Чи можна сіяти базилік у липні

Авторadmin

Чи можна сіяти базилік у липні

Саме час виростити базилік вдома: вийде у будь-кого

Свіжий базилік – це справжній скарб для кулінарів. І для того, щоб отримати найкраще листя, ви можете почати вирощувати його самостійно. А зробити це простіше, ніж ви могли думати.

Оберіть правильний сорт базиліка

Ви могли про це ніколи не замислюватися, проте існує понад 50 різних сортів базиліка. Втім, всі вони ростуть за теплої сонячної погоди та можуть процвітати як у відкритому ґрунту, так і у горщику. Тож тип базиліка, який ви зрештою почнете вирощувати, повністю залежить лише від ваших уподобань.

Ось кілька найбільш популярних сортів.

Базилік Дженовезе. Цей сорт, певно, найпопулярніший, і саме його найчастіше використовують для приготування песто. Він має пряний смак із нотками м’яти та гвоздики і підійде до будь-якої страви.

Солодкий базилік. Цей вид нагадує базилік Дженовезе, проте трохи більш солодкий та має листя, що більше за розміром.

Тайський базилік. Зазвичай його використовують у стравах азійської кухні. Листя у цього сорту рослини товще, ніж у інших видів, тож він може витримувати досить високі температури під час приготування.

Лимонний базилік. У цього сорту базиліка ви можете відчути легкі цитрусові нотки, і його також часто використовують у азійській кухні.

Посадка базиліка

Ось ви вже обрали потрібний сорт. Та перед тим, як взятися за безпосередньо посадку, вам варто вирішити, чи ви хочете вирощувати його у горщику, чи на вулиці, на відкритому ґрунті.

Перевага вирощування в контейнері полягає в тому, що так ви матимете свіжий базилік протягом всього року – якщо у вас досить сонячні кімнати.

Виростити базилік ви можете із насіння. Для цього потрібно покласти у горщики свіжу суміш ґрунту та посипати насіння у кожен. Зверху накрийте насіння тонким шаром сухого ґрунту та міцно притисніть. Злегка полийте чи збризніть ґрунт, а після цього накрийте його поліетиленовою плівкою, щоб волога утрималася всередині.

Поставте горщики у тепле місце – накраще буде залишити їх біля вікна. Головне – підтримувати ґрунт вологим, але не мокрим.

Проростити базилік із насіння досить просто / Фото Pexels

Окрім того, проростити базилік можна і з живців. Якщо ви купили кілька гілочок у магазині, цього буде більш ніж достатньо для того, щоб проростити свій власний кущик.

Для того, щоб обрати правильне стебло, переконайтеся, що на ньому немає цвіту, а також, що є хоча би кілька листочків чи вузлів листя. Більшість листків з черешка вам потрібно видалити.

Після цього наповніть горщик ґрунтом і полийте його. Проткніть у землі глибокий отвір і вставте живець у створену вами щілину та присипте його так, щоби він тримався вертикально.

Живець потрібно полити, проте не перестарайтеся. Після цього ви можете вільно накрити горщик поліетиленовою плівкою, щоб зберегти вологість. Залиште горщик у теплому місці та спостерігайте, як проростає ваш базилік!

Коли сіяти салат, руколу, шпинат. Вирощування та догляд

Свіже і хрустке листя салату протягом року на вашому столі – це просто і легко. Салат є однорічною овочевою рослиною, яка швидко росте і використовується у свіжому вигляді. Салат не займає багато місця, і на найменшому городі, або навіть у вазонах можна посадити кілька головок салату.

Салат, як рослина зовсім невибаглива, може рости в будь-якому грунті і не вимагає особливих знань для отримання багатого врожаю.

Види листкового салату:

Посадивши декілька сортів салату, ви зможете урізноманітнити цей овоч на власному столі.

  • Салат качанний – круглий, як капуста, з широкорозкинутим гладким листям. Він дуже швидко росте і не вимагає особливого догляду.
  • Салат «Айсберг»- салат хрусткий, утворює великий качан зі згорнутих листків, хрустких на смак.
  • Салат «Ромен»-листя хрусткі, видовжені, ростуть вертикально вгору. Достигає довше ніж інші сорти салатів і вимагає частого поливу.
  • Салат кучерявий – салат з великою кількістю кучерявого листя без серцевини.

Останім часом великою популярністю користуються такі салати, як: рукола, корн салат, крес салат, салат фрілліс, салат латук.

Різні за формою і кольором та смаковими властивостями, ці однорічні швидкозростаючі овочі, в основному, використовують у свіжому вигляді.

Вирощування листя салату

Щоб одержувати врожай салату протягом цілого року, необхідно сіяти насіння (весна, осінь, зима) кожних 2 тижні, влітку щотижня.

Грунт для вирощування салату

Для вирощування салату у відкритому грунті найкраще підходять поживні грунти з дренажем, в яких містяться мінеральні домішки. Грунт не повинен бути занадто кислим, але добре зволоженим. Салат добре садити на сонячній стороні там, де немає перетягів, в теплі він швидше дозріватиме.

Весняний посів салату у відкритий грунт

Місце для висівання насіння салату потрібно перекопати і додати органічні та мінеральні добрива, розрівняти, зробити заглибинки – можна сіяти насіння салату.

Для висівання насіння салату у відкритий грунт зробіть борозни (подовгасті ямки) глибиною 2 см на відстані 20 см одна від одної. Сійте насіння рідко, салат при великій загущеності росте дуже повільно, якщо ви сієте на розсаду, можна і густіше.

Порада: Сійте насіння в різні терміни так, щоб одержувати врожай з ранньої весни до середини літа і до морозів. Вирощену розсаду пікеруйте (розсадити по 1 рослині) на відстані 5- 10 см, одна від одної. Регулярно поливайте розсаду, прополюйте і зрушуйте грунт.

Для отримання багатого врожаю рослини, потрібно своєчасно розпушувати грунт, видаляти бур’яни, і в регулярно поливати. У період посухи без поливу салат не зав’язується в головки, листя його стають грубими, гіркими, і він зацвітає. На густих посівах – головки салату не можуть утворитися, рослини рано зацвітають.

Посів насіння салату на розсаду

Розсаду салату можна купити на базарі або посіяти самому.

Насіння салатів висівають в маленькі стаканчики, горщики чи спеціальні теплички, заповнені компостом, або грунтом для розсади. Висівати насіння потрібно по 2 насінинки в одну лунку (заглиблення) і обережно полити. Посіяне насіння накрийте плівкою або кришечкою для міні-теплички. Як зробити міні тепличку?

За декілька днів насіння проросте і з’являться сім’ядолля. З тих двох проросших насінин виберіть більш слабку рослину і обріжте її нижче сім’ядольних листочків, вона нам не потрібна. Щодня провітрюйте парник ( залишайте відкритим на кілька годин на день), щоб рослини поступово звикали до навколишнього середовища. Коли рослини підростуть, і з’являться 3-4 справжніх листочки, їх можна пересаджувати в горщики або у відкритий грунт.

Для маленького городу підійде спільне висаджування городніх культур на одній грядці. Салат висаджують між раніше посадженими овочами або зеленню, які ростуть значно повільніше ніж салат. Сумісність городніх культур! Щорічне чергування культур на грядці!

Вирощування салату на підвіконні

Щоб вирощений салат на підвіконні давав багатий врожай, потрібно правильно вибрати місце, ємність, грунт і насіння. Для салату підходять будь-які ящики, горщики; висота насипаного грунту повинна бути не менше 10 см. Грунт повинен бути поживним: дернова земля, перегній, пісок (2:2:1). Заповнивши ємність грунтом, його потрібно втрамбувати і полити теплою водою, далі зробити заглибини до 1,5 см, посіяти насіння на відстані до 5 см одне від одного, присипати насіння землею, ще раз полити, залишилось чекати сходів. Найкращим місцем для вирощування салату на підвіконні будуть Південні підвіконники (взимку потрібне додаткове світло). Сходам салату потрібна висока вологість повітря, тому обприскуйте їх двічі на день теплою водичкою.

Догляд за салатом

Доглядати за салатом дуже легко: його не потрібно підживляти (якщо ви використали поживний грунт). Основний догляд полягає в достаньому (1 раз на 2 дні) поливі, і тоді він буде швидко рости, а через 30 днів можна буде пригощати рідних та друзів власно вирощеним салатом.

Розпушування грунту, полив та прополювання салату

Для отримання високих урожаїв, рослини потребують своєчасного розпушення грунту, знищення бур’янів і поливу. У період посухи, без поливу салат не зав’язує головок, листя його стають грубими, гіркими, і викидається квіткове стебло. На своєчасно не проріджених посівах головки не можуть утворитися, рослини рано зацвітають.

Вирощування салату під зиму

Можна вирощувати салат восени або взимку в парниках. Звичайно, доведеться докласти трохи більше зусиль, підібрати спеціально виведені сорти. Щоб отримувати урожай з початку літа до осені, починайте сіяти салат з середини весни і продовжуйте посів, з інтервалами в два тижні, до середини літа. Тоді забезпечений стабільний врожай салату з початку літа до середини осені.

Для осінніх врожаїв підберіть морозостійкі сорти. Висадіть їх у відкритий грунт не пізніше першого тижня серпня. На початку осені, коли рослини зміцніють, пересадіть їх в парник.

Якщо не пересаджувати рослини в парник, то слід прорідити їх, і накрити на початку осені. Поки на вулиці сонячно і тепло, укриття знімають, а на ніч – закривають. Салат дасть урожай в кінці осені.

Якщо салат вирощувати зимових парниках, то насіння висівають на початку або в середині осені, а врожай збирають взимку і аж до весни.

Про автора

admin administrator