Чи можна змішати сир із йогуртом

Авторadmin

Чи можна змішати сир із йогуртом

Зміст:

Як приготувати домашній сир за 10 хвилин: знадобиться один інгредієнт

Домашній сир – це надзвичайно цінний продукт з точки зору кулінарії. Йогу можна їсти самостійно з джемом, варенням, сиропом чи медом на сніданок, додавати у випічку як начинку чи готувати десерти. І для того, аби точно бути впевненим у якості такого продукту, найкращим варіантом стане приготувати його самостійно в домашніх умовах. Для цього знадобиться всього один простий інгредієнт.

Кулінарка, фудблогерка Олена Єрмоленко (elena_ermolenko) на своїй сторінці в Tik-Tok розповіла, як приготувати домашній сир з йогурту за 10 хвилин.

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

1. Вилити йогурт у каструлю та поставити на вогонь.

2. Готувати 10 хвилин на середньому вогні. Почне виділятись сироватка.

3. Зняти з вогню та відкинути сир на марлю чи тканину.

З домашнього сиру можна приготувати улюблену всіма страву – налисники. Рецепт шоколадних млинців з сиром опублікований у кулінарному блозі mykitchen.in.ua в Instagram.

Інгредієнти:

  • молоко – 550 мл
  • яйця – 3 шт.
  • чорний шоколад – 100 г
  • цукрова пудра – 3 ст. л.
  • сіль – дрібка
  • олія 50 мл
  • борошно – 200 г

Інгредієнти для начинки:

  • сир кисломолочний – 800 г
  • сметана – 3 ст. л.
  • цукор
  • ваніль

Додаткові інгредієнти:

Спосіб приготування:

1. До 250 мл гарячого молока додати шоколад, розмішати до розчинення.

2. Налити 300 мл холодного молока, яйця, засипати пудру та додати олію. Перемішати.

3. Додати дрібку солі та порціями борошно. Перемішати до однорідності.

4. Посмажити млинці.

5.. Для начинки всі інгредієнти збити блендером до однорідності.

6. Змастити шоколадні млинці начинкою, викласти родзинки та скрутити рулетом.

7. Перед подачею злегка обсмажити на маслі, полити джемом.

Також на OBOZREVATEL ви можете ознайомитися з рецептами:

Рецепт Сир ​​з йогуртом. Калорійність, хімічний склад та харчова цінність.

Йогурт – це кисломолочний продукт, який виходить внаслідок того, що кисломолочні бактерії, що входять до складу йогурту, за певних умов сквашують (ферментують) молоко (молочний цукор лактозу), надаючи продукту характерний смак, колір і консистенцію.

Йогурт вважається корисним продуктом, оскільки дружні мікрофлори людини кисломолочні бактерії допомагають налагоджувати та підтримувати діяльність шлунково-кишкового тракту, нормалізують роботу кишечника, стимулюють обмінні процеси.

Внаслідок того, що йогуртові бактерії ферментують лактозу, йогурт, як і більшість кисломолочних продуктів, перетравлюється та засвоюється краще та легше молока. Досить часто, люди, які страждають на непереносимість лактози або алергією на молочний білок можуть вживати йогурти (але якщо Вас торкнулася подібна проблема, краще все ж таки спочатку проконсультуватися з лікарем).

Отже, суть виробництва йогурту полягає в тому, що в молоко вводяться живі йогуртові кисломолочні культури (зазвичай це Lactobacillus bulgaricus, болгарська паличка, і Streptococcus thermophilus, термофільний стрептокок, докладніше про йогуртові культури). Створюється підходяща постійна температура (оптимально – 42-45 оС, це важливо враховувати, тому що при t вище 50 оС бактерії гинуть), яка зберігається протягом 8-12 годин. За цей час бактерії ферментують молочний цукор, і виходить йогурт. Щоб завершити процес ферментації, отримати найкращу консистенцію та зберегти живі бактерії після закінчення потрібного часу йогурт охолоджують ~ до t 5 оС. Як бачите, процес досить простий і цілком здійсненний у домашніх умовах.

Перед продовженням статті пропоную Вам взяти участь у невеликому опитуванні.

на початок статті

Домашній йогурт (як приготувати йогурт у домашніх умовах у йогуртниці та без).

Тепер розглянемо процес приготування йогурту в домашніх умовах докладніше. Для приготування йогурту нам знадобиться молоко та закваска з кисломолочних бактерій. (Про деякі причини невдач, наприклад: йогурт згорнувся, дуже багато сироватки, дуже кислий смак, можна почитати тут)

Молоко.

Якщо у Вас є можливість використовувати свіже сільське молоко, як і безпеку якого Ви впевнені, – чудово, тільки його обов’язково потрібно прокип’ятити протягом декількох хвилин. Якщо Ви використовуєте промислове молоко, то я віддаю перевагу пастеризованому або ультрапастеризованому. Пастеризоване молоко також рекомендується попередньо нагріти до 90 оС, ультрапастеризоване безпечно і повністю готове до вживання, воно не вимагає кип’ятіння, його достатньо підігріти до потрібної температури. Пінку, що утворилася при нагріванні молока, потрібно акуратно видалити. Потім молоко потрібно охолодити до температури ~38-45 оС. Це оптимальна температура, але якщо Ви не використовуєте термометр, то, щоб визначись температуру «на око», капніть кілька крапель молока на зап’ястя. Молоко має бути гарячим, але не обпалюючим. В даному випадку краще недогрівання, ніж перегрів, тому що при t більше 50 оС, як я вже згадувала раніше, бактерії кисломолочні починають гинути. З метою безпеки продукту нагрівати молоко для приготування йогурту рекомендують усі виробники йогуртниць та більшість рецептів. На практиці, якщо Ви візьмете пастеризоване або ультрапастеризоване молоко кімнатної температури (парне молоко я б у будь-якому випадку рекомендувала прокип’ятити, особливо якщо Ви даєте йогурти дітям), заквасіть його промисловим йогуртом і помістіть у йогуртницю, то йогурти у Вас я такий варіант не відчувала, і якщо я використовую суху закваску, молоко нагріваю).

Для кип’ятіння або підігрівання молока використовуйте нержавіючу каструлю з товстим дном або, якщо дозволяє плита, керамічну або скляну. Емальований посуд краще не використовувати, тому що в такому посуді молоко дуже швидко пригоряє.

До речі, не обов’язково використати коров’яче молоко. Можна також ферментувати козяче, овече, соєве, а можливо і якесь інше молоко.

Закваска.

Як закваску можна використовувати промислову суху закваску, її можна знайти в аптеках або купити в магазинах, які торгують продуктами для здорового харчування, в тому числі і в інтернет-магазинах. До складу такої закваски зазвичай і входять класичні йогуртові бактерії Lactobacillus bulgaricus, болгарська паличка, і Streptococcus thermophilus, термофільний стрептокок. Вона готується відповідно до інструкції. При цьому смак та консистенція йогурту можуть відрізнятись від звичного магазинного. Йогурт іноді виходить більш тягучим, слизьким, це відбувається через порушення технології приготування. А можна використовувати натуральний йогурт (або біойогурт) промислового виробництва. Один стандартний стаканчик йогурту (~125 мл) на один літр молока. Головне завдання – якнайкраще перемішати закваску та молоко, для цього додайте в закваску невелику кількість теплого молока, ретельно розмішайте, до отримання однорідної консистенції, а потім розведіть отриману суміш в іншому молоці, знову ретельно перемішайте. Для наступної партії йогуртів Ви зможете використовувати як закваску власноруч приготований йогурт. Є думка, що йогурт можна перезаквашувати 4-10 разів, але необхідно враховувати, що вдома ми не можемо забезпечити стерильні умови, тому при кожному перезаквашуванні склад йогурту змінюється і не завжди на краще.

Посуд.

Тепле молоко, яке протягом 6-12 годин повинно бути при температурі 42-45 оC, є ідеальним місцем для розмноження не тільки корисних, але й шкідливих мікроорганізмів, тому чистоті посуду потрібно приділити особливу увагу. Весь необхідний посуд перед використанням потрібно обдати окропом, а якщо є можливість, то й простерилізувати, наприклад, у пароварці.

Йогуртниця.

Йогуртниця, та інші електроприлади, які дозволяють робити йогурти, – це відмінне рішення для тих, хто часто балує свою сім’ю домашніми кисломолочними продуктами. Основна перевага цього приладу полягає в тому, що він підтримує оптимальну температуру протягом усього часу сквашування йогурту, що забезпечує дуже гарний результат. Йогуртниця займає мало місця, комплектується зручними баночками-кришечками для йогурту. Йогуртниця зводить Вашу безпосередню участь у приготуванні йогурту до мінімуму: змішали молоко із закваскою, розлили по баночках, натиснули кнопку «укл.» і все! Через 8-10 годин насолоджуйтесь результатом (консистенція буде оптимальною, якщо після заквашування Ви поставите йогурти в холодильник щонайменше на 4 години).

Приготування йогурту без йогуртниці.

Після того як ми змішали тепле молоко та закваску, нам потрібно створити для йогурту постійну температуру ~ 42-45 о C на 6-10 годин. Цього можна досягти декількома способами:

  • можна використовувати термос;
  • можна укрити тару з йогуртом теплою ковдрою (і накрити подушкою) та залишити поряд з батареєю;
  • можна розкласти йогурти по порційних баночках, затягнути харчовою плівкою, поставити в плоску форму, акуратно налити у форму теплу воду, вода не повинна потрапити в йогурт, всю форму ще раз затягнути плівкою і поставити в тепле місце без протягів (наприклад, туже вимкнену, але попередньо розігріту до 50о духовку).

Чи Ви робите йогурт в йогуртниці або без, під час процесу сквашування по можливості не турбуйте йогурт: не перемішуйте, не відкривайте, не струшуйте.

Час приготування домашнього йогурту становить приблизно 6-10 годин і залежить від того, наскільки добре Вам вдається зберігати необхідну температуру та від того, яку консистенцію та смак Ви хотіли б отримати. При постійній оптимальній температурі цілком достатньо 6-8 годин, при температурі, що падає, потрібно 8-10, а можливо і 12 годин. Чим довше заквашується йогурт, тим він виходить кисліше.

Для того, щоб грамотно завершити процес ферментації, йогурт потрібно охолодити, як уже згадувалося вище, потрібно поставити продукт у холодильник мінімум на 4 години. У цьому випадку Ви не тільки отримаєте щільнішу і ніжнішу консистенцію, але й продовжите термін придатності йогурту, зберігши в ньому живі бактерії.

У холодильнику йогурт чудово зберігається 7-8 днів.

Рецепт домашнього йогурту без ліричних відступів Ви знайдете за цим посиланням.

на початок статті

Домашній пиріг зі смородиною та йогуртом

Тісто для цього пирога готується з борошна та вівсяних пластівців. Як начинку використовуйте будь-які ягоди. У цьому торті начинкою буде смородина. Для заливання візьміть ягідний йогурт.

Знадобиться: 150 г вершкового масла, 250 г йогурту, 400 г свіжої чи замороженої смородини, 1 склянка борошна, 1 склянка цукру, 6 столових ложок вівсяних пластівців, 3 яйця.

Приготування: вершкове масло|мастило| покладете в ємність, розм’якшіть його. Потім насипте склянку цукру, додайте 1 яйце та вівсяні пластівці. Невеликими порціями додайте|добавляйте| муку|борошно| і замісіть тісто однорідної консистенції. Далі поставте його на 30 хвилин у холодильник для охолодження. Підготовлене тісто розподіліть формою, зробіть маленькі бортики.

Смородину добре промийте та розкладете на тісто. В окремій чашці змішайте йогурт, 2 яйця та три столові ложки цукру. Зверху ягід вилийте заливку. Пиріг поставте на 30 хвилин|мінути| в добре розігріту до 180 С духовку. Коли пиріг повністю охолоне, подайте його на стіл із чаєм.

Добавки для йогурту (цукор, фрукти, горіхи, мюслі тощо).

Натуральні йогурти – це чудово, ну а як бути, якщо Ви любите солодкі йогурти чи йогурти із фруктами, шоколадом, мюслі тощо?

Звичайно, можна всі ці ласощі додавати в йогурт у той момент, коли Ви розкладаєте його по порційних стаканчиках перед закваскою, але тут є одне!

Йогуртові бактерії ферментують молочний цукор, лактозу, якщо ж Ви додасте в йогурт цукор або солодкі фрукти до закінчення процесу сквашування, то бактерії переключаться на фруктозу, що міститься в цих продуктах, і почнуть зброджувати не лактозу, а, скажімо, фрукти. А цитрусові та інші плоди з великим вмістом фруктових кислот, такі як, наприклад, ківі, взагалі не поєднуються з молоком. І при контакті із цими фруктами молоко згорнеться ще до початку процесу ферментації. Тому набагато корисніше (та й безпечніше) вводити всілякі добавки (свіжі фрукти, варення, сиропи, джеми, мюслі, горіхи, сухофрукти, печиво, шоколад) вже готові йогурти, ну або в момент завершення процесу сквашування, перед охолодженням.

До речі, якщо Ви вирішили підсолодити готовий йогурт цукром, то краще попередньо розчиніть його в невеликій кількості води або зробіть сироп, або візьміть цукрову пудру, щоб на зубах «не рипіло».

на початок статті

Рецепт кексу із сухофруктами

  • Йогурт – 300 мл
  • Яйце – 3 штуки
  • Цукор – 200 г
  • Вершкове масло – 100 г
  • Борошно – 500 г
  • Родзинки – 100 г
  • Курага – 100 г
  • Сода – 1 ч. л. без гірки

Попередньо хвилин 10 вимочуємо сухофрукти в окропі, віджимаємо їх, щоб позбутися зайвої води. У мисці збиваємо віночком яйця із цукровим піском. Наступним етапом буде додавання фруктового йогурту. Дуже добре в цьому випадку підійде із малиновим ароматом. Додаємо борошно та соду, ретельно перемішуємо. Тісто має вийти густим. Тепер засипаємо подрібнену курагу та родзинки і знову перемішуємо.

Випікаємо у змащеній олією формі 35-40 хвилин. Кекс виходить ніжним та ароматним.

Ванільний йогурт.

Якщо Ви готуєте ванільні йогурти і при цьому використовуєте не ванільний цукор, що також можливо, а стручок ванілі, то, зробивши поздовжній розріз на стручці, опустіть його в молоко і нагрівайте молоко разом з ваніллю. Коли розкладатимете йогурти по стаканчикам, то опустіть по невеликому шматочку ванільного стручка, який прогрівався разом з молоком, у кожну стаканчик. З готового йогурту перед вживанням шматочки стручка потрібно буде вийняти. Якщо Ви вичистите м’якоть стручка і додасте його в молоко, то аромат буде більш вираженим, а сам стручок після прогрівання в молоці можна буде не додавати в склянки з йогуртом, а відразу видалити, але в йогурті будуть дрібні чорні частинки ванілі. На мою думку, смак це ніяк не псує, а вигляд йогурту виходить незвичайним, строкатим. Однак деякі діти та й дорослі ставляться до такого йогурту з підозрою.

на початок статті

Жирність йогурту. Вершковий йогурт.

Жирність домашнього йогурту залежить від жирності молока, на якому Ви готуєте йогурт, а також від того, чи додаєте Ви до молока вершки. Чим менш жирне молоко Ви використовуєте, тим більше знежирений йогурт і відповідно менш калорійний продукт, Ви отримаєте.

Вершковий йогурт (при його приготуванні до молока додаються вершки) виходить більш щільним і ніжним. Вершки можна додавати безпосередньо до молока перед заквашуванням, але будьте обережні. Якщо Ви нагріватимете молоко з вершками до високих температур, то вершки можуть, як би розтанути, відокремитися від молока, спливти на поверхню жирними плямами, схожими на розтоплену олію. І потім, коли ви додасте закваску, все добре перемішаєте і розіллєте йогурт по баночках для сквашування, на поверхні готового йогурту може утворитися тверда жирна плівка. Це не страшно, після завершення процесу ферментації та охолодження просто акуратно зніміть цю плівку з йогурту. Така плівка часто з’являється в тому випадку, коли Ви використовуєте парне молоко «під корови» і в молоці залишаються не до кінця зняті вершки.

Щоб уникнути утворення жирної плівки на вершковому йогурті, використовуйте промислові (тобто вже термічно оброблені) вершки та додавайте їх у молоко перед заквашуванням, коли молоко вже охолоне до t 38-42 оC. Вище я вже писала, що якщо Ви використовуєте йогуртницю, то йогурти вийдуть, навіть якщо Ви взагалі не підігріватимете молоко, а просто візьмете його кімнатної температури, при цьому можна частину молока замінити вершками, наприклад, взяти 200 мл вершків і 800 мл молока і все це добре перемішати. Жирної твердої плівки у цьому випадку у Вас не буде, питання лише у довірі виробнику молока та безпеки продукту.

Вершки можна додати і вже готовий йогурт, це також зробить його більш ніжним (цей варіант не підходить людям, які страждають на непереносимість молочних білків і лактазної недостатністю).

на початок статті

Салат з фруктами та йогуртом – легкий та простий рецепт на Новий рік

Бажаєте порадувати своїх близьких легким та смачним десертом? Зробіть тоді такий салат.

Інгредієнти на 4 порції:

  • Банан – 1 шт.,
  • Груша Конференція (можна взяти будь-яку іншу) – 1 шт.,
  • Ківі – 1 шт.,
  • Мандарин – 1 шт.,
  • Виноград – маленький пензлик або 12-15 ягід,
  • Волоські горіхи – жменя,
  • Йогурт – 1 шт.,
  • Ягоди малини або інші, які є кілька штук для прикраси.

Як зробити

Насамперед усі фрукти та виноград миємо під проточною водою і протираємо паперовим рушником, щоб прибрати вологу з них. Очищаємо їх від шкірки, в тому числі грушу. Звичайно, на ній можна залишити шкірку, але тоді вона відчуватиметься, що буде не дуже приємно. Грушу можна замінити яблуком, або ж додати ще яблучко.

Ківі можна почистити в такий спосіб. Розріжте плід упоперек на 2 частини, а потім, встромивши чайну ложку під шкірку, обертальним рухом дістаньте м’якоть. Вийде швидко і красиво.

Очищені фрукти нарізаємо невеликими шматочками. Дрібно нарізати не потрібно, інакше десерт виглядатиме з йогуртом, як негарне місиво. Нарізані плоди складаємо в окрему салатницю. Туди ж додаємо ягоди винограду. Якщо виноградинки дуже великі, їх розрізають навпіл. Волоські горіхи подрібнюємо, і додаємо їх до інших інгредієнтів.

Усі інгредієнти акуратно перемішуємо.

І тепер формуємо салат для подачі на святковий стіл. Для цього візьміть прозорі келихи, склянки, креманки чи маленькі салатниці. Так десерт буде ефектніше виглядати на столі.

У келих накладаємо до половини обсягу нарізані фрукти з горіхами. Потім поливаємо їх йогуртом, 1 чайної ложки буде достатньо. Знову докладаємо нарізані інгредієнти до келиха. Поливаємо зверху 1-2 ч. л. йогурт. Зверху прикрашаємо ягодами малини. Все наш десерт готовий, його можна подавати на стіл.

Фруктовий салат із йогуртом бажано збирати безпосередньо перед подачею. Якщо це неможливо, готовий десерт поставте в холодильник.

Йогуртові бактерії.

Історія кисломолочних продуктів, зокрема йогурту, налічує не одну тисячу років, проте батьківщиною сучасного справжнього йогурту вважається Болгарія, де йогурт також називають «кисле молоко». Саме в Болгарії були вперше виявлені, вивчені та використані йогуртові кисломолочні культури Lactobacillus bulgaricus, болгарська паличка (названа на честь Болгарії), та Streptococcus thermophilus, термофільний стрептокок.

Ілля Ілліч Мечников, відомий біолог, лауреат Нобелівської премії, вивчаючи питання старіння, встановив, що на момент дослідження із 36 вивчених країн у Болгарії проживала найбільша кількість людей, які досягли 100 років. На кожну 1000 осіб припадало по 4 довгожителі. У своїх дослідженнях він пов’язував цей факт із регулярним вживанням жителями країни «болгарського кислого молока», і відповідно йогуртових культур болгарської палички, які й надають таку корисну дію на мікрофлору кишечника та організм загалом.

Таким чином, справжній йогурт повинен містити лише молоко та закваску, що включає Lactobacillus bulgaricus та Streptococcus thermophilus , проте в даний час у багатьох країнах склад йогурту не регулюється законодавчо. Крім йогуртових бактерій, або замість них використовуються лактобактерії або біфідобактерії, наприклад, Lactobacillus acidophilus, lactobacillus bifidus та ін. Звичайно ці бактерії також можуть бути дуже корисні для організму, вони теж ферментують лактозу, сприяючи отриманню дуже ніжної йогуртної маси. а йогуртовий продукт. До того ж, деякі види бактерій після ферментарції молока самі гинуть, і назвати такий йогурт «живим» вже складно. А є категорія «йогуртів» приготовлена ​​за допомогою культури під назвою pima, «піма» робить «йогуртову» масу настільки густою, що додавати в продукт якісь загусники, скажімо, натуральний пептин, вже немає необхідності. Це суттєво здешевлює виробництво, але! Маса виходить «слизькою» і досить неприємною на смак, тому вона щедро присмачується цукром та фруктовим пюре. Чи можна називати цей продукт йогуртом?

на початок статті

Картинка йогурт — малюнки та фото

Векторні ілюстрації. Пошук зображення.
Пошук на RF зображення замість тексту. Для цього перетягніть зображення на сіру область.

Йогурт натуральний – фото та фотографії. Топова колекція натуральний йогурт. Вектор натуральний йогурт.

Завантажити зображення. Перетягніть зображення сюди. Сортувати за: Випадковий.

У фокусі. Кількість людей.

Покроковий рецепт з фото

Всі Без людей 1 людина 2 людей 3 людей 4 людини або більше. Інші установки. Не вмикати ці слова. Безпечний пошук. Сторінка з 2. Сортувати за.

Калорійність: 57 кКал. Енергетична цінність продукту Йогурт: Білки: 4. Жири: 1. Вуглеводи: 5.

Тип зображення. Кількість людей Всі Без людей 1 людина 2 людей 3 людей 4 особи або більше. Ви можете вибрати до 3 кольорів. Уточніть пошук. Вуглеводи: 5.

Купуючи йогурти, читаємо етикетку.

Таким чином, вибираючи натуральний йогурт у магазині, уважно читаємо етикетку та звертаємо увагу на наступне:

  • термін придатності «живого» натурального йогурту не повинен перевищувати 1 місяць, та й взагалі, у цьому випадку, чим менший термін придатності – тим краще;
  • для збільшення терміну придатності йогурти часто пастеризуються, при цьому йогуртові бактерії гинуть, по-чесному, на таких йогуртах має бути маркування «термічно оброблений»;
  • склад йогурту – чим менше у складі компонентів (особливо консервантів, стабілізаторів, підсолоджувачів, барвників тощо) тим краще, в ідеалі – молоко та йогуртова закваска. До речі, виробники рідко розписують інформацію про те, які йогуртові культури використовуються, але якщо є маркування про наявність «живої йогуртової культури» – це краще ніж нічого;
  • вміст молочнокислих бактерій у йогурті на кінець терміну придатності повинен становити не менше 107 КУО (колонієутворюючі одиниці, 10 у сьомій мірі) в 1 г продукту;
  • йогурт обов’язково повинен зберігатися у холодильнику;

І ще раз про сумне, віддаючи перевагу солодким і фруктовим йогуртам, все ж таки не тіште себе надією про високу користь таких йогуртів, особливо фруктових, адже фрукти як мінімум пройшли теплову обробку, а отже втратили левову частку своєї користі, а для того, щоб, кисломолочні бактерії не зброджували фруктовий цукор, виробник швидше за все змушений був додати в продукт цілу низку хімічних речовин.

на початок статті

Пісні гарбузові оладки на йогурті

З йогурту, особливо густого, можна приготувати ніжні оладки.

Знадобиться: 250-300 г гарбуза, 250 г йогурту, 4 столові ложки цукру, 1 склянка борошна пшеничного, 0.5 чайної ложки соди, погашеної оцтом або лимонним соком, олія за смаком, 1 щіпка ваніліну.

Приготування: гарбуз промийте, очистіть від шкірки. Потім натріть її на дрібній тертці в глибоку чашку. Додайте до гарбуза йогурт, насипте борошно, ванілін, соду гашену та цукор. Тісто добре замішайте і дайте настоятися протягом 10 хвилин. Розігрійте сковорідку, налийте в неї олію. Столовою ложкою акуратно викладайте тісто, надаючи форму оладок. Смажте їх із двох сторін до готовності.

Резюме Чим корисний домашній йогурт?

  • Ви можете робити абсолютно натуральний йогурт без штучних добавок, барвників, консервантів.
  • Ви можете регулювати калорійність та консистенцію йогурту, вибираючи більш менш жирне молоко (таблиця калорійності йогурту – за цим посиланням).
  • Ви можете робити йогурти без цукру, використовуючи, наприклад, натуральні підсолоджувачі, такі як мед, кленовий сироп, сироп топінамбуру, свіжі фруктові або овочеві соки та пюре, а також додавати мюслі, клітковину, горіхи та сухофрукти.
  • Заливаючи йогуртом свіжі сезонні фрукти або використовуючи його як заправку для салатів, Ви лише збільшуєте корисність вашого столу.
  • Використовуючи спеціальні йогуртові закваски (наприклад, сухі заквасувальні культури), Ви можете бути впевнені, якими саме йогуртовими бактеріями збагачений Ваш йогурт.

Швидко, смачно та корисно: як приготувати домашній твердий сир

Твердий сир на будь-який смак можна без проблем купити в будь-якому магазині, проте приготований у домашніх умовах, зовсім не порівняти з придбаним. Зробити його своїми руками досить просто, головне — дотримуватись рецептури та почерговості закладки інгредієнтів.

Твердий сир

Складові:

  • Молоко — 1 л;
  • Сир домашній — 1 кг;
  • Вершкове масло — 100 г;
  • Яйця — 2 шт;
  • Сіль — 1 ч. л;
  • Сода — 1 ч. л.

Спосіб приготування:

Взяти невелику каструлю і змішати в ній молоко та сир. Добре перемішавши, поставити на вогонь і варити до кипіння або доти, доки не відокремиться сироватка. Цей процес може зайняти близько 10 хвилин.

Потім взяти друшляк і вистелити його марлею у два шари, після чого злити масу, щоб сироватка відокремилася від сиру. Коли вона стече, зібрати марлю разом і ще раз добре відтиснути сир за допомогою лопатки чи ложки.

У чистій мисці яйця змішати із сіллю та добре перемішати все виделкою.

У каструлю покласти вершкове масло, сир і поставити на вогонь, постійно помішуючи доти, поки масло не розтане. Після цього додати в масу яєчну суміш, зменшити вогонь і варити протягом 10 хвилин, помішуючи дерев’яною ложкою.

Коли маса стане густою і швидко почне застигати, перекласти її в контейнер, застелений пергаментним папером, або форму і дати охолонути, після чого поставити на ніч в холодильник.

Щоб сир мав цікавіший смак, під час варіння в нього можна додати горіхи або спеції. Такий сир чудово підійде для піци, бутербродів і просто як ситне доповнення до чаю або кави.

  • Читайте нас у:
  • Читайте у Telegram
  • Читайте у Facebook
  • Читайте у Twitter
  • Читайте у Viber
  • Теги:
  • сир
  • молоко
  • їжа
  • рецепт
  • домашній сир
  • Поширити:
  • відправити у Telegram
  • поділитись у Facebook
  • твітнути
  • відправити у Viber
  • відправити у Whatsapp
  • відправити у Messenger

ФОКУСУ потрібна ваша підтримка!

Всі права на матеріали, опубліковані на даному ресурсі, належать ТОВ “ФОКУС МЕДІА”. Будь-яке використання матеріалів без письмового дозволу ТОВ “ФОКУС МЕДІА” — заборонено. При використанні матеріалів з даного ресурсу гіперпосилання focus.ua обовʼязкове.

Даний ресурс — для користувачів віком від 18 років і старше.

FOCUS.UA — більше ніж просто новини.

Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство ІнА «Українські Новини”, в будь-якому вигляді суворо заборонені.

Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство “Інтерфакс-Україна”, не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства.

Матеріали з плашками “Р”, “Новини партнерів”, “Новини компаній”, “Новини партій”, “Інновації”, “Позиція”, “Спецпроект за підтримки” публікуються на комерційній основі.

Про автора

admin administrator