Чи можна компот розбавляти водою

Авторadmin

Чи можна компот розбавляти водою

Зміст:

Як варити компот: 6 рецептів

Компот – це солодкий напій, слово це пішло від європейського десерту, ягід або фруктів проварених у цукровому сиропі. Варіація, яку знаємо ми, не далека від правди, адже це теж компоненти, проварені у цукрі. Тільки потім вони ще заливаються водою. Ось кілька рекомендацій, як зварити компот правильно:

Вибирайте тільки відфільтровану або бутильовану воду. Вода з крану відіб’ється на якості напою.

Нарізайте всі компоненти однаковими шматочками – так вони одночасно приготуються. Не виникне ситуації, коли щось вже зовсім розварилося в кашку, а щось ще не готове.

Не додавайте занадто багато цукру. Якщо перестаратися – переб’єте смак самих фруктів та інших інгредієнтів.

З’єднайте кілька фруктів разом, додавайте незвичайні продукти. Наприклад, персиковий компот можна приготувати з цедрою цитрусових, а в сливовий додати корицю. Не бійтеся експериментувати! Потрібен рецепт компоту, щоб взяти його за основу? Ми зібрали для вас відразу шість.

Зміст:

Рецепт №1: компот із заморожених ягід

Його можна приготувати в будь-який момент, якщо у вас у морозилці є заготівлі з фруктів. Їх можна також купити в супермаркеті. Ось наш варіант, як зробити компот:

Візьміть заморожені фрукти: 400 г абрикосів і 200 г персиків. Також, 1 апельсин, 1 стакан цукру та 3 літри води.

У велику миску помістіть шматочки фруктів, посипте їх цукром. Через 30 хвилин, коли вони трохи підтануть, поставити в мікрохвильову піч. Якщо її немає вдома, то просто поставте на слабкий вогонь у каструлі.

Зніміть цедру з апельсина та вичавити з нього сік. І те, й інше додайте в каструлю.

Варіть, поки цукор не розтане, і сік фруктів разом з ним не перетвориться в сироп. Коли фруктова маса досягне густої консистенції – залийте все водою.

Скільки варити компот? Доведіть його до кипіння, потім зменште вогонь до мінімуму і продовжуйте готувати ще 5-7 хвилин. Потім дайте повністю охолонути та настоятися.

Рецепт №2: як варити компот з яблук

Свіжі яблука можна дістати в будь-який час, а вони – відмінна основа для компоту. Візьміть: 500 г яблук, 200 г слив і 1 стакан цукру. Також, 1 паличку кориці, 50 мл коньяку та 50 г меду. На це все знадобиться 4 літри води.

Яблука очистить від серединки та наріжте середніми скибочками, зі слив вийміть кісточки. Засипте їх цукром і коньяком, залиште на 30 хвилин.

Як варити компот: поставте каструлю з фруктами на слабкий вогонь, томити їх в цукрі, поки не утвориться сироп. Потім, змішайте з медом, додайте паличку кориці та залийте все водою. Доведіть до кипіння, варити ще 7-10 хвилин на дуже слабкому вогні та зніміть з плити. Дайте настоятися, напій стане ще смачніше на наступний день.

У цьому рецепті основними повинні бути яблука, а сливу можна при бажанні замінити. Наприклад, грушею, абрикосами, смородиною або стиглим синім виноградом.

Рецепт №3: як варити компот з полуниці

Якщо ви захотіли зварити взимку компот – рецепт з полуницею якраз те, що потрібно. Полуниця нагадає про літо, про тепло. Для такого напою нам потрібно: 500 г замороженої полуниці та 200 г замороженої малини, 50 г свіжої м’яти, 200 г цукру. Також, потрібен 1 лимон.

З лимона витягніть цедру та сік, змішайте разом з цукром. М’яту цілими гілками покладіть у каструлю, залийте склянкою води та проваріть 5 хвилин. Зачекайте, поки відвар охолоне та процідіть, викиньте гілочки. У відвар засипати заморожені ягоди, цукор з лимоном. Підігрійте все на середньому вогні та варіть до утворення густого сиропу. Потім залийте трьома літрами води та доведіть до кипіння.

Варити занадто довго не потрібно, щоб ягоди не розварилися, відразу вимикайте плиту та знімайте каструлю.

За таким же принципом, можна приготувати будь-який компот із заморожених ягід: на основі вишень, чорної та червоної смородини, ожини.

Рецепт №4: як варити компот із сухофруктів

Просто залити сухофрукти водою та варити – не найкраща ідея. Потрібно правильно підготувати компоненти, щоб вийшов смачний напій.

Візьміть: по 200 г кураги, сушеного манго і ананаса. По 100 г меду та цукру, сушену м’яту та 1 лимон.

З лимона треба натерти цедру та вичавити сік. Сухофрукти нарізати на кілька частин. Закип’ятіть склянку води, залийте нею сухофрукти та м’яту.

Через 15 хвилин злийте відвар у каструлю, туди ж сухофрукти, а м’яту викиньте. Засипте все медом і цукром, додайте цедру та сік лимона.

Варити сушені фрукти до утворення сиропу, а потім залийте все 2 літрами води та доведіть до кипіння. Залиште настоюватися до наступного дня.

Також, можна приготувати подібний компот з ягід годжі, сушених вишень, полуниці, черешні. Або ж поєднувати сушені фрукти і ягоди разом, додавати до них різні прянощі.

Рецепт №5: як варити компот з вишні

Найсмачніший компот, адже вишня навіть не потребує у якихось добавках. Ми підібрали 2 варіанти напою, зі свіжих і заморожених вишень.

Варіант 1: 300 г свіжих вишень, 200 г смородини та 2 літри води, 200 г цукру. Відокремте вишні від кісточок, додайте до них смородину та засипте все цукром. Проварити на середньому вогні 5 хвилин, а потім залийте водою. Доведіть до кипіння, варити ще 5 хвилин на слабкому вогні та компот готовий. Подавати можна як теплим, так і холодним.

Варіант 2: 400 г заморожених вишень, 150 г цукру та 1,5 літра води. Також, 1 ст.л меду та 50 мл коньяку. Вишні поставте на 5 хвилин у мікрохвильову піч. Потім засипати цукром і поставте ще на 5 хвилин. Помістіть у каструлю, додайте коньяк і мед, томити на слабкому вогні кілька хвилин. Залийте водою та доведіть до кипіння, а потім дати настоятися. Щоб узвар був не надто нудотним, у нього можна додати лимонний сік.

Рецепт №6: компот зі свіжих ягід

Часто можна зустріти рецепти компоту з ягід, де вони намішані: в одному напої та вишні, і ожина, і смородина, ще і якісь фрукти. Щоб у напою залишився яскраво виражений смак, радимо брати за основу тільки один вид ягід. А до нього додавати ще, максимум, 1-2 компоненти в невеликій кількості.

Варіант 1: свіжі ягоди та яблука. Візьміть 500 г вишень, 2 яблука та 100 г смородини. На цей набір – 1 стакан цукру та 3 літри води. Очистить яблука, наріжте скибочками. Очистити вишні від кісточок, змішайте зі смородиною та яблуками. Засипте всі компоненти цукром і варити в каструлі на слабкому вогні. Ягоди повинні пустити сік, і разом з цукром перетворитися в сироп. Потім, залийте водою та варіть до кипіння. На слабкому вогні варити ще 7-10 хвилин і свіжий не надто солодкий компот готовий.

Варіант 2: свіжі ягоди, лимон і м’ята. Візьміть 200 г малини, 100 мл відвару з м’яти, сік і цедру 1 лимона. Також, 100 г смородини і 200 г цукру. Змішайте все разом у каструлі, проварити до утворення сиропу та залийте 2 літрами води. Знімайте компот з вогню, як тільки він закипить.

Тепер ви знаєте, як варити компот з заморожених ягід, свіжих фруктів і навіть із сухофруктів.

Як закривати компоти. Компот із ягід або фруктів на зиму (простий рецепт)

Закатати пару-трійку банок вишневого компоту під силу навіть кулінарам-початківцям. Головне – підійти до цього захоплюючого процесу з усією серйозністю та відповідальністю, правильно вибрати ягоди для компоту та дотримуватися нескладних правил. Їх небагато, але нехтувати ними не можна.

  • Компот із вишні варять із щільних ягід, що не перезріли, без пошкоджень, інакше під впливом високої температури ягоди розповзуться. На смак це не вплине, а ось вигляд буде неапетитним;
  • Залишати кісточки у вишні або видаляти – вирішувати лише вам. Але пам’ятайте, що компоти з кісточкою потрібно вжити протягом року;
  • Банки (частіше 3-літрові) перед приготуванням потрібно вимити з содою та простерилізувати (на пару або в духовці);
  • Кришки необхідно прокип’ятити та витерти насухо.

Компот із вишні вариться двома способами: з сиропом (коли ягоди в банках спочатку заливаються окропом, потім вода зливається, з неї вариться сироп, розливається по банках і закочується) і без сиропу (підготовлені ягоди відразу ж заливаються водою з цукром і зараз же закочуються) . Тут уже справа смаку та вправності.
Вишня відмінно поєднується з іншими ягодами та фруктами, тому так звані компоти-асорті теж дуже популярні серед любителів вишні. За багато років було придумано безліч рецептів приготування цього ароматного напою. Ми вирішили зупинитися лише на кількох, перевірених часом і заслужили на довіру у більшості господинь.
Отже, виганяємо з кухні всіх, хто може стати на заваді, і починаємо заготівлі!

Компот із вишні «Традиційний»

Інгредієнти (на 3 л банку):

1 скл. вишні,
2.5 л води,
1 скл. цукру.

Укладіть ретельно вимиті ягоди в чисті пропарені банки і залийте окропом до самого верху. Через 5-7 хвилин за допомогою спеціальної кришки з отворами злийте воду з банок в окрему каструлю, додайте цукор і закип’ятіть. Киплячим розчином залийте вишні повторно і відразу ж закатайте кришками прокип’яченими. Переверніть готові банки з компотом догори дном, укутайте та залиште до повного остигання.

Компот із вишні концентрований

2 кг вишні,
1 кг цукру,
вода – при необхідності.

Промиті ягоди вишень засипте приблизно до половини висоти 3-х літрових банок. Залийте вишню окропом до «плічок» банок і накрийте їх прокип’яченими кришками. Через 10 хвилин злийте воду, додайте до неї цукор і дайте закипіти. Отриманим киплячим сиропом знову залийте вишню та залиште ще на 7-10 хвилин. Коли час вийде, повторно злийте рідину з банок і закип’ятіть її. Знову залийте сиропом ягоди та закатайте банки. Переверніть їх догори дном, укутайте, дайте охолонути і приберіть на зберігання в темне прохолодне місце. Цей компот відрізняється дуже концентрованим смаком, тому перед вживанням ви можете розбавити його кип’яченою водою до отримання бажаної концентрації.

Компот із вишні з кісточками (зі стерилізацією)

1 кг вишні,
500 г цукру,
2 л води.

Переберіть ягоди вишні, добре вимийте і покладіть у чисті банки. Потім із води та цукру зваріть сироп. Гарячим сиропом акуратно залийте вишню та пастеризуйте: 0,5 л банки – 20-25 хвилин, 1 л банки – 25-30 хвилин. Після чого банки герметично закупорити, дайте їм охолонути і переверніть вниз шийкою.

Компот із вишні «Смачний» (без стерилізації)

700 г вишні,
400 г цукру-рафінаду (у кубиках),
3-4 л води.

Ретельно вимийте приготовані для приготування компоту банки. Очистіть їх за допомогою харчової соди, а потім прогрійте їх парою протягом 5-6 хвилин над каструлею з окропом, після чого переверніть і дайте висохнути. Вишню переберіть, очистіть від зайвого сміття та вимийте. Кісточки не видаляйте. У каструлю з водою викладіть цукор і розчиніть на повільному вогні, після чого доведіть до кипіння. Як тільки сироп буде готовий, покладіть вишню в гарячі банки і залийте киплячим сиропом. Після цього закрийте банки кришками, попередньо обробивши їх окропом, і закатайте. Готові банки переверніть, поставте у темне місце, але не на підлогу. Найкраще застелити підлогу, наприклад, старою ковдрою. Зверху банки з компотом теж прикрийте і дайте спокій до повного охолодження.

Компот з вишні з кісточками та соком лимона

1 кг вишні,
600 г цукру,
сік 1 лимона,
5-6 л води.

Зваріть цукровий сироп: налийте в каструлю воду, додайте цукор, поставте на повільний вогонь і постійно помішуючи, дайте покипіти до повного розчинення цукру. Стиглу, перебрану і вимиту вишню засипте в готовий сироп і поставте на повільний вогонь. Доведіть компот до кипіння та варіть 5-6 хвилин. Перед кінцем варіння додайте сік лимона. Готовий компот розлийте у стерилізовані банки та закатайте на зиму.

Компот із вишні без кісточок (зі стерилізацією)

1 кг вишні,
750-800 г цукру,
2 л води.

Переберіть ягоди вишні, промийте холодною водою, злегка обсушіть і видаліть кісточки з вишень. Укладіть ягоди в чисті стерилізовані банки, періодично струшуючи банку більш повного її наповнення. Потім зваріть із води та цукру сироп і залийте гарячим цукровим сиропом ягоди. Заповнені банки стерилізуйте: 0,5 л банки – 10-12 хвилин, 1 л – 13-15 хвилин та 3 л – 30 хвилин. Після цього закатайте банки стерилізованими кришками і залиште їх до повного охолодження.

Компот «Ванільний настрій»

1 кг вишні,
4-5 бутонів гвоздики,
3-4 горошини запашного перцю,
щіпка ванілі,
1 л води.

Укладіть ретельно вимиті ягоди вишні в попередньо підготовлені банки. Закип’ятіть воду, додайте прянощі та дайте сиропу 3-4 хвилини покипіти. Потім цим відваром залийте ягоди, прикрийте кришками банки і стерилізуйте: 0,5 л банки – 10-15 хвилин, 1 л банки – 15 хвилин. Після чого закатайте, остудіть та приберіть на зберігання.

Компот із вишні з корицею

300-400 г вишні,
200 г цукру,
½ палички кориці – у кожну банку,
3 л води.

Підготуйте банки, вимийте вишню, очистіть її від листочків, гілочок. У кожну банку покладіть потрібну кількість ягід і по половині палички кориці. Якщо раптом у такому вигляді кориці у вас не виявиться, додайте в кожну банку по 1 ч. л. меленої кориці (але тоді на дні банок буде трохи осаду, пам’ятайте про це, наливаючи взимку компот). Залийте банки до верху окропом і залиште на 10 хвилин. Після цього злийте воду у велику каструлю, додайте ще 1 чашку води, доведіть до кипіння та додайте цукор. Коли він розчиниться, знову залийте воду в банки та закатайте кришками. Готовий компот укутайте та залиште на добу до повного остигання.

Компот із вишні з м’ятою

Інгредієнти (на 3-літрову банку):

500 г вишні (3 склянки),
1 склянка цукру,
2,5 л води.

Переберіть зібрані ягоди та ретельно вимийте їх у холодній воді. Поставте на вогонь каструлю із водою. У підготовлені банки всипте вишню, туди ж додайте цукор і як тільки закипить вода, заповніть нею банки наполовину, киньте гілку м’яти і прикрийте кришками. Дайте банкам постояти 10-15 хвилин, доки не закипить друга порція води. Цукор за цей час встигне розчинитись. Вийміть із банок листочки м’яти, вони вже виконали свою місію, і залийте банки окропом до верху. Закатайте банки металевими стерилізованими кришками, загорніть до ковдри до повного остигання. Наступного дня винесіть банки в льох або підвал.

Компот з вишні з чорною або червоною смородиною

Інгредієнти (на 3 л банку):

400 г вишні,
250 г чорної або порічки,
400-500 г цукру,
3 л води.

Переберіть плоди, очистіть від листочків та плодоніжок. Після цього всю ягоду ретельно промийте проточною водою і відкиньте на друшляк до повного стікання води. Тим часом підготуйте банки. У підготовлену тару розкладіть ягоди і залийте їх киплячою водою по «плічка» банки. Накрийте кришками і залиште на 10 хвилин. Після цього знову злийте воду в каструлю і вкотре доведіть до кипіння. Тим часом всипте в банки цукор і після того, як вода закипить, залийте ягоди вдруге, закатайте кришками і поставте в темне місце, щільно укутавши ковдрою, до охолодження.

Компот з вишні з аґрусом «Відмінний»

300 г вишні,
200 г аґрусу,
400 г цукру,
2 л води.

Відокремте плоди від листочків і плодоніжок, ретельно вимийте їх, викладіть у підготовлені банки і засипте цукром. Закип’ятіть воду, залийте окропом ягоди в банках, накрийте їх кришками і залиште на 20 хвилин. Після цього злийте воду з банок у каструлю і знову доведіть її до кипіння. Залийте ягоди вдруге окропом і закатайте кришками. Добре укутайте до повного остигання.

Компот з вишні та абрикосів «Чудний дует»

Інгредієнти (на банку 3 л):

300 г вишні,
300 г абрикосів,
600 г цукру,
2 л води.

Вимийте плоди та видаліть кісточки. У підготовлені банки укладіть шарами вишню та абрикоси. Для приготування сиропу закип’ятіть воду із цукром. Киплячим сиропом залийте вміст банок і накрийте кришками. Після цього стерилізуйте банки протягом 30 хвилин. Коли вийде час, банки закатайте, укутайте і залиште до повного охолодження.

Компот з вишні та яблук «Аромат літа» (зі стерилізацією)

500 г яблук,
400 г вишні,
600 г цукру,
3 л води.

Всі зібрані плоди промийте під холодною водою і відокремте від кісточок (за бажання), плодоніжок та листочків. Яблука розріжте на 4 частини і, виклавши їх у друшляк, опустіть на 5 хвилин у киплячу воду. Після чого відразу ж опустіть у холодну. У підготовлені банки викладіть шарами вишню та яблука та залийте їх киплячим сиропом (на 1 л води – 300 г цукру). Накрийте банки кришками, стерилізуйте 3 хвилини за температури 85ºС і закатайте.

Компот з вишні та груш на зиму «Запас вітамінів»

300 г вишні,
7 груш середнього розміру,
250 г цукру,
2 л води.

Як і в попередніх рецептах, ретельно вимийте та підготуйте плоди. Закип’ятіть воду разом із цукром, дайте сиропу залишити 5 хвилин. Тим часом у 3-літрову банку викладіть груші, залийте їх сиропом і залиште на 15 хвилин. Після цього часу, злийте сироп з банки в каструлю і закип’ятіть. У банки ж покладіть вишню. Знову закипілим сиропом залийте вишню та груші в банку та закатайте кришкою. Укутайте банку і залиште до повного остигання.

Скільки приємних вечорів здатний подарувати компот із вишні холодною зимою, скільки яскравих спогадів та щасливих миттєвостей поверне вам кожен ковток смачного та ароматного напою!

Літо – прекрасна пора, коли ми насолоджуємося сонечком та достатком фруктів та ягід. І саме цієї пори варто зробити смачні запаси корисних напоїв на зиму. Я з вами поділюся дуже простими рецептами приготування ягідних напоїв, які не займуть багато часу і сил.

Компот із свіжих ягід малини

Кухонне начиння:
каструля, банка, закаточна машинка, кришка, вирва, мірна склянка.

  • Перед приготуванням компоту раджу ретельно перебрати ягоди
    . Позбутися листя і комах, які можуть перебувати в малині. Пам’ятайте, що ягоди малини залишаються свіжими лише добу. Якщо довго зберігати малину, то вона стіче і почне цвіліти.
  • Перед стерилізацією банок уважно її огляньте
    . На ній не повинно бути тріщин та сколів, якщо є пошкодження на банку, то використовувати її не можна.
  • Я стерилізую банки всім відомим способом – на пару
    . Кришки для закрутки кип’ятять у воді. Будьте дуже обережними під час стерилізації банок.

Приготування компоту

Малина – дуже корисна та смачна ягода. Вона багата на вітаміни А, С, В6, В2, Е, РР. Також до її складу входять такі мінерали: кальцій, фосфор, калій, магній. Її рекомендують вживати при застуді, оскільки вона має жарознижуючий і знеболюючий ефект. Можна використовувати не лише ягоди, а й листя. Заваріть відвар з листя малини, і ви отримаєте засіб для боротьби з ангіною, ларингітом та стоматитом.

Відеорецепт

У цьому відеорецепті ви побачите всі етапи приготування компоту.

Компот асорті з ягід на зиму

Час готування:
45 хвилин. Вихід готового напою:
12 літрів
.

складові

Приготування компоту

Відеорецепт

Подивіться відеорецепт і переконайтеся, як легко та швидко зробити ягідний напій на зиму.

А якщо ви не знаєте, як варити компот із свіжих ягід у каструлі, то я із задоволенням поділюся з вами своїм рецептом.

Ягідний компот

Час готування:
15-20 хвилин Вихід готового напою:
2 літри. Кухонне начиння:
каструля, ложка, ніж, графин.

складові

Приготування ягідного напою

    1. Очищаємо від гілочок і листя 145 г чорної смородини, промиваємо водою і висипаємо в каструлю з водою. Доводимо до кипіння.
    2. Розрізаємо навпіл 320 г слив, дістаємо кісточку і додаємо до смородини.
    3. Промиваємо водою 150 г полуниці. Видаляємо хвостики та розрізаємо на половинки.
    4. Два середні яблука вимиваємо, видаляємо плодоніжку та розрізаємо на 4 частини.
      1. Усі інгредієнти доводимо до кипіння, висипаємо 125 г цукру та 2 г лимонної кислоти. Замість лимонної кислоти можна додати кілька часточок лимона. Проварюємо компот на слабкому вогні 5-6 хвилин. Готовий компот повинен настоятися та повністю охолонути.

      Відеорецепт

      У цьому невеликому відеорецепті ви побачите, як зварити компот із ягід.

      Виноградний компот

      Час готування:
      20 хвилин. Вихід готового напою:
      450 мл. Кухонне начиння:
      каструля, герметична банка 0,5 л, ложка.

      складові

      Приготування виноградного компоту

        1. Відокремлюємо 500 г червоного винограду від гілочок і промиваємо водою. Висипаємо в каструльку.
        2. Дві сливи вимиваємо та ділимо на дві часточки, відправляємо до винограду.
        3. Каструлю наповнюємо окропом і ставимо на вогонь.
        4. Додаємо 205 г цукру, маленьку гілочку чебрецю, 3 горошини ялівцю та 2 гілочки свіжої м’яти. Даємо компоту залишити 4-6 хвилин.
        1. У стерилізовану банку переливаємо компот, висипаємо ягоди винограду та сливи.
        2. Закриваємо банку, накриваємо рушником і залишаємо до повного остигання. Компот у герметичній банці можна зберігати в холодильнику або при кімнатній температурі до одного року.

        Відеорецепт

        З цього відеорецепту ви дізнаєтесь, як підготувати інгредієнти для компоту, скільки варити компот із ягід та умови зберігання виноградного напою.

        Інші варіанти приготування

        Рекомендую скористатися. Холодною зимою цей напій не тільки нагадає про літо, а й поповнить вітамінний запас у вашому організмі. Дуже корисний та смачний, він сприятливо впливає на всі органи нашого організму. Законсервуйте шматочок літа і приготуйте. А тим, хто хоче спробувати щось незвичайне, раджу приготувати.

        А які компоти вам подобаються? З чим ви комбінуєте ягоди, щоб отримати нові та незвичайні напої? Обов’язково поділіться своїми рецептами приготування вітамінних напоїв.

        Щасливий той, хто п’є компот!

        Домашній компот не зрівняється ні з яким іншим. Концентрований та ароматний напій можна розбавляти, так що робити компоти ще й вигідно! Компоти можна закривати з улюбленими та будь-якими ягодами та фруктами. Літо – найспекотніша пора для тих, хто любить заготовляти компоти на зиму, а взимку насолоджуватися неповторним смаком та ароматом.

        При заготівлі компоту на зиму у багатьох виникає питання, чи потрібно стерилізувати банки з компотом чи ні? Багато хто дасть відповідь – та й нікуди від цього не дінешся. При стерилізації, при температурі 100 градусів Цельсія повністю гине мікрофлора, тому заготівлі можуть зберігатися довго. Але річ у тому, що при високій температурі руйнуються всі вітаміни та компот із корисного напою перетворюється просто на солодкий калорійний напій.
        Тому при приготуванні компоту на зиму можна обійтися і без стерилізації, але тільки у двох випадках:
        якщо компот зберігатиметься недовго і якщо консервовані плоди містять достатню кількість кислоти. Кислота затримує розвиток мікрофлори. Тому компоти з журавлини, горобини, брусниці, смородини, аґрусу та яблук кислих сортів, вишні можна консервувати без побоювань та без консервації.

        Перед приготуванням компоту на зиму забруднені плоди необхідно замочити в розчині соди (5-6 г соди на 1 літр води). Якщо фрукти зазнавали обприскування хімічними речовинами, які використовуються для боротьби зі шкідниками, можна видалити, промивши плоди у воді з розведеним оцтом. Також перед консервуванням плоди необхідно ретельно відсортувати, видаливши недозрілі та пошкоджені плоди. Якщо ягоди або фрукти занадто м’які, можна вичавити з них сік, закип’ятити з цукром і законсервувати.

        Компоти на зиму
        – Пряний компот із слив

        Відмінний рецепт компоту на зиму, тому що взимку його можна використовувати як основу для приготування глінтвейну.

        • міцні сливи 3 кг.
        • вода 750мл.
        • червоне вино сухе 750 мл.
        • цукровий пісок 750г
        • ванілін 1/2 ч. л.
        • гвоздика 2-3 бутони
        • аніс 1 бутон
        • кориця 1 паличка

        Сливи
        промити, розрізати навпіл і видалити кісточки. Розкласти по банкам. У каструлю налити воду та вино. Додати цукор та ванілін. Опустити бутони гвоздики та анісу, паличку кориці. Варити 7 хвилин|мінути| на середньому вогні, зняти з плити і процідити. Підготовленим відваром залити банки. Накрити банки стерилізованими жерстяними кришками, пастеризувати за 80 градусів. Закатати, загорнути щільним рушником і залишити до повного остигання.

        Компоти на зиму
        – Лимонний компот із м’ятою

        Візьміть на озброєння цей рецепт. Лимонний компот у холодному вигляді – чудово вгамовує спрагу, а поданий трохи підігрітим – допоможе подолати перші ознаки застуди.

        • цукровий пісок 1,5 склянки
        • лимони 3 шт.
        • м’ята 10 листків
        • вода 3 л.

        Вибрати
        приблизно однакового розміру лимони. Вимити, очистити, нарізати кружальцями, видалити кісточки та прожилки. Нарізані лимони покласти у вимиті та простерилізовані над парою банки. Потім помістити вимиту та обсушену м’яту. До лимонів за бажанням можна додати вимитий апельсин або грейпфрут. Це надасть додаткового аромату. Закип’ятити воду, додати цукор і розмішати до повного його розчинення. Кількість цукру можна змінити до смаку. Коли сироп буде готовий, залити його в банку, не доливаючи вгору 2-3 см. Закатати стерилізованими кришками. Банки перевернути та укутати.

        Компоти на зиму
        – Полуничний компот

        • полуниця 3 склянки
        • цукровий пісок 1,5 склянки
        • м’ята 6 листочків

        Спосіб приготування:
        Полуницю перебрати, вимити, видалити плодоніжки і викласти в друшляк. Потім висипати ягоди в підготовлену 3-літрову простерилізовану банку. Викласти поверх ягід листя м’яти. Додати цукор. Закип’ятити воду і долити в банку крутий окріп до самого шийки. Банк не повинен бути холодним, інакше він може луснути через різницю температур. Прокип’ятити металеву кришку та закрутити банку. Обережно перевернути компот, накрити теплою ковдрою і залишити до охолодження. Готовий компот із полуниці взимку найкраще зберігати у прохолодному місці.

        Компоти на зиму
        – Компот з малини та чорниці

        • яблучний сік 3 л.
        • цукровий пісок 80 г
        • ваніль 1 стручок
        • малина 250 р.
        • чорниця 250 р.

        Прогріти
        банки в духовці, кришки прокип’ятити. Зварити сироп із соку та цукру, додати в нього розкритий стручок ванілі. Кип’ятити 3 хвилини, додати вимиті ягоди та варити 1 хвилину. Вибрати ягоди і покласти в банки. Закип’ятити сироп і залити соком ягоди у банках. Закупорити, укутати, після остигання зберігати в прохолодному місці.

        Компоти на зиму
        – Компот із горобини та ягід

        • чорноплідна горобина 1 кг.
        • червона смородина 500 г.
        • вишня 500 р.
        • вода 3 л.
        • цукровий пісок 750г

        Спосіб приготування:
        Ягоди перебрати, видалити м’яте листя та плодоніжки. Промити і відкинути на друшляк. Підготувати стерилізовані банки, покласти ягоди, заповнюючи банку на 1/3. Поставити на плиту каструлю із водою. Коли закипить – всипати цукор. Прокип’ятити протягом 5 хвилин. Гарячим сиропом залити ягоди. Закатати банки прокип’яченими металевими кришками. Перевернути і залишити до повного остигання. Потім перенести банки у прохолодне місце.
        Компоти на зиму
        – Яблучний компот із м’ятою

        • яблука 2 кг.
        • цукровий пісок 2 склянки
        • лимонна кислота 1 ч. л.
        • м’ята 4 гілочки

        Спосіб приготування:
        Яблука вимити, розрізати на часточки, видалити серцевину та насіння. Гілочки м’яти промити під водою. Банки для компоту простерилізувати, укласти в них яблука та м’яту. Закип’ятити воду, залити окропом яблука, закрити кришками і залишити на 15 хвилин|мінути|. Потім відвар злити в каструлю, довести до кипіння, додати цукор, проварити. У кожну банку додати лимонну кислоту, залити киплячим сиропом до шийки і закатати. Гарячі банки перевернути, укутати і залишити до охолодження.

        Компоти на зиму
        – Компот із слив без кісточок

        • зливу 1 кг.
        • цукровий пісок 500г
        • вода 1,5л.

        Сливи
        розрізати навпіл, видалити кісточки. Викласти в стерилізовану банку та залити окропом, накрити кришкою та залишити на 15 хвилин. Потім воду злити в каструлю, додати|добавляти| цукор, проварити 3-5 хвилин|мінути|, залити киплячим сиропом сливи і відразу закатати. Перевернути, укутати та залишити до повного остигання.

        Компоти на зиму
        – Компот з вишнею

        • вишня 1кг.
        • цукровий пісок 1кг.
        • вода 3-4 літри

        Спосіб приготування:
        Ягоди перебрати, промити, видалити м’яті та пошкоджені, сміття та листя. Наповнити вишнею стерилізовані банки на дві третини обсягу, залити окропом і залишити на 10-15 хвилин. Воду злити в каструлю, додати|добавляти| цукровий пісок і зварити сироп. Гарячим сиропом залити вишні у банках і одразу закатати. Банки з компотом перевернути, укутати та залишити для охолодження.

        Компоти на зиму
        – Компот із малини з корицею

        • малина 2 склянки
        • вода 2 л.
        • цукровий пісок 250г
        • кориця 1 паличка

        Спосіб приготування:
        Ягоди перебрати, надто м’які та пошкоджені відкласти убік. Ягоди промити та укласти в чисті банки. Залити окропом, накрити кришкою і залишити на 10 хвилин. Воду злити, довести до кипіння, додати цукор та паличку кориці, проварити. Корицю прибрати, залити киплячим сиропом малину в банку до самого шийки. Відразу ж закатати. Перевернути та укутати, дати охолонути.

        Компоти на зиму
        – Брусничний компот

        • ягоди брусниці
        • вода 1л.
        • цукровий пісок 1,2кг.
        • лимонна кислота 1,5 ч. л.

        Зваріть
        цукровий сироп. У киплячий сироп порціями опустіть промиті та просушені ягоди, варіть по 4 хвилини, після чого перекладіть ягоди у банки. Коли всі ягоди проварять, додайте в сироп лимонну кислоту, зніміть пінку і залийте ягоди в банках, закупоріть.

        Компоти на зиму
        – Обліпиховий компотІнгредієнти:

        • ягоди обліпихи
        • вода 1л.
        • цукровий пісок 500г

        Спосіб приготування:
        Вимийте ягоди, розкладіть у підготовлені банки, наповнюючи приблизно на 1/3. Залийте ягоди гарячим сиропом, приготованим із води та цукру. Переверніть дном догори і залиште так до повного остигання. Можна приготувати компот обліпихи, віджавши сік з ягід і змішавши його з цукровим сиропом. До обліпихи можна додати яблука, шипшину.
        Компоти на зиму
        – Компот із абрикосів

        • абрикоси 4 кг.
        • цукровий пісок 500г
        • вода 1л.

        Абрикоси
        промийте. Великі розріжте навпіл, дрібні залиште повністю. Розкладіть абрикоси в заздалегідь підготовлені банки. Закип’ятіть воду, додайте|добавляйте| цукор і перемішайте до повного розчинення. Розлийте сироп по банкам з абрикосами, залиште на 10 хвилин, потім злийте сироп у каструлю, доведіть знову до кипіння. Другий раз залийте абрикоси сиропом, закупорьте, переверніть і залиште так до повного остигання.

        – Що стосується тари, то тут повинна дотримуватися абсолютна чистота. Досягається це стерилізацією банок та кришок. Кожна господиня робить це так, як їй зручно. Наприклад, банки можна просмажити в духовці. Щиро кажучи, мені такий спосіб не сподобався. Одного разу я «пересмажила» (перетримала) банку і при заливанні сиропу вона в мене луснула. Так само банки можна простерилізувати в мікрохвильовій печі або в мультиварці. У ній я готую невеликі баночки.

        Робиться це дуже просто: у чашу наливається вода, встановлюється решітка для варіння на пару, в неї ставляться чисті банки та запускається режим «випікання» або «смаження».

        Найпопулярніший спосіб стерилізації – обробка банок над парою, для чого каструля з водою накривається кришкою з отвором трохи більше шийки банки. У нього вставляється тара і таким чином загартовується.

        Перед будь-якою стерилізацією банки ретельно миються в содовому розчині і добре ополіскуються.

        Компоти на зиму: рецепти

        – Ягоди на одну третину обсягу банки; – Вода – літр; – ванілін – 2 г; – цукор – 250 г.

        Підготовлену суницю насипте у банку. Розчиніть у воді цукор, закип’ятіть і відразу ж влийте в ягоди, дайте настоятися 6-7 хвилин. Рідку злийте, повторно доведіть до кипіння, додавши ароматизатор ванілі. Сиропом залийте суницю до шийки банки, відразу закрийте для зберігання, переверніть і залиште до охолодження.

        Компот із черешні та бананів

        – Черешня; – Банани; – Півтора літрові банки; – 125 г цукру на кожну банку.

        Засипте в банки черешню з кісточкою (пам’ятайте, такі компоти довго не потрібно зберігати), додайте нарізані банани. Залийте окропом, прикрийте кришками і залиште остигати.
        Зливайте воду тоді, коли банки будуть ще гарячими, але щоб не обпалювали руки.

        У каструлю насипте цукор, якщо робите дві банки, відповідно, сипте 250 грамів і таке інше. Злийте воду з банок у цукор, доведіть до кипіння, знову залийте ягоди з бананами, закрутіть, переверніть, накрийте і чекайте на повне охолодження, потім приберіть на зберігання.
        До речі, саме в такий спосіб ми робить майже всі компоти на зиму, тому що ні я, ні моя мама не любимо стерилізацію. Компоти виходять в міру солодкі, щоб відкрив і відразу випив. Але, якщо ви любите посолодше, то кількості цукру можна збільшити. Взимку я такі компоти розводила водою, бо дуже вже для мене солодкі.

        Пряний компот з агрусу з м’ятою

        — ягоди – півлітрова банка; – цукор – склянка; – М’ята – гілочка.

        Агрус добре промийте і видаліть хвостики. М’яту ретельно промийте водою, паперовою серветкою зніміть надлишки вологи. У банку покладіть ягоду з м’ятою, всипте цукор, влийте окроп, відразу закупоріть, укутайте теплою тканиною і залиште на два дні.

        Ароматний ягідний компот із чорної смородини та малини з гілочками меліси.

        – смородина – 700 г; – Малина – пів кіло; – меліса – три гілочки; – Лимон – три кружки; – Вода – півтора літра; – Цукор – 1,4 кг.

        Розчиніть у воді цукор, закип’ятіть, додайте ягоди малини і дайте знову закипіти. Залийте смородину отриманим складом і через п’ять хвилин рідину без ягід злийте в каструлю. Знову доведіть до кипіння, залийте у банку, закатайте. Компот переверніть та залиште на дві доби.

        Абрикосовий компот з вишнею і ягодами червоної смородини.

        – абрикоси; – Червона смородина; – Вишня; – Вода – літр; – Цукор – 380-400 г.

        Ягоди ретельно вимийте, з абрикосів видаліть кісточки (їх можна розрізати на дві половинки). Банки заповніть сировиною до плічок, укладаючи пошарово.

        Залийте ягоди киплячим цукровим розчином і прикривши кришками, стерилізуйте 5-7 хвилин. Вийміть банки з компотом на зиму зі стерилізатора і закатайте. Залишіть у перевернутому стані на добу, а потім приберіть на зберігання.

        Компот із червоної смородини

        – Ягода – 3 кг; – Вода – літр; – Цукор – 700 г.

        Червону смородину промийте холодною водою, насипте в банки. Закип’ятіть воду із цукром, залийте гарячою рідиною ягоди, закрийте кришками та стерилізуйте 3 хвилини з моменту закипання води у стерилізаторі.

        Апетитний компот з черешні та смородини

        – Черешня – 1 кг; – червона та чорна смородина – по 100 г; – Вода – 2 літри; – цукор – півтори склянки.

        Добре підготовлені ягоди залийте окропом на 10 хвилин. Після цього рідину злийте, розчиніть в ній цукор, знову закип’ятіть і заливши ягоди повторно, залиште ще на 10 хвилин. Знов сироп злийте, закип’ятіть, залийте, закатайте банки з компотом, переверніть, накрийте і залиште, поки не охолонуть.

        Компот із вишнею без цукру

        – ягоди вишні (з кісточкою або без за бажанням); – гвоздика – кілька бутонів; – ванільний цукор – щіпка (можна замінити трійкою горошин запашного перцю).

        Підлогу літрові банки заповніть ягодою на дві третини обсягу, влийте гарячу заливку і стерилізуйте 12 хвилин. Для заливки прокип’ятіть гвоздикові бутони із цукром (перцем).

        Компот із полуниці по-швидкому

        – Ягода; – літр води; – Склянка цукру.

        Ягоду розкладіть по банкам на одну третину обсягу, залийте киплячим сиропом і одразу закатайте. Головною умовою зберігання є стерильні банки, кришки та сама ягода, яка має бути оброблена ретельно. Перед приготуванням компоту ягоди та самі банки повинні бути без слідів вологи.

        Листовий компот «Асорті»

        Такий напій незвичайний і, для більшості, буде до смаку не звичний, але якщо ви любите експериментувати на кухні, то заготовити пару баночок на пробу можна. Компот із листя виходить супер вітамінним, оскільки багатий на склад. Крім вишневих, малинових та інших листочків в його основу входять також листя мати-й-мачухи і подорожника.

        – Малина – 4 листи; – Вишня – 3 листи; – Чорна смородина – 5 листів; – подорожник великий – 2 листи; – мати-й-мачуха – 3 листи; – Мед пасічний – 1 ст. ложка; – Лимон; – Цукор – склянка.

        Всі листочки потрібно використовувати молодими, без ознак псування. Перед варінням обов’язково промийте їх від забруднення дуже ретельно. Компот закручується в 3-х літровій банці.

        Лимон наріжте не дуже товстими кружальцями, далі розріжте на четвертинки. Покладіть у банку фрукт і листя, залийте на чверть години окропом. Після цього рідину злийте в каструлю, всипте цукровий пісок, додайте мед, знову дайте настою закипіти, вилийте назад у скляну тару і закатайте. До речі, до компоту можна додати м’яту, а лимона — лише половинку, оскільки він надає напою легку гіркуватість, яка не всім подобається.

        Вдалих та смачних вам заготовок! Цікаво, а з якої ягоди ви волієте варити компоти на зиму? Не поділіться рецептом?

        Підписуйтесь на наш канал у Яндекс.Дзен!

        Літо – сезон ягід, який хочеться продовжити не лише завдяки гарним фото врожаю. Господині намагаються дари саду перетворити на заготівлі, що довго зберігаються, що нагадують взимку про теплі дні. Вишневий компот – один із найкращих способів переробки цієї ягоди, який потребує мінімуму сил. Результат роботи завжди неймовірно смачний та ароматний.

        Як робити компот із вишні на зиму

        Консервування напоїв з ягід – процес простий, а за словами господарок, ще й менш енерговитратний, ніж приготування варення. Розібратися, як закатати компот на зиму з вишні, зуміє кожна жінка, яка навіть не має видатних кулінарних навичок. Процес виглядає так:

        1. Вибираються банки з кришками – професіонали рекомендують брати не літрову тару, а більшу.
        2. Ємності для зберігання готуються: миються, стерилізуються за допомогою пари, мікрохвильової печі, духовки або звичайної каструлі з водою. Кришки, якщо вони металеві (коли треба закатати заготовки), кип’ятять.
        3. Вариться сам напій. Роблять це з очищеної та обов’язково позбавленої кісточок вишні, інакше він отримає частку токсинів.
        4. Банки наповнюються напоєм, за деякими рецептами – у 2-3 етапи. Потім вони проходять стерилізацію або їх відразу можна закатати.

        Додатково існує кілька нюансів, які стосуються і якості, і смаку компоту:

        • Перш ніж закрити напій, можна кидати туди імбир: 1-2 см свіжого кореня, яке ріже дуже дрібно. Друга пряна добавка за популярністю – кардамон.
        • Дуже поширене консервування компотів типу «мультифрукт»: у рецепт додаються абсолютно будь-які ягоди, сливи, яблука, груші. Принцип приготування найчастіше залишається колишнім – таким, який мав на увазі у вибраному рецепті.
        • Якщо ви плануєте закатати компот, який з’їде до зими, можна залишити кісточки в ягодах: вони дадуть кислинку і сильний аромат. Однак зберігати напій із ними довше 3-4 місяців небажано.
        • Вишневий компот – один із небагатьох, для якого частка цукру має бути збільшена. Чим довше вишня коштує, тим більше соку вона пускає, роблячи продукт кислішим.

        Як закрити компот із вишні на зиму без стерилізації

        Професіонали стверджують, що більшість рецептів можна адаптувати під полегшену схему дій та обійтися без необхідності стерилізувати напій. Однак досвідчені господині знають, що при мінімальних порушеннях технології відбувається псування заготівлі, або ж вибухають банки, тому за бажання уникнути стерилізації потрібно користуватися лише перевіреним рецептом компоту на зиму. Нижче розглянуто 2 покрокові технології його приготування, випробуваних не однією тисячею господарок.

        З лимонною кислотою

        Виправданість введення даного інгредієнта у вишневий компот, з позиції фахівців, є вкрай сумнівною. Хімічний склад цієї ягоди має достатню кількість кислоти, щоб проводити консервування без додаткового введення «лимонки». Однак якщо говорити про те, як закатати компот на зиму з вишні, обходячи етап стерилізації напою, ця добавка – «перестраховка», що дає велику ймовірність збереження заготовки.

        Список інгредієнтів наступний:

        • вишня – стільки, щоб наповнити трилітрову банку до краю;
        • цукор – 3 склянки;
        • листя м’яти – 4-5 шт.;
        • лимонна кислота – 1 ч. л.

        Як закатати такий компот на зиму із вишні? Технологія проста:

        1. Перебрати ягоди, обмити. Видавити кісточки.
        2. Провести стерилізацію банок – спосіб вибирається індивідуально.
        3. Кожну із них заповнити рівно на 1/3 висоти.
        4. Закип’ятити воду (трохи менше ніж потрібно, щоб наповнити банку до краю). Залити вишню так, щоб залишити трохи вільного місця під повітря (від плічок до горла).
        5. У кожну банку залишити трохи лимонної кислоти.
        6. Закатати кришки, перевернути заготовку, дати охолонути під щільною тканиною.

        Без цукру

        Готувати компот за таким рецептом рекомендовано жінкам, які стежать за своєю вагою. Продукт позбавлений цукру, майже солодкий, але має насичений пряний аромат і добре впливає метаболізм через набору спецій. Вони забезпечують напою зберігання на кілька зим. Набір продуктів для 4-х банок по 3 л простий:

        • вишня – 1,2 кг;
        • бутони гвоздики – 6-8 шт.;
        • палички кориці – на кожну банку;
        • ванілін – щіпка.

        Готувати такий компот на зиму легко:

        1. Промиті ягоди перебрати, видалити кісточки.
        2. Заповнити вишню банки.
        3. Воду закип’ятити, кинути прянощі, прогріти кілька хвилин.
        4. Залити ягоди, накрити кришками, дати постояти.
        5. Через півгодини злити сироп, дати йому закипіти і знову заповнити банки.
        6. Закатати кришки, перевірити заготівлю на перебіг, перевернувши.

        Як стерилізувати банки з компотом із вишні на зиму

        Для рецептів, у яких відсутня цукор, рекомендовано проводити додатково процедуру стерилізації чи прогрівання банки із заготівлею. Так ви знизите можливість бродіння компоту і вибуху скляної тари. Класична технологія виглядає просто: потрібно використовувати дуже велику каструлю, або ставити банки по черзі до маленької. Принцип такий:

        1. Коли тара заповнена напоєм, але кришки закатати ви ще не встигли, потрібно поставити її в каструлю з водою, що почала грітися. Рівень – до плічок. Дно бажано застелити ганчіркою: це забезпечить банкам стійкість.
        2. Дочекатися закипання та прогрівати заготівлю кілька хвилин.
        3. Вийняти банки та одразу закрити їх. Консервування майже закінчено: залишається лише остудити напій.

        Час стерилізації банок із заготовками

        Точний термін, який тара повинна простояти в окропі, залежить від її обсягу. Професіонали радять дотримуватись таких норм:

        • півлітрова банка – до 10 хв.;
        • літрова – близько чверті години;
        • трилітрова – півгодини.

Про автора

admin administrator