруктами.

Рецепт молочного киселю

  • 600 мл молока
  • 2 ст.л. цукру
  • 1 ст.л. крохмалю
  • 1 жовток
  • Половинка стручка ванілі
  1. Поставити 500 мл молока на вогонь, додати зерна ванілі (стручок розрізати уздовж навпіл і ножем акуратно вишкребти зернята) і довести до кипіння. Процідити, вилити назад у каструлю.
  2. Крохмаль розвести в 50 мл молока (молоко повинно бути холодним).
  3. Жовток добре розмішати з цукром, додати маленькими порціями решту 50 мл молока, ще раз добре розмішати.
  4. Додати до молока, постійно помішуючи, дати закипіти і додати розведений крохмаль. Дати закипіти ще раз і прибрати з вогню.
  5. Розлити у порційні форми або в одну велику. Подавати молочний кисіль теплим або холодним.

Рецепт фруктового киселю на крохмалі

  • 200-300 г ягід, фруктів або варення
  • 1 л води
  • 100-150 г цукру
  • 1-4 ст.л. картопляного крохмалю
  1. Помиті ягоди (фрукти) або варення засипати в каструлю. Попередньо можна видалити кісточки або нарізати фрукти шматочками.
  2. Від зазначеної кількості відміряти неповну склянку води. Іншу воду вилити в каструлю. Якщо використовується варення, добре перемішати, намагаючись зробити масу однорідною.
  3. Поставити каструлю на вогонь. Після закипання додати цукор, перемішати, проварити 1-2 хвилини, потім зняти з вогню. Накрити кришкою, настояти 5-10 хвилин. Якщо потрібен кисіль без ягід, процідити отриманий компот через марлю, добре відтиснувши м’якоть.
  4. Розвести крохмаль у склянці обов’язково холодної води. Не повинно залишитися грудочок.
  5. Знову поставити каструлю на вогонь, довести до кипіння.
  6. Тонкою цівкою, постійно помішуючи, влити розведений крохмаль в компот. Після закипання зняти з вогню. Якщо готувався густий кисіль, відразу розлити у форми.
  7. Щоб на поверхні киселю не з`явилася плівка, можна зверху посипати цукром і накрити кришкою.
  8. Охолодити напій до кімнатної температури і подати до столу.

Скільки потрібно крохмалю на літр киселю

Пропорції залежать від бажаної консистенції. Кількість у столових ложках:

  • 1 – рідкий питний кисіль;
  • 2 – текучий середньої консистенції;
  • 3 – напівгустий;
  • 4 – густий, повільно стікає;
  • 5-6 – дуже густий, нагадує желе.

Зазвичай в кисіль додають 2-3 столові ложки крохмалю без гірки.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як приготувати збитень. “Сегодня” також ділилися рецептом глінтвейну від застуди.

Про автора

admin administrator