Чи потрібно мити гриби перед чищенням

Авторadmin

Чи потрібно мити гриби перед чищенням

Чи потрібно чистити печериці перед приготуванням: ви здивуєтеся

Чистити свіжі печериці потрібно, незалежно від їхнього походження. Однак їх не завжди обов’язково мити.

Чи потрібно чистити печериці перед приготуванням-поради / фото ua.depositphotos.com

Повернувшись із магазину і приступивши до готування, у багатьох не дуже досвідчених кулінарів виникає питання, а чи потрібно чистити печериці перед приготуванням. Адже покупні гриби на вигляд вже цілком чисті й не вимагають додаткових підготовчих маніпуляцій. Але, як і завжди, в цій справі є нюанси.

До речі, раніше ми вже ділилися рекомендаціями про те, як і які гриби можна сушити.

Чи потрібно чистити печериці перед готуванням – відповідь шеф-кухарів

Чистити свіжі печериці, будь вони куплені в магазині або зібрані власноруч у лісі, потрібно. Адже так чи інакше на них збирається бруд і пил.

Робити це можна щіткою, ножем, або мочалкою для посуду. Також обов’язково слід підрізати ніжку гриба.

Печериці дуже добре вбирають вологу / фото ua.depositphotos.com

Мити печериці потрібно в залежності від ситуації. Надовго залишати їх у воді не рекомендується, оскільки ці гриби дуже добре вбирають вологу. А це погано позначиться на смаку і запаху продукту. Достатньо швидко обполоснути гриби, а позбутися від зайвого бруду допоможуть щітка або губка. Якщо потрібно прибрати зайву рідину після миття, грибочки слід відразу просушити за допомогою паперового рушника.

Чистити печериці перед приготуванням можна й гострим ножем. Для цього слі акуратно підчепити шкірку гриба біля краю шапки і потягнути її. Такий варіант рекомендується використовувати з великими екземплярами. Молоді й дрібні гриби мити і чистити необов’язково – досить протерти серветкою.

Як чистити печериці перед приготуванням – лайфхак

Довго тримати у воді й замочувати ці гриби перед термічною обробкою не потрібно. Але спосіб, який ви оберете, щоб чистити печериці перед приготуванням, залежить від того, яку страву ви вирішили зробити.

Наприклад, чистити печериці перед смаженням потрібно “сухим способом”. Щоб вони не ввібрали зайвої вологи, їх не миють, а обробляють щіткою і вологою ганчірочкою. Також слід позбутися від пошкоджених ділянок гриба. Завдяки цьому після смаження у вас вийдуть хрусткі печериці із золотистою скоринкою.

Чистити печериці перед смаженням краще без миття у воді / фото ua.depositphotos.com

А якщо ви хочете варити печериці , то їх слід добре промити проточною водою.

Перед заморожуванням печериці також очищають і висушують, зрізають потемнілі ділянки. Потім такі гриби можна посмажити, закинути в суп або тушкувати. Розморожувати перед приготуванням їх не потрібно.

Але якщо ви збираєтеся сушити печериці , мити їх вкрай не рекомендується. Це, по-перше, збільшить час сушіння, що може стати причиною появи цвілі, а по-друге, вони просто потемнішають. Для сушки слід звертати увагу на якісні гриби без пошкоджень.

Якщо вам цікаво, чи потрібно чистити королівські печериці, відповідаємо – потрібно точно так само, як і звичайні – у цьому питанні відмінностей між ними немає.

Королівські печериці чистять так само, як і звичайні / фото ua.depositphotos.com

Вас також можуть зацікавити новини:

Як правильно мити гриби — поради та лайфхаки

Замочувати чи не замочувати? Чистити чи не чистити? Дізнайтеся, як правильно помити ваші улюблені види грибів за допомогою цього корисного посібника.

У колективній пам’яті світу кулінарії існує міф, згідно з яким мити гриби — погана ідея. Це не правда. Перш за все, гриби — це здебільшого вода. Трохи більша її кількість не змінить смак чи текстуру. По-друге, гриби втрачають вологу, коли вони піддаються впливу тепла, тому будь-яка зайва вода просто випарується. Це означає, що мити гриби можна із чистою совістю.

Єдине застереження — робіть це перед тим, як вони вам знадобляться: немиті гриби довше зберігаються в холодильнику.

Гриби баттон, портобелло та креміні

Звичайні гриби, куплені в магазині, як-от печериці, портобелло, креміні та шиїтаке, часто надходять разом із речовиною для вирощування на шапках, яка пахне торфом. Очищення кожного окремого гриба милою грибоподібною щіткою — це, мабуть, терапевтична медитація, але погана ідея для тих, хто цінує свій час.

Щоб пришвидшити процес, очистьте гриби від ніжок (збережіть їх для начинки або бульйону), наповніть велику миску водою і занурте в неї гриби. Збовтайте воду руками і відразу злийте гриби. Покладіть їх на подвійний шар бавовняних рушників і висушіть.

Гливи, майтаке та інші культивовані дикорослі гриби

Так, термін «культивовані дикі гриби» є оксюмороном, але ми думаємо, ви розумієте, що ми маємо на увазі. Ці гриби також можна мити. Гливи потрібно мити як печериці, хоча вони переважно дуже чисті. Будьте обережні з майтаке: шапки цього гриба дуже ніжні (принаймні під час вирощування) і ламкі. Обріжте їх ніжки і замочіть на п’ять хвилин. Злийте і дуже добре обсушіть; для видалення вологи із шапок ідеально підходить сушилка для салату. Обережно загорніть гриби у тонкий бавовняний кухонний рушник і розгойдуйте, як вітряні млини. Пропонуємо робити це на свіжому повітрі.

Лисички та інші дикорослі гриби

Лисички — це дикорослі літні гриби, які є або незайманими, або вкритими підстилкою лісу, залежно від того, де вони були зібрані.

  • Незалежно від того, збирали ви їх самостійно чи купили (їх не можна культивувати), уважно перевірте лисички на наявність крихітних дірочок на кінці ніжки.
  • Якщо дірочок немає, вимийте гриби, виконавши описані вище дії.
  • Якщо ви все-таки бачите ознаки дірочок, додайте у воду сіль: одну столову ложку на чотири склянки води.
  • Змішайте, щоб сіль розчинилася, і додайте гриби. Замочіть гриби на 20 хвилин. Солона вода вижене будь-яких крихітних істот.
  • Злийте і повторіть. Висушіть гриби.

Цей метод працює для будь-яких грибів, які можуть містити крихітних істот.

Щоб помити гриби зморшки, спочатку почистьте їх (вибачте, виняток!), а потім промийте їх. Більшість людей вважають, що найефективніше розрізати посередині (вони порожні всередині) для миття, але якщо ви зберігаєте їх цілими, можливо, доведеться змінити воду та повторити. Їм також добре підходить трюк із вітряним млином або сушкою для салату.

Ось кілька улюблених рецептів з грибами від SHUBA:

Чи потрібно чистити гриби перед приготуванням: відповідь здивує

Гриби – це неймовірний овоч, який може збагатити ваші страви унікальним смаком, а для вегетаріанців стане чудовою заміною м’ясу. Ці продукти можуть мати різну форму, розмір та смак, але незвичність грибів може спершу заплутати.

Чи потрібно чистити гриби

Коротка відповідь на це запитання, що турбує велику кількість людей – ні. Тож якщо ви зазвичай робите це, навіть не витрачайте час та зусилля. Виявляється, у шкірці цих овочів немає нічого шкідливого.

Шкірка грибів не настільки товста, щоб вона зіпсувала смак вашої страви і до того ж абсолютно безпечна. Більшість професійних кухарів, які подають їжу в ресторанах, навіть не намагаються чистити їх, а просто використовують після миття та подрібнення.

Шкірку грибів чистити не потрібно / Фото Pexels ​

Вид грибів також немає значення: ви можете сміливо використовувати їх відразу ж після покупки та миття.

Здоров’я – найцінніше, що є у людини! Тому дбати про нього потрібно ретельно, приділяючи особливу увагу очищенню організму від токсинів. Лімфоміозот – перевірений помічник у детоксикації організму. Препарат покращує відтік лімфи, виводить токсини з усіх органів та тканин, чинить дезінтоксикаційну дію. Все, щоб ви почувались і виглядали чудово!

Втім, деякі вважають, що шкірка грибів, як і в інших овочах, найбільш корисна частина, та це теж неправда. Наприклад, в картоплі та бататі максимум поживної цінності міститься в шкірці, але у грибі найкориснішою є ніжка. Саме ця частина овочу багата на клітковину, вітамін С та мідь.

Тим часом шкірка, нехай і безпечна, не містить поживних речовин.

Та не забудьте про те, що хоч шкірку чистити й необов’язково, мити гриби просто необхідно. Саме це допомагає прибрати увесь бруд та бактерії, які могли потрапити на гриби під час їхнього росту та транспортування. Особливо ретельно їх потрібно мити, якщо ви плануєте вживати їх у сирому вигляді.

Про автора

admin administrator