Чи можна спиляти дерево за парканом ділянки

Авторadmin

Чи можна спиляти дерево за парканом ділянки

Причини і способи видалення дерев спилом

Спіл сухостою-важлива частина догляду за зовнішнім виглядом рослин Як у власному саду , так і в міських скверах. Але часто питання стоїть про те, якими методами буде проведений спіл і чи потрібно для нього спеціальний дозвіл.

Причини для проведення спила

  • Дерево заважає розвитку інших рослин
  • Не приносить плодів
  • Дерево старе
  • Сильний вітер може спровокувати падіння
  • Неможливість проведення комунікацій або їх пошкодження
  • Несприятливе розташування
  • Має хвороби або шкідників

важливо! у багатьох випадках рослину можна вилікувати або провести обрізку крони. Це займе набагато менше часу і коштів.

Способи

Для того щоб сухийстій не заважав на території, існує безліч способів по його видаленню. У всіх варто пам’ятати лише про безпеку. Адже робота з бензопилою , сокирою та іншим обладнанням дуже небезпечна. Звичайно ж найлегше робити все самостійно, якщо це стосується вашої ділянки. Але виклик компаній, які спеціалізуються на вирубці аварійних дерев, буде найкращим варіантом.

Якщо справа стосується муніципальної території, то слід пам’ятати про комунальні служби, які зобов’язані проводити такі роботи. Адже кваліфіковані фахівці зможуть підібрати оптимальний спосіб спила.

Цілком

Такий спосіб використовують при неможливості нашкодити прилеглим поблизу об’єктів. Видалення стовбура цілком може відбуватися при використанні нахилу. Спочатку проводиться огляд місця падіння. Далі випилюється клин. Саме він буде початком для вектора падіння. Залишається тільки допиляти ствол з іншого боку. І завдяки вже природному нахилу дерево падає.

–>Спіл цілком є найшвидшим і недорогим, тому що в ньому не використовуються альпіністські технології. Але він буде небезпечний, якщо у стовбура мало вільного місця для падіння .

чи знаєте ви? стовбур дерева дорівнює всім його гілкам, зібраним разом .

Ще одним варіантом спилювання цілком є використання Відтяжки. У цьому методі основною частиною буде закріплення монтажних блоків (блоки-поліпасти).

Вся конструкція закріплюється на вершині сухостою, що дозволяє акуратно опустити ствол до потрібного кута і виконати всі ті ж етапи роботи, що і зі спилом, при природному нахилі.

Спиляти дерево у дворі або будь-якому іншому місці іноді складно через те, що такі ж, але здорові стовбури можуть стояти зовсім близько. У такій ситуації буде вигідно використовувати спуск.

Отже, між здоровими рослинами горизонтально натягується мотузка. Вона послужить страховкою і не дасть стволу різко впасти. Знову-таки робляться направляючий підпил і основний.

Коли відбувається падіння на альпіністські мотузки, починається його плавний спуск. Не забувайте про хороші вузлах, які допоможуть запобігти розрив страховки. А ще про те, скільки кілограмів витримає ваша конструкція.

важливо! даний варіант спилювання сухостою передбачає наявність хоча б двох інших стовбурів поруч.

По частинах

Часто спіл по частинах можна помітити в міських умовах. Наприклад, коли об’єкт розташований біля дороги. Арборист піднімається на спеціальному обладнанні до верху дерева і починає спилювати найсухіші його частини.

При цьому гілки просто можуть падати на землю. В даному випадку, як і у всіх, використовується бензопила. А роботи проводяться, коли дерева ще не цвітуть. Тобто в березні.

З плавним спуском

Цей метод допомагає контролювати спуск гілок і сприятливий на маленькій території з високою щільністю посаджених рослин або ж в міських умовах. Для початку видаляються всі гілки з крони. Це відбувається за рахунок того, що вони обв’язуються мотузками і за допомогою спеціального обладнання плавно спускаються на землю. Потім обрізаються частини стовбура.

вам буде цікаво дізнатися про обрізку таких дерев, як: черешня , персик , груша , зливу , яблуня , вишня .

Самостійна вирубка великих дерев небезпечна. Тому кваліфіковані арбористи зможуть цей складний процес зробити краще, ніж ви.

З автовишкою

Метод, де задіяна Автовишка, вважається ідеальним, якщо біля сухостою проведені лінії електропередач. Альпіністське обладнання дозволяє підібратися до аварійного дерева з будь-якого боку. Такий варіант спила рекомендований через те, що займає менше часу і малоймовірний обвал сухого стовбура.

Прибирання території після спилу

Після спилювання необхідно викорчувати пень і вирівняти землю. Для переробки або вивезення гілок також необхідно спеціалізоване обладнання (наприклад, щепорез). Щоб викорчувати пень, можна використовувати будь-які хімічні засоби або ж робити це вручну за допомогою лопати . Можливий варіант, щоб залишити його.

Але таким чином зовнішній вигляд території не буде приємно виглядати.Чим більше коренів Ви обрубати, тим легше впоратися з іншою частиною пня.

Чи можна самому спиляти дерево?

Звичайно ж спіл аварійних дерев може бути проведений самостійно. Але тільки на своїй ділянці. У будь-якому іншому випадку подається заява на спіл дерев. Для цього, правда, необхідні вагомі причини. Такими можуть бути близьке розташування, порушення безпеки, через густий крони денне світло не потрапляє в житло.

Куди звертатися :

  1. До власника землі
  2. В ЖКГ, якщо дерево на муніципальній території
  3. САДОВЕ ТОВАРИСТВО, якщо місцезнаходження дерева потрапляє під їх управління

Головне, пам’ятати про одне: спіл сухостою на чужій території суворо заборонений законом .

чи знаєте ви? у штаті Джорджіяє дерево, яке належить самому собі. Професор Джексон в 1800-х роках через любов до дуба оформив його як власника самого себе і землю в радіусі трьох метрів теж.

Отже, перед вирубкою або іншими роботами необхідно переконатися в стані дерева. Тільки якщо будуть знайдені перераховані вище причини і неможливість їх видалення іншим шляхом, то підходить варіант зі спилом.

Але не забувайте про безпеку – великі стовбури дерев можуть бути прибрані тільки за допомогою кваліфікованих працівників. У цьому допоможуть як ЖКГ, так і приватні компанії.

Як спиляти дерева в саду: правила, рекомендації, покрокова інструкція

Необхідність спиляти дерево на дачній ділянці може виникнути з різних причин. Це і створювана тінь на овочевих грядках від величезної крони, виниклі сухостої та уражені хворобами або комахами-шкідниками, засохлі гілки, зарості і не контрольований молодняк.

А іноді просто господар вирішує прибрати фруктове дерево зі своєї ділянки через непотрібність або старість. Так чи інакше, але на своїй дачній ділянці всі рішення приймає власник. І йому вирішувати яке дерево продовжить рости і плодоносити на ділянці, а яке необхідно прибрати. Тому, приступаючи до збирання непотрібних деревних насаджень, а саме до спилювання дерева на присадибній або дачній ділянці, необхідно ознайомитися з деякими правилами самої технології, що б результат був очікуваним. Давайте детально обговоримо всі тонкощі і нюанси процедури спилювання.

ТОП-5 правил успішного спилювання дерев

Для того, щоб досягти бажаної мети, зменшити насадження, прорідити або побороти не бажану поросль, слід чітко дотримуватися ряду правил, так як їх порушення здатне загрозливо позначитися на всій рослині і навіть стати причиною її загибелі.

  1. Аналіз і підготовка місцевості. Перед стартом робіт, перш за все, слід оглянути і вивчити місцевість навколо дерева. Все, що може бути пошкоджено при падінні спиляних гілок і частин стовбура дерева, необхідно по можливості прибрати, накрити щитом або металевою конструкцією. Наприклад, на зростаючі багаторічні квіти, висаджені під кроною дерева, покласти дерев’яний щит, встановивши його на камені або цеглу. Ягідні кущі захистити металевим парканчиком з арматури, знадобляться дошки і шматки шиферу.
  2. Визначити нахил дерева і місце падіння стовбура. На розчищеній ділянці необхідно вибрати місце, куди зможе нахилитися стовбур після підпилювання зі зворотного боку. Прибрати і очистити місце падіння повністю навряд чи вдасться, тому вибрати саму «чисту» ділянку просто необхідно. Варто відзначити, що це не так вже й легко, адже поруч з об’єктом спила можуть виростати і інші садові культури, дерева і чагарники, які ні витягти, ні накрити неможливо.
  3. Підбір необхідних інструментів. З огляду на те, що садівники-городники, швидше за все, не мають досвіду роботи з бензопилою, а хоча б мінімальні навички для цього просто необхідні, то цілком можна використовувати звичайну ножівку з великими зубцями. Якщо дерево велике, то бензопила або болгарка значно полегшать розпил стовбура. Сокира необхідна для обрубування дрібних гілок і сучків. Подрібнені гілки легше прибрати з ділянки. Щоб піднятися на дерево, знадобиться драбина. Для нахилу підпиляного стовбура необхідна довга мотузка. Це скромний набір, який знадобиться для спилювання дерев.
  4. Наявність помічника – зручно, практично і безпечно. Якщо дерево не великих розмірів, то впоратися самотужки з ним не складно. Ну, вже, якщо потрібно спиляти старе, що розрослося, з великою кроною і товстими гілками, високе і розлоге дерево, то стороння допомога буде доречною. Та й згідно з технологією спилювання дерев промисловим способом, передбачаються роботи із залученням кількох людей. Таке правило, і його слід дотримуватися. В саду допомога, фізична підтримка і порада під час виконання робіт абсолютно не зайві, та й техніка безпеки буде дотримана.
  5. Дотримання техніки безпеки. Багато садівників практично повністю нехтують правилами техніки безпеки при виконанні обрізки або спилювання дерев. Це рішення неправильне і може спричинити за собою небажані наслідки. Отримати травму на дачі і паралізувати всі садові роботи абсолютно не хочеться. Тому дотримання правил техніки безпеки повинні бути на першому місці. Невелика, але ключова добірка складається з наступних моментів.
  • Роботи по спилюванню насаджень повинні проводитися в суху і безвітряну погоду при плюсовій температурі. Тільки досвідчені фахівці здатні валити дерева при незначних поривах вітру, використовуючи його силу правильно.
  • Засоби захисту у вигляді каски, одягненої на тонку шапку, рукавичок, спеціальних окулярів допоможуть убезпечити голову, руки і очі.
  • Спеціальний костюм, ретельно застебнутий, позбавить тіло від тирси і трісок.
  • Зручне взуття з міцною і неслизькою підошвою захистить ноги і тіло від падіння.
  • Страхувальний пояс з мотузками допоможе при необхідності закріпитися на стовбурі і пеньках.
  • За допомогою драбини, або стелажа можна безперешкодно забратися на бажану висоту.

Дотримання простих правил допоможе швидко, ефективно і результативно впоратися з поставленим завданням, без заподіяння шкоди собі та оточуючим.

Технологія процедури спилювання дерев. Покрокова інструкція

Після закінчення ретельної підготовки можна приступати безпосередньо до спилювання. Для більш доступного сприйняття, пропонуємо чітку, послідовну інструкцію, виконання якої забезпечить успішність процедури в цілому.

Крок 1. Починають з видалення всіх гілок знизу доверху, залишаючи пеньки, придатні для лазіння. Можливо, вони стануть в нагоді в майбутньому при закріпленні мотузки на маківці дерева. Спиляні гілки рубають сокирою і прибирають з ділянки, щоб не засмічувати місце для падіння стовбура дерева.

Крок 2. Стовбур з боку передбачуваного падіння необхідно підпиляти в двох місцях. Перед розпилюванням, дерево оглядають на предмет наявності забитих цвяхів в стовбурі, металевих скоб або інших подібних об’єктів, які здатні пошкодити інструменти.

Один пропил роблять на висоті, рівній третини стовбура паралельно поверхні землі, другий поруч, під кутом в 60 градусів. Наступний підпил виробляють з протилежного боку стовбура, трохи нижче другого. На цьому етапі слід зазначити, що підпили неглибокі, всього кілька сантиметрів углиб стовбура і дерево все ще міцно стоїть у вертикальному положенні.

Крок 3. Далі до верхівки звільненого від гілок стовбура максимально високо прив’язують мотузку. Для цього і потрібні драбина або стелаж, якими садівник піднімається вгору, на необхідну висоту. При відсутності таких підручних засобів, по звільненому від гілок стовбуру пересуваються за допомогою пеньків.

Крок 4. Закінчивши з підпилюванням і переконавшись в повному дотриманні правил техніки безпеки всіх осіб, які перебувають на ділянці, необхідно сильно потягнути за край мотузки, закріпленої на верхній частині стовбура. Якщо підпили зроблені необхідної глибини, то при натягу мотузки, дерево почне хилитися в бік, визначений для падіння. При дрібнуватих підпилах – залишиться стояти на місці. В цьому випадку акуратно слід поглибити зроблені раніше підпили на кілька сантиметрів і знову потягнути за мотузку.

Такі маніпуляції можна робити кілька разів, дотримуючись певної схеми: підпиляв – відійшов – потягнув. Підпиляний стовбур неодмінно піддасться і впаде на заздалегідь вибране місце.

Типові помилки садівників при спилюванні дерев

Незважаючи на чітку і доступну інструкцію, існує маса помилок, які допускають недосвідчені садівники, або ті, хто вирішує робити все на свій розсуд. Щоб уберегти себе від невдач, необхідно не допускати такі помилки.

  • Використання високої секційної драбини. Такий помічник на ділі може виявитися далеко не помічником, а скоріше навпаки. На високому дереві мотузку закріпити потрібно високо і це цілком зрозуміло. Але, підніматися вгору по драбині, тим більше секційній, тримаючи в руці важкий інструмент і спилюючи гілки дуже складно. Гілки, які будуть видалятися під час просування по стовбуру, товсті і великі, з легкістю можуть при падінні потягнути за собою і працівника. Навіть наявність помічника, який буде намагатися утримувати сходи внизу, зовсім не стане перешкодою для падіння з висоти і травмуваню. Тому, якщо «зайве» на ділянці дерево необхідно прибрати, то в такому випадку не використовуйте високі сходи, а краще скористайтеся допомогою професіоналів, які мають необхідне спорядження і навички виконання робіт на висоті.
  • Мотузка, обв’язана навколо талії – надійний страхувальний елемент. Надійним страхувальним елементом мотузка, саме спеціальна, є частиною альпіністського спорядження. При наявності підвісної системи, карабінів для кріплення, тріскачки, вісімки і т. д., Мотузка дійсно служить страхувальним елементом. Але, придбати альпіністське спорядження для спилювання дерева в саду, абсолютно невиправдане рішення. Дорого і клопітно, без навичок впоратися зі спорядженням неможливо. Звичайна міцна мотузка, куплена в господарському магазині, не дуже товста, теж не може гарантувати повну безпеку при падінні з висоти. У кращому випадку можна «зависнути» на ній, не долетівши до землі. Або ж отримати травму, адже ривок при падінні дуже великий і мотузка просто не витримає. Перелом ребер, кінцівок або навіть хребта гарантований. А товстий канат закріплювати незручно.
  • Бензопила надійний і зручний інструмент. Про необхідність вміння володіти інструментом говорилося вище. Але, припустимо, навички є і для спилювання частини стовбура високого дерева є необхідність піднятися по сходах вгору і частинами зрізати високий стовбур – то ймовірність падіння з включеним і працюючим інструментом дуже велика. У даній ситуації бензопила або болгарка може стати об’єктом, що завдасть якусь травму. Краще все ж скористатися ножівкою і альпіністським спорядженням для додаткової страховки або довірити спиляння дерева професіоналам.

Багато хто помилково вважає, що спиляти дерево в саду – це просте завдання, яке під силу абсолютно всім. Це не так, тому чітко слід виконувати всі правила, а також вчитися на чужих помилках, щоб не допускати власних.

Про автора

admin administrator