Чи можна куркам картопляні очищення

Авторadmin

Чи можна куркам картопляні очищення

Очищення картоплі: як їх використовувати в саду, чи і як компостувати

Завдяки багатству поживних речовин, картопля є одним з найцінніших овочів. Вони складаються з вітамінів (переважно вітамінів С і В), мінералів (включаючи калій, фосфор, магній, кальцій, натрій), мікроелементи (включаючи залізо, мідь, цинк, марганець), органічні кислоти та крохмаль. Хоча вони не придатні для споживання в сирому вигляді, але у вареному або запеченому вигляді вони смачні з маслом або різними добавками.

Картопля не тільки для вживання в їжу

Однак картопля має більше, ніж просто кулінарне застосування. Після приготування ви можете використовувати його серед інших в косметичних цілях, наприклад, для приготування оздоровлюючої маски, і в сирому вигляді, наприклад, для чищення дзеркал. Картопля також стане в нагоді в саду та при вирощуванні горщикових рослин.

В Інтернеті ми можемо знайти багато інформації та способів використання картоплі та її шкірки. Однак не всі вони варті уваги, а деякі навіть шкідливі. Варто почати з перевірених методів.

Поливати після відварювання картоплі та поливу шкірки

По -перше, вода після відварювання картоплі, у тому числі в куртках, ідеальна, натуральне добриво для квітів горшкові та садові рослини. Важливо, щоб вода була охолодженою і абсолютно несолоноютому що сіль дуже шкідлива для рослин.

Якщо ми не хочемо варити картоплю без солі, і водночас ми хотіли б використовувати мінерали, які вони містять, для живлення рослин, ми можемо відварюємо шкірки в несолоній воді а потім використовуйте отриману рідину (відвар) для поливу рослин.

Як підгодовувати рослини водою після картоплі

Рекомендоване співвідношення картоплі та води для отримання відвару-1:10, а періодичність підгодівлі рослин таким добривом-раз на 3-4 тижні. Під час приготування картоплі та шкірки втрачаються деякі вітаміни, вони все ще зберігають напрочуд високий рівень мінералів та мікроелементів.

Очищення картоплі як равлик

Очищення від картоплі в сирому вигляді також є хорошим способом приготувати приманку для равликів. Ви можете використовувати лише картопляні очищення або додавати до них шкірку яблук, моркви та буряка, а потім розміщувати такий набір у саду у вологому, темному місці (наприклад, під гілками або камінням) і систематично, бажано двічі на день (вранці). а ввечері) перевірте пастку, впіймавши всіх равликів, які були спокушені делікатесом.

Очищення картоплі для компосту – давати чи ні?

Компостування з шкірки трохи складніше. Хоча пілінг для компостування повинен бути ідеальним як швидко розкладається органічний матеріал, це не зовсім так. Картопля часто є осередком хвороб і збудників хвороб (включаючи такі хвороби, як картопляна хвороба, парша, парша, суха гниль), які чудово відчувають себе на шкірі, особливо коли овочі вирощуються без використання хімікатів. Іноді симптоми хвороби на картоплі не помітні неозброєним оком, хоча хвороботворні мікроорганізми вже оселилися на них.

Як компостувати картопляні очищення

Якщо ми хочемо порівняно безпечно компостувати картопляні очищення, нам слід спочатку добре поїсти сухий (протягом приблизно 1-1,5 тижнів) у теплому, сухому, повітряному місці і лише потім кинути його на компостну купу. Коли картопляна шкірка розкладається на компості, хвороботворні організми з часом вимирають, але для того, щоб це сталося, процес компостування повинен тривати досить довго (бажано 3-4 роки)тому що деякі патогени все ще будуть активними в молодому, однорічному компості.

Очищення картоплі навколо рослин

Сирі лушпиння не слід розповсюджувати на поверхню ґрунту навколо рослин, оскільки вони можуть бути не тільки джерелом хвороб (особливо для паслін, таких як перець, помідори), але також можуть залучати гризунів, гнити і спотворювати грядку.

Ми рекомендуємо: Екстракти хвоща і відвари для удобрення та захисту рослин. Положення та застосування

Очищення картоплі для чищення димоходу?

Ви також можете знайти популярну пораду в Інтернеті за допомогою очищувачів картоплі для чищення димоходів. Правда, це не метод, пов’язаний з рослинами, але оскільки він може вплинути на наше повсякденне життя, варто звернути на нього увагу. Ну, шкірка картоплі не дуже підходить для чищення димоходів. Хоча після висихання їх можна кинути в камін або піч як сухий органічний матеріал, але розраховувати на те, що вони приберуть що -небудь, не варто. Також не спалюйте свіжі шкірки, оскільки крохмаль, який вони містять, висушить смолу в димоході, але не видалить їх. Таким чином димар ще більше засмічується і вимагає від фахівця його очищення.

Чи можна давати курям картоплю

Правильне харчування гарантує курям відмінне здоров’я і високу продуктивність. Тому, незважаючи на їх всеїдність, заводчики повинні чітко розуміти, які продукти принесуть пернатим підопічним користь, а які зашкодять. Далі ми розповімо про тонкощі курячого раціону, овочевої його складової і навчимо вас грамотно складати меню для свійської птиці для отримання якісного м’яса і яєць.

Чи можна курям давати картоплю

Багато фермерів, навіть не замислюючись, дають своїм вихованцям різні відходи зі свого столу, а також картопляні очищення. Але ветеринари такий підхід категорично не схвалюють. Адже для курей важливі продукти, які не просто тамуватимуть відчуття голоду, а забезпечать їх організми вітамінами і мінеральними речовинами.

Чи знаєте ви? Назву “картопля” має італійські корені і походить від слова “tartufo” (“трюфель”), а назвали так коренеплід із-за зовнішньої подібності з цього гриба.

У курячий раціон обов’язково повинні входити корми, багаті білками, жирами і вуглеводами, оскільки ці речовини є головною складовою яєць, а також забезпечують птахові енергетичний баланс і повноцінне функціонування внутрішніх органів. Не менш важливі вітаміни групи В, А, З, H, PP, D і мінерали. Саме цей поживний набір може забезпечити курці картоплю, у складі якої, окрім вищеперелічених речовин, у великих кількостях містяться:

  • кальцій;
  • калій;
  • марганець;
  • магній;
  • залізо;
  • сірка;
  • хлор;
  • йод;
  • фтор;
  • молібден;
  • цинк;
  • селен;
  • мідь;
  • хром;
  • бор;
  • олово;
  • ванадій;
  • титан;
  • кобальт;
  • кремній;
  • нікель;
  • алюміній;
  • натрій;
  • фосфор:
  • крохмаль;
  • амінокислоти.

Курівникам слід розглянути чи можна давати курям овес, часник, риб’ячий жир, дріжджі, пінопласт, хліб, висівки, мясокостную борошно і горох..

Потрапляючи у будь-який живий організм, коренеплід працює як луг, нейтралізуючи кислоти. Відомо, що таке середовище несприятливе для хвороботворних мікробів. На думку фахівців, картопля корисна ще і тим, що сприяє обмінним процесам, покращує формулу крові і роботу травних органів, але не усі його види принесуть пернатим очікувану користь.

Сирі бульби

Така їжа категорично протипоказана для свійської птиці. Заборона на введення сирої картоплі в раціон курей обумовлена складністю її переварювання. Це дуже грубий корм, який погано засвоюється в організмі, в результаті у пернатих можуть виникнути кишкові розлади і пов’язані з цим хвороби, тому сирі бульби не можна давати ні пташенятам, ні дорослим особинам навіть в малих кількостях.

Важливо! Щоб у курей не було авітамінозу, їх рекомендовано годувати свинячим і риб’ячим жиром, силосом, хлібними крихтами і свіжою зеленню ..

Варена картопля

Це єдиний прийнятний варіант для курячого живлення . У вареному виді коренеплоди дуже корисні для пернатих вихованців, оскільки зберігають свою поживну цінність і не викликають труднощів при переварюванні.

Більше того, відварені картопляні шматочки благотворно впливають на стінки шлунку, покращують апетит. Їх обов’язково треба додавати у вологі мешанки, а також можна давати у вигляді окремого корму.

Важливо при виборі бульб відбраковувати екземпляри з позеленілою шкіркою, очками неправильної форми, сухими або мокрими гнильними поразками і бляшками. У ідеалі відібрана для варіння картопля може бути будь-яких розмірів, але обов’язково з сухою і бридкою шкіркою природного для певного сорту кольору без видимих ушкоджень і хворобливих ознак.

Важливо! Для повноцінного розвитку скелета у курчат досвідчені птахівники радять ставити у вольєру додаткову годівницю з дрібною фракцією гравію, вапном, а також черепашкою морського або річкового походження. З цією метою в мешанки обов’язково треба додавати подрібнену крейду і кісткове борошно.

інші статті Гібіскус болотяний : посадка і відхід у відкритому грунті

Вводити цей інгредієнт в курячий раціон можна з 15 дня життя, починаючи з добової порції 4-грама. Надалі, у міру росту підопічних, дозування збільшують так, щоб до двомісячного віку молодняк щодня поїдав не менше 40 грамів цього продукту. Для того, щоб правильно збалансувати кількість вареної картоплі в живленні курей, скористайтеся наступною таблицею:

Картопляні очищення

Незважаючи на прагнення кожного фермера вести безвідходне господарство, сирі картопляні очищення для курей є справжньою бідою. Річ у тому, що в шкірці акумулюється токсична речовина соланін.

Вам напевно буде корисно ознайомитися як правильно годувати курей травою, а також чим підгодовувати курей..

Під дією сонячних променів він все більше себе проявляє, що позначається навіть на зовнішньому вигляді бульб-вони стають зеленими і твердими. Такий корм не може потрапляти в годівницю пернатих, оскільки є отруйним для них.. Якщо ви ретельно проварите відібрані картопляні відходи і додасте їх в мешанку, кури залишаться задоволені. На думку фахівців, поживні речовини розташовуються в коренеплоді в максимальних кількостях саме під шкіркою. Але неприпустимо обшпарювати заготівлю, вона повинна варитися до повного розпаду м’якуша.

Вибирайте лише якісні очищення, де немає позеленелых ділянок, деформацій незрозумілого походження, гнилизни і усохлих порізів. Після готування подрібніть вміст в каструлі і додайте його до основного корму.

Багато курівників здійснюють ці маніпуляції з вечора, щоб уранці погодувати своїх підопічних. Але ветеринари попереджають, що пернаті не люблять холодної картоплі, також їм не можна його давати в гарячому виді. Враховуйте також, що картопляна шкірка у великій кількості може спровокувати збої в роботі травного тракту курей.

Протипоказання і шкода

Як не дивно, але при усій своїй корисності, картопля очолює рейтинг найнебезпечніших для курей продуктів. Це пов’язано з наявністю в його складі рослинної отрути, що складається з кристалів глюкози і соланоидина. У особливо великих кількостях він міститься в зелених, незрілих і пророслих бульбах, а також у бадиллі усіх пасльонових рослин. Науково доведено, що соланиновые накопичення залишаються в коренеплодах навіть після тривалого варіння. На жаль, термічна обробка не в силах зруйнувати ці речовини. Не менше зашкодити пернатим може і картоплиння.

У природних умовах при вільному вигулі вони практично не звертають уваги на кущі, що буйствують, але в закритій вольєрі, де вибір трав обмежений, можуть охоче накинутися на зелені стебла. Згодом від отриманої дози отрути кури страждають від діареї і порушень в роботі органів шлунково-кишкового тракту.

Чи знаєте ви? Куры, незважаючи на стереотип, що склався, про обмежені можливості їх мозку, можуть запам’ятовувати близько сотні чоловік, упізнавати свого хазяїна і добре орієнтуватися в часі.

Чим ще можна годувати курей

Овочевий компонент в курячому раціоні задовольняє потребу птахів в клітковині, золі, вуглеводах, вітамінах і мінералах, особливо він актуальний на ранніх порах розвитку, коли організм формується і вступає у фазу статевої зрілості. Але, окрім овочів, щодня курям треба давати мясокостные відходи, що благотворно впливають на здоров’я і продуктивність птахів.

Риба

Для курей цей продукт є джерелом легкозасвоюваного білку, полиненасыщенных жирних кислот, вітамінів і мінеральних речовин. До того ж в його складі міститься багато кальцію, що необхідний для хороших показників яйценоскості.

Важливо! Курей не можна годувати шкіркою цитрусових, чистотілом, амброзією, солоними і солодкими продуктами. Травна система птаха не зможе їх переварити.

Досвідчені птахівники рекомендують давати птахам сирі відходи після чищення риби, а також хвости, що залишилися після вашого обіду, голови і кістки. Маленьким курчатам слід підмішувати в годівниці рибне борошно і жир. Для того, щоб правильно розрахувати норму риби на кожну курячу голову, залежно від вікових особливостей пташиного росту, скористайтеся наступною таблицею:

Про автора

admin administrator