Чи можна пересаджувати вербу восени

Авторadmin

Чи можна пересаджувати вербу восени

Чи можна пересаджувати троянди восени?

Досвідчені садівники чудово знають про важливість такої процедури, як пересадка. Це може бути як запланована, так і вимушена маніпуляція. Перенесення на нове місце вирощування може врятувати рослину, дозволивши їй повноцінно розкривати привабливість. Ця процедура не така проста, як може здатися на перший погляд. Необхідно знати, як правильно виконувати пересадку та як потрібно готуватися до роботи. У статті розберемо, чи можна пересаджувати троянди восени.

  1. Навіщо пересаджувати?
  2. Коли це робити?
  3. Звірка за місячним календарем
  4. Особливості клімату
  5. Підготовчі роботи
  6. Вибір локації для посадки
  7. Підготовка ґрунту
  8. Підготовка рослин
  9. Покрокова інструкція
  10. Без ґрунту
  11. З грудкою землі
  12. Особливості догляду

Навіщо пересаджувати?

Кожен агротехнічний захід, що виконується у процесі вирощування рослини, має певний ефект. Один із них – пересадка. Для деяких садових культур це обов’язкова умова, без якої вони не здатні нормально рости, цвісти чи плодоносити. Можна пересаджувати троянди лише певні періоди вегетації, щоб їм було максимально комфортно.

Пересадка троянд восени до іншого місця виконується з низки причин.

  • Квітучі культури витягають з ділянки, на якій ростуть, живильні речовини . Внаслідок цього ґрунт стає виснаженим, і навіть добрива не допоможуть вирішити цю проблему.
  • Деякі сорти сильно розростаються і починають заважати один одному.
  • При зараженні однієї рослини, потрібно якнайшвидше відсадити її подалі від інших. Хвороби бактерії швидко поширюються і можуть покрити всю посадку. Особливо це стосується грибкових інфекцій.
  • Якщо на ділянці з’являються нові об’єкти, наприклад, альтанки або сільськогосподарські споруди, доводиться перепланувати і розсаджувати троянди.
  • Іноді садівники припускаються помилки, висаджуючи світлолюбні сорти в тіні, і навпаки. Це негативно впливає на декоративні якості. Доводиться пересаджувати рослини, щоб повернути їм привабливий зовнішній вигляд.

Цю процедуру проводять у різні періоди вегетації. Деякі дачники впевнені, що переносити троянди краще навесні, інші вважають осінню пересадку більш підходящою. Досвідчені агрономи стверджують, що на вибір впливають особливості конкретного сорту, кліматичні умови та багато іншого.

Коли це робити?

Щоб рослина легко перенесла цю процедуру, потрібно правильно вибрати час її проведення. При виборі осінньої пересадки відповідним періодом вважається час, починаючи з другої половини серпня до початку вересня включно.

У серпні чи вересні місяці багато сортів відцвітають і постійно переходять у стан спокою. Як правило, погода за вікном у цей час є максимально сприятливою для вкорінення рожевих кущів на новому місці.

Бажано переносити троянди в безвітряний і похмурий день . Не варто переносити роботу на останній день, адже якщо зволікати з пересадкою, троянди можуть загинути від різких похолодань. З цієї причини в регіонах з нестабільним та холодним кліматом не варто здійснювати цю процедуру у жовтні.

Якщо перенести цей захід на весну, доведеться багато часу приділяти рослинам. Не можна допустити початку їх цвітіння, тому доведеться регулярно видаляти бутони, що з’явилися.

Літо вважається не найкращим періодом, тому в цей час року переносять троянди тільки за гострої необхідності. Наприклад, якщо квіти почали хворіти, або початкове місце їх посадки було обрано неправильно. Як і в інших випадках, пересадку проводять у похмуру погоду, щоб яскраве сонце не завдало рослині шкоди . Додатково виконують обрізання пагонів та рясний полив.

Звірка за місячним календарем

Деякі дачники доглядають квітучі культури згідно з місячним календарем. Приступають до процедури початковій фазі зростання. Ідеальним вважається час, коли Місяць знаходиться у наступних знаках зодіаку: Овен, Близнюки та Телець.

Щороку сприятливі дати змінюються, тому доводиться звірятися із календарем із сезону в сезон. Для зручності можна придбати стандартний відривний календар.

Особливості клімату

У кожній області погодні умови. Одні регіони можуть похвалитися теплим та м’яким кліматом, інші відомі різкими стрибками температури та тривалими заморозками. Кущі після перенесення укорінюються приблизно за 2-3 тижні. Цього часу цілком достатньо, щоб рослини зміцніли, звикли до нових умов і були готові до заморозків.

Відповідні терміни варіюються залежно від клімату:

  • у південних областях можна пересаджувати троянди до кінця листопада;
  • у межах середньої смуги треба встигнути зробити до 15 жовтня;
  • на півночі зима приходить рано, тому бажано пересадити квіти у серпні.

Підготовчі роботи

Багато рослин відчувають дискомфорт під час перенесення на іншу ділянку, і троянди серед них. Адаптація забирає у рослини багато сил, тому потрібно мінімізувати стрес. Троянди не постраждають, якщо дотримуватись простих правил.

Вибір локації для посадки

Троянди вважаються світлолюбними культурами, тому для них бажано вибрати сонячну ділянку. Рекомендується підібрати відкриту місцевість зі східного боку . У цій частині саду швидко випаровується ранкова роса, що є ефективною профілактикою появи та поширення грибкових інфекцій.

У тіні більшість сортів не може повноцінно цвісти. Через нестачу сонячного кольору троянди часто хворіють, інколи ж навіть гинуть.

Наступний важливий фактор, який обов’язково враховується – вологість. Троянди погано переносять вогкість. Застій води та розташування ґрунтових вод близько до поверхні завдадуть рослині шкоди. Найчастіше велика кількість вологи збирається за інтенсивних опадів, або під час танення снігу.

Ідеально підійде територія на височини, де немає протягів. Кущі будуть комфортно почуватися неподалік південної сторони будівлі, яка вбереже їх від холодних вітрів.

Підготовка ґрунту

Розвиток рослин залежить від ґрунту. Для троянд найкраще підходить родюча та пухка земля. Кислотність – низька або нейтральна . Досвідчені садівники радять слабокислий суглинок із багатим вмістом гумусу.

Характеристика відповідного для троянд ґрунту:

  • ґрунтові води за їх наявності мають бути на глибині не менше 1,5 метра;
  • шар родючого шару – щонайменше 70 сантиметрів;
  • кислотність варіюється від 5,5 до 6,5 рН.

Якщо кислотність нижче за показник 5,5 рН, до перенесення в грунт вносять вапно. Перевірити ділянку можна за допомогою спеціального вимірювача чи лакмусового паперу.

Навіть якщо обрана локація відповідає всім вищезгаданим вимогам, бажано, щоб ґрунт відновився після інших рослин. Землі треба відпочити щонайменше рік. Якщо немає можливості дотриматися цього правила, слід використовувати спеціальний родючий ґрунтозміш, просочений великою кількістю поживних мікроелементів.

Найгіршими попередниками для троянд вважаються такі рослини:

  • айва;
  • вишня;
  • перстач;
  • ірга;
  • різні квіткові культури.

Посадкову яму потрібно підготувати приблизно на 2-3 тижні до перенесення троянд. Точних параметрів щодо розмірів немає. Ширина і глибина лунки повинні бути трохи більшими за земляну грудку навколо кореневої системи рослини. Середні розміри – 50 х 50 сантиметрів. Для великих сортів знадобиться поглиблення 70-100 см.

Дно встеляють дренажним шаром, який роблять із шматочків колотої цегли, гравію чи піску. Наступний шар – живильний ґрунт.

Для його приготування знадобляться такі компоненти:

  • по 2 частини піску та садового ґрунту;
  • 1 частина торфу;
  • 3 частини компосту або перепрілого гною;
  • суперфосфат із розрахунку 100 грамів на квадратний метр території;
  • деревна зола – від 0,5 до 1 кг на квадратний метр.

А також підійде наступний, простіший і доступніший варіант:

  • по 10 літрів дернової землі та торфу;
  • кісткове борошно – 3 жмені.

Через 15-50 діб ґрунт трохи осяде. Це сигнал про те, що можна починати перенесення квітки.

Підготовка рослин

Попередня підготовка необхідна не лише земельній ділянці, а й рожевим кущам. У вибраних рослин видаляють старі гілки. Поросль, що залишилася, вкорочують, залишаючи лише стовпчики з максимальною висотою 10 сантиметрів.

Деякі дачники вважають, що необов’язково обрізати рослину перед перенесенням на нове місце . Зберігають як пагони, і зелену масу повному обсязі. У цьому є певна користь, тому що квітка братиме звідти сили для адаптації.

При виконанні обрізки теплою осінню існує ризик пробудити нирки, які перебувають у стані спокою. Щоб визначитися, який із варіантів підійде краще, слід спробувати кожен із них.

Троянди дістають із землі з цілою земляною грудкою навколо коріння. Його розміри мають бути пропорційними кроні. Щоб у процесі перенесення земля не обсипалася, його потрібно змочити водою. Щоб уникнути поломки гілок, їх акуратно пов’язують мотузкою. Особливо якщо кущ пишний, з довгими пагонами.

Щоб дістати рослину, для початку роблять канавку навколо неї, підкопуючи основу . Якщо коріння занадто довге, їх обрубують за допомогою гострої лопати. Щоб уникнути зараження та розвитку хвороби, пошкоджені ділянки присипають товченим деревним вугіллям.

Перед початком роботи слід ознайомитись, який сорт росте у саду. Від цього може залежати будова та розташування кореневої системи. Коріння заглиблені у щеплених троянд, а у кореневласних рослин вони розростаються переважно у верхніх шарах ґрунту.

Кореневу систему обертають вологою мішковиною, щоб коріння не висохло. Це обов’язкова процедура навіть якщо кущ буде перенесений на іншу локацію відразу після вилучення.

Покрокова інструкція

Існує кілька способів правильно виконати пересадку, що підійде як для дорослої троянди, так і для молодих саджанців.

Без ґрунту

Схема виконання роботи перенесення рослин із відкритою кореневою системою.

  • Троянди слід уважно оглянути на наявність слідів хвороб, гнилі та шкідливих комах . За наявності сухого коріння їх видаляють.
  • Кущ опускають на добу розчин, який стимулюють утворення коренів. Широко поширені такі препарати: “Циркон”, “Корневін” або “Епін-екстра”. Їх можна придбати практично у будь-якому магазині для садівництва.
  • Підземну частину куща вмочують у бовтанку. Її розводять до консистенції, що нагадує сметану. Для її приготування глину змішують із коров’яків у пропорціях 2 до 1.
  • У посадкову яму відправляють грунт, гіркою. У неї поміщають рослину, розправляючи коріння. Коріння мають бути спрямовані вниз, без загинів.
  • У процесі перенесення кореневу шийку рослини поглиблюють на 3-5 сантиметрів, не більше . У яму підсипають ще трохи землі, яку акуратно трамбують.
  • Під кінець троянду поливають великою кількістю води і підгортають землею (висота гірки від 20 до 25 сантиметрів).

Використовуючи цей спосіб, у процесі пересадки можна поділити кущ, щоб розмножити сорт.

З грудкою землі

Цей варіант вибирають за рахунок того, що рослина відчуває мінімальний дискомфорт. Щоб виконати пересадку, достатньо витягти троянду з цілою земляною грудкою, опустити її в заздалегідь підготовлену яму, заповнити порожнечі землею та полити водою.

При посадці рослин у торфових горщиках, ємність з органічної сировини можна не знімати. Так коренева система залишиться цілою, проте коріння тривалий час не зможуть пристосуватися до інших умов і почнуть деформуватися. У таких умовах вони починають рости нагору.

Зберігаючи земляну грудку навколо коренів можна перенести троянди з саду в горщик. Низькорослі сорти часто вирощують у домашніх умовах, прикрашаючи ними балкони, тераси та інші кімнати у будинку.

Перенесення таким чином підходить як для кущової, так і для плетистої троянди.

Особливості догляду

Для кращого приживання за трояндами потрібно правильно доглядати після пересадки. Упродовж перших 3-4 тижнів рожеві кущі слід регулярно зрошувати, але не заливаючи їх великою кількістю води. Безхмарної осені посадку слід притінити, щоб інтенсивне сонце не зашкодило листям та пелюсткам. Досвідчені садівники рекомендують не турбувати квітучі культури наступні 3-5 років після перенесення на іншу ділянку.

У цей час важливо правильно вносити добрива. Восени, після перенесення кущів, не використовують підживлення, особливо органічного походження. Не підійдуть склади, багаті азотом, через них троянда починає нарощувати зелену масу на шкоду цвітінню.

Щоб кущі легше перенесли зимівлю, до приходу зими їх підгортають. Додатково укривають лапником. Добре підійде як спеціальне агроволокно, так і ялинова тирса.

Коли можна пересаджувати троянди і як це робити?

Розу по праву вважають королевою квітів. Багато садівників вирощують ці прекрасні рожеві кущі у себе на ділянках. Іноді їх доводиться пересаджувати, причинними можуть стати багато факторів. Робити це потрібно, дотримуючись усіх правил і рекомендацій. Хоча садові троянди і вважаються стійкими і витривалими, але при порушенні технології пересадки куст можна погубити.

  • Для чого потрібна пересадка?
  • Коли пересаджувати?
  • Весна
  • Літо
  • Осінь
  • Особливості вибору та підготовки місця
  • Покрокова інструкція
  • Подальший відхід
  • Поради досвідчених садівників

Для чого потрібна пересадка?

Очевидні причини для пересадки троянд на ділянці – сильне розростання куща, і бажання розмножити сорт. Іноді троянди розростаються настільки сильно, що їм перестає вистачати місця, і вони можуть задавити інші рослини на ділянці. Сильно розрослі кущі троянд можуть перегороджувати шлях, садівникам стає незручно ходити ділянку. За великими кущами складно доглядати, неможливо дотягнутися до центральних втечі. Старим великим кущам часто перестає хапати поживних речовин у ґрунті, тоді вони сповільнюються в зрості, менше цвітуть, і можуть зовсім загинути. Як правило, після пересадки їм стає краще на іншому місці.

Троянди рідкісних сортів або забарвлення досвідчені садівники можуть розмножити самостійно, ділячи їх на кілька частин при пересадці. Такий спосіб розмноження троянд вважається оптимальним.

Розсадити великий куст у кілька нових місць – відмінне рішення для розмноження і отримання більшої кількості троянд.

Дуже часто троянди переносять на інше місце для створення нової квіткової композиції. Садоводу може набриднути клумба і її колірне рішення, тому він вирішує створити щось нове на ділянці.

Пересадка на нове місце допомагає омолодити стару рослину. При пересадці потрібно видалити найстаріші втечі і коріння, залишивши тільки найздоровіші і наймолодші. Практично всі квітучі чагарники потребують періодичної пересадки і зміни ґрунту.

Коли пересаджувати?

Пересадити кущі троянд з одного місця на інше можна навесні, влітку і восени. Звичайно, краще це робити навесні або восени, троянда перенесе це практично безболісно. Влітку пересаджувати троянди можна тільки при крайній необхідності. Не потрібно цього робити в період формування бутонів і в сильну спеку.

Навесні терміни пересадки потрібно розрахувати так, щоб куст встиг освоїтися на новому місці до появи перших нирок. Але пересадку можна починати, коли земля повністю відтає і прогріється хоча б до + 7. 10 градусів.

Восени пересадку потрібно встигнути здійснити до настання морозів, тоді троянда добре перенесе зиму, а навесні відразу піде в зростання. Місяць для пересадки потрібно вибирати залежно від кліматичних умов регіону проживання. Це може бути жовтень або навіть початок листопада (в теплих південних регіонах).

Весна

Навесні пересадку троянд потрібно зробити до початку вегетативного періоду, орієнтовно початок квітня – середина травня. Якщо на кущі вже з’явилися листочки, то пересадку краще залишити до осені. Після пересадки троянда вимагає рясного регулярного поливу і більш ретельного догляду. Для процедури виберіть похмурий день, можна навіть ближче до вечора, тоді вона швидше приживеться, і не буде хворіти.

Примхливі сорти троянд, можливо, не будуть цвісти влітку після пересадки, або цвітіння буде пізнім і менш рясним.

Якщо рослина сповільнюється в зрості або хворіє, то утворювані бутони краще обривати, щоб рослина використовувала всі сили і поживні речовини на розвиток втечі і кореневої системи.

Літо

Влітку троянди пересаджують тільки при крайній необхідності. Наприклад, якщо троянда почала вболівати через невідповідне місце або ґрунт. День для пересадки потрібно вибрати похмурий, нежаркий. Процедуру краще виконувати у вечірній час. Перед цим куст рясно поливають, при пересадці потрібно максимально зберегти земляний ком навколо коріння. А після пересадки ґрунт обов’язково підтримувати вологим. Троянду потрібно трохи підрізати, щоб всі сили йшли на формування міцної кореневої системи. Куст краще захистити від попадання прямих сонячних променів. Увечері троянду можна не тільки поливати, але й обприскувати. Уважно стежте, щоб на троянді не з’явилися шкідники, інакше куст може загинути.

Пересаджувати рослину під час цвітіння вкрай небезпечно, куст може загинути. Якщо пересадки не уникнути, бутони потрібно обірвати або повністю зрізати втечі з квітами. Так троянда не буде витрачати сили на цвітіння. Старі кущі практично напевно не перенесуть пересадки в період цвітіння.

Осінь

Осінню пересадку здорові кущі троянд переносять безболісно, а навесні починають швидко рости. Пересадку можна починати після повного опадіння листя, приблизно за 3 тижні до перших заморозків. Куст повинен встигнути прижитися на новому місці.

Перед зміною місця куст потрібно обрізати, видалити старі втечі і коріння, навесні така троянда з новими силами почне нарощувати кореневу систему і дасть багато молодих втечі. Цвітіння почнеться одночасно з іншими кущами.

Кущі після пересадки на зиму потрібно ретельно укрити, щоб вони не підмерзли. Для цього використовують опале листя або тирси.

Осінь – чудовий час для розмноження троянд шляхом поділу великого куща на кілька маленьких. При цьому на кожній новій частині має залишитися здорова хороша втеча і достатня частина кореневої системи. Нові кущі навесні відразу підуть у зростання і, швидше за все, не будуть хворіти.

Особливості вибору та підготовки місця

Троянди люблять полутень, коли сонячне світло потрапляє тільки в ранкові або вечірні години. При цьому в повній тіні рослина почувається погано. При нестачі світла стеблі витончаються, а кількість і розмір бутонів помітно зменшується. Для рясного цвітіння трояндам потрібен тривалий світловий день. Місце має бути добре захищене від протягів. Троянда погано почувається на холодному вітрі. Ґрунт повинен бути пухким і родючим, з хорошими дренажними характеристиками. При застої вологи в ґрунті троянда почне хворіти, а на корінні утворюється гниль.

Якщо на минулому місці троянда добре росла, то намагайтеся вибрати нове місце зі схожими умовами. А якщо старе місце не підходило, то врахуйте помилки, і підберіть правильні умови для зростання рожевих кущів. При виборі місця в саду на клумбі враховуйте швидкість розростання кущів, залиште досить вільного місця. Великим кущам потрібно багато поживних речовин, простору і свіжого повітря. На дачі можна вибрати ділянку для посадки недалеко від будівель, при цьому уникайте сусідства з плодоносячими великими деревами. Дерева швидко ростуть, і тінь від них перешкоджатиме рясному цвітінню троянди. А ось споруди, стіни чи паркан захищатимуть троянди від небажаних протягів.

Місце для посадки потрібно підготувати заздалегідь, за 1-2 тижні. Якщо такої можливості немає, то і 2-3 днів буде достатньо. Лунку копають на глибину понад півметра, діаметром 50-60 см. На дно насипають дренажний шар (невелике каміння або бита цегла). Лунку копають заздалегідь, щоб ґрунт встиг трохи осісти. Якщо земля неродюча, то в лунку рекомендується додавати готовий грунт, або зробити склад самостійно (для цього підійде торф, пісок і перегний). Якщо ґрунт кислий, то можна додати доломітове борошно або яєчну шкаралупу. Мінеральні добрива при посадці троянд додавати не рекомендується.

Після всіх підготовчих робіт можна приступати безпосередньо до процесу пересаджування.

Покрокова інструкція

Правильна пересадка дорослого куща троянди – запорука успіху і швидкого вкорінення рослини на новому місці. При дотриманні всіх нюансів куст легко перенесе процес, швидко відновиться і почне цвісти.

Перед початком пересадки потрібно дізнатися, кореневласна троянда або щеплена. Їх кореневі системи відрізняються. У нещеплених троянд коріння розлоге і не йде глибоко в землю. А у щеплених кущів стрижнева коренева система, яка глибоко йде в грунт. Враховуйте це при викопуванні куща, тоді пошкодження будуть мінімальними.

Правила для посадки нескладні, з ними впорається навіть садовод-новачок. Якщо ви робите це в перший раз, то пересаджувати краще удвох, так буде зручніше вам, і куст менше пошкодиться. Краще вибрати теплий, але похмурий день.

  1. У день пересадки куст потрібно добре пролити, щоб ґрунт залишався вологим. Так вдасться максимально зберегти земляний ком навколо коріння. Викопувати куст потрібно дуже акуратно, щоб не сильно травмувати куст і коріння.
  2. Стеблі високих розлогих кущів для зручності можна акуратно зв’язати. Якщо сорт колючий, то втечі рекомендується обмотати тканиною, щоб не травмувати руки. Високі штамбові троянди обрізають на 1/3 від загальної висоти, а кущові зрізають на 20-30 см.
  3. Тепер куст потрібно обкопати на глибину не менше 20 см приблизно за розміром кореневої системи. Куст обережно витягують з грудкою землі, довгі корені обрубують гострою лопатою або іншим відповідним інструментом. Зберегти кореневу систему у великих кущів не вийде, обрізка неминуча. Якщо троянда велика, куст обережно розгойдують з боку в бік, і витягують з ями (процес схожий з видаленням молочних зубів).
  4. Після вилучення кореневої системи, уважно огляньте її, не руйнуючи земляний ком. Видаліть всі гнилі, уражені бактеріями частини коріння. Зрізи обробте золою, медом або зеленкою.
  5. Якщо посадка запланована через кілька днів, то кореневу систему обмотують вологою тканиною і залишають у тіні. Тканину потрібно регулярно змочувати. А якщо посадка планується нескоро, наприклад, більш ніж через 10-12 днів, то кущі потрібно прикопати в неглибоку траншею або лунку. Прикопані кущі залишають у похилому положенні, присипаючи зверху ґрунтом, не ущільнюючи його. Не допускайте пересихання коріння.
  6. При посадці на нове місце кореневу шийку залиште на тому ж рівні, що і раніше. Коріння помістіть у підготовлену яму і починайте засипати землею. Ґрунт потрібно 2-3 рази утрамбувати і добре пролити. Відмінна риса посадки троянд – полив рослини під час посадки, а не після неї. Якщо коренева система була сильно пошкоджена, то при поливі можна додати «Кореневин» для якнайшвидшого укорінення.
  7. Після пересадки троянди вимагають ретельнішого догляду та нагляду.

Подальший відхід

У перший тиждень після посадки трояндам потрібен регулярний полив. Слідкуйте, щоб ґрунт залишався трохи вологим, і рослина не засихала. У літній період пересаджені кущі потрібно притеняти. Рослини можна накрити світлою тканиною в денний час. До повного вкорінення за рослинами потрібно ретельно доглядати, стежити, щоб вони не поникли, а листя не почали жовтіти.

Якщо після пересадки троянда починає в’янути, значить, рослина гине, і потрібно терміново вживати заходів. Швидше за все, рослині не вистачає поживних речовин, тоді при поливі його потрібно підгодувати органічними добривами. А після цього мульчуйте ґрунт навколо рослини. Але робити це потрібно обережно, щоб не переборщити з добривами. Все добре в міру.

Якщо куст погано йде в ріст, хворіє або заяв, можливо, його коренева система була сильно пошкоджена. Тоді в ґрунт потрібно додати спеціальні засоби, що прискорюють процес укорінення («Корневин»).

Поради досвідчених садівників

У досвідчених садівників є свої секрети для успішної пересадки троянд. Існують нюанси пересадки різних сортів троянд і кущів різного віку.

  • Високі штамбові троянди (особливо дорослі) пересаджувати краще навесні, щоб вони встигли відновити кореневу систему до зими.
  • Дорослі рослини також краще пересаджувати навесні.
  • Квітучі кущі краще не пересаджувати. Під час цвітіння рослина витрачає всі сили на формування бутонів, поживних речовин може не вистачити для відновлення.
  • Кущові сорти троянд можна пересаджувати як навесні, так і восени.
  • Сорту (чайна троянда) перед пересадкою потрібно обрізати, залишивши 20-30 см.
  • Плететься троянду при посадці заглиблюють на 10-15 см.
  • Після пересадки кущі троянд можна полити слабким розчином марганцівки для захисту від шкідників.
  • Якщо прикореневий стебель почав чорніти, значить, кореневу систему вразила гниль, рослина вимагає лікування.
  • Троянди з бутонами пересаджувати не можна, їх потрібно попередньо зрізати. Якщо троянду пересадити з бутонами, вона їх скине і може більше не зацвести протягом 2-3 сезонів.

Про автора

admin administrator