Чи можна користуватися бойлером якщо він протікає

Авторadmin

Чи можна користуватися бойлером якщо він протікає

Експлуатація бойлера: рекомендації та відповіді на часті запитання

Наша компанія на ринку давно і накопичений досвід дозволяє нам виділити ряд важливих рекомендацій про те, як використовувати сучасні моделі бойлерів. З допомогою цих порад ви зможете продовжити термін експлуатації приладу, а його використання буде безпечним і приємним. А ще в статті ми відповімо на важливі питання, які часто виникають у власників бойлера.

Потрібно стравлювати воду з клапана зворотного тиску

Одна з попередніх статей на нашому сайті присвячена необхідності установки клапана зворотного тиску. Клапан автоматично випускає зайву воду з бойлера, тим самим захищає прилад від тиску на стінки бака.

Однак мало тільки встановити його. Оскільки якість води з-під крана погана і в ній безліч мінеральних солей, необхідно раз на два тижні відкривати клапан і примусово стравлювати воду протягом 3-7 секунд. Так ви запобігаєте передчасне засмічення клапана часточками осаду води і продовжуєте термін його експлуатації. З цією ж метою рекомендується раз на місяць кілька разів відкрити і закрити кульові крани.

Колір : білий | Об’єм, л : 50 | Тип ТЕНа : сухий | Висота, мм : 904 | Ширина, мм : 342 | Глибина, мм : 355 | Потужність ТЕНа, Вт : 1500 |

Для профілактики розмноження бактерій треба регулярно прогрівати воду до максимальної температури

Бажану температуру води в бойлері ви встановлюєте самостійно, для цього є оснащення водонагрівача з терморегулятором. Хочете – нагрійте до максимуму (близько 60 °C), а потім розбавляйте холодною водою до комфортної температури. Або нагрійте до 40-45 °C, і користуйтеся цією водою, не розбавляючи. Другий варіант дуже зручний, але ми попереджаємо, що хоч резерв рідини періодично оновлюється, все ж довгий час вода в баку залишається стоячою.

Стояча вода, нагріта від 20 до 45 °C – сприятливе середовище для розмноження досить небезпечної бактерії під назвою легіонела. Бактерія потрапляє в бак з водопровідною водою. Дізнатися, що таке легіонела і чим вона небезпечна, легко зі спеціалізованих статей. Єдине, що важливо зрозуміти: ця бактерія – небажаний житель бойлера, з нею треба боротися. Це не складно, не вимагає спеціальних навичок або засобів.

Легіонела, хоча і може існувати і розмножуватися у відносно теплій воді, але вона не переносить воду гарячішу 55 °C. В ній вона гине за 5-6 годин, а на максимальній температурі нагріву бойлера (близько 60 °C) бактерія гине за пів години.

Тому все, що вам потрібно для профілактики розмноження легіонели, це раз в тиждень включати бойлер на максимальний нагрів, залишати його в такому режимі до автоматичного відключення (що означатиме прогрівання води до 60 °C) і не використовувати гарячу воду хоча б годину для гарантованої загибелі бактерій, які могли потрапити до бойлера.

Вищезазначені рекомендації по сервісу бойлера власник може здійснювати самостійно, незалежно від форми пристрою (прямокутний бойлер або циліндричний) чи способу монтажу (бойлер горизонтальний або вертикальний). І ми дуже радимо не ігнорувати ці правила. Крім зазначених заходів існують сервісні роботи, які краще довірити фахівцеві.

Сервісні заходи для продовження терміну експлуатації бойлера

У воді, що надходить в бойлер, розчинено значну кількість мінеральних солей. При нагріванні води вони осідають на внутрішній поверхні бака бойлера і ТЕНа (нагрівального елемента). Подібний ефект спостерігаємо на стінках електрочайника, коли користуємося водопровідною водою без фільтрації. Цей осад знижує ефективність роботи ТЕНа, і тим самим призводить до збільшення термінів нагріву води в баці і, відповідно, витрат електроенергії.

Щоб цей осад не з’являвся, сучасні моделі бойлерів обладнані анодом. Анод пом’якшує воду навколо ТЕНа і запобігає утворення на ньому накипу. Ефект досягається завдяки тому, що шматочки анода розчиняються у воді. Тому термін служби анода обмежений і становить до двох років (залежить від жорсткості води), після чого його слід замінити новим анодом.

Потік бойлер, що робити?

У всіх нас бувають ті найнеприємніші моменти, коли побутова техніка раптом відмовляється працювати. Це тягне за собою масу проблем – фінансові витрати, втрату часу, сил, дискомфорт. Момент буде подвійно неприємним, якщо тече бойлер, адже в довгий ящик таку проблему відкладати не можна, її потрібно вирішувати негайно. І в першу чергу потрібно з’ясувати, яка причина протікання.

Сьогодні ми розглянемо, що потрібно робити, якщо потік бойлер. Але спочатку потрібно подбати про інструменти, які знадобляться в роботі.

Необхідні інструменти

Перед початком робіт обов’язково переконайтеся в наявності є:

  • розвідний ключ (він повинен бути більше, ніж найбільша гайка в бойлері);
  • електронний тестер;
  • набір трубчастих ключів;
  • гумовий шланг для зливу води з бака;
  • торцеві ключі;
  • викрутка;
  • ніж.

Якщо у вас немає чогось зі списку, то обов’язково купите цей інструмент, тим більше, що надалі він може стати в нагоді.

Деякі вважають, що маючи мінімальні знання про принцип роботи бойлера, вони з легкістю зможуть встановити його або відремонтувати. Насправді мінімальних знань недостатньо, повноцінним ремонтом повинні займатися фахівці. Але якщо мова йде про течі бойлера, тут цілком можна впоратися своїми силами.

Попередній огляд приладу

Якщо ви помітили, що ваш бойлер тече, то спочатку потрібно відключити його від електромережі. Потім проведіть ретельний огляд приладу, при якому потрібно з’ясувати місце і причину протікання.

Спочатку потрібно провести огляд бойлера

Важливо! Якщо бойлер тече зверху, тому може бути лише одне пояснення – з’явився отвір в баку.

Є кілька причин, по яких такі отвори з’являються.

Яка б не була причина протікання бака, бойлер потрібно демонтувати для ремонтних робіт, або купувати новий. Якщо рідина сочиться з-під пластикової кришки, то проблема серйозна, обладнання, швидше за все, повністю вийшло з ладу. Коли порушується герметичність бака, то вода стікає з-під заглушок, рухаючись по шлангах підведення/відведення води. Така поломка також передбачає заміну бойлера.

Схема підключення бойлера

Найпоширенішою «головним болем» власників накопичувальних водонагрівачів є ТЕН – елемент, що нагріває воду. Він дуже часто виходить з ладу, тому його, як і бак, слід регулярно чистити від накипу.

Причини протікання бойлера

Якщо ви виявили протікання бака в приладі, то слід, як вже говорилося, дізнатися, чому це сталося. Причин тому може бути декілька.

Причина 1. Зовнішня оболонка приладу деформована, по ній стікає вода. Подібна проблема може виявитися вже на наступний день після установки бойлера і це вина не виробника, а ваша (чи людей, що встановлювали нагрівач). Швидше за все, не встановлювався клапан-запобіжник, або він несправний. Подальші події імовірно відбувалися за однією із стандартних схем.

Причина 2. Вода протікає десь у верхній частині бойлера, ніяких видимих деформацій немає. При цьому стрижень в баку є, його постійно міняли, так і встановлювався прилад правильно. Тут краще здати бойлер по гарантії, але варто звернути увагу на фактори, не пов’язані безпосередньо з поломкою, наприклад, не затоплюєте ви сусідів знизу.
Важливо! Особливу увагу приділяйте магнієвому стрижня! Його потрібно періодично міняти.

Якщо внутрішня поверхня бака эмалирована, а стрижень не змінювався, то незабаром бойлер перетвориться на справжнє решето і ремонту підлягати не буде. Протечку можна усунути, якщо бак водонагрівача виготовлений з нержавіючої сталі, оскільки вода може просочуватися крізь зварні шви. Але зовнішній вигляд відремонтованого приладу чи залишиться презентабельним.

Магнієвий стрижень потребує регулярного чищення

Причина 3. Якщо рідина стікає по підведенню, то це, швидше за все, свідоцтво протікання бака, що є наслідком неправильного монтажу і підключення бойлера. Тяга до уявної міцності і гарної зовнішності змушує багатьох використовувати при підключенні пластикові труби. Але робити цього не варто, адже гідроудари будуть передаватися на бак, поступово руйнуючи його.

Причиною протікання може бути неправильне підключення приладу

Для початку переконайтеся, чи не протікає точка кріплення підводки. Дещо рідше причиною несправності може бути протікання нагрівача. Справа в тому, що не у всіх моделях бойлерів є отвір для водостоку при протіканні Тена.

Власне, це все поломки, що вимагають заміни водонагрівача. Тепер розглянемо «ремонтовані» причини протікання.

Причина 4. Якщо протікає клапан-запобіжник (він виглядає, як маленький кран з отвором), то з бойлером все в порядку. Проблема в клапані, його потрібно відремонтувати або замінити новим.

Причина 5. Якщо протікає кришка бака, то справа, швидше за все, в Тені, який дав текти через що утворилася на ньому накипу. Тут всі ремонтні роботи зводяться до купівлі та монтажу нового нагрівального елемента.

Причина 6. Також рідина може протікати з-під ущільнювача Тена. Тут потрібно всього лише підтягти кріпильні гайки. Текти може утворитися і під болтами самого нагрівального елемента, але тут нічого полагодити не вдасться, потрібно покупка нового нагрівача. Справа в тому, що проварка болтів – процедура досить клопітна, у бака стіни тонкі, тому його, швидше за все, «поведе».

Причина 7. Остання причина протікання бойлера – недостатньо щільне з’єднання підводки. Від такої проблеми легко позбутися, маючи хоча б найменше уявлення про сантехнічних приладах.

Можна полагодити протікає бак?

У перших трьох випадках, описаний вище, бойлер вже не підлягає ремонту. Для цього є ряд причин.

Виходить, що єдиний вихід із ситуації – заміна накопичувального водонагрівача. Можна, звичайно, спробувати аналогічну модель внутрішнього бака, спробувати встановити його своїми руками, але в 90% випадків такі наміри приречені на невдачу силу зазначених вище причин.

Якщо тече бак бойлера, то краще всього замінити прилад

Якщо ж тече пластикова кришка котла, а точніше, контрольне отвір в ній, то тут може бути два варіанти подальших дій. Щоб визначити, який варіант вам підійде, відключіть прилад від електроживлення і зніміть нижню кришку. З’ясуйте, в якому саме місці тече. Якщо протікає люк всередину приладу, означає, що фланець розгерметизувався, але цю несправність ще можна усунути і шанси на успіх великі. Причин порушення герметичності всього дві:

  • виробничий шлюб – центрування приладу виконалось неправильно;
  • гумова прокладка-ущільнювач на фланці не виконує свої функції, її потрібно замінити.

Для визначення стану прокладки повністю злити воду з бака, зніміть прокладку і ретельно вивчіть її на предмет зносу чи пошкодження. Вирушаючи в сантехнічний магазин, візьміть її з собою, щоб підібрати аналогічну модель. Потім міняєте прокладку, кріпите кришку назад і знову користуєтеся водонагрівачем!

Відео – Чистка (заміна) Тена

Профілактика – Як подовжити термін експлуатації бойлера?

Важливо! Ви можете налаштувати бойлер таким чином, щоб можна було митися, не розводячи води – так ви заощадите і час, і термін експлуатації приладу збільшите.

Про автора

admin administrator