Чи потрібно роздягатися на МРТ мозку

Авторadmin

Чи потрібно роздягатися на МРТ мозку

МРТ головного мозку: 5 речей, про які варто знати пацієнтам

Незважаючи на те, що під час ядерного дослідження існує небезпека розвитку клаустрофобії, МРТ головного мозку була і залишається найбільш кращою медичною методикою. Тим більше, коли мова заходить про постановку або уточнення діагнозу. Спробуємо розібратися, при наявності яких симптомів показано зробити МРТ головного мозку в Москві, і які протипоказання є у такої методики.

МРТ, або магнітно-резонансна томографія, – це медична діагностична методика, заснована на використанні магнітного поля і електромагнітних хвиль. Це безболісне і неінвазивне обстеження дозволяє отримати точні і достовірні зображення досліджуваних ділянок тіла. В даному випадку – головного мозку.

Існують різні свідчення до проведення МРТ мозку. Діагностика дозволяє ретельно вивчити мозкову тканину, її судини, оболонки, стан цереброспинальної рідини.

Так, МРТ мозку показана пацієнтам з неврологічними розладами. Вони можуть виражатися паралічем, розладом мови, порушенням координації та зору і деякими іншими симптомами. Завдяки точності цієї медичної діагностики можна своєчасно виявити ішемічні інсульти, навіть якщо розмір пошкодження становить всього кілька міліметрів. Магнітний резонанс головного мозку може бути призначений при головних болях неясного генезу, а також у разі порушень пам’яті, розвитку епілептичних нападів. Діагностика показана пацієнтам, у яких виявлені внутрішньочерепні пухлини. У цьому випадку за допомогою МРТ лікарі контролюють стан хворого, роблять висновки про ефективність обраної лікувальної методики.

МРТ головного мозку – це діагностичний тест, який проводиться без внутрішнього втручання. Діагностика не пов’язана з опроміненням пацієнтів, тому вважається відносно безпечною. Єдине, що слід врахувати, це ретельну підготовку до обстеження. Пацієнтам не можна входити в діагностичний кабінет за наявності будь-яких металевих деталей і виробів – біжутерії та прикрас, сумок, ременів, одягу з металевими замками і ґудзиками, затисками і заколками для волосся.

Медичний тест не викликає болю. Однак обстеження все ж може приносити деякі незручності. Це пов’язано з тим, що під час діагностики магнітно-резонансний сканер голосно шумить і стукає. Щоб зменшити шум, пацієнту будуть запропоновані беруші або навушники, що транслюють музику.

У середньому магнітно-резонансна томографія займає від десяти до тридцяти хвилин часу пацієнта. Однак у складних випадках тривалість процедури може становити 60 хвилин або трохи більше.

Щоб пройти спеціальне обстеження, потрібно лягти на викотний стіл. Згодом він переміщається в тунель, де і відбувається обстеження.

Зображення отримуються з сигналів, які транслюються протонами води, що знаходиться в клітинах нашого організму. Протони молекул води шикуються в напрямку статичного магнітного поля, яке постійно нагнітається в сканері.

Коли починається дослідження, радіочастотні хвилі стимулюють ці протони протягом короткого періоду часу. Після припинення стимуляції протони повертаються в стан рівноваги, відновлюючи енергію, передану у вигляді радіочастотного сигналу, який буде оброблений і спроектований у зображення комп’ютерною системою.

У клініках ціна МРТ головного мозку в Москві включає також інтерпретацію результатів, отриманих під час діагностики. Описом знімків займаються компетентні лікарі-рентгенологи. Під час опису результатів можуть бути виявлені:

  • ішемічний (окклюзія артерії) або геморагічний інсульт;
  • наявність звуження артерій, яке може бути пов’язане з атеросклеротичними бляшками;
  • наявність аневризми, пухлини, зон запалення при розсіяному склерозі.

На знімках добре видно стан артеріальних і венозних кровоносних судин. Однак лікарі уточнюють: МРТ мозку не дозволяє виявити аномалії, пов’язані з хворобою Паркінсона.

Перед проведенням обстеження пацієнту буде запропоновано заповнити анкету. Це дозволить виявити протипоказання до проведення сканування. Серед поширених протипоказань:

  • носіння кардіостимулятора, штучних клапанів серця, автоматизованого обладнання для ін’єкцій – наприклад, інсулінових помп;
  • наявність слухових імплантатів або залізовмісних елементів в очах, в голові.

Проведення обстеження може виявитися проблематичним у пацієнтів з клаустрофобією або ожирінням. У разі неможливості проведення МРТ рентгенолог порекомендує інший тип обстеження, наприклад, КТ.

Основні питання щодо МРТ

Перелік основних питань щодо МРТ, які можуть виникнути у лікаря-клініциста і пацієнта – в форматі “питання – відповідь”


1 .МРТ шкідливе? ⁃ Ні, шкідливого впливу (з потужністю томографа до 7 Тесла) на людину виявлено не було.

2. МРТ – це боляче? – Ні, під час обстеження ви нічого не відчуватимете.

3. Чи правда, що при МРТ пацієнта поміщають в повністю закриту камеру? ⁃ Ні, пацієнт знаходиться у тунелі. А при обстеженні в апараті відкритого типу – над пацієнтом розміщується магніт округлої форми.

4.Чи правда, що потрібно лежати нерухомо дуже довго? ⁃ Так, лежати нерухомо потрібно, але в залежності від виду дослідження, час коливається від 7 до 40 хвилин.
5.Чи можна робити МРТ вагітним? ⁃ Так, можна з 13-14 тижня гестації.

6.МРТ плода це реально? ⁃ Так, МРТ плода в матці – це реально і безпечно як для вагітної, так і плода.

7. З якого віку можна робити МРТ дітям? ⁃ З будь-якого, за показами та з направленням від лікаря.

8. Чи потрібно роздягатися при проведенні МРТ? ⁃ Ні, але на одязі і в тілі не повинно бути металевих предметів.

9. Кому точно не можна на МРТ? ⁃ Людям з кардіостимулятором і штучними клапанами серця.

10. Чи правда, що на МРТ нестерпний шум? ⁃ Шум суттєвий, але рівень його значно зменшується завдяки навушникам, які одягаються кожному пацієнту.
Було корисно?
Проходьте обстеження на найкращому та єдиному в Запоріжжі та області МРТ Philips Achieva 3.0 Tesla.
Запис на обстеження та довідки за телефоном: 0800-216-103

МРТ головного мозку: що показує, суть методу, коли призначають?

МРТ є типовим методом дослідження, що широко застосовується у медичній практиці для обстеження організму та виявлення порушень роботи певних органів чи структур. Зокрема така діагностика є ефективною для вивчення будови та функціональних особливостей внутрішніх систем. До того ж таким чином чіткої візуалізації досліджуваних ділянок можна досягнути без використання рентгенівського опромінення, що є суттєвою перевагою МРТ. З метою дослідження головного мозку пацієнтам можуть призначити магнітно-резонансну томографію, тож у цьому випадку варто розуміти суть та особливості застосування цього діагностичного методу.

Пройти МРТ головного мозку можна у медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі.

Коли призначають МРТ голови?

МРТ, як правило, призначають для з’ясування причини виникнення нижче наведених симптомів, проте лікарі також рекомендують проходити таке обстеження періодично, задля своєчасного виявлення захворювань та відхилень від норми. Отже, типовими показаннями для проведення такої процедури є:

  1. Постійний сильний головний біль.
  2. Втрата свідомості, запаморочення.
  3. Порушення орієнтації у просторі, координації рухів.
  4. Відчуття шуму у вухах.
  5. Слабкість, оніміння нижніх та верхніх кінцівок.
  6. Проблеми з запам’ятовуванням, фокусуванням уваги.
  7. Судоми.
  8. Підозра на струс мозку внаслідок отриманої травми.
  9. Підозра на розсіяний склероз, запальні процеси у мозку.

Що показує МРТ головного мозку?

МРТ головного мозку вважається одним з найінформативніших та найефективніших діагностичних методів для дослідження головного мозку людини. Застосування такого медичного методу дозволяє отримати інформацію про стан м’яких тканин. Також таким чином можна виявити черепно-мозкові травми, дистрофічні зміни, ділянки некрозу нервової тканини, крововиливи, а також наявність новоутворень, їхню локалізацію, форму та розміри.

Які захворювання виявляє МРТ головного мозку?

За допомогою отриманої інформації в результаті проведення магнітно-резонансної томографії лікарі можуть визначити такі діагнози, як:

  1. Розсіяний склероз.
  2. Новоутворення.
  3. Ішемічний інсульт.
  4. Епілепсія.
  5. Менінгіт, енцефаліт.
  6. Абсцеси.

Протипоказання до проведення МРТ

Хоча МРТ є безпечним діагностичним методом, дія якого полягає у використанні явища магнітного резонансу для візуалізації внутрішніх структур, а променеве навантаження тут повністю відсутнє, все ж існує низка абсолютних та відносних протипоказань, яких слід дотримуватися.

Абсолютними протипоказаннями вважають наявність у тілі людини:

  1. Встановленого кардіостимулятора.
  2. Металевих імплантів, коронарних стентів, металевих осколків, клапанів серця та інших феромагнітних медичних приладів.

До відносних протипоказань належать:

  1. Інсулінові помпи.
  2. Нервові стимулятори.
  3. Протези, стенти або імпланти без виражених магнітних властивостей.
  4. Вагітність.
  5. Нездатність перебувати у нерухомому положенні.
  6. Страх, що виникає під час перебування у замкненому просторі.
  7. Декомпенсована серцева недостатність.
  8. Татуювання, виконані барвниками з металовмісним барвником.
  9. Діти віком до 4-5 років через неможливість зберігання нерухомого положення тіла.

Навіщо роблять МРТ головного мозку для дітей?

МРТ головного мозку проводять також дітям для дослідження стану структур головного мозку. Призначають МРТ при підозрі на новоутворення, наявності родових травм, психічних порушень, частих запаморочень, патологій гіпофіза, порушень зору, слуху. Також показаннями до проведення такої процедури є ознаки запалення мозку, порушень кровообігу та аномалій розвитку головного мозку.

Щоправда, здійснення такої процедури рекомендують орієнтовно після досягнення дитиною п’ятирічного віку, адже обов’язковою вимогою є зберігання непорушного положення тіла. Дітям молодшого віку призначають приймання седативних препаратів або застосовують легкий наркоз, проте лише за вказівкою педіатра та анестезіолога. У будь-якому випадку батькам потрібно психологічно підготувати дитину, пояснити суть та необхідність процедури.

Виникнення захворювань сечостатевої системи – основна причина звернення пацієнтів чоловічої статі до урологів чи нефрологів. Такі інфекційно-запальні хвороби, збудниками яких…

Ризик виникнення новоутворень в органах репродуктивної системи суттєво збільшується у жінок віком старше 50 років та зустрічається у 50% усіх…

Дорогі друзі, до новорічної ночі лишилися лічені години. У цей час заведено підбивати підсумки та будувати плани. Рік, що минає,…

Про автора

admin administrator