Чи можна пересадити орхідею у звичайний горщик

Авторadmin

Чи можна пересадити орхідею у звичайний горщик

Правильний горщик для орхідеї: особливості вибору і пересадки

Купили орхідею, а вона зовсім не росте, та ще й скидає нижнє листя? Якщо ви бачите, що орхідея зовсім маленька, у неї ще не так багато коренів, але при цьому вона росте у великому горщику, то в цьому-то і вся причина!

Орхідея неодмінно повинна рости в пропорційному їй горщику. Якщо вона знаходиться в занадто просторій для неї ємності, то вона просто не зможе освоїти такий великий обсяг ґрунту і, відповідно, перестане рости. Для маленької орхідеї досить горщика всього лише в 0,7 л, інформує Ukr.Media.

“Примірте” горщик орхідеї — коріння повинне повністю поміщатися всередину, при цьому бути трохи в обмежених умовах.

Засипте дренаж і кору.

Зверху розташуйте мох. Полийте занурювальним методом. Чому так важливо, щоб у орхідеї був відповідний їй горщик? По-перше, вона не зможе і не буде освоювати великий обсяг ґрунту. По-друге, вона почуватиметься дискомфортно. По-третє, ви не зможете правильно поливати орхідею в занадто великому горщику, через те, що ґрунт буде занадто зволоженим, і, поки він просохне повністю, коріння орхідеї вже висохне, що негативно позначиться на її стані. Тому завжди пропонуйте орхідеї пропорційний її кореневій системі горщик — це дуже важливо.

Детальніше про те, як пересадити орхідею в відповідний горщик, дивіться у відео нижче:

Як пересадити орхідею – крок за кроком

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 31 жовтня 2023 Опубліковано: 01 березня 2019 Перша редакція: 01 лютого 2013 🕒 3 хвилини 👀 201244 рази 💬 8 коментарів

  • горщик повинен бути пластиковим і мати великі дренажні отвори;
  • субстрат тільки спеціальний (ніякої самодіяльності, орхідеї – екзотичні квіти);
  • коріння від старого субстрату потрібно звільняти дуже дбайливо;
  • якщо рослина сильно розрослася, можна одночасно з пересадкою провести її розмноження;
  • після пересадки полив орхідеї проводиться через 2-3 дні, а удобрювати можна тільки через місяць.

Як пересаджувати орхідею

Перед пересадкою орхідею потрібно добре полити, щоб коріння легше відділялося від субстрату. Злегка стискаючи горщик, акуратно витрушуємо з нього квітку, постійно притримуючи її другою рукою. Якщо рослина погано виходить з ємності, горщик краще розрізати.

Опускаємо рослину в ємність з водою. Нехай постоїть 15-20 хвилин, щоб шматочки субстрату легко відлипли від коренів.

Горщик

Беремо новий пластиковий горщик з великими дренажними отворами. Керамічний не підійде, тому що коріння прилипає до нього дуже сильно і під час наступної пересадки може поламатися. Підійде навіть дешевий пластиковий, його можна просто поставити в спеціальну скляну ємність, схожу на маленький акваріум. Я для цих цілей використовую округлий, глибокий і широкий салатник. Для краси я його наповнила черепашками і камінчиками, і непоказний пластиковий горщик став непомітний. Така ємність дозволяє підтримувати потрібний рівень вологості субстрату і повітряних коренів.

Субстрат

Для орхідей потрібен лише спеціальний субстрат. Його можна купити в спеціалізованих магазинах. Він буває декількох видів, але в цілому можна розділити на субстрат для епіфітних орхідей (каттлеї, одонтоглоссума, бендробіума, онцидіума) – «Суміш для фаленопсис» і грунт для наземних орхідей (ціпріпедіума, пафіопеділума) – «Суміш для Цимбідіума».

Відео “Як пересадити орхідею” – дочитайте статтю, а потім закріпіть знання наочною інформацією. Класно, еге ж? =)

Перший вид суміші містить нарізані корінці папоротей, кору сосни, березове або дубове вугілля, нарізану пластинками пробку, сфагновий мох.

Для наземних орхідей в субстраті використовується різана кора, сфагнум, подрібнене вугілля, торф, листовий перегній.

Якщо ви вирішите готувати субстрат самі, використовуйте суху соснову кору. Її потрібно гарненько прокип’ятити. Потім кора сушиться пару днів. Після цього її бажано прокип’ятити ще раз для того, щоб остаточно знищити шкідників і віруси. Готова кора ріжеться на шматочки розміром 1,5-2 см. Кору змішуємо з також висушеним і подрібненим сфагнумом.

Процес Насипаємо в горщик дренаж: деревне вугілля або пінопласт. Іноді радять використовувати черепки або керамзит, але за моїми спостереженнями, до них прилипає коріння. Орхідею обережно промиваємо в ємності з водою. Відділяємо підгнилі або старі всохлі корінці. Звільняємо рослину від залишків старої ґрунтової суміші.

Обережно розміщуємо рослину в горщику і акуратно підсипаємо субстрат, злегка струшуючи ємність, щоб частинки суміші добре розподілилися. Не потрібно занадто притискати грунт для ущільнення. Краще постукувати по боках горщика, тоді частинки рівномірно вляжуться в ємності. Рясно обприскуємо грунт, рослину, особливо коріння. Поливаємо через 2 дні. Обприскуємо часто.

Через місяць можна удобрити, використовуючи спеціальну суміш для підживлення для орхідей.

Якщо при пересадці ви відокремили повноцінні паростки з молодими бульбами, спробуйте розсадити орхідею. Відокремлені пагони висаджуйте за тією ж схемою, що і основну рослину, але в меншу ємність.

Читайте статтю “Коли пересаджувати орхідею”. Ми знаємо, як це робити, але чи потрібно? Зараз дізнаємося.

Якщо ви все правильно зробили, і ваша орхідейка вдало перенесла пересадку, то цвітіння можна очікувати вже цього року.

Про автора

admin administrator