Чи можна сіяти в зиму кріп

Авторadmin

Чи можна сіяти в зиму кріп

Зміст:

Багато хто поспішає і робить грубу помилку: коли можна сіяти кріп під зиму

Щоб навесні не мучитися питанням, як правильно посіяти кріп, щоб швидко зійшов, просто посадіть його на зиму. Тоді перші сходи з’являться із землі за перших сприятливих погодних умов, і ви зможете раніше за всіх сусідів поласувати соковитою ароматною зеленню в салаті або використати її в рецепті намазки, яка виходить набагато смачнішою за будь-яку магазинну.

Портал Ukr.Media зазначає — дотримуючись цих порад, ви зможете виростити багатий урожай кропу. Адже восени потрібно не лише наводити лад, удобрювати чи обрізати різні рослини.

Чи можна садити кріп у жовтні — поради

Кріп, як будь-яка зелень, також вимагає деякого догляду та уваги. Все ж таки це не трава, а культурна рослина. Фахівці у сільському господарстві кажуть, що якщо за ним неправильно дивитися чи не вчасно посадити, кріп теж може бути примхливою культурою.

Підзимовий кріп можна сіяти у жовтні, якщо цьому сприяють погодні умови, тобто, якщо вже цього місяця очікуються перші заморозки, а до кінця місяця настане стійке похолодання. Тому не поспішайте із посівом, щоб кріп не зійшов під час несподіваного потепління.

У жовтні найкраще підготувати землю перед настанням заморозків:

  • скопайте грядки;
  • внесіть добрива, мінеральні та органічні.

Посів здійснюйте пізніше під зиму, але перш ніж промерзне земля. Норма сівби має бути збільшена приблизно на 25 відсотків, оскільки частина насіння навесні може не зійти. Глибина посіву — на 1,5 см більше, ніж зазвичай. Садівники радять мульчувати грядку, щоб запобігти появі кірки на ґрунті. При цьому ущільнювати землю не потрібно.

Детальніше про підзимовий посів насіння ми розповідали раніше. Як сіяти насіння під зиму, щоб не витратити даремно посадковий матеріал, читайте за посиланням. Також ви дізнаєтесь, що можна сіяти під зиму в Україні, окрім кропу.

Коли краще садити кріп під зиму, і чи можна так робити

Зазвичай дачники сіють укропчик провесною, відразу після сходу останнього снігу. При цьому самосівний кріп, що вільно «гуляє» ділянкою, до цього часу вже дає перші паростки.
То чому ж не посіяти кріп під зиму, щоб насолоджуватися багатим урожаєм уже на початку травня?

Якщо ви все зробите з розуму, на вас чекає повний успіх!

Зі статті ви дізнаєтеся, як і коли висаджувати кріп восени, починаючи від вибору сорту і закінчуючи збиранням соковитої зелені.

Чи можна садити кріп під зиму: плюси та мінуси способу

Щоб дізнатися, чи можна сіяти кріп під зиму у вашій місцевості, необхідно враховувати особливості зимового клімату. Якщо взимку трапляються тривалі відлиги з високою плюсовою температурою (вище за +5 градусів), насіння напевно проклюнеться раніше часу. Тоді наступний серйозний морозець викличе їхню загибель.

Крихкі сходи може прихопити і раптове весняне похолодання . Щоб такого не трапилося, при появі паростків утепліть грядку нетканкою або встановіть дуги і натягніть на них плівку.

У цього методу посіву є ще один невеликий недолік: вам потрібно збільшити норму посіву з 1,2-1,5 г до 1,6-1,8 г на квадратний метр. Тобто щонайменше на 20-30% від звичайної кількості.

Два малесенькі мінуси з лишком перекривають п’ять жирних плюсів підзимової посадки кропу:

  1. Ранній урожай. Швидкостиглий кріп осінньої сівби готовий до збирання на 10-14 днів раніше звичного часу. Це пояснюється тим, що за зиму волога в грунті розчиняє ефірні олії, якими просякнуте насіння культури. При першому весняному потеплінні вони набухають, і паростки виходять із ґрунту.
  2. Більше соковитої ароматної зелені. За зиму добрива, внесені в ґрунт при підготовці грядки, встигають дійти до потрібної кондиції та легко засвоюються рослинами. Рослини швидко розвивається та нарощує багато соковитої зелені.
  3. Здорові та міцні рослини. Переважна більшість шкідливих комах прокидається у травні, коли кріп вже підріс і став їм малопривабливим. А ще укропчик пройшов природне загартування і тепер йому не страшні нетривалі заморозки в березні.
  4. Менше роботи навесні. В цей час у дачника розпочинається повна запарка. Тому важливу частину завдань перенести на осінь – наприклад, посів зимостійких культур та обрізання садово-ягідних насаджень.

Вибір місця

Для грядок вибирають сонячне місце, допускається невелике притінення, з легким ґрунтом. Кріп не любить тінь і надлишок вологи в ґрунті. Це негативно позначається на врожаї та вмісті ефірних олій у рослинах.

Кращими попередниками кропу вважаються помідори, бобові, картопля та капуста. А ось після моркви та селери його не висаджують. Не рекомендується його садити поряд із фенхелем. Вони перезапилюються один з одним, і, як наслідок, відбувається зміна смаку обох культур.

Кріп воліє рости на нейтральних ґрунтах. На кислих грунтах зелень його жовтіє, на лужних – набуває червоного відтінку.

Які сорти кропу підходять для підзимового посіву

Ранньостиглий швидко зацвітає і не такий урожайний. Але при цьому росте буквально на очах.

Для листопадової сівби краще використовувати ранні сорти. У такого кропу рослини виходять досить куці і швидко обзаводяться парасольками. Натомість він встигає на тиждень-півтора раніше пізніх та середньопізніх сортів.

Кущовий кріп середніх і пізніх термінів дозрівання врожайніший і годиться для багаторазового збору зелені.

Я раджу зробити на ділянці дві міні-грядочки для кропу з різною швидкістю зросту. Так ви забезпечите себе пряною зеленню до середини літа.

При покупці насіння також звертайте увагу на зимостійкість сорту та схильність до стеблування.

Добре зарекомендували себе такі сорти кропу:

  • Швидкостиглі – Раннє диво, Аврора, Грибовський, Гренадер.
  • Середні та пізні – Алігатор, Візерунки, Мораван, Амазон, Кібрай, Борей, Буян, Салют, Парасолька, Ганна.

Районування

Для кожної кліматичної зони підбираються певні сорти кропу, особливо якщо йдеться про підзимовий сівбу. Купувати будь-яку упаковку насіння і «розкидати» їх восени необачно. Адже кожен сорт відрізняється термінами дозрівання, пишністю листя, ароматом та смаком.

Селекціонери пропонують досить великий перелік сортів, районованих для певних зон. Сорти для середньої смуги України, куди належить і , найбільш затребувані садівниками. Вони мають необхідні для помірного клімату характеристики:

  • гарною схожістю;
  • дружною віддачею зеленої маси;
  • швидким зростанням;
  • пристосовані до невисоких температур та їх перепадів.

Такий показник, як енергія проростання, кропу низький. Насіння сходить дуже повільно, як і інші представники сімейства парасолькових. За рахунок підзимового посіву оболонка розм’якшується швидше і дає з’явитися паростку відразу при потеплінні.

Терміни посіву кропу під зиму

Головна помилка, яку припускаються городники-початківці, — це занадто рання посадка кропу під зиму.

Я раджу приступати до цієї справи, коли ґрунт промерзне на глибину 2-3 сантиметрів і дотримуються трьох умов:

  • Довгостроковий прогноз не передбачає потепління погоди найближчі 10-14 днів.
  • Останній тиждень днем ​​температура залишалася в діапазоні 0…+3 градуси.
  • Вночі підморожувало до -1…-3 градусів.

У середній смузі така погода встановлюється не раніше листопада-грудня.

Підготовка грядки під кріп

Грядку під кріп роблять не ширше 100 сантиметрів, інакше посадки незручно доглядатиме.

Пряна трава добре росте на сонячних ділянках з легким і помірно гладким ґрунтом. Бажано, щоб грядка була захищена від холодного північного вітру садовими будівлями чи кулісними культурами.

На підкисленій землі листочки кропу жовтіють і скручуються. Такий ґрунт обов’язково вапнують восени.

Рекомендую розміщувати ділянку після культур, під які вносився щедрий обсяг органічних добрив. Кріп висівають там, де перед цим росли картопля, цибуля, помідори, буряк чи капуста. Невдалі попередники для нього – морквина та різні види селери.

Грядку під зеленушку готують за місяць до осінньої сівби. Робота складається із семи етапів:

  1. Намічають грядку. Бажано, щоб вона була витягнута з півдня на північ.
  2. Очищають землю від залишків бадилля та бур’янів.
  3. Розкидають фосфорно-калійні добрива за нормою 20-30 г на квадратний метр. Я не раджу витрачати дефіцитний компост та перегній на кріп. Коли грунті багато азоту, зелень накопичує нітрати. А це нам зовсім не потрібне.
  4. Грядку перекопують на багнет лопати, розбивають усі великі грудки і вирівнюють поверхню граблями.
  5. Намічають борозенки з відривом від 10 до 20 сантиметрів і глибиною 4-6 сантиметрів. Чим більший кущ біля кропу, тим ширше роблять міжряддя. А канавки роблять такими глибокими з двох причин. По-перше, ґрунт злегка осяде на час посадки. По-друге, при осінньому посіві насіння закладають 3-3,5 сантиметрами грунту (а не 1-2 сантиметрами), щоб вони не підмерзли взимку.
  6. Грядку накривають плівкою, щоб вона не заростала бур’янами та не розмивалася дощами.
  7. Заготовляють ґрунтову суміш для засипання борозенок – перегній (компост) плюс торф плюс городній ґрунт у співвідношенні 1:1:1. Мішки із землею тримають у теплі, щоб ґрунт у них не змерз.

Існує також спосіб посіву кропу врозкид. У цьому випадку не потрібно нарізати ніяких борозенок, насіння просто розкидають віялом по скопаному і добривому грунті. Але він мені не подобається. За такими посадками незручно доглядати – проріджувати та прополювати. А якщо до терміну посіву ґрунт застигне, у вас не вийде якісно засипати насіння.

Подивіться відео, як звичайна дошка допомагає робити рівні та акуратні борозенки:

Переваги та недоліки озимої посадки

Перш ніж приступити до висадки насіння петрушки у відкритий ґрунт, будь-який дачник повинен поставити питання про час проведення даного заходу. Традиційно практикується лише два види посадки культури — навесні та восени під зиму. Істотної різниці між весняними та озимими посівами не спостерігається.

Однак другий варіант з багатьох причин вважається вигіднішим і популярнішим серед досвідчених городників. Всупереч поширеній думці, петрушка дуже холодостійка і легко переносить заморозки, тому озима посадка культури не завдасть ніякої шкоди посівам або сходам.

  • Інші переваги технології включають наступне:
  • можливість одержання раннього врожаю;
  • висока стійкість озимих посівів до хвороб та низьких температур;
  • значне прискорення зростання сходів;
  • можливість повторного використання грядки;
  • спрощення агротехнічних робіт із догляду за культурою;
  • економія часових та трудових ресурсів.

Насіння петрушки, посаджені в холодну пору року, характеризується активнішим зростанням і утворенням сильних, загартованих рослин. З урахуванням інших особливостей і хорошого імунітету цієї культури більшість городників рекомендують і активно практикують озиму посадку. Однак присутні у такого способу і негативні сторони, що викликають певні труднощі у садівників-початківців.

  • До них найчастіше відносять такі:
  • складність точного визначення термінів посіву;
  • мінливі та непередбачувані погодні умови;
  • ризик вимерзання насіння;
  • обмежені терміни зберігання та неможливість транспортування врожаю.

Всі ці мінуси та ризики можна легко звести до мінімуму, якщо відповідально підійти до цієї процедури та скористатися вже перевіреними рекомендаціями та порадами щодо посадки та подальшого догляду за рослинами.

Важливо! Найкращими попередниками для культури є огірки, картопля, капуста та морква. Однак після петрушки дані культури слід висаджувати на колишнє місце не раніше ніж за 3 роки.

Як посіяти кріп під зиму

Отже, до ваших країв прийшли зимові холоди і, можливо, навіть випав перший сніжок.

Настав час приступати до осінньої посівної. Заберіть сніговий покрив і плівку з грядки і розподіліть сухе насіння по борозенках. Не забудьте, що сіяти насіння потрібно густіше, ніж навесні.

Присипте канавки припасенним ґрунтом, злегка прикатайте і додатково вкрийте мульчею з подрібненої соломи, тирси, сухого листя, торфу, перегною – шаром не товщі 1-2 сантиметри.

Догляд за кропом навесні

Хорошими сусідами для кропу є картопля, цибуля, салат та огірки

Як тільки з-під землі з’являються перші боязкі паростки, грядку вкривають плівкою і вже за кілька днів кріп сходить густою щіткою.

Тоді над грядкою вкопують дуги та накидають на них агроволокно. У ці терміни проводять перше обережне розпушування проміжків між рядками.

Догляд за підзимовими посадками кропу включає:

  • Нечасті поливи. Навесні ґрунт і так просочена вологою, так що вносити воду на грядку доведеться тільки при сильній та довгій посусі.
  • Регулярні прополювання. Бур’яни вкрай агресивні та сильно пригнічують молоді сіянці.
  • Проріджування сходів. Не тягніть із видаленням зайвих рослин – якщо з цим запізнитися, кріп швидко викине стебло і взагалі дасть мало зелені.

Ранні сорти кропу не підгодовують та не обробляють хімією від шкідників. Кріп, який росте кущиком, можна удобрити повним мінеральним добривом після масового зрізання.

Відео як врятувати кріп від попелиці:

Збір врожаю

Зрізати кріп можна при висоті рослин 15-20 см через 3 тижні після появи сходів. При вирощуванні кущових сортів зелень допускається багаторазово зрізати. При зборі рекомендується спочатку обробити рослини водою і потім підрізати на рівні 2 см від поверхні землі. Коріння при цьому має залишитися у ґрунті та при подальшому догляді утворювати новий урожай. Щоб вона була великою, слід вирощувати саме кущові сорти.

Вирощуючи звичайні види кропу, можна висмикувати паростки з корінням, обтрусивши їх від землі та промивши в чистій воді. У свіжому вигляді рослина підлягає зберіганню протягом 10 днів, якщо залишити врожай у прохолодному приміщенні чи холодильнику. Якщо необхідні парасольки для консервування, їх можна зрізати на початку періоду наливу насіння, через 2 місяці після появи перших паростків. При висадженні культури в кілька підходів вдасться збирати свіжу зелень на постійній основі протягом усього сезону.

Коли і як правильно садити (сіяти) кріп, щоб отримати хороший урожай

Не уявляю свій раціон без зелені! Впевнена, ви теж любите, коли страва прикрашена пряним ароматом і смаком кропу. Про його цінності в кулінарії можна пісні і легенди складати. Але сьогодні мені хочеться піти трохи в іншому напрямку. Перед тим, як ми з вами розберемося в тонкощах вирощування цієї культури, давайте я розповім про користь рослини для жінок.

Почну з того, що відоме практично кожній матусі, а потім і в загальних рисах розповім про користь:

  • Коли вашого малюка турбує животик, він кашляє або страждає від енурезу, допомагає саме відвар насіння кропу. При цьому варто відзначити, що навіть новонародженим можна вживати відвар.
  • Після пологів відвар допомагає матусі відновити м’язи малого тазу.
  • Для загального стану, й для зміцнення імунної системи рекомендується вживати жінкам саме цю зелень і відвар насіння цієї рослини.
  • Але і не тільки вагітним та породіллям корисно вживати цю зелень (і його сім’я). Це рослина діє, як перший помічник в період менопаузи і менструальних циклів.
  • Зміцнює нервову систему, допомагає справлятися зі стресами.
  • Покращує працездатність мозку.
  • Благотворно впливає на стан шкіри і волосся. З рослини готують маски, ванни, ополіскувачі для волосся і тоніки для обличчя.

Виростити кріп самостійно – значить завжди під рукою мати і аптечку, і косметику, і відмінну спецію до багатьох страв. До слова сказати, він добре зберігається протягом усієї зими. Залишилося дізнатися, як виростити рослину.

Коли сіяти кріп у відкритий грунт навесні насінням 2019

Основним показником того, що пора висівати кріп є температура повітря +3?. При цьому варто врахувати, що кріп воліє рости при плюсових температурах. Тобто, якщо у вашому регіоні загроза тривалих заморозків існує навіть в квітні, варто перенести посадку на травень. Але при цьому невеликі заморозки, коли температура не падає нижче -5, кріп може благополучно перенести.

Терміни посадки в межах від середини березня до середини травня.

Згідно з місячним календарем 2019 благополучними вважаються такі дні:

  • Лютий – 6-8, 15-17, 23-25.
  • Березень – 8-12, 15-17, 27-29.
  • Квітень– 6-13, 15-18, 24-26, 29, 30.
  • Травень– 1-4, 8-10, 12-14, 17, 18, 21-23, 26-31.
  • Червень – 5, 6, 9-15, 22-25.
  • Липень – 10-12, 20-22, 29-31.
  • Серпень– 2-8, 11-13, 17, 18, 26-28.
  • Вересень – 1-5, 7-10.
  • Жовтень — —.
  • Листопад– 1-3, 6-8, 15-18, 24, 25.

Сіяти кріп можна і навесні, і восени, і влітку. Тільки літні посіви більше підходять для одержання насіння.

Як правильно садити кріп, щоб отримати хороший урожай

Досвідчені городники визнають, що сіяти можна і сухі, і попередньо підготовлені насіння. Багато залежить від грунту, вологості і погодних умов. Однак, насіння, які попередньо відкалібрував, замочили, протравили, загартували і потримали в поживному розчині, почнуть проростати більш впевнено і дружно. А значить і принесуть рясний урожай.

Як підготувати насіння:

  • Закаляємо — насіння на тиждень поміщаємо в холодильник.
  • Проводимо дезінфекцію – насіння поміщаємо на півгодини в слабкий розчин марганцівки.

Як проростити насіння:

  • Через вміст ефірних масел насіння кропу володіють низькою схожістю. Щоб поліпшити цей показник, насіння заливають теплою водою (50 градусів) на дві доби. У міру її остигання через кожні 8 годин воду міняють.
  • Через дві доби насіння виймають з води, розкладають на марлі і прикривають вологою тканиною.
  • Насіння в марлі кладуть на тарілку і залишають при кімнатній температурі на 4 дні. Як тільки насіння пустять розсада, посадковий матеріал злегка просушують.

Якщо насіння кропу не підготувати належним чином, перші сіянці здадуться через 2-3 тижні. Посадковий матеріал, який замочувався, сходить на 4-6 день після закладки.

Як сіяти кріп для отримання хорошого врожаю:

  • Сіяти варто з розрахунку насіння на 1 кв. м грядки – 1 гр. для весняної посадки і 2 гр. для посадки під зиму.
  • За 1-2 дні грядка рясно поливається.
  • Перед сеянием кропу проробляються грядки шириною 5 см. І їх теж слід добре полити, кожну борозну окремо.
  • Посів здійснюється на глибину 1-2 див.
  • Насіння сіються не по прямій лінії, а зигзагоподібно. Це дозволяє рослинам мати простір для росту і розвитку.
  • Зверху посів закладається тонким шаром мульчі, перегною або землі.
  • Посадка не поливається! Волога в ґрунті є. І її достатньо для проростання насіння.

Перший полив через 3 дні. Вода ллється в міжряддя.

Як сіяти рядами:

  • На підготовленому місці дерев’яним кілочком або планкою роблять лави глибиною 2 см на відстані 20 см один від одного.
  • Потім поглиблення помірно поливають водою і висівають насіння згідно сезонної нормі висіву, яка навесні дорівнює 1 г на кв. м, а восени — 2 г на кв. м.
  • Засіяні ряди засипають сухою землею. Коли кріп висівається під зиму, ряди перед посівом не поливають.

Килимова схема посадки:

  • Насіння рівномірно розкидається по попередньо розпушування поверхні і закладаються граблями.
  • Місце посадки рясно поливається.

Як виростити кріп на дачі у відкритому грунті з насіння

Кріп відомий своїми «набігами» на грядки. Він відмінно поширюється самосівом. Чи означає це, що можна не піклуватися про посадки культури? Звичайно ж, немає.

Для того, щоб кріп давав хороший урожай і не хворів, потрібно створити для нього умови:

  • Грядка (або місце посіву) повинна бути добре освітлена. Культура потребує сонячному світлі і теплі для повноцінного росту і розвитку.
  • Попередниками і сусідами можуть бути практично всі культури, крім селери і кропу (якщо хочете збирати насіння кропу).
  • Якщо посадка кропу намічається серед інших рослин, потрібно простежити, щоб інші культури не затінювали пряність і кропу діставалося харчування: вода і підгодівлі.
  • Грядка під кріп повинна бути підготовлена заздалегідь: розчищена від бур’янів, удобрена гноєм і перекопані. Для весняних посадок варто підготувати грунт восени. Для зимових за пару місяців до сіяння.
  • Взимку потрібно зібрати і затримати сніг на грядці.
  • Навесні провести легку прополку і нарізку борозен 1,5-2 см в глибину.
  • При недостатній вологості ґрунту, грядку потрібно залити водою за кілька днів до посадки.

Якщо ви вирішили виділити під посадку зелені окрему зону, можна посіяти кріп і петрушку по черзі.

Вирощування і догляд за кропом у відкритому грунті для отримання молодої зелені

Головними умовами для гарного росту культури є:

  • Хороше освітлення. А значить, густі посадки варто прорідити.
  • Помірна вологість грунту. Не можна допускати пересихання землі на грядки. Варто встановити графік поливу (в тиждень 1-2 рази) з урахуванням погодних умов і якості грунту (при рясній росі, дощах і туманах полив можна скоротити. Якщо грунт легка і не має дренажу, який затримував вологу, полив потрібно збільшити).
  • Підживлення рослин залежить від часу дозрівання. Наприклад, ранні сорти можна не удобрювати. Середні підгодовують нітрофоскою і сечовиною, коли у рослин з’являється 2-3 справжніх листочки (на 1 кв. м потрібно 10-15гр добрив). Пізні сорти підживлюються двічі за весь вегетаційний період. Перший раз – коли 2-3 листочка. Другий раз – через 20-25 днів після першого внесення добрив у грунт. Підживлюється кріп калійної сіллю (15гр) та карбамідом (20гр) на 3-4 кв. м.
  • Коли сходи з’являться, потрібно почати проводити прополку на глубину5-7см.
  • У спеку над рослинами роблять навіси.

При дотриманні всіх цих умов можна домогтися, щоб рослина не боліло.

Кращі сорти кропу для відкритого ґрунту

Деякі сорти кропу дають урожай вже в травні. Пряну зелень інших сортів можна отримати тільки влітку.

Які сорти і коли нас порадують своїм урожаєм:

  • Гренадер. Ранньостиглий сорт всього півтора місяці проходить від посіву до отримання врожаю. На 1 кв. м можна зібрати від 2 до 5 кг зеленої маси.
  • Грибовський. Невибагливий ранній сорт дає урожай на 30-50 день. Розетка велика у висоту до 25см. основна характеристика сорту – чудові смакові якості і сильний аромат. З однієї рослини можна отримати до 1 кг зеленої маси.
  • Парасолька. Ранній високоврожайний сорт дає 5-6кг пряної зелені. Урожай можна отримати через 2-2,5 місяця. Посіви проводяться раніше інших сортів, відразу після того, як зійшов сніг (кінець березня – початок квітня). Глибина посадки – 3-3,5 див.
  • Амазон. Середньостиглий сорт висівається в кінці квітня-на початку травня. Через 1,5 місяців рослина починає давати зелену масу. З 1 кв. м можна отримати 2,5 кг врожаю.
  • Макс. Невибагливий середньостиглий сорт. Через 1,5 місяців можна проводити перший збір листя кропу. З 1 кв. м можна отримати від 2,5 до 4кг прянощі.
  • Салют. Кущовий середньопізній сорт. Урожай можна почати збирати на 40-45 день. Так як зелена маса цього сорту формується повільно, урожай можна знімати протягом усього літа. Всього з 1 кв. м отримують від 4 до 4,5 кг кропу.

Вибираючи сорт, варто врахувати клімат. У спеку багато сортів швидко перестають рости і починають формувати парасолька. Якщо ви хочете отримати саме насіння, тоді потрібно підібрати сорт і час сівби кропу.

Можна сіяти кріп під зиму

В термінах посадки я вказала осінь. Так, садити кріп можна під зиму. Це сприяє прискоренню появи навесні зеленої маси. Збирати врожай можна на 2 тижні раніше, ніж при весняних посадках. При цьому зелень буде більш міцною і пишною.

Кращий час для підзимових посівів — з встановленням стійких осінніх холодів. У багатьох регіонах цей період припадає саме на кінець жовтня-початок листопада.

Хоча осінні посіви можна зробити і пізніше, аж до появи постійного снігового покриву. Як правило, в цей час верхній шар землі вже підмерзає. Для насіння це зовсім не страшно, але може істотно ускладнити підготовку грунту в саду для посіву. Тому постарайтеся заздалегідь зробити посівну грядку або підготувати борозни в квітнику (до того, як земля замерзне). А також заздалегідь запасіть субстрат, якими будете присипати посіяні насіння.

Коли сіяти кріп під зиму

Важливо! Посів кропу здійснюється в жовтні-листопаді, ДО початку заморозків і промерзання грунту.

Але навіть у такому випадку варто борозни для посадки зробити глибше, ніж при весняному посіві. Оптимальна глибина має становити 3,5 див.

Якщо при класичній весняної схемою насіння садять на глибину 1,5-2 сантиметри, то під зиму глибина повинна бути на 2 сантиметри більше.

При цьому використовується на 25% більше посівного матеріалу, щоб отримати хорошу схожість культури.

Насіння ні в якому разі не пророщувати і не поливати!

Коли кріп висівається під зиму, ряди перед посівом не поливають. Це навіть шкідливо (несподіване потепління погоди восени може викликати передчасне проростання насіння). А навесні цим насінню цілком вистачить вологи від розталого снігу.

Перед самою зимою грядки рекомендується утеплити яким-небудь видом мульчі.

Ранньою весною при нічних заморозках кріп не постраждає, так як пройшов стратифікацію, його насіння пускаються в зростання навіть при +30 С, і короткочасні пониження температур йому не страшні.

Коли садити кріп на розсаду

Чому варто вирощувати розсаду кропу? Щоб отримати більш ранні врожаї. Після сіяння кропу на розсаду повинно пройти 35 днів, і тоді можна буде переселити молоді рослини на постійне місце зростання в грядки. А значить, сіяти кріп на розсаду можна починати з кінця березня, щоб перенести рослини в грунт, коли в ньому ще є волога.

Якщо залишились запитання або пропозиції, залиште коментар! Тоді наша стаття вийде більш повної і інформативною.

Розмова про городі і про роботи в саду триває. Підписуйтесь, щоб дізнаватися теми нових статей. І не забувайте заглядати в наші попередні бесіди, де ми говорили про редисці, шпинаті і салаті. Стань активним учасником цих статей, розміщуйте посилання на них у себе в соцмережах!

Про автора

admin administrator