Чи можна зняти вініри

Авторadmin

Чи можна зняти вініри

Вініри: навіщо вони потрібні і чи варто їх ставити?

Що таке вініри, навіщо вони потрібні, які бувають та як їх встановлюють.

  • Навіщо потрібні вініри
  • З чого зроблені вініри
  • Як встановлюють вініри
  • Кому підходять вініри
  • На які зуби встановлюють вініри
  • Коли не можна ставити вініри
  • Як доглядати за вінірами
  • Чи ставити вініри

Всі ми мріємо про красиву білосніжну посмішку. Один із способів цього досягти – встановити вініри. Вініри – це тонкі пластинки-накладки, які ставляться на передню частину зубів. Як же встановлюють вініри та кому вони підійдуть?

Навіщо потрібні вініри

За допомогою вінірів можна приховати естетичні недоліки зубів, закрити незначні пошкодження. Ось перелік проблем, з якими справляються вініри:

  • нерівності та кривизна зубів;
  • плями на зубах, що не піддаються відбілюванню;
  • сколи зубів;
  • широкі проміжки між передніми зубами;
  • занадто маленькі зуби.

Встановлюються вініри тільки на здорові та цілі зуби – якщо зуб пошкоджений або занадто зруйнований, така процедура є неефективною. Також вініри не ставлять на зуби з великою площею пломби та при занадто вираженому дефекті прикусу.

З чого зроблені вініри

Сьогодні стоматологія пропонує два типи вінірів: керамічні та композитні. І хоча їх не відрізнити на вигляд, різняться вони методом установки і своїм складом. При цьому пацієнти, яким встановили той чи інший вид вінірів, кажуть, що задоволені результатом в обох випадках.

  1. Керамічні вініри. Такі вініри роблять індивідуально під певний зуб. Керамічні вініри виготовляють із склокерамічних сумішей, порцеляни (польовошпатної кераміки) або дисилікату літію. Плюси керамічних вінірів: довговічність та відмінне прилягання до рідного зуба. Мінуси керамічних вінірів: висока вартість, для встановлення потрібно відвідати стоматолога кілька разів, складність у ремонті, великий обсяг сточування емалі.
  2. Композитні вініри. Такі вініри роблять із композитних смол – вони за складом схожі на пломби. Композитні вініри бувають прямими та непрямими. Прямі виготовляються у роті пацієнта (вони менш міцні), а непрямі – робляться заздалегідь, як і керамічні. Плюси композитних вінірів: демократичніша ціна, сточування емалі в незначному обсязі, можна встановити за один візит, легкість у ремонті.

Тривалість служби вінірів залежить від правильності їхнього встановлення, матеріалу, а також від догляду пацієнтом за ротовою порожниною. І якщо кілька років тому вініри були тендітніми, то сьогодні вони такі само міцні, як і рідна емаль зуба. При цьому вініри не захищають зуби від карієсу та не зміцнюють їх. Керамічні вініри зазвичай потрібно міняти раз на 10-15 років, а композитні – раз на 5-10 років.

Як встановлюють вініри

Керамічні вініри виглядають естетичніше, ніж композитні, і служать довше. Щоб встановити керамічні вініри, стоматолог спочатку готує зуб: з передньої частини зуба сточується 0,5-0,7 мм емалі. Потім робиться відбиток та виготовляються вініри. Тимчасово на підготовлений зуб накладається спеціальний елемент, який захищає його від зовнішніх факторів. Далі вініри фіксують спеціальним клеєм (бондом), який повністю покриває простір між зубом та вініром.

Композитні вініри роблять із пломбувальних матеріалів, причому вінір можна зробити відразу в роті пацієнта. Цей метод називають художньою реставрацією зуба для зміни його кольору та форми. Композитні вініри накладаються не тільки на передню частину зуба, а й на всю площу, де є руйнування.

Кому підходять вініри

Встановити вініри можна тим пацієнтам, у яких:

  • зуби різного відтінку;
  • багато пломб та реставрацій;
  • є сколи та тріщини на передніх зубах;
  • зуби пошкоджені через карієс або травми;
  • неправильне положення зубів, їхнє викривлення (вініри – чудова альтернатива брекетам);
  • є недосконалість емалі на передніх зубах (плями, карієс, неоднаковий колір зубів);
  • неестетична форма зубів, щілини між зубами (діастеми);
  • сірі чи «мертві» зуби через видалення нерва.

Тож якщо вигляд ваших передніх зубів вас не влаштовує, вініри – чудове вирішення проблеми.

На які зуби встановлюють вініри

Зазвичай вініри ставлять на шість фронтальних (передніх) зубів – різці та ікла. Іноді вінірами покривають лише чотири різці – все це індивідуально та обговорюється зі стоматологом під час консультації.

Коли не можна ставити вініри

Є список протипоказань до встановлення вінірів. Зазвичай їх не ставлять:

  • якщо зуб зруйнований (у такому разі оптимальний варіант реставрації – коронка);
  • якщо пацієнт має звичку гризти нігті (олівці, ручки тощо);
  • якщо людина має схильність до скреготу зубами (бруксизм);
  • є вже сформований прямий неправильний прикус;
  • коли зубна емаль занадто стерта;
  • коли відсутні жувальні (задні) зуби – тоді навантаження на передні зуби занадто велике.

До речі, відмінність вініра від коронки в тому, що для встановлення коронки потрібно обточити весь зуб, а для вінірів – лише передню частину зуба. Якщо ви хочете вирівняти зуби, то краще перед встановленням вінірів скористатися брекет-системою, адже вініри не вирівнюють зуби, а лише візуально створюють такий ефект.

Як доглядати за вінірами

Особливих вимог по догляду за вінірами немає. Але важливо берегти їх від різких перепадів температур і механічних ушкоджень (не розгризати тверді предмети). Все інше – як і звичний догляд за зубами: чищення двічі на день, зубна нитка та профілактичні огляди стоматолога раз на пів року. Якщо у вас вініри, немає жодних обмежень щодо напоїв та куріння.

Чи ставити вініри

Насамперед вініри підійдуть тим, у кого здорові зуби, але є бажання надати краси посмішці. Але варто пам’ятати, що встановлення вінірів – процес незворотний, адже стоматолог сточує шар емалі зуба, обирає форму та колір пластинки. Хороші вініри при професійному встановленні прослужать 10-20 років, а потім їх потрібно буде міняти.

Ортопедична стоматологія: зубні коронки, вініри, протезування, капи

Ортопедична стоматологія розділ лікування, який спеціалізується на поверненні правильного функціоналу щелепи та відновленні естетики Вашої посмішки.

Незнімне протезування — Коронки

Основний напрямок ортопедичної стоматології — встановлення зубних коронок.

Зубна коронка — чудове рішення для пацієнтів із пошкодженим, зруйнованим або відсутнім зубом. Коронка – це штучна коронкова частина зуба. Вона може встановлюватися, як на залишки власного зуба пацієнта, так і на штучний імплант.

Зовні сучасні коронки нічим не відрізняються від натуральних зубів, а часто мають більш естетичний вигляд. Коронки виготовляють із з порцеляни, композиту, металокераміки або комбінації різних матеріалів.

Які показання до встановлення зубних коронок:

  • Забарвлення або зміна кольору емалі зубів через пломбу або з інших причин;
  • Стерті або пошкоджені зуби (тріщини, сколи, тощо), що потребують відновлення коронкової частини;
  • Відсутність зуба (коронка встановлюється після імплантації);
  • Необхідність кріплення моста або зубного протеза.

Менш інвазивною, ніж встановлення коронок процедурою в ортопедичній стоматології є встановлення керамічних вкладок, або реставрації. Вони виконуються на місці великих пломб, що відрізняються за кольором від зубної емалі або руйнують коронкову частину зуба, через свою масивність.

Протезування зубів

Протезування — метод лікування, який використовують у випадку відсутності декількох зубів у пацієнта. Причиною необхідності процедури є природні процеси та шкідливі чинники: спадковість і погані зуби, погіршення кровообігу і надходження крові в ясна, природнє погіршення стану зубів у віці 30-35 років, втрата зубів або їх пошкодження.

Будь-які пошкодження спричиняють порушення цілісності зубу, і як результат пацієнт може втратити зуб повністю. Сучасна стоматологія дозволяє підібрати найбільш зручний для пацієнта варіант лікування та відновлення зубів, як наприклад протезування одного чи декількох зубів.

Коли потрібно протезування?

  • В разі відсутності зубів у пацієнта
  • Протезування потрібно для ендодонтично пролікованих зубів
  • Для естетичного вирішення проблем с зубами

Протезування вже давно стало доступною популярною послугою, що допомагає відновити не тільки функції щелепи, а й естетику Вашої посмішки.

Види протезів

  • Знімні протези (Іммедіатпротези, пластинкові (акрилові) часткові знімні конструкції, знімні зубні протези на основі нейлону, бюгельні зубні протези)
  • Незнімні протези (Коронки, мости, імпланти, вініри, люмініри)

Вініри

Встановлення вінірів — дуже популярна останні 5 років естетична процедура в ортопедичній стоматології.

Вініри — це дуже тонкі шари стоматологічного матеріалу, що встановлюються на передню (фронтальну) частину зубів, найчастіше – у зоні посмішки. Вініри встановлюють для надання естетичного вигляду видимим зубам.

Вініри найчастіше виготовляють із композитного матеріалу або кераміки.

Показаннями до встановлення вінірів є:

  • Бажання змінити колір емалі зубів (плями на емалі, потемніння пломб);
  • Пошкодження, сколи, тріщини на емалі зубів;
  • Бажання змінити форму зуба.

При установці вінірів на зуби мінімально обробляється верхній шар емалі. Проте вініри настільки тонкі, що цей процес досить незначний і ніяк не впливає на здоров’я зуба.

Капи

Стоматологічні капи (трейнери) — це конструкція, яка повторює форму зубів та щелепи, і здатна вирішувати ряд різних стоматологічних опцій. Найчастіше, капи використовують для виправлення дефекту нерівностей зубів, несильної скупченості. В залежності від виду, трейнери (капи) здатні виправляти легкі дефекти нерівностей, відбілювати зуби та захищати їх.

Капи бувають м’які, без каркасу, жорсткими та спортивними (захищаючими).

М’які капи — використовуються в декілька етапів для вирівнювання незначного дефекту кривизни, спричиненого неправильним ростом зубів. М’які капи також застосовуються для домашнього відбілювання та ремінералізації емалі.

Капи без каркасу — мають середню інтенсивність дії, здатні вирішувати задачі вирівнювання зубу, що виріс неправильно, мають ефект гнатотренінгу, тому здатні вирішувати проблему з неправильним положенням язика. Зазвичай застосовуються всередині процесу лікування.

Жорсткі капи — виступають завершенням лікування, використовуються на фінальному етапі лікування патологій прикусу. Жорсткі трейнери надійно фіксують елементи зубного ряду. При застосуванні жорстких кап, поліпщується розташування щелеп, а зубний ряд фінально вирівнюється.

Нас часто запитують

Як довго служать вініри та коронки?
Термін служби зубних вінірів та коронок залежить від матеріалу, з якого вони зроблені і від того, наскільки добре за ними доглядати. Вініри з кераміки мають гарантійний термін у 10-12 років. Але можуть прослужити значно довше. Композитні вініри рекомендують змінювати приблизно раз на 8 років.
Гарантійний термін зубних коронок від 10 років.

Чи можна встановити вінір на коронку?
Іноді пацієнт бажає встановити вініри на всю зону посмішки, але там вже є зуб або зуби із встановленими коронками. Вініри не встановлюються на зубні коронки. Для того, щоб зуб з коронкою мав ідентичний тон до посмішки з вінірами – коронку доведеться замінити на ту, що буде виконана в тон вінірів.

Як доглядати за зубними коронками, керамічними вкладками або вінірами?
Так само, як і за природними зубами. Чистити зуби двічі на день і використовувати зубну нитку. Та обов’язково відвідувати свого лікаря стоматолога для огляду ротової порожнини та професійного чищення зубів кожні шість місяців.

Чи можна зняти вініри?
Для встановлення вінірів видаляється дуже тонкий шар зубної емалі. Проте, зняти вініри та не встановлювати на їх місце нові вже неможливо.

Чи будуть вініри в тон іншим зубам, чи вони будуть відрізнятися за кольором?
Це естетичне питання буде вирішено під час планування лікування за допомогою цифрового дизайну посмішки. Вініри завжди виготовляються таким чином, щоб ідеально пасувати до посмішки пацієнта і всіх його зубів.

Вартість послуг

Загальні маніпуляції в ортопедії

Визначення центрального співвідношення щелеп690
Зняття коронки з опорного зуба або імпланта290
Препарування зуба під ортопедичну конструкцію290
Відбиток альгінатною масою390
Відбиток А-силіконовою масою650
Відбиток С-силіконовою масою480
Комплексне зняття відбитків (робоча частина, антагоністи, блоки)1090
Фіксація коронки на цемент (СІЦ)450
Фіксація коронки на композитний цемент630
Фіксація тимчасової коронки190
Фіксація штифтової вкладки450
Вилучення куксової вкладки, штифта1450
Виготовлення діагностичної моделі – 1 щелепа390
Цифровий WAX UP, друк на 3D принтері прогнозованої роботи (1 щелепа)2690
Цифровий WAX UP, друк на 3D принтері прогнозованої роботи (до 4-х зубів)1590
Реєстрація висоти прикусу350
Аналіз діагностичної моделі в артикуляторі2390

Знімне протезування

Іммедіат протез (акрил) – (метелик) – до 3-х зубів2490
Іммедіат протез (нейлон) – (метелик) – до 3-х зубів2830
Іммедіат протез (БДП) – (метелик) – до 3-х зубів3200
Нейлоновий імедіат протез (більше 3-х зубів)6790
Акриловий знімний протез з зубами виробництва Чехія (Wiedent) – 1 щелепа6190
Акриловий знімний протез з зубами виробництва Німеччина (Ivoclar) – 1 щелепа6290
Акриловий знімний протез з внутрішньокореневою фікацією на каркасі КХС – 1 щелепа9090
Бюгельний протез (кламерна фіксація, БДП) – 1 щелепа6890
Бюгельний протез (кламерна фіксація, метал) – 1 щелепа8090
Бюгельний протез на аттачментах (з урахуванням двох аттачментів) – 1 щелепа9990
Ремонт/корекція протеза790
Перебазування знімного протеза1190

Капи

Корекція капи (пришліфовка)360
Індивідуальна капа (ретенційна)1490
Міорелаксуюча капа2490
Капа від бруксизму1690
Виготовлення індивідуальної капи для відбілювання – 1 щелепа1490

Незнімне протезування

Виготовлення розбірної вкладки на основі КХС1590
Виготовлення нерозбірної куксової вкладки на основі КХС1190
Виготовлення суцільнокерамічної вкладки5090
Виготовлення розбірної керамічної вкладки5690
Тимчасова пластмасова коронка «Protemp2» (виготовлена в клініці)790
Тимчасова коронка СAD-CAM1890
Коронка металокерамічна без/з плечовою масою4390
Коронка металокерамічна на імплант (гвинтова фіксація)5990
Коронка металокерамічна на імплант (цементна фіксація)5490
Коронка керамічна9190
Коронка церконієва з нанесеням кераміки на імплант (гвинтова фіксація)9590
Коронка церконієва з нанесеням кераміки на імплант (цементна фіксація)9090
Коронка з діоксиду цирконію8690
Коронка з діоксиду цирконію на імпланті (гвинтова фіксація)7290
Коронка з діоксиду цирконію на імпланті (цементна фіксація)6790
Вінір керамічний E.max7290
Суцільно-керамічний вінір по системі IPS Empress CAD8690
Фіксація коронки на імпланті (гвинтова фіксація)580
Фіксація коронки на імпланті (цементна фіксація)580
Виготовлення індивідуального церконієвого абатменту на платформі MegaGen6290
Виготовлення індивідуального церконієвого абатменту на платформі Straumann10590
Валик прикусний780
Індивідуальна ложка1090
Трансфер + аналог MegaGen AnyOne1600
Встановлення абатменту MegaGen AnyOne6500
Встановлення тимчасового абатменту MegaGen AnyOne3500
Встановлення мульті-юніт абатменту MegaGen AnyOne7800

Стоматологічні центри

Про автора

admin administrator