Чи можна вносити свіжий гній восени

Авторadmin

Чи можна вносити свіжий гній восени

Коли краще вносити гній — восени чи весною?

Це залежить від того чий він і якої якості. Якщо це свіжий гній, то потрібно вносити восени, що за зиму він у землі перепрів. Якщо гній вже перепрілий, то можна і навесні. Свинячий і курячий гній тільки восени — вони містять занадто багато азоту.

Гній відмінне добриво для грунту, але використовувати його у свіжому вигляді безпосередньо перед посадками не варто, рослина «згорить». Тому використовують свіжий гній восени, при перекопці ґрунту, коли вже нічого не садять. До весни гній перепріє та збагатить грунт корисними мінералами Визначити перепрілий гній легко , він виглядає однорідною чорною масою без проглядывания соломок. Проте довго зберігати гній не варто, змісту ньому азоту та органічних речовин зменшується в два-три рази. Перекопувати гній бажано відразу, щоб не втратити його корисні властивості Зберігають в окремій купі, щоб не висихав. Перекопаний гній дає ефект як добриво ще три роки . Гній використовують для одержання перегною, туди ж входять харчові відходи, зола, торф, мул, папір, кора дерев, побутове сміття.

Внесення гною можливо як восени, так і навесні і головне тут навіть не сорт гною, а переслідувані садівником мети. Восени гній розкидають по території ділянки, за зиму він перегниває, і хоча з такого гною вимиваються дуже багато корисні речовини, зате не слід побоюватися занадто сильного підвищення вмісту азоту в ґрунті. Але і навесні внесення гною дуже актуально, принаймні в регіонах з довгою і сніжною зимою. До того ж багато влаштовують із свіжого гною спеціальні огіркові грядки з внутрішнім підігрівом, а тому купують гній навесні. Як правило гній після облаштування огіркової грядки залишається і його додатково розкидають по городу. У цьому випадку внесення гною восени було б зайвим.

Якщо гній кінський, то його можна вносити в грунт і по весні, безпосередньо перед кнопкою/оранкою землі перед посадкою, він відразу ж розподілиться рівномірно. Якщо ж гній коров’ячий, то його краще вносити в перепревшем вигляді і теж можна по весні, так як він рівномірно під час копки/оранки перемішається з грунтом. А якщо використовуєте свіжий коров’ячий гній, то його краще по осені розподілити купками по ділянці, а коли навесні розтане розрівняти ці перезимували купки по всій площі удобряемого ділянки. Ще можна коров’ячий і овечий гній з зими-весни скласти в купу, він за літо перепріє, і з осені його розподілити рівномірно по учатску. А навесні тільки вже орати/копати.

Гній часто вносять восени, щоб він перепрів. Але на добре дренованих грунтах протягом зими водорозчинні поживні речовини з гною вимиваються, особливо якщо зима сніжна, а осінь і весна дощова. Компостований гній на зиму правильно слід складати на пластикову підстилку і добре вкривати зверху — щоб уникнути вимивання корисних речовин. Гній і перегній правильніше вносити навесні з урахуванням рекомендацій щодо кількості для різних культур.

Ми завжди робимо це восени. Але не свіжий гній, а перегній привозимо з ферми. Свіжий курячий або голубиний послід вносимо безпосередньо коли рослини вже почали плодоносити(помідори, болгарка, баклажани…), але не на самі грядки. Спочатку на відро води кладемо жменю гною, залишаємо на 3 чи більше днів, а потім під час поливу додаємо в канавки. Приблизно пів відра на канавку 3 метри. Помідори виходять більші, ніж зазвичай.

Найчастіше гній вносять у землю під зиму, щоб він встиг перепреть і не нашкодити рослинам, так як свіжий гній може «спалити» висаджену розсаду з-за великої концентрації в ньому азоту. Якщо ж гній вже «залежаний», перепрілий, то його можна вносити навесні. Природно, що, розкидавши його по ділянці, землю потрібно перекопати або зорати і тільки після цього висаджувати розсаду сіяти насіння.

Зазвичай гній вносять восени, так як потім потрібно зорати земельну ділянку на зиму. І для гною, щоб він приносив користь рослинам, потрібно перегнити в землі, що він і встигає зробити за довгу снігову зиму. А навесні знову ділянку потрібно зорати, і тільки потім садити потрібні культури, ми зазвичай гній навесні не вносимо. Це вже на розсуд кожного господаря.

Гній це саме хороше добриво. Ми завжди вносимо перегнилий гній великої рогатої худоби. Вносять гній восени перед тим як виорати город. Для цього рівномірно розкидати його по ділянці городу. Більше гною готують для більш важких і холодних грунтів, менше для більш легких і теплих. Далі город перекопують або переорюють.

Вносити гній восени або навесні, залежить в першу від самого гною. Наприклад, курій послід необхідно вносити навесні, десь за 1-2 тижні до посадки. Звичайний перегній ми вносимо восени під кущики полуниці і коли садимо часник.

Восени,перед оранкою.У нього буде час перепреть в землі,так і перемішається плугом,а потім,навесні-культиватором.

Азотні добрива восени: потрібно вносити чи ні

16 вересня 2019, 23:44 | Сад та город Їх осіння роль у тому, щоб підштовхнути до дії, активізувати фосфорну складову добрива.

  • для росту коренів;
  • для подальшої вегетації в новому сезоні;
  • щоб легше переносити холод.

В азоті ж рослини найбільше потребують у весняний період впродовж виходу із зимового анабіозу і старту бурхливого росту зеленої маси. Але це не означає, що восени від азоту варто відмовитися зовсім, його частку потрібно просто істотно знизити.

Навіщо азотні добрива потрібні восени

Перш ніж відповісти на це питання, розглянемо два поняття — синергізм та антагонізм. Їх суть добре зрозуміла, якщо поглянути на них як на медичні терміни. Синергізм — менш ефективний прийом окремо двох ліків, ніж їх же прийом разом. Антагонізм — дія одного препарату послаблює дію іншого. А тепер знову повернемося до азоту.

Його осіння роль у тому, щоб підштовхнути до дії, активізувати фосфорну складову добрива. Азот (Nitrogenium, N) має бути настільки мало, щоб він просто не в силах був надати “згубну” дію, наприклад, спровокувати зростання нових пагонів під саму зиму. Але одночасно з цим його кількості повинно вистачати на те, щоб послужити каталізатором для фосфору.

Необачно буде використовувати аміачну селітру восени, сечовину та інші добрива, багаті азотом. Відсоток вмісту азоту в них досягає критичної для осені цифри — 46.

Не відмовляйтеся від органіки зовсім

З усіх органічних добрив найпопулярніший на присадибних ділянках — коров’ячий гній (коров’як). Багатьом навіть складно уявити, як від нього можна відмовитися. Робити цього зовсім не потрібно, просто при його внесенні потрібно дотримуватися простих правил. В 1 т гною в середньому міститься 5 кг азоту, 2,5 кг фосфору, 6 кг калію, 3 кг вапна, 1,5 кг магнію. А крім них ще кобальт, мідь, молібден, бор і марганець — повний комплект для суцільної користі.

Свіжий гній добре утримує азот, тому, відлежавши зиму під снігом, розкриється до весни. Рівномірно розсипте його по поверхні порожньої ділянки (урожай зібраний, а залишки зелені прибрані) і відразу ж перекопайте, заглиблюючи добриво на 15 см. Подібною підгодівлею зловживати не треба, достатньо виконувати її один раз на 4-5 років, вносячи відро органіки на 1 кв. м. Не можна вносите свіжий гній під рослини! Свіжий гній допустимо використовувати тільки восени в чисті грядки.

Недозрілий перегній

Рівномірно розкладіть недозрілий перегній по ділянці, перекопайте, заглибивши добриво на 10-15 см, вносячи 3-4 кг на 1 кв. м.

Готовий перегній

Можна внести готовий перегній шляхом перекопування, як і недозрілий. Підійде він і для мульчування (без загортання в ґрунт) кущів та плодових дерев. При такій поверхневій підгодівлі азот не весь відразу дістанеться ґрунту, а буде вимиватися в нього поступово опадами. Розкладіть органіку щільним шаром в зоні пристовбурового кола, відступивши від стовбурів і пагонів. Навесні, коли сонце почне пригрівати, землю делікатно промульчуйте, намагаючись не надто заглиблювати перегній.

Надмірне внесення восени в ґрунт азотного добрива може завдати шкоди, але разом з тим використовувати його в розумних кількостях просто необхідно. Досягнувши балансу азоту з іншими елементами, ви зробите великий крок до хорошого урожаю в наступному сезоні.

Про автора

admin administrator