Чи можна пити воду перед Імунограмою

Авторadmin

Чи можна пити воду перед Імунограмою

Зміст:

Склянка води на ніч: чи корисно це і коли краще пити

Щоб організм нормально функціонував, потрібно пити воду щодня. Протягом дня і під час сну людина втрачає воду через потовиділення, дихання тощо. Дехто обов’язково випиває склянку рідини перед сном, щоб залишатися зволоженим. Але чи корисно пити воду на ніч?

Як повідомляють у виданні Healthline, дослідники сумніваються, що склянка води на ніч є корисною для здоров’я. І для цього є кілька причин.

Вода перед сном і перерваний цикл відпочинку

Через вживання великої кількості рідини на ніч підвищується кількість сечовипускань у цей час доби. Організм зменшує виробництво сечі вночі, щоб людина могла спати без перерви від семи до восьми годин. Якщо ж випити перед сном склянку або дві води, цей цикл може бути перерваний.

Поганий сон також негативно позначається на самопочутті і навіть може погіршити здоров’я серця. Зокрема, нестача сну впливає на:

  • підвищенного рівня холестерину;
  • розвиток гіпертонії;
  • збільшення ваги.

Дослідження 2019 року показало, що дорослі, які спали менше шести годин вночі, мали підвищенний ризик розвитку інфаркту чи інсульту. Але варто зазначити, що в циклі сну й сечовипускання важливу роль також відіграє вік людини. Це може бути пов’язано з розвитком захворювань, які впливають на функцію сечового міхура. Зокрема, доброякісна гіпертрофія передміхурової залози і цукровий діабет.

Склянка води на ніч: переваги

  1. Покращення настрою — за дослідженням Trusted Source 2014 року, дефіцит води може негативно вплинути на настрій, що також погано впливає на цикл сну. Було досліджено 52 людини з великим і низьким об’ємом вживання води. Ті, хто зазвичай п’є багато води, не були настільки спокійними і не відчували стільки позитивних емоцій, навіть якщо вони не могли пити стільки води, скільки вони звикли. Ті, хто вживає мало рідини, показали збільшення позитивних емоцій, коли вони починали пити більше води.
  2. Детоксикація організму — питна вода значно покращує травлення. Особливо тепла вода покращує кровообіг, допомагає організму розщеплювати відходи і збільшує виділення поту. Через потовиділення людина втрачає деяку кількість рідини впродовж ночі, але це також видаляє токсини та очищає клітини шкіри.

Якщо ви відчуваєте біль або спазм в шлунку, тепла вода перед сном забезпечить зволоження впродовж нічного часу. Можна додавати у воду лимон, який надає рідині цікавий смак, а також містить вітамін С. Така вода допомагає зміцнити імунну систему для боротьби з інфекцією. Однак щоб не допустити переривання циклу сну і розвитку захворювань, варто випивати воду не пізніше, ніж за дві години до сну.

Читайте також:

Узі шлунка: підготовка до обстеження, як роблять, ціна, відгуки пацієнтів

Перед тим, як пройти ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, потрібна спеціальна підготовка. Чи потрібно дотримуватися дієти і в чому вона полягає?

Ультразвукове дослідження внутрішніх органів допомагає в діагностиці різних прихованих патологій. Правильно проведені заходи по підготовці травного тракту відіграють велику роль, адже від них залежить точність отриманих даних в ході проведення процедури.

В даному матеріалі представлена найбільш актуальна інформація про харчування перед проходженням УЗД черевної порожнини: які є особливості дієти в залежності від часу проходження процедури, дозволяється пити воду? Які ще є заходи з підготовки до даного обстеження? Що таке бесшлаковая дієта , в чому її сенс?

Для цього в цій статті містяться такі пункти:

  • навіщо потрібна дієта перед проведенням УЗД;
  • як підготуватися і як харчуватися перед УЗД органів шлунково-кишкового тракту, які продукти виключити;
  • особливості харчування в залежності від того, на який час дня процедура призначена;
  • робиться чи УЗД на голодний шлунок чи ні;
  • чи можна пити воду, каву, чай і кефір;
  • зразкове меню на три дні до УЗД ;
  • бесшлаковая дієта: для чого вона потрібна і що собою представляє;
  • кілька слів про іншу підготовці перед обстеженням .

Харчування перед дослідженням шлунка, печінки і нирок

Відіграє основну роль при підготовці до УЗД. Це означає, що лікар на прийомі повинен детально розповісти про принципи харчування , а також видати список дозволених продуктів і тих, що потрібно виключити на час (протягом трьох днів до діагностичної процедури).

Це робиться для отримання лікарем достовірних результатів, які відображають картину стану внутрішніх органів. На якість отриманої картинки впливає повітря, який присутній в кишечнику , тому потрібно виключити всі газообразующие продукти.

Калові маси, які накопичуються в товстому відділі кишечника, не дають оцінити стан цієї частини травного тракту, тому в разі, якщо пацієнт страждає запорами , рекомендується зробити клізму ввечері перед відвідуванням лікаря.

Перед процедурою не можна вживати будь-яку їжу протягом 12 годин. За цей час прийнята їжа встигає пройти всі відділи шлунково-кишкового тракту і піти назовні.

Зверніть увагу
Якщо не дотримуватися всіх правил підготовки, сказані лікарем або медсестрою, то результати дослідження будуть малоінформативними. Це ускладнює постановку вірного діагнозу і призначення лікування.

Особливою підготовки в плані харчування вимагає дитина , адже в кожному віці можна витримати покладені 12 годин голодування. Детально дізнатися про дієту в такому випадку можна дізнатися з цієї статті.

Які продукти не можна їсти?

Є ряд продуктів, вживання яких викликає у хворого надмірне газоутворення . Повітря, що накопичився в кишечнику, може серйозно перешкодити візуалізації органів при обстеженні. Тому перед УЗД є певний перелік продуктів, які виключаються з раціону харчування за 3 дні до проведення дослідження. Це дозволить знизити кількість непотрібного повітря в петлях кишечника, до того ж нівелюються ознаки метеоризму.

Список газообразующих продуктів харчування , які необхідно виключити за 3 дні до процедури:

  • солодкі фрукти;
  • будь-які кондитерські вироби;
  • хліб і будь-які інші хлібобулочні вироби (вони викликають зайве газоутворення і бродіння);
  • міцні напої: чай, кава, алкоголь — не можна в будь-якому вигляді;
  • молоко і кисломолочні вироби ;
  • жирні види м’яса і риби (підвищене навантаження на підшлункову і жовчний міхур);
  • бобові (до них відноситься горох, сочевиця, квасоля);
  • свіжі овочі.

Що дозволено?

Звичайно ж, всіх пацієнтів цікавить питання: а що ж можна їсти перед УЗД? Дозволяється використовувати такі продукти без шкоди на результати обстеження:

  • крупи — гречана, вівсяна, ячна (варити кашу слід виключно на воді);
  • курка і телятина (нежирні сорти м’яса);
  • варені яйця;
  • нежирний сир;
  • нежирні сорти риби.

Фрукти і овочі, не дивлячись на те, що вони входять в раціон здорового харчування, вживати перед ультразвуковою діагностикою можна. Та ж ситуація з бананами, так як саме про цей фрукт виникає багато питань. Вони містять багато цукру, який запускає процеси бродіння в кишечнику. При порушеннях в роботі органів травлення це може несприятливо позначитися на стані здоров’я.

Також солодке викликає надмірне газоутворення. Особливо це стосується тих людей, які страждають метеоризмом. Оптимальніше всього буде готувати страви в духовій шафі або на пару, також можна відварювати продукти.

За скільки годин їсти, якщо процедура вранці?

Найкраще, якщо обстеження призначено на ранкову годину. У цьому випадку найчастіше можна отримати достовірні результати про будову і стан органів черевної порожнини, так як дотримується часовий інтервал — 12 годин від останнього прийому їжі до УЗД. Напередодні дослідження вечеря повинна бути з’їдений не пізніше 8 вечора (для легшого відходу до сну). Щільна вечеря не вітається: це створює додаткове навантаження на органи шлунково-кишкового тракту. Оптимальним буде легкий прийом їжі.

Якщо діагностика органів шлунково-кишкового тракту в другій половині дня?

Якщо діагностична процедура призначена хворому вдень або ввечері, то тут все залежить від стану організму хворого. Якщо у пацієнта є цукровий діабет , то повністю заборонити йому є до обстеження не можна .

Харчування в цьому випадку йому складає лікар з урахуванням тяжкості захворювання. В інших же випадках можна вжити легкий сніданок , після якого від прийому їжі слід утриматися.

У будь-якому випадку УЗД роблять натщесерце: інтервал між останнім прийомом їжі і УЗД повинен бути не менше 7-8 годин.

Чи можна пити воду?

Безпосередньо перед дослідженням пити будь-які рідини пацієнтові не рекомендується. Останнє вживання води повинно бути за 1-1,5 до обстеження. У цьому випадку результати будуть найбільш достовірними.

Це правило не працює лише в одному випадку : коли потрібно подивитися органи сечовивідної системи, а саме — сечовий міхур.

У цьому випадку лікар говорить пацієнту про те, скільки рідини йому потрібно випити перед тим, як прийти на УЗД.

Рідина потрапляє в сечовий міхур і розтягує його стінки, в цьому стані краще візуалізуються його контури і будова стінок. В інших же ситуаціях рідина прямо перед дослідженням виключається.

Довідка
Чай в період підготовки до УЗД пити можна, але тут велику роль грає міцність напою. Рекомендується пити слабо заварений чай, а від міцної заварки варто на якийсь час відмовитися.

  1. Спостерігається посилене газоутворення. Кофеїн розслабляючи діє на стінку кишечника і шлунка, в результаті чого знижується швидкість перистальтики в цих органах.
  2. Випитий кава стимулює вироблення шлункового і дуоденального соку. Її наявність в просвіті органів шлунково-кишкового тракту може негативно позначитися на результатах обстеження.
  3. Всмоктування поживних речовин і води під дією кофеїну сповільнюється , що також може вплинути на якість обстеження.

Від кисломолочної продукції перед цією медичною процедурою слід повністю відмовитися на три-чотири дні. Кефір, ряжанка та інші подібні продукти можуть перешкодити проведенню процедури: вони викликають утворення газу і бродіння в кишці, що ускладнює візуалізацію органів за допомогою ультразвукового датчика.

Якщо призначено УЗД, то від вживання будь-якого алкоголю варто відмовитися за три дні до його проведення. Він має токсичну дію на організм, а також його прийом може спотворити результати обстеження.

Напої з високим вмістом газу і цукру пацієнтові теж не дозволені до вживання через те, що викликають рясне газоутворення.

Зразкове меню

Приблизний раціон харчування перед проходженням обстеження виглядає наступним чином:

сніданокперекусобідПолуденьвечеря
1 деньВівсяна каша на воді, одне варене куряче яйце круто, зелений чайКілька скибочок нежирного сируГречана каша з вареним минтаєм. Неміцний чорний чайТарілка зерновий кашіФіле індички на пару з перловою кашею. Зелений чай.
2 деньЯчна каша на воді, неміцний чорний чайСухе галетное печивоВідварна телятина, гречана каша. Несолодкий компот із сухофруктівОдне яйце крутоЯчна каша з нежирної рибою. Зелений чай.
3 деньДва яйця всмятку, зелений чайКілька скибочок нежирного сируКурка, запечена в духовці, з ячної кашею. Зелений чайСухе галетное печивоКурка на пару. Запити стаканом теплої води.

бесшлаковая дієта

Такої дієти часто рекомендують дотримуватися протягом 3-5 днів до діагностичної процедури. Продукти, які дозволені до прийому, відмінно очищають ЖКТ від скупчилися калових мас і токсинів.

Це є хорошою підготовкою організму до проведення медичних процедур.

Вся їжа готується при цьому на пару або в духовці: при такому способі термічної обробки продуктів зберігаються всі їхні корисні властивості.

Харчуватися потрібно дрібно — 4-5 разів на добу через приблизно однакові проміжки часу. Обсяг прийнятих порцій повинен бути невеликим. Вечеряти краще легкими продуктами, причому страва повинна бути з’їдено пацієнтом не пізніше 3-4 годин до відходу до сну.

Приклад бесшлаковой дієти на 3 дні

Інші особливості у дорослих

Однією дієти для повної підготовки до обстеження може не вистачити .

За пару днів хворому можуть бути призначені адсорбирующие кошти: активоване вугілля або більш сучасні варіанти препаратів (наприклад, смекта ).

Якщо пацієнт страждає підвищеним газоутворенням, то рекомендується приймати кошти, які сприяють видаленню зайвих газів з органів травного тракту (наприклад, Еспумізан ).

Важливо
Увечері напередодні дослідження рекомендується зробити додаткове очищення кишечника. Можна скористатися традиційним методом і поставити клізму, але також є сучасні засоби — спеціальні розчини для прийому всередину і свічки (Мікролакс, Форлакс).

висновок

Підготовка до будь-якого УЗ-дослідження дуже важлива. Це дозволяє отримати точне зображення внутрішніх органів і не пропустити захворювання.

Про харчування перед дослідженням повинен розповідати лікар або спеціально навчена медична сестра, а пацієнт повинен дотримуватися дані йому рекомендації.

Тільки в цьому випадку можна очікувати отримання достовірних результатів про стан внутрішнього середовища організму.

На завершення цієї статті хочеться звернутися до аудиторії:

  • чи доводилося вам проходити УЗД органів черевної порожнини?
  • була пройдена ретельна підготовка?
  • допомогло вам дотримання правил харчування в постановці діагнозу?

Чекаємо вашої думки в х!

Узі шлунка: як проходить і що може показати, розшифровка результатів, відгуки

В гастроентерології нерідко здійснюють трансабдоминальное УЗД шлунка замість стандартного обстеження способом ФГС. Процедуру дозволено проводити дітям і дорослим пацієнтам. Такий метод дозволяє оцінити загальний стан, розмір, функціональність органу і доцільність призначення більш широкою діагностики шлунка.

Можливості ультразвукового дослідження в гастролога

Трансабдомінальне ультразвукове дослідження (сонографія) є найбезпечнішим способом діагностики шлунка. УЗД здійснюють за допомогою нечутні для людини високочастотних хвиль.

Вони аналізуються спеціальною програмою і на моніторі апарату перетворюються у зображення. Медичне обладнання дозволяє зробити фото органу в реальному часі.

За призначенням лікаря можуть одночасно обстежити підшлункову залозу, 12-палої кишки і інші частини шлунково-кишкового тракту або органи травної системи.

Єдиним протипоказанням трансабдоминального УЗД є відкрита рана, опіки або інше ушкодження шкіри на животі. У медзакладах Києва в листопаді 2023 р ціна такої сонографии починається від 500 гривень.

Що показує УЗД шлунка:

  • місце розташування, форму і будову органу;
  • довжину шлунка;
  • переднезадний і поперечний розміри органу;
  • товщину стінок шлунка і їх структуру;
  • моторно-евакуаторну функцію органу;
  • характер внутрижелудочного вмісту, включаючи сторонні предмети;
  • локалізацію і розмір виразки, запалення, поліпа, іншого відхилення від норми.

У разі проведення УЗД з Еластографія на монітор програма виводить кольорове зображення. Цей метод дозволяє додатково оцінити характер новоутворень або ущільнень в тканинах шлунка без біопсії. Зазвичай в клініках процедуру застосовують для обстеження органів черевної порожнини, а не окремої частини шлунково-кишкового тракту. У Києві вартість УЗД з Еластографія починається від 700 гривень.

Існує також ендоУЗІ шлунка. Це комбінований метод діагностики, при якому ультразвукове дослідження проводять зсередини органу після заковтування спеціального пристрою.

За допомогою даного способу можна пошарово оцінити структуру стінок, визначити характер новоутворень шляхом забору біоптату, під наглядом приладу провести малоінвазивної операцію.

У Києві ендоУЗІ роблять за ціною мінімум за 1800 гривень.

Обстеження під час вагітності

Чи роблять вагітним УЗД шлунка та що воно показує? Це безпечна процедура, яку можна проводити в 1-3 триместрі багаторазово. Але за відгуками діагностів і гастроентерологів, дослідження органів черевної порожнини після 36 тижня вагітності недоцільно. Плід здавлює і зміщує всі структури травної системи, тому не виходить якісно провести обстеження.

Показання до ультразвукового обстеження в гастролога

Новонародженим ультразвукове дослідження шлунка проводять при частій блювоті після годування, рясних зригуванні, відсутності збільшення ваги. Немовлятам також процедуру призначають з метою виключення вроджених дефектів органа або попадання в його порожнину сторонніх предметів.

Дітям старше 1 місяця і дорослим пацієнтам УЗД призначають в разі підозри:

Незалежно від віку ультразвукове обстеження кишечника і / або шлунка проводять для з’ясування причин хронічного або тривалого запору. За допомогою трансабдоминального УЗД також оцінюють ефективність лікування виявленої патології.

Підготовчий етап до ультразвукового дослідження

Три дня готуються до УЗД с / без еластографії шлунка і / або кишечнику. У цей час потрібно дотримуватися дієти, але раціон повинен бути повноцінним. З меню виключають тільки сирі фрукти-овочі, молоко, квас, газовані напої, квашену капусту, бобові та інші продукти, що сприяють подразнення слизової, розвитку метеоризму, здуття живота.

У період підготовки до УЗД бажано:

  • чи не харчуватися всухом’ятку;
  • їсти варену подрібнену їжу;
  • пити напої та вживати їжу температурою в межах 20-40º C;
  • приймати їжу 4-5 разів / добу невеликими порціями;
  • відмовитися від споживання спиртного, пива, слабоалкогольних напоїв;
  • відмовитися від жувальних гумок;
  • за призначенням лікаря приймати сорбенти, ліки від метеоризму, проносні засоби або інші препарати.

Гастроентерологи рекомендують перед УЗД останній раз є за 12 годин до процедури. Але цей час скорочується для новонароджених, дітей, діабетиків і людей, які регулярно приймають ліки. Тривалість суворої голодування за індивідуальною домовленістю з лікарем, діагноста доводять до відома.

Техніка виконання процедури для дорослих і дітей

Техніка виконання трансабдоминальной сонографии шлунка у пацієнтів різного віку не відрізняється. Хід УЗД також не змінюється, якщо додатково застосовують Еластографія. При появі болю пацієнт повинен відразу ж попередити діагноста, іноді потрібно припинення процедури.

Алгоритм ультразвукового дослідження шлунка:

  1. Пацієнт оголює живіт і нижню частину грудної клітки, лягає на кушетку горілиць. Жінкам на 3 триместрі вагітності під правий бік підкладають валик, щоб уникнути здавлювання черевної вени.
  2. Діагност в епігастральній ділянці шкіру змащує гелем, щоб забезпечити краще проникнення ультразвукових хвиль.
  3. Діагност прикладає датчик сонографія до області шлунка і починає з несильним натиском водити приладом по епігастральній частині живота, періодично робить знімки шлунка. Пацієнта 1-3 рази просять лягти на бік, спину, глибоко вдихнути, затримати дихання. Такі маніпуляції дозволяють просканувати всі частини органу.
  4. Після обстеження порожнього шлунку пацієнта пропонують випити 100-500 мл води і повторно діагностують уже наповнений шлунок.
  5. Дорослій людині діагност в ході процедури може дати випити рідину з контрастним розчином (при вагітності не застосовують). Він полегшить огляд складок шлунка і виявлення в важкодоступних місцях утворення виразки.
  6. Після огляду шлунка пацієнт стирає гель з живота, приводить себе в порядок.
  7. Діагност роздруковує результати обстеження і видає документ людині на руки.

Є відмінності в тому, як роблять трансабдоминальное УЗД і ендоУЗІ шлунка. Для якісної ендосонографії людині анестетиком обробляють горло, дають проковтнути трубку ендоскопа з датчиком сонографія.

Потім обстежуваний лягає на кушетку і не рухається мінімум 45 хвилин. За відгуками діагностів і пацієнтів, процедура заподіює сильний дискомфорт, в деяких випадках ендоУЗІ проводять під загальним наркозом.

Як роблять УЗД ШКТ і що туди входить: правила підготовки, показання, вартість

При захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту УЗД підтверджує діагноз, а також використовується для контролю у хронічних хворих. Процедура відрізняється простотою виконання, високою точністю. Ультразвукове дослідження дозволено проводити навіть новонародженим.

Що таке УЗД ШКТ

УЗД органів шлунково-кишкового тракту — точна діагностична процедура, що виявляє навіть незначні патологічні зміни. Методика заснована на застосуванні ультразвукових хвиль. Вони здатні проходити через шкіру і м’язи, а від більш щільних органів шлунково-кишкового тракту ультразвук відбивається.

Відбиті хвилі уловлюються датчиком і передаються на комп’ютер. Тут вони обробляються і трансформуються в зображення. Так лікар може побачити стан внутрішніх органів.

Що входить в обсяг дослідження, залежить від симптомів у пацієнта. Лікар може призначити огляд:

  • печінки і жовчного міхура;
  • підшлункової залози;
  • селезінки.

У більшості випадків проводиться комплексне УЗД, тобто дивляться всі органи шлунково-кишкового тракту відразу.

УЗД порожнистих органів черевної порожнини — шлунку і кишечника — проводять рідко. Вони містять повітря, який не відображає ультразвук, тому на звичайних знімках їх не видно. Щоб оглянути ці органи шлунково-кишкового тракту, потрібні спеціальні методики — водно-сифонная проба, контрастування.

Про УЗ-дослідження шлунково-кишкового тракту розповість лікар в відео:

Показання до проведення

Основне показання для призначення УЗД ШКТ — наявність у пацієнта скарг і симптомів, які говорять про захворювання. До них відносять:

  • дискомфорт або біль в животі;
  • постійна нудота;
  • здуття живота;
  • розлад шлунку;
  • пожовтіння шкіри;
  • зміни в біохімічному аналізі крові.

УЗД призначають людям з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту для контролю динаміки. Дитині обстеження проводять в 14 років як планову диспансеризацію.

Правила підготовки

При призначенні процедури лікар пояснює пацієнту, як підготуватися до УЗД ШКТ. Підготовка потрібна для усунення станів, здатних спотворити результат обстеження. При плановому обстеженні підготовчий етап займає три дні.

Призначається дієта з продуктів, які не викликають газоутворення в кишечнику:

  • нежирне м’ясо;
  • гречана крупа;
  • кефір;
  • сухарики;
  • трав’яний чай.

Їжу приймають дрібно — невеликими порціями, 5-6 разів на день. Не можна їсти перед УЗД ШКТ:

  • жирне м’ясо, рибу, сало;
  • копченості, консервовані продукти;
  • бобові;
  • капусту;
  • чорний хліб;
  • сирі овочі і фрукти.

На процедуру приходять натщесерце. Вечеря дозволений не пізніше, ніж за 12 годин до дослідження. Вранці людина не снідає, можна пити воду перед УЗД ШКТ в невеликій кількості.

Детальніше про підготовку до УЗД черевної порожнини:

Як роблять УЗД дорослим і дітям

Ультразвукове дослідження проводять зазвичай вранці. З собою на обстеження потрібно взяти одноразову простирадло і рушник. Пацієнта укладають на кушетку, живіт оголюють. На шкіру наносять звукопроводящий гель.

Лікар проводить датчиком по животу в тих місцях, де розташовуються органи шлунково-кишкового тракту. Огляд займає 15-20 хвилин. Гель після закінчення процедури перуть рушником.

У дітей обстеження проводиться так само. Батькам рекомендують заздалегідь пояснити малюкові, що боляче йому не буде. Немовлят зазвичай тримають на руках, поки лікар їх оглядає.

Дивіться на відео, як роблять ультразвукове дослідження кишечника:

можливі результати

Ультразвукове дослідження виявляє різні захворювання органів шлунково-кишкового тракту. Якщо процедура проводиться в профілактичних цілях, виявляється варіант норми.

показники норми

Здорові органи шлунково-кишкового тракту повинні відповідати наступним критеріям:

  • розміри відповідно до віку;
  • рівні й чіткі контури;
  • однорідна дрібнозерниста структура;
  • щільність печінки, підшлункової залози та селезінки приблизно однакова.

Розміри органів дорослих чоловіків і жінок майже однакові. У дітей вони змінюються з віком. При огляді звертають увагу на діаметр ворітної вени печінки, жовчних і панкреатичних проток.

опис захворювань

Кожне захворювання шлунково-кишкового тракту на УЗД має свої ознаки.

  1. Запалення печінки називається гепатитом. На знімку печінка збільшена в розмірі, більш темна, ніж здоровий орган.
  2. Запалення підшлункової залози — панкреатит. Виявляють збільшення її розміру, вона стає більш темною. Структура з дрібнозернистої перетворюється в грубозернисту.
  3. Запалення жовчного міхура — холецистит. Стінка його потовщується, в порожнині видно густе вміст. Іноді в міхурі утворюються жовчні камені — тоді він називається калькулезним.
  4. Цироз печінки характеризується утворенням в ній рубців. Вони добре видно на знімку у вигляді білих плям і смуг. На останній стадії цирозу печінка стає повністю білою, зменшується в розмірі.
  5. Кісти можуть утворюватися в будь-якому органі. Вони являють собою округлі порожнини, заповнені повітрям або рідиною. На знімку кісти видно як темні плями з більш світлої окантовкою.
  6. Пухлини шлунково-кишкового тракту виявляються у вигляді світлих плям. Доброякісні мають округлу форму з чіткими межами. Злоякісні пухлини відрізняються розпливчастими контурами.

Лікар, який проводить огляд, описує побачені зміни в ув’язненні. Остаточний діагноз ставиться лікарем на підставі даних УЗД та інших методів обстеження.

З огляду на, що мало відомостей може показати УЗД шлунка та кишечника, при захворюванні цих органів призначають рентгенографію.

Детальніше про хвороби шлунка, кишечника та інших органах шлунково-кишкового тракту читайте у відповідних статтях.

Протипоказання до обстеження

Ультразвукова діагностика відрізняється своєю безпекою. Її проводять дітям з народження, вагітним жінкам, людям похилого віку. Протипоказання обумовлені станами, які можуть спотворити результат:

  • виражений метеоризм;
  • великі запалення і поранення шкіри на животі;
  • алкогольне або наркотичне сп’яніння;
  • психоз.

В екстрених випадках дослідження шлунково-кишкового тракту може бути проведено навіть при наявності цих станів.

вартість

У державних лікарнях обстеження роблять безкоштовно при наявності показань. Вартість в приватних центрах залежить від регіону проживання людини, обсягу дослідження.

Таблиця вартості на УЗД ШКТ:

МістоЦіна, гривні
Київ400-1800
Санкт-Петербург500-1500
Єкатеринбург350-1700
Новосибірськ500-1800
Середня вартість437-1700

УЗД ШКТ допомагає виявити захворювання на ранній стадії. Процедура безпечна, при проведенні не доставляє людині дискомфорту. Роблять її в державних і приватних медичних установах.

узі жкт

До порівняно недавнього часу УЗД шлунка та кишечника не проводилося через його низьку інформативності.

Але наука не стоїть на місці, і завдяки новій апаратурі з високою роздільною здатністю це питання вирішилося.

Тепер порожнисті органи травлення можна вивчати, не вдаючись до інвазивних і несучим опромінення методикам, що дозволяє проводити діагностику і вагітним, і грудним дітям, і ослабленим пацієнтам.

Узі жкт (шлунково-кишкового тракту) дає можливість отримати інформацію про структурний і функціональний стан стравоходу, шлунка, тонкої і товстої кишки. При цьому під час процедури пацієнт не відчуває ніяких хворобливих відчуттів, підготовчі заходи не відрізняються особливою складністю і діагностика не є дорогим видом обстеження.

коли призначається

Захворювання, що локалізуються в органах травної системи, мають досить великий список симптомів і симптомокомплексів (синдромів). Щоб уникнути розвитку ускладнень або переходу хвороби з гострої в хронічну форму, лікар випише направлення на УЗД стравоходу і шлунка, а також кишечника при наявності:

  • больових відчуттів і скутості в області шлунково-кишкового тракту;
  • почуття переповненості і тяжкості в стравоході і шлунку;
  • неприємного запаху з рота, відрижки, частої блювоти;
  • періодичних запорів, підвищеного газоутворення;
  • травматичних ушкоджень органів шлунково-кишкового тракту;
  • діареї неясного походження.

Довідка! Крім патологічних проявів, УЗД шлунково-кишкового тракту робиться при проведенні профілактичного скріннігового обстеження, біопсії (взяття зразка тканини на аналіз) і хірургічних операціях.

Завдяки можливості ретельно оглянути патологічні ділянки під час процедури, хірургу стає набагато простіше проводити висічення патологічних ділянок, таких, наприклад, як новоутворення і поліпи.

Що вивчається за допомогою УЗД органів травлення?

Сучасні апарати УЗД дають можливість диагносту оцінити структурні характеристики порожнистих органів травної системи — стравоходу, шлунка, а також перевірити кишечник. В процесі проведення ультразвукового дослідження визначається:

  • стан кривизни шлунка (великої і малої);
  • розташування щодо інших органів;
  • анатомічні особливості;
  • товщина стінок.

В ході обстеження діагност вивчає присутні зміни у вигляді деформацій стінок стравоходу, шлунка, товстої і тонкої кишки, а також їх кількість. Крім цього, існує можливість оглянути і органи заочеревинного простору, наприклад, нирки, так як вони знаходяться досить близько і лікаря при процедурі буде видно явні порушення їх структури.

Органи травлення, доступні УЗ-діагностики

Які патології діагностує ультразвук?

УЗД шлунка та кишечника забезпечують діагноста детальною інформацією про стан органів, дозволяючи йому відстежити всі можливі зміни, що свідчать про присутність захворювань шлунково-кишкового тракту. Після процедури лікаря нескладно виставити правильний діагноз, тому що показує УЗД шлунка явні ознаки таких патологій, як:

УЗД органів гепатобіліарної системи

  • гастроезофагеальний рефлюкс (закид в стравохід шлункового вмісту);
  • дуоденогастральногорефлюкс (попадання в шлунок вмісту дванадцятипалої кишки);
  • порушення моторики-евакуаційної функції стравоходу і шлунка;
  • запалення стравоходу — езофагіт;
  • пухлини в нижніх відділах стравоходу;
  • запалення слизової шлунка — гастрит;
  • ерозивні ураження слизової, виразкова хвороба, поліпи;
  • новоутворення оболонок шлунка;
  • опущення шлунка — гастроптоз;
  • присутність сторонніх тіл в стравоході і шлунку;
  • гіперплазія (потовщення) стінок органів травлення;
  • розширення великих кровоносних судин області шлунково-кишкового тракту.

Крім усього перерахованого, обстеження ультразвуком дозволяє діагностувати у грудних дітей пилоростеноз — зниження прохідності пілоричного відділу шлунка.

УЗ-діагностика, при наявності болю в животі неясної етіології, часто стає вирішальною у виявленні гострого апендициту і визначенні меж злоякісних новоутворень.

Вивчення відділів тонкої і товстої кишки при використанні ультразвукових коливань є не менш інформативною методикою, і призначається також часто, як і попередня.

Лікарі часто вдаються до неї, так як показує УЗД кишечника досить великий спектр патологій, в який входять:

  • долихосигма — збільшення розміру сигмовидної кишки;
  • коліт — запальний процес слизової кишечника;
  • виразковий коліт, хвороба Крона, освіта калових каменів;
  • порушення моторики-евакуаційної функції кишечника;
  • новоутворення доброякісного і злоякісного характеру;
  • синдром подразненого кишечника (СРД), зниження тонусу;
  • рідина в кишечнику і встановлення причин її скупчування.

При процедурі визначається вроджена аномалія сигмовидної кишки — хвороба Гіршпрунга, що виявляється порушенням іннервації її ділянки, яка веде до хронічних запорів.

В процесі обстеження лікаря вдається виявити потовщення стінок кишечника, що є свідченням розвитку онкологічних процесів.

Крім цього, метод дозволяє вивчити функціональний стан судин і відстежити поширення ракових пухлин за кордону органу.

Одне із захворювань кишечника, що характеризується ураженням структури тканин — дивертикулез

Також УЗД успішно застосовується для оцінки ефективності призначеної терапії, дозволяючи тримати ситуацію під контролем і при необхідності вжити належних заходів щодо запобігання виникненню рецидивів.

підготовка

Незважаючи на простоту процедури, підготовка до неї є невід’ємною частиною. Причому підготовчі заходи повинні бути виконані максимально ретельно, щоб діагност зміг отримати повну картину стану досліджуваних органів. В іншому випадку доведеться проводити обстеження повторно, що потребують додаткових і тимчасових і грошових витрат.

За 3-4 дні до дослідження

Щоб правильно підготуватися до УЗ-діагностики шлунково-кишкового тракту слід дотримуватися особливої ​​дієти, що сприяє зниженню метеоризму, режиму харчування і потрібно очистити кишечник від калових мас.

Це робиться для поліпшення якості візуалізації органів, так як якщо в петлях товстого кишечника будуть бульбашки газу або скупчення калових мас, діагност може прийняти їх за патологію або через них не побачити структурні дефекти.

Тому за 3-4 дні до планового проведення УЗД необхідно виключити зі звичного раціону продукти, що збільшують процес газоутворення в кишечнику.

До них відносяться хлібобулочні вироби, солодощі, сирі овочі і фрукти, бобові, жирні сорти м’яса, риби, сирів, копченості, прянощі, гостра, солона, маринована і жирна їжа.

Слід обмежити або виключити перші страви на жирних наваристих бульйонах, газовану воду, напої, міцний чай, кава і алкоголь.

Замість них, своє меню потрібно скласти з злакових каш — гречаної, рисової, вівсяної, нежирних сортів м’яса, риби, птиці і некрепких бульйонів з них.

Можна вживати в їжу сир твердих сортів, і в день 1 склянку молока або кефіру, а також одне яйце, зварене круто.

Протягом підготовчого періоду слід приймати не менше 1,5 літра рідини — негазовану воду, неміцний чай, кава і компоти.

Така дієта допоможе позбутися від метеоризму, і дасть можливість лікарю ретельно вивчити органи шлунково-кишкового тракту.

Важливою складовою підготовки вважається режим харчування, який має на увазі частий прийом їжі, не менше 4-5 разів на день, але невеликими порціями.

Такий підхід забезпечить повне переварювання їжі, і своєчасну її евакуацію з травної системи, в результаті чтого не будуть розвиватися процеси бродіння і гниття, що призводять до утворення газів.

Також слід в цей час приймати ферментні препарати — Мезим, Фестал, Креон, Юензім, що допомагають переварюванню їжі.

При запорах потрібно налагодити регулярний стілець шляхом прийняття проносних засобів, щоб на момент обстеження кишечник був очищений від калових мас, і ніщо не перешкоджало проведення огляду.

Це можуть бути як таблетовані препарати — сенаде, Сенадексин, Бисакодил, так і розчини — Піколакс, Гутталакс, або, наприклад, відвар крушини.

Обов’язково слід спорожнити кишечник ввечері напередодні діагностики.

В день проведення процедури

Узі шлунка в москві — ціни і адреси — docdoc.ru

Дуже уважний, терплячий, делікатний в спілкуванні і відкритий доктор. Він перевірив мене на всіх можливих апаратах, відповів на питання і виписав лікування. Спеціаліст максимально зробив все, що мав. Я задоволена на 100% і повернуся до цього лікаря!

Page 2

Досить люб’язний, грамотний і компетентний лікар. Вона спочатку розповіла про дорогому варіанті видалення, потім зробила мені криодеструкцию папіломи і родимки і попередила, що відразу проблема може не піти, але процедура лазером мені не по кишені. Звичайно мене збентежило, що лікар не відразу сказала про першій-ліпшій нагоді і запропонувала криодеструкцию, коли я почала йти.

Page 3

Дитячий медичний центр Доктор Жулебіно. У медичному центрі ведуть прийом педіатр, кардіолог, гастроентеролог, ендокринолог, невролог і багато інших фахівців. Дитячий лікар на будинок до хворої дитини доступний в години роботи поліклініки. Для тих, хто живе в видаленні від наших клінік, введені регіональні націнки (вказані в дужках): Жулебіно, Люберці: Городок Б, вул.

Кірова, Жовтневий проспект від буд.1 до д.

164; Біла Дача, Котельники, Люберці, Червона Гірка, Кожухова, Новокосіно, Косино-Ухтомський, Реутов, Некрасівка, Капотня (+ 30%); Птахофабрика, Екопарк, Коренево, Красково, Малаховка, Жовтневий, Литкаріно, Дзержинський, Томіліно, Залізничний (+ 50%); Іллінський, Острівці, Питома, Джерела, Биково (+ 75%); Жуковський, Раменский, Кратово, Білий Берег, Вялков, Верея (+ 100%).

Page 4

Добридень! Рамазан Нусретовіч лікар від Бога! Потомствений лікар. Досвідчений, уважний. Прийшла за рекомендацією, і тепер сама рекомендую. Повністю довіряю йому свій хребет. Використовує різні практики і техніки. Працює з тілом і тонким тілом, лікує тіло і душу.

Page 5

Багатопрофільна клініка з широким спектром фахівців, в тому числі рідкісних лікарських спеціальностей.

Поліклініка володіє вузькоспеціалізованими методиками діагностики, профілактики і лікування пацієнтів в області гінекології, мамології, алергології, дерматовенерології, офтальмології, отоларингології, стоматології, ендоскопії, флебології, хірургії, проктології, урології, неврології, гастроентерології та ін. Напрямків. Виконується така діагностика, як біофізичний профіль матки, допплерометрия судин жовтого тіла, УЗД, денситометрія, КТ, рентген, ДС (дуплексне сканування), кардіотокографія (КТГ), спірометрія, добове ЕКГ моніторування (по Холтеру), добове моніторування АТ, ЕКГ-проба з дозованим фізичним навантаженням (велоергометрія або тредміл-тест), ЕЕГ, кольпоскопія, колоноскопія, ректороманоскопія, цистоскопія, ЕФГДС, ЕКГ, ЕхоКГ.

Про автора

admin administrator