Чи можна одночасно робити біоревіталізацію та диспорт

Авторadmin

Чи можна одночасно робити біоревіталізацію та диспорт

Біоревіталізація

Біоревіталізація – методика, розроблена італійськими вченими на початку 90-х років. Суть її полягає у введенні в шкіру чистої гіалуронової кислоти нетваринного походження. Якщо перевести термін «біоревіталізація» дослівно, то вийде наступне: пожвавлення шкіри біологічним шляхом. Тобто, іншими словами, «повернення шкірі життя»; такий переклад найбільш точно характеризує сенс процедури біоревіталізації. Гіалуронова кислота – основний структурний елемент сполучної тканини. Присутність гіалуронової кислоти в шкірі обумовлює багато важливих процесів. Без неї шкіра не змогла б утримувати вологу. Одна молекула гіалуронової кислоти може зв’язувати та утримувати 200-500 молекул води, і при цьому тканини зволожені, але не набряклі. Тобто, очевидно, що гіалуронова кислота грає головну роль у зволоженні шкіри, а значить, забезпечує їй молодість. Приблизно до 30-35 років вміст гіалуронової кислоти в дермі досить високий, щоб шкіра виглядала свіжою і молодою. Проте надалі кількість цього «еліксиру молодості» починає неухильно знижуватися, що веде до неминучої втрати тонусу, щільності, еластичності шкіри і, як наслідок, виникнення зморшок і зневоднення. Окрім природного біологічного старіння шкіра схильна і фотостаріння, тобто додаткові ознаки в’янення на ній з’являються через вплив УФ-випромінювання.

Детальніше про методику

  • кількістю процедур, які необхідно провести для досягнення максимального результату (4-6 замість 8-12);
  • ефектом від процедури. Біоревіталізація дає практично моментальний ефект, тоді як результат мезотерапії помітний не відразу (потрібно кілька процедур);
  • складом препаратів, що вводяться (при мезотерапії використовується цілий «коктейль» з різних складових);
  • біоревіталізація виключає алергічні реакції і побічні ефекти.

Біоревіталізацію застосовують не тільки на обличчі, з її допомогою можна поліпшити зовнішній вигляд шкіри шиї, кистях рук, а також в області декольте — адже саме ці ділянки найбільше піддаються впливу сонячних променів, а значить, і фотостаріння. Взагалі ж, при необхідності процедуру біоревіталізації можна проводити абсолютно у будь-якій зоні.

Біоревіталізацію рекомендують у таких випадках:

  • втрата шкірою еластичності і пружності;
  • сухість, зневоднення шкіри;
  • гравітаційні і мімічні зморшки;
  • процедури біоревіталізації допомагають виправити порушення овалу обличчя;
  • погіршення кольору обличчя внаслідок паління;
  • профілактика старіння (для молодої шкіри);
  • підготовка до інших процедур для поліпшення подальшого ефекту від них (наприклад, серединний і глибокий пілінг);
  • реабілітація після агресивних процедур;
  • порушення рельєфу шкіри (постакне, стрії, рубці);
  • після тривалого перебування на сонці (наприклад, після відпустки);
  • пройшовши біоревіталізацію, можна впоратися з наслідками перенесеного стресу.

Найчастіше для проведення біоревіталізації використовують препарати IAL-System, IAL-System ACP і групу препаратів Restylane Vital. Препарати групи Restylane Vital належать до другого покоління препаратів для біоревіталізації, оскільки містять стабілізовану гіалуронову кислоту, вироблену за технологією NASHA (Non Animal Stabilized Hyaluronic Acid). Додавання стабілізатора (BDDE – бутандіоладігліціділ ефіру) призводить до зниження швидкості деградації препарату в шкірі, завдяки чому він знаходиться в дермі не менше 6 місяців. Слід зазначити, що рівень стабілізації настільки малий (менше 1%), що препарат продовжує розпізнаватися шкірою як своя власна гіалуронова кислота. У 2007 році дослідження, проведені американськими ученими, довели, що після ін’єкції гелю NASHA одночасно з гідратацією шкіри здійснюється стимуляція синтезу колагену і зниження швидкості його руйнування. В результаті наслідку біоревіталізації відбувається не лише тривале зволоження шкіри і відновлення її властивостей, але і потужний ліфтінг шляхом знову сформованих волокон дерми. При цьому завдяки препаратам Restylane Vital Light і Restylane Vital при мінімальній кількості процедур (всього 3 з інтервалом в 3-4 тижні) можна отримати тривале поліпшення стану шкіри , що наростає з часом . При цьому Restylane Vital Light доцільно використовувати для тонкої шкіри і в делікатних зонах (нижню повіку, шия і декольте), а також для профілактики старіння.

Тривалість процедури варіюється від 30 до 90 хвилин в залежності від того, яка зона обробляється. Больових відчуттів зазвичай немає, або вони незначні внаслідок використання кремів-анестетиків безпосередньо перед процедурою. Наслідки біоревіталізації можуть включати невелику набряклість і почервоніння, але така реакція шкіри вважається нормою. Всі ці неприємні явища проходять через 1-2 дні.

Перше, що помічає пацієнт відразу після процедури біоревіталізації — розгладження зморшок. Однак ефект, який дала біоревіталізація гіалуроновою кислотою, зазвичай проходить через 7-14 днів (щоб з’явитися знову надалі). Потім, в міру насичення тканин гіалуроновою кислотою, відбувається наступне: збільшується синтез колагену і еластину, а також власної гіалуронової кислоти. Пацієнт бачить, як поступово змінюється зовнішній вигляд шкіри: підвищується її тонус, поліпшується колір. Крім цього біоревіталізація гіалуроновою кислотою допомагає зменшити і розгладити зморшки. Таким чином, можна сказати, що біоревіталізація є терапією, що стимулює: шкіра під впливом препаратів гіалуронової кислоти реставрує сама себе.

Біоревіталізація шкіри: рекомендації до і після процедури

Перед біоревіталізацією пацієнтам зазвичай рекомендують препарати з вітаміном К для того, щоб зменшити ризик виникнення синців після процедури. За 3-4 дні не рекомендується приймати аспірин та інші ліки, що володіють знеболювальною, жарознижувальною і протизапальною дією. За добу до процедури біоревіталізації шкіри необхідно виключити алкоголь.

Після того, як була проведена біоревіталізація гіалуроновою кислотою, потрібно відмовитися від перебування на сонці протягом 4-5 діб. Також слід утриматися від відвідування лазні та солярію у зв’язку з тим, що можливе посилення запальної реакції або поява гіперпігментації на місці вколов. Для прискорення загоєння шкіри можна зробити колагенову маску протягом 1-2 днів після процедури. Біоревіталізація шкіри також вимагає домашнього догляду: необхідно використовувати косметику з вітаміном К, арнікою, гірудином, троксерутин і алое, призначену фахівцем.

Читати ще

Як працює біоревіталізація?

Біоревіталізація — косметологічна процедура, яка проводиться для омолодження та усунення вікових змін шкіри.

Після біоревіталізації відновлюється водний баланс клітин шкіри, підвищуються її тонус та еластичність.

Що таке біоревіталізація?

Біоревіталізація заснована на ін’єкційному введенні гіалуронової кислоти, яка проникає в глибокі шари шкіри та зволожує її. Підшкірне введення препарату активізує вироблення організмом його власної гіалуронової кислоти, створює антиоксидантний ефект (запобігає пошкодженню і загибелі клітин внаслідок їх окиснення) і стимулює поділ клітин сполучної (структуроутворювальної) тканини. Ефекти біоревіталізації:

  • уповільнення старіння шкіри;
  • вирівнювання тону обличчя;
  • активізація обмінних процесів і поліпшення транспорту поживних речовин.

Користь біоревіталізації полягає в покращенні синтезу колагену та еластину, які підвищують міцність і пружність шкіри. Для стимуляції вироблення колагену та еластину дерматологом-косметологом також проводиться плазмоліфтинг. Головна відмінність між плазмоліфтингом і біоревіталізацією полягає у використовуваному препараті: для плазмотерапії вводиться власна плазма пацієнта, яка містить мікроелементи, амінокислоти, а також тромбоцити, що виділяють у пошкоджені тканини фактори росту, що стимулюють регенерацію та поділ клітин шкіри.

Показання до біоревіталізації

Кількість гіалуронової кислоти в організмі знижується з віком через зменшення її вироблення фібробластами (клітинами сполучної тканини). Підшкірно вводити гіалуронову кислоту чоловікам і жінкам рекомендовано після 25 років, але за сухої шкіри або вираженого постакне біоревіталізацію в косметології можна проводити з 18 років. Основні показання до біоревіталізації включають:

  • зниження тонусу та еластичності шкіри;
  • тьмяний колір шкірних покривів;
  • наявність пігментних плям;
  • рубці на шкірі після акне.

Процедуру біоревіталізації проводять для шкіри обличчя, шиї, рук і в зоні декольте. Біоревіталізація періорбітальної зони (навколо очей) дозволяє зменшити набряки, розгладити мімічні зморшки, темні кола та мішки під очима. Біоревіталізація робить шкіру більш пружною та забезпечує її зволоження, тому процедуру проводять з метою усунення сухості та лущення губ.

Кисті рук часто піддається впливу УФ випромінювання, мийних засобів і погодних умов (вітру, морозу), що призводить до зниження тургору шкірних покривів та утворення зморшок. Для того, щоб зменшити вплив несприятливих факторів і попередити зневоднення шкіри рук, проводиться біоревіталізація.

Перші ознаки старіння з’являються на шиї та в області декольте, тому що в цих ділянках тонка шкіра і мало підшкірної жирової клітковини. Біоревіталізація шиї та декольте дозволяє усунути в’ялість та сухість шкіри, розгладити зморшки. Для корекції вікових змін підшкірно-жирової клітковини, мімічних і жувальних м’язів необхідна хірургічна підтяжка обличчя та шиї, яка дозволяє позбутися глибоких зморшок і подвійного підборіддя, а також відновити овал обличчя.

Підготовка до біоревіталізації

Біоревіталізація не потребує спеціальної підготовки. Перед проведенням процедури косметолог-дерматолог оглядає пацієнта, виявляє проблемні ділянки та переконується у відсутності протипоказань. Після чого підбирає препарат для біоревіталізації та техніку його введення.

Як проводиться біоревіталізація?

Перед біоревіталізацією лікар очищує шкіру, наносить на неї анестезувальні засоби та ін’єкційно вводить гіалуронову кислоту. Також проводиться фракційна біоревіталізація, за якої використовується апарат із насадкою, що містить кілька тонких голок, які одночасно вводять препарат під шкіру. Внаслідок скупчення препарату в глибоких шарах дерми після біоревіталізації обличчя з’являються папули (горбики), які проходять протягом двох днів.

Курс біоревіталізації складається з 3-4 процедур, які виконуються з інтервалом у півтора-два тижні. Кожен сеанс триває близько 30-50 хвилин. Результат біоревіталізації помітний через 3-4 дні після першої процедури: проходять темні кола та мішки під очима, зникають дрібні зморшки, шкіра стає еластичною і пружною.

На перший день після біоревіталізації не можна вмиватися і торкатися обличчя руками, 2-3 дні після процедури не рекомендується використовувати декоративну косметику, щоб не викликати запалення шкіри. Протягом першого тижня необхідно відмовитися від куріння та вживання алкоголю, не відвідувати спортзали, лазні, сауни та басейни.

Гіалуронова кислота — один з основних компонентів біологічних рідин організму, тому побічні ефекти від біоревіталізації з’являються рідко. Негативні наслідки біоревіталізації можуть виникнути за недотримання рекомендацій лікаря та відсутності правильного догляду за шкірними покривами. Мінуси біоревіталізації полягають у появі кровотечі в місці ін’єкції, утворенні гематом, почервонінні та набряклості шкіри. Набряк після біоревіталізації проходить протягом декількох днів за виконання всіх призначень лікаря.

Протипоказання до біоревіталізації

Біоревіталізація не проводиться в разі інфекційно-запальних захворювань шкіри, оскільки можливе погіршення їхньої симптоматики. За інфекційних захворювань шкірних покривів необхідно відкласти проведення процедури до одужання. Інші протипоказання до проведення біоревіталізації:

  • індивідуальна чутливість до компонентів препарату;
  • вагітність і лактація;
  • порушення згортання крові;
  • прийом антикоагулянтів (препаратів, які сприяють розрідженню крові);
  • цукровий діабет.

Процедура біоревіталізації не проводиться за пошкодження шкірних покривів у зоні ін’єкції, а також за наявності аутоімунних захворювань або злоякісних новоутворень шкіри (меланоми, базальноклітинного раку), оскільки введення біологічно активних речовин може спровокувати прогресування патологій.

Чим відрізняється мезотерапія від біоревіталізації?

Мезотерапія обличчя — метод омолодження, заснований на ін’єкційному введенні в шкірний покрив біологічно активних речовин (вітамінів, гормонів, амінокислот). Різниця між біоревіталізацією та мезотерапією обличчя в тому, що за мезотерапії, крім гіалуронової кислоти, використовується кілька препаратів, вибір яких залежить від стану шкіри пацієнта та вираженості дерматологічних проблем.

Мезотерапію можна проводити за лікування акне, для усунення целюліту, стимуляції росту волосся за облисіння. Курс гіалуронової мезотерапії обличчя триває довше, ніж біоревіталізації, і складається з 6-10 процедур.

Вибрати між біоревіталізацією та мезотерапією, а також підібрати необхідний метод для омолодження та покращення якості шкіри допоможе дерматолог-косметолог, попередньо оцінивши стан шкірних покривів, вислухавши скарги та побажання пацієнта.

Про автора

admin administrator