Чи можна потонути у басейні

Авторadmin

Чи можна потонути у басейні

Як навчитися плавати в басейні

Плавання має багато користі для здоров’я і є однією з найкращих вправ. Це також комплексна форма вправ, яка активізує всі частини вашого тіла. Ось чому час навчитися плавати, адже це може бути надзвичайно корисно для вас.

Останнє оновлення: 14 січня, 2019

Навчання плаванню в басейні може бути набагато безпечнішим, ніж на пляжі. Хвилі та можливі течії, що утворюються вздовж берега і затягують, можуть викликати багато страху, що не допоможе вам навчитися плавати.

Басейн є безпечним місцем, де ви можете скористатися перевагами мілководдя. Завдяки сходам та поручням, ви також будете знати, що ви не ризикуєте потонути.

Як почати вчитися плавати в басейні?

Ми дамо вам деякі вказівки щодо того, як почати.

Виберіть місце, де можна встати

Щоб навчитися плавати в басейні, ви повинні почати в тій частині, де вода не занадто глибоко, і ви можете стояти. Якщо вода глибша за груди, це може спочатку викликати багато занепокоєння.

Важливо відчути спокій і розслабленість, інакше неможливо навчитися плавати. Розгляньмо деякі конкретні кроки, які потрібно виконати, щоб розпочати:

  • Спочатку ноги: Тримаючись за сходи або бильця біля краю басейну, нехай ваше тіло підтримує вода, а ви рухайте ногами. Це дасть вам достатню впевненість у тому, що ви не потонете. Ви можете спробувати різні рухи ніг, які відповідають різним стилям плавання.
  • Спробуйте плавати: Після того, як ви будете контролювати рухи ніг, ви повинні спочатку практикувати стиль плавання, відомий більш широко, як жабка. Ваші ноги будуть згинатися і випрямлятися одночасно з руками перед вашим тілом.

Перш ніж почати плавати самостійно, тримайтеся за поплавок або нехай хтось вас тримає, поки ви рухаєте руками. Це допоможе вам почуватися безпечно.

Зверніть увагу на своє дихання

Навчання плаванню в басейні вимагає не лише фізичної координації. Крім того, ви також повинні звернути увагу на своє дихання. Це дасть вам змогу проводите більше або менше часу у воді, залежно від того, як ви це робите.

Спочатку цілком нормально дихати трохи швидше, і ви швидко почуватиметеся виснаженими. На цьому етапі ви можете бути здивовані, як деякі люди проводять багато часу у воді.

Кожен стиль плавання має власну техніку дихання. Тоді, коли ваша голова занурена, потрібен ритм дихання. Коли голова виходить з води, ви вдихаєте велику кількість повітря. Спочатку нормально не вдихати достатньо.

Навчання плаванню збільшить ваші легені, тому, поки не буде достатньо практики, ви відчуватимете, що не отримуєте достатньо повітря або можете потонути. Але з вами нічого не станеться. Пробуйте далі.

Ускладнюйте, щоб навчитися плавати

  • Спробуйте піти в глибшу воду: Навіть якщо ви все ще можете встати на ноги, постарайтеся наблизитися до більш глибоких ділянок басейну. Це перевірить ваше відчуття безпеки, і зрештою ви зможете поплавати в місцях, де не можете торкнутися дна, не боячись потонути.
  • Спробуйте інші стилі плавання: щойно ви освоїте основний стиль плавання, не зупиняйтеся на цьому. Є багато інших стилів, яких ви можете навчитися, як метелик або кроль. Додавання складності покращить ваші навички плавання.

Ви ще не знаєте, як плавати? Ви пробували, але кинули зарано?

Не занепадайте духом. З часом ви освоїтеся. Плавання є комплексним тренуванням, під час якого ви зможете отримати насолоду в басейні або на пляжі. Що може бути краще, ніж насолоджуватися одночасно з тренуваннями?

  • Soler, J. M. (1952). Natación. Natación. Publicado Mensualmente Por El Club Natación de Barcelona. https://doi.org/10.1016/S0304-405X(99)00053-7
  • Maglione, J. (2008). Manual natación para todos – natación para la vida. FEDERACION INTERNACIONAL DE NATACION.
  • Santos Pereira, J., Silva, J. E. da, Martin Dantas, E. H., Natali, A. J., & Vale, R. G. de S. (2006). Efectos crónicos de un programa regular de natación. Sobre la tensión arterial de adultos hipertensos. RICYDE: Revista Internacional de Ciencias Del Deporte = International Journal of Sport Science. https://doi.org/10.5232/ricyde2006.00402

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.

Що брати з собою в басейн: норми і вимоги, екіпірування, поради та рекомендації “

Плавання в басейні є чудовою можливістю підтягнути своє тіло, підвищити імунітет і витривалість. Тренування у воді несуть користь всім без винятку, незалежно від віку та фізичної підготовки. Але перед покупкою абонемента необхідно ознайомитися з правилами відвідування і дізнатися, що брати з собою на заняття, і де брати довідку для басейну дорослим і дітям, якщо така потрібна.

  • Гроші та документи
  • Купальник і плавки
  • Гумові тапки
  • Шапочка
  • Окуляри: потрібні чи ні
  • Що брати з собою в басейн для душу?
  • Де брати довідку для басейну?
  • Потрібні дрібниці
  • Що взяти з собою ще? Поради

Гроші та документи

Клубна карта, абонемент, довідка, паспорт і гроші – все це необхідно для відвідування спортивного центру. Останні знадобляться для оплати сеансу плавання, перекусу в кафе або на будь-яку додаткову послугу. У кожному водному комплексі є шафки з індивідуальним ключем, в якому можна зберігати цінні речі. Тому можна не переживати про їх збереження.

Купальник і плавки

Важливим атрибутом зі списку, що брати з собою в басейн є одяг для купання. Бажано вибрати костюм спортивного типу, в ньому нічого не повинно сковувати руху, краще якщо на ньому не буде зайвих зав’язок, які можуть лоскотати, розв’язуватися і заважати під час тренування. Стрази, складочки і оборочки – все це зайве для спортивного купальника. Оптимальним варіантом буде суцільний купальний костюм.

Для чоловіків найкраще підійдуть сліпи і боксери. Перший варіант найбільш популярний, в них плавець відчуває себе вільніше, ніж в інших видах плавок.

Особливу увагу варто звернути на тканину, з якої виготовлено одяг, у ній має бути не менше 10% лайкри. Також необхідно враховувати, що в багатьох басейнах очищення води відбувається за допомогою хлору, тому неякісний матеріал швидко вицвіте.

Гумові тапки

У кожному басейні рекомендовано пересуватися територією в гумових тапках або сланцях. Тому змінне взуття також включається в список, що потрібно брати з собою в басейн.

Вона захищає від грибкових захворювань. Тому можна назвати гумове взуття засобом особистої гігієни. Вибирати найкраще тапки з кільказлячого матеріалу, щоб не впасти на слизькій кахельній підлозі.

Шапочка

У більшості плавальних центрів цей аксесуар є обов’язковим. Тому вона повинна бути включена в список того, що брати з собою в басейн.

При виборі силіконової або латексної шапочки, є шанс зберегти волосся сухим. Якщо ж у пріоритеті стоїть зручність одягання і відчутність, варто вибрати текстильний варіант.

Окуляри: потрібні чи ні

Цей атрибут не є обов’язковим для відвідування басейну. Тому потрібно самостійно визначитися, потрібні вони чи ні. Новачкам у плаванні очки не особливо знадобляться. Але, все ж при регулярних тренуваннях цей аксесуар незамінний. Хлор викликає почервоніння і сльозотечу в очах, а при постійному навантаженні може знижуватися гострота зору. При купівлі очок, необхідно враховувати в першу чергу зручність. Вони не повинні залишати слідів на обличчі, але в той же час зобов’язані щільно прилягати до шкіри.

Якщо очки все ж увійшли до списку, що брати в басейн, то рекомендується придбати для них футляр або сумочку. Це врятує скло від подряпин. Також, додатковим атрибутом до окулярів буде спрей для лінз, від запотівання під час плавання. Цей засіб можна придбати в будь-якому магазині товарів для спорту.

Що брати з собою в басейн для душу?

Перед заходом у воду, в кожному басейні необхідно приймати душ. Тому варто покласти в свою сумку мило і мочалку. У пріоритеті саме тверде мило, оскільки гелі для душу залишають плівку на тілі.

Також до списку варто включити рушник, а в деяких випадках навіть і халат. Наприклад, якщо мама прийшла в басейн з малюком, то поки вона купається в душі, дитина може очікувати загорнутий в сухий і теплий халат.

Де брати довідку для басейну?

Обмовимося відразу, що не в усі басейни необхідний документ від лікаря. Також, є спортивні центри, що надають послуги медичного працівника. В такому випадку, немає необхідності відвідувати лікарню. Лікар на місці оглядає відвідувача і видає довідку. Мінусом даної процедури є те, що в деяких спортивних комплексах вона платна.

Якщо в басейні немає свого лікаря, то необхідно уточнити у адміністратора які вимоги пред’являються до довідки. Після цього можна звертатися в поліклініку за місцем проживання або за пропискою, і здавати аналізи.

Часто у майбутніх плавців виникає питання, у якого лікаря брати довідку в басейн. Насамперед необхідно звернутися до терапевта. Він випише напрямки на аналізи, і все детально пояснить. Як правило, для дорослих – це аналіз крові, дерматолог і гінеколог (для жінок), для дітей додається зіскоб на паразитів.

Потрібні дрібниці

  • Фен. Не в усіх басейнах є сушарки для волосся, тому він може знадобитися.
  • Спеціальний шампунь. Хлор сушить волосся, тому багато плавців вибирають засоби для догляду за ним зі спеціальної серії. Такі шампуні нейтралізують вплив шкідливої речовини, і забезпечують комплексний догляд після занять у воді.
  • Розчіска. Особливо актуально для представниць слабкої статі.
  • Кілька пакетиків. Вони необхідні для мокрих речей. Після відвідин басейну, коли прийде черга укладати всі свої речі в сумку, поліетиленові пакети сильно знадобляться. Особливо просунуті можуть придбати спеціальні силіконові футляри для вологих речей або непромокаємі мішки. Все це можна придбати в спортивних магазинах.

Що взяти з собою ще? Поради

Є речі, які необов’язково включати в список того, що брати з собою в басейн. Але якщо є бажання і необхідність, чому б і ні? Отже, що ще можна покласти в сумку:

  • Антигістамінний засіб. При контакті з хлорованою водою може виникнути алергія.
  • Спрей або мазь для профілактики грибка на ногах.
  • Непромокана косметичка, в неї можна укласти косметику, ліки, гаджети і документи.
  • Антисептик, бинт, пластир – врятують при незначних ушкодженнях, які в басейні не рідкість.
  • Засіб для зняття макіяжу для дівчат.
  • Годинник водонепроникний. З їх допомогою можна дізнатися точний час. У спортивному магазині можна придбати спеціальні годинники для плавців, які підраховують відстань, кількість гребків і витрачені калорії.
  • Підводний плеєр. Прекрасна річ, яка не дасть занудьгувати при запливі на далекі відстані.
  • Беруші і затички для носа. Потрібні для тих, хто не переносить потрапляння води у вуха і ніс.
  • Спортивний інвентар. Сюди відносяться ласти, лопатки, пояси для схуднення. Перш ніж укладати все це в сумку, необхідно уточнити в спортивному центрі, чи можна проносити в басейн своє обладнання.

На перший погляд, здається, що речей збирається дуже багато. Але вже після перших відвідувань стане ясно, що точно потрібно, а що ні. Ну, а найголовнішим пунктом у списку того, що брати з собою в басейн – є гарний настрій і відмінне розташування духу.

Про автора

admin administrator