Чи потрібно закривати кришку при варінні рису

Авторadmin

Чи потрібно закривати кришку при варінні рису

Як правильно варити рис: 10 помилок, які ми робимо при приготуванні

У світі існує понад 40 тис. видів рису. У сирому вигляді рис може зберігатися від 10 до 30 років, а ось зварений рис швидко псується. В Індії рис асоціюють з багатством і процвітанням, у Японії — з богом Сонця, а у Китаї рис посідає важливу роль не тільки в кулінарії, а й у культурі загалом. Це була хвилина корисних фактів про рис, а тепер по справі.

Портал Shuba опублікував корисні поради, до яких варто прислухатись, якщо хочете приготувати ідеальний рис. У матеріалі викладені найпоширеніші помилки при варінні рису, яких варто уникати.

Помилки під час приготування рису, які погіршують його смак

Невідповідний посуд

Для приготування рису не потрібно спеціально купувати рисоварку, важливо лише вибрати каструлю. Вам потрібна каструля з товстим дном — вона забезпечить рівномірний розподіл температури. А ось у каструлі з тонким дном рис навіть може підгоріти.

Готуємо без кришки

Правильну каструлю вибрали, тепер потрібно підшукати потрібну кришку. Важливо, щоб вона щільно накривала каструлю і не давала виходити пару. Кришку під час приготування не піднімайте і тоді рис поступово приготується.

Варимо різні сорти рису однаково

Велика помилка всі сорти рису варити за однією схемою. У магазині продається величезна кількість різних сортів для різних страв: басматі, арборіо, білий, коричневий, параболічний і кожен із них потрібно варити по-своєму.

Наприклад, коричневий рис — найменш очищений і найцінніший з харчової точки зору рис, він вимагає більше води і його потрібно довше варити. Арборіо використовують для приготування ризото — він виходить більш кремовим, але при цьому не розварюється. Перед тим, як варити конкретний вид рису, уважно прочитайте інформацію про нього.

Не промиваємо рис

Бажано перед варінням промивати стільки разів рис, доки вода не стане прозорою. Це дозволить видалити крохмаль й рис при варінні не перетвориться на кашу.

Неправильно вибираємо кількість води

Для ідеального рису, який не перетвориться на кашу, але й не буде скрипіти на зубах, потрібна певна кількість води. Раніше ми вже розповідали про те, якою водою потрібно заливати рис та які мають бути пропорції.

Забуваємо про сіль

Трохи солі лише покращить та посилить смак рису. Тільки пам’ятайте, що сіль потрібно додавати у воду, а не після варіння. На кожну чашку сухого рису у воду слід додати від половини до однієї чайної ложки солі.

Додаємо рис у холодну воду

Рис потрібно не заливати холодною водою, а додавати тільки до киплячої підсоленої води. А коли ми додаємо його в теплу воду, тоді він перетворюється на кашу.

Перемішуємо рис

Насправді рис потрібно перемішати лише один раз, коли додаватимете його в окріп. Тоді зерна відокремляться один від одного і будуть ідеально проварені. Але одного разу буде достатньо — дуже часто мішати рис не варто.

Ставимо на дуже великий вогонь

Рис потрібно варити на повільному вогні, а ось занадто висока температура і швидке варіння зроблять його крохмалистим і перетворять на кашу. Найкраще спочатку підігрійте воду на великому вогні, а після додавання рису трохи зменште його.

Відразу подаємо рис на стіл

Коли рис вже готовий і ви в цьому точно переконалися, то не варто його викладати на тарілки і подавати. Рис бажано залишити в каструлі на 20 хвилин, не піднімаючи кришку.

Раніше ми розповідали про те, як правильно вибрати молоду картоплю. Також розповіли про те, як його правильно зберігати, якщо купили надто багато.

Ідеальний рис щодня – інструкція до обов’язкового застосування

Розсипчастий плов, домашні суші, які прекрасно тримають форму, і просто рис на гарнір – як важливо, щоб він вийшов саме таким, як треба нам. Іноді буває так, що зварити справді ідеальний рис не допомагає навіть багаторічний досвід. Нижче зібрана інструкція до обов’язкового застосування. Вона стане в нагоді всім, у кого рис на столі присутній постійно і зрідка.

А якщо у вас є завдання подарувати рідним і близьким щось гідне, скористайтеся варіантами з нашого травневого календаря свят.

Як правильно варити рис, щоб він був розсипчастим

Про автора

admin administrator