Чи можна зняти долари у Домінікані

Авторadmin

Чи можна зняти долари у Домінікані

Ефект замкнутого кола. Проблема обміну зношених і старих доларів чи євро не зникла. Що з цим пропонують робити НБУ та нардепи

Українці все ще стикаються з відмовами банків чи обмінників у прийомі готівкової валюти. Нацбанк стверджує, що відповідних скарг стало значно менше, але визнає, що проблема досі існує. Чому та як її планують вирішувати

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев протягом останнього тижня отримав понад 1000 звернень громадян щодо проблем з обміном готівкової валюти. Про це він розповів на спеціальному засіданні свого комітету 5 липня, на який також запросили представників НБУ, банків, обмінників і Нацполіції.

Представники Нацбанку не заперечують наявність проблеми, попри те, що регулятор ще 20 червня ввів більш жорсткі вимоги до валютообмінних операцій банків і небанківських фінустанов. Втім, скарг у рази менше, ніж у червні, коли ажіотаж навколо валютообміну сягнув піку, зазначив під час зустрічі у комітеті Ради заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Чи дійсно складнощі з обміном старих чи зношених купюр зберігаються та як нардепи та регулятор пропонують вирішувати проблему?

Де та чому можуть не прийняти старі та зношені банкноти

3 липня помічник нардепа Андрія Холодова не зміг обміняти у ПриватБанку євро, хоча купюри не мали ознак значного зношення , розповів депутат під час засідання комітету. Співробітники банку послались на відсутність достатньої кількості готівкової гривні, однак і покласти валюту на депозит також відмовилися, додав Холодов.

НБУ теж фіксує подібні ситуації, але скарг значно менше, ніж кілька тижнів тому. «Якщо в середині червня протягом трьох-чотирьох днів ми отримували близько 400 письмових звернень, то станом на минулий тиждень ідеться про менш ніж 100 звернень», – зазначив Гелетій.

Здебільшого скарги стосуються роботи обмінників, уточнив інший заступник голови регулятора Дмитро Олійник. «Щодо банків скарг майже немає», – сказав він.

У чому полягає проблема з обміном валютної готівки та як НБУ намагався її вирішити

(Натисніть «Читати більше», щоб відкрити повний текст)

З кінця травня клієнти обмінників і банків почали скаржитися на масові відмови приймати старі банкноти (1996 року випуску й старіші) або вимоги додаткових комісій. Те саме було і з банкнотами, що мали ознаки пошкодження та зношення.

20 червня НБУ оголосив про додаткове регулювання обміну готівки. «Всі банкноти, справжність яких підтверджена з використанням лічильників і детекторів, повинні прийматися до обміну», – йдеться в повідомленні регулятора.

Це має унеможливити людський фактор, уточнив у дописі на Facebook голова Нацбанку Андрій Пишний. «Касир не може на око оцінювати справжність банкнот чи їх стан і відмовляти в операції, бо йому здалося, що десь не співпадає малюнок чи не такий колір», – зазначив він.

Після нововведень від НБУ установам, які продовжать подібну практику, загрожують штрафи. НБУ обіцяє кваліфікувати це не лише як недотримання регуляторних вимог, а й як потенційну ознаку шахрайської діяльності. Максимальні штрафи:

  • до банків – до 400 000 грн (за суттєві порушення планується збільшення);
  • до небанківських фінустанов – до 5% від розміру власного капіталу.

Крім штрафів, НБУ може зупинити для фінустанови право здійснювати окремі види валютних операцій.

Чому проблеми залишаються? НБУ бачить такі причини:

  • Ефект замкнутого кола: клієнти стикнулися з проблемою обміну старих і незначно зношених купюр, оскільки почали частіше вимагати у банків і обмінників при обміні нові та незношені банкноти. І ті, своєю чергою, ще частіше стали відмовляти клієнтам в обміні більш вживаних банкнот.
  • Проблема з продажем валюти небанківськими установами банкам, зокрема на умовах інкасо . На це під час засідання комітету в Раді скаржилися представники обмінного бізнесу.
  • Проблеми з логістикою при вивезенні значно зношених купюр за кордон.

Як вирішити проблему обміну валютної готівки

Нацбанк перевіряє небанківські фінансові установи, щодо яких отримував скарги, сказав на комітеті заступник голови регулятора Олійник. Це близько шести найбільших груп на ринку, уточнив він.

Перевірки (таємний покупець, який намагається здати банкноти) триватимуть цього і наступного тижня, в разі виявлення системних порушень НБУ вживатиме заходи впливу. Санкція щодо обмінників – штраф до 5% від капіталу компанії або позбавлення ліцензії, для банків за системність порушень – штраф 1 млн грн, зазначив Олійник. Поки ж ані банки, ані обмінники регулятор ще не штрафував.

Також НБУ звернувся до чотирьох найбільших операторів ринку валютообміну (ПриватБанку, Ощадбанку, ПУМБу і Райффайзен Банку) з «наполегливим проханням» укласти договори з мережами обмінних пунктів для прийому придбаної у населення валюти, додав заступник голови НБУ Олексій Шабан. Це повʼязано зі скаргами обмінників, що банки також подекуди відмовляються приймати від фінкомпаній старі чи незначно зношені банкноти.

Чому це загострює проблему? В умовах, коли клієнти відмовляються брати валюту через зношеність чи рік випуску, обмінники можуть покласти її в банк на рахунок юрособи й у разі потреби знімати з нього кошти у гривні. Спеціально щоб обмінники могли підкріпити гривнею свої каси, НБУ прибрав для фінкомпаній обмеження у 100 000 грн на день на зняття з рахунків, яке діє для юросіб. Відтак обмінники не повинні мати проблем з купівлею за гривню будь-якої валюти у населення.

Що стосується інкасо, протягом двох тижнів до переліку установ, що проводять такі операції , додасться ПриватБанк, заявив Шабан.

Клієнтів, які продають валюту, представники НБУ закликають звертатись із детальними скаргами – де, хто і які саме банкноти відмовився приймати. Заступник голови фінкомітету Ради Олександр Ковальчук запропонував прямо на касах банків чи обмінників розмістити дані з телефоном гарячої лінії НБУ або QR-код, за яким клієнт міг би на місці поскаржитися на банк чи обмінник. Посадовці Нацбанку пообіцяли опрацювати цю ідею.

Як зняти долари з монобанку? Покрокова інструкція для зняття готівки.

Щоб зняти гроші (долари, або ж гривні) з картки монобанку вам потрібен лише банкомат та сама пластикова картка. Як відомо – монобанк перший онлайн банк в Україні, в котрого немає власних відділень чи банкоматів. При цьому він використовує для обслуговування своїх клієнтів – базу інших фінансових установ. З цієї причини Monobank дозволяє знімати готівку не тільки в Україні, але і в будь-якому банкоматі світу. Комісія за виведення – фіксована.

Як зняти долари з монобанку?

Ви можете зняти долари з доларової картки монобанку тільки в банкоматах, що підтримують валютні операції. В іншому випадку відбудеться автоматична конвертація валюти за курсом, встановленим в банку.

Також ви можете замовити готівку в касах наступних банків:

  • Universal Bank (монобанк працює під ліцензією даного банку)
  • A-bank

Яка комісія за виведення валюти в монобанку?

Комісія за виведення коштів в доларі складає:

0,9% – при виведенні коштів на території України.

2% – при виведенні коштів за кордоном.

4% – якщо ви знімаєте кошти зі свого кредитного ліміту (використання кредитних коштів)

Також варто пам’ятати про зняття валюти, зокрема доларів за кордоном.

У деяких країнах з власника картки може стягуватись додаткова комісія в рамках подвійної конвертації валюти. У налаштуваннях додатку монобанк можна заборонити проведення таких операцій (трансакцій). В іншому випадку клієнт може понести збитків на 2-10% від суми зняття. Монобанк стверджує, що не може вплинути на цю ситуацію.

Чи можна зняти долари в монобанку без комісії?

На даний момент зняти долари з карти монобанку без комісії – не можна.
Проте нагадаємо про можливість зняття коштів з монобанку без комісії у гривні. Для того щоб зняти гроші (в гривні) без комісії можна:

  1. Переказати гроші зі свого рахунку Monobank на картку Izi Bank.
  2. Переказати гроші зі свого рахунку Monobank на картку SportBank.
  3. Зняття коштів без комісії через рахунок ФОП в касі a-Bank.

У перших двох варіантах з вас не стягуватиметься комісія (за ваші особисті кошти), оскільки всі перекази з картки Monobank безкоштовні.

Винятком є виведення грошей на соціальні рахунки (для видачі пенсій, державних допомог).

Використовуючи картки банків (Izi Bank або Sportbank) – ви матимете змогу зняти гроші з банкоматів без будь-яких комісій (за умови зняття грошей в банкоматах даних банків).

У третьому варіанті зняття коштів без комісії через касовий чек на рахунок ФОП в А-банку. Він підходить тільки для підприємців, які відкрили розрахунковий рахунок в Monobank. Однак податкова знижка віднімається від суми транзакції за замовчуванням. Отже, необхідно підтвердити в податковій службі, що особисті кошти громадянина були використані для здійснення операцій. Після цього проводяться відрахування з податків, сплачених на користь ФОП.

Нагадуємо, ви можете отримати бонус за реєстрацію та оформлення карток

Якщо скачаєте їх за наведеними реферальними посиланнями.

Як замовити готівку в Приват24 і отримати гроші у відділенні без відмови

Щоб отримати в касі Приватбанку готівку в доларах чи євро, спочатку необхідно її замовити. Тому у цій статті ми розповімо, як це зробити двома способами.

Якщо ви просто прийдете в банк і захочете зняти долари, то дуже часто отримаєте відмову від касира. Інша справа, коли ви замовите готівку через Приват24. Тоді у відділенні спеціально для вас забронюють потрібну суму і будуть чекати вашого приходу в конкретний день, на який ви замовляли валюту.

Завдяки нашим інструкціям ви зможете замовляти гривні, долари, євро та рублі. І гарантовано їх забрати у потрібний вам день.

Існує два основних способи замовити готівку Приват:

  1. Замовити гроші в Приват банку, безпосередньо у відділенні.
  2. Замовити валюту в Privat24.

Замовлення у відділенні більше підходить тим, хто не любить заморочуватись з нюансами у своєму віртуальному кабінеті клієнта. Тут взагалі немає нічого складного. Вам просто потрібно відвідати відділення банку і підійти до одного із консультантів. Зазвичай вони сидять за невеличкими столиками. Скажіть, що ви хочете замовити готівку, вкажіть валюту, суму та конкретний день. Також ви можете вибрати інше відділення, якщо так буде зручніше.

Далі ми наведемо приклад зняття доларів через Приват24, бо це найпоширеніший випадок.

Увага! Слід розуміти, що завдяки бронюванню готівки в Приват одним із двох способів ви отримуєте гарантію, що банк зобов’язаний зібрати суму на вказаний день.

Як замовити долари через Приват24 – інструкція

Потрібний час: 5 хвилин

Наразі замовлення готівки через Приват24 можливе тільки через веб-сайт. У мобільному додатку відповідного функціоналу немає. Коли ви будете замовляти гроші, то відповідна сума повинна в цей момент бути на рахунку конкретної картки.

  1. Заходимо у свій акаунт Приват24 Перейдіть на сайт Privatbank.ua. Ввійдіть на свою сторінку зручним способом. Наприклад, я використовую QR-код, і вам раджу.
  2. Переходимо до Послуг На головному екрані вибираємо вкладку «Усі послуги». Далі вибираємо у меню зліва пункт «Послуги»
  3. Переходимо до пункту «Замовлення готівки» Після попереднього кроку на основному екрані знаходимо пункт «Замовлення готівки» і тиснемо на нього.
  4. Вказуємо валюту і суму замовлення Потрібно вказати суму, кратну 50 у. о. і вибрати одну із чотирьох доступних валют: Гривня, Долар США, Російський рубль, Євро. Після цього тиснемо кнопку «Додати в замовлення».
  5. Вибираємо пріоритет “дата / відділення” Спочатку виберіть, що для вас більш пріоритетно – конкретна дата чи конкретне відділення, поставивши відповідну галочку. У даному випадку я завжди вибираю дату.
  6. Вказуємо дату і вибираємо відділення Вкажіть день, коли ви хочете забрати гроші. А далі почергово виберіть ваш регіон, місто та конкретну адресу відділення. Після цього натисніть кнопку «Продовжити».
  7. Завершення замовлення готівки через Приват 24 Далі на екрані ви побачите ось таке повідомлення. Після цього вам потрібно буде дочекатись сповіщення, що вашу заявку схвалено і вас чекають у відділенні у відповідний день.

Увага! Як бачите, на останньому скріншоті є рекомендація підняти ліміт на зняття готівки. Якщо вам це потрібно – натисніть кнопку і встановіть потрібний вам новий ліміт.

Поточні ліміти на зняття доларів у Приват банку:

  • Стандартний ліміт – 3200 доларів в день
  • Максимальний ліміт – 20 000 доларів в день.

Зверніть увагу, що замовлена готівка у валюті буде доступна у вибраному відділенні тільки протягом вказаної дати.

Лайфхак №1. Іноді в переліку доступних будуть представлені не всі відділення. Таке відбувається тому, що вашу заявку не встигають опрацювати до вказаної дати. Спробуйте перенести замовлення на більш пізній термін і потрібне відділення повинно з’явитись у списку.

Лайфхак №2. Якщо ви хочете замовити готівку в валюті на завтра, то сьогодні це потрібно зробити до 12-00.

Якщо вам більш до вподоби відеоформат – дивіться ролик в тему:

Як відбувається процес зняття готівки у Приват банку

Тут мається на увазі отримання готівки безпосередньо в касі Приватбанку.

Спочатку вам необхідно пройти всі кроки, описані у інструкції вище. Далі у потрібний день, на який було замовлено готівку, йдете у вибране раніше відділення.

Цивілізовано очікуємо своєї черги. Дуже часто, у відділеннях Приватбанку спільні черги до різних кас. Якщо кас декілька, ви просто займаєте чергу.

Примітка для менеджерів Приватбанку. Якщо ви це читаєте, було б добре вже зробити електронні черги, де кожен бере талончик і на дисплеї підсвічується номер того, хто має підійти до черги.

Далі підходите до віконечка каси і повідомляєте, що ви замовляли таку-то суму. Після цього просуваєте у віконечко карточку, з якої мають зняти валюту.

Касир уточнює суму і повідомляє її вам. Ви повинні сказати, що замовляли саме таку суму.

Далі потрібно підтвердити операцію зняття готівки в Приватбанку.

Можливі три способи це зробити:

  • Ввести пін-код картки на апараті – найпростіший варіант;
  • Дочекатись дзвінка від бота банку і натиснути одиничку на телефоні;
  • Підтвердити операцію видачу готівки в мобільному додатку Privat24 (спосіб використовується дуже рідко).

У 2 та 3 випадках вам потрібно мати з собою телефон, на якому є сімкартка, що прив’язана до вашого акаунту в Приватбанку.

Коли ви підтвердите видачу готівки, касир видасть вам потрібну суму. Далі вам слід підписатись на планшеті або чеку. Цим ви підтверджуєте, що операція пройшла правильно.

Порада. Коли ви отримуєте готівку в касі, обов’язково перерахуйте гроші прямо на місці. Зазвичай касир видає суму після перевірки спеціальною машинкою. Але помилки можуть траплятись навіть у таких випадках.

Поширені проблеми при знятті готівки в Приватбанку

Якщо ви просто прийшли в банк, без попереднього замовлення готівки, то вам можуть відмовити. Причини такого доволі банальні – у касі просто немає потрібної суми. Таке рідко трапляється у випадках зі зняттям гривні. А от з іншими валютами цілком ймовірно.

Інші причини, чому не дають долари у касі Приватбанку (чи інші гроші в іноземній валюті):

  1. Технічні збої – працівник банку просто не може провести потрібну операцію через збій у роботі системи;
  2. Перевищення лімітів – ви вже знімали валюту попередні 30 днів. У такому випадку на екрані у касира з’явиться повідомлення про перевищення ліміту на зняття валюти. Таке може трапитись навіть при отриманні невеличкої суми, наприклад, 100 доларів. Якщо ви все ж таки захочете зняти кошти, то доведеться звернутись до менеджера-консультанта банку і пояснити йому джерела надходження грошей.
  3. Якщо ви подавали заявку на зняття готівки в Приват, але вона не була підтверджена. Обов’язково дочекайтесь повідомлення від банку, що вас чекають у відділенні і гроші відкладуть.

Якщо у вас були інші причини відмови видачі іноземної валюти у Приват банку – обов’язково поділіться своїм досвідом в коментарях і ми доповнимо статтю.

Поширені питання про виведення готівки

Чи потрібно мати з собою паспорт при знятті доларів з картки Приватбанку?

Ні. Такої потреби немає. Вам необхідно мати з собою тільки картку. В окремих випадках також знадобиться телефон з підв’язаним номером (щоб підтвердити операцію).

Чи потрібно мати з собою картку при знятті валюти в Приватбанку?

Так. Обов’язково візьміть з собою карточку, з якої знімаєте кеш.

Який ліміт на зняття доларів з картки Приватбанку?

Як ми вже писали, стандартний ліміт – 3200 USD, і його можна максимально підняти до 20 000 (в день).

У касі ви цього зробити не зможете. Потрібно спершу вивести валюту на звичайну пластикову картку у доларах. Замовити її випуск безкоштовно можна в будь-якому відділенні Приватбанку.

Підсумки

Як бачите замовлення готівки Приват – доволі простий процес завдяки інтернет-банкінгу. Якщо ж вам зручніше можете завжди попередньо сходити в банк і повідомити про замовлення його співробітнику.

Якщо підвести підсумок, то з отриманням готівки в Приватбанку все відбувається за наступною схемою: ви замовляєте певну суму, вказуєте дату та відділення. Далі приходите у цей день і забираєте гроші. Треба мати з собою мінімум картку і телефон з прив’язаним номером.

Про автора

admin administrator