Чи можна садити часник із цибулею

Авторadmin

Чи можна садити часник із цибулею

Коли та як садити часник навесні 2024 року: найкращі поради

Часник висаджують двічі на рік – озимий часник саджають восени, а ярий – навесні. Озимі сорти часнику більш врожайні, зате ярий часник краще зберігається. Крім періоду, коли саджають ці види часнику, вони відрізняються ще й виглядом. В озимого часнику в центрі головки є стовбур, у ярового – немає, і зубки прилягають один до одного.

Коли краще садити ярий часник

Ярий часник висаджують зубками навесні. Під час садіння ярого часнику потрібно орієнтуватися на температуру ґрунту, він має прогрітися до 5-7 градусів тепла, зазвичай, це на початку, в середині квітня. Саме за цієї температури формується коріння часнику та ростуть стебелини.

Найкращі дні для висадки часнику у квітні 2024 року–1, 2, 21-23, 25-30.

Як підготувати ділянку для садіння часнику

Для садіння треба підбирати більш піщану землю, з високою повітропроникністю та водопроникністю. Грядки найкраще робити на освітлених місцях, захищених від вітрів, уникати низин, де застоюється волога. Землю на ділянці перекопати восени з перегноєм або компостом. Добре додати деревної золи та комплексного мінерального добрива. Перед садінням ґрунт розрівняти.

Правила чергування та сусідства культур для часнику наступні

Найкраще садити часник у тому місці, де перед ним росли огірки, кабачки, капуста, патисони та інші гарбузові, бобові й зернові культури та пряні трави. На ділянках, де раніше вирощували моркву, картоплю, цибулю або часник, садити часник можна лише через 3-4 роки.

Поряд із часником добре ростимуть квіти – гладіолуси, троянди, тюльпани, також цибуля, полуниця, помідори, картопля, огірки, кущі чорної смородині та аґрусу. Капуста, горох і квасоля не люблять сусідства часнику.

Як підготувати часник до садіння

  • За місяць, 40 днів перед садінням відібрані головки часнику поміщають до холодного місця. Для садіння потрібно відібрати середні або великі зубки, відокремивши їх безпосередньо перед садінням, не очищаючи від лусок.
  • Замочити зубки часнику на 12 годин в одновідсотковому розчині перманганату калію або мідного купоросу. Знезаразити часник у прокип’яченому розчині із золою протягом 2-х годин.
  • Бажано перед садінням прогріти зубчики за температури +40-42°C до 10-ти годин.
  • Щоб прискорити проростання часнику, зубки можна загорнути у вологу тканину й покласти на кілька діб до поліетиленового пакета.

Як садити часник навесні

На зволоженій, вирівняній поверхні сформувати борозни завглибшки 3-4 см, на відстані 30 см одна від одної. Великі зубки часнику класти у борозну з інтервалом 10-12 см, середні – з інтервалом 8 см, присипати ґрунтом та добре полити. І чекати на врожай.

Читайте також:

Коли і як правильно посадити часник, бажані попередники та найкраще добриво під посадку

Автор: Володимир https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=31 Перша редакція: 05 жовтня 2023 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 2 хвилини 👀 13474 рази 💬 1 коментар

Сьогодні 2 жовтня, ми збираємось саджати озимий часник, а заразом хочемо поділитися з вами деякими цікавими лайфхаками з особистого досвіду.

Вибір місця та терміни посадки

Почнемо з того, що не можна саджати цибулю і часник там, де вони вирощувалися минулого року. Добре вони ростуть після гарбузових і пасльонових рослин, але одними з найкращих попередників для цибулинних культур є огірки: перед посадкою огірків у ґрунт вносять багато органіки, і часник на такій грядці ростиме чудово.

Часник віддає перевагу родючому ґрунту, удобреному фосфором і калієм. З мінеральних добрив ці елементи містяться в суперфосфаті та монофосфаті калію, а прихильники органічного землеробства можуть внести під посадку попіл, часник його особливо любить. Якщо ж додати в ґрунт азотне добриво, часник дасть багато зелені, але головки у нього будуть невеликі.

Саджають часник, коли ґрунт на глибині 10 см охолоне до 10 ⁰C. У таких умовах він встигне до зими вкоренитися, але сходи дасть лише навесні. Якщо посадити часник надто рано і неглибоко, він встигне прорости того ж року, і сходи підмерзнуть. А якщо посадити його надто пізно, він не встигне вкоренитися. Тому розраховуйте терміни посадки, звіряючись із прогнозом погоди.

Саджаємо часник

Ми посадимо на нашій високій грядці всього два рядки часнику. Відступивши від краю грядки 15 см, ми намітили шнуром ряди на відстані 15-20 см один від одного і зробили борозенки глибиною 5-7 см. Потім ми розсипали по борозенках просіяний попіл листяних порід дерев і змішали його з ґрунтом. Чим світліший попіл, тим він кращий.

Велике значення має якість посадкового матеріалу. Ми саджатимемо часник сорту Любаша, який формує великі цибулини. Розібравши головки, ми уважно оглянули зубки: вони мають бути здоровими, пружними та без пошкоджень. Розміщувати зубки в борозні потрібно на відстані 10 см денцем донизу, інакше навесні сходів можна не дочекатися. І не потрібно вдавлювати зубки в ґрунт.

Якщо ґрунт у вас легкий, саджайте часник на всю глибину борозни, а якщо важкий, то глибина посадки має бути не більшою ніж 3-4 см. На 8 погонних метрів у нас пішло 300 г посадкового часнику. Засипавши борозенки землею, ми полили посіви, щоб із ґрунту вийшло повітря, і він щільніше приліг до зубків.

Перед настанням холодів ми вкриємо часник шаром опалого листя товщиною 7-10 см, і він, напевно, добре перезимує, а навесні рано і дружно зійде.

Посадки часнику зайняли лише половину грядки, а на площі, що залишилася, можна посіяти ще якусь культуру.

Про автора

admin administrator