Чи несуть качки яйця

Авторadmin

Чи несуть качки яйця

Період несучості у домашніх качок

Для пташників, крім придатних для продажу матеріалів (яйця, м`ясо), важливо також розмноження птиці. Пов`язано це з тим, що без такого процесу, як яйцекладка, кількість птахів різко скоротиться, і в кінці кінців прибуток від продажу пір`я і яєць не покриє витрати на вирощування птиці. Питання, чому не несуться качки, хвилює початківців заводчиків все частіше.

  • перша яйцекладка
  • Коли краще несуться качки
  • Чому не несуться качки
  • Як змусити качку мати зносини
  • висиджування
  • Корисні поради при розведенні качок
  • висновок

Коли качки починають нести яйця

Щоб уникнути складнощів потрібно добре знати, коли починають нестися качки. За якими місяців несучість найбільш висока, як в цей період їх слід годувати і які додаткові заходи вжити. Вся ця інформація дозволить максимально прискорити і збільшити продуктивність несучок.

перша яйцекладка

Птахівники знають, що домашні і дикі качки поводяться по-різному, а тому їх несучість різна. Свійським птахам не доводиться боротися за виживання і добувати собі їжу, а тому вони можуть давати до 120 яєць на рік. В середньому такі качки починають давати приплід у віці близько 5 місяців. І якщо почали нестися, то яйце буде з`являтися постійно.

Однак в залежності від певних чинників час першої яйцекладки може значно наблизитися або віддалитися:

  1. Порода качки. Від природи качки різної породи починають відкладати яйця в різному віці, тому про це слід попередньо цікавитися у продавця, коли самка цього виду почала давати приплід. Якщо самки мчали добре, значить, несучість потомства теж буде високою.
  2. Наявність селезня. Якщо селезня немає, статевий розвиток молодих пернатих цього виду кілька загальмоване. Найчастіше самки, які мчали без наявності селезня на гніздо не сідають.
  3. Умови утримання. Щоб птахи мчали вчасно, потрібно утримувати їх в комфортних умовах. У приміщенні повинно бути сухо, просторо і тепло. Також важливо берегти качок від зайвого шуму.
  4. Здоров`я і спосіб життя качки. Нездорова качка не зможе принести багато потомства, тому варто забезпечити гарне харчування, догляд і періодичний медичний огляд. Так само має бути достатньо простору, щоб качка могла пересуватися і бути фізично активною.

Дикі качки через важкі умови життя здатні нести не більше 50-60 яєць на рік, а іноді несучість таких качок складає всього до 20 яєць на рік (тобто 1-2 яйцекладки). На відміну від домашніх качок, які висиджують яйця довго, дикі роблять це досить швидко. Як показали дослідження, ембріони диких качок розвиваються значно швидше, і каченята з`являються вже приблизно на 29 день висиджування. Також половозрелость самки і селезня настає набагато раніше. Така особливість безпосередньо пов`язана з виживанням.

Коли краще несуться качки

Як і дикі, домашні качки краще несуться навесні, що пов`язано з генетично закладеним інстинктом розмножуватися саме в самий теплий і комфортний для цього період. Однак якщо домашнім качкам підтримувати комфортні умови весь рік, можна очікувати приплід кілька раз на рік, в тому числі і взимку. І яйце матиме розміри, характерні для норми.

  1. В середньому качки несуть 12-20 яєць раз тричі в сезон. З кожною новою кладкою кількість яєць зазвичай збільшується. Період висиджування досягає місяця. З початку несучості продуктивність буде тільки зростати.
  2. Деякі качки можуть підкласти своє яйце в чуже гніздо. Це явище досить часте, тому власники таких пташок мають чудовою можливістю підкладати своїм качкам додаткові яйця для висиджування. Не варто цього робити по відношенню до тих, хто висиджує вперше, а ось досвідченим качкам можна збільшувати кількість підкладних яєць до 20.

Багатьом птахівникам потрібно знати, у скільки починають нестися качки, скільки місяців їм має виповнитися, щоб у відповідальний день не упустити поява перших яєць. Це зазвичай нічний час, однак процес може тривати і до обіду. Час, коли несуться качки, вимагає тиші і спокою в сараї, без цього мати зносини не зможе ні одне яйце.

Чому не несуться качки

Якщо ці пернаті перестали нестися, причин може бути маса. Найімовірніше вони криються в неправильних умовах утримання самки-несучки:

  1. Неправильний температурний режим. У дуже холодному приміщенні птах відчуває себе незахищені, і чергова яйцекладка буде тільки при підвищенні температури до необхідної (мінімум 12 ° С). Занадто високі температури також не дозволяють птиці нестися, оскільки погіршують самопочуття пернатих, їх здоров`я.
  2. Погане харчування. Потрібно уважно стежити за тим, що їдять пташки, годувати в міру і ні в якому разі не перегодовувати. Підживлення підбирають високої якості, використовують зерно і суміші. Ожіревшіх качок неможливо змусити мчати.
  3. Відсутність доступу до свіжого повітря. Щоб качки добре неслися, кожен день птиці потрібно забезпечувати належний вигул. Прогулянка на вулиці повинна тривати мінімум годину.

Короткий світловий день теж впливає на несучок.

На несучість також вплине кількість світла, яке отримують пернаті протягом дня. За місяць до передбачуваного яйцекладу потрібно збільшувати світловий день за допомогою лампи на 5-10 хвилин кожен день. Адаптовані птиці будуть краще нестися. Вночі можна залишати тьмяне світло.

Як змусити качку мати зносини

В першу чергу потрібно усунути всі причини, перераховані в попередньому пункті. Якщо господар хоче, щоб пернаті добре неслися, він зобов`язаний забезпечити комплексне харчування птахам і доступ до водойми, збільшити світловий день, забезпечити птахам вигул кожен день, оснастити приміщення ефективною вентиляцією.

Якщо це не допомагає, проблема може бути в здоров`ї, несучкам потрібен спеціальний догляд. Звернути увагу необхідно на колір лапок і дзьоба: він повинен бути яскраво-оранжевим. Часто проблеми зі здоров`ям проявляються в поганому харчуванні і рідкісному вживанні рідини. Якщо ви помітили якісь відхилення, зверніться до ветеринара і проведіть курс імунотерапії.

Іноді, коли качки починають нести яйця, виявляється, що деякі яйця з`являються без шкаралупи. Якщо качка знесла таке яйце, це явне свідчення того, що в її організмі не вистачає вітамінів і потрібно терміново це виправити.

висиджування

Висиджування триває близько 4-х тижнів. Протягом цього часу птахівник забезпечує качкам максимальний комфорт. В цей час качка-несучка рідко встає з гнізда і більшу частину часу не рухається. Іноді птахи перестають їсти протягом декількох днів після яйцекладки, це нормально, проте за ними потрібен додатковий нагляд в цей період.

Через якийсь час яйце починає тріскатися, і з нього вилуплюється перший каченя. Все каченята вилуплюються не одночасно, тому відразу після появи на світ нового каченяти його варто прибрати від мами до тих пір, поки не вилупляться всі інші.

Квочка якийсь час разом з вилупилися каченятами міститься окремо від інших. Починається найцікавіший етап – «виховання». Самка вчить малюків використовувати годівниці і поїлки, якщо є можливість – плавати. Згодом каченята починають робити все це самостійно, і їх переміщують до всього стада.

Корисні поради при розведенні качок

  1. Перш ніж розводити качок, важливо дізнатися час статевого дозрівання конкретної породи птахів і кількість приплоду за одну яйцекладку. Чим менше цей період і більше несучість, тим краще для бізнесу.
  2. Перекладати птахів на триразове харчування починають тільки з місячного віку. При цьому важливо підбирати зернові культури вищої якості.
  3. Не можна забувати проводити профілактику хвороб, додавати в раціон вітаміни.
  4. Для спрощення висиджування яєць використовують інкубатор. Це також дозволяє заощадити на догляді за квочкою.
  5. Птахам необхідно дати більше простору: для гарного обміну речовин в організмі качкам потрібно рухатися.

висновок

У цій статті ми розглянули, в якому віці качки починають нестися, в яких умовах повинні знаходитися птиці, як забезпечити максимальну несучість, скільки часу буде потрібно на висиджування приплоду і скільки часу буде потрібно утятам, щоб стати самостійними.

В якому віці починають нестися качки

Качки – досить популярні домашні птахи, яких розводять як на м`ясо, так і для отримання пуху. А виведення потомства є важливим аспектом у вирощуванні цих птахів. І щоб досягти найвищого ступеня здатності качок до репродукції, необхідно знати, коли вони починають нестися, скільки в середньому можна отримати яєць, від чого залежить яйцекладка і т. Д.

Коли починають нестися качки в домашніх умовах?

Багатьох початківців птахівників насамперед цікавить, в якому віці качки починають нести яйця. Те, у скільки місяців самка зносить перше яйце, залежить від таких факторів, як харчування, догляд, умови утримання, індивідуальні особливості організму. В середньому це зазвичай вік близько 6 місяців. Зазвичай нести яйця ці домашні птахи починають навесні. На 2-му і 3-му місцях кладки число яєць зростає до 23-26 штук за місяць, на 5-му і 6-му – до 27. Ці домашні птахи здатні нести яйця круглий рік. Винятком є ​​тільки період линьки, який проходить 2 рази на рік: влітку (червень – липень), коли випадають кермові пір`я, потім – дрібні, і оновлюються махові пір`я- і восени (вересень – жовтень), коли оновлюються тільки кермові і дрібні пір`я. Під час линьки важливо забезпечити пернатим особливий догляд, оскільки в цей період вони найбільш схильні до захворювань.

несучість качок

У порівнянні з іншими домашніми птахами, качки є довгожителями, оскільки можуть прожити близько 20 років. Однак здатність до яйцекладки вони втрачають вже до 5-6 років. Кожна самка в середньому може знести близько 120 яєць на рік. На несучість цих птахів впливають такі чинники:

  • догляд господарів за пернатими-
  • порода-
  • збалансоване харчування-
  • вік птахів.

важливо! Качки, як правило, несуть яйця в 2-3:00 ночі. Для отримання пташенят необхідно збирати яйця не пізніше 6 ранку, щоб не допустити їх переохолодження, що унеможливить появу каченят на світло.

У 6-8 місяців

Як вже було зазначено, качки починають нести яйця у віці приблизно 6 місяців. Коли самки досягають такого віку, яйцекладка починає проходити майже щодня, і за перший місяць молодички відкладають по 20 штук. На 2-й і 3-й місяць (у віці 7-8 місяців) кількість яєць збільшиться до 23-26 штук за місяць.

В 8-10 місяців

З початку несучості і далі до 3 років продуктивність качок тільки збільшується, якщо вони містяться у відповідних умовах. Тому в 8-10-місячному віці самки несуть ще більше яєць, ніж з початку яйцекладки, – до 27 штук за місяць.

Чи знаєте ви? У водоймі центрального парку в Дубліні живе величезна кількість качок. У період військового конфлікту, що виник між Ірландією і Англією в 1916 році, обидві сторони щодня припиняли бойові дії на території парку, щоб доглядач міг нагодувати живуть там птахів.

У 10-12 місяців і старше

Найбільш продуктивним, як показує практика, є 2-й рік яйцекладки. Саме в цей період яйця виходять найбільш якісними і пташенята з них народжуються здоровими, більш того, вони швидше ростуть і розвиваються. Надалі показник несучості знижується на 5-10% з кожним роком і значно падає до 5 років.

Особливості несучості взимку

У природних умовах найбільш продуктивним періодом яйцекладки для качок є весна, коли цьому сприяють погодні умови, можливість отримувати всі необхідні корисні речовини з їжі і т. Д. Однак при вирощуванні таких птахів будинку можна і взимку постаратися забезпечити їм комфортні умови для яйцекладки. Для цього необхідно підтримувати в утятніке температуру не менше 8 ° С.

Вдень самки можуть проводити час на вулиці в місцях, очищених від снігу, проте ніч вони повинні проводити в спеціально облаштованому для цього приміщенні з певною температурою. Якщо температура буде нижче зазначеного показника, яйця будуть замерзати, а в гіршому випадку качки взагалі можуть перестати нестися.

важливо! При занадто високій температурі повітря у птахів погіршується самопочуття і вони теж можуть перестати нестися в звичайному темпі. Тому необхідно уважно стежити за мікрокліматом, щоб поголів`ю не було занадто холодно або занадто жарко.

Також в пташнику обов`язково повинні бути підстилки товщиною близько 30 см, їх можна зробити з соломи, стружки і т. Д. Подбайте про підтримку в качиному будинку не тільки тепла, але і сухості, обов`язково стежте за чистотою в утятніке, регулярно провітрюйте приміщення, де живуть птахи.

Несучість також безпосередньо залежить від тривалості світлового дня. Завдяки сонячному світлу в організмі птахів виробляються еритроцити, вітамін D, підвищується рівень гемоглобіну, отже, продуктивність качок підвищується. Якщо ви хочете, щоб несучість домашніх птахів взимку не знижувалася, забезпечте їх додатковим штучним освітленням. В середньому світловий день качок повинен тривати близько 14 годин, тому штучне світло необхідний пернатим в ранкові та вечірні години. Важливо також забезпечити особливе харчування в зимові місяці, збільшивши щоденну порцію корму на 1 особину.

Вплив породи на несучість

Продуктивність цих птахів також залежить від їх породи. Дізнаємося, яку породу качок потрібно вибрати, щоб отримати найбільшу кількість яєць:

  1. Найчастіше птахівники для розведення вибирають пекінську породу, м`ясо якої, однак, відрізняється жирністю. Пекінські самки в зрілому віці набирають близько 3 кг ваги, а їх несучість досягає 150 яєць на рік. Якщо правильно доглядати за поголів`ям і яйцями, за рік можна отримати 100 каченят. Несуться вони, як правило, ночами, однак при цьому є поганими батьками і не люблять висиджувати яйця.
  2. індоуток, або, як їх ще називають, мускусних, заводять любителі більш пісного м`яса. Представники цієї породи відрізняються своїм спокоєм. Виростають такі птахи досить великими, а несучість складає близько 120 яєць на рік. Якщо пекінські качки зносять яйця вночі, то мускусні в цей час ще сплять, а мчати починають ближче до ранку.
  3. Щоб поліпшити якість м`яса, деякі птахівники схрещують представників двох попередніх порід, щоб отримати каченят породи мулард. Вони дуже швидко ростуть, досягають досить великих розмірів, проте нестися починають тільки після досягнення 180-денного віку. Несучість мулардов становить близько 100 яєць на рік.

Причини зниження несучості

Несучість качок може значно знизитися або ж птиці взагалі можуть перестати нести яйця по таким поширеним причин:

  1. Невідповідний температурний режим: птиці в утятніке повинні відчувати себе в безпеці, для цього температура приміщення, де вони живуть, повинна бути не нижче 8 ° С, інакше яйцекладка може не вдасться.
  2. Незбалансоване харчування: важливо забезпечити качок необхідною кількістю їжі і чистої питної води, але не перегодовувати поголів`я (самки, які страждають на ожиріння, не несуться). При розведенні качок краще використовувати зерно і спеціальні суміші, до складу яких входять трава, кісткове борошно і т. Д. Якщо ви хочете, щоб птахи були здоровими, вибирайте корм високої якості.
  3. Недолік свіжого повітря. Навіть взимку ці пернаті потребують прогулянках. Вони можуть бути не такими тривалими, як в іншу пору року, але необхідні кожен день хоча б на 1 годину.
  4. Короткий світловий день. Щоб несучість качок в холодну пору року не знижувалася, необхідно обладнати утятнік штучним світлом.

Якщо усунете всі перераховані вище причини зменшення несучості, то перешкодити хорошій продуктивності птахів можуть тільки проблеми зі здоров`ям. В такому випадку краще звернутися до ветеринара, щоб він допоміг з`ясувати причину проблеми.

Чи знаєте ви? найвища швидкість, задокументована людьми, яку при польоті коли-небудь набирала качка, становить 170 км / ч.

Як підвищити несучість качки?

Щоб підвищити продуктивність домашніх птахів, необхідно:

  1. Стежити за здоров`ям як несучок, так і селезнів. Показником їх здоров`я є яскраво-оранжевий колір лапок і дзьоба, а також хороший апетит. Якщо качки мало п`ють або їдять, необхідно звернутися до ветеринара.
  2. Разом зі звичайним кормом (який повинен включати в себе бадилля коренеплодів, очищення картоплі, розмочений ячмінь, зелень) використовуйте різні вітамінні добавки для великих птахів.
  3. Ці пернаті є дуже чутливими до переселення, які є для них стресом. Тому щоб несучість качок не знижувалася, краще позбавити їх від «переїздів».
  4. Більшість порід домашніх качок не можуть жити мирно з представниками іншої породи, тому, щоб уникнути конфліктів між особинами, які також є для них стресом і можуть знизити рівень несучості, краще не тримати в одному місці представників різних порід.

Про автора

admin administrator