Чи можна вступити до МВС з плоскостопістю 2 ступеня

Авторadmin

Чи можна вступити до МВС з плоскостопістю 2 ступеня

Чи беруть в армію з плоскостопістю і артрозом?

Найчастіше юнаки призовного віку вже заздалегідь знають всі свої захворювання і можуть судити про свою придатність для служби. плоскостопість і артроз – одні з найпоширеніших недуг серед чоловічого населення. Хвороби мають кілька стадій, і саме від них залежить, чи зможе безболісно призовник пройти військове навчання.

Армія і призовник з плоскостопістю

Здорова стопа має поздовжній і поперечний склепіння. Завдяки цьому навантаження на кінцівки розподіляється правильно: нога амортизує і повністю виконує ресорну функцію. Плоскостопість ж має на увазі захворювання, яке значно деформує стопу і вирівнює її склепіння.

Молодій людині необхідно правильно лікувати недугу і постійно займатися профілактичними заходами. Хворому досить важко дається ходьба, а тим більше біг при плоскостопості . Армійська ж служба має на увазі велику кількість роботи на ногах:

  • чергування;
  • фізичні тренування;
  • марширування;
  • прибирання та інше.

Перевантажуючи хвору стопу, людина відчуває неприємне поколювання, ниючий біль, поступово переходить в гострий больовий синдром . Це загрожує розвитком багатьох захворювань, зокрема, виникненням і посиленням проблем з хребтом і ногами.

Плоскостопість часто стає причиною непридатності до служби, адже лікувати його необхідно дуже тривалий час.

ступеня плоскостопості

За характером видозміни стопи плоскостопість буває з поздовжньою, поперечною і комбінованої деформацією. У першому випадку поздовжні склепіння досить сильно стають більш щільними.

У другому випадку розширюється передня частина стопи. У разі нехтування профілактичними і лікувальними заходами, підошва стає дуже широкою, а її довжина зменшується.

Третій же випадок передбачає повне розпрямлення поверхні стопи. Людина з подібним діагнозом погано переносить навіть короткочасні піші прогулянки. А легкі фізичні навантаження може виконувати тільки в спеціальному взутті.

Говорити про серйозність плоскостопості можна лише визначивши ступінь плоскостопості . Розрізняють три ступені захворювання:

  1. Перша ступінь плоскостопості характеризується лише невеликим косметичним дефектом. Однак на здоров’я це не впливає і хворий не відчуває дискомфорту або больового синдрому.
  2. На другому етапі видозміна стопи видно навіть непрофесіоналам. Патологія починає доставляти масу незручностей, включаючи біль, викривлення ходи і серйозне навантаження на хребет.
  3. Третя стадія хвороби характеризується повним распрямлением стопи. Дана категорія хворих не може переносити навіть мінімальну фізичне навантаження, а піші прогулянки даються дуже важко. Больовий синдром постійний.

Зверніть увагу, що лікувати плоскостопість необхідно при появі перших ознак. Чим більше прогресує хвороба, тим складніше буде виправити становище.

критерії придатності

Для того щоб розуміти, чи беруть в армію з плоскостопістю, необхідно обов’язково відвідати фахівця і поставити конкретний діагноз. Від його категорії і буде залежати результат.

До 2015 року практично кожного призовника з діагнозом «плоскостопість» вважали непридатним до служби. Однак МВС підвищило вимоги до цього захворювання і чітко охарактеризувало аспекти придатності в статті № 68.

Офіційно визнані діагнози, які звільняють чоловіка від військової служби:

  • Категорія призовників з третім ступенем поздовжнього плоскостопості.
  • Призовники з третім ступенем комбінованого плоскостопості.
  • Категорія призовників з другої / третьої ступенем поперечної плоскостопості .

Більш легкі ступені хвороби, на думку МВС, в заклики 2015 і 2016 роки вже не є причиною відсторонення від виконання державного боргу. Однак є можливість отримати щадну категорію придатності.

Армія і призовник з артрозом

Крім плоскостопості, причиною непридатності для військової служби може стати і артроз. Цей факт детально прописаний у статті № 68 МВС. При цьому призовник може і не здогадуватися про наявність хвороби.

Причини виникнення артрозу:

  • Перенесені травми (переломи, вивихи, розтягнення).
  • Професійне заняття спортом.
  • Невдало перенесені важкі запальні процеси.
  • вроджена дисплазія .

Якщо після описаних ситуацій ви помітили неприємні відчуття при тривалих піших прогулянках або незначних фізичних навантаженнях, негайно зверніться до фахівця. Можливо у вас діагностують артроз на ранній стадії і від нього можна буде легко позбутися. До того ж фахівець зможе з упевненістю сказати, чи беруть вас в армію з артрозом вашої стадії.

ступеня захворювання

артроз – це поширене захворювання, пов’язане з руйнуванням хрящової тканини суглобів. Залежно від розміру межсуставного проміжку розрізняють три стадії хвороби.

На першій зменшення щілини незначно. Розвиток остеофитов (наростів) тільки починається і їх практично не видно, навіть при обстеженнях на висококласному обладнанні. Тому сильні больові синдроми відсутні. Лише іноді в момент перевантаження, хворий хрящ дає про себе знати. На цьому етапі хворобу діагностують вкрай рідко, так як люди просто не звертають увагу на рідкісні спалахи терпимою болю.

На другій стадії щілину звужується більше ніж в два рази. Остеофіти, в свою чергу, розростаються до 1 мм в довжину. Такі видозміни стають помітні на знімках досліджень. Кінці дотичних кісток починають поступово деформуватися, що тягне за собою сильний біль, в деяких випадках запалення. Пацієнт з працею ходить, тривале перебування в одному положенні викликає ниючий біль.

На третьому етапі межсуставних щілину повністю затягується, кістки видозмінюються, починаються незворотні процеси. Навіть на знімках рентгена видно великі «спіднички» остеофитов.

критерії придатності

68 стаття від 2015 року МВС чітко прописує захворювання, що заважають військову службу. Таким чином, хворому артрозом необхідно відвідати фахівця для з’ясування конкретної ступеня захворювання і придатності до служби.

Список причин відсторонення від армії, схвалених в статті № 68 МВС в 2015 році:

  1. Артроз колінного суглоба з сильним звуженням межсуставной щілини.
  2. Артроз середнього ділянки стопи.
  3. Артроз третього ступеня.

З придатності при артрозі другого ступеня досить часто бувають проблеми. Так як конкретного регламентованого поділу між першою і другою ступенем захворювання в статті МВС немає. Найчастіше призовнику з таким діагнозом роблять позначку «придатний», проте дають більш щадну категорію. При цьому відмова у військовій службі також буде здійснений на законних підставах.

Чоловікам з артрозом першого ступеня в армію йти доведеться. Однак у військкоматі лікар обов’язково присвоїть призовнику категорію придатності «В». Іншими словами, чоловік не призивається для проходження військової служби в мирний час, проте в документації він числиться як кадровий запас. Під час воєнного стану придатність «В» мобілізується, завдяки чому укомплектовуються частини другої черги.

Пройти військову службу – непорушна обов’язок кожного відповідального чоловіка будь-якої держави. Однак в разі наявності хронічних захворювань, навіть, з першого погляду, несерйозних, армія може завдати непоправної шкоди здоров’ю людини. Саме тому необхідно при перших же симптомах звертатися за допомогою і консультацією до фахівця. Отримавши підсумковий діагноз, і звіривши його з положеннями в статті МВС, призовник заздалегідь знати, чи беруть його в армію з плоскостопістю або остеоартроз .

Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіка з плоскостопістю

В Україні триває загальна мобілізація, яка була розпочата через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час можуть мобілізувати чоловіків призовного віку, які не мають законних підстав для звільнення від мобілізації та були визнані придатними до служби.

Юрист Дмитро Дончак пояснив, чи можуть призвати чоловіка з плоскостопістю. Він нагадав, що ступінь придатності до військової служби визначається на медкомісії (ВЛК) за допомогою Розкладу хвороб, що розміщений в Наказі МОУ № 402.

Плоскостопість відноситься до статті 62 Розкладу хвороб.

При цьому майже всі статті розкладу хвороб розділені на наступні пункти:

  • «а» – непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • «б» – непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально;
  • «в» – придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально;
  • «г» – придатні.

У поясненнях до статті 62, у пункті «а» міститься перелік захворювань, але в цьому переліку немає такого захворювання як плоскостопість. До пункту «б» належить плоскостопість 3-го ступеня. До пункту «в» належать плоскостопість 2-го ступеня за наявності остеоартрозу у таранно-човноподібному суглобі. До пункту «г» належать:- плоскостопість 1-го та 2-го ступенів без явищ артрозу у таранно-човноподібному суглобі.

Якщо наприклад, у військовозобов’язаного плоскостопість 3-го ступеня, то вказане захворювання відноситься до пункту «б», тобто після проведення медогляду ВЛК повинна винести постанову, в якій буде зазначена стаття 62-б, тобто непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально.

У відповідності до пункту 20.4. Положення про військово-лікарську експертизу, за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, що передбачають індивідуальну оцінку непридатності до військової служби або обмежену придатність осіб, які пройшли медичний огляд за графами II, III, ВЛК приймає одну з таких постанов:

  • «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час»;
  • «обмежено придатний до військової служби».

Так як зараз воєнний час, то в постанові ВЛК на підставі статті 62-б запишуть «обмежено придатний до військової служби».

Це означає, що особа не звільняється від мобілізації, і теоретично можете бути мобілізована як обмежено придатна до військової служби.

При цьому слід звернути увагу, що у відповідності до пункту 20.3. Положення про військово-лікарську експертизу, у постанові ВЛК у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі.

Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

Зараз чоловікам призовного віку вручають повістки. Нагадаємо, чи можуть вручати повістки на станціях метро.

Про автора

admin administrator