Чи можна обприскувати помідори мідним купоросом під час цвітіння

Авторadmin

Чи можна обприскувати помідори мідним купоросом під час цвітіння

Зміст:

Правила обприскування помідорів мідним купоросом

Обприскування помідорів мідним купоросом – одна з процедур догляду. Ця речовина застосовують для підвищення імунітету культури і збільшення показників врожайності. Недолік тільки один – є ризик обпекти листя, якщо перестаратися.

  • цілі використання
    • лікування
    • заповнення міді
    • знезараження грунту
    • Антисептична обробку куща
    • Час проведення
    • Використання в сухому вигляді
    • технологія
    • Обробка в момент будівництва теплиці

    Правила обприскування помідорів мідним купоросом

    цілі використання

    Підживлення томатів мідним купоросом надає різний ефект впливу на рослину, це залежить від початкової мети застосування.

    Засіб можна назвати універсальним, воно використовується для лікування захворювань, знезараження грунту і кущів, для поповнення чинного компонента – міді.

    Розглянемо все по порядку.

    лікування

    Обробка томатів купоросом допомагає в лікуванні грибкових захворювань:

    • парша-
    • біла і бура плямистість-
    • моніліоз-
    • борошниста і помилкова роса-
    • фітофтора.

    Для цих цілей беруть 3% розчин (300 г речовини на 10 л води).

    заповнення міді

    Якщо висадити помідори на кислих, торф`яних або піщаних землях, в них розвивається недолік міді. Буквально через 3 підгодівлі, в рослинах восполнятся запаси цього мікроелемента, за рахунок чого грунт стане родючою.

    Візьміть 0,5-1% мідного купоросу в кількості 50-100 г і розбавте його 10 л води. Обприскування проводять тричі з інтервалом в 7-10 днів.

    знезараження грунту

    Підживлення здійснюють до цвітіння, навесні. Перед посівом насіння або пересадкою розсади необхідно знезаразити грунт. Для цих цілей застосовують розчин мідного купоросу: змішують 40 г порошку і 2 л води.

    Поливають грунт за кілька днів до процедури. На 1 м² вливають не менше 3 л речовини. Полив грядок здійснюють тільки після відлиги.

    Антисептична обробку куща

    Мідний купорос для томатів застосовують як антисептик для кущів. Регулярні обприскування рослин знижують ризик виникнення цвілі і грибків.

    Застосовують фунгіцид навесні і влітку. Якщо використовувати його восени, до настання заморозків, можна перенаситити грунт міддю, в результаті чого знижується рівень плодоношення.

    Якщо ознаки захворювань відсутні, досить 1% розчину (100 г на 10 л води).

    Інструкція із застосування

    Приготований розчин потрібно швидко використовувати

    Щоб приготувати знезаражувальний або живильний розчин, розчиняють кристали блакитного кольору в теплій воді. Щоб краще розчинити, до нього додають невелику кількість води (50 г на 500 мл).

    Як тільки препарат повністю розчиниться в теплій воді, додають ще 6 л теплої рідини.

    Активні компоненти залишаються в робочому стані протягом доби. Довгий час зберігати засіб можна. Приготування здійснюють за кілька годин до використання.

    Час проведення

    Обробку ділянки проводять в суху погоду. Якщо через декілька годин після цього піде дощ, то ефекту від виконаної роботи не буде, всю процедуру доведеться повторити.

    Найкраще проводити обприскування вранці або ввечері, коли немає променів сонця, інакше впливом сонця мідний купорос спровокує опіки на листках і пагонах томатів, що призведе до загибелі рослини.

    Розчин мідного купоросу швидко змивається з поверхні листя навіть невеликими опадами. Для того, щоб мідний купорос довше залишався на поверхні рослин, до нього додають різні прилипачі. Бордоською рідиною – це мідний купорос з прилипачем, в якості якого виступає гашене вапно. Є й інші готові препарати міді з прилипачем, наприклад Абіга – Пік.

    профілактика

    Профілактику помідорів від фітофтори і інших захворювань здійснюють в декілька етапів.

    1. У період підготовки грунту до посадки розсади. Грунт поливають легким розчином (30 г на 10 л води). Для обробки застосовують розпилювач, щоб краще розподілити препарат.
    2. Для поливу посадочних ям, під час пересадки у відкритий грунт. У кожну лунку вливають по 1 л розчину (20 г на 5 л води). Після цього на стадії формування плодів обприскують культуру бордоською рідиною (50 г на 6 л води).

    Рекомендації з приготування розчину

    Залежно від мети використання, потрібно самостійно визначити концентрацію медьсодержащего препарату. Виробник вказує рекомендовані дози використання.

    1. Найпоширеніший спосіб – розвести в 10 л води 100 г речовини. Якщо потрібна концентрація легше, знижують кількість блакитних кристалів. В 1 ч.л. вміщається 10 г мідного речовини.
    2. Для отримання 2 л готового до застосування розчину, змішують 2 л води і 20 г порошку.

    Важливо! Краще розводити хімікат на вулиці, т.к. пари можуть нашкодити здоров`ю. Змішують у скляному або керамічному посуді. Вода для розчинення порошку повинна бути певної температури – 45-55 ° С.

    Використання в сухому вигляді

    Томати можна обробити мідним купоросом і в сухому вигляді. Таку консистенцію використовують в якості підгодівлі, які вносять в землю.

    Якщо склад грунту бідний на гумус або органіку, порошок допоможе зробити її більш поживні.

    Вносять речовина чітко за інструкцією, щоб не нашкодити посадкам. Рекомендована норма – 1 ч. Л. на 1 м² ділянки.

    Тривалість обробки залежить від якості ґрунту

    Якщо перевищити пропорції блакитних кристалів і води, це сприяє:

    • уповільнення росту рослини-
    • деформації кореневої системи.

    Терміни обробки залежать від якості ґрунту. Якщо він сильно бідний, інтервал внесення сухої речовини становить 1 рік. Для нормальної грунту оптимальні терміни – 5-6 років.

    процедура обприскування

    Найпоширеніше застосування – обприскування помідорів.

    Щоб боротьба була ефективною, обробляти ділянку потрібно за такою схемою:

    • обприскування грунту за кілька днів до посадки-
    • обробка кущів в момент вегетації-
    • обприскування сформованих помідорів.

    Перший етап здійснюють в похмуру погоду, коли ймовірність випадання опадів низька. Якщо після обробки пішов дощ, доведеться повторити процедуру з використанням легкого розчину (10 г на 10 л води) вже після посадки.

    Чи не здійснюйте полив під корінь. Речовина має потрапляти тільки на листя і пагони.

    Обприскати помідори можна і за допомогою бордоською рідини – беруть 1% речовину в кількості 100 г на 10 л води. Ця речовина складається з мідного купоросу і гашеного вапна. Відмінність полягає в невеликій агресивності через наявність вапняку. Це позитивно позначається на якості рослини, тому що не провокує опіки.

    Дія сульфату міді, що знаходиться на томатах, триває недовго в порівнянні з іншими сільськогосподарськими культурамі.Обработкі препаратами міді припиняють за 3 тижні до збору врожаю.

    Заходи безпеки

    Сульфат міді небезпечний і для людини. Щоб захистити себе від негативних наслідків, подбайте про заходи безпеки.

    • При приготуванні розчину надягайте щільні гумові рукавички і окуляри для очей.
    • Проводьте всі приготування і обприскування в одязі з довгими рукавами, щоб захистити шкіру від опіків.
    • Коли будете працювати з цією речовиною, відмовтеся від вживання сигарет, води і їжі.
    • Якщо засіб потрапить на відкриту ділянку шкіри або слизової оболонки, відразу промийте це місце холодною проточною водою. Чим довше ви будете промивати уражену ділянку, тим нижче ризик отримання опіків.

    Якщо використовувати речовину в невеликих кількостях, в помідори не буде накопичуватися токсичність. При передозуванні є ризик отруїтися зібраними плодами.

    Інсектицид відноситься до категорії хімічних речовин, тому дотримуйтеся наступних правил:

    • процедуру обробки здійснюють пульверизатором або м`якою щіткою, у якій довга щетина-
    • зберігайте готовий склад не більше 3 годин-
    • не підпускайте дітей і домашніх тварин до місця, де ви готуєте хімікат.

    Застосування препаратів міді більш високої концентрації, ніж потрібно, призводить до опіків листя. Це проявляється в тому, що краї листя стають коричневими, на листках з`являється коричнева сітка, листя коробляться і можуть опадати. Багато садівники при приготуванні розчинів орієнтуються на обсяг відра, яке, на їхню думку, має обсяг 10 л. Але відра можуть мати різний обсяг! Краще використовувати при приготуванні розчину мірну кружку з розподілами.

    Обробка теплиці

    Якщо збираєтеся обробити теплиці, звертайте увагу до всіх дрібниць.

    Спочатку винесіть із закритого грунту бадилля рослин, мотузки та інші непотрібні пристосування. Спаліть їх, щоб захистити подальші посадки від вірусів і бактерій.

    Огляньте парник на наявність пошкоджень і щілин. Їх запечатують герметиком.

    технологія

    Очистіть матеріал, яким покрита теплиця. Для цього застосовують звичайний мильний розчин. Ця процедура дозволяє видалити всі залишки бруду. Якщо в теплиці були металеві деталі, їх промивають харчовим оцтом (90 мл на 5 л води).

    При виявленні подряпин, їх грунтують і покривають фарбою.

    Згідно з інструкцією, розведіть мідний купорос з водою (300 г речовини на 10 л). Розчином просочують все дерев`яні деталі, використовуючи будівельну кисть.

    Обробка в момент будівництва теплиці

    Часто розчин (700 мг речовини на 10 л води) застосовують для обробки теплиці при її будівництві. Для цього використовують кухонну губку.

    Якщо в приміщенні знаходиться багато бактерій і грибків, обприскування проводять за допомогою пульверизатора. Коли речовина підсохне, наносять другий шар.

    Досить розвести 400 г мідного купоросу в 10 л води і полити землю. Обробити потрібно 3-4 рази з інтервалом в 4-5 годин.

    При виявленні цвілі на поверхні теплиці, місце виявлення зачищають шпателем і промивають розчином мила. Через кілька годин промивають купоросом.

    Як розчинити мідний купорос

    Мідний купорос, застосування якого дуже різноманітне, широко використовується в медицині, додається до складів для просочення деревини та фарби, за допомогою мідного купоросу позбавляються хвороб садових та городніх культур та шкідників. Однак далеко не всім відомо, як розводити мідний купорос та як правильно його використовувати.

    Застосування мідного купоросу у садівництві

    Фунгіцидні та антисептичні властивості мідного купоросу роблять його дуже затребуваним у дачників та садівників-городників. Такі проблеми, як поява грибкових захворювань та гниття, вирішуються шляхом обробки рослин складом на основі мідного купоросу. Досвідчені садівники рекомендують обробляти рослини таким складом двічі до розпускання бруньок і початку цвітіння, і двічі восени після того, як опаде листя.

    Якщо ви ставите питання про те, як правильно розвести мідний купорос, майте на увазі, що в залежності від часу проведення обробки і поставлених завдань купорос розводиться в різних пропорціях. Наприклад, ранню обробку рослин у період брунькування виробляють сумішшю, що складається з 100 г купоросу та 10 літрів води. Приготовлений таким чином розчин допомагає у боротьбі з плямистістю та паршею. Дезінфікують і лікують рани на корі дерев розчином, що складається з 300 г мідного купоросу, розведеного 10 л води. Якщо додати до цього складу 400 г вапна, можна побілити їм стовбури дерев для захисту від шкідників.

    1% розчин мідного купоросу використовується найчастіше, проте кількість обробок дерев таким розчином має перевищувати 5-6 раз.

    Як розводити мідний купорос для обробки стін

    Обробка мідним купоросом дозволяє захистити стіни від грибка та цвілі. Перш ніж наносити розчин мідного купоросу на стіни, їх потрібно ретельно підготувати. Для початку потрібно вимити стіни теплим мильним розчином та просушити. Плями цвілі потрібно зачистити. Тепер можна підготувати розчин мідного купоросу для стін. Для цього розведіть 1 кг купоросу в 10 літрах води та обробіть поверхні. Коли стіни остаточно висохнуть, можна приступати до чистового оздоблення – побілки або фарбування. Якщо ви хочете, щоб стіни були максимально захищені від грибка, додайте купорос в тій же пропорції.

    Схема обробки винограду залізним та мідним купоросами.

    Удобрюємо виноград – обробка залізним купоросом

    Сульфат заліза в сільськогосподарській галузі використовується і як протигрибковий препарат, і як добрива – залізний купорос багатий на залізо у доступному для рослин вигляді. Більш зручного та доступного засобу поки що аграрії не вигадали. Визначити нестачу заліза для рослини можна неозброєним оком – на виноградних кущах біліє і опадає ще молоде листя, пагони розвиваються навряд чи на половину від їх можливостей, а грона можуть не дозріти навіть за хорошої теплої погоди.

    Таким чином, обприскуючи рослину, ми досягаємо одразу двох ефектів – з одного боку, захист від хвороб та шкідників, з іншого боку – удобрення коріння. Слід зазначити, що найперша підгодівля повинна припадати на весняну обробку винограду, поки не розпустилися бруньки, обприскуйте кущ якнайретельніше.

    Якщо ж молоді листя вже красуються на сонці, обприскування слід відкласти – у цій стадії розвитку ви можете нашкодити молодим пагонам.

    Для ще молодих рослин або рослин із тонкою корою слід готувати 0,5% розчин залізного купоросу – на 10 літрів води 50 г добрива. Для товстошкірих рослин кількість сульфату заліза можна збільшити вдвічі. Обприскувати можна не тільки виноград, обробка залізним купоросом актуальна для всіх дерев та кущів у вашому саду.

    Друга обробка залізним купоросом повинна припадати на пізню осінь, коли листя повністю обсипалося після обрізки винограду. Цього разу розчин для молодих рослин має бути 3%, а для старших рослин – 5%: у 10 літрах води потрібно розводити 300 і 500 грам залізного купоросу. Залізний купорос має властивість утворювати тонку плівку та після висихання злегка стягувати кору. Можливо, саме тому деякі види грибкової суперечки не здатні розвиватися. Однак він не є основним препаратом для боротьби із грибковими захворюваннями. Найчастіше його рекомендують при боротьбі з лишайниками та мохами.

    Особливість залізного купоросу створювати плівку деякі досвідчені садівники та виноградарі використовують для захисту рослин від пізніх заморозків. Оброблені провесною кущі просто розпускаються на два тижні пізніше необроблених. Обробка живців винограду залізним купоросом також має на меті – у такому разі на нижніх зрізах встигає утворитися каллус і маленькі коріння, тоді як нирки ще сплять. Такий підхід дозволяє рослині краще розвиватись.

    На фото – обробка винограду мідним купоросом, zaika.in.ua
    Фото обробки живців винограду залізним купоросом, vinograd7.ru
    Фото обробки саду мідним купоросом, dadacha.ru
    На фото – виноград, що потребує обробки мідним купоросом, vinogradna.ru
    На фото – виноград, що потребує обробка, syl.ru

    Бордоська рідина – готуємо своїми руками

    А ось мідний купорос (сульфат міді) досить ефективний як протигрибковий препарат. Щоправда, на тлі сучасних препаратів, здатних не тільки припікати хворобу, а й проникати всередину рослини, обробка мідним купоросом залишається актуальною хіба що напровесні, коли ще не розпустилися нирки. У чистому вигляді розчин сульфату міді не застосовують, оскільки він може завдати опіків – на його основі готують так звану бордоську рідину, суміш купоросу та вапняного молока.

    Найчастіше готують 1% розчин. З розрахунку на 100 літрів води вам знадобиться 1 кг мідного купоросу і 1 кг негашеного вапна або півтора гашеного. Вам необхідні дві ємності, оскільки правильне приготування рідини передбачає спочатку розведення компонентів у воді, а потім з’єднання їх в одну суміш. Щоб мідний купорос краще розчинився, його спочатку можна залити кількома літрами гарячої води, а потім, коли кристали розчиняться, додати недостатню кількість холодної. В іншій ємності гасять вапно або розчиняють вапняне тісто. Якщо ви використовуєте гашене вапно, важливо, щоб воно не контактувало довгий час з повітрям – це можливо, якщо вапняне тісто буде під невеликим шаром води.

    Безпосередньо перед обприскуванням розчин мідного купоросу, постійно помішуючи, вливають у ємність із вапняним молоком, головне – не навпаки ! Для того, щоб розчин краще тримався на рослинах і не випаровувався при розпиленні, на 100 літрів розчину можна додати 100 грам цукру або мила. Бордоську рідину власного приготування краще використовувати всю відразу. Додавати будь-які компоненти (наприклад, інші протигрибкові препарати) в суміш не можна. Також не можна розбавляти рідину водою вже після того, як обидва компоненти змішані.

    Обробка мідним купоросом – схема обробки винограду навесні та на зиму.

    Перша обробка винограду мідним купоросом відбувається ранньою весною, коли нирки набрякли, але ще не розпустилися. Якщо погода суха та прохолодна, її можна пропустити, приступивши відразу до другої обробки безпосередньо перед цвітінням винограду. Другу обробку часто називають резервною. Її проводять, незалежно від погодних умов, коли суцвіття ще не прикриті молодим листям, а значить рідина зможе потрапити на всі розгалуження та квітконіжки майбутніх грон.

    Третя обробка посідає закінчення цвітіння. Але вона не остання – все залежить від погодних умов. При вологій погоді рослини обприскують після приросту нового листя (4-5 листків), якщо ж погода суха – достатньо буде одного обприскування на кожні 10 нових листків . Обробка винограду на зиму необхідна, якщо рослина піддавалася сильним атакам грибкових захворювань – це буде свого роду зачеплення на весну. Якщо ж рослина весь сезон була досить здоровою, обробка винограду перед зимою в такому разі не актуальна.

    На фото – хворий виноград, 34374.info
    На фото – виноград, що вимагає обробку мідним купоросом, forum.prihoz.ru
    Фото винограду до обробки мідним купоросом, zooclub.ru
    Фото винограду після обробки жертовним купоросом, liveinternet.ru
    На фото – здоровий виноград після обробки , posadisam.ru

    Мідний купорос застосування в садівництві, підготовка розчину, час обробки

    Про існування мідного купоросу, що часто зустрічається на прилавках садових магазинів, знає багато хто, а ось для яких конкретно цілей він необхідний, знає не кожен. Адже цей блакитний кристалічний порошок, що відмінно розчиняється у воді, є речовиною, що активно застосовується під час весняних та осінніх садових робіт.

    Мідний купорос фото

    Мідний купорос упаковка

    Застосування мідного купоросу

    Як відомо, багато садових рослин схильні до численних захворювань, для боротьби з якими здавна застосовується мідний купорос, здатний знищити грибок і всіляких шкідників. Також його розчин використовується для дезінфекції приміщень, де планується зберігати врожай.

    Мідний купорос є відмінним засобом для обробки чагарників та дерев від багатьох різноманітних захворювань. Ця речовина є чудовим помічником при дезінфекції ран дерев і в боротьбі з сірою гниллю садової полуниці.

    Приготування розчину мідного купоросу

    Концентрація розчину залежить від оброблюваних рослин. Наприклад, для обробки груш, яблунь та айви підійде розчин із 100 г речовини на 10 л води. А ось для інших плодових дерев на 10 л води вистачить приблизно 50 г речовини. Для проведення обприскування одного дерева буде достатньо 2 л розчину, а для чагарників – 1,5 л на один кущ.

    У боротьбі з грибком допоможе інший розчин. Для нього потрібно в 10 л води добре розмішати 100 г речовини, і в цей склад приблизно на пару хвилин опустити коріння саджанців. Для обробки картоплі перед посадкою з метою профілактики концентрація мідного купоросу повинна становити не більше 2 г на 10 л води.

    Важливо правильно підбирати концентрацію речовини, щоб дійсно отримати користь. Малі дози цілком нешкідливі для рослин та не токсичні навіть для обробки бджіл.

    Посилити дію мідного купоросу допоможе гашене вапно, для чого їх необхідно змішати у пропорції 1:1. Таким розчином, що дістав назву бордоська суміш, можна не тільки знизити ймовірність пошкодження рослин, але й не допустити утворення опіків на листі.

    Обробка плодових рослин

    Осіння пора для дачників не лише час збирання врожаю, а й період обробки плодових дерев від паразитів. Робити це варто саме восени, щоб таким чином підготувати дерева до зимівлі, адже саме з настанням холодів комахи намагатимуться знайти собі тепліше містечко в корі дерев.

    Важливо правильно підготувати плодові дерева до обробки, для чого слід з дерев старше шести років видалити стару кору та лишайник за допомогою металевої щітки. Відразу після цього слід розпочати процес обробки. Особливо важлива така обробка для груш, слив та яблунь.

    Час обробки мідним купоросом

    Обробку рослин слід проводити у суху, теплу, але не надто спекотну погоду. На час обробки дітей та домашніх тварин найкраще відвести з присадибної або садової ділянки, а тому, хто безпосередньо займатиметься обробкою, найкраще відмовитися під час роботи від прийому їжі, пиття та куріння.

    Приготування розчину фото

    Для чого використовується сульфат міді

    Всі дозування вказані відповідно до обсягу води. Завдяки йому вдається подолати такі проблеми:

    1. Ефективно подолати цвітіння води, видалити всі прості види водоростей. Позбутися каламутності, завдяки чому вода стає прозорою та чистою.
    2. Наявність бактерицидних властивостей розчин мідного купоросу застосовують із метою видалення грибка у басейні.
    3. Усуває причину цвітіння рідини.
    4. Бореться з такою недугою, як дислостомза. Захворювання має негативний вплив на прісноводні риби.
    5. Швидке та ефективне очищення каміння від дрібних водоростей.

    Які має негативні якості

    Чи шкідливий? Багатьох людей під час чищення плавального басейну цікавить питання щодо шкідливості мідного купоросу та як його додавати. Насправді такий засіб відноситься до хімічних, тому вже сам по собі є шкідливим. Але якщо точно дотримуватися рекомендованого дозування, яке вказано на упаковці, знати як його розвести (все вказано на упаковці), то ніяких побічних ефектів виникнути не повинно. Якщо перевищити дозування засобу хоча б на 1-2 грами, то настане важке отруєння організму аж до смерті людини. Чи існує спосіб, який міг би убезпечити попадання води з розчиненим складом усередину? Ні, а особливо це стосується дітей, які так люблять побулькати і пірнати.

    На фото – інструкція (як розводити) застосування мідного купоросу для басейну:

    Щоб уникнути такого результату, потрібно дотримуватися дозування, знати скільки потрібно. А під час придбання басейну необхідно поцікавитися у виробника щодо ефективного та безпечного методу очищення води. Якщо це все-таки мідний купорос, то дізнатися точну кількість засобу, що додається в штучне водоймище.

    Процес очищення басейну за допомогою сульфату міді

    Як почистити? Після установки штучного водоймища кожен господар може виявити, що на камінні утворюються водорості. У басейні теж особливо не поплавати, тому що вода в ньому вже не така прозора і має специфічний запах. Щоб усунути водорості на камінні, у процес залучають мідний купорос та жорстку щітку.

    Саме водорості – часті причини помутніння води у басейні. Вирішити проблему допомагає сульфат міді, розведений у невеликій кількості води. Приготовлений засіб ефективно боротиметься з утворенням одноклітинних водоростей та мікроорганізмів.

    Ще одним пунктом для догляду за басейном є видалення цвітіння. Для цього в воду додають торф і мідний купорос, поміщені в маленький мішок з тканини. Його слід опустити на дно штучної водойми.

    На відео: очищення (обробка) басейну за допомогою мідного купоросу:

    Кожен басейн з часом утворює різноманітні грибки. У такій ситуації розчин мідного купоросу використовують із метою дезінфекції рідини.

    Розчин мідного купоросу марно використовувати у разі, коли необхідно усунути дію вірусів і мікробів. Щоб позбутися їх, краще залучити до процесу спеціальні хімічні склади. Якщо ви використовуєте препарати, склад яких передбачає наявність мідного купоросу, обов’язково поцікавтеся про реєстрацію по нагляду за зміною хімікатів. Такі кошти повинні використовуватися згідно з інструкцією.

    Очищення та знезараження басейну

    При розведенні мідного купоросу для очищення штучного водоймища необхідно брати до уваги низку нюансів. Якщо басейнів – місце для відпочинку не тільки членів сім’ї, а й інших людей, то іноді воду в ньому потрібно знезаражувати.

    Щоб виконати таку процедуру, слід використовувати розчин, приготований з мідного купоросу і кухонної солі. Їх потрібно брати у пропорції 3:1 (солі –2,7 г, мідний купорос 0,9 г на 1000 л води). Приготовлений розчин для дезінфекції слід додавати до ежекційних змішувачів, які розташовані прямо на трубопроводі для подачі рідини в басейн.

    Відгуки

    • Владислав: «Вже 2 роки минуло, як я побудував свій басейн. Вся моя сім’я дуже задоволена і часто проводить там час, коли на вулиці нестерпна спека. Але з часів вода в ньому починає зеленіти та цвісти. Вирішив скористатися таким відомим способом для вирішення проблеми, як мідний купорос. Багато хто мене відмовляв, оскільки засіб несе у собі велику небезпеку здоров’ю людини. Але я грамотно дотримувався наведеної інструкції на упаковці і все нормально. Після виконаної роботи вода в моєму басейні стала чистою, прозорою, а водорості вже протягом тривалого часу не турбують нас».
    • Віталій: «Щойно я встановив свій басейн, то відразу почав замислюватися над питанням щодо методу очищення води. Дуже довго не міг визначитися, поки мій знайомий не переконав мене у ефективності мідного купоросу. У комплексі з кухонною сіллю приготований розчин не тільки усунути найчастіші проблеми води (цвіль, цвітіння, помутніння), але й допомагає запобігти утворенню водоростей».
    • Ігор: «Я давно знав про відмінні якості мідного купоросу, особливо коли йдеться про очищення басейну. Його дивовижні властивості допомагають підтримувати необхідну якість води протягом тривалого часу і абсолютно не переживати, що завтра ви плаватимете в брудній та зеленій воді».

    Басейн – це дуже необхідний елемент на будь-якій дачній або заміській ділянці. Особливо важлива його установка для маленьких членів сім’ї, які так люблять побризкатися та похлюпати у воді. Але після таких купань вода у басейні стає каламутною, виникають водорості. Завдяки використанню для очищення рідини мідного купоросу всі ці проблеми зникнуть, а ви отримаєте гарантований захист від утворення цвілі та грибка. Щоб не завдати шкоди здоров’ю, дотримується строго необхідного дозування.

    підкажіть будь ласка, як правильно розводити мідний купорос, щоб позбутися грибка на стінах.

    Lidinka

    Потрібно знайти причину цвілі. Мідний купорос не допоможе. Грунтовка та інші будівельні суміші нісенітниці. Спробувати знайти ляпіс (колоїдне срібло) раніше в аптеках продавався. Тільки сьогодення. РОЗВІСТИ У ВОДІ І ПОМИТИ СТІНИ. Обов’язково добре промочити тріщини. Працювати в рукавичках тому що ляпис на сонці темніє (фотоефект). Найнепереможніший грибок засіб.

    Ольга

    Я пробувала-все одно не допоможе до кінця, цвіль з часом знову з’явиться. Напевно, зараз є дієвіші кошти.

    [email protected]

    мідний купорос від … як його розводити скільки до скільки? ..
    forum.vashdom.ru
    Розвести мідний купорос та азотну кислоту 1:4. Вилити все у таз. На всяк випадок включити пилосос. Вивалити шкарпетки в таз з невеликої висоти (щоб не пробили …
    absurdopedia.wikia.com
    розводив мідний купорос і ретельно обробляв цю плісняву
    . ]

    vano

    Зараз мідним купоросом цвіль не виводять. Вона не знищує її до кінця. Хоча раніше опрацьовували.
    У перших треба усунути причину цвілі, якщо була вогкість, то висушити і т. д.
    Далі в будівельних гіпермаркетах продають спеціалізовані склади від цвілі. Вони призначені саме для цього. Перед обробкою цвіль необхідно по можливості зішліфувати.
    Потрібен саме спеціальний склад. Ось, наприклад, в шпалерному клеї є антигрибкові добавки, але це не допомагає. Грибок зараз не той.

    Людмила

    є спеціальна рідина від цвілі та грибка, вона так і називається, запитайте на будь-якому будівельному ринку-добрий засіб. А добавки від грибка в клей, ґрунтовку-це просто рекламний хід.

    Lenux

    Коли потрібно обприскувати помідори мідним купоросом від фітофтори?

    Для боротьби з фітофторою дуже добре допомагає мідний купорос. Коли їм обприскувати помідори?

    cfofvfh

    Мідним дротом малого діаметра, посіченого на шматочки довжиною 2-2,5 см, протикається стовбур томату біля основи. Вступаючи в реакцію із соком рослини, мікроелемент розноситься по всьому кущі та захищає його від ураження бактеріями. 100% результату ніхто не гарантує, але спробувати можна, шкоди не буде. Молочна сироватка – ще один народний засіб. 1-2 літри розвести у відрі води та обприскувати кущі.

    Svetlana 100

    Якщо літо стає вологим і прохолодним, то ймовірність зараження фітофторою томатів, збільшується, тому використовувати мідний купорос краще заздалегідь, як профілактичний засіб.

    Вперше обприскувати потрібно розсаду томатів через 2 тижні після висадки її у відкритий ґрунт або в теплицю. Досить приготувати 0,1% розчин мідного купоросу.

    Подальші обробки не частіше, ніж через 2 тижні, тому що мідний купорос, це отрута. Останнє обприскування має бути за 20 днів, до збирання врожаю.

    Веселка-Весна

    Дізналася у своєї бабусі, коли і скільки разів треба обробляти помідори мідним купоросом. У неї завжди чудовий урожай помідор, навіть якщо в інших усі помідори погнили. Загалом, вона сказала, що обробка мідним купоросом потрібна двічі-тричі період зростання помідорів. Першу обробку робимо, коли помідори стоять зелені, тільки-но почали наливатися. Другу обробку робимо за два-три тижні. Все залежить від того, чи дощове літо. Третю за бажанням.

    Манік

    Я вирощую помідори в теплиці та обробляю їх препаратом ХОМ. Перший раз обприскую ще розсаду, незадовго до висадки в теплицю. Другий раз обприскую коли розсада в теплиці вже як слід укоренитися і піде в зріст. Ну а далі, залежно від погоди. Якщо літо дощове та вологість підвищена, то обприскую ще 1-2 рази за сезон. А якщо літо спекотне та сухе, то обробляю лише у серпні, перед похолоданням.

    kitsune Tenko

    Є такий спосіб, який підходить і як профілактика, і як засіб проти фітофтори. Готують мідно-мильну емульсію. Взяти 200 грам господарського мила, 2 г мідного купоросу і розчинити це в 10 літрах води.

    Якщо літо видалося вологим або при ураженні фітофторою, обробляти цією емульсією помідори потрібно кожні 7-10 днів. У сухе літо достатньо обробити кущі рази чотири.

    ІнгаМус

    Мідний купорос – найпоширеніший засіб при боротьбі з фітофторою на помідорах. Мідний купорос є отруйною речовиною, тому з нею треба обережно поводитися. Його застосовують і у вигляді добрива для ґрунту.

    Ми теж раніше обприскували купоросом помідори. Робили це двічі за весь час їхнього зростання. А ще можна за допомогою купоросу, змішаного з водою, знезаразити насіння томатів, ще перед посадкою. Тільки не перестарайтеся з нормою, бо можна все зіпсувати.

    дольфаніка

    Щоб фітофтор не завівся на помідорах, потрібно заздалегідь обробити теплицю та підготувати грядки. А після висадки помідорів у теплицю обприскувати помідори раз на тиждень.

    Але якщо збираєтесь обробляти мідним купоросом, то робите це один раз перед цвітінням. У десяти літрах води розчинити 2 ст. ложки мідного купоросу.

    А потім використовуєте інші розчини, але не мідний купорос.

    Барамбулочка

    Мідний купорос – ефективні ліки від фітофтори. Обробляють ним помідори 3-4 рази. Але це стандартний метод профілактики, а якщо помідори захворіли, обробляють 1 раз на тиждень. Якщо врахувати, що у багатьох людей в організмі спостерігається дефіцит міді, то не думаю, що мідний купорос буде шкідливий.

    Aleks55

    Я намагаюся без необхідності не обробляти помідори мідним купоросом чи бордоською рідиною, так корисного в ньому мало. Намагаюся обробляти у серпні, коли починаються дощі та похмура погода, тому що, з найбільшою ймовірністю, саме в цей час може з’явитися фітофтор.

    Ірочка Сергєєва

    Для профілактики захворювання на фітофтору помідори потрібно обприскати після пересадки у відкритий грунт тижня через два. Якщо літо не спекотне, а дощове, то доведеться ще раз обприскати кущі томатів, коли з’явилися перші зелені помідори, зазвичай двох разів буває достатньо.

    stalonevich

    Достатньо буде двох обробок. Як тільки з’явилися зелені помідори, можна починати. Наступного разу повторюємо через 2-3 тижні приблизно. Не забувайте, що мідний купорос – це отрута, тому використовуйте засоби захисту.

Про автора

admin administrator